Dodaj do ulubionych

śmieciowe inwestycje w zielonce

30.12.14, 20:53
Wysyp śmieciowych inwestycji w Zielonce:
zezwolenie na budowę otrzymało warszawskie MPO na inwestycję w Michałowie:
www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1534
więcej informacji o inwestycji:
www.dlazielonki.pl/aktualnoci/353-zielonka-letnisko-czy-mietnisko?showall=1
Kolejna inwestycja śmieciowa planowana na terenie Zielonki:
www.bip.debewielkie.pl/upload/pliki/0378.PDF
Jak widać stajemy się powoli specjalistami od lokowania na swoim terenie brzydko pachnących inwestycji, zastanawia tylko dlaczego burmistrz Dudzik znany ze swojego zamiłowania do konsultacji społecznych, zapomniał skonsultować z mieszkańcami tak istotnych dla wszystkich inwestycji. Jak widać zasługujemy na konsultowanie gdzie można zlokalizować siłownię lub plac zabaw ale inwestycję, która swoją skalą ma dorównać wysypisku MPO w Radiowie już nie! Uczestnicząc w spotkaniu podsumowującym kadencję Dudzika miałem wrażenie, że mamy być miastem zabiegającym o inwestycje w stylu „Polonii Aero”, jak widać idziemy w prymitywne sortowanie odpadów dla Warszawy i składowanie osadów z oczyszczalnie ścieków. Ponieważ w rozmowach z mieszkańcami padał argument dochodów finansowych do gminnej kasy, warto zapytać za ile sprzedajemy swój wizerunek „Miasta pod dębami”, cenionego przez mieszkańców za swój szczególny charakter.
Obserwuj wątek
  • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 22:34
   To dobrze, że Zielonka stara się zarobić na inwestycji, która wykorzystuje charakter naszej gminy, ale tak jak nie raz już pisałem, lokalizować powinno się w głębi kompleksu leśnego (proszę otworzyć mapę i spojrzeć na zieloną plamę pomiędzy Wesołą, Okuniewem, Ossowem, Zielonką a Rembertowem) a nie koło Michałowa, gdzie mieszkają ludzie. To jest niegodziwość, i gdybym wiedział gdzie mieszka nasz burmistrz z chęcią znosiłbym mu śmieci do ogródka. Ale jak już powiedziałem, to jest niemoralny człowiek, niegodziwy i daj Boże by za 4 lata w prasie lokalnej pojawiał się tylko jako Grzegorz D. z czarnym paskiem na oczach.
   • jakubczakmarek Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 23:05
    prosze sobie spojrzec na mapę i zobaczyć jedna plame zieleni z lewej strony Wisły - Kampinos a z lewej nasz poligon. Ja wolałbym aby cała była zielona cału czas. Mogę sobie wyobrazić, że wojsko zrezygnuje z poligonu i bedżie on dostępny dla wsystkich. propnujesz z g.... po środku. Najawieksze głupote robią władze Warszawy, likwidujac miejsce wypoczynku dla swoich mieszkanców.
    • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 23:24
     Wojsko już tam praktycznie nic nie zajmuje. Cały kompleks leśny jest dostępny dla ludności.
    • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:13
     jakubczakmarek uprawiasz populizm. Wiesz czym się różni Park Narodowy od coraz bardziej byłego poligonu w Zielonce? ...
     Więc teren poligonu nie jest Parkiem Narodowym, a "zdewastowanym" (używanym) przez wojsko. Byłeś wogóle w tym lesie? To uprawy leśne sosny i trochę olsu na bagienkach i samosiewki brzozy.

     Miejsce wypoczynku dla Warszawiaków? Jak bieżesz urlop to 2 tygodnie w lesie siedzisz w Zielonce? W zimę tu przyjeżdzasz? Miejsca wypoczynku są w innych regionach Polski, a teren lasów w Zielonce to co najwyżej w niedzielę po obiedzie na rower... I tak jak obecnie masz sporo terenu ogrodzonego dla wojska i nie przeszkadza to w jeźdźie rowerem, tak też po utworzeniu wysypiska nie będzie to kolidowało z trasami rowerowymi.
  • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 22:38
   lech_zielenkiewicz napisał:


   > Ponieważ w rozmowach z mieszkańcami padał argument dochodów finansowych do
   > gminnej kasy, warto zapytać za ile sprzedajemy swój wizerunek „Miasta po
   > d dębami”, cenionego przez mieszkańców za swój szczególny charakter.

   Czysty populizm Panie Lechu. Nikt wysypisk w Dębinkach i w mieście Zielonka nie lokuje. Nikt ich z ekonomicznego punktu widzenia nie będzie lokował 100km od Warszawy. Zielonka powinna korzystać ze swoich walorów, powinna zarabiać na inwestycjach uciązliwych w innym miejscu, które tutaj nie są uciążliwe. Ale populizm łatwo sprzedać i ludziom robić wodę z mózgu.
  • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 22:44
   Bo to co się tu wyprawia, można porównać jedynie do teoretycznej sytuacji: dwóch sąsiadów, jeden ma 2ha podwórka, drugi 600m2. I właściciel 2ha działki stawia sławojkę po granicy, koło furtki sąsiada. Tak to wygląda. Oby za to i inne burmistrz zapłacił.
   • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 30.12.14, 23:14
    Po tamtej stronie Warszawy jest Kampinowski Park Narodowy.
    Po tej stronie jest 10 tysięcy hektarów lasów w granicach naszego miasta Zielonka.
    Ludzka zachłanność, korupcja i chęć zysku będą niestety stymulowały takie działania.
    Te lasy to jest największa wartość dla Zielonki.
    Powinniśmy zrobić wszystko aby je chronić.
    • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 31.12.14, 14:42
     Jak mam rozumieć RN i ONR są zadowolone z takiego stanu rzeczy.
     • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 31.12.14, 19:45
      Byłem dzisiaj w starostwie powiatowym, można stwierdzić, że urzędnicy starostwa umiejętnie wyeliminowali oponentów inwestycji stwierdzając, że nie są stroną postępowania administracyjnego, odwołania o tych decyzji starosty są w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, ale są to procedury długotrwałe.
      Wypada w takim razie podziękować samorządowcom Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej w osobach burmistrza Dudzika i starosty Rytla za piękny prezent dla mieszkańców Zielonki.
      • mdwoods Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 02.01.15, 10:16
       Ja to akurat w tej całej sytuacji współczuje mieszkańcom Michałowa. Bo to oni będą mieli śmierdzący problem pod swoimi domami i wzmożony ruch ciężarówek na lokalnych drogach. A z punkty widzenia mieszkańca Zielonki to inwestycja nie mająca wpływu na nasz komfort życia. Śmierdzieć nie będzie bo daleko a ciężarówki będą jeździć po drogach innej gminy. Tylko co się stanie kiedy nam ktoś takie śmierdzące jajo podrzuci. Ogólnie sytuacja jest co najmniej kłopotliwa jeżeli chodzi o kontakty z naszymi sąsiadami.
       • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 02.01.15, 17:01
        Tak jak widać każda gmina ciągnie w swoją stronę, czego przykładem jest nasz spór sądowy z Ząbkami w temacie opłat za ścieki tranzytowe do oczyszczalni "Czajka". Dlatego z lekka rozbawił mnie wywiad prasowy burmistrza Kobyłki w którym wypowiadał się na temat koncepcji trójmiasta Wołomin-Kobyłka-Zielonka, lub inne wirtualne porozumienia dostosowane do wniosków unijnych. W przypadku inwestycji warszawskiego MPO, dobrze było aby rada miasta zobowiązała burmistrza aby zamówił niezależny audyt tej inwestycji i jej skutków pozytywnych i negatywnych dla Zielonki, który będzie dostępny dla każdego mieszkańca.
       • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 02.01.15, 17:55
        Wysypisko i kompostownia powstaną w rejonie zlewni rzeki Długiej. To "wszystko" w postaci skondensowanej przypłynie do nas. Śmieciarki będą przejeżdżały przez Zielonkę dalej przez Majdan, Zabraniec i Michałów. Jest to najkrótsza droga z dzielnic północno - wschodnich Warszawy.
        • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 03.01.15, 00:30
         I po to jest potrzebny niezależny audyt, aby mieszkańcy mieli tego świadomość oraz jakie będą z tego wymierne korzyści, np. rocznie dochody podatkowe ~ 10% budżetu miasta, np. obniżenie wartości nieruchomości ~ 10%, warto ująć również parametry typu wizerunkowego.
         • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 03.01.15, 15:35
          warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17207201,Warszawskie_smieci_z_Radiowa_wyjada_za_miasto.html#LokWawTxt
          Warszawskie śmieci z Radiowa wyjadą za miasto
          „MPO szuka firmy, która przez rok będzie odbierać odpady z Radiowa. I stawia warunek: mają być przetwarzane poza stolicą.
          Przy ul. Kampinoskiej na Radiowie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ma składowisko, kompostownię odpadów zielonych i zakład mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Składowisko ma być zamknięte za dwa lata. Ale mieszkańców, których reprezentuje Stowarzyszenie Czyste Radiowo, to nie zadowala.
          Podkreślają, że najbardziej uciążliwe jest przerabianie śmieci. Odpady przesiewane są przez wielkie sita. Część z nich trafia potem pod plandeki na wielkie pryzmy. I dojrzewa tam przez kilka tygodni. Potem, już jako odpady "ustabilizowane", ładowane są na składowisko. To właśnie pryzmy najbardziej dają się we znaki mieszkańcom, bo śmierdzą.
          Zmniejszyć "problem odorowości"
          Temat Radiowa był jednym z wątków kampanii wyborczej. Po licznych protestach Stowarzyszenia Czyste Radiowo miejska spółka obiecała zmniejszyć uciążliwości. A prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła nawet, że każe wozić śmieci gdzie indziej. Teraz MPO deklaruje, że kompostownia na Radiowie ma być zlikwidowana już w przyszłym roku, a problem całkiem rozwiąże rozbudowa i modernizacja spalarni na Targówku (będzie gotowa dopiero za kilka lat).
          W tym roku, gdy spółka zaczęła obsługiwać dziesięć dzielnic Warszawy, śmieciarki częściej przyjeżdżają na Radiowo. Do zakładu na Kampinoskiej trafi w tym roku ponad 160 tys. ton zmieszanych śmieci. MPO obiecało jednak, że zmniejszy strumień odpadów. Wiadomo już, jak chce to osiągnąć. Kilka dni temu spółka ogłosiła przetarg na odbiór i przetwarzanie 60 tys. ton odpadów po obróbce mechanicznej.
          - Zmniejszenie strumienia odpadów przetwarzanych biologicznie na Radiowie ograniczy uciążliwości zapachowe - mówi Joanna Mroczek, rzeczniczka MPO. Ma to być rozwiązanie do czasu, aż spółka "skutecznie rozwiąże problem odorowości". Czyli zrobi coś, by śmierdziało mniej. Pomysłów ma kilka: m.in. środki dezodoryzujące i zmiany w technologii, budowa ekranów, które mają zatrzymać śmierdzące powietrze idące w stronę ul. Arkuszowej.
          Śmieci pojadą dalej
          Jednak na Kampinoską nie będzie przyjeżdżać mniej śmieci. MPO chce jednak, aby najpóźniej od połowy kwietnia 2015 r. część śmieci, zamiast trafiać na pryzmy, pojechała dalej. Po wstępnej obróbce odpady będą załadowane do samochodów firmy, z którą MPO podpisze umowę. Z warunków przetargu wynika, że MPO chce w ten sposób pozbywać się śmieci przez rok. Mają być przetwarzane w zakładzie poza Warszawą, z listy tzw. regionalnych instalacji dla regionu warszawskiego. To jeden z warunków przetargu. - Nie cena będzie tu decydująca, ale odległość od zakładu MPO przy Kampinoskiej - mówi jeden z przedsiębiorców. - MPO przyzna w przetargu
          punkty firmie, która ma zakład co najmniej dziesięć kilometrów dalej. Maksymalną liczbę punktów dostanie zakład w odległości powyżej 20 kilometrów. Firmy z Warszawy nie mają szans.
          Odległość ma być mierzona w linii prostej. W regionie warszawskim oprócz zakładów MPO status regionalnych instalacji mają sortownia Bysia na Bielanach oraz zakład spółki Remondis na Zawadach. Spoza Warszawy na liście jest tylko sortownia Lekaro w Woli Duckiej (gm. Wiązowna) i zakład przedsiębiorstwa Hetman w Nadarzynie.
          Dlaczego MPO napisało warunki przetargu tak, żeby nie wygrała go żadna firma z Warszawy? Przedsiębiorstwo odmawia odpowiedzi ze względu na "toczące się postępowanie przetargowe". - To leczenie dżumy cholerą - ocenia pomysł MPO Bogdan Bajak z Czystego Radiowa. - Co z tego, że część śmieci będzie stąd wywieziona, tylko ruch samochodów będzie większy. Nas interesuje konkretna data zamknięcia zakładu na Radiowie.”

          Poniżej informacje dotyczące inwestycji MPO przy Michałowskiej 2 w Zielonce:
          www.dlazielonki.pl/aktualnoci/353-zielonka-letnisko-czy-mietnisko?showall=1
          min. jeden z parametrów świadczący o skali inwestycji:
          "Skalę tego przedsięwzięcia można poznać po zaprojektowanej wydajności elementów Zakładu:
          - dla składowiska odpadów - 120 000 ton/rok (dla wyobrażenia sobie ilości odpadów jakie będą zwożone – jest to 329 ton odpadów dziennie, czyli 65 pięciotonowych ciężarówek dziennie) ..."
          • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 03.01.15, 20:27
           Proste. Wołomin jest 20 km w prostej odległości od Warszawy. Nowiutkie składowisko na rok, bp przez ten czas trzeba zbować wszystko w Zielonce - zgodnie z pozwoleniem na budowę. Będzie piękne składowisko. Podziękujmy najbardziej aktywnym przedstawicielom władz naszego powiatu i miasta.
           • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 03.01.15, 21:30
            Będzie można nieco zmienić stare powiedzenie : " Warszawiacy przyjeżdżajcie do wołomińskiego - WASZE ŚMIECI już tu są ! "

            Nasz powiat i gmina mają bardzo duże szanse na najwięcej punktów w śmieciowej lokalizacji.

            Jak mam rozumieć ONR i inne ruchy skrajnie prawicowe są dumne z takiego stanu rzeczy ?
            • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 11:21
             Można stwierdzić sarkastycznie, jakich mamy lokalnych liderów, takie mamy inwestycje. Jako obywatele powinniśmy monitorować sprawę i domagać się rzetelnego raportu jaki wpływ będzie miała na jakość naszego życia, stan finansów, wizerunek miasta.
             • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:28
              Z tym się zgodzę. Tylko ten wpis panie Lechu nie odwoluje się wprost do prymitywnego populizmu.
              • jedynyjaku Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 14:07

               nie przekomarzajcie sie ze soba, bo racje ma Leszek, mowiac, ze to my Mieszkancy (tym razem przez duze M w odroznieniu) musimy zmusic Pracusia i jego urzedasow do wyspowiadania sie, co on dla nas zalatwil i czy odpowiada to naszym oczekiwaniom. Chce konkretnych informacji, m.in.:

               a) na jakim etapie sa smieciowe inwestycje w Zielonce?

               b) kto robil kalkulacje przychodow i kosztow, w tym utrate reputacji Zielonki jako miejsca zamieszkania dla nowych podatnikow i jakie sa jej efekty/zalozenia?

               c) o ile wzrosna wplywy budzetowe do Zielonki?

               d) jaka bedzie uciazliwosc tych smieciowych inwestycji?

               e) jakie sa pomysly "liderow" i przelozenie powyzszych punktow na nas, szarych podatnikow?

               f) co sie dzieje z innymi chorymi pomyslami, na jakmi sa etapie: oczyszczalnia sciekow w poblizu zabudowan Bankowki oraz nielegalne wysypisko w lesie odpadow z Czajki?

               nie chce tylko slyszec hasla nieudacznikow "Ale ja nic nie moge", bo wtedy pozostanie nam przylaczyc nasza gmine do Zabek (wzglednie Kobyki), skoro nie mamy/ nie potrafimy sobie wybrac ludzi myslacych i dbajacych o "publico bono", a pewne sluzby moga miec wiecej pracy niz do tej pory

               to pytania na poczatek, mysle, ze trzeba zmusic go szybko do zorganizowania powaznej debaty, bo inaczej wplywy sie rozplyna, Pracus bedzie tak zajety praca, ze nie starczy mu czasu ani sil (odwagi?) na spotkanie z Mieszkancami,

               zgoda?
        • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:26
         I popłynie do Kanału Żerańskiego.

         Populisto:
         a) czy wysypisko i kompostownię zakłada się poprzez zzrzucanie śmieci na nieprzygotowany teren leśny?
         b) czy ewentualne "wycieki" do rzeczki Dlugiej to skondensowanie substancji szkodliwych, czy raczej rozrzedzenie?
         c) a z dzielnic poludniowych i zachodnich? a może jednak wiecznie zakorkowana 634 z przyczyn logistycznych nie jest brana pod uwagę? Masz już jakieś opracowania co do transportu?
         • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 21:09
          michal_prickstein napisał(a):

          > I popłynie do Kanału Żerańskiego.
          >
          > Populisto:
          > a) czy wysypisko i kompostownię zakłada się poprzez zzrzucanie śmieci na nieprz
          > ygotowany teren leśny?

          A jeśli przygotowany to coś zmieni ? Pod kloszem tego trzymać nie będą - smród odczują wszyscy w okolicy.

          > b) czy ewentualne "wycieki" do rzeczki Dlugiej to skondensowanie substancji szk
          > odliwych, czy raczej rozrzedzenie?

          A co za różnica, jeden syf. Brunatny fachowiec się znalazł.

          > c) a z dzielnic poludniowych i zachodnich? a może jednak wiecznie zakorkowana 6
          > 34 z przyczyn logistycznych nie jest brana pod uwagę? Masz już jakieś opracowan
          > ia co do transportu?
       • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:19
        W końcu głos rozsądku wśród wrzasku populistów.
        • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 21:10
         michal_prickstein napisał(a):

         > W końcu głos rozsądku wśród wrzasku populistów.

         Stoisz dumnie na ich czele.
     • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:18
      Tylko ciebie trollu tu brakowało?
      • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 21:11
       michal_prickstein napisał(a):

       > Tylko ciebie trollu tu brakowało?

       Rozmawiasz ze sobą ?
    • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 12:17
     Po tej jest Nadburzański Park Krajobrazowy. Co ma to do rzeczy? Skoro po północnozachodniej stronie jest Park Narodowy to czekam na protesty poludniowozachodniej wwy/ Ursusa/ Włoch/ Pruszkowa/ bo nie mają Parku a głośne lotnisko.

     Powinniśmy czerpać zyski z walorów naszej gminy, a składowisko to nie 10 000 ha a pewnie z 500. Nikt by nie ucierpiał przy lokalizacji wewnątrz kompleksu leśnego.
     • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 21:11
      michal_prickstein napisał(a):

      > Po tej jest Nadburzański Park Krajobrazowy. Co ma to do rzeczy? Skoro po północ
      > nozachodniej stronie jest Park Narodowy to czekam na protesty poludniowozachodn
      > iej wwy/ Ursusa/ Włoch/ Pruszkowa/ bo nie mają Parku a głośne lotnisko.
      >
      > Powinniśmy czerpać zyski z walorów naszej gminy, a składowisko to nie 10 000 ha
      > a pewnie z 500. Nikt by nie ucierpiał przy lokalizacji wewnątrz kompleksu leśn
      > ego.


      No coment.... Jak wszystko inne MP.
  • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 15:56
   To prawda, że Zielonka już ma "przesrane" (przepraszam za wulgaryzm) w sprawie śmieci z Radiowa. Już z pewnością, że będziemy otoczeni ze wszech stron śmierdzącym towarem. Władze Warszawy chcą naszym kosztem rozwiązać, pod naciskiem społeczników, najprościej swój problem, a nasze władze tak lubią iść na rękę (z kasą), że mają w nosie nas wszystkich. Większość z tych naszych, pożal się Boże, reprezentantów nawet nie mieszka w Zielonce.To dlaczego mają im przeszkadzać śmieci u nas. A jakaś kasa pewnie już po cichu spłynęła.
   Na tym etapie już nie pomogą delikatne pytania, prośby i protesty.
   Trzeba w imię zdrowia naszego i naszych dzieci, zwołać się i zorganizować tak, aby mocno i czynnie protestować już teraz. Również na ulicy i pod urzędami, które są odpowiedzialne za umożliwianie lokalizacji obcych śmieci w naszym mieście.
   Za dwa miesiące już nic nie da się zrobić!
   • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 19:09
    Urzędnicy miejscy i powiatowi nie widzą problemu, twierdzą że wszystkie decyzje wydali w majestacie prawa, może z sumienie mogą mieć problem, ale tą kwestię nich rozstrzygną sami.
    Burmistrz Dudzik na grudniowej komisji rady miasta wręcz chwalił się informacją o wydanym pozwoleniem na budowę i prezentował ją jako swój sukces. Osobiście uważam, że na początku mieszkańcy muszą otrzymać rzetelną informację na temat tej inwestycji, a później należy skutecznie protestować. Na ten moment decyzja na budowę pewnie jest już prawomocna, ponieważ starostwo umiejętnie wykluczyło wszelkich oponentów inwestycji, aby nie byli stroną postępowania administracyjnego, pomimo wniesionych odwołań od decyzji starostwa do SKO, procedury trwają, a odwołania będą oczekiwały na rozpatrzenie miesiącami czekając na swoją kolejkę.
   • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.01.15, 21:13
    barbarach_pl napisała:

    > To prawda, że Zielonka już ma "przesrane" (przepraszam za wulgaryzm) w sprawie
    > śmieci z Radiowa. Już z pewnością, że będziemy otoczeni ze wszech stron śmierd
    > zącym towarem. Władze Warszawy chcą naszym kosztem rozwiązać, pod naciskiem spo
    > łeczników, najprościej swój problem, a nasze władze tak lubią iść na rękę (z ka
    > są), że mają w nosie nas wszystkich. Większość z tych naszych, pożal się Boże,
    > reprezentantów nawet nie mieszka w Zielonce.To dlaczego mają im przeszkadzać ś
    > mieci u nas. A jakaś kasa pewnie już po cichu spłynęła.
    > Na tym etapie już nie pomogą delikatne pytania, prośby i protesty.
    > Trzeba w imię zdrowia naszego i naszych dzieci, zwołać się i zorganizować tak,
    > aby mocno i czynnie protestować już teraz. Również na ulicy i pod urzędami, kt
    > óre są odpowiedzialne za umożliwianie lokalizacji obcych śmieci w naszym mieści
    > e.
    > Za dwa miesiące już nic nie da się zrobić!

    Będzie dobrze.
    Pogoniliśmy pisowców z gminy, damy radę i z wysypiskami !
    • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 05.01.15, 00:37
     Dzisiaj odbyliśmy spacer po poligonie min. w okolicach składowiska osadów, jak zawieje to raczej skojarzenia są miejscem nielegalnego spuszczania szamba, wydmy są rozjeżdżane przez quady i crossy, widać całkowity brak kontroli nad tą częścią lasu. Dlatego warto krzyczeć „ODAJCIE NAM POLIGON”, lasy te mają wielki potencjał który warto zachować dla następnych pokoleń.
     -widok na składowisko osadów:wstaw.org/w/38qz/
    • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 08.01.15, 09:24
     Niestety, decyzje już pewnie zapadły, a decydenci w powiecie to stara gwardia. U nas w sumie też nie lepiej jeśli za tymi decyzjami chwali się nowy/stary burmistrz Pan Dudzik
  • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 11:08
   NIEDZIELA, 11 stycznia 2015, godzina 14.00, Pustelnik, gm. Stanisławów, przejście dla pieszych - strajk przeciw budowie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów EKOLINA w Zielonce,ul. Michałowska 2.
   Zachęcamy wsystkich, którym zależy na przyszłości naszego miasta do udziału w tym strajku.
   Druga możliwość protestu - to wypełnienie i przesłanie do Starostwa Powiatowego w Wołominie odwołania w sprawie tej inwestycji - wzór na stronie dlazielonki.pl
   JESLI ZALEŻY CI NA PRZYSZŁOŚCI ZIELONKI - nie bądź obojętny i włącz się do akcji
   Dorota Bienias
   • milyzorro Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 13:38
    Strajk to chyba nie najlepsze określenie - to raczej protest przeciwko ...
    • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 16:12
     Niech jedni strajkują, inni protestują aby akcja się powiodła, ja również jadę wesprzeć sąsiadów w słusznej sprawie!
     • lech_zielenkiewicz tvp protest związany z inwestycją w michałowie 10.01.15, 16:56
      warszawa.tvp.pl/18374415/09012015
    • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 18:54
     Jestem przeciwko lokalizacji w tym miejscu. Bo jest nieodpowiednie. Odpowiednie wskazywałem.
     • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 19:13
      michal_prickstein napisał(a):

      > Jestem przeciwko lokalizacji w tym miejscu. Bo jest nieodpowiednie. Odpowiednie
      > wskazywałem.

      Możesz przypomnieć innym bo mogą nie pamiętać.

      Podpowiem, że były zlokalizowane w Zielonce.
      • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.01.15, 19:59
       Panie po-wiatowy. Nic nie będę przypominać, bo w tymże wątku pisałem. Mimo wszystko chciałbym, by pierwsza śmieciarka zrzuciła zawartość na pańską posesję, bo powyżej uszu mam pana bzdury.
       • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 11.01.15, 11:10
        Na ten moment nasze śmieci trafiają do Wołomina, a warszawskie kiedy MPO zlikwiduje Radiów trafią na Michałowską do Zielonki, mieszkańcy Zielonki powinni protestować również przeciwko braku jakichkolwiek konsultacji przed wydaniem decyzji środowiskowej podpisanej przez burmistrza Kota/MWS/ za akceptacja burmistrza Dudzika/MWS/. Inwestycji również bardzo sprzyjał obecny starosta Łossan/PO/ a zezwolenie na budowę podpisał starosta Rytel/MWS/, a pewnie nie uznał jako strony postępowania min. sąsiednich samorządów starosta Uściński /PiS/, jak widać pełna paleta barw partyjno-samorządowych, oczywiście wszystko z poszanowaniem prawa administracyjnego i dużą gorliwością urzędniczą.
        Jak widać warto być dzisiaj o g. 14 w Pustelnikui!
        dojazd:
        www.google.pl/maps/dir/Zielonka/Pustelnik+Minski/@52.2807531,21.3121795,12z/am=t/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x471ecfd595305a2b:0x8852219c9feecfa1!2m2!1d21.1607239!2d52.3034398!1m5!1m1!1s0x471f286c38efab07:0x3414c9b7a8690245!2m2!1d21.467738!2d52.270407?hl=pl
        • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 11.01.15, 21:17
         Relacja z dzisiejszego protestu w Pustelniku: www.dlazielonki.pl/ .
         • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 12.01.15, 12:54
          Popieram wszystkich przeciwników lokalizacji Ekoliny w Zielonce przy ul. Michałowskiej. Nie powinno lokalizować się tam takiego typu inwestycji.
          A teraz proszę o uwagę. Aglomeracja Warszawy liczy pewnie ok. 4 mln ludzi wliczając niezameldowanych słoików. 4 mln ludzi produkuje śmiecie. Różnego rodzaju. Złom, odpadki organiczne, elektrośmiecie, papiery, tworzywa sztuczne, szkło, gruz. Część jak złom bez trudu da się przetworzyć. Inne trochę trudniej, na jeszcze inne nie ma wogóle pomysłu. A coś trzeba z nimi zrobić, by Warszawa nie wyglądała jak obrzydliwy Neapol. Uzbrojmy się w realizm. Budżet państwa jest na skraju załamania. By wypłacać bieżące emerytury sięgnięto po $ z drugiego filaru, który w zamierzeniach miał być personalny. W naszej Polsce, w naszej Zielonce tona wegla kosztuje ok 800zł gdy na kopalni 250zł. Więc zamykać się chce 4 kopalnie... Emigracja zarobkowa...
          W naszym kraju po 25 latach "wolności" doczekaliśmy się niewypłacalnego zadłużenia państwa. Naprawdę zapomnijmy, że problem śmieci rozwiążemy zaawansowanym przetwarzaniem, spalarniami, biogazowniami itp.

          Czemu za cara założono po wschodniej stronie Warszawy poligon artyleryjski? Nie problem znaleźć w internecie stare mapy. Ten teren był w większości podmokły, nieużytkowany, nawet las nie rósł. Tylko wydmy i błoto. Tylko 2 wsie przesiedlono: Mamki i Kaliny. Do lat 90 teren był mocno wykorzystywany przez wojsko. Teren był zamknięty. Grzybiarze potwierdzą, że kiedyś podchodząc na drogę do Ossowa, strażnik na wieżyczce (dzis zdewastowanej) głośno przeladowywał karabin. Przez szereg lat ten teren był po prostu zamknięty i dało się żyć.

          Popatrzmy na mapę naszej aglomeracj i zastanówmy się, gdzie taką inwestycję zlokalizować. Weźmy wszystkie czynniki pod uwagę, czyli sąsiedztwo, transport, klasę gruntów... No i gdzie?

          Podtrzymuję swoje zdanie. W przyszłości tereny składowisk mogą być ponownie żyłą złota, np po opracowaniu nowoczesnych technologii odzysku surowców.

          Ale najlepiej populistycznie krzyczeć NIE DLA WYSYPISKA i dzień w dzień napełniać kolejne kubły.
          Opamiętajcie się.
          • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 12.01.15, 15:39
           Według tej filozofii, należy śmieci zakopywać przed swoim domem lub blokiem, proponuję poszerzyć swoje horyzonty i doczytać jak się przetwarza nowoczesnymi metodami odpady komunalne. Nie jest argumentem, że śmieci z aglomeracji warszawskiej trzeba gdzieś zagospodarować, a raczej jak je zagospodarować, jedno jest pewne władze Zielonki nie zrobiły nic aby rzetelnie poinformować mieszkańców Zielonki, Michałowa i okolicznych gmin o tej inwestycji.
           • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 12.01.15, 15:55
            Panie Lechu, cenię Pana jako społecznika, ale proszę powstrzymywać się od złośliwości. Zgadzam się z Panem w kwestii braku informowaniu o inwestycji, złej lokalizacji, kukułczym jaju dla Pustelnika i Michałowa, cynicznej gierce Grzegorza D.
            Widzę jednak korzyści finansowe takiej inwestycji. I widzę hipokryzję. Bo nawet gdyby nie było to składowisko powierzchniowe a supernowoczesna spalarnia, to larum bo smród, ruch i hałas. Niech Pan powie: gdzie? Na zurbanizowanym Targówku, Radiowie? Czy bezludnych obszarach gminy Zielonka?

            Tak, rozwijając Pana filozofię zostanie nam zakopywanie po ogródkach lub rozrzucanie na dziko po lasach.

            Ale kto w całej tej dyskusji krzyczy najgłośniej? Czy problem śmieci w aglomeracji rozwiąże hasło byle nie w Zielonce ?
  • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 12.01.15, 16:27
   Proszę nie łączyć mojej osoby z tym problemem, napisałem tak ponieważ Pana argumenty nie są merytoryczne. Jak bym prezentował swoje zdanie to bym zaproponował aby warszawskie śmieci zostały przetworzone na terenie administracyjnym Warszawy. Jeżeli może być spalarnia na terenie Targówka Przemysłowego, a koleina była planowana na terenie elektrociepłowni „Kawęczyn”. Jeżeli inwestycja MPO jest tka EKO, niech ją zrealizują na terenie byłej bazy przy Polach Mokotowskich.
   m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,16483409,Pole_Mokotowskie_wieksze_o_4_ha__Z_tego_2_ha_tylko.html
   • lech_zielenkiewicz podpisz petycję śmieciowe inwestycje w zielonce 12.01.15, 22:44
    Podpisz petycję:
    secure.avaaz.org/pl/petition/Wojewoda_Mazowiecki_za_posrednictwem_Starosty_Wolominskiego_Odwolania_od_decyzji_nr_2104p2014_wydanej_przez_staroste_wol/?nsVfTib .
    • lech_zielenkiewicz Re: podpisz petycję śmieciowe inwestycje w zielon 13.01.15, 13:03
     Kolejny protest przeciwko wysypisku, w piątek 16.01.2015r. w Okuniewie o godz. 17.
     • lech_zielenkiewicz program tvp "Pod Lupą" 13.01.15, 15:54
      Jutro ( środa, 14.01.2014r) o godz. 15:30, w Michałowie, TVP Regionalna będzie nagrywać program " Pod Lupą". Dotyczył będzie planowanego wysypiska śmieci w gminie Zielonka. Organizator zaprasza wszystkich chętnych. Im więcej osób tym lepiej. Program emitowany będzie w czwartek o godz 16.45.
      Prosimy o udostępnianie tej informacji.
      źródło: Pustelnik Ilustrowany www.facebook.com/pustelnikminski
      • lech_zielenkiewicz program tvp "Pod Lupą" 16.01.15, 12:51
       Poniżej link do programu:
       warszawa.tvp.pl/18454507/15012015
       • dlazielonki kolejne inwestycje śmieciowe 16.01.15, 21:36
        Następni w kolejce do zaśmiecania Zielonki.
        Z raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanego przedsięwzięcia pn. "instalacja do przetwarzania osadów ściekowych w procesach kompostowania pryzmowego", złożonego przez DEX TRANS ze Smykowa.
        W ramach realizacji projektu Inwestor zamierza zrealizować na działkach nr 193 i 194 w Zielonce - Pustelnik, gmina Zielonka kompostownię osadów ściekowych z udziałem biodegradowalnych odpadów komunalnych.
        Planowane jest wykonanie:
        - adaptacja i rozbudowa płyty betonowej do kompostowania odpadów biodegradowalnych zebranych selektywnie z osadami ściekowymi,
        - wiaty do magazynowania dostarczanych do instalacji suchych odpadów biodegradowalnych,
        - adaptacja istniejących budynków koszarowych na część administracyjno – socjalną,
        - adaptacja boksów magazynowych do magazynowania kompostu,
        - adaptacja na potrzeby instalacji powierzchni komunikacji wewnętrznej, z wydzieloną częścią na parking dla samochodów pracowników.
        Ilość przetwarzanych odpadów wg opisanej technologii szacuje się na 25 000 Mg/rok, tj.: 1 667 Mg/pryzmę/rok, tj.: 6,5 Mg/pryzmę/ dniówkę roboczą, w proporcji:
        60 % (15 000 Mg/rok) - odpady biodegradowalne,
        40 % - (10 000 Mg/rok) - osady ściekow
        wykaz.ekoportal.pl/CardEdit.seam…, WOŚ.6220.5.2014
        • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 10:28
         Bogactwo różnorodnej zwierzyny jest skarbem naszych zielonkowskich lasów.
         Poniżej zaprezentowałem trzy zdjęcia wykonane gdzieś między Zielonką a Michałowem.
         Jest to łania daniela z cielakiem. Daniele zostały zasiedlone w naszych lasach na początku lat 80 XX wieku.
         Zasiedlenia dokonało Koło Łowieckie "Wrzos" z Zielonki. Ponieważ nasze zielonkowskie daniele nie mają kontaktu z innymi stadami, Koło regularnie dokonuje zakupu z różnych hodowli (mieszanie krwi).
         Obecnie stado danieli zajmujące obszar leśny pomiędzy Zielonką a Michałowem to około 150 sztuk.
         Władysław Smoszyński.
         tinyurl.com/mylaq9d tinyurl.com/l92qryg tinyurl.com/p88q52s
         • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 10:30
          Zdjęcia wykonane w dniu wczorajszym.
          Władysław Smoszyński.
          • michal_prickstein Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 11:00
           Gratuluję szczęścia w "polowaniu" z aparatem. Z dużych zwierząt żyją tu:
           łosie - podchodziłem na błotkach koło Długiej bliżej Okuniewa, ale przyjazd dwóch motocrossowców spłoszył je. Motocykliści przyjechali zachęceni moim śladem rowerowym. Wiadomo, że na błotku rowerem łatwiej, więc wpadli w pułapkę - jeden zdołał wyjechać, drugi się mocno przykleił do bagna, więc musieliśmy go razem wytaszczyć.
           sarny - b. często spotykane
           szaraki - b. często spotykane
           dziki - jak do tej pory tylko ślady widziałem
           zaskrońce - duże okazy tych sympatycznych węży można napotkać na stepie za bunkrami za Zielonką
           bociany czarne - w drugiej połowie września podczas grzybobrania zaobserwowałem odpoczywającą parę tych ptaków w okolicach bagna między Okuniewem a Ossowem. Niestety spłoszyłem podchodząc bliżej.
         • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 10:49
          Bogactwo zwierzyny jest skarbem naszych lasów, ale wymuszone utrzymywanie w naszych lasach gatunku obcego polskiej faunie to nie ekologia, tylko hodowla na potrzeby krwawego hobby.
          • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 11:50
           Daniele trafiły do europy już w średniowieczu. W Polsce są zasiedlane w lasach gdzie nie występuje jeleń.
           W naszych lasach nie ma jelenia. Daniele wypełniają swoistą lukę pomiędzy sarną a łosiem (łosi jest ponad setka w naszych lasach - liczone były w 2012 roku). Tam gdzie nie jest prowadzona gospodarka łowiecka występują poważne problemy z dzikimi zwierzętami. Problem dzików na przedmieściach Warszawy.
           Obrazowo każda locha co roku ma średnio 5-6 warchlaków. Dojrzałość płciowa okres 1,5- 2 lata. stosunek płci 1:1. W naszych lasach jest około 200 dzików. Nie mają naturalnego selekcjonera (kiedyś był to wilk i ryś). Łatwo policzyć - po pięciu latach mamy kilka tysięcy dzików i bardzo poważny problem.
           Władysław Smoszyński.
           • po-wiatowy Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 12:24
            Warto porobić zdjęcia na pamiątkę dla potomnych.

            Jak u nas ruszą śmieciowe biznesy to w lasach i okolicach będzie zatrzęsienie mew, krukowatych i gryzoni.
            No i oczywiście SMRÓD !
           • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 13:48

            Zgadzam się, że populacji dzików nie da się utrzymać w ryzach bez odstrzału. Ich rozmnażaniu sprzyja też uprawa kukurydzy (dużo ziarna zostaje na polach), ciepłe zimy i wyrzucanie odpadków spożywczych do lasu. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, gdyż dziki pełnią ważną rolę w ograniczaniu ilości larw w glebie.

            Mamy też nadpopulację lisów i norek amerykańskich, co polecam uwadze myśliwych.

            Co do saren to wielkość populacji można będzie ustalić, gdy zaprzestanie się dokarmiania i ew. zacznie odstrzeliwać osobniki chore, a nie te z najlepszym porożem.

            Natomiast kompletnie nie widzę sensu w leśnej hodowli danieli. Może i sprowadzany jest od średniowiecza, to jednak gatunek obcy, który nie poradzi sobie bez ingerencji człowieka.

            • dlazielonki Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 14:33
             Zostawmy daniele. Gatunek homo sapiens żeruje w Michałowie i okolicy od kilku tysięcy lat i jakoś nikt się nim przy kwestii składowisk nie przejmuje. Piórku, a może coś więcej napiszesz na temat decyzji Rady Miasta, za czasów kiedy w niej byłeś i kwestii Michałowa - jak wyglądało uchwalanie tych nieszczęsnych planów zagospodarowania przestrzennego? I co dzisiaj proponujesz żeby te zjawiska skupiania funkcji śmietniskowych na tym terenie ograniczyć?
             • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 15:04
              Z tego co pamiętam, to uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów odbyło się przed rokiem 2000. Ponieważ teren jest prywatny późniejsza zmiana planu dla tego terenu wiązałaby się z milionowym odszkodowaniem. Spółka Ekolina dostała w 2008 roku decyzję środowiskową na segregację odpadów wtórnych , kompostowanie i produkcję ziemi próchnicznej - nie było mowy o składowaniu.
              • michal_prickstein Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 15:15
               Czyli za fascynujący pomysł takiego a nie innego zagospodarowania tych terenów odpowiada Stępkowski lub jego poprzednik?
               Jak na to się zgodzili mieszkańcy Pustelnika i Michałowa? Co na to ówczesny powiat miński?
               Czy juz wtedy zabudowania były w odległości 300m od terenu przeznaczonego pod sortownie, kompostownie? Jeśli nie, to kto wydawał pozwolenia na budowę?

               Jedno jest pewne. Tam powinien być teren leśny.
               • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 15:19
                Plan jest z 1997 roku - www.bip.zielonka.pl/upload/doc/50322_20150109_115502.pdf
              • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 20.01.15, 13:41
               www.bip.zielonka.pl/upload/doc/Scan0001.tif
               • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 20.01.15, 13:46
                www.bip.zielonka.pl/upload/doc/Obwieszcz.tif
               • kama2201 Re:Mam pytanie 20.01.15, 14:04
                Chciałbym się dowiedzieć czy na zielonkowskim poligonie są urządzane polowania?Bo zbieracze grzybów/jagód według prawa mają zakaz wstępu na poligon.PozdKM.
                • wsm54 Re:Mam pytanie 20.01.15, 16:16
                 Praktycznie cały kompleks leśny (ok. 10 tyś. hektarów) jest dostępny dla wszystkich. Są wydzielone i ogrodzone przez wojsko obszary, ale należy mówić tu o kilku hektarowych powierzchniach. Generalnie tam gdzie myśliwy ma wstęp tam również może swobodnie przebywać osoba zbierająca grzyby czy jagody.
                 Władysław Smoszyński.
            • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 20:19
             1. Pozyskanie roczne dzików odbywa się zgodnie z zatwierdzonym przez Nadleśnictwo Drewnica planem.
             Nie ma tu jak i w przypadku innej zwierzyny dowolności. Selekcja odbywa się z uwzględnieniem płci i wieku.
             2. Drapieżniki to oddzielny temat. Rzeczywiście z lisami jest pewien problem, który zaistniał na przełomie lat 80/90 minionego wieku gdy zaczęto szczepić lisy przeciwko wsciekliznie (do dnia dzisiejszego są szczepione). Wcześniej wścieklizna je dziesiątkowała. Należy tu dodać, że każda liszka raz w roku wydaje na świat 3 do 8 młodych. W Kole "Wrzos" w Zielonce każdy myśliwy jest zobowiązany do pozyskania dwóch lisów w sezonie. Brak realizacji to kara finansowa. Jeszcze następny temat to ptaki drapieżne z rodziny krukowatych, które są obecnie pod ochroną. Nie ma praktycznie zwierzyny drobnej typu zając, bażant, kuropatwa. Rok rocznie jest wypuszczanych kilkaset bażantów i kuropatw w obrębie kompleksu leśnego w Zielonce. Koszty są pokrywane pośrednio i bezpośrednio przez myśliwych.
             3. Wielkość populacji sarny jest znana. Pozyskanie roczne odbywa się zgodnie z selekcją osobniczą i wiekową. Nie ma tu żadnej dowolności. Samce zwierzyny płowej podlegają specjalnej selekcji. Najlepsze - najmocniejsze osobniki są pozostawiane. Podlega to bardzo ścisłej kontroli.
             4. Nie można mówić o hodowli danieli w naszych lasach. One tam żyją w stanie wolnym od ponad trzydziestu lat. Od wielu lat populacja ta podlega normalnej gospodarce łowieckiej.
             Ta łania, której zrobiłem zdjęcie została wpuszczona do łowiska 2-3 lata temu, pochodzi z hodowli, dlatego nie boi się ludzi, ale jej cielak już jest płochliwy i dobrze.
             Na razie na tyle.
             Władysław Smoszyński.
             • piorek Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 20:42

              Brak zajęcy to problem i to w skali kraju. Lisy przyczyniły się do tego znacznie. Cieszę się, że jest prowadzona walka z lisami.

              Bażant jest gatunkiem obcym, możemy sobie pomaganie mu odpuścić, pełni taką samą rolę w przyrodzie jak daniele, czyli zwierzęta hodowlanego do celów łowieckich.

              Co do kuropatw, to problemem pewnie obok lisów, jest coraz mniejsze zagospodarowywanie pól, wycinanie krzewów przydrożnych, chemizacja rolnictwa i coraz gęstsza zabudowa. Problem jest ogólnokrajowy. Cieszę się, że koło wypuszcza kuropatwy do środowiska.

              Co do sarny - ja wiem, że populacja jest znana, chciałbym się jednak dowiedzieć, na ile liczebność populacji wynika z dokarmiania. Zaprzestańmy dokarmiania sarny i zobaczmy, czy las sobie poradzi. Las, nie gospodarka leśna :)

              Daniele są hodowane, co wspomniał Pan wcześniej - wymagają czynnych działań, a to gatunek obcy. Odpuśćmy sobie dokarmianie, krzyżowanie, przewożenie itp. danieli.

              Proszę mnie nie zrozumieć źle - nie jestem przeciwnikiem łowiectwa. Chciałbym jedynie, żeby łowiectwo pomogło utrzymywać równowagę w lasach zbliżoną do naturalnej, bez sztucznego zwiększania populacji tam gdzie nie jest to potrzebne.

              Pozdrawiam!
              • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 21:02
               Łowiectwo utrzymuje równowagę zbliżoną do naturalnej. W przypadku braku takowej realizacji płacimy kary.
               Brak do realizacji planu jednej sarny - to kara 1000 zł dla danego koła łowieckiego. Należy tu dodać, że jest to podyktowane tym, że zwierzyna płowa niszczy drzewostan - głównie młodniki.
               Władysław Smoszyński.
               • po-wiatowy Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 23:45
                wsm54 napisał(a):

                > Łowiectwo utrzymuje równowagę zbliżoną do naturalnej. W przypadku braku takowej
                > realizacji płacimy kary.
                > Brak do realizacji planu jednej sarny - to kara 1000 zł dla danego koła łowieck
                > iego. Należy tu dodać, że jest to podyktowane tym, że zwierzyna płowa niszczy d
                > rzewostan - głównie młodniki.
                > Władysław Smoszyński.


                Ciekawe informacje serwujecie, ale jak one się mają do przyszłych wysypisk śmieci które pojawią nie niedługo na terenie naszej gminy ?

                Proponuję założyć nowy wątek nt. zwierzyny łownej i moralnych aspektów łowiectwa w XXI wieku.
               • po-wiatowy Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 23:49
                wsm54 napisał(a):

                > Łowiectwo utrzymuje równowagę zbliżoną do naturalnej. W przypadku braku takowej
                > realizacji płacimy kary.
                > Brak do realizacji planu jednej sarny - to kara 1000 zł dla danego koła łowieck
                > iego. Należy tu dodać, że jest to podyktowane tym, że zwierzyna płowa niszczy d
                > rzewostan - głównie młodniki.
                > Władysław Smoszyński.


                Racja. Jest jedno ale :
                Jak by nie dokarmiać sztucznie zwierzyny płowej i czarnej w okresie zimowym, kiedy to podlega naturalnej selekcji ( tzn. przeżywają najsilniejsze a nie większość osobników ) to nie było by problemu przegęszczenia populacji i niszczenia lasu.
                Ale nie było by też do czego strzelać.....
              • po-wiatowy Re: kolejne inwestycje śmieciowe 19.01.15, 23:59
               piorek napisał:

               >
               > Brak zajęcy to problem i to w skali kraju. Lisy przyczyniły się do tego znaczni
               > e. Cieszę się, że jest prowadzona walka z lisami.

               Myśliwi też nie są bez winy. Polowania zrobiły swoje. Lis jest częścią natury.
               To że nie choruje na wściekliznę ( która ograniczała jego populację ) to znaczy że nie choruję np. na nosówkę na którą nie jest szczepiony i tym samym nie jest odporny.

               > Bażant jest gatunkiem obcym, możemy sobie pomaganie mu odpuścić, pełni taką sam
               > ą rolę w przyrodzie jak daniele, czyli zwierzęta hodowlanego do celów łowieckic
               > h.

               A na co by polowali nasi miłośnicy przyrody w flintą na ramieniu ?

               > Co do kuropatw, to problemem pewnie obok lisów, jest coraz mniejsze zagospodaro
               > wywanie pól, wycinanie krzewów przydrożnych, chemizacja rolnictwa i coraz gęsts
               > za zabudowa. Problem jest ogólnokrajowy. Cieszę się, że koło wypuszcza kuropatw
               > y do środowiska.

               Dokładnie. Środowisko się zmienia, ptaki nie są ws tanie się przystosować.
               Ale kiedyś ( jak jeszcze były liczne ) były obiektem polowań. Nie wolno o tym zapominać.
               > Co do sarny - ja wiem, że populacja jest znana, chciałbym się jednak dowiedzieć
               > , na ile liczebność populacji wynika z dokarmiania. Zaprzestańmy dokarmiania sa
               > rny i zobaczmy, czy las sobie poradzi. Las, nie gospodarka leśna :)

               Znów racja i strzał w 10. Tylko na co wówczas by polowali nasi myśliwi ???

               > Daniele są hodowane, co wspomniał Pan wcześniej - wymagają czynnych działań, a
               > to gatunek obcy. Odpuśćmy sobie dokarmianie, krzyżowanie, przewożenie itp. dani
               > eli.

               Daniel ma zbyt ładne poroże żeby odpuścić sobie jego hodowlę z lasach :)

               > Proszę mnie nie zrozumieć źle - nie jestem przeciwnikiem łowiectwa. Chciałbym j
               > edynie, żeby łowiectwo pomogło utrzymywać równowagę w lasach zbliżoną do natura
               > lnej, bez sztucznego zwiększania populacji tam gdzie nie jest to potrzebne.
               >
               > Pozdrawiam!

               W dzisiejszych czasach łowiectwo to archaizm.
               Pozdrawiam również.
               • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 20.01.15, 11:15
                Właśnie łowiectwo w dzisiejszych czasach pomaga utrzymywać równowagę w lasach zbliżoną do naturalnej.
                Istnieją dokładne wyliczenia naukowe określające tak zwaną "pojemność łowiska", która określa ile sztuk danego gatunku zwierzyny dzikiej może występować na powierzchni 1000 hektarów, tak aby zachować równowagę biologiczną.
                Dokarmianie, które rzeczywiście występuje ma na celu głównie wspomożenie zwierzynie w okresie zimowym. Jest i drugi powód - pozostanie zwierzyny w lesie a nie szukanie żeru na polach okolicznych rolników. Co roku są zgłaszane szkody wyrządzone przez zwierzynę na polach przylegających do zielonkowskich lasów. Prawo stanowi tak, że zwierzyna dzika w stanie wolnym jest własnością Skarbu Państwa a za szkody które wyrządza, płaci myśliwy ze swojej kieszeni. Odszkodowania stanowią znaczną kwotę w rocznym budżecie Koła "Wrzos" w Zielonce.
                Liczebność ptaków drapieżnych takich jak: kruk, gawron, sójka zwiększyła się kilkakrotnie w kresie ostatnich kilkunastu lat. To ma również wpływ na populację zwierzyny drobnej w tym i zająca. Zając nie kopie nor. Samica koci się w zagłębieniu ziemi (jest to tak zwana kotlina). Największym zagrożeniem dla miotu w pierwszych godzinach są właśnie te ptaki.
                Określenie - hodowla, w przypadku danieli żyjących w stanie wolnym na obszarze ok. 10 tysięcy hektarów
                jest nie właściwe.
                Władysław Smoszyński.

                Można zobaczyć teraz paśniki wypełnione sianem.
                • po-wiatowy Re: kolejne inwestycje śmieciowe 20.01.15, 11:43
                 wsm54 napisał(a):

                 > Właśnie łowiectwo w dzisiejszych czasach pomaga utrzymywać równowagę w lasach z
                 > bliżoną do naturalnej.
                 > Istnieją dokładne wyliczenia naukowe określające tak zwaną "pojemność łowiska",
                 > która określa ile sztuk danego gatunku zwierzyny dzikiej może występować na po
                 > wierzchni 1000 hektarów, tak aby zachować równowagę biologiczną.
                 > Dokarmianie, które rzeczywiście występuje ma na celu głównie wspomożenie zwierz
                 > ynie w okresie zimowym. Jest i drugi powód - pozostanie zwierzyny w lesie a nie
                 > szukanie żeru na polach okolicznych rolników. Co roku są zgłaszane szkody wyrz
                 > ądzone przez zwierzynę na polach przylegających do zielonkowskich lasów. Prawo
                 > stanowi tak, że zwierzyna dzika w stanie wolnym jest własnością Skarbu Państwa
                 > a za szkody które wyrządza, płaci myśliwy ze swojej kieszeni. Odszkodowania sta
                 > nowią znaczną kwotę w rocznym budżecie Koła "Wrzos" w Zielonce.
                 > Liczebność ptaków drapieżnych takich jak: kruk, gawron, sójka zwiększyła się ki
                 > lkakrotnie w kresie ostatnich kilkunastu lat. To ma również wpływ na populację
                 > zwierzyny drobnej w tym i zająca. Zając nie kopie nor. Samica koci się w zagłęb
                 > ieniu ziemi (jest to tak zwana kotlina). Największym zagrożeniem dla miotu w pi
                 > erwszych godzinach są właśnie te ptaki.
                 > Określenie - hodowla, w przypadku danieli żyjących w stanie wolnym na obszarze
                 > ok. 10 tysięcy hektarów
                 > jest nie właściwe.
                 > Władysław Smoszyński.
                 >
                 > Można zobaczyć teraz paśniki wypełnione sianem.


                 Nadal twierdzę, że jakby zostawić sprawy własnemu losowi ( tzw prawom natury ) tzn nie dokarmiać, nie zasilać sztucznie populacji, nie tępić naturalnych wrogów gatunków zbyt licznych ( np. w przypadku krukowatych jest to min. jastrząb ) to nie było by problemu z przegęszczeniem populacji i szkodami jakie wywołuje na obszarach rolniczych i leśnych.

                 Nadal w polowaniach wykorzystuje się ufność zwierzyny do paśników stąd nęciska przy ambonach. Gdzie tu wasza moralność i humanizm...?

                 Po co te paśniki, szczególnie w taką zimę jak ta ?
                 Zapobiegacie NATURALNEJ selekcji a potem macie wytłumaczenia na konieczność polowań.

                 Co do nieszczęsnych zajęcy i kuropatw to nie zapominajmy drodzy myśliwi że są to gatunki łowne i choć obecnie już się na nie nie poluje ( po prostu nie ma już na co ) to kiedyś były intensywnie eksploatowane.
                 Zaryzykuje stwierdzenie że zostały "wybite do nogi ".
                 To samo czeka zapewne też słonkę pewnie kilka innych gatunków ( założę się z każdym że przeciętny polujący nie potrafi odróżnić w locie gatunki dzikich gęsi jaki występują w naszym kraju i wali do wszystkiego co gęgą i odlatuje ).

                 Biorąc wszakże silne lobby myśliwych we władzach centralnych zdaję sobie sprawę że moje apele to głos wołającego na puszczy.
                 • wsm54 Re: kolejne inwestycje śmieciowe 20.01.15, 17:42
                  Proponuję poczytać o łowiectwie w Polsce i na świecie.
                  Chętnie użyczę stosownej literatury.
                  Władysław Smoszyński.
  • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 21.01.15, 20:01
   Dyskusja o inwestycjach śmieciowych zboczyła na inny, też ważny tor, dzikich zwierząt i łowiectwa w zielonkowskich lasach. Ponieważ zachowanie odpowiedniego środowiska dla już unikalnych zwierząt w okolicach Warszawy, pytam co robi Koło Łowieckie Wrzos w tej kwestii? Czy przynajmniej przyłącza się do protestów w sprawie składowisk odpadów, które za chwilę będą niszczyć populację tych zwierząt w naszych lasach.
   • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 21.01.15, 20:44
    Oczywiście, że się przyłączamy do tego protestu. Jednak z punktu widzenia prawa nie jesteśmy stroną w tej sprawie, dlatego podejmujemy działania indywidualne.
    Władysław Smoszyński.
    • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 22.01.15, 10:22
     Każdy, kogo interes prawny jest naruszany jest stroną postępowania. Pominięcie strony w postępowaniu stanowi bezwzględną przesłankę odwoławczą (wykazanie tego faktu w odwołaniu od decyzji stanowi przesłankę uzasadniającą uchylenie decyzji).
     Korzystajmy ze swoich praw ekointerwencje.org.pl/index.php?id=122&lang=pl
     Pozdrawiam Dorota Bienias
     • apuk1980 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 23.01.15, 16:12
      o i mamy artykuł o naszym problemie:
      warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17298063,Mieszkancy_zablokuja_droge__Nie_chca_u_siebie_smieci.html#BoxLokWawImg

      Mam nadzieję że to składowisko nie powstanie, a jeśli już to Warszawa powinna dać coś w zamian zwykłym mieszkańcom którzy w okolicy tego wysypiska będą mieszkać - regularny autobus miejski, SKM, bilet pierwszej strefy czy coś w tym stylu. Z jednej strony jest nagonka że tylko przywileje mają mieć ci co płacą podatki w warszawie i w niej mieszkają a ci z gmin ościennych czyli tzw aglomeracji to zło i darmozjady z drugiej strony jak przychodzi do niewygodnych inwestycji dla warszawy to się je wpycha właśnie do gmin ościennych. To jak nic z tego mieszkańcy mieć nie będą to może by sobie Warszawa zrobiło składowisko na bemowie czy wilanowie albo gdziekolwiek w swoich granicach?
      • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 23.01.15, 17:16
       apuk1980 napisał:

       > o i mamy artykuł o naszym problemie:
       > warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17298063,Mieszkancy_zablokuja_droge__Nie_chca_u_siebie_smieci.html#BoxLokWawImg
       >
       > Mam nadzieję że to składowisko nie powstanie, a jeśli już to Warszawa powinna d
       > ać coś w zamian zwykłym mieszkańcom którzy w okolicy tego wysypiska będą mieszk
       > ać - regularny autobus miejski, SKM, bilet pierwszej strefy czy coś w tym stylu
       > . Z jednej strony jest nagonka że tylko przywileje mają mieć ci co płacą podatk
       > i w warszawie i w niej mieszkają a ci z gmin ościennych czyli tzw aglomeracji t
       > o zło i darmozjady

       Jakie darmozjady !?
       Zapie...m w Warszawie od 10 lat, nie mam żadnej taryfy ulgowej ( min. kiepski dojazd ) i nie życzą sobie żeby tak mnie nazywać.
       z drugiej strony jak przychodzi do niewygodnych inwestycji d
       > la warszawy to się je wpycha właśnie do gmin ościennych. To jak nic z tego mies
       > zkańcy mieć nie będą to może by sobie Warszawa zrobiło składowisko na bemowie c
       > zy wilanowie albo gdziekolwiek w swoich granicach?
       • dabrowa51 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 12:40
        Pani Phezydent Warszawy gdyby liczyła się z opinią mieszkańców, powinna interweniować w tej sprawie. To wysypisko nie może powstawać w tak bliskim sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej. HORROR z Radiowa ma się przenieść do Michałowa ? I to akceptuje "odnowiona" w Duchu Świętym hipokrytka? nie rozumiem także postawy Dudzika w tym względzie .... . Czy ON chciałby mieszkać 300m od wysypiska ? ? ? .
        • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 17:55
         Liczy sie z opinią swoich wyborców. Ma w doopie pisowskich fanatyków.

         A co w tej kwestii zrobił Jarosław lub niedoszły prezydent stolicy z Ząbek ?
         • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 20:16
          Jarosław Kaczyński Jacek Sasin czy Wiktor Duda i tak mają przewagę nad phezydętową, Tuskiem i Kopacz, bo nie są członkami zbrodniczej frakcji politycznej.
          • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 22:06
           Mądrego to i przyjemnie posłuchać :-S
          • prorok25 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 22:28
           michal_prickstein napisał(a):

           > Jarosław Kaczyński Jacek Sasin czy Wiktor Duda i tak mają przewagę nad phezydęt
           > ową, Tuskiem i Kopacz, bo nie są członkami zbrodniczej frakcji politycznej.

           nie są, ale na wojnę chętnie by pojechali
           • lech_zielenkiewicz Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 23:03
            Prośba o wpisy zgodne z tytułem wątku „śmieciowe inwestycje w zielonce” !
            • lech_zielenkiewicz śmieciowe inwestycje w zielonce 25.01.15, 23:11
             Prośba o wpisy zgodne z tytułem wątku „śmieciowe inwestycje w zielonce” !

             APEL !!!
             Poszukiwane są osoby, które swoim doświadczeniem w dziedzinach technologii unieszkodliwiania odpadów komunalnych, ekologii, leśnictwa, hydrologii, geologii, ekonomii, prawa, szczególnie prawa administracyjnego mogłyby wspierać monitoring planowych inwestycji „śmieciowych” na terenie Zielonki.
             kontakt: www.dlazielonki.pl/kontakt .
             • lech_zielenkiewicz protest przed starostwem w wołominie 26.01.15, 21:28
              W najbliższy piątek 30 stycznia o godz. 15.30 przed starostwem powiatowym w Wołominie odbędzie się protest przeciwko lokalizacji składowiska śmieci koło Michałowa.
              www.facebook.com/zieloneplucawarszawypl2015
              • lech_zielenkiewicz posiedzenie komisji 28.01.15, 20:24
               W dniu 29 stycznia 2015 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5 odbędzie się posiedzenie Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ewidencji Gruntów. Przedmiotem obrad komisji będą min. sprawy związane ze składowiskiem odpadów pod Michałowem.
  • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 04.02.15, 20:25
   W czwartek w Urzędzie Miasta Zielonka o godz. 19.00 planowane jest spotkanie Radnych z przedstawicielami MPO. Urząd Miasta nie ujawnia tego faktu na swojej stronie internetowej a Radnych poinformował o spotkaniu zamkniętym. Jak widać Urząd i niektórzy radni unikają wysłuchania wszystkich stron konfliktu, bo po co mają pojawić się kłopotliwi goście, którzy mogą zadawać kłopotliwe pytania.
   (Informacja ze strony "Dla Zielonki")
   Władysław Smoszyński.
   • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 06.02.15, 15:20
    T C H Ó R Z O S T W O
    Ale co tu mówić skoro Michałów stroną postępowania nie jest, a Zielonka tak.
    • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 06.02.15, 16:44
     Uważam, że radni mieli jak najbardziej prawo spotkać się z przedstawicielem MPO, bez udziału mieszkańców, aby w "spokoju" wysłuchać inwestora. Zakładam, że podobne spotkanie - dla przedstawienia swoich racji - MPO i Burmistrz urządzą z mieszkańcami Zielonki.
     Natomiast, uważam za złamanie elementarnych zasad demokracji, brak informacji o tym fakcie na stronie Miasta Zielonka.
     Władysław Smoszyński.


     • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 11:56
      Zgadzam się absolutnie. Tyle tylko, że w spotkaniu radnych z mieszkańcami powinien wziąć udział Burmistrz Zielonki i wytłumaczyć się ze swoich słów, które z zadowoleniem wygłosił na tajnym spotkaniu z MPO. Wygłosił, że Zielonka zarobiła milion złotych na wycięciu 8 tys. drzew pod składowisko. Czy bezpowrotne niszczenie nieodnawialnych zasobów Zielonki bez konsultacji z nami, którzy tu żyjemy, mamy swoje posiadłości, i płacimy podatki, za tak niewielkie pieniądze jest uzasadnione? Jeszcze pytanie: czy spotkanie odbędzie się dopiero wtedy gdy nic nie będzie można zrobić?
      • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 13:59
       By jasnym było: przeciwnikiem jestem.
       Wycięcie drzew jest niszczeniem nieodnawialnych zasobów? Drzewa są odnawialne.
       Oczywiście, że na terenie naszej gminy jest dobre miejsce na składowiska. Funkcjonuje to na Szwalnicy na poligonie. Ale nie może to funkcjonować koło Michałowa, to tak jakby urządzić na Gliniankach ku uciesze mieszkanców os. Wolności.
       • wisteria_lane Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 14:54
        O kurcze, można mówić o tym składowisku składowisko, a nie instalacja w celu rekultywacji? Bójcie się inwestora!!!
        A poważnie
        Co jeszcze było na tajnym spotkaniu? MPO przedstawiło wszystkie etapy i strategiczne cele do roku 2030?
        • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 23:00
         Bójcie się inwestora i tych , którzy popierają inwestycję wbrew swoim wyborcom z Zielonki. Powtarzam pytanie, czy dowiemy się co ustalono dopiero wówczas kiedy już nie będzie można tym szkodliwym decyzjom przeciwdziałać? To powszechna strategia w naszej "demokracji"!
       • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 21:19
        michal_prickstein napisał(a):

        > By jasnym było: przeciwnikiem jestem.
        > Wycięcie drzew jest niszczeniem nieodnawialnych zasobów? Drzewa są odnawialne.

        Komentarz zbyteczny.

        > Oczywiście, że na terenie naszej gminy jest dobre miejsce na składowiska. Funkc
        > jonuje to na Szwalnicy na poligonie. Ale nie może to funkcjonować koło Michałow
        > a, to tak jakby urządzić na Gliniankach ku uciesze mieszkanców os. Wolności.
       • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 22:51
        Owszem, może stary las to są odnawialne zasoby, ale za ile dziesiątków lat, w dodatku na skażonym i zniszczonym przez betony itd. terenie terenie.
      • l49 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 05.05.15, 00:17
       barbarach, czy dobrze wnioskuję, że jesteś kobietą. podobają mi się Twoje wpisy.
       są logiczne, trafiasz w 10-kę. Potrzebuję sojusznika do dużej, niecierpiącej zwłoki zielonkowskiej sprawy. Może dysponujesz czasem? Spojrzysz realnie na problem?
       Zapraszam do współpracy w imię następnych pokoleń. Ja Wera.
      • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 05.05.15, 09:43
       Populistka
       • dlazielonki śmieciowe inwestycje w zielonce 30.10.15, 21:32
        Przekazujemy aktualne informacje:
        www.facebook.com/Inicjatywa-Dla-Zielonki-206878849372427/
        • jedynyjaku Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 31.10.15, 15:44
         rozumiem, ze oszukani przez burmistrza radni podejma odpowiednie dzialania, tak?
         • lech_zielenkiewicz śmieciowe inwestycje w zielonce 31.10.15, 16:04
          Patrząc na wiek burmistrzów raczej będzie trudno oduczyć ich mijania się z prawdą, na ten moment zostali zobowiązani zgodnie z wcześniejszą uchwałą do przekazywania informacje związanych z inwestycjami śmieciowymi w sprawozdaniach międzysesyjnych.
          • dlazielonki śmieciowe inwestycje w zielonce 21.12.15, 12:51
           Przesyłajmy uwagi do planu gospodarki odpadami przeciw składowisku i kompostowni w Zielonce
           W projekcie Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego na lata 2016–2021 z uwzględnieniem lat 2022–2027 (załącznik „Plan inwestycyjny”) zaplanowano w Zielonce przy ul. Michałowskiej regionalne składowisko odpadów komunalnych o pojemności całkowitej 561 339 m3 (do realizacji do roku 2019) i kompostownię odpadów na 30 000 ton/rok (do realizacji do końca 2018 r.).
           Warszawskie MPO nie odpuszcza sprawy budowy śmietniska w Zielonce, ponieważ pod koniec listopada b.r. złożyło do UM Zielonka wniosek o zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwiłyby między innymi uzyskanie dostępu do drogi dowozu śmieci do Zielonki. Miejmy nadzieję, że nasza Rada Miasta nie podejmie tematu.
           Każdego, kto chciałby wyrazić swój sprzeciw wobec zaplanowanego składowiska i kompostowni zachęcamy do przesłania do Urzędu Marszałkowskiego wypełnionego formularza uwag.
           Uwagi można wnosić do 15 stycznia.
           Adres i wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo pod linkiem: www.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/konsultacje-spoleczne/art,24,konsultacje-spoleczne-projektu-wojewodzkiego-planu-gospodarki-odpadami-dla-wojewodztwa-mazowieckiego-na-lata-2016-2021-z-uwzglednieniem-lat-2022-2027.html
           Zachęcamy do wysłania formularza.
           www.dlazielonki.pl/aktualnoci/614-przesyajmy-uwagi-do-planu-gospodarki-odpadami-przeciw-skadowisku-i-kompostowni-w-zielonce
           www.facebook.com/Inicjatywa-Dla-Zielonki-206878849372427/
           • dlazielonki śmieciowe inwestycje - posiedzenie komisji 29.12.15, 16:33
            Istotna informacja dla osób, które obserwują tematy związane z gospodarką odpadami na terenie miasta, jutro (środa 30 grudnia) o godz. 18 w sali konferencyjnej Urzędu odbędzie się posiedzenie komisji inwestycji i zagospodarowania przestrzennego.
            Przedmiotem posiedzenia będzie: „Omówienie i analiza oraz wypracowanie wniosków do projektu "Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego na lata 2016 - 2021 z uwzględnieniem lat 2022 – 2027". Przypinamy za razem, że Zielonka jest miejscem planowanego zlokalizowania składowiska odpadów przez Miejski Zakład Oczyszczania w Warszawie.
            • dlazielonki śmieciowe inwestycje - formularz do pobrania 30.12.15, 15:36
             Zaprezentuj swoje zdanie na ważny temat związany z miastem!
             formularz do pobrania:
             dysk.wp.pl/public/45bcb6860edd619d5e8c9e307004472e/formularz_uwag_plan_gospodarki_odpadami_-_Zielonka.doc
             Konsultacje "Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego na lata 2016–2021 z uwzględnieniem lat 2022–2027"
             Wypełniony formularz należy przesłać w terminie do: 15 stycznia 2016 r.:
             Pisemnie na adres:
             Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
             Departament Środowiska
             ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa
             Drogą elektroniczną na adresy: wpgo@mazovia.pl oraz wpgo@atmoterm.pl
             Więcej informacji na www.dlazielonki.pl/,
             www.facebook.com/Inicjatywa-Dla-Zielonki-206878849372427/
  • barbarach_pl Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 07.02.15, 22:46
   "Adam Sulewski
   Starosta i Zarząd Powiatu Mińskiego wyraził zdecydowany sprzeciw planowanej inwestycji MPO k/Michałowa !!!!!!!!!!!" - zdjęcie pisma na stronie NIE WYSYPISKU W MICHAŁOWIE
   Czy doczekamy się takiego sprzeciwu ze strony Wołomina?
   • zawsze_august Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 08.02.15, 09:44
    Co na to nasi radni? Dalej nie znamy stanowiska wszystkich. Gdzie deklaracje o oddaniu obywatelom i przejrzystości działań? Gdzie konsultacje? Gdzie jakiekolwiek porozumienie z ludźmi...?
    • enowinska6 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 11.02.15, 13:06
     a co mają do tego radni? Decyzję środowiskową zgodnie ze swoimi kompetencjami wydał Burmistrz Dudzik, następnie pozwolenie na budowę wydał wicestarosta Rytel zgodnie ze swoimi kompetencjami.
     Co ma rada miasta i nasi radni do kompetencji ustawowych burmistrza i wicestarosty ?

     Czytaliście decyzję środowiskową? Została wydana w 2011 r. co więcej ZOSTAŁA PRZESŁANA DO WIADOMOŚCI PGK (w zarządzie spółki zasiada i wtedy też zasiadała pani kandydatka BIENIAS DOROTA). Powinniśmy zatem zadać pytania:
     1. dlaczego JUŻ WTEDY mając tą wiedzę Pani Bienias i dla zielonki nie robili NIC?
     2. dlaczego RADNI DLA ZIELONKI zasiadający w radzie w kadencji 2010-2014 nie robili NIC??
     PRZECIEŻ DOSKONALE O TYM WIEDZIELI!! Decyzja zamieszczona na stronie dla zielonki mówi jasno, kto dostał ją do wiadomości.

     I żeby nie było, nie jestem za tym wysypiskiem. Jestem bardzo temu przeciwna, ale nie umiem odpowiedzieć sobie dlaczego DOPIERO TERAZ RADNI DLA ZIELONKI I PANI BIENIAS WZIĘLI SIĘ ZA RATOWANIE NASZYCH LASÓW I ŚRODOWISKA NATURALNEGO.

     e.nowinska
     • wsm54 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 11.02.15, 21:40
      Żółć wylana na "Dla Zielonki" przebija w tej treści - to taki pierwszy odruch.
      A teraz co do faktów.
      1. Decyzja środowiskowa wydana bez żadnych konsultacji społecznych.
      Dziwne to, w zestawieniu z wizerunkiem naszego burmistrza, który twierdzi że wszystkie nawet drobne
      sprawy konsultuje z mieszkańcami. O decyzję środowiskową wystąpiła spółka "EQ- Zielonka w likwidacji".
      Po uzyskaniu decyzji środowiskowej w/w spółka sprzedała ten teren (50 hektarów) warszawskiemu MPO.
      Z tego co wiem Pani Bienias była i chyba jest - nie w Zarządzie, ale w Radzie Nadzorczej PGK a to jest
      jedna zasadnicza różnica. O fakcie sprzedaży dowiedzieliśmy się z chwilą wystąpienia przez MPO o
      wydanie pozwolenia na budowę. Pan Rytel (pełnomocni finansowy Mazowieckiej Wspólnoty
      Samorządowej - z tej samej z której w jesiennych wyborach startował Grzegorz Dudzik), kontrowersyjną
      decyzję o pozwoleniu na budowę podpisał w ostatnim dniu swojego urzędowania.
      Nie wchodząc w szczegóły faktem jest, że decyzja środowiskowa w swoich zapisach jest sprzeczna z
      planem zagospodarowania, a dalej pozwolenie na budowę w odniesieniu do powierzchni nie jest zgodne
      decyzją środowiskową (rozbieżność prawie jeden hektar). Generalnie można powiedzieć tak - zamysł w
      planie zagospodarowania był taki aby było to "wysypisko " lokalne a nie dla całej Warszawy.
      2. Uczestnicząc jako mieszkaniec we wszystkich sesjach Rady Miasta kadencji2010-2014,stwierdzam, że
      radni: Pani Szczerba i Pan Krysiński byli bardzo aktywni i proreformatorscy, ale będą razem z radnymi PIS i
      radnym Tadeuszem Szklarskim w mniejszości nie mogli przeforsować uchwał reformujących wydatki
      publiczne (przykład - przekształcenie ZGK sp. z o.o w "zwykły" Zakład Gospodarki Komunalnej).
      Proponuję spojrzeć na inicjatywy radnych w obecnej kadencji. Nowe ugrupowanie "Mieszkańcy" - okazali
      się hamulcowym reform i faktycznie koalicjantem obecnego Burmistrza. To są fakty.
      Władysław Smoszyński.
     • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce - odpowiedź 12.02.15, 10:29
      Szanowna Pani/lub Panie
      nie będę przytaczać nazwisk, skoro autorka/i nie maja odwagi podpisać się oficjalnie.
      Widzę że Pan Smoszyński częściowo wyręczył mnie w odpowiedzi na Pań zarzuty, ale pozwolę sobie jeszcze uzupełnić moją opinię.

      Z przykrością muszę stwierdzić, że ten wpis odbieram jako Pani/ń obronę przez atak.
      Nie dość, że jako przedstawiciele Rady Miasta nie bronicie naszego miasta w kwestii robienia z niego śmietnika dla Warszawy, (poza Panem Barbarskim, który próbuje zwrócić uwagę na braki w ewidencji gruntów dla tego terenu, co podważa w całości podstawy wydanie decyzji środowiskowej), to jeszcze kłamliwie atakujecie tych, którzy próbują sytuację ratować.

      Uprzejmie informuję, że nigdy nie zasiadałam w Zarządzie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zielonce Sp. z o.o. Jestem tam przewodniczącą Rady Nadzorczej od początku istnienia Spółki i swoje obowiązki wykonuję zgodnie z przepisami dbając o interes przedsiębiorstwa oraz mieszkańców naszego miasta. Jakby Pani znała kodeks spółek handlowych, to wiedziałaby Pani, że Rada Nadzorcza nie ma prawa wydawania wiążących poleceń zarządowi i ingerowania w jego kompetencje. W 2011 r. Zarząd nie informował Rady Nadzorczej o sytuacji, że może lub wnosi uwagi do wydawanej przez Burmistrza decyzji środowiskowej, ponieważ wtedy w zarządzie był Pan Ryszard Czubak, który od wielu miesięcy przebywał na zwolnieniach i świadczeniach lekarskich, mimo podjętych prób odwołania go ze stanowiska. Co więcej, żadna z uwag zgłoszonych przez jakiekolwiek inne strony w trakcie wydawania tej decyzji nie została uwzględniona, jak sadzę żadna uwaga Spółki również nie byłaby uwzględniona.
      Treść decyzji środowiskowej poznałam z chwilą wystąpienia o ten dokument w trybie informacji publicznej w lipcu 2014. Wystąpiłam o nią dlatego, że widziałam kilka materiałów Stowarzyszenia Zielony Wiąz walczącego o Michałów - i wersję informacji przedstawiane przez nich różniły się z wersjami "uspokajających" informacji przedstawianymi przez Urząd Miasta. Dopiero wtedy, kiedy ją ujawniliśmy decyzję na stronie dlazielonki.pl i streściliśmy w gazetce do skrzynek, decyzję zobaczył ogół naszej społeczności. Nikt, kto nie wystąpił w trybie informacji publicznej o ten dokument nie znał jego treści i nie znał skali inwestycji. A dlaczego? A to dlatego, że urząd mimo obowiązku, nie ujawnił treści tego dokumentu na Ekoportalu (tak jak zresztą jak innych ważnych dla naszej społeczności dokumentów nie ujawniał do tej pory - np. decyzji na wycinkę 10 ha lasu dla MPO). Urząd jedynie wskazał, że taki dokument wydał - bez załączania jego treści. Pod koniec roku 2014 wystąpiłam o kopię pozwolenia na budowę - które w takim samym trybie uzyskałam od Starostwa. Dopiero dogłębna analiza doecyzji uświadomiła nam skalę inwestycji oraz to, że nie jest to działanie w interesie mieszkańców, a w interesie MPO.
      MPO zresztą nie należy się dziwić, że planuje jak mu pasuje. To nasze i powiatowe władze i stwierdzam to z przykrością - popełniły wiele błędów przy wydawaniu decyzji - choćby te, że jej skala przekracza skalę dopuszczoną w MPZP, czy że w pozwoleniu na budowę kwatera do składowania śmieci jest większa o 1 ha niż ta wskazana w decyzji środowiskowej. Takie i wiele innych błędów dyskwalifikują te decyzje, a sam fakt wniesienia blisko 2000 odwołań od pozwolenia na budowę świadczy też o społecznym braku akceptacji dla inwestycji. Sami właściciele gruntów pod tę inwestycję, których wywłaszczono kilka lat ubiegali się o informacje na jakiej podstawie firmy nabyły te grunty, skoro w ewidencji gruntów i księgach są ogromne braki.
      Dodatkowo uprzejmie Panią informuję, ze władze miasta nie informują o wydawanych decyzjach administracyjnych ogółu społeczeństwa. Dopiero, jeśli dochodzi do takiej sytuacji jak ze składowiskiem Rada Miasta, która powinna stać na straży interesu mieszkańców przeważanie prosi o wyjaśnienia i bada sprawy.
      W tej sytuacji zarzucanie mi, że wiedziałam o sprawie jest naprawdę śmieszne. Co więcej, przedstawiciele "Mieszkanców i MWS w Radzie Miasta nawet po umieszczeniu decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę dla składowiska na stronie dlazielonki oraz wielomiesięcznym informowaniu przez nas o sprawie - w trakcie dyskusji nad uchwałą Rady Miasta stwierdzili, że nie zapoznali się ze sprawą. Jak więc jest z tą wiedzą?
      Uprzejmie Panią informuję, że Radni Dla Zielonki, podobnie jak ja zadali sobie ten trud i zapoznali się z pełnymi dokumentami około pół roku temu, kiedy uzyskali wiarygodne informacje i od tej chwili, kiedy mają pełną wiedzę na ten temat walczą przeciw składowisku.

      Z poważaniem
      Dorota Bienias
      • enowinska6 Re: śmieciowe inwestycje w zielonce - odpowiedź 13.02.15, 16:45
       Szanowna Pani
       nie wiem dlaczego mój wpis odebrała Pani jako obronę przez atak. Nie muszę się przed Panią bronić, bo niby dlaczego? Nie kandydowałam do rady, głosowałam na Panią i nie uważam Pani za wroga. Jeżeli wszystkich Pani tak odbiera (jako atakujących wrogów) to bardzo dobrze się stało, że nie została Pani burmistrzem, bo inaczej plułabym sobie w brodę, że mój głos przyczynił się do wygranej takiej osoby, dla której "pytanie mieszkańca" byłoby śmieszne i w tonie pogardy odpowiadałaby Pani na pytania czy też rozwiązywała problemy. Mam nadzieję że w 2018 roku ludzie takie Pani zachowania sobie przypomną. Dobrze, się stało że w 2 turze nie głosowałam bo mój kandydat odpadł, a miałam postawić na Panią.

       Nie muszę znać prawa spółek handlowego - nie zajmuję się tym i zajmowała nie będę. Słyszałam o zarządzie to zapytałam. Dziękuję za Pani odpowiedź. Obecnie nikogo nie bronie i z nikim nie współpracuje a już na pewno nie w radzie.

       Po wtóre zadałam pytanie dotyczące logicznego punktu widzenia. Zasiada Pani jak sama wskazała w radzie nadzorczej (poprawiła mnie Pani i bardzo dobrze, bo takiej wiedzy nie miałam). Dziwi mnie jednak fakt, że nic a nic o tym Pani nie wiedziała. Niestety nikt tego nie stwierdzi, czy rzeczywiście tak było. Jednak w kadencji 2010-2014 zasiadali radni Dla Zielonki i co? Dlaczego nie nagłaśniali tej sytuacjo ?? Dlaczego nie mówili jak wygląda sprawa - przeciez był 2011 rok. Czyli 4 lata na działanie, nagłasnianie i ratowanie naszego środowiska. Ale nie było nic, nawet slowa, nawet w wolnych wnioskach ani "reformatorska" radna Szczerba, ani "reformatorski" radny Krysiński nic nie powiedzieli.
       Więc jak to jest? Może to również tak dogłębnie i szczegółowo Pani wyjaśni ??

       A na koniec z tego co oglądam na transmisjach i czytam wasze wpisy na tym forum oraz na fb. to jest to cały czas wylewany kubeł brudnych pomyj na wszystkich dookoła. Przy tym jedna sprawa to takie drobne kłamstwo, które sama usłyszałam od jednego z waszych radnych: krzyczeliście i pisaliscie tu i na swoim fb, że chcecie obniżyć pensję burmistrzowi. W rozmowie osobistej z radnym Dla zielonki - usłyszałam: Nie to nie jest tak, naprawde nie chcemy mu obniżać, tylko musimy, za 2 lub 3 miesiace mu podniesiemy. Co to więc znaczy? Dziwie się, że Pan Radny Bąk z PiS do was dołączył.

       Kończąc: jestem przeciwko budowie wysypiska śmieci w Zielonce. popieram takie działania, ratujące środowisko naturalne. Dobrze, że walczycie, dobrze że pytacie, badacie i analizujecie. Dobrze, że cała rada nie poejmuje decyzji pochopnie - tu trzeba rozwagi. Nie lubie tylko kłamst i robienia szumu tam gdzie jest niepotrzebny.

       Z poważaniem
       E. Nowińska
       • dlazielonki Re: śmieciowe inwestycje w zielonce - odpowiedź 2 15.02.15, 13:35
        Szanowna Pani,
        dziękuję za Pani głos w trakcie wyborów i bardzo mi przykro, że zawiodłam Pani oczekiwania obecnie.
        Ocenę wpisów i intencji pozostawiam czytelnikom.
        Jeżeli coś uważam za słuszne, działam niezależnie od opinii, okoliczności, czy doraźnych układów. Sprawa składowiska jest dla mnie szczególnie ważna, bo uderza w przyszłość i wizerunek naszego miasta i mam wrażenie, że nadal nasze władze i wielu radnych tego nie rozumie.
        Zapewniam Panią, że Radni Krysiński i Radna Szczerba nie znali sprawy Michałowa i ja także nie znałam treści dokumentów - tak jak wcześniej tłumaczyłam.

        Myślę, że o intencjach Inicjatywy Dla Zielonki dotyczących ograniczania kosztów bieżących funkcjonowania miasta świadczą nie prywatne rozmowy, tylko dwukrotnie złożone uchwały w sprawie obniżenia wynagrodzenia burmistrza, dla których szukaliśmy poparcia. Żałuję, że nie udało się wypracować wspólnego stanowiska i mimo wszystko mam nadzieję, że za jakiś czas uda się i w tej sprawie porozumieć z większością radnych.
        W odniesieniu do Radnego Jana Bąka - nie widzę tu powodu do zdziwienia, ponieważ prezentujemy zbieżne dążenie do rozwoju miasta i dobrze nam się współpracuje. Mam nadzieję, że nasze wychodzenia naprzeciw potrzebom mieszkańców, a nie potrzebom władz - zjedna nam więcej zwolenników w przyszłości i pozwoli realizować program.
        Z poważaniem
        Dorota Bienias
     • jakubczakmarek Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 15.02.15, 21:02
      Równie dobrze mogłaby Pani napisać z a co do tego mają mieszkańcy skoro to leży w kompetencji burmistrza i podjął on decyzja zezwalająca na zrobienie z Zielonki polskiego centrum gospodarki śmieciami. Właściwie, po co radni, skoro burmistrz i starosta ma takie a nie inne kompetencje. Sprawy się jednak maja inaczej.
      Jest faktem, że od wielu lat, prawie dwudziestu w przestrzeni publicznej istniała sprawa wykorzystania części Zielonki, jako miejsca do prowadzenia działalności związanej z zagospodarowaniem odpadów. Wtedy to dokonano zmiany plany zagospodarowania części Zielonki tylko i wyłącznie pod inwestycje śmieciową, ale miały to być popioły z elektrociepłowni. Przez te lata zmieniały się przepisy związane z gospodarka odpadami, ale także zmieniała się świadomość ekologiczna mieszkańców, którzy coraz bardziej przywiązuje znaczenie do ochrony środowiska i zachowania go w jak najmniej zniszczonym stanie dla przyszłych pokoleń. Zwiększyła się też wiedza na temat wpływu złego stanu środowiska na nasze zdrowie. Jeszcze jedno się zwiększyło ? zaangażowanie obywateli w sprawy społeczne w tym też te związane z ochroną środowiska. Obywatele poczuli, że z trudem, bo z trudem ich głos dociera do władzy i ta zaczyna się z tym głosem liczyć.
      Wracając do wysypiska i Pani tezy, że radni DZ i pani Bienias wiedzieli wcześniej o wysypisku. (Też głosowałem na Panią Bienias). Strasznie mało logiczna teza, w której Pani twierdzi, że tylko trzy osoby z poza urzędu znały prawdę o decyzji środowiskowej i zapewne miały tajny układ z obecnymi władzami. To jest po prostu tragicznie śmieszne. Wierze Pani Bienias, która twierdzi, że o sprawie dowiedziała się od mieszkańców Michałowa. Przy tym zastanawia mnie jak to się stało, że sprawa wydania decyzji środowiskowej nie wypłynęła z urzędu. Chyba była traktowana, jako super tajna i robiono wiele, aby nie dostała się do zielonkowskiej opinii publicznej. Dlaczego decyzje wydano po cichu? Dlaczego nie poinformowano radnych, że wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na inwestycje wpłynął do urzędu? Tym bardziej, że zaplanowana inwestycja zdecydowanie odbiegała skalą o tej, dla której dokonano zmiany planu zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego nie pytano nas mieszkańców czy chcemy mieć w swoim miejscu zamieszkania zwożone, co roku 120 tys. to śmieci z Warszawy? Nie ma znaczenia fakt, że teren składowanie śmieci leży kilkanaście kilometrów od naszych mieszkań. To my mieszkańcy, wybrani przez nas radni i burmistrz wspólnie odpowiadamy za stan środowiska na tym fragmencie naszej Ojczyzny, który decyzjami administracyjnymi znalazł się w Zielonce.

   • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 09:33
    W naszym powiecie sprawa zakończona i pozamiatana. Działka należy do MPO, od kilkunastu lat z przeznaczeniem na śmieciowe inwestycje. I nie mam nic przeciwko inwestycji, tylko czemu tam koło ludzi?
    Czemu nie bliżej Warszawy z jednej strony a dalej od wszystkich mieszkańców, czyli na terenie Szwalnichy?
    Szkoda.
    • milyzorro Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 10:46
     michal_prickstein napisał(a):

     > W naszym powiecie sprawa zakończona i pozamiatana. Działka należy do MPO, od ki
     > lkunastu lat z przeznaczeniem na śmieciowe inwestycje. I nie mam nic przeciwko
     > inwestycji, tylko czemu tam koło ludzi?
     > Czemu nie bliżej Warszawy z jednej strony a dalej od wszystkich mieszkańców, cz
     > yli na terenie Szwalnichy?
     > Szkoda.

     ****

     Szwalnica to dzisiejszy teren Domu Rencistów. Ja osobiście nie widzę tam wysypiska śmieci dla aglomeracji warszwaskiej .

     ****
     • piorek Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 11:03

      Zapewne naszemu miłośnikowi radykalnych i narodowych chodziło o teren na poligonie gdzie firma Dar-Trans składowała osady ściekowe z Czajki.

      Tylko że od tego czasu utworzono tuż obok teren NATURA 2000 i zespół-przyrodniczo krajobrazowy. Jednak utworzono go za rządów "organizacji zbrodniczej" więc nasz miłośnik radykalnych i narodowych pewnie tych terenów chronionych nie uznaje :)
      • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 11:10
       piorek napisał:

       >
       > Zapewne naszemu miłośnikowi radykalnych i narodowych chodziło o teren na poligo
       > nie gdzie firma Dar-Trans składowała osady ściekowe z Czajki.
       >
       > Tylko że od tego czasu utworzono tuż obok teren NATURA 2000 i zespół-przyrodnic
       > zo krajobrazowy. Jednak utworzono go za rządów "organizacji zbrodniczej" więc n
       > asz miłośnik radykalnych i narodowych pewnie tych terenów chronionych nie uznaj
       > e :)

       Czemu nie w centrum miasta ?
       • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 15:50
        po-wiatowy napisał:
        > Czemu nie w centrum miasta ?

        dlaczego panie po-wiatowy chcesz takich niedogodności w centrum miasta? Czym ci zawinili mieszkańcy Zielonki?
      • milyzorro Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 11:19
       piorek napisał:

       >
       > Zapewne naszemu miłośnikowi radykalnych i narodowych chodziło o teren na poligo
       > nie gdzie firma Dar-Trans składowała osady ściekowe z Czajki.
       >
       ****

       a ile to kasy mamy z tej "inwestycji "??

       ****
       • piorek Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 11:37
        Podejrzewam, że tyle co z podatku leśnego (czyli niewiele). Firma dar-trans posiada(ła?) dokumenty, że to co oni robią to rekultywacja wydmy. Ci którzy uważali, że jest inaczej, w tym Ministerstwo Środowiska, przegrywali w sądzie.

        • milyzorro Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 11:43
         piorek napisał:

         > Podejrzewam, że tyle co z podatku leśnego (czyli niewiele). Firma dar-trans pos
         > iada(ła?) dokumenty, że to co oni robią to rekultywacja wydmy. Ci którzy uważal
         > i, że jest inaczej, w tym Ministerstwo Środowiska, przegrywali w sądzie.
         >
         ****

         To trochę marnie wyszła im ta rekultywacja

         ****
         • wisteria_lane Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 09.02.15, 22:13
          Ona jest jeszcze nie skończona, tylko w trakcie. Brama świeżo pomalowana, kłódka błyszcząca i parująca kopa granulatu dwie niedziele temu.
      • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 10.02.15, 11:40
       piorek napisał:

       >
       > Zapewne naszemu miłośnikowi radykalnych i narodowych chodziło o teren na poligo
       > nie gdzie firma Dar-Trans składowała osady ściekowe z Czajki.
       >
       > Tylko że od tego czasu utworzono tuż obok teren NATURA 2000 i zespół-przyrodnic
       > zo krajobrazowy. Jednak utworzono go za rządów "organizacji zbrodniczej" więc n
       > asz miłośnik radykalnych i narodowych pewnie tych terenów chronionych nie uznaj
       > e :)

       Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się że " nasz" podstarzały onr-owiec wcale nie jest nasz tylko mieszka gdzieś w okolicach Michałowa lub ogólnie niedaleko przyszłego wysypiska.

       Dlatego tak ochoczo i owocnie szuka innych lokalizacji na terenie naszej gminy.
       Byle z dala od siebie.

       P.S. Jak by ktoś pytał jestem przeciwnikiem kolejnych śmieciowych biznesów w wołomińskim.
       Niech Warszawa szuka u siebie miejsca na własne odpady.
       Skoro to będzie takie niegroźne to niech umiejscowią je np. w Lasku Bielańskim czy na Polach Mokotowskich.
       • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 13.02.15, 17:25
        Domysły jakobym nie był mieszkańcem Zielonki, a Michałowa - są chybione.
        Tak chodziło mi o rejon Wydmy Szwalnickiej (Szwalnichy) (źródło: ttp://wikimapia.org/5281484/pl/Wydma-Szwalnicha-Szwalnicka); czyli www.google.pl/maps/place/Zielonka/@52.2780718,21.2095555,47m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x471ecfd595305a2b:0x8852219c9feecfa1 . Przyznam się, że nie znam się jak wygląda prawny status terenu zrzutu popiołów.

        Panie po-wiatowy, zdajesz sobie doskonale sprawę dlaczego w alomeracji pewne rzeczy trzeba rozwiązywać wspólnie? Pan Piorek dobrze mi odpisał czemu nie warto pchać się we własną oczyszczalnię a wykorzystywać Czajkę. Żeby było oszczędniej. Więc po co ten populizm? W aglomeracji są potrzebne wysypiska / spalarnie / kompostownie / biogazownie / zakłady przetwórcze / odzysku / składowiska. Jeśli kliknąłeś w link, to oddal widok i poszukaj innego terenu blisko Warszawy, ale daleko od terenów zamieszkanych. Jeśli organizować coś tak uciążliwego jak wysypisko - to tylko tam. I wracam do innych moich pomysłów: za kilka lat wybudują Wsch-Obw-Wwy i cały pas leśny pomiedzy 631 a obwodnicą straci na walorze przyrodniczym i będzie podmokłym wielkim gie. Ale dobrze skomunikowanym. powinniśmy to wykorzystać.

        Proszę używać głowy i zaprzestać demagogii.
        • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 13.02.15, 21:27
         michal_prickstein napisał(a):

         > Domysły jakobym nie był mieszkańcem Zielonki, a Michałowa - są chybione.
         > Tak chodziło mi o rejon Wydmy Szwalnickiej (Szwalnichy) (źródło: ttp://wikimapia.org/5281484/pl/Wydma-Szwalnicha-Szwalnicka); czyli www.google.pl/maps/place/Zielonka/@52.2780718,21.2095555,47m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x471ecfd595305a2b:0x8852219c9feecfa1 . Przyznam się, że nie znam się jak wygląda prawny status terenu zrzutu popiołów.
         >
         > Panie po-wiatowy, zdajesz sobie doskonale sprawę dlaczego w alomeracji pewne rz
         > eczy trzeba rozwiązywać wspólnie? Pan Piorek dobrze mi odpisał czemu nie warto
         > pchać się we własną oczyszczalnię a wykorzystywać Czajkę. Żeby było oszczędniej
         > . Więc po co ten populizm? W aglomeracji są potrzebne wysypiska / spalarnie / k
         > ompostownie / biogazownie / zakłady przetwórcze / odzysku / składowiska. Jeśli
         > kliknąłeś w link, to oddal widok i poszukaj innego terenu blisko Warszawy, ale
         > daleko od terenów zamieszkanych. Jeśli organizować coś tak uciążliwego jak wysy
         > pisko - to tylko tam. I wracam do innych moich pomysłów: za kilka lat wybudują
         > Wsch-Obw-Wwy i cały pas leśny pomiedzy 631 a obwodnicą straci na walorze przyro
         > dniczym i będzie podmokłym wielkim gie. Ale dobrze skomunikowanym. powinniśmy t
         > o wykorzystać.
         >
         > Proszę używać głowy i zaprzestać demagogii.


         Daruj sobie moralizowanie !
         Dla mnie jesteś zerem.

         Nie twierdzę, że mieszkasz w Michałowie tylko że NIE JESTEŚ mieszkańcem gminy Zielonka i dlatego chcesz na tym terenie upchnąć inwestycja które na wiele lat odstraszą potencjalnych mieszkańców, inwestorów i chętnych do odpoczynku w tych stronach !

         Wcale bym się nie zdziwił gdybyś był mieszkańcem np. Ząbek lub jeszcze dalszych terenów ( Warszawy Legionowa, Pruszkowa lub innych ) dlatego tak ochoczo wciskasz kit o konieczności budowania takich mega uciążliwych biznesów akurat tu a nie gdzie indziej.

         Każdy by tu chętniej wiedział obszary odpoczynkowe, sieć hoteli, strefy ekonomiczne lub inne pożyteczne i nieuciążliwe formy działalności gospodarczej a wysypiska śmieci, składowiska odpadów, kompostownie i inne śmierdzące biznesy odstraszą inwestorów i na wiele lat napiętnują tę okolicę ! Każdy normalny to rozumie.

         Pisałem już że Warszawa ma od cholery terenów które może przeznaczyć na składowanie i przetwarzanie swoich odpadów.
         Dlaczego nie chce tego u siebie ?
         Nikt normalny nie skazuje swoich mieszkańców na ryzyko chorób a w najlepszym razie dyskomfort " olfaktoryczny " wywołany tymi instalacjami !

         Daruj sobie pisanie takich bredni bo tu naprawdę idioci nie mieszkają i zapewniam cię że zrobimy wszystko (a może i więcej ) żeby zablokować budowę tych puszek pandory w swoich stronach !

         • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 13.02.15, 21:39
          Jeśli uważasz że podmokły las przy autostradach/drogach szybkiego ruchu lub innych nie ma walorów przyrodniczych ( a Dolina Rospudy jest tylko zniewagą dla twoich mądrości ) to potwierdzasz tezę że jesteś absolutnym laikiem, demagogiem i populistą.

          Głupi nie jesteś bo w dość naiwny sposób próbujesz urabiać opinię lokalnych mieszkańców ale popełniasz błąd uważając że idiotyczne argumenty trafią nas bo tu idioci nie mieszkają.
         • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 13.02.15, 21:56
          Co my mamy ze wspomnianej przez ciebie aglomeracji ??

          Wołomiński od kilku lat nie ma nawet wspólnego biletu, tabor KM jest najgorszy z możliwych a o SKMce nie ma co marzyć !

          Jesteśmy traktowani jako mieszkańcy n-tej kategorii a lokalizacje inwestycji MPO w naszych stronach jest tylko kolejnym potwierdzeniem tej teorii.
          • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 09:36
           panie po-wiatowy, cieszę się że zauważyłeś problemy naszego Powiatu. Spieszę z odpowiedzią: aglomeracją, czyli najsilniejszym zawodnikiem - Warszawą - rządzi od kilku lat i rozdziela stanowiska PO i p. Hanna, przed chrztem Hajka. To przestępcy z platformy dopuszczają się takich zaniedbań i celowych działań na szkodę gmin powiatu wołomińskiego.
           • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 12:23
            HGW dba o swoich mieszkańców i to dobrze o niej świadczy.
            Obelga ( nazwanie przestępcami ) wypowiedziana przez kogoś takiego jak ty ( daruje sobie epitety ) jest dla PO tylko powodem do dumy.

            Jak powinno być wiadomo powiatem od lat rządzi pis i to tym szkodnikom zawdzieczamy lokalny marazm, wysokie bezrobocie, zacofanie społeczne ( skutecznie utrwalane przez osobników twego pokroju ) i właśnie takie społecznie i ekologicznie wysoce szkodliwe inwestycje o jakich mowa w tym wątku.
           • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 13:03
            Większych idiotyzmów niż tych zawartych w twoich postach próżno szukać na forum.


            Na szczęscie od jakiegoś czasu pis i organizacje skrajnie prawicowe i antyeuropejskie ( niezwykle szkodliwe dla kraju i przynoszące mu wstyd ) są w odwrocie co daje się obserwować w naszych stronach.

            Mam świadomość tego że wieloletnie zacofanie naszego powiatu w porównaniu do innych wokół stolicy jest raczej już nie do nadrobienia ale najważniejsze jest się nie poddawać !

            Powoli, małymi kroczkami spowodujemy że powiat Cudu Nad Wisłą zacznie wreszcie przypominać Europę z prawdziwego zdarzenia a nie skansen skrajnie prawicowych fanatyków mieszkających w otulinie wysypisk śmieci do czego dążą niektóre ugrupowania.
            • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 15:48
             Panie po-wiatowy, jeżeli Panu pomoże - mogę przytoczyć kilka faktów potwierdzających przestępczość Platformy. Czy jest Pan zainteresowany?

             O czym świadczy, że najsilniejszy organizm miejski naszej aglomeracji, zarządzany przez panią phezydent z PO, (a na poziomie dzielnic również w radach większość ma PO), produkujący najwięcej śmieci, chce te śmieci składować i przerabiać w Zielonce? Otóż po-wiatowy forumowy sympatyk platformy stwierdza, że świadczy to dobrze o HGW, bo dba o swoich wyborców. Wiesz Panie po-wiatowy, że tym samym przyznałeś czemu PO jest niebezpieczna? Bo nie nadaje się do rządzenia krajem, skoro nawet w samorządzie sobie nie radzi. Nie potrafi gospodarować odpadami, tworzy problem który załatwia metodą kukułczego jaja. Likwidujemy Radiowo -> no to fru do Zielonki. Nie chcą w Zielonce? No to zaraz inną gminę znajdzie której zrobi prezent.

             A wiesz czym się ONR rózni od Platformy? Że problemów nie tworzy, istniejące rozwiązuje racjonalnie i w zgodzie z interesem narodowym. Panie po-wiatowy, Wasz czas się kończy, a że historia jest dla nas ważnym nauczycielem - okrągłego stołu nie będzie.
             • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 16:27
              Co za gość...

              Gdyby było upalne lato to bym pomyślał że bez czapki chodził.

              Gdzie te dowody ? To są działania w granicach prawa !
              HGW nie chce nam tego wcisnąć, tylko szuka miejsca jak najdalej od Warszawy. Do tego ma święte prawo, każdy normalny by tak zrobił.
              Ja mam wrażenie że to " my " chcemy bardziej ten biznes, a stolicy jest wszystko jedno.

              Wy chcecie przejąć władze ?
              Przecież na was nikt nie głosuje, jestecie pod progiem wyborczym !
              Może chcecie wziąść siłą ? Spróbujcie ...:-D. Dostaniecie taki oklep że do końca życia będziecie wspominać.

              P.S. To ciągłe naśmiewanie się z cudzej wady wymowy ( czyli niejako z choroby ), gdy zaczyna brakować argumentów merytorycznych, jest już tyleż nudne co niestosowne.
              I wiele mówi o twojej bandzie.
              • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 18:50
               Argumentów nie brakuje. Chcesz posłuchać argumentów Panie po-wiatowy? Więc losuj Pan "epitet" (w Pana przekonaniu) którym na forum określiłem Pańską partię (a wg. mnie bandę) i Panu przedstawię.

               Zaraz, zaraz...

               Propozycję już taką składałem, ale nie chciał Pan. Ale odwracamy kota ogonem i dworować sobie z Pani Hanny nie można? A pierwszy raz tego słowa użyłem.
               • po-wiatowy Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 21:20
                michal_prickstein napisał(a):

                > Argumentów nie brakuje. Chcesz posłuchać argumentów Panie po-wiatowy? Więc losu
                > j Pan "epitet" (w Pana przekonaniu) którym na forum określiłem Pańską partię (a
                > wg. mnie bandę) i Panu przedstawię.
                >
                > Zaraz, zaraz...
                >
                > Propozycję już taką składałem, ale nie chciał Pan. Ale odwracamy kota ogonem i
                > dworować sobie z Pani Hanny nie można? A pierwszy raz tego słowa użyłem.

                Kota to ty nie odwracaj.
                Czym innym są niewinne żarty a czym innym naśmiewanie się z ludzkiej ułomności.

                Dworować to sobie możesz ze znajomków z twojej bandy z którym dzielicie wspólne poglądy ( rozumiem, że masz mało znajomych ).

                HGW to ty do pięt nie dorastasz i " brudzia " raczej z Nią nie piłeś żeby wołać po imieniu.

                Jesteś pozbawionym kultury i ogłady zerem, mówiłem już ci to.
                • michal_prickstein Re: śmieciowe inwestycje w zielonce 14.02.15, 22:22
                 po-wiatowy... nadal nie chcesz.
        • milyzorro Re: śmieciowe inwestycje w zielonce