Dodaj do ulubionych

Sklepy polskie w Paryzu

06.12.03, 17:17
Narazie nie znalazlam adresu tego sklepu w XI dzielnicy, ale za to mam adres
innego (nigdy w nim nie robilam zakupow wiec nic nie powiem na temat
jakosci).
Epicerie polonaise Krakus
44 rue Pelleport, 75020 Paris, metrp Pelleport albo Porte de Bagnolet.
tél: 01.43.64.09.55.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • krystyna_jl Re: Sklepy polskie w Paryzu......mam jeszcze inne. 07.12.03, 17:47
      ... Dziekuje Prevo, znalazlam juz ten sklep na internecie, nazywa sie: MANOREK.
      Przy okazji mam jeszcze 2: sa to sklepy RONALBA :1) 60, rue du Fg St Denis w
      Xe , 2) 81, rue Lecourbe w XVe,...
      Sklepu Krakus nie znalam. Podzwonie w poniedzialek tam, aby sie dowiedziec,
      czy robia sprzedaz wysylkowa....
    • prevostiere Re: Sklepy polskie w Paryzu 07.12.03, 21:47
      Dla tych co kiedys zagladna tutaj moze...
      Sklap w XI nazywa sie Manorek (tak jak odnalazla Krystyna) i miesci sie przy
      156 rue Oberkampf, tél. 01.43.55.86.44. Powodzenia w zakupach.

Krystyna daj znac czy dostarczaja do domu. Ja jestem po drugiej stronie Paryza
      i nie powiem : byloby mi to bardzo na reke!!
    • szpulkaa co kupujecie w polskim sklepie? 14.05.04, 14:36
      dzieki za adresy! - moze sie przydadza :-) slyszalam, ze mozna w tych sklepach
      nabyc towary z Polski. nie mam zadnego takiego sklepu w okolicy i jakos nie
      myslalam, zeby cos tam kupowac... chociaz wielu naszych rodzimych produktow
      bardzo mi tu brakuje... :-/
      tak naprawde to moje zycie bardzo sie zmienia w zaleznosci od kraju, w ktorym
      przebywam. w Polsce gotuje po polsku, a we Francji po francusku /a przynajmniej
      sie staram;-)/ czasem tylko chce troche naszej kultury, rowniez kulinarnej ,
      zasiac na gruncie francuskim i wtedy szukam bialego sera, galaretki, pietruszki
      albo innych niespotykanych tu rzeczy...
      a co wy kupujcie w polskich sklepach? i moze orientujecie sie, jakie tam sa ceny?
      • prevostiere Re: co kupujecie w polskim sklepie? 14.05.04, 21:27
        ja kupuje najczesciej: wedline, chrzan, musztarde i czasami ogorki kiszone. Ale
        ladny zestaw imprezowy mi wyszedl...
        Tak na oko to jest wiele rzeczy, jestem pewna ze i galaretke znajdziesz i
        czasami pojawia sie ser, ktory wg sprzedawczyni nadaje sie na zrobienie
        serowca. Powodzenia w zakupach!!
        • szpulkaa Re: co kupujecie w polskim sklepie? 14.05.04, 22:39
          fakt, ze jak robic imprezke to najlepiej na bazie polskich produktow ;-)
          a propo chrzanu: niedawno znalazlam chrzan i ogorki i kapuste kiszona i nasze
          polskie krowki w Auchan w dziale z "zywnoscia egzotyczna"... normalny szok! :-)
          no i okazuje sie, ze Polska to kraj egzotyczny...
      • szpulkaa ile placicie we Francji? 17.05.04, 16:00
        w mojej okolicy odbywa sie cos w rodzaju festiwalu kultury polskiej. z tej
        okazji mozna kupic rozne polskie produkty sprzedawane przez Polonusow: kielbasy
        Krakusa, makowiec, jakies ciastka, sloiki z ogorkami, pieczarkami, kapusta, etc.
        nie pamietam wszystkich cen, ale to ile kosztuja polskie wedliny zniechecilo
        mnie ostatecznie do robienia tu jakichkolwiek zakupow! nie wiecej jak cwierc
        kilo kaszanki kosztowalo okolo 9 euro !!!! tyle samo krakowskiej, czy jakiejs
        innej suchej kielbasy 13 euro! moze gdybym mieszkala tu cale lata nie majac
        kontaktu z Polska, to zdecydowalabym sie na zakup czegos tak nieproporcjonalnie
        drogiego... ! po Wilekanocy przywiozlam troche polskich rzeczy, wiec pamietam,
        ze za identyczna krakowska placilam 5zl ! w tej sytuacji mowie NIE polskim
        produktom we Francji!
    • santamaria1 Re: Sklepy polskie w Paryzu 03.08.04, 19:14
      a nie znacie moze nazwy butiku z ubraniami prowadzomego przez olkę w 9dzielnicy?
      (nie wiem czy to nie plotka)
      • angieblue26 Re: Sklepy polskie w Paryzu 29.01.06, 08:40
        Wczoraj odkrylam nastepny polski sklep -) Nazywa sie Petrus, adres to:
        9, rue Chevreul, metro Nation.
        Duzy wybor i w dodatku produkty sa 100% polskie, w przeciwienstwie do Manorka,
        przesympatyczna wlascicielka, rowniez zakupy internetowe (na terenie Ile de
        France - od 24 do 48 godzin).
        Adres internetowy to :
        www.petrus-sklep.com/
        W samym sklepie jest o wiele wiekszy wybor, wiec warto wybrac sie jednak samemu.
        Acha, wlascicielka jest otwarta na wszelakie sugestie , jak stwierdzila na
        biezaco stara sie modyfikowac asortyment zgodnie z uwagami klientow :-)
        Polecam bardzo goraco i pozdrawiam,
        Ola
        Ps Mon coup de coeur do Ogorki Kiszone marki Victus - przepyszne, jak prawdziwe
        domowe od mamy lub babci -)
        • jacekm22 Re: Sklepy polskie w Paryzu 30.04.06, 13:02
          Sklep wyglada zachecajaco , szkoda ze jest blad na stronie i nic nie mozna
          zamowic !!
    • pavlikmedvid Re: Sklepy polskie w Paryzu 18.07.06, 11:03
      Inny, kameralny sklepik upchany miedzy knajpami studenckimi znajduje sie niedaleko stacji Menilmontant, wystarczy zejsc w dol ulicy w strone Parmentier. Symatyczna obsluga!
      • jacekm22 Re: Sklepy polskie w Paryzu 17.09.06, 16:03
        W sieci supermarketow Cora pojawila sie polskie stoisko z kapusta kiszona ,
        ogorkami kiszonymi i konserwowymi , zurkiem w sloiku jak golabkami, sa tez
        polskie salatki warzywne i musztarda i powidla sliwkowe w wiekszosci firmy
        Polonia .
        • janou Re: Sklepy polskie w Paryzu 18.09.06, 12:28
          jacekm22 napisał:

> W sieci supermarketow Cora pojawila sie polskie stoisko z kapusta kiszona ,
          > ogorkami kiszonymi i konserwowymi , zurkiem w sloiku jak golabkami, sa tez
          > polskie salatki warzywne i musztarda i powidla sliwkowe w wiekszosci firmy
          > Polonia .
          --------------
          w jakim regionie please,bo w Owerni sa dwa supermarché Cora ale nie widzialam
          polskich produktow?
          • jacekm22 Re: Sklepy polskie w Paryzu 20.09.06, 04:19
            W 93.
            • janou Re: Sklepy polskie w Paryzu 20.09.06, 09:00
              dzieki,ja mieszkam w 63 to troche daleko:)
          • reksio.fr Re: Sklepy polskie w Paryzu 04.12.13, 20:56
            witam zapraszam do polskiego sklepu internetowego we Francji www.reksio.fr
    • ilona9105 Re: Sklepy polskie w Paryzu 15.09.14, 14:27
      Witam :)
      Ja tez zapraszam do polskiego sklepu :) tylko ze nie spozywczego a z kosmetykami. :)
      Sklep jest internetowy, wiec zamowienia trzeba skladac przez internet, ale komu blizej moze przyjechac odebrac zamowienie osobiscie, na Montreil (to jest linia metro nr° 9 Croix de Chavaux)
      Zapraszam na zakupy na www.kosmetyki.fr i bylabym tez wdzieczna za wyrazenie waszych opini natemat sklepu, jak wam sie ogolem podoba, czy produkty sa wam znane itd.
      Dzieki wielkie z gory
      pozdrowionka.
      Ilona
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka