Dodaj do ulubionych

Nauka jez.francuskiego w Paryzu

04.02.04, 03:00
Gdzie 12-letnie dziecko z Polski moze sie nauczyc francuskiego?
Prosze o informacje : kursy, szkolki, etc...
Pozdr.
Obserwuj wątek
    • prevostiere Re: Nauka jez.francuskiego w Paryzu 05.02.04, 22:18
      Nie mam gotowej odpowiedzi na Twoje pytanie....
      Ja wrzucilam mojego syna (w podobnym wieku) na gleboka wode tzn. zapisalam go
      poprostu do szkoly francuskiej. Przez rok bylo ciezko, bardzo ciezko. Ale
      taraz po 2,5 roku juz jest OK tzn. dalej ma klopoty z francuskim ale zadnych z
      innymi przedmiotami. I rzeczywiscie stal sie juz prawie dwu-jezyczny.
      Zastanowie sie, bede w niedziele w szkole polskiej przy ambasadzie to popatrze
      na tablice ogloszen. Moze organizuja jakies kursy?
      Z tego co wiem to np. merostwa organizuja specjalne klasy / kursy dla dzieci,
      ktore nie mowia lub mowia slabo po francusku. W Paryzu takich klas jest kilka
      w roznych miejscach Paryza. Wiem bo nam taka klase proponowano na poczatku.
      Czy dziecko o ktorym piszesz jest na "troche" czy na dluzej tutaj?
      • krystyna_jl Re: Nauka jez.francuskiego w Paryzu 06.02.04, 01:33
        Dziekuje Ci bardzo, Prevo; jak do tej pory, to jedyna konkretna informacja,
        jaka udlo mi sie zdobyc. Jak sie nie jest na miejscu.... Ten chlopak, to na
        stale. Jego ojciec pracuje w Paryzu od 3 lat, a teraz zona z synem dojezdzaja
        do niego na stale. Bede Ci wdzieczna za dostarczenie kolejnej informacji.
        Matka dziecka narazie nie bedzie pracowala i moze go dowozic gdziekolwiek do
        szkolki.
        W Aix-en-Provence, gdzie teraz mieszkam, przy Stowarzyszeniu Polsko-Francuskim
        funkcjonuje polska szkolka dla dzieci i doroslych i tam obok jezyka polskiego
        i innych przedmiotow, ucza rowniez jez. francuskiego dla poczatkujacych.
        Dziekuje Ci z gory za jakakolwiek pomoc.
        Pozdr......Krystyna.
      • prevostiere Re: Nauka jez.francuskiego w Paryzu 10.02.04, 21:50
        W szkole polskiej nic nie bylo i nikt nic nie wie o ewentualnych kursach dla
        dzieci.
        Mysle razem z Toba: Polska Misja Katolicka jako zrodlo informacji, kosciol
        polski oraz (ale pewnie nie do zalatwienia bez ogromnych chodow) College w
        Saint Germain ktory posiada tzw. sekcje polska tzn jest publiczna szkola
        francuska i ma dodatkowe lekcje roznych jezykow.
        Numery telefonow znajdziesz albo na pages jaunes albo na internecie (szukaj np
        Lycée Internationale à Saint Germain en Laye.
        Zadzwon tez na merostwo danej dzielnicy gdzie beda mieszkac aby zapytac o te
        klasy wyrownawcze.
        Poza tym jest tzw. soutien scolaire prowadzony np. przez Acadomia czyli
        indywidualne lekcje prywatne w domu.
        Wszystko zalezy od funduszy i zdesperowania.
        Jesli chcesz to napisz do mnie na priv, moze wspolnie uda nam sie znalezc
        jakies wyjscie dla Mlodego.
        (nr. do polskiej misji katolickiej mam w pracy wiec moge podac Ci jutro).
        • krystyna_jl Re: Nauka jez.francuskiego w Paryzu 10.02.04, 23:07
          Bardzo Ci dziekuje za informacje (i za czas). LI à St Germain z powodow
          oczywistych nie wchodzi w rachube...tez myslalam o tym.
          Natomiast poprosze Cie o n°tél. Polskiej Misji Katolickiej (o tym nie
          pomyslalam). Mam wrazenie, ze optymalnym rozwiazaniem sa klasy wyrownawcze.
          P.S. mam wrazenie, ze Twoje informacje beda mogly sie przydac jeszcze innym
          osobom...
          Pozdr. Krystyna.
    • prevostiere Polska Misja Katolicja 12.02.04, 09:20
      Wreszcie dotarlam do numeru:
      01.42.96.23.29
      01.55.35.32.32
      263 bis, Bd. St. Honoré, Paris

Powodzenia w poszukiwaniu! Napisz potem co udalo Ci sie znalezc - masz racje
      moze to kiedys jeszcze sie przydac innym w podobnej sytuacji.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka