Dodaj do ulubionych

Powtórzenie wyborów

18.12.14, 18:58
Właśnie dotarły do mnie wieści, że w okręgu nr 5 wybory mają zostać powtórzone. Podobno pani, nazwiska nie pomnę, druga na liście wniosła pozew o unieważnienie wyborów i sąd, mimo że odrzucił jej wniosek, sam zdecydował o powtórzeniu wyborów ze względu na zamianę jednej z kart (zamiast z okręgu 5 była wrzucona karta z okręgu 6). A zatem elektoracie okręgu 5! Szykuj się do wyborów :D
Obserwuj wątek
  • zielonkowianin1 Re: Powtórzenie wyborów 18.12.14, 22:10
   Niestety orawa81 nie potrafi czytać protokołów Obwodowej Komisji Wyborczej nr. 4 z dnia 18 listopada ze zrozumieniem. W urnie było o DWIE KARTY więcej niż głosujących (gdzie orawa81 pisze o jednej). Wzięta została pod uwagę również karta byłego radnego okręgu nr. 5 przerwana na dwie części, która przy liczeniu głosów dnia 16 listopada została uznana za głos ważny (wytyczne kodeksu wyborczego podkreślają, że taka karta jest NIEWAŻNA).
   Skoro mają być powtórzone wybory, jak protest wyborczy kandydatki do rady mógł zostać odrzucony?
   • orawa81 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 00:34
    Oh mon dieu! Temat ile kart ważnych było włożonych, a ile wyjętych w okręgu nr 5 był już tu wałkowany i wszyscy wiemy, że różnica wynosiła dwa - 474 do 476. Novum stanowi przekonanie zielonkowianina1, że jedna karta była podarta, co jak rezolutnie zauważa sprawia, że głos jest NIEWAŻNY.... Serio? Naprawdę podarte głosy się nie liczą? Wow! Problem tylko w tym, że a) karta nie była podarta b)NIE TEGO DOTYCZYŁO orzeczenie sądu :D A zielonkowianinowi1 polecam przeczytanie wpisu na FB radnego Wołujewicza, chyba najbardziej zainteresowanego sprawą. Albo lepiej wkleję je tu, bo jak widzę, nie każdy ogarnia fejsa :D

    Drodzy sąsiedzi, znajomi
    W związku ze złożeniem przez Panią Agnieszkę Brzozowską-Narojczyk pozwu do sądu o unieważnienie wyborów w okręgu wyborczym nr 5(wybory w szkole podstawowej nr 1 - obwód ulic Wyszyńskiego - Leśna- Mickiewicza - Kolejowa) odbyła się w dniu dzisiejszym rozprawa sądowa. Wnioskująca o unieważnienie Pani Agnieszka, która przegrała jednym głosem, uzasadniała unieważnienie m.in. tym, że jeden z moich głosów był przedarty (przewodnicząca komisji wyborczej w sądzie wyjaśniła, że przedarcie dotyczyło rogu kartki i jedna z pieczątek była widoczna jak też zakreślenie - znak X. Ponadto wyjaśniła, że zgodnie z zapisem protokoły to przedarcie nastąpiło w wyniku wyjmowania z urny głosów). Sąd odstąpił od tego wniosku, natomiast nakazał powtórzenie wyborów ze względu na to, że dwie karty były źle wydane pomiędzy okręgami 5 i 6. W sądzie oznajmiłem Pani Agnieszce, że ja nie zamierzam składać apelacji od wyroku i pozostawię rozstrzygnięcie wyborcom. W taki sposób mamy III turę wyborów w okręgu wyborczym nr 5.
    Tomasz Wołujewicz
   • dlazielonki Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 09:42
    Informacja z fb Pana Tomasza Wołujewicza z dnia 18 12 2014:
    W związku ze złożeniem przez Panią Agnieszkę Brzozowską-Narojczyk pozwu do sądu o unieważnienie wyborów w okręgu wyborczym nr 5 (wybory w Szkole Podstawowej nr 1 - obwód ulic Wyszyńskiego - Leśna- Mickiewicza - Kolejowa) odbyła się w dniu dzisiejszym rozprawa sądowa. Wnioskująca o unieważnienie Pani Agnieszka, która przegrała jednym głosem, uzasadniała unieważnienie m.in. tym, że jeden z moich głosów był przedarty (przewodnicząca komisji wyborczej w sądzie wyjaśniła, że przedarcie dotyczyło rogu kartki i jedna z pieczątek była widoczna jak też zakreślenie - znak X. Ponadto wyjaśniła, że zgodnie z zapisem protokoły to przedarcie nastąpiło w wyniku wyjmowania z urny głosów). Sąd odstąpił od tego wniosku, natomiast nakazał powtórzenie wyborów ze względu na to, że dwie karty były źle wydane pomiędzy okręgami 5 i 6. W sądzie oznajmiłem Pani Agnieszce, że ja nie zamierzam składać apelacji od wyroku i pozostawię rozstrzygnięcie wyborcom. W taki sposób mamy III turę wyborów w okręgu wyborczym nr 5.
  • dabrowa51 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 11:52
   mnie zastanawia fakt, dlaczego sąd nie zarządził POWTÓRZENIE wyborów także w okręgu nr 6. Skoro podstawą powtórzenia wyborów w okręgu nr5 była ZAMIANA kart, to logiczne jest powtórzenie wyborów także w okręgu nr6.
   • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:03
    dabrowa51 napisał:

    > mnie zastanawia fakt, dlaczego sąd nie zarządził POWTÓRZENIE wyborów także w o
    > kręgu nr 6. Skoro podstawą powtórzenia wyborów w okręgu nr5 była ZAMIANA kart,
    > to logiczne jest powtórzenie wyborów także w okręgu nr6.

    ****

    Nie doszukuj się logiki w tym wyroku. Normalnie taki protest był by odrzucony ze względu na brak wpływu na wynik wyborczy . Bo co niby miała by zmienić w wyniku karta z innymi nazwiskami . Ale przy tej atmosferze jaka została nakręcona w kraju dla sądu lepiej mieć dupochron .

    ****
    • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:10
     Po co organizować wybory skoro:
     >Bo co niby miała by zmienić w wyniku karta z innymi nazwiskami<
     Dla zasady. Albo jesteśmy dalej niedemokratycznym krajem aferzystów z platformy, albo dążymy do budowania silnej Republiki obywatelskiej.
     • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 20:02
      orawa81 napisał(a):

      > No nie zupełnie. W okręgu 5 zwycięzca wygrał 1 głosem i byc moze gdyby wydano p
      > rawidłowa kartę (nie te z okręgu nr 6) to byłby remis :)


      ***

      A niby jak komisja z okręgu 5 mogła wydać kartę z okręgu 6.
      Jaka pieczęć była na tej karcie ?

      ***
        • jedynyjaku Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 23:02
         nie znam dokladnie calej sprawy od strony niuansow prawnych, ale z mojej perspektywy wyglada to na jakis zart. mam tylko dwa pytania w sprawie: kto za ten cyrk bedzie placic i czemu ja (i wspolmieszkancy)? kto za to ODPOWIADA? nieponoszenie odpowiedzialnosci stalo sie juz nasza narodowa tradycja
         • orawa81 Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 10:37
          Uwielbiam takie posty: "Nie znam się to się wypowiem". Od strony prawnej to właśnie nie cyrk. Radny Wołujewicz wygrał jednym głosem. Jeden uznany za ważny głos, okazał się nieważny. Zatem mógł mieć miejsce remis. Stąd powtórka. Czy to tak trudno zrozumieć?
          • jedynyjaku Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 10:46
           moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, nie znam wszystkich szczegolow tej sprawy, ale jak Ty znasz, to gratuluje dobrego rozeznania, tak w kazdym temacie? powtarzam tylko, ze jest to cyrk, bo nie ma nikogo odpowiedzialnego za te sytuacje, a powtorka wyborow za darmo nie bedzie, ot tyle.

           podobna historia-absurd prawny kiedys dotyczyla wschodniej obwodnicy warszawy, na jednej z decyzji podpisala sie owczesna pani minister (na papierze "firmowym"), ale bez pieczatki. skutek? decyzja uniewazniona. kpina z ludzi tu i tu podobna
           • orawa81 Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 11:16
            <<moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, nie znam wszystkich szczegolow tej sprawy, ale jak Ty znasz, to gratuluje dobrego rozeznania, tak w kazdym temacie?
            Dziękuję, nie w każdym :) Nie ogarniam tematu, swego czasu gorącego, o cenach wody. :)

            <<bo nie ma nikogo odpowiedzialnego za te sytuacje, a powtorka wyborow za darmo nie bedzie, ot tyle.
            Nie bardzo wiem kogo odpowiedzialnego chcesz znaleźć? Przewodniczącego komisji? Ma zapłacić ze swojej kieszeni, bo któryś z jej członków uznał głos nieważny za ważny? A może ten kto to źle policzył? A może w komisji wojewódzkiej szukać winnych, bo tam przecież musieli zatwierdzić protokoły? Zwykła pomyłka i to nie urzędnika państwowego (mam na mysli najniższy szczebel)
            • dabrowa51 Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 18:11
             Moim zdaniem winny jest ten kto policzył za ważny głos kartę przerwaną. Jeżeli NIKT się nie przyznaje, to winien Przewodniczący !. Następnym razem, niech WSZYSCY członkowie wspólnie liczą głosy. Brak znajomości prawa nie usprawiedliwia ... . W tej sytuacji mogli się przecież zwrócić o rade do komisarza wyborczego, czy taki głos można uznać za ważny. Za ten błąd należy zastosować jakąś karę, np OBNIŻENIE diet członkom Komisji, a w szczególności Przewodniczącemu !. Brak jakiejkolwiek konsekwencji może spowodować LEKCEWAŻENIE swoich obowiązków przez członków Komisji w kolejnych wyborach ! ! ! .
             • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 18:28
              dabrowa51 napisał:

              > Moim zdaniem winny jest ten kto policzył za ważny głos kartę przerwaną. Jeżeli
              > NIKT się nie przyznaje, to winien Przewodniczący !. Następnym razem, niech WSZY
              > SCY członkowie wspólnie liczą głosy. Brak znajomości prawa nie usprawiedliwia .
              > .. . W tej sytuacji mogli się przecież zwrócić o rade do komisarza wyborczego,
              > czy taki głos można uznać za ważny. Za ten błąd należy zastosować jakąś karę, n
              > p OBNIŻENIE diet członkom Komisji, a w szczególności Przewodniczącemu !. Brak j
              > akiejkolwiek konsekwencji może spowodować LEKCEWAŻENIE swoich obowiązków przez
              > członków Komisji w kolejnych wyborach ! ! ! .

              ***

              Ale sąd oddalił protest w tej kwestii, a zarządził powtórkę dlatego że ktoś przez pomyłkę albo celowo wrzucił kartę z obwodu 6 do urny obwodu 5 co i tak nie miało wpływu na wynik wyborów.

              ***
              • orawa81 Re: Powtórzenie wyborów 21.12.14, 12:27
               A skąd przekonanie, że chodzi jedynie o wrzucenie karty do niewłaściwej urny? A co jeśli głosującemu z okręgu nr 5 przez pomyłkę wydano kartę z okręgu nr 6. Głosujący był tak przygotowany jak 90% pozostałych, czyli nie znał nazwisk kandydatów ze swojego okręgu zatem nie zauważył, że to zła karta. Postawił krzyżyk gdzie bądź i wrzucił do "właściwej" urny. A może gdyby dostał właściwą kartę to zagłosowałby, też mniej lub bardziej losowo, na panią Brzozowską-Narojczyk i byłby remis?!
               • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 21.12.14, 16:13
                orawa81 napisał(a):

                > A skąd przekonanie, że chodzi jedynie o wrzucenie karty do niewłaściwej urny? A
                > co jeśli głosującemu z okręgu nr 5 przez pomyłkę wydano kartę z okręgu nr 6.
                > Głosujący był tak przygotowany jak 90% pozostałych, czyli nie znał nazwisk kan
                > dydatów ze swojego okręgu zatem nie zauważył, że to zła karta. Postawił krzyżyk
                > gdzie bądź i wrzucił do "właściwej" urny. A może gdyby dostał właściwą kartę t
                > o zagłosowałby, też mniej lub bardziej losowo, na panią Brzozowską-Narojczyk i
                > byłby remis?!

                ***

                Zgoda, pod warunkiem że na karcie była pieczęć z obwodu 5. Jeżeli była z obwodu 6 to głos z definicji jest nieważny.

                ***


             • orawa81 Re: Powtórzenie wyborów 21.12.14, 12:22
              dobrowa51, a czytałaś tekst Wołujewicza? (przewodnicząca komisji wyborczej w sądzie wyjaśniła, że przedarcie dotyczyło rogu kartki i jedna z pieczątek była widoczna jak też zakreślenie - znak X. Ponadto wyjaśniła, że zgodnie z zapisem protokoły to przedarcie nastąpiło w wyniku wyjmowania z urny głosów) Więc jaki przedarty głos?
              A co do fragmentu, że głosy powinni liczyć wszyscy to zgadzam się w stu procentach. I jestem mega zdziwiona, ze tak nie jest...
          • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 10:52
           orawa81 napisał(a):

           > Uwielbiam takie posty: "Nie znam się to się wypowiem". Od strony prawnej to wła
           > śnie nie cyrk. Radny Wołujewicz wygrał jednym głosem. Jeden uznany za ważny gło
           > s, okazał się nieważny. Zatem mógł mieć miejsce remis. Stąd powtórka. Czy to ta
           > k trudno zrozumieć?

           ***

           To wreszcie co zostało zakwestionowane:

           Uszkodzona karta do głosowania czy ilość kart w urnie ?

           ***
            • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 11:40
             orawa81 napisał(a):

             > Liczba kart w urnie.

             ***

             To dalej nie rozumiem. Jak karta z innymi nazwiskami która z samej zasady jest nieważna miała by wpływać na wynik wyborów w obwodu 5 ( chyba ze została wydana i ostemplowana przez komisję z obwodu 5 )

             ***
             • dlazielonki Re: Powtórzenie wyborów 20.12.14, 16:33
              milyzorro napisał:
              > orawa81 napisał(a):
              > > Liczba kart w urnie.
              > ***
              > To dalej nie rozumiem. Jak karta z innymi nazwiskami która z samej zasady jest
              > nieważna miała by wpływać na wynik wyborów w obwodu 5 ( chyba ze została wydana
              > i ostemplowana przez komisję z obwodu 5 )
              > ***

              Informacja z fb Pana Tomasza Wołujewicza z dnia 18 12 2014:
              " W związku ze złożeniem przez Panią Agnieszkę Brzozowską-Narojczyk pozwu do sądu o unieważnienie wyborów w okręgu wyborczym nr 5 (wybory w Szkole Podstawowej nr 1 - obwód ulic Wyszyńskiego - Leśna- Mickiewicza - Kolejowa) odbyła się w dniu dzisiejszym rozprawa sądowa. Wnioskująca o unieważnienie Pani Agnieszka, która przegrała jednym głosem, uzasadniała unieważnienie m.in. tym, że jeden z moich głosów był przedarty (przewodnicząca komisji wyborczej w sądzie wyjaśniła, że przedarcie dotyczyło rogu kartki i jedna z pieczątek była widoczna jak też zakreślenie - znak X. Ponadto wyjaśniła, że zgodnie z zapisem protokoły to przedarcie nastąpiło w wyniku wyjmowania z urny głosów). Sąd odstąpił od tego wniosku, natomiast nakazał powtórzenie wyborów ze względu na to, że dwie karty były źle wydane pomiędzy okręgami 5 i 6. W sądzie oznajmiłem Pani Agnieszce, że ja nie zamierzam składać apelacji od wyroku i pozostawię rozstrzygnięcie wyborcom. W taki sposób mamy III turę wyborów w okręgu wyborczym nr 5."
   • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:06
    dobre pytanie. O fałszerstwach nad uranami w Zielonce krążą już legendy. Co do ostatnich wyborów całe szczęście zastrzeżenia są w całej Polsce. Ale poprawianie wyników Platformy w 2007 w Zielonce to ciekawa opowieść.
    • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:13

     michal_prickstein napisał(a):

     > dobre pytanie. O fałszerstwach nad uranami w Zielonce krążą już legendy. Co do
     > ostatnich wyborów całe szczęście zastrzeżenia są w całej Polsce. Ale poprawiani
     > e wyników Platformy w 2007 w Zielonce to ciekawa opowieść.

     ****

     To może podasz kilka z tych legend , bo ja nie znam ani jednej.

     ****
     • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:24
      Wybory Parlamentarne 2007
      Obwodowa Komisja Wyborcza NR X
      Młody pan Y liczy głosy. Z długopisem w ręku. Przewodniczący Komisji p. Z zauważa, że czyni nim symbole na liczonych kartach. Co Pan robi?!
      A Urząd Skarbowy wie p. Z, o mieszkaniu na wynajem?
      Liczenie kontynuowano.

      To był najbardziej bezczelny z naszych podwórkowych poprawiaczy wyników platformy w 2007r.

      Więcej? Poproś "etatowych" członków komisji.
      • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:34
       michal_prickstein napisał(a):

       > Wybory Parlamentarne 2007
       > Obwodowa Komisja Wyborcza NR X
       > Młody pan Y liczy głosy. Z długopisem w ręku. Przewodniczący Komisji p. Z zauwa
       > ża, że czyni nim symbole na liczonych kartach. Co Pan robi?!
       > A Urząd Skarbowy wie p. Z, o mieszkaniu na wynajem?
       > Liczenie kontynuowano.
       >

       ****

       Faktycznie piękna legenda.

       ****
       > To był najbardziej bezczelny z naszych podwórkowych poprawiaczy wyników platfor
       > my w 2007r.
       >
       > Więcej? Poproś "etatowych" członków komisji.
       • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:44
        Szanowny Panie. Prosisz o przykład. Daję. Bez nazwisk i konkretnego numeru komisji. Czy to oznacza, że wogóle się nie wydarzyło i należy szydzić? Relacje mam od 2 liczących, jeden to mój znajomy, drugi to znajomy-znajomego. 2 takie same relacje, ale oczywiście należy wyszydzić, że fantazja. Takim Panom jak ty, bezpiecznikom obecnej niemocy państwa które istnieje teoretycznie, zawdzięczamy syf.
        Proponuję jeśli jesteś mieszkańcem Zielonki zainteresować się, na pewno kogoś Pan zna kto wtedy był w komisji i zapozna się pan z resztą przypadków.
    • dabrowa51 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:20
     Rozumiem, że sądy w Polsce działają według tej samej logiki co policja. Nie wystarczy zgłosić kradzież, ale trzeba schwytać złodzieja samemu, by policja wszczęła postępowanie w przypadku kradzieży o małej wartości. Przecież to, że karta z okręgu nr 6 znalazła się w okręgu nr5 powinna spowodować wątpliwości sadu także co do prawidłowości wyników w okręgu nr 6. Sad powinien być w tym względzie rygorystyczny, a nie niechlujny !
     • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:32
      dabrowa51 napisał:

      > Rozumiem, że sądy w Polsce działają według tej samej logiki co policja. Nie wys
      > tarczy zgłosić kradzież, ale trzeba schwytać złodzieja samemu, by policja wszcz
      > ęła postępowanie w przypadku kradzieży o małej wartości. Przecież to, że karta
      > z okręgu nr 6 znalazła się w okręgu nr5 powinna spowodować wątpliwości sadu tak
      > że co do prawidłowości wyników w okręgu nr 6. Sad powinien być w tym względzie
      > rygorystyczny, a nie niechlujny !

      ****

      W okręgu 6 też to nic nie zmienia w wynikach , poza tym że wyniesienie karty z lokalu jest wykroczeniem , ale tego nie da się nikomu udowodnić .
      Stosując tą logikę to każde wybory będzie trzeba powtarzać bo zawsze jakiś dowcipniś może "dla jaj" wrzucić kartę z innej komisji .A to jest tylko karta nieważna .

      ****
      • dabrowa51 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:44
       Rozumiem, ze wyznajesz zasadę : "Polacy nic się nie stało" .... . Sikorski płacił służbową kartą na "prywatnej" kolacji i po szumie medialnym zwrócił koszt zakupu drogiego trunku, ale za "ośmiorniczki" ... nie. I to, ze jakakolwiek kwotę zwrócił zamyka sprawę ? ? ? A to, ze sprowadzał cygara z Kuby dla siebie i Tuska poczta dyplomatyczną na koszt nas, podatników tez jest bez znaczenia ? ? ? .
       • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 12:58
        dabrowa51 napisał:

        > Rozumiem, ze wyznajesz zasadę : "Polacy nic się nie stało" .... . Sikorski płac
        > ił służbową kartą na "prywatnej" kolacji i po szumie medialnym zwrócił koszt za
        > kupu drogiego trunku, ale za "ośmiorniczki" ... nie. I to, ze jakakolwiek kwot
        > ę zwrócił zamyka sprawę ? ? ? A to, ze sprowadzał cygara z Kuby dla siebie i Tu
        > ska poczta dyplomatyczną na koszt nas, podatników tez jest bez znaczenia ? ? ?
        > .


        ***

        Przeczytaj jeszcze raz temat na który się wypowiadałem .

        ***
        • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 13:07
         Panie milyzorro. Faktycznie odpowiedź p. dąbrowy51 jest nie na temat. Ale nie dziwię mu się. Jest Pan pożytecznym dla obecnego systemu, podtrzymując jego trwanie, które jest zabójcze dla Republiki Polskiej i obywateli. Stąd ta furia. Musi się Pan przyzwyczaić do ataków, bo jest Pan obiektywnie patrząc - szkodnikiem.
         • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 13:36
          Obecne marionetkowe państwo polskie jest utwierdzone na fundamencie komunistycznej nieprawości potwierdzone przez Okrągły Stół. Nie jest państwem prawa, co potwierdza szereg afer i minister Sienkiewicz. Więc nie ma co się denerwować na strukturalne bezprawie.
          Na nieszczęście mieliśmy litościwą "Solidarność" i parodię lustracji.
          Więc taka cząstka systemu jak milyzorro będzie wygrywał.

          Tylko ONR jest obecnie siłą zdolną zdemontować III RP i powołać Republikę Polską silną.
     • marek_k84 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 14:40
      dabrowa51 napisał:

      > Rozumiem, że sądy w Polsce działają według tej samej logiki co policja. Nie wystarczy zgłosić kradzież, ale trzeba schwytać złodzieja samemu, by policja wszczęła postępowanie

      dokładnie! TE SAME SĄDY nie dopatrzyły się przestępstw w:
      - Telegrafie
      - zrzutce na Stocznię
      - Raporcie z WSI...

      Wtedy były cacy. teraz są be...
      Ot filozofia Kali'ego w pełnej krasie....
  • marek_k84 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 14:44
   Takie prawo. Ktoś miał wątpliwości - zgłosił je do Sądu.
   NIEZAWISŁY Sąd uznał, ze są one bez znaczenia, ale dopatrzył się innych istotnych uchybień i uznał, że wybory wypada powtórzyć.
   Wszystko zgodnie z duchem i literą prawa.
   W czym więc Szanowne Grono Forumowe widzi problem?
   Że ktoś skorzystał z przysługujących mu praw? Czy, że właściwe instytucje te prawo zastosowały?

   Ludzie! Opanujta się!

   Niedługo rozwód będzie sprawą polityczną, a psia kupa urośnie do rangi zamachu stanu...
   Wystarczy, ze wokół największego koryta przy Wiejskiej robią szopkę godną nagrody Nobla w dziedzinach wszelakich... I ci co z niego żrą i ci co chcą żreć...
   • milyzorro Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 15:05
    marek_k84 napisał:

    > Takie prawo. Ktoś miał wątpliwości - zgłosił je do Sądu.
    > NIEZAWISŁY Sąd uznał, ze są one bez znaczenia, ale dopatrzył się innych istotny
    > ch uchybień i uznał, że wybory wypada powtórzyć.
    > Wszystko zgodnie z duchem i literą prawa.
    > W czym więc Szanowne Grono Forumowe widzi problem?
    > Że ktoś skorzystał z przysługujących mu praw? Czy, że właściwe instytucje te pr
    > awo zastosowały?
    >
    > Ludzie! Opanujta się!
    >

    ***

    Problemem nie jest protest wyborczy , bo każdy uprawniony miał prawo go składać.
    Ja tylko nie rozumiem wyroku. Jak by zakwestionowano uszkodzona kartę to miało by to wpływ na wynik wyborów, ale karta w urnie inna niż ta z pieczęcią tej komisji z samej zasady jest nieważna ( wyroku nie czytałem więc może został przekazany nieprecyzyjnie )

    ***
    • marek_k84 Re: Powtórzenie wyborów 19.12.14, 15:36
     milyzorro napisał:


     > Ja tylko nie rozumiem wyroku.
     ????
     Wyrok jest raczej prosty. Co najwyżej uzasadnienie może być dla nas niezrozumiałe. Myślę, jednak, że biegli w §§ się w tym łapią jakoś.
     Nam pozostaje przyjąć, że Sąd WIE co robi, robi to zgodnie z duchem i literą prawa i - wbrew temu co twierdzą niektórzy - czyni to NIEZAWIŚLE.
     Jeśli ktoś myśli inaczej to... ma problem. Bo to te same sądy, które orzekały w sprawach zakończonych po myśli tych co teraz myślą inaczej :-))))))))
  • zielonkapl Re: Powtórzenie wyborów 28.03.15, 13:46
   Czy to etyczne, że burmistrz Zielonki włącza się do kampanii wyborczej w powtórzonych wyborach do Rady Miasta w okręgu nr 5. Na banerze jednej z kandydatek widnieje napis popieram Grzegorz Dudzik. Oceńcie sami czy wypada burmistrzowi postępować w ten sposób
   • po-wiatowy Re: Powtórzenie wyborów 28.03.15, 19:03
    zielonkapl napisał(a):

    > Czy to etyczne, że burmistrz Zielonki włącza się do kampanii wyborczej w powtór
    > zonych wyborach do Rady Miasta w okręgu nr 5. Na banerze jednej z kandydatek wi
    > dnieje napis popieram Grzegorz Dudzik. Oceńcie sami czy wypada burmistrzowi pos
    > tępować w ten sposób


    A co w tym złego ?
    • zielonkapl Re: Powtórzenie wyborów 28.03.15, 20:11
     Burmistrz powinien w takich wyborach nie opowiadać się za żadną ze stron, powinien swoim zachowaniem spajać Radę Miasta, w tych wyborach startuje 8 kandydatów i każdy z nich ma szansę zostać radnym. Jeżeli został wybrany na stanowisko Burmistrza miasta powinien być człowiekiem, który nie opowiada się za żadną ze stron tylko patrzeć na dobro miasta i mieszkańców.
     • po-wiatowy Re: Powtórzenie wyborów 28.03.15, 21:03
      zielonkapl napisał(a):

      > Burmistrz powinien w takich wyborach nie opowiadać się za żadną ze stron, powin
      > ien swoim zachowaniem spajać Radę Miasta, w tych wyborach startuje 8 kandydatów
      > i każdy z nich ma szansę zostać radnym. Jeżeli został wybrany na stanowisko Bu
      > rmistrza miasta powinien być człowiekiem, który nie opowiada się za żadną ze st
      > ron tylko patrzeć na dobro miasta i mieszkańców.

      To twój punkt widzenia.
      Burmistrz jest reprezentantem pewnej partii/wspólnoty i moim zdaniem ma prawo popierać kogo chce.
      • dabrowa51 Re: Powtórzenie wyborów 29.03.15, 23:20
       Lemingu, burmistrz reprezentuje mieszkańców Zielonki.Jest burmistrzem ZIELONKI, a nie jakiejś partii. Będąc burmistrzem powinien starać się jednoczyć mieszkańców, a nie dzielić. Jego aktywność w kampanii wyborczej jest nie na miejscu ... .
       • podatnik2014 Re: Powtórzenie wyborów 30.03.15, 12:22
        Pani kandydatka jest podwładną burmistrza, nie bezpośrednio, ale to on jest przełożonym szkół. I to jest nie na miejscu. A w ogóle, jak mamy już w radzie ministranta, przydałby się organista ;), a w przyszłości może jeszcze kościelny?
        Szczerze kibicuję p. Wołujewiczowi, lecz obawiam się ostrej agitki z Jagiellońskiej i Sienkiewicza.
        Ciekawe, kto będzie czytał w tych miejscach? :)
        • lech_zielenkiewicz Re: Powtórzenie wyborów 30.03.15, 14:07
         Nie ma co lamentować nad zaangażowaniem burmistrza w kampanię Pani Narojczyk, Pan Wołujewicz swoim kilku miesięcznym działaniem dał się poznać jako aktywna osoba, mieszkańcy tej części Zielonki mają łatwy wybór.
        • michal_prickstein Re: Powtórzenie wyborów 30.03.15, 15:28
         Na wstępie zaznaczam, że to nie mój okręg, więc nie obchodzą mnie powtórzone wybory w tym okręgu, bo wydaje się, że Tomasz Wołujewicz zostanie jeszcze raz wybrany, bo rzetelnie się wywiązuje.

         Piszę, bo zastanawiam się czemu ma służyć wylicznka, że w radzie jest ministrant, będzie organistka i brakuje kościelnej...? Myślę, że komentarz miał się sprzedać na zasadzie podśmiechujek z kościoła i to takich tanich jak swego czasu "Drużyna Proboszcza" na sztandarze osobnika który sam siebie nazwał kardynałem.

         Więc mam prośbę, by podatnik2014 kontynuował wątek. Bo mamy w radzie pana co ehe he he robi sprężarki - mechanik i w kościele się modli - katol;
         bo mamy pan który ehe he he myśli że umie śpiewać po francusku - wokalista jeden;
         mamy pana co ehehe he he ma sklep Evans, kupiec jakiś

         No dalej podatniku proszę określić charakterystycznie pozostałych radnych. Bo nawiązując do agitki z Jagiellońskiej i Sienkiewicza to jest Pan najwyraźniej ła%$ą nastawioną wrogo do chrześcijaństwa.

         Bez żadnych wyrazów szacunku
         Michał Pryksztejn
         • podatnik2014 Re: Powtórzenie wyborów 30.03.15, 23:06
          Panie Pryksztejn,
          to nie są podśmiechujki z kościoła tylko fakty, że władza w naszym mieście jest ściśle powiązana z Jagiellońska i Sienkiewicza. Nie pamiętasz pan co usłyszeliśmy z "ambony" w niedzielę poprzedzającą wybory?
          Co do składu rady nie pisałem o kościelnej, organistka to chyba bardziej skrzypaczka, a ministrant nie potrafi zadbać o porządek na swojej ulicy ale czytanie pisma przed wyborami wychodzi fantastycznie.
          Co do zielonkowskiego barda to umie on śpiewać po francusku akurat.
          Skandalem jest promowanie kandydatki przez urzędującego.
          Na razie mamy trójkę drombo, mam nadzieję, że nie będzie czterech śpiących.
          I na koniec, nie jestem wrogo nastawiony do chrześcijaństwa. Wkurza mnie wtrącanie się do polityki i agitka która ma miejsce.
  • jakubczakmarek Re: Powtórzenie wyborów 07.04.15, 11:50
   A wracając do wyborów. Mamy do wyboru Pana inżyniera z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji infrastrukturalnych oraz Panią nauczycielkę muzyki, podwładną burmistrza, który ją wspiera, ponieważ jest jego koleżanką ze wspólnoty neokatechumenalnej. Kandydata, który już dał się poznać jako radny, który mocno zaangażował się w pełnienie tej funkcji, dobrze reprezentuje mieszkańców, kontroluje prace burmistrza i ?patrzy mu na ręcę? oraz kandydatkę która ?będzie jadła z rąk burmistrza?.
    • zawsze_august Re: Powtórzenie wyborów 08.04.15, 23:34
     Wołujewicz to jedyny słuszny kandydat z tego okręgu. Wszyscy poznali już jego pracę i zapał. Żona organisty nie wygląda na zorientowana w temacie, osoba z braku laku. Dzisiaj w skrzynce znalazłem ciekawy list, który jasno przedstawia komitet Mieszkańców. Teraz już nie damy się oszukać, ich kandydatka jest bez szans, mam nadzieje. Swoja drogą nieźle wszystkich zrobili w bambuko i tak będą ciągnęli przez 4 lata.Krzyczeli o obniżce diet i pensji burmistrza, a jak co do czego to szkoda pozbyć się pieniążków, przyzwyczaili się, ludzi maja w d. Wierni są tylko układowi z burmistrzem, szkoda, ze nie swoim obiecankom wyborczym.Tylko DZ trzyma się postanowień, za 4 lata Zielonka przejrzy na oczy i wygracie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka