Dodaj do ulubionych

Szansa Iwandowskiego?

24.11.14, 15:26
W poprzednich wyborach w pierwszej turze Adam Łossan otrzymał 38 % głosów, czyli 2 671 glosy W drugiej turze cztery lata na Łossan głosowali tylko ci wyborcy, którzy oddali głos na niego w pierwszej turze. Pozostali wyborcy oddali glosy na jego kontrkandydata, czyli Grzegorza Dudzika. Ale Dudzik dostał oficjalne poparcie pozostałych kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze. Wszyscy, bowiem proponowali zmiany. Co prawda tych zmian po wyborach się nie doczekali. W obecnych wyborach Dudzik uzyskał 42 % głosów przy podobnej frekwencji. Czy przed druga tura jest możliwość, że na jego kontrkandydata Kamila Iwandowskiego, wspólnie zagłosują ci, co nie głosowali na Dudzika? Moim zdaniem jest, choć konieczne jest spełnienie kilku warunków. Warunek podstawowy – to Iwandowski musi chcieć i uwierzyć, że może wygrać. Musi pokazać, że rzeczywiście może być liderem a nie tylko ładnym chłopakiem z bannerów. Powinien pokazać, że jest w stanie zjednoczyć wokół siebie tych wszystkich, którym nie odpowiadał marazm mający miejsce w gminie przez ostatnie lata. Powinien zostać liderem zmiany w naszym mieście. To, że jest młody powinno być jego zaletą a nie wadą. To, że pod władzą Dudzika nic nie zmieni świadczy budżet, który on przygotował na 2015 rok. Czy Mieszkańcy i Iwandowski wykorzystają ta szanse? Czy też zadowolą się 5 funkcjami radnych i stanowiskiem zastępcy burmistrza dla swojego lidera (oczywiście o ile takie otrzyma)?
Obserwuj wątek
    • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 24.11.14, 22:59
      Spokojnie do niedzieli jeszcze dużo czasu i kandydaci się na pewno wezmą do działania. Jedno jest pewne, jeden kandydat jest młodszy, drugi jest starszy, jeden ma wyższe czoło, drugi ma bardziej wyrazisty wzrok, garniturki jednakowo szaro-bure, jeżeli walka ma się odbyć na banery to jeden bardziej narodowy, a drugi kolorowy. Ale obaj kandydaci są bardzo wyraziści, czego przejawem jest ich niesamowita kampania wyborcza przed II turą.
    • jedynyjaku Re: Szansa Iwandowskiego? 24.11.14, 23:00
      bardzo trafnie. wydaje mi sie, ze szostka startujacych kontrkandydatow burmistrza Dudzika startowala dlatego, ze widza, ze w Zielonce dzieje sie slabo. w zwiazku z tym powinni gremialnie poprzec kandydature Kamila Iwandowskiego na burmistrza, tylko szkopul tkwi w tym, ze to on musi chciec.

marek_k84 pisal o tym kilkakrotnie: wszystkie programy wyborcze to bajki (nie tylko samorzadowe zreszta, kto w parlamentarnych zapowiadal 3x15, a skonczylo sie buchnieciem naszej kasy z ofe?), wazna jest determinacja kandydata, jesli bedzie mial power i bedzie mu sie bardzo chcialo, to polowa sukcesu juz jest. Jesli bedzie jak dotychczasowy burmistrz to len (patrz: inny watek), to nic sie w naszym pieknym miescie nie zmieni. Czasem zazdroszcze wlodarzy Kobylce i Zabkom (by wspomniec jedynie sasiadow), ale odpowiadam hejterom, ze sie nie wyprowadze :))
        • orawa81 Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 11:40
          Jak zawsze w BIP-ie. Szukamy, nie marudzimy. BIP powinien być skarbnicą wiedzy każdego mieszkańca, któremu nie jest obojętne. Prawo gwarantuje nam dostęp do informacji publicznej, a taką jest budżet, oświadczenia majątkowe etc. Link do BIPu jest na głównej stronie zielonka.pl w prawym górnym rogu. Taki malutki biało-czerwony. Tam znajdujemy po lewej link pt. Budżet i mienie komunalne i voila - jest tam projekt uchwały budżetowej na lata 2015-2019.
              • marek_k84 Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 11:48
                orawa81 napisał(a):

> Nie zmieni, ale świadomie oddam nieważny głos i wyrażę tym samym swoje niezadow
                > olenie :)
                Mozna tak, a potem znów będą drzeć sie w TV, że oszustwa :))))))
                Ja nie ide wcale...
                    • jakubczakmarek Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 18:25
                      DZ napisało, że z nikim nie prowadzi, żadnych rozmów.
                      A co oddawania nieważnych głosów, to chyba tak jest jak 50% nieważnych to i wybory nie ważne. Może jednak isc na wybory i skreslic obu kandydatów i pokazać, że prezentowany przez obu spoób uprawiania lokalnej polityki nam mieszkańcom nie odpowiada. Ale cholera mam kłopot - nie lubiłem określenia obywatele i raczej go nie używałem a teraz nie lubie mieszkańcy.
                        • wsm54 Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 22:04
                          "Mieszkańcy" na swoich "sztandarach" mieli dwa podstawowe hasła : diety - 30%, pensja burmistrza - 25 %, ja czekam do pierwszej sesji na której te kwestie będą rozstrzygane.
                          • wsm54 Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 22:21
                            Jeżeli te dwa sztandarowe hasła, zostaną spełnione, to uważam, że mamy do czynienia z zespołem ludzi którzy zakładają perspektywę działania dłuższą niż cztery lata.
                            • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 25.11.14, 22:56
                              wsm54 napisał(a):
                              > Jeżeli te dwa sztandarowe hasła, zostaną spełnione, to uważam, że mamy do czyni
                              > enia z zespołem ludzi którzy zakładają perspektywę działania dłuższą niż cztery
                              > lata.

Odpuścili totalnie II turę i odezwy radnych elektów nie przykryją ich dziecięcej bezradności, jak na ten moment dogadali się z radnymi Dudzika co do wyboru przewodniczącego rady miasta, którym ma zostać radny Grodzki, a sami mają zadowolić się wiceprzewodniczącym.
                              Faktycznie teraz należy dopilnować aby wywiązali się ze swoich zobowiązań:
                              III. RADNI
                              1. Sesje rady miasta rozpoczynające się najwcześniej o godzinie 18.00.
                              2. Raz na miesiąc dyżur radnego od godziny 18.00.
                              3. Dyżur radnego raz na kwartał w sobotę.
                              4. Archiwizacja transmisji Sesji Rady Miasta Zielonka dostępna w Internecie.
                              5. Obniżenie diet radnych o 1/3.

IV. BURMISTRZ
                              1. Dyżury burmistrza 2 razy w miesiącu w dni powszednie do godziny 20.00.
                              2. Dyżury burmistrza raz w miesiącu w sobotę.
                              3. Kwartalne sprawozdawanie burmistrza z działalności bieżącej.
                              4. Skuteczne informowanie mieszkańców.
                              5. Zmniejszenie wynagrodzenia burmistrza o 1/4.
                                • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 07:46
                                  Ubolewam nad tym, że nasze umysły są tak bardzo wyprane w politycznej miksturze, że według nas wszystko dookoła musi być jakąś grą. W tej grze trzeba tworzyć podstępne scenariusze, żeby przechytrzyć przeciwnika. Trochę tłumaczę sobie to w ten sposób, że na tym forum aktywni są ostatnio głównie lokalni politycy, choć niektórzy stosują kamuflaż.

Zwykłym internautom, którzy tu zaglądają, a nie są bezpośrednio związani z polityką i nie mają świadomości, że stają się ofiarami pewnej rozgrywki proponuję żeby dla własnego dobra omijali w najbliższym czasie tematy związane z wyborami. Lepiej zajrzeć na nasz fb lub naszą stronę mieszkancy.org.pl/blog . Tam można się dowiedzieć dlaczego warto postawić na Kamila oraz jakie są intencje radnych, którzy reprezentują komitet Mieszkańcy. Będą tam również zamieszczane odpowiedzi zadane Kamilowi na tym forum przez Lecha Zielenkiewicza i Krzysztofa Napiórkowskiego. Drugiej debaty wprawdzie nie udało się zorganizować, ale przypominam, że na naszej stronie cały czas jest dostępna videorelacja z debaty pierwszej.
                                  • podatnik2014 Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 08:18
                                    A cóż Panie Jacku takiego na waszych stronach jest? Odezwa do Internautów i List otwarty?
                                    No jeszcze jest relacja z I debaty. Szkoda, że drugiej się nie udało zorganizować. A można znać powody?
                                    Proszę się również odnieść do twierdzeń, że nowi radni już ułożyli się z dudzikowymi i wybrali wiecznego na przewodniczącego zadowalając się vice. Prawda czy fałsz???
                                    • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 23:41
                                      > podatnik2014 napisał: Szkoda, że drugiej się nie udało zorganizować. A można znać powody?
                                      Nie dostaliśmy zaproszenia od burmistrza i sami też nie wystąpiliśmy z takim zaproszeniem – żeby była jasność. Powodów jest wiele i są prozaiczne. Nie ma w tym żadnego układania się. Myślę, że gdyby ktoś zaoferował się że taką debatę sam zorganizuje i zaproponował odpowiednią formułę (na pewno inną niż ta tutaj proponowana) to do tej debaty by doszło. Na forum łatwo uprawiać politykę, trudniej zrobić coś twórczego bezinteresownie.
                                  • mariomarines Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 08:22
                                    Zajrzałem na stronę Mieszkańców. I co. Dowiedziałem się, że inicjatywa powstała w 2012 r. i nic, ale to nic nie zrobiła przez te dwa lata. Można by przewrotnie rzec, że przez te lata szykowali się do "przewrotu" w pogoni za władzą. Iwandowski wypisuje gdzie to on nie pracował, jednak nie pisze na jakich stanowiskach i przez ile czasu. Przy tak młodym wieku wynika, że były to epizody i to na umowę zlecenie, a nie poważna praca.
                                    • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 09:02
                                      Panie Jacku! Przed II turą nie oczekuję kandydata z tabletu, tylko żywego który zapuka do moich drzwi i przekona abym na niego zagłosował. Bez satysfakcji można stwierdzić, ale zagubiliście się we mgle i zamiast zająć się rywalizacją z Dudzikiem, zajęliście się układaniem w radzie. A nam wyborcą pozostaje wybór, kandydat z tabletu, lub nic nie robiący kandydat z gabinetu. Ja osobiście na dzień dzisiejszy w niedzielę wykreślę obydwu.
                                  • jakubczakmarek Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 09:57
                                    No i na stronie fb mieszkańców ukazały się dwa komunikaty, które w swojej treści mają wspólny element. Jest to apel o zmianę funkcjonowania rady miasta. Przy czym autorzy ?manifestu? nie zwracają się do komitetów wyborczych ale ?do radnych jako indywidualnych mężów stanu obdarzonych w powszechnych wyborach zaufaniem społecznym? aby ?stworzyli klimat dobrej współpracy opartej na otwartości i merytorycznej dyskusji bez potrzeby budowania trwałej, większościowej koalicji komitetów?. Przyznaję, że czytam to z pewnym zdziwieniem, ponieważ:
                                    1. Jeżeli jest prawdą, że Mieszkańcy prowadzili już negocjacje ze Wspólnotą Samorządową na temat obsadzenia stanowiska przewodniczącego rady miasta i nie zaprosili do tych rozmów pozostałych radnych ( co wynika z komunikatu Dla Zielonki) to już zaprzeczyli swoim postępowaniem swojej deklaracji nowego otwarcia. Bo skoro postanowili poprzeć radnego Grodzkiego na przewodniczącego rady to już założyli koalicję ze Wspólnotą. A ich apel to nic innego jak hipokryzja.
                                    2. Ich apel zrozumiałem tak, że praca rady ma wyglądać w sposób następujący. Radni mają do rozstrzygnięcia jakiś problem, przyjęcie lub nie przyjęcie zaproponowanej przez burmistrza uchwały rady i podczas dyskusji jako indywidualni mężowie mają podejmować decyzję jak postąpić. Pomysł jak dla mnie kuriozalny. Wydawało mi się dotychczas, ze kandydaci na radnych reprezentujący komitety, po zastaniu radnymi będą starali się realizować swoje programy. Po to dostali mandat zaufania od wyborców. A Mieszkańcy proponują: zapomnijmy o programach i na nowo będziemy pracowali nad najlepszymi rozwiązaniami dla Zielonki. Takie podejście wymaga całkowitej zmiany funkcjonowania radnych, którzy dotychczas pracowali w systemie jedna/dwie komisje i jedna sesja w ciągu miesiąca, co im zapewniało pełna dietę. A ten system bardzo odpowiadał obecnemu burmistrzowi no i staremu/nowemu przewodniczącemu rady.
                                    3. Cała mijająca kadencja to zręczne manipulowanie radnymi przez burmistrza Dudzika, który na od początku w zależności od swoich potrzeb budował sobie koalicję która go popierała, wykorzystując posiadane przez siebie narzędzia (np. nikomu nie potrzebne stanowisko pracy dla radnego, lub przyznawane dofinasowanie dla inicjatyw innych). Zresztą taką trwałą większość zbudował zaraz po wybraniu go na stanowisko burmistrza, mając za nic postulaty komitetów, które go wsparły w drugiej turze wyborów. A obecnie analogicznie postępuje starając się mieć swojego przewodniczącego rady miasta, co ułatwi mu manipulowani radnymi i osiąganie własnych celów. A tym celem będzie spokojne nic nie robieni przez 4 lata.
                                  • wsm54 Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 10:30
                                    Nie sądzę aby mój umysł był wyprany w "politycznej miksturze".
                                    Uważam, że jestem aktywnym społecznie mieszkańcem Zielonki biorącym udział we wszystkich sesjach naszej Rady.
                                    Przez cztery lata obserwowałem grę - tak grę, niejednokrotnie podstępną prowadzoną przez obecnego burmistrza.
                                    Podam przykład z przedostatniej sesji. Zamiana działek (uszczuplenie majątku Zielonki o kilkaset tysięcy złotych). Burmistrz w trakcie sesji chce wycofać w/w uchwałę z powodu jak to twierdzi "poważnych wątpliwości prawnych". Uchwała o zamianie zostaje jednak podjęta. Uwaga za zamianą głosują radni burmistrza: Włodarczyk i Szałata. Za kilka dni widzę ich razem na banerach wyborczych (w drugim przypadku syn).
                                    Władysław Smoszyński.
                                  • orawa81 Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 10:38
                                    > Zwykłym internautom, którzy tu zaglądają, a nie są bezpośrednio związani z polityką i nie mają >świadomości, że stają się
                                    >ofiarami pewnej rozgrywki proponuję żeby dla własnego dobra omijali w najbliższym czasie >tematy związane z wyborami. Lepiej
                                    >zajrzeć na nasz >fb lub naszą stronę rel="nofollow">mieszkancy.org.pl/blog . Tam można się dowiedzieć >dlaczego warto postawić na Kamila oraz jakie są intencje
                                    >radnych, którzy reprezentują komitet Mieszkańcy. Będą tam również zamieszczane odpowiedzi >zadane Kamilowi na tym forum przez Lecha
                                    >Zielenkiewicza i Krzysztofa Napiórkowskiego. Drugiej debaty wprawdzie nie udało się >zorganizować, ale przypominam, że na naszej
                                    >stronie cały czas jest dostępna videorelacja z debaty pierwszej.

Panie Jacku, dzielenie forumowej społeczności tak binarnie jest chybione. Co w takim razie ja mam zrobić? Jestem obserwatorem lokalnej polityki, zwykłą internautką, ale z pewnością nie staję się żadną ofiarą "pewnej rozgrywki" jak Pan to ujął. Zdecydowałam się zalogować tu po raz pierwszy dopiero po pierwszej turze wyborów. Dlaczego? Bo choć sympatyzuję z Państwa komitetem to po 17 listopada nie otrzymałam odpowiedniej dawki informacji. Waszą stronę internetową znam, w spotkaniach uczestniczyłam, ale to było przed pierwszą turą.
                                    Moim zdaniem od momentu w którym pojawiły się protokoły wyborcze powinniście na bieżąco informować o działaniach jakie podejmujecie odnośnie do realizacji debaty, czy innych akcjach. A to wszystko w ramach przejrzystości Waszych działań. Zamiast tego zapadła cisza. Cisza o tyle krępująca, że jako Wasz elektorat poczułam się zignorowana. Pierwszy zapał do wspólnej walki o lepszą Zielonkę rozwiał się w atmosferze domysłów, co się dzieje, gdzie jesteście, dlaczego na fejsie cisza. Merytoryczna cisza, bo haseł o zdejmowaniu plakatów i podziękować nie liczę.
                                    Dziś jest środa, do ciszy wyborczej pozostały 3 dni. Mało.
                                    • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 23:45
                                      > orawa81 napisał(a): ...poczułam się zignorowana. Pierwszy zapał do wspólnej walki o lepszą Zielonkę rozwiał się...
                                      Poznałem Kamila w marcu tego roku, kiedy za namową Joanny Nicole-Urbanowicz przyłączałem się do inicjatywy Mieszkańcy. Od tego czasu spędziłem z nim dziesiątki godzin na wspólnej pracy. Zastanawialiśmy się co należy zmienić w Zielonce, poznawaliśmy różne obszary funkcjonowania samorządu, analizowaliśmy ustawy i uchwały związane z funkcjonowaniem Rady Miasta. Na pewno nie po to żeby Pani czuła się zignorowana. Ja przegrałem w swoim okręgu, podobnie 9 innych osób z naszej inicjatywy, ale póki co dalej się spotykamy i zastanawiamy jak dalej działać. Namawiam więc Panią, żeby tak łatwo nie rezygnować.
                                  • piorek Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 13:03
                                    Nie wszystko musi być grą. Jednak nowowybranych radnych czekają trudne głosowania. Trzeba ustalić ilość i zakres tematyczny komisji oraz wybrać przewodniczącego Rady i przewodniczących komisji. Do każdej z tych decyzji trzeba mieć większość. A jakie są uwarunkowania?

- Przewodniczący Rady decyduje o porządku poszczególnych posiedzeń i dekretuje pisma do poszczególnych komisji. Czy powinien być z ugrupowania zwycięskiego czy może powinien być to doświadczony radny? Przewodniczący może opóźniać-przyśpieszać dowolne sprawy.

- Komisja rewizyjna kontroluje urząd i burmistrza. Powinna być z ugrupowania zwycięskiego czy wręcz przeciwnie? Czy powinni być tam sami nowi radni czy doświadczenie w kontrolowaniu? Przewodniczący komisji decyduje co i kiedy bedzie kontrolowane. Kto powinien nim być?

Jak podzielić tematycznie komisje? Sprawy socjalne z reguły przygniatają sprawy ośwoiatowe i kulturalne, a inwestycje sprawy komunalne. osobna komisja ds społecznych, osobna do oświatowych, osobna do komunalnych i osobna do inwestycji to razem z rewizyjną daje 5 komisji, a więc i 5 przewodniczących, 5 zastępców ze zwiększonymi dietami.

Radni mają swoje zainteresowania i każdy ma upatrzone jakieś komisje. Jak to podzielić?

Te decyzje wymagają uzgodnienia na poziomie co najmniej 8 radnych. A może się uda nas poziomie 15? To wymaga podjęcia gry politycznej, rozmów, kompromisów i negocjacji....
                                    • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 26.11.14, 23:02
                                      Jako wyborca proponuję aby nie komplikowali sobie tak życia, niech najpóźniej na drugiej sesji rady wprowadzą dwa punkty z programu wyborczego:
                                      Radni: Obniżenie diet radnych o 1/3.
                                      Burmistrz: Zmniejszenie wynagrodzenia burmistrza o 1/4.
                                      Będzie to jasny i wymierny przekaz dla mieszkańców, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na powiększenie puli budżetu obywatelskiego.
                                      • mariomarines Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 07:53
                                        Debaty nie będzie, bo nie padła taka propozycja. Poprzednią debatę zainicjowała Nowa Zielonka i z tego co wiem mocno zainteresowane debatą były zwłaszcza Dla Zielonki i Szymański, Mieszkańcy nie mieli ochoty na debatę. Tu Pan Zielenkiewicz może to potwierdzić lub zaprzeczyć.
                                        • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 10:00
                                          Debatę przed I turą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zielonki, uczestniczyli w niej kandydaci na burmistrza z pięciu komitetów, zapewne jeżeli kandydaci przed II turą by poprosili o zorganizowanie debaty, lub sobie ją sami zorganizowali nikt by ich nie ograniczał. Pewnie co mieli do powiedzenia powiedzieli na pierwszej debacie lub nie mieli czasu na spotkanie z mieszkańcami, ale o to należy zapytać kandydatów. Osobiście mam wrażenie, że kandydat na burmistrza Iwandowski poszukuje książek pt. "Jak prowadzić kampanie wyborczą przed II turą", a kandydat Dudzik zastanawia się jak to zrobić najtaniej i przy najmniejszym wysiłku.
                                      • jakubczakmarek Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 10:35
                                        I to sa pierwsze głosowania które odbędą się na drugiej sesji. I to są dwa głosowania, które wymagają większości bo nie sądzę, żeby 15 radnych współpracując ustaliło obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza, szczególnie wtedy gdy nim zostanie Dudzik. Na pewno radni Wspólnoty będą przeciwni. Zresztą będą także przeciwni obniżeniu sobie diet. I co zrobią radni mieszkańcy. Powiedzą, że to tylko był chwyt wyborczy. Czy też będą szukali większości do zrealizowania swoich postulatów. Demokracja ma swoje prawa i decyduje większość. A chyba jest tak że są trzy grupy radnych po 5 osób każda.
                                        • podatnik2014 Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 10:50
                                          jakubczakmarek napisał(a):
                                          I to sa pierwsze głosowania które odbędą się na drugiej sesji. I to są dwa głos
                                          owania, które wymagają większości bo nie sądzę, żeby 15 radnych współpracując ustaliło obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza, szczególnie wtedy gdy nim zostanie Dudzik. Na pewno radni Wspólnoty będą przeciwni. Zresztą będą także przeciwni obniżeniu sobie diet. I co zrobią radni mieszkańcy. Powiedzą, że to tylko był chwyt wyborczy. Czy też będą szukali większości do zrealizowania swoich postulatów. Demokracja ma swoje prawa i decyduje większość. A chyba jest tak że są trzy grupy radnych po 5 osób każda.

Jeżeli na sesji radni nie uchwalą obniżek, ufam, że Mieszkańcy, a jest ich piątka, 30% ze swoich poborów, będą oddawać na cele społeczne, oświatowe czy kulturalne.
                                          Oczywiście 30% z całej otrzymanej kasy, z dodatkami, a nie gołej diety radnego.
                                          Najpierw powinni popytać radnych z innych opcji czy są za. Jeśli są, powinni z nimi zawiązać koalicję, wtedy wszystko pójdzie z górki(w temacie obniżek).
                                        • 1234alex Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 12:00
                                          Dlaczego wspólnota nie obniży diet i pensji burmistrza? Presja społeczna jest - to obniży, obniży. A o tym czy sobie pozałatwiali wspólnie stołki to się przekonacie już 1 grudnia na pierwszej sesji. Stawiam Grodzki - przewodniczący rady, Barbarski - wiceprzewodniczący, Dudzik - burmistrz, Iwandowski - zastępca. Mieszkańcy wzięli przewodniczących 2 komisji, wspólnota wzięła przewodniczących 2 komisji, a DZ - dadzą im 1 komisję, pewnie rewizyjną - bo tam najwięcej roboty. I tak to Mieszkańcy na czele z Iwandowskim wprowadzą nową jakość do samorządu. Ale jaja.
                                      • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 23:52
                                        > lech_zielenkiewicz napisał: ...proponuję..niech...wprowadzą...Obniżenie diet radnych o 1/3

Dziękuję Panu - odbieram to jako deklarację, że przyszli radni Dla Zielonki poprą ten punkt programu wyborczego komitetu Mieszkańcy. Czy dobrze zinterpretowałem? Brawo Dla Zielonki.
                                    • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 23:48
                                      > piorek napisał: Jak podzielić tematycznie komisje?
                                      Panie Krzysztofie, może jakieś konkretne pomysły? Albo ogólne uwagi co do zasady podziału. Czy lepiej 5-6 komisji po 5-6 radnych czy np. 10 komisji po 3 radnych? A może niewłaściwe jest ograniczanie radnym ilości komisji do dwóch? Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
                                    • grabowski.jacek Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 23:56
                                      > piorek napisał: ... To wymaga podjęcia gry politycznej ...

Piszę teraz od siebie. Uzgodnienia tak. Rozmowy, kompromisy, negocjacje tak. Jednak określenie "gry polityczne" ma dla mnie wydźwięk trochę pejoratywy, bo sugeruje, że mamy do czynienia z jakąś rywalizacją, której celem jest pokonać stronę przeciwną. Myślę, że wszyscy po chwili zastanowienia przyznają, że nawet jeśli tak jest to tak być nie powinno. Nie chcę być zbytnio pompatyczny, ale w ustawie o samorządzie gminnym jest to jasno doprecyzowane, że radny obowiązany jest pracować godnie, rzetelnie i uczciwie oraz kierować się dobrem mieszkańców gminy (a nie swojego komitetu). W tej sytuacji zakładanie z góry (określenie "z góry" jest dla mojej myśli kluczowe), że trzeba się z kimś "układać" żeby uzyskać większość i być zwycięzcą w grze świadczy w moim przekonaniu właśnie o tym o czym pisałem wcześniej - że nasze umysły są zdeprawowane przez polityczną demagogię, która dominuje w naszym środowisku. Spróbujmy pokonać tę (czy tą?) słabość. Każdy w sobie samym - ja też. Tak jak napisałeś piorek - "na poziomie 15". Albo przestańmy sami siebie oszukiwać i zmieńmy ustawę. Zaznaczam, że to moje prywatne poglądy. I nie chodzi o to, że ja żyję w jakimś świecie iluzji albo jestem hipokrytą. Również mój umysł nie jest wolny od wpływu tego środowiska. Po prostu poruszam ten problem żeby wywołać dyskusję.
    • miror13 Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 16:37
      Iwandowski jest jedyną nadzieją na zmiany. Jeśli nie chcemy dalej stać w miejscu to musimy mu zaufać. Jeśli nie spełni obietnic związanych z obniżeniem zarobków to będzie smażyć się w piekle. Mam jednak nadzieję a wręcz pewność że nie były to puste słowa. Gorzej niż jest teraz napewno nie będzie. Kamil pamiętaj jesteś naszą nadzieją.
      • lech_zielenkiewicz Re: Szansa Iwandowskiego? 27.11.14, 19:07
        orawa81 27.11.14, 16:31
        napisał:
        Piszecie tu sobie, upajając się swoimi prognozami, a Iwandowski odpowiada na wszystkie pytania via FB. Może ktoś z Was go tam wprost zapyta o "dogadywanie się".

Wolał bym poczatować z kandydatem niż via Fb zadawać pytania. Sytuacją kuriozalną jest fakt, że obaj kandydaci nie znaleźli w swoim napiętym kalendarzu przed II turą czasu na spotkanie bezpośrednie z wyborcami.
      • nika004 Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 17:09
        I to jest właśnie TO.....jeżeli chcecie, żeby było tak jak jest to głosujcie na D., a jeżeli narzekamy i chcemy coś zmienić to musimy zaryzykowac...Kamil jest naszą nadzieją i jemu zaufajmy - a czas pokaże czy dobrze zrobiliśmy - bez ryzyka nic się nie zmieni (mam nadzieję,że na dobre :):):) )
        • milyzorro Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 18:01
          nika004 napisała:

> I to jest właśnie TO.....jeżeli chcecie, żeby było tak jak jest to głosujcie na
          > D., a jeżeli narzekamy i chcemy coś zmienić to musimy zaryzykowac...Kamil jest
          > naszą nadzieją i jemu zaufajmy - a czas pokaże czy dobrze zrobiliśmy - bez ry
          > zyka nic się nie zmieni (mam nadzieję,że na dobre :):):) )

Cztery lata temu Dudzik też wydawał się powiewem świeżości.
          Też młody z niezłym CV.
          I tak jak cztery lata temu żaden z kandydatów nie za bardzo się wysila żeby przekonać do swojej wizji miasta .Znów klika bilbordów i wystarczy. A to chyba za mało.

• serchow Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 18:08
            Namawiam wszystkich niezdecydowanych aby głosowali na Iwandowskiego. Przynajmniej mamy szansę, że będzie inaczej. Poprzyjcie młodego - młodzi i wy starsi, którym zbrzydła nijakość, brak polotu, marazm.
            Dajmy szansę człowiekowi, co chce zmieniać.
            • milyzorro Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 18:14
              serchow napisał:

> Namawiam wszystkich niezdecydowanych aby głosowali na Iwandowskiego. Przynajmn
              > iej mamy szansę, że będzie inaczej. Poprzyjcie młodego - młodzi i wy starsi, kt
              > órym zbrzydła nijakość, brak polotu, marazm.
              > Dajmy szansę człowiekowi, co chce zmieniać.

no właśnie - co chce zmienić ??

• boskimessi Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 18:52
                milyzorro napisał:
                no właśnie - co chce zmienić ??

mily, jak nie zaryzykujesz to się nie dowiesz. Na co stać "starego" wiesz, na co "młodego" - możesz się dowiedzieć.
                Ja stawiam na nowość!
                  • serchow Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 20:51
                    lech_zielenkiewicz napisał:

> Nie przekonuje mnie wybór młody-stary, wolę mądry, odpowiedzialny, dotrzymujący
                    > słowa, solidny, ciekawy, otwarty na ludzi. Można dopisywać kolejne cechy:
                    Sam sobie odpowiedz ile z tych cech miał GD? Jeśli wyjdzie Ci, że niewiele głosuj tak by to zmienić. Inaczej 4 lata zmarnowane.
                    Najgorszą opcja to nie oddać głosu. Tylko ludzie bojaźliwi nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny. Głosując wybierasz. Dobrze, żle ale wybierasz i później masz tylko do siebie żal.
                    • wsm54 Re: Szansa Iwandowskiego? 28.11.14, 21:34
                      Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują że Dudzik wygra i tak zapewne będzie.
                      W I turze głosowałem na Bienias. Teraz zagłosuję na Iwandowskiego aby zmniejszyć skalę zwycięstwa Dudzika.
                      Ważne jest czy się wygra 70 do 30, czy 55 do 45. Wielkość wygranej jest moralnie bardzo ważna.
                      Błąd popełnili "Mieszkańcy" - odstępując od drugiej tury.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka