Dodaj do ulubionych

Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa

18.02.15, 15:45
Cicho, cichutko od kilku miesięcy kolejny inwestor wnioskuje do Urzędu Zielonka o wydanie decyzji środowiskowej dla „Instalacji do przetwarzania osadów w procesach kompostowania pryzmowego” w Gminie Zielonce - cześć Pustelnik.
Dla tej inwestycji Pan Matusiak z Urzędu umieścił informacje na Ekoportalu (presja społeczna czy jak?).
Z Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i postanowienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ), które zamieszczamy pod poniższym linkiem: wykaz.ekoportal.pl/CardEdit.seam?id=456097946©Param=false&edit=false&create=false&cid=121273
wynika, że jest to kompostownia odpadów biodegradowalnych oraz osadów ściekowych. Krótki opis historii przedsięwzięcia, z którym warto się zapoznać znajduje się w uzasadnieniu postanowienia RDOŚ - strona 2. Czeka nas kolejna inwestycja śmieciowa - "tylko" 25 000 ton odpadów rocznie na 6 hektarach.
Dążymy do zaszczytnego miana REGIONALNEJ MEKKI ŚMIECIOWEJ.
Złożony przez nas projekt uchwały Rady Miasta dotyczącej braku zgody na lokalizowanie tego typu przedsięwzięć w Zielonce teraz i w przyszłości nie uzyskał większościowego poparcia w Radzie Miasta. Może jednak przydałoby się taka uchwałę podjąć?
Obserwuj wątek
  • michal_prickstein Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 18.02.15, 16:34
   Należy coś sprostować bo "dlazielonki" robi ludziom wodęz mózgu.
   Pierwsza kwestia - Gminie Zielonka w wyniku odgórnych decyzji administracyjnych przypadła "opieka" nad terenem Poligonu. Więc pomimo, że teren śmieciowych inwestycji leży 20 km w lini prostej od Urzędu Miasta i kilkaset metrów od Pustelnika, to sprawy są załatwiane ponad głowami zainteresowanych mieszkańców powiatu mińskiego, w naszej gminie. A okoliczni mieszkańcy: nie są stroną w sprawie. Dlatego trzeba współpracować na poziomie gmin sąsiednich i informować gminy Stanisławów, Halinów co tu się wyprawia!

   Druga kwestia: lokalizowanie inwestycji na poligonie nie przypina nam żadnej łatki śmieciowej Mekki. Negatywne skojarzenia będą związane z gminami po drugiej stronie lasu. Przykłady: czy ktokolwiek korzysta ze strzelnicy CWKS LEGIA w Zielonce? Chociaż te strzelnice leżą w Gminie Zielonka, to nawet adres sugeruje ul. Chruściela w Rembertowie. Czy ktokolwiek z Wesołej powie, że pancerniacy mają ćwiczenia na Poligonie w Zielonce? Nie. Na Poligonie w Wesołej, chociaż teren należy do Gminy Zielonka. Czy ktokolwiek z nas jedzie 15 sierpnia do Kapliczki w Zielonce? Nie, do Ossowa. Proszę więc zaprzestać wprowadzania ludzi w błąd. Zielonka z inwestycji może czerpać jedynie finansowe korzyści i żadnych strat wizerunkowych.

   Wielokroć wskazywałem gdzie, jeśli już cokolwiek, powinny takie inwestycje się znajdować.
  • michal_prickstein Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 18.02.15, 16:44
   Ktoś wykorzystuje podział administracyjny i załatwia sobie interes życia. Trzeba sprawę nagłośnić, niech mieszkańcy zagrożeni smrodem zaczną protestować. Protestować tu gdzie zapadają decyzje-w zaciszu gabinetów na Lipowej. Po Grzegorzu D. spodziewam się, że podpisze wszystko. Dlatego żądam od Rady Miasta aktywnego przeciwdziałania lokalizacji uciążliwych inwestycji wbrew interesom mieszkańców.
  • jak-39 Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 18.02.15, 17:17
   Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?

   Dziś radio RDC wyemitowało audycję opracowaną, przygotowaną, prowadzoną przez znaną i cenioną wśród słuchaczy, redaktor Elżbietę Uzdańską, jej sztandarową publiczno- reporterską audycje „Jest sprawa” - Wysypisko jak kukułcze jajo. Nie chcą go ani w okolicy Radiowa, ani sąsiedzi gminy Zielonka. Gośćmi w studio byli: Witold Rugowski – Stowarzyszenie Czyste Radiowo, Adam Sulewski – wójt Gminy Stanisławów i Adam Ciszkowski – burmistrz Halinowa.
   Gorąco polecam nagranie: rdc.pl/informacje/smierdzaca-sprawa-wysypiska-smieci-na-bemowie-posluchaj - ciekawie sformułowane spostrzeżenia i wnioski dyskutantów.
   Ku rozwadze i otrzeźwieniu szanownych zielonkowskich autochtonów pozwoliłem sobie umieścić na wstępie fragment znanej mowy pogrzebowej w oryginalnej transkrypcji. Rozważmy jak powinno brzmieć przez Nas wypowiedziane słowo amen w tej kwestii.
   jak-39

  • piorek Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 18.02.15, 18:36
   Przejrzałem na szybko raport oddziaływania na środowisko - jest w nim zapis, że inwestycja nie będzie oddziaływać na świat zwierząt i roślin. Inwestycja w środku lasu pośród bagien? Na dodatek nie ma wzmianki, że była prowadzona inwentaryzacja przyrodnicza, co jest wymogiem. Moim zdaniem raport nie spełnia wymogów prawnych.
   • 26olo Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 19.02.15, 12:12
    Kto w Zielonce w Urzędzie wie co w tym lesie żyje?Wszędzie tylko wam w głowach że jest to teren po poligonie.Ktoś z Urzędu powinien ruszyć tyłek i sprawdzić jak to wygląda.Dla was największym bogactwem byłoby aby cały ten kompleks leśny pozostał bez inwestycji śmieciowych.Gmina Dębe Wielkie już wysłała pismo
    • michal_prickstein Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 19.02.15, 13:33
     Całkowita zgoda. Teren jest w gminie Zielonka traktowany po macoszemu. Teren jest notorycznie dewastowany: los przepięknej wydmy szwalnichy: rozjeżdżany przez quady,crossy, jeepy. Jeziorko torfowiskowe u podnóży Szwalnichy: zasypywane szlamem z Czajki. Wydma Łysa Góra - zdewastowana przez pobieranie piasku i żwiru na cele budowlane. Melioracja - osuszanie bagnisk. Działałność nadleśnictwa Drewnica - z jednej strony pozyskiwanie drzewa z drugiej strony zalesianie terenów które były bezleśne - dewastacja wrzosowisk i łąk. Brak przeciwdziałania samorzutnemu zalesianiu wydm, pól piaskowych, terenów podmokłych. Tak naprawdę teren leśny poligonu był chroniony tylko wtedy gdy był ściśle wykorzystywany jako poligon wojskowy z respektowanym zakazem wstępu. Gdy ostrzał i jazdę ćwiczyli pancerniacy z Wesołej, to zachowywali tym stepowy charakter wrzosowisk. Była kolejka i mostek nad Długą, a bukry nie były zdewastowane zaspreyowane.

     Wg mnie Zielonce nie należy się administrowanie tym terenem bo potęguje dewastację i w cwaniacki sposób zgadza się na lokalizowanie wysypisk i składowisk daleko w lesie patrząc z perspektywy ul. Lipowej. Popieram wszelkie działania gmin sąsiednich i wstyd mi za rodzimych włodarzy.
  • dlazielonki Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 18.02.15, 19:13
   Z pobieżnej analizy Studium uwarunkowań dla tego terenu (bo mpzp nie ma) widać, że nie przewiduje się tam możliwości składowania odpadów - zatem Burmistrz Miasta ma podstawy do odmówienia wydania decyzji środowiskowej. A co zrobi - będziemy pytać na Radzie Miasta.

   Nie żeby się czepiała, ale tutaj można poczytać o dotychczasowym doświadczeniach naszego nowego inwestora w Powiecie Piotrkowskim:
   www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/1305o.pdf
   www.stopodpadom.pl/sulej%C3%B3w-dla-pokole%C5%84/pismo-wys%C5%82ane-do-nsa
   Sprawa Michałowa natomiast jest teraz w gestii Wojewody Mazowieckiego, który rozpatruje odwołania od pozwolenia na budowę. Jest blisko 2000 odwołań - Wojewoda zatem nie może tego zbagatelizować, ale czy stanie po stronie ludzi - czy przypieczętuje interesy MPO - tego nie wiemy.
   D. Bienias

   • jedynyjaku Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 19.02.15, 11:57
    malo mnie interesuje, czy kolejne smieciowisko bedzie kilka kilometrow wiecej lub mniej od centrum zielonki (choc dla mnie reference point to bankowka). nasze miasto straci na swojej reputacji i per saldo (nawet jesli beda jakies pozytki z tych "inwestycji", o czym Pracus i tak nikogo nie poinformowal), to jestem przeciw.

    juz nam wmawiano, ze jak sie zlikwiduje posterunek policji, to poziom bezpieczenstwa sie zwiekszy

    no to urzadzajcie wysypiska smieci w Konstancinie-Jeziornie, na Polach Mokotowskich i w Lasku Bielanskim
    • po-wiatowy Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 19.02.15, 13:22
     jedynyjaku napisał:

     > malo mnie interesuje, czy kolejne smieciowisko bedzie kilka kilometrow wiecej l
     > ub mniej od centrum zielonki (choc dla mnie reference point to bankowka). nasze
     > miasto straci na swojej reputacji i per saldo (nawet jesli beda jakies pozytki
     > z tych "inwestycji", o czym Pracus i tak nikogo nie poinformowal), to jestem p
     > rzeciw.
     >
     > juz nam wmawiano, ze jak sie zlikwiduje posterunek policji, to poziom bezpiecze
     > nstwa sie zwiekszy
     >
     > no to urzadzajcie wysypiska smieci w Konstancinie-Jeziornie, na Polach Mokotows
     > kich i w Lasku Bielanskim


     lubie to !
     • michal_prickstein Platforma dewastuje przyrodę 19.02.15, 13:55
      Platforma Obywatelska swoimi decyzjami na poziomie zarządu MPO, władz powiatu wołomińskiego, urzędników na stopniu wojewódzkim przyczynia się do dewastacji ostoi dzikiej przyrody lasów rembertowsko-okuniewskich i poważnie ogranicza komfort mieszkańców wschodniej części aglomeracji.

      Precz z PO
      • po-wiatowy Re: Platforma dewastuje przyrodę 19.02.15, 23:38
       michal_prickstein napisał(a):

       > Platforma Obywatelska swoimi decyzjami na poziomie zarządu MPO, władz powiatu w
       > ołomińskiego, urzędników na stopniu wojewódzkim przyczynia się do dewastacji os
       > toi dzikiej przyrody lasów rembertowsko-okuniewskich i poważnie ogranicza komfo
       > rt mieszkańców wschodniej części aglomeracji.
       >
       > Precz z PO

       Mówi się że jak Bóg chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum.
       Prosimy Cię więc Boże, nie każ już więcej naszego starca-narodowca i zwróć mu choć cześć zdrowego rozsądku. Amen.
       • mariomarines Re: Platforma dewastuje przyrodę 20.02.15, 07:17

        Re: Platforma dewastuje przyrodę Dodaj do ulubionych

        po-wiatowy 19.02.15, 23:38 Skasujcie

        Odpowiedz cytując Odpowiedz

        michal_prickstein napisał(a):

        > Platforma Obywatelska swoimi decyzjami na poziomie zarządu MPO, władz powiatu w
        > ołomińskiego, urzędników na stopniu wojewódzkim przyczynia się do dewastacji os
        > toi dzikiej przyrody lasów rembertowsko-okuniewskich i poważnie ogranicza komfo
        > rt mieszkańców wschodniej części aglomeracji.
        >
        > Precz z PO

        Mówi się że jak Bóg chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum.
        Prosimy Cię więc Boże, nie każ już więcej naszego starca-narodowca i zwróć mu choć cześć zdrowego rozsądku. Amen

        lub pozwól mu skorzystać z dobrodziejstwa eutanazji.
         • michal_prickstein Re: Platforma dewastuje przyrodę 20.02.15, 09:55
          Panie po-wiatowy (choć trudno mówić Panie do 25latka) znamienne dla działalności Platformy jest ośmieszanie i szydzenie gdy brak argumentów.
          Przykłady: Irasiad, Borubar, małpeczki, moherowe berety, schowaj babci dowód...
          (Był Pan zapewne wtedy nastolatkiem, więc mógł Pan nie zwrócić uwagi jak PO wraz z meinstreamem medialnym nakręcało kolejne spirale szyderstwa)
          Panie mario-marines: mogę Pana zapewnić, że jednym z celów ONR jest przywrócenie w Polsce zasad cywilizacji zachodnioeuropejskiej judeo-chrześcijańskiej i śródziemnomorskiej; oraz zaoferowanie krajom europejskim powrotu do kręgu cywilizacji zachonioeuropejskiej. Pana manifest szereguje Pana po drugiej stronie, z którą oczywiście paktować nie będziemy.
          • po-wiatowy Re: Platforma dewastuje przyrodę 20.02.15, 16:58
           michal_prickstein napisał(a):

           > Panie po-wiatowy (choć trudno mówić Panie do 25latka) znamienne dla działalnośc
           > i Platformy jest ośmieszanie i szydzenie gdy brak argumentów.
           > Przykłady: Irasiad, Borubar, małpeczki, moherowe berety, schowaj babci dowód...
           > (Był Pan zapewne wtedy nastolatkiem, więc mógł Pan nie zwrócić uwagi jak PO wra
           > z z meinstreamem medialnym nakręcało kolejne spirale szyderstwa)
           > Panie mario-marines: mogę Pana zapewnić, że jednym z celów ONR jest przywróceni
           > e w Polsce zasad cywilizacji zachodnioeuropejskiej judeo-chrześcijańskiej i śró
           > dziemnomorskiej; oraz zaoferowanie krajom europejskim powrotu do kręgu cywiliza
           > cji zachonioeuropejskiej. Pana manifest szereguje Pana po drugiej stronie, z kt
           > órą oczywiście paktować nie będziemy....jeśli....zdobędziecie niepodzielną władzę w kraju..???

           HHAHAHHAHAHAHHHAHAHAHAHA....to się uśmiałem, aż mnie brzuch boli...:(
           Chyba się napije z radości !!

           • wisteria_lane Re: Platforma dewastuje przyrodę 21.02.15, 18:22
            To jest prawda, że wysypiska są wynikiem działań i zaniechań PO. Warszawa miała możliwość zorganizowania segregacji u źródła i tego nie zrobiła (z dofinansowaniem unijnym). Obecny śmierdzący system jest efektem tego zaniechania. Następne będą kary unijne takie jak za brak ustawy OZE już płacimy, (ciekawe czy Bronek ją podpisze w uchwalonym kształcie). Mieszkańcy Wawy będą jeszcze płacić za spalanie, co jak mówi przedstawiciel MPO w Europie kosztuje od 80 do 130 EUR za tonę. Zapowiada się niezły pasztet i pcha w niego HGW i jej kompania, Odpady organiczne powinny trafiać do biogazowni i nie molochów jak te biogazownie ENEA tylko miejscowych o mniejszej mocy. Przy Białołęce mogłaby powstać bo tam są braki prądu.
            • po-wiatowy Re: Platforma dewastuje przyrodę 21.02.15, 19:01
             wisteria_lane napisała:

             > To jest prawda, że wysypiska są wynikiem działań i zaniechań PO. Warszawa miała
             > możliwość zorganizowania segregacji u źródła i tego nie zrobiła (z dofinansowa
             > niem unijnym). Obecny śmierdzący system jest efektem tego zaniechania. Następne
             > będą kary unijne takie jak za brak ustawy OZE już płacimy, (ciekawe czy Bronek
             > ją podpisze w uchwalonym kształcie). Mieszkańcy Wawy będą jeszcze płacić za sp
             > alanie, co jak mówi przedstawiciel MPO w Europie kosztuje od 80 do 130 EUR za t
             > onę. Zapowiada się niezły pasztet i pcha w niego HGW i jej kompania, Odpady org
             > aniczne powinny trafiać do biogazowni i nie molochów jak te biogazownie ENEA ty
             > lko miejscowych o mniejszej mocy. Przy Białołęce mogłaby powstać bo tam są brak
             > i prądu.

             A co ma piernik do wiatraka ?

             Warszawa nie chce nam niczego wciskać na siłę, jak z uporem maniaka próbuje nam tu to wmówić kilku oszołomów z pod znaku pisu.

             Ja mam wrażenie że to włodarze wołomińskiego wręcz zabiegają o lokalizację śmieciowych inwestycji z naszych stronach, nie licząc się ze zdaniem mieszkańców.
             HGW ma priorytet odległości odnośnie lokalizacji śmiecie z Radiowa, tzn, im dalej od stolicy tym lepiej.
             Ale ma musu lokalizacji akurat u nas, gdyby nie było zgody okolicy na śmietnisko to szukała by innych lokalizacji.

             Problem polega na tym że to nasi ( najcześciej pro-pisowscy ) rządzący powiatem próbują nam wcisnąć te biznesy na siłę i po cichu.

             Szkoda, że z równą determinacją nie próbują ponownie wejść do strefy wspólnego biletu ?

             A że Warszawa ma zaniedbania w kwestii polityki odpadami....to jest jej sprawa, już ty się o to nie martw.

             I to nie ma nic wspólnego z tym że nasi rządzący szukający źródeł dochodu za wszelką cenę próbują przekształcić wołomińskie w śmieciowe zagłębie kraju.
              • po-wiatowy Re: Platforma dewastuje przyrodę 21.02.15, 21:53
               wisteria_lane napisała:

               > Taaa Byłam na spotkaniu w Michałowie i jest oczywiste, że Warszawa chce tam wci
               > snąć wysypisko. A to, że nie ma co się martwić o Wawę... Jakieś argumenty? Ten
               > przetarg na dwa PSZOKi może? ;D


               Wcisnąć nie wciśnie, jeśli " my " czyli rządzący nie będziemy chcieli ale " my " chcemy.....

               Na tym polega problem.
               Burmistrz popiera teorię o tym że wysypisko będzie tak daleko od nas, że prawie nie u nas....
         • po-wiatowy Re: Dziewczynka zakasowała pana wiceprezesa MPO 22.02.15, 12:05
          dlazielonki napisał:

          > www.youtube.com/watch?v=A1V__dd14Qc
          >
          > Okazuje się, ze MPO nie ma drogi dojazdowej w Michałowie do składowiska i posłu
          > guje się w tej kwestii lewymi papierami....


          Ktoś na siłę próbuje przepchać tę inwestycję, nawet kosztem przepisów.

          Bo jak już ona zacznie działać to ewentualne procedury będą się ciągnąć w nieskończoność i już raczej nie będzie można zamknąć działającego wysypiska.

          Dziwi postawa włodarzy, którym najwidoczniej zależy na lokalizacji takich biznesów w naszych stronach.

          Jeszcze nie jest za późno na zablokowanie lokalizacji w Zielonce i Lipinach na wysypiska !
         • po-wiatowy Re: Dziewczynka zakasowała pana wiceprezesa MPO 22.02.15, 12:20
          dlazielonki napisał:

          > www.youtube.com/watch?v=A1V__dd14Qc
          >
          > Okazuje się, ze MPO nie ma drogi dojazdowej w Michałowie do składowiska i posłu
          > guje się w tej kwestii lewymi papierami....

          Panowie z MPO bredzili że aż się słuchać tego nie dało.
          Tak to nawet Macierewicz na swojej komisji nie potrafił :)

          Po nastrojach na tym spotkaniu powinni mieć pełną świadomość że frajerów w tych stronach nie ma i my mieszkańcy zrobimy wszystko co się da żeby tę i inne podobne w inwestycje w tych stronach zablokować.
        • karo-777 Re: Platforma dewastuje przyrodę 24.02.15, 09:09
         dabrowa51 napisał:

         > Z "bulem" stwierdzam, że po-wiatowy nie odbiega w pisaniu od "hrabiego" ... .
         > Ubawiło mnie to "nie każ"

         po-wiatowy bredzi jak jego guru Bredzisław od bulu , rozmyśla o bigosowaniu i kaszalotach.
         Uwielbia Conchite Kiełbasę i niedługo ,,wrzuci na grzbiet" tęczowe wdzianko .

      • kierowca69 Re: Platforma dewastuje przyrodę 23.02.15, 17:26
       Takie tylko ode mnie podsumowanie logicznego wyrażania myśli - jako osoby bez upodobań politycznych. Dla mnie liczy się człowiek, jego poglądy bez ubarwiania ideologicznego czy politycznego.
       Nie dziwi mnie, że zarząd MPO szuka lokalizacji najtańszym kosztem. Ich celem jest osiągnięcie zysku przy najniższych kosztach. Nie dziwię się urzędnikom województwa bo podejmują decyzję na szczeblu o wysokim poziomie ogólności. Co ich interesuje, czy inwestycja powstanie na wschodzie czy na zachodzie. Gdzieś musi powstać. Dziwne jest, że władze powiatu czy miasta się na wszystko zgadzają. To te władze są wybierane przez społeczność lokalną i one w okresie swojego urzędowania odpowiadają za to, że inwestycja powstaje. Gdyby władze miasta Zielonka nie wyraziłyby zgody to powiat także by się pod tym nie podpisał i województwo nie miałoby nic do gadania. To teraz dwa pytania: kto (z imienia i nazwiska oraz przynależnością partyjną) we władzach miasta Zielonka podpisał zgodę na tą śmierdzącą inwestycję? kto (z imienia i nazwiska oraz przynależnością partyjną) we władzach powiatu podpisał zgodę na tą śmierdzącą inwestycję? I na podstawie odpowiedzi na te pytania będziesz miał obraz kto odpowiada za dewastację przyrody.

       Z tego co zaczynam się wczytywać na tym forum propagandzistą jesteś całkiem niezłym, jednak mam wątpliwości co do merytorycznej ich strony i faktów, którymi lubisz manipulować.

       • wsm54 Re: Platforma dewastuje przyrodę 23.02.15, 22:01
        Z imienia Zielonki Grzegorz Dudzik - dając pełnomocnictwo swojemu zastępcy Adamowi Kotowi.
        Na poziomie powiatu Konrad Rytel - w ostatnim dniu swojego urzędowania.
        Obaj panowie startowali w ostatnich wyborach z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.
        Pan Konrad Rytel w ostatnich wyborach był jej pełnomocnikiem finasowym.
        Przedstawiam fakty bez komentarza.
        Władysław Smoszyński.
       • michal_prickstein Re: Platforma dewastuje przyrodę 24.02.15, 10:55
        Panie kierowco. Czy na pewno Pan przeczytał co napisałem? Czy na pewno Pan zrozumiał co napisałem? Staram się cały ten problem rozpatrywać w kategoriach szerszych niż nasz zielonkowski ku^widołek. Proszę sobie porozmyślać nad aspektami:
        -Zielonka jest częścią aglomeracji
        -Warszawa jest najsilniejszym graczem w aglomeracji
        -każda gmina i każde miasto produkuje śmieci
        -przetwarzanie odpadów
        -urbanizacja i gęstość zaludnienia
        -transport odpadów
        -koszty transportu
        -środowisko naturalne
        -uciążliwość dla otoczenia
        -już zdewastowany południowy kraniec wydmy Szwalnichy
        -piękne tereny po dawnych wsiach: Mamki, Kaleń, Krzaki Kruka
        -piękne tereny Lisiego Bagna i wydmy Złota Lipa
        -100 łosi kilkaset dzików, lisów, zajęcy, saren
        -zyski dla budżetu Zielonki, tak nieludzko zadłużonego przez Łossana
        Byłem zwolennikiem organizowania tego biznesu w już zdewastowanym przez szlam z Czajki miejscu - bajorze za strzelnicami rembertowskimi. Ale poznając jak bardzo są to terenożerne inwestycje - chyba ich tam juz nie chce.

        Na forum bywa gimnazjalista po-wiatowy. Wszystkie problemy to wina PIS-u i prawicy można pomyśleć czytając jego twórczość. Otwieram mu jednak oczy, że Grzegorz D nie jest z PIS-u a z MWS-u jak i część władzy w powiecie a wszystkie władze wyższe w Województwie i aglomeracji obstawia PO z zielonymi ludzikami. Całkowicie abstrachując od tego, że sam nie jestem "pisiakiem".

        Więc najpierw Pan czytaj, potem Pan staraj się zrozumieć albo dopytaj, a odradzam stosowanie pomówień.

        Z poważaniem
        Michał Pryksztejn
        • kierowca69 Re: Platforma dewastuje przyrodę 24.02.15, 13:13
         Ja na pewno zrozumiałem, i ta pana wypowiedź tylko potwierdziła mój pogląd o pana wypowiedzi. Zresztą w wątku, który ja poruszyłem zabrał pan głos, odpowiedziałem panu i zamilkł pan. Bo właśnie tacy młodzi przedsiębiorczy łapią się do polityki, podczepiają pod ugrupowanie do czasu aż im się to opłaca. W po pan znajdziesz ludzi, którym bardziej do pis a nawet do korwinistów. Aby się dowiedzieć, kto komu siedzi w kieszeni, trzeba spojrzeć gdzie studiował, jakimi ludźmi się otacza i o jakich poglądach. Nie szata partyjna zdobi człowieka. Aktualnie powinno się przerobić definicję człowieka ideowego z "wiernego jakiejś idei lub walczący bezinteresownie o jej realizację" na "wierny jakiejś idei by walczyć własny interes. Takie czasy... i mnie też to smuci.
  • widka3 Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 24.02.15, 07:11
   Jakoś nie za bardzo komu przeszkadzają plastiki i inne śmieci palone nagminnie w przydomowych piecach. Rakotwórcze toksyny, smród taki, że okna otworzyć nie można - to jak widać w ogólnym spolecznym przyzwoleniu jest OK. Ale śmieci daleko od zabudowań, gdzieś w lesie to jest wielkie "Łolaboga!". Oj, święta hipokryzjo!
   • karo-777 Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 24.02.15, 09:01
    widka3 napisał(a):

    > Jakoś nie za bardzo komu przeszkadzają plastiki i inne śmieci palone nagminnie
    > w przydomowych piecach. Rakotwórcze toksyny, smród taki, że okna otworzyć nie m
    > ożna - to jak widać w ogólnym spolecznym przyzwoleniu jest OK. Ale śmieci dalek
    > o od zabudowań, gdzieś w lesie to jest wielkie "Łolaboga!". Oj, święta hipokryz
    > jo!

    Dokładnie tak , masz 100% racji a ,,ekolodzy" z Dla Zielonki szukają wrażeń 20 km od miasta ,, daleko w lesie" i tak się ,,złapali" tego tematu jak ,,pijany płotu" i powtarzają do znudzenia jak typową ,,zdartą płytę" a w samej Zielonce ,smrodu palonych plastików" w przydomowych piecach nie zauważają!!!!!
    Najpierw w temacie spalanych plastików i innych śmieci zacznijcie działać ,,ekolodzy" z Dla Zielonki
    • dlazielonki Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 24.02.15, 09:39
     Sprawa składowiska śmieci akurat wielu mieszkańców Zielonki nie boli, bo nie będę mieli góry śmierdzących śmieci 300 metrów od domu. A tak mają nasi sąsiedzi, którym Zielonka podrzuciła tę śmierdzącą inwestycję.
     Spokojnie, i edukację ekologiczną dotyczącą spalania śmieci w piecach przydomowych też mieliśmy w programie - wszystko realizujemy w swoim czasie.
     Pozdrawiamy życzliwych
     • po-wiatowy Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 24.02.15, 10:23
      dlazielonki napisał:

      > Sprawa składowiska śmieci akurat wielu mieszkańców Zielonki nie boli, bo nie bę
      > dę mieli góry śmierdzących śmieci 300 metrów od domu. A tak mają nasi sąsiedzi,
      > którym Zielonka podrzuciła tę śmierdzącą inwestycję.
      > Spokojnie, i edukację ekologiczną dotyczącą spalania śmieci w piecach przydomow
      > ych też mieliśmy w programie - wszystko realizujemy w swoim czasie.
      > Pozdrawiamy życzliwych


      Ale jak wietrzyk mocniej powieje to poczuje pewnie ten i ów czym pachnie ta inwestycja.

      O skażeniu środowiska naturalnego nie trzeba nawet wspominać. Dotknie to wszystkich.

      Jak za kilka lat statystyki pokażą zwiększoną zachorowalność mieszkańców okolicy śmietników to już będzie za późno na działanie.

      A palenie śmieciami to zupełnie kwestia która nie dotyczy tego wątku.
      Ale tak samo świadczy o zacofaniu i braku świadomości ekologicznej jak cicha zgoda na wysypiska w wołomińskim.
     • kierowca69 Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 24.02.15, 13:17
      Od razu zaznaczam, że nie mam nic do ludzi z ugrupowania Dla Zielonki. Zawsze mnie kłuje propaganda i bicie piany wyborczej "...wszystko realizujemy w swoim czasie." Czyli dokładnie kiedy? A jak inni zrealizują to się potem pisze, a my o tym mówiliśmy już dawno dawno temu :)
   • michal_prickstein Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 02.03.15, 11:11
    Z biegiem czasu przekonuję się, że Mieszkańcy to zgrabny pomysł na wprowadzenie za pośrednictwem pionka młokosa alternatywnych stronników obecnego Burmistrza.
    Ale czego oczekiwać, demokracja w warunkach Polski jest fikcją, tubylcy bezmyślni, a jeśli się urodzi ktoś z olejem w głowie, to wyjeżdża. Bredzisław morze wejść na podest w parlamencie Japoni, Bredzisława ogarnia bul o ofiary żołnierzy wyklętych, Bredzisław do sądu nie chadza, a sąd przyjeżdża do Niego. Bredzisław nie pamięta nic a nic sprzed 4 lat, jak i nie jest świadom, że nie był uprawniony do wglądu w aneks z raportu o WSI.
    Ale słupki poparcia nie drgną, albo kosmetycznie się zachwieją. 30% tubylców pójdzie zagłosować i wybierze.
    A propos sądarzów wyborczych: ani do mnie, ani do mojej rodziny, ani do moich znajomych nikt nigdy nie dzwonił z ankietą poparcia. A do Państwa? Nie dziwi was Państwa to? Bo mnie - nie.
    • po-wiatowy Re: Zielonka - regionalna Mekka śmieciowa 02.03.15, 12:16
     michal_prickstein napisał(a):

     > Z biegiem czasu przekonuję się, że Mieszkańcy to zgrabny pomysł na wprowadzenie
     > za pośrednictwem pionka młokosa alternatywnych stronników obecnego Burmistrza.
     > Ale czego oczekiwać, demokracja w warunkach Polski jest fikcją, tubylcy bezmyśl
     > ni, a jeśli się urodzi ktoś z olejem w głowie, to wyjeżdża. Bredzisław morze we
     > jść na podest w parlamencie Japoni, Bredzisława ogarnia bul o ofiary żołnierzy
     > wyklętych, Bredzisław do sądu nie chadza, a sąd przyjeżdża do Niego. Bredzisław
     > nie pamięta nic a nic sprzed 4 lat, jak i nie jest świadom, że nie był uprawni
     > ony do wglądu w aneks z raportu o WSI.
     > Ale słupki poparcia nie drgną, albo kosmetycznie się zachwieją. 30% tubylców pó
     > jdzie zagłosować i wybierze.
     > A propos sądarzów wyborczych: ani do mnie, ani do mojej rodziny, ani do moich z
     > najomych nikt nigdy nie dzwonił z ankietą poparcia. A do Państwa? Nie dziwi was
     > Państwa to? Bo mnie - nie.


     Do mnie też nie.
     Z większością tez się zgadzam ( o Dziwo !! ), nawet z tych prześmiewczych i szyderczych dotyczących urzędującego Prezydenta RP.
     Ale cóż, jakie poglądy tak kultura...

     Obecny Prezydent jak na razie robi wszystko żeby nie zostać ponownie wybranym.
     Piszę to bez ironii.
     Ale z drugiej strony innej rozsądnej, alternatywy dla Dudy ( czyli de facto Kaczyńskiego ) nie widzę..
     Jest paru półgłówków ale o nich nie rozmawiamy.

     Co do mieszkańców to ci co na nich głosowali mogą sobie pluć w brodę.

     " Bezmyślni tubylcy " to paradoksalnie ci co głosowali, głównie starsi ludzie, często pod dyktando słów na kazaniach.

     Pozostali ( czeto młodzi i ambitni ) nie głosowali bo mają w doopie Zielonkę, myśląc o zmianie miejsca zamieszkania.

     Śmieciowe inwestycje w najbliższej okolicy raczej nie wpłyną na ich decyzje...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka