Dodaj do ulubionych

zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej

05.10.15, 19:13
Na stronie Zielonki jest informacja o zamknięciu przejazdu w ul.Kolejowej od 12 października , ale przejazd tymczasowy będzie wybudowany dopiero za 2 tygodnie , a jeszcze dowiedziałem się , że ma być otwarty tylko w wyznaczonych godzinach , jeżeli to prawda to czeka nas naprawdę trudny okres .
Obserwuj wątek
  • wsm54 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 05.10.15, 19:48
   Takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Dla mnie brak równowagi w układzie - warunki dla wykonawcy i dla mieszkańców. Swoisty test dla władz. Poczekajmy na decyzję, w tej chwili to zapowiedzi - swoisty balon próbny.
   Władysław Smoszyński.
   • michal_prickstein Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 06.10.15, 11:35
    Jak ktoś ma pecha to palca połamie podczas dłubania w nosie. Straż pożarna do części północnej może szybciej dojedzie zastęp z Kobyłki niż z Mickiewicza. Karetka obojętne. Policja hmmm. .. komisariat i tak mają zamknać. Więc co za różnica. Denerwuje mnie te gderanie. Niech kopią i robią. No szkoda by wiadukt tymczasowy nie zrobić.
  • kars46 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 06.10.15, 11:27
   To nie jest test na władzę, to jest przykład olewania przez władze interesu mieszkańców. Po raz kolejny widać, że władze są przekażnikami interesów firm wykonawczych. Widać brak profesjonalizmu. Było to widać na przykładzie spotkania w sprawie S8, kiedy to Pan Burmistrz prowadził spotkanie jak konferansjer, a nie nasz przedstawiciel. O tym, że przejazd ma być zamknięty wiemy od dawna. Raz mówi się o zamykaniu w tygodniu, raz w jakichś określonych godzinach. Pytanie: dlaczego nasze władze nie doprowadziły do tego, że najpierw Torpol robi przejazd tymczasowy, a potem zamyka ten w Kolejowej? My sobie życzymy Panie Burmistrzu żeby Pan w końcu zaczął reprezentować nasze - mieszkańców interesy. Do tej inwestycji wszyscy się niby przygotowują od 2 lat i było wystarczająco dużo czasu żeby przemyśleć koncepcję funkcjonowania naszego miasta w ciągu najbliższego półtora roku.
  • mieszkaniec_zielonki Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 06.10.15, 16:39
   Tory to nie jest interes miasta tylko PKP , a przy takiej inwestycji przeprawa tymczasowa dla samochodów i pieszych to obowiązek . Dzisiaj jadąc ul.Kolejową policzyłem samochody mijające mnie z naprzeciwka , było ich prawie 30 , czyli przez cały dzień pewnie przejeżdźa przez przejazd tysiące aut . Problem jest i to duży , przejazd tymczasowy jest niezbędny i to całodobowy a nie jakiś czasowy .
  • jedynyjaku Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 06.10.15, 20:42
   wciaz ufam, ze wladze maja w zanadrzu dobre dla nas mieszkancow (ktos slyszal ostatnio o Mieszkancach?) rozwiazanie. jesli tak - dobrze wykonuja swoja prace; jesli nie - zlozmy wniosek z akcesja do Zabek lub Kobylki (gdzie burmistrzowie Robertowie robia doskonala robote na rzecz swoich wyborcow nie tylko raz na 4 lata)
  • dabrowa51 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 06.10.15, 22:53
   Dlaczego burmistrz akceptuje taki stan, ze wykonawca inwestycji zamyka dotychczasowy przejazd PRZED URUCHOMIENIEM nowego, prowizorycznego ? ? ? Przez 2 tygodnie miasto będzie totalnie sparaliżowane ! Bezradność władz Zielonki jest oburzająca !. A może trzeba zorganizować referendum w sprawie ODWOŁANIA burmistrza ? ? ?
   • jak-39 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 07.10.15, 14:40
    Jaja jak berety!
    A co na takie diktum: straż pożarna - pogotowie ratunkowe - policja - komunikacja miejska (L1 i L2) - czy będzie filia przychodni zdrowia.
    Jaki jest stan psychiczny burmistrza, bo wszystko wskazuje na wymykanie się z pod kontroli. Żywioł bywa czasami nieobliczalny, a jesteśmy w obliczu wyborów i potrzeba nam spokojnych, rozsądnych przemyślanych działań.
  • adam2014 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 07.10.15, 19:05
   Historia zna już przypadki gdzie "Wielcy swoich czasów" dzielili miasto i to na kilkadziesiąt lat. Berlińczycy dali radę.
   O budowie rajcy miasta wiedziel od dawna, aż boję się pomysleć co by było gdyby w mieście nagle nastąpiła jakś sytuacja kryzysowa przy umiejętności przewidywania skutków i zarządzania kryzysowego przez Naszych Radnych i Burmistrza.
   Chociaż jest "światełko" w tunelu wiemy przynajmniej skąd i dokąd bedą jeździły LZ1 i LZ2, bo nawet nie marzę/oczekuję aby już/tak szybko był gotowy rozkład jazdy.
  • wsm54 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 07.10.15, 20:32
   W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie radnych (nie wszystkich), burmistrza i jego zastępcy w sprawie przejazdu. Podkreślam bardzo mocno - nie było to spotkanie zwołane z inicjatywy burmistrza. Efektem spotkania był wysłany faks do marszałka województwa (On zatwierdza organizację ruchu). Pod faksem podpisali się obaj burmistrzowie i radni obecni na spotkaniu. Abstrahując od rozstrzygnięć, które nastąpią - władza wykonawcza po raz kolejny "dała ciała na całej linii".
   Władysław Smoszyński.
  • tosa_inu Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 07.10.15, 21:23
   Inicjatywa bardzo zacna, ale widzę niestety tutaj, że jak Marszałek nie zatwierdzi "nowej" organizacji ruchu (a stary przejazd będzie już zamknięty) to PKP w ramach "podziękowania" będzie szukać rozwiązania na przejazd tymczasowy 2 miesiące albo i dłużej pozostawiając przeciętą Zielonkę (obym się mylił, ale życie ma poczucie humoru)
   • jak-39 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 07.10.15, 22:37

    Tępy kozik otwiera się w kieszeni, gdy czytam przyjęte i wrzucone do sieci, na stronę naszego ukochanego magistratu wiekopomne dzieło projektanta inż. Bartłomieja Skocznego z sierpnia 2015r., bez podpisów i uzgodnień z dyspozycją obowiązującej patrz: -Trasy objazdu na czas zamknięcia przejazdu kolejowego. W związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego w ulicy Kolejowej, na czas przebudowy zostanie poprowadzony objazd drogą nr 631zgodnie z załączonym planem orientacyjnym organizacji ruchu. I dalej - Kolej doprecyzowała informację dotyczącą zamknięcia przejazdu w ul. Kolejowej w zakresie poruszania się pieszych. Do momentu otwarcia drogi tymczasowej w ul. ks. Abramskiego, piesi będą mogli korzystać z przejazdu w ul. Kolejowej. Po zamknięciu ul. Kolejowej, Wykonawca przystapi do robót drogowych i prac związanych z usuwaniem kolizji infrastruktury podziemnej i naziemnej, przygotowujące teren do budowy tunelu.

    Pytam więc kto, z kim i na jakich zasadach uzgodnił, uzyskał wszelkie niezbędne warunki z właściwymi podmiotami odpowiedzialnymi za organizacje ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców, na tak bezmyślny, długotrwały i nieodpowiedzialny podział miasta Zielonka. Myślę, iż nie kryje się za tą decyzją tylko w/w projektant i wspaniały reprezentujący miasto, drogi niezastąpiony nasz wybraniec – burmistrz, ale też obrywy - „oszczędności” po stronie inwestora PKP, za tak wspaniale wygarbowane skóry frajerów, mieszkańców Zielonki.
    Jak rzecze stare przysłowie: Łacniej z mądrym stratę ponieść niźli z głupim radością się cieszyć.
  • lech_zielenkiewicz Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 08.10.15, 11:46
   Można odnieść wrażenie, że dla burmistrzów i radnych zamknięcie przejazdu, bez wcześniejszego uruchomienia przejazdu tymczasowego to niespodzianka! Trudno spekulować, czy skrajną nieodpowiedzialnością prezentuje Torpol, czy Urząd Miasta w Zielonce w osobie swoich pracowników ?
  • wsm54 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 08.10.15, 18:38
   A jednak - nie możliwe, staje się możliwe. Zamknięcie przejazdu przesunięte o tydzień. Wszystko jak się wydaje zaczyna iść w dobrym dla mieszkańców kierunku. Nie zmienia to faktu, że nasza władza wykonawcza jest do (niech sobie każdy sam dopowie co chce).
   Władysław Smoszyński.
  • cztery3 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 09.10.15, 17:47
   Zacznijmy od początku.Od Sadownego Węg. po Tłuszcz modernizacja trwa kilkanaście miesięcy.Tam jeszcze końca nie widać.Przejazd w Wołominie już zamknięty.Kobyłka wcześniej "obrzucała się błotem" przed wyborami,że nie chcą nic.PLK jak nie to nie.Teraz lament że im się też należy(w Ossowie też mieli modernizować).No i nasza Zielonka...hmmm..od czego tu zacząć.Zamkną nas w dwóch "ENKLAWACH",na bardzo wiele miesięcy.OPRÓCZ!!!! przejazdu w Kobyłce w stronę na "maciołki" nie będziemy mieli nic.
  • cztery3 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 09.10.15, 18:00
   Cz.2. Dlaczego?.Ano dlatego bo PKP PLK musi zacząć inwestycje w 10% do końca 2015 r.,inaczej im dotacje przepadną z UE.To było wiadomo już od kilku lat.Brak porozumienia między nami mieszkańcami.Przemysłowa NIE!!!,Inżynierska NIE....to płacimy za to po równo.Czy ktoś pamięta o oświadczeniu inwestora że "z dniem rozpoczęcia budowy tunelu w Zielonce w ciągu ul.Kolejowej,rozpoczynamy prace nad wiaduktem w ciągu drogi krajowej 631.???
  • cztery3 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 09.10.15, 18:25
   Cz.3.(i ostatnia).Teraz ten objazd przez "rondo 631"to dopiero będzie meksyk.Do naszej stacji...jeszcze coś torami dowiozą...ale na tamten wiadukt to tylko ul.kolejowa i 631. q....wa.Stąd pytanie skąd ten "torpol",który rozwalił tory do rembertowa,a mogli by sobie dowozić koleją..hmmm.Przewożą po 10,20 pracowników szynobusem z miejsca na miejsce,a tu z 500-set trzeba.Już na koniec..to nie dobra wola naszego Urzędu,że o tydzień od sunęli zamknięcie przejazdu.To pogoda im kawał zrobiła...zimno w nocy mróz...gdzie się schować,waciaki.nie dojechały.
  • wsm54 Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 09.10.15, 20:40
   Sytuacja jest dynamiczna. Większość radnych jest bardzo aktywna. Myślę, że optymalnym rozwiązaniem do jakiego dążą jest przy zamknięciu przejazdu w ulicy Kolejowej - uruchomienie jednocześnie całodobowego przejazdu technicznego. Nie wykluczone,że w przyszłym tygodniu w tej właśnie sprawie radni zwołają sesję nadzwyczajną. To co wcześniej napisałem o władzy wykonawczej podtrzymuję.
   Władysław Smoszyński.
  • lech_zielenkiewicz Re: zamknięcie przejazdu w ul.Kolejowej 11.10.15, 21:54
   Rozpatrując na chłodno całą sprawę, widać jasno że burmistrz działa na szkodę mieszkańców, nie dbając o ich prawo do godnego życia w swoim mieście! Jeżeli radni zdołają zapanować nad sytuacją i rozwiązać ją, to bardzo dobra informacja. Jeżeli nie, mieszkańcy powinni wziąć sprawę we własne ręce i rozpocząć procedurą odwołania tak nieudolnego burmistrza!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka