Dodaj do ulubionych

Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańcy

23.01.09, 21:07
Witam,
zakupiłam mieszkanko na Osiedlu na Ossowskiej.
Znam opinie od deweloperze więc nie chodzi mi o komentarze ;)
Chętnie poznam przyszłych sąsiadów...
Ja mam dwójke dzieciaczków(2 lata i 7 miesięcy) i jestem ciekawa czy
znajdą tam nowych kolegów:))...
Obserwuj wątek
    • wazache Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 22.03.09, 15:53
      Hej,

my też właśnie kupiliśmy dom na tym osiedlu. Mam nadzieję, że budowa
      dobiegnie do końca bez problemu i wszystkie wpisy na temat
      developera, inwestycji okażą sie nieprawdziwe. My mamy trójkę
      dzieci. Dwóch synów (18 i 14 lat) oraz córeczkę 16 miesięcy. Wiedzę,
      że osiedle będzie pełne małych dzieci więc szykuje się niezła
      zabawa...
      Pozdrawiamy
      Ewa i Maciej
      • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 01.04.09, 11:42
        Witam,
        ja właśnie stoje pezd decyzją zakupu bliźniaka na Ossowskiej.
        Mogę zapytać poprzedników czemu zdecydaliście się na zakup od dewelopera mino tak niepochlebnych opinni? Czy znacie może kogoś kto zakupił mieszkania z zrealizowanych inwestycji i może coś powiedzieć o sytuacji przekazania kluczy?
        Segmenty bardzo mi się podobają.
        Chcę zabezpieczyć się podpisanie umowy przedwstępnej z aktem notarialnym - czy Wy też tak zrobiliście?
        Ktoś na jakimś forum wypowiadał się o pleśni która pojawiła mu się na ścianach - co bardzo mnie zanipokoiło - gdyż mój sym ma astmę.
        Proszę o jakieś odpowiedzi.
        Pozdrawiam
        • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 05.04.09, 08:31
          Bardzo się ciesze ,ze wreszcie ktoś odpisał :))...
          Dzieci będą miały na pewno miłe towarzystwo bo co sobota jest dużo
          rodziców z małymi dziećmi odwiedzjacych nasze "włościa" :D...
          Myśmy zdecydowali się na tego dewelopera bo jest najbardziej znany w
          tej okolicy a co ważniejsze buduje nasze osiedle z własnych
          pieniędzy a nie z kredytów.
          Kilku developerów już upadło a nasz zmienia samochody na lepsze więc
          mu chyba dobrze się wiedzie:D...
          Jednak wydaje mi się ,że jak każdego fachowca ,naszego developera
          też trzeba pilnować bo oczywiście jest kilka niedoróbek...Ale na
          razie nic poważnego...
          Pozdrawiam ciepło
          Natalia Nowicka
          • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 09.04.09, 11:27
            Witam, przyszłych sąsiadów.
            U nas umowa podpisana, czekamy z niecierpliwością na klucze :)
            Na kiedy macie podany przybliżony termin odbioru domku?
            Nam Pan Dariusz mówił o lipcu - sierpniu ale w umowie mam 1 października.
            My mamy 5-letniego urwisa i "maniaka komputerowego" a Wy w jakim wieku macie
            dzieci?
            Pozdrawiam
            Luiza
            • wazache Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 13.04.09, 17:29
              Witam,

my równiez mamy w akcie termin odbióru do 1 Października ale
              oczywiście liczymy na wczesniejszy termin. My tak szczerze mówiąc to
              dopiero po podisaniu aktu przeczytaliśmy wszystkie te opinie. Ale
              jak to mówią tyle opinii ilu ludzi i nie martwimy się na zapas.
              Budowa postepuje wg planu i jestesmy dobrej myśli. Państwo
              Ziółkowscy również mieszkaja w segmencie wybudowanym przez siebie
              (osiedle w Zielonce) i nie sądzę aby mieszkali gdzieś gdzie byłoby
              im źle bo stać ich na lepsze rzeczy...
              Reasumując nie martwmy się za wszasu a przeważnie niepochlebne
              opinie piszą ludzie zazdrośni, zresztą jeśli ktos chce mieć wszystko
              po swojemu to musi sam sobie zbudowac dom a nie kupować od
              developera.
              Może jak będzie cieplej to zorganizujemy jakieś spotkanie na osiedlu
              to wtedy sie poznamy i będziemy mogli spokojnie porozmawiać. Czekamy
              na propozycje terminu. Pozdrawiamy Ewa i Maciej
                • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 14.04.09, 20:03
                  Witam,
                  A Wy podpisywaliście jakąś umowę przedwstępną? Tam powinnaś mieć podany termin
                  odbioru kluczy.

A propozycja spotkania na placu budowy jest interesująca i chętnie poznamy
                  nowych sąsiadów :)
                  Soboty w kwietniu niestety mamy wszystkie zajęte, w tygodniu jesteśmy dostępni
                  po 17.

Pozdrawiam
                  Luiza
                  • wazache Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 14.04.09, 20:30
                    My znowu w tygodniu to nie bardzo z czasem. Dlatego proponujemy
                    jakiś termin majowy, może do tego czasu ktoś jeszcze przeczyta i tez
                    przyjedzie.
                    Co do umowy przedwstepnej to owszem taką też mieliśmy ale teraz mamy
                    już wstępny akt notarialny z terminem oddania domu do dnia 1
                    pażdziernika i to jest termin, w którym developer musi sie wyrobić.
                    Jeśli da nam klucze wczesniej to tylko jego dobra wola.
                    A jak Wy z waszymi umowami? I Jeśli można wiedzieć to który bliżniak
                    kupiliscie, My trzeci.
                    Pozdrawiamy
                    • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 16.04.09, 15:49
                      My podpisaliśmy umowę przedwstępna w formie aktu notarialnego, też z terminem 1 października chociaż Pani Ewa Boguszewska (chyba siosrta Pana Darka Ziółkowskiego) była skłonna zgodzić się na datę 1 sierpnia. Kupiliśmy bliźniaka zaraz obok miejsca, gdzie ma w przyszłości być poprowadzona jakaś droga wewnętrzna, nie wiem który to budynek. W każdym razie sąsiada za ścianą jeszcze nie mam :) Właśnie namawiam znajomych :)
                      Pozdrawiam
                      • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 16.04.09, 21:40
                        My mamy w umowie początek września,ale Pan Ziółkowski mówił,ze
                        planuje oddanie na czerwiec...

Ispn: o jakiej drodze wewnętrznej mówisz?Ja widzę tylko
                        jedną,przechodzącą przez srodek osiedla :D...A boję się ,że coś za
                        nami wybudują...

My kupiliśmy mieszkanko na parterze.Drugi budynek z lewej.Poznałam
                        sąsiadkę z góry,ale po lewej stronie.Ciekawa jestem kto będzie
                        mieszkał nad nami?

Bardzo chętnie przyjedziemy na spotkanie.My zgłaszamy się na sobotę
                        majową.Którąkolwiek.
                        Pozdrawiam
                        • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 21.04.09, 20:34
                          Mniej więcej w połowie osiedla znajduje się miejsce na mającą powstać w
                          przyszłości drogę wewnętrzną. Nie chodzi mi o drogę pośrodku osiedla -
                          przedłużenie wjazdu. Ta droga, o której mówię, jest prostopadła do tej, która
                          już jest. W tym miejscu znajduje się obecnie jakiś blaszany magazynek robotników.
                          Pozdrawiam
                          i do zobaczenia
                          Luiza
                            • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 22.04.09, 21:54
                              Na razie donikąd :) Tą przestrzeń kazał zostawić Urząd Miasta na "przyszłość".
                              Chciałabym się zapytać czy ktoś z Was skorzystał z pośrednictwa kredytowego w
                              biurze Ziółkowskiego?
                              Mam zaproponowali Nordea Bank, I zastanawiam się czy to z racji naprawdę dobrej
                              oferty czy cichej współpracy między Deweloperem a bankiem.
                              Czekam na odpowiedź,
                              Pozdrawiam,
                              Luiza

Pozdr
                              • wazache Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 22.04.09, 22:23
                                Witam!trochę się zmartwiłam tą drogą. My kupiliśmy trzeci bliżniak i
                                co jakas droga ma tam przebiegać? Te wszystkie domy stoja tak blisko
                                siebie,że nie wyobrazam sobie tam drogi jeszcze. Może na samym końcu
                                osiedla jakas wewnętrzna, miejska. Jesli chodzi o sprawy finansowe
                                to u nas poszło sprawnie, współpracujemy z Polbankiem za
                                pośrednictwem Ziółkowskich
                                pozdrawiam
                                Ewa
                              • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 23.04.09, 20:58
                                My korzystaliśmy z ich pomocy w poszukiwaniu dobrego kredytu i
                                staneło na Kredyt Banku..Nie naciskano na nas w żaden
                                sposób.Mieliśmy ograniczone możliwości i ten bank jako jedyny
                                spełniał nasze oczekiwania...
                                ....
                                A wracając do drogi...to już upewniłaś mnie, że są plany rozbudowy
                                naszego osiedla i to po naszej stronie :(((A taki mamy ładny lasek:(
                                      • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 26.04.09, 12:52
                                        Byłam wczoraj na naszym osiedlu.
                                        Poznałam nowych sąsiadów z mieszkanka w czwartym domku.Serdecznie
                                        pozdrawiam i zapraszam na formu...
                                        Dowiedziała się też ciekawych rzeczy,które może Wy już znacie ,ale
                                        część z nich była dla mnie niemiłą niespodzianką.
                                        Przy drodze do osiedla karczowano wczoraj krzaki.Okazało się ,że
                                        będą tam budowane 2 nowe domy.To fajnie bo może szybciej będziemy
                                        mieli oświetlenie ulicy.
                                        ....
                                        Szukałam tego miejsca z drogą i rzeczywiście jest zostawione więcej
                                        miejsca,ale na wysokości drugiego blaszaka czyli chyba za 4 domem.
                                        Droga ta ma prowadzić do następnych domów ,które zostaną wybudowane
                                        po lewej i prawej stronie osiedla.Czyli my wylądujemy w samym środku!
                                        A nasza droga będzie dojazdową dla (jeżeli developerowi uda się
                                        kupić resztę terenu,aż do samych torów)całego wielkiego osiedla!Nici
                                        ze śpiewu ptaszków i cudownej ciszy!Nie wiem jak Was,ale mnie ta
                                        informacja do białej goraczki doprowadziła!Myślałam,ze osiedle
                                        rozbuduje się za bliźniakami i napewno wzdłuż ulicy dochodzącej do
                                        osiedla,ale nie za mieszkaniami bo tam już zaraz jest pociąg.Jestem
                                        chyba naiwna!
                                        Poza tym wszystko idzie dobrze.Domki sobie schnął,gaz i woda
                                        dociągnięte i panowie robią ogrodzenie między posesjami...
                        • slaw_m_1 Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 03.05.09, 23:42
                          My kupilismy mieszkanie w drugim budynku po lewej stronie, dzialka
                          nr 65/12, 65/13. Znajduje sie ono po prawej stronie na pietrze.
                          Jestesmy mazlenstem, mamy tygodniowego synka. W umowie mamy odbior
                          mieszkania na wrzesnien.
                          Serdecznie pozdrawiamy przyszlych sasiadow:)
                          Moj e-mail: slaw_m@wp.pl
    • mozl Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 26.04.09, 23:02
      Witam

I my kupiliśmy jakiś czas temu dom na tym osiedlu. Jesteśmy młodym małżeństwem, na razie bezdzietnym.
      Poruszając temat dróg i terenu wokół osiedla, na stronie miasta Zielonka dostępne są plany zagospodarowania przestrzennego. Widać tam że wszędzie dookoła przewidziana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna poprzecinana siecią dróg (w tym wspomniana droga w poprzek osiedla).
      Można też na stronie miasta wyczytać, że planowane jest przyłączanie budynków wzdłuż ulicy Ossowskiej do kanalizacji. Być może i nas może to objąć.
      • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 27.04.09, 09:03
        Tak,widziałam biuletyn na stronie Zielonki,ale nie myślałam,że
        będzie budować tak blisko torów.Przecież zawsze musi zostać wolne
        miejsce...Wygląda na to ,że będzie to olbrzymie osiedle!Może
        zostawią choć jedno drzewo ,żebyśmy nie mieszkali na totalnym
        pustkowiu,a dzieci bawiły się w 30-to stopniowym upale, bo nie
        będzie nawet gdzie się schować!...
        Co do kanalizacji..Na ossowskiej już robią ,ale u nas ma być w ciągu
        3 lat.
        N.
        • smoczunek Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 28.04.09, 11:17
          Witam, my też kupiliśmy mieszkanko na tym osiedlu (4 domek po lewej stronie z poddaszem) i powiem szczerze, że też się trochę zdenerwowałam tą rozbudową osiedla. Wiedziałam, że działka za nami to ziemia prywatna i że na całej Ossowskiej jest możliwa tylko zabudowa jednorodzinna, ale sądziłam, że właściciel ziemi ewentualnie wybuduje coś tam dla siebie i oczywiście nie wytnie wszystkich drzew bo nie będzie chciał patrzeć ze swojego domu na osiedle. Jak widać myliłam się :( Teraz oczywiście już za późno na jakiekolwiek zmiany, ale zawsze można coś wymyślić, np. posadzić drzewa przy swoim domu. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Co do terminu oddania to my mamy w umowie przedwstępnej do 1 września, ale jak ostatnio pytałam w biurze to powiedziano mi, że pewno będzie wcześniej ale ile wcześniej nie wiadomo. Mam nadzieję, że jak najszybciej. :)
    • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 13.05.09, 07:55
      Dziękuję wszystkim za przybycie na spotkanie..
      Mam nadzieję,że uda nam się utrzymać dobry i częsty kontakt..W
      ramach dalszej integracji,już po wprowadzeniu się, proponuję w miarę
      regularne grilowanie :DD...
      ....
      I proszę nie rezygnować z wypowiedzi na forum...Jeżeli bedziecie
      mieli nowe wiadomości podzielcie się z resztą :))...
      Pozdrawiam
      Natalia
            • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 16.05.09, 15:26
              Witam,
              my byliśmy wczoraj, tj 15.05. Robotników było dwóch - nie robili nic, prócz palenia śmieci. Natomiast chyba już w każdym domku założone są balustrady (ostatnio u nas nie było) i wylana jest podmurówka pod ogrodzenie działek między bliźniakami.
              Pomimo zgłoszonego tydzień temu do Ziółkowskiego faktu, że u nas robotnicy zalali odpływ do kibelka w łazience, nadal go nie widać. Zgłoszenie faktu, że na ścianach znaleźliśmy pleść - nadal bez interwencji.
              Na niektórych budynkach na drugich kondygnacjach jest zrobiony tynk zewnętrzny.
              Coś się dzieje, ale nie ma jakiś diametralnych zmian.
              Pozdrawiam,
              Luiza
              • lspn WITAM 24.05.09, 10:29
                Witam wszystkich sąsiadów,
                piszę trochę w innej sprawie - wszyscy w niedługim czasie będziemy się urządzać
                i wykańczać mieszkania. Chcę Państwu polecić rewelacyjną osobę do projektowania
                i aranżacji wnętrz, a zarazem osobę od wykonania wszystkich elementów
                stolarskich - meblowych, i pośrednika sprzętu AGD. Jest to osobą, w pełni
                profesjonalna, którą mogę polecić z czystym sumieniem, i konkurencyjnymi cenami.
                Podaję kontakt: Sebastian Królak 605-687-415. Sebastian będzie wykonywał u mnie
                wszystko co jest możliwe, więc mogę w ramach postępu prac zaprezentować jego
                pracę. W poniedziałek, tj 25.05 ok godz 17.30 będziemy na budowie. Jeśli ktoś
                jest zainteresowany to serdecznie zapraszam.
                Piaty bliźniak, prawa strona.
                Pozdrawiam serdecznie,
                Luiza Nasiłowska
                • nataliamarcin Re: WITAM 27.05.09, 08:46
                  Witam,
                  byliśmy w poniedziałek na budowie...Niestety niewiele się
                  dzieje.Równany jest teren i tyle..
                  Panowie o 16.45 wyprosili nas mowiąc ,że zamykają..Wszystkie drzwi
                  znowu są zamknięte na klucz..
                  Coś nie zanosi się,żeby prędko skończyli.W ubiegłym roku pracowali
                  do zmierzchu,a w tym ledwo coś robią..
                  Natalia
                  • wazache Re: WITAM 28.05.09, 09:06
                    Witam,

zaczyna mnie to trochę martwić...bo cały czas mówione było, że
                    osiedle zostanie oddane wcześniej, a tu raczej prace stanęły...
                    Czyżby nasz deweloper miał kłopoty. Czy ktoś może z nim rozmawiał o
                    tym przestoju?
                    Pozdrawiam Maciej

P.S. Natalia, jesteście na miejscu to przyglądajcie się co tam się
                    dzieje i informujcie nas. Z góry wielkie dzięki...
      • lspn Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 02.07.09, 08:05
        WITAM SĄSIADÓW,
        Jak postępy na budowie?
        Czy ktoś ma określony konkretny termin odbioru?

A tak z drugiej strony - pomyślałam żeby może napisać do Pana Ziółkowskiego
        wspólne podanie o przekazanie kawałka ziemi pod zamknięty plac zabaw dla naszych
        dzieciaczków? Nie wiem czy będzie mieli jakąś siłę przebicia ale może warto
        spróbować?

Pozdrawiam,
        Luiza
        • wazache Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 03.07.09, 17:44
          My mamy na 1 października. Niby mówią, że jeszcze z 2 miesiace...ale
          nie wiem bo wg mnie prace ide wolno...

Co do placu to pewnie bedzie ciężko bo tam chyba wszystkie działki
          są sprzedane i nie ma wolnej przestrzeni.

Czy ktoś ma może informacje dot ul. Ossowskiej? Jak długo będą tam
          robili jeszcze kanalizacje i czy jest szansa na asfalt po
          zakończeniu prac? Dojazd w chwili obecnej to katastrofa. My bylismy
          w zeszły weekend i wyjechaliśmy z osiedla jak po bitwie błotnej...

Pozdrawiamy Ewa i Maciej
          • baseciq Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 03.07.09, 19:08
            wazache napisała:

> Czy ktoś ma może informacje dot ul. Ossowskiej? Jak długo będą tam
            > robili jeszcze kanalizacje i czy jest szansa na asfalt po
            > zakończeniu prac? Dojazd w chwili obecnej to katastrofa. My bylismy
            > w zeszły weekend i wyjechaliśmy z osiedla jak po bitwie błotnej...

Marne szanse na asfalt tam...
          • nataliamarcin Re: Osiedle Ziółkowskiego na Ossowskiej.Mieszkańc 05.07.09, 12:21
            Witam sąsiadów,
            ostatnio zaskoczyły mnie postępy jakie dokonują się na naszej
            budowie.
            Nie wiem jak w dalszej części,ale na początku jest już część
            ogrodzeń i kostka wokół domu.
            Jakoś nabieraja te nasze mieszkanka wyglądu :))...Może wyrobią się
            do września (tak mamy w umowie).
            ...
            Co do ossowskiej..Panowie ,którzy wylewają teraz tam asfalt
            powiedzieli nam ,że zalewają tylko dziury ,bo w przyszłym roku ma
            być robiona nowa nawierzchnia i chodniki na całej Ossowskiej :))
            ....
            Co do placu dla dzieci...Ja bym była zachwycona,ale obawiam się,że
            poprostu nie ma nigdzie wolnego placu..Jednakże można by zapytać
            Ziółkowskiego co on na to...

Pozdrawiam
            Natalia