Dodaj do ulubionych

Jak wam się podoba nowy dworzec PKS?

28.11.10, 00:31
www.amprojekt.com.pl/projekty.php?id=123
Obserwuj wątek
   • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 02:18
    Ja z łezką w oku wspominam ten na Pocztowej - taka zielona kicha z kasami po dwóch końcach, z czego te z jednego końca wiecznie zamknięte. Wejscie do toalety z zewnątrz, jak to na wsi. A te bary dookoła - poezja PRLowiego zywienia zbiorowego. Wraz z odejsciem dworca Pocztowa bezpowrotnie się zmieniła. Jakies banki, apartamenty, w ogóle jak nie w Polsce. Cieszę się ze włodarze firmy postanowili nawiązać do moich wspomnień z dziecińtwa i postawic coś podobnego przy głównej arterii w mieście. Niech kuźwa ludzie widzą:)
    • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 02:36
     Hehe, uśmiałem się. Lizunie9 zamiast marnować się na forum GL powinieneś nas częściej zaszczycać swą obecnością. Ja aż tak dobrze nie pamiętam dworca przy Pocztowej, w mej pamięci pozostało jednak wspomnienie znacznie przestronniejszej niż przy Przeładunkowej poczekalni, więcej kas (Czy jedne były zawsze zamknięte? Nie pamiętam, to nie ja kupowałem bilety), jedzonko też pamiętam, bo byłem miłośnikiem fasolki po bretońsku. McDonalda nie znałem, więc nie wybrzydzałem. Pamiętam zatłoczony plac manewrowy ze stojącymi w narożniku przyczepami do "ogórków" - Jelczów 043/272.
     • cameel.m Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 12:43
      Oj pamietam tamten dworzec - jego zdjęcia powinny się znaleźć w muzeum PRL ;-) ,a przyczepy do ogórków były często pojazdem elitarnym, przeznaczonym dla posiadaczy biletów miesięcznych ;-).
      Dworzec podobałby mi się bardziej gdyby powstał 20 lat temu, tj. wtedy kiedy powinien. Bryła tego co powstaje teraz jest conajwyżej przeciętna, może uratuje ją wykończenie - widziałem ostanio jakieś ciekawe szkło na fasadzie. Niestety architektonicznie to cała ulica Ułańska - pod względem komunikacyjnym główna, i ze względu na ilość przewijających się przez nią ludzi bardzo atrakcyjna ulica - od początku do końca nadaje się na tor wyścigowy dla buldożerów.
      Jak ktoś chce zobaczyć jak mogą wyglądać dworce to polecam zobaczyć dworzec w Hradec Kralowe.
      • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 12:54
       cameel.m napisał:

       > Oj pamietam tamten dworzec - jego zdjęcia powinny się znaleźć w muzeum PRL ;-)
       > ,a przyczepy do ogórków były często pojazdem elitarnym, przeznaczonym dla posia
       > daczy biletów miesięcznych ;-).

       No właśnie, ma ktoś zdjęcia tego dworca? Chętnie odświeżyłbym pamięć.

       > Dworzec podobałby mi się bardziej gdyby powstał 20 lat temu, tj. wtedy kiedy po
       > winien. Bryła tego co powstaje teraz jest conajwyżej przeciętna, może uratuje j
       > ą wykończenie - widziałem ostanio jakieś ciekawe szkło na fasadzie.

       Racja, ale ten barak, który pełnił rolę poczekalni i kas oraz blaszana wiata, to była mega porażka.

       > Niestety ar chitektonicznie to cała ulica Ułańska - pod względem komunikacyjnym główna, i z
       > e względu na ilość przewijających się przez nią ludzi bardzo atrakcyjna ulica -
       > od początku do końca nadaje się na tor wyścigowy dla buldożerów.

       A to prawda, nie dba się o estetykę miasta, oj nie dba.

       > Jak ktoś chce zobaczyć jak mogą wyglądać dworce to polecam zobaczyć dworzec w H
       > radec Kralowe.

       No tak, ale Hradec mimo wszystko miasto przeszło dwa razy większe od Żar (a patrząc na wielkość Czech to tak jakby miasto wielkości Bydgoszczy - porównanie względne). Tam w dworzec zaangażowało się miasto i wpakowano duże środki unijne. Szkoda, że nasze władze nie pomyślały by jednak przyłączyć się do projektu budowy dworca PKS, bo można było stworzyć nowoczesny węzeł komunikacji miejskiej i międzymiastowej tak jak się to robi współcześnie w Europie. No ale, że wśród władz miejskich panuje zaściankowe myślenie, to chyba się przekonaliśmy nie raz?
       • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 13:32
        croolick napisał:

        > Szkoda, że nasze władze nie pomyślały by jednak przyłączyć się do projektu budowy
        > dworca PKS, bo można było stworzyć nowoczesny węzeł komunikacji miejskiej i
        > międzymiastowej tak jak się to robi współcześnie w Europie.

        Nie bardzo się orientuję, ale czy gmina miejska może pompować pieniądze publiczne w spółkę, w której nie ma udziałów?
        • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 13:37
         p.e.k.o napisał:

         > Nie bardzo się orientuję, ale czy gmina miejska może pompować pieniądze publicz
         > ne w spółkę, w której nie ma udziałów?

         Czy byłby problem powołać spółkę budującą i obsługującej dworzec z udziałem gminy miejskiej???
        • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 13:42
         Jest na to stosowna ustawa - jako pracownik samorządu powinienes ją znać:) A co do samego dworca - jest to kwestia określonej formuły - skoro miasto może być wlaścicielem zatoczek i przystanków komunikacji miejskiej to dlaczego nie moze byc wlascicielem lub współwlaścicielem dworca. Prawo tego nie zabrania.
         Co do Ułańskiej - to główna arteria, która powinna być wizytówką Żar. Była okazja by pozbyć się dawnego Merkurego i tych szkaradnych sklepów meblowych - zamiast tego dobudowano Biedronkę i stację benzynową - a teraz to coś - pomnik taniości i bylejakości. A do tego najwyrazniej są ludzie, którzy tego z uporem maniaka bronią, jako najlepszej inwestycji w mieście.
         • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 14:36
          lizun9 napisał:

          zamia
          > st tego dobudowano Biedronkę i stację benzynową
          widac że dyskutuja mężczyżni :) co do stacji benzynowej to zgoda ale co do Biedronki ?Powinno byc tylko pieknie tak? a pomysleliscie o tych setkach kobiet dzwigajacych codzienne zakupy? Przeciez w śródmiesciu nie ma juz żadnych spozywczych sklepow . Siadacie za kółko i i jedziecie ogladając architekture i estetyke miasta ale nie każda z tych kobiet jest zmotoryzowana i wypadało by tez pomyslec o ludziach starszych, chorych czy niepełnosprawnych . Gdzie niby mają robic codzienne zakupy? Ta Biedronka to dla nich zbawienie . Ech mężczyżni...:)


          • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 15:01
           iwon68 napisała:
           > widac że dyskutuja mężczyżni :) co do stacji benzynowej to zgoda ale co do Bied
           > ronki ?Powinno byc tylko pieknie tak? a pomysleliscie o tych setkach kobiet dz
           > wigajacych codzienne zakupy? Przeciez w śródmiesciu nie ma juz żadnych spozywc
           > zych sklepow . Siadacie za kółko i i jedziecie ogladając architekture i estety
           > ke miasta ale nie każda z tych kobiet jest zmotoryzowana i wypadało by tez po
           > myslec o ludziach starszych, chorych czy niepełnosprawnych . Gdzie niby mają
           > robic codzienne zakupy? Ta Biedronka to dla nich zbawienie . Ech mężczyżni...
           > :)

           Przeciez nikt nie mówi, ze tam nie ma być sklepów. Poza tym o ile dobrze pamiętam topografię miasta, obok jest Kaufland, targowisko miejskie, w centrum dawny Plus i Eko, Żabki i Eli. Chodzi o wygląd. W Poznaniu na Matejki Biedronka jest w swietnym ceglanym magazynie gdzie niegdys był dom aukcyjny Adams, w Toruniu wymuszono na Żabkach zmianę wyglądu zewnętrznego sklepów. Jesli do kogoś nie przemawia kwestia estetyki to moze warto też zahaczyć o argument ekonomiczny. Na Ułańskiej marnuje się świetna hipotetyczna powierzchnia handlowo - usługowa. Parterowa lub jednopietrowa zabudowa w tym miejscu to marnotrawstwo.
           • e_anulka Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 30.11.10, 12:12
            lizun9 napisał:
            Na Ułańskiej marnuje się świetna hipotetyczna powierzchnia handlowo - usługowa. Parterowa lub jednopietrowa zabudowa w tym miejscu to marnotrawstwo.

            Marnotrawstwo ? A po co,aby wyglądało po wielkomiejsku - to kosztuje inwestora realne pieniądze,które mają przynosić dochód a nie zaspokajać czyjeś małomiasteczkowe kompleksy.
            Mamy w lepszej lokalizacji 10 letnią czterokondygnacyjną kamienice w bardzo dobrym standardzie ostatnie piętro stoi puste od 2 lat,sklepy na parterze rotacja przynajmniej raz na rok,aktualnie lokator wypowiedział umowę,a ceny najmu poniżej średniej miejskiej i od 10 lat na podobnym poziomie.
              • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 30.11.10, 13:42
               Widzisz Anulka, mylisz dwie rzeczy - AKTUALNA sytuację ekonomiczną miasta, z rozwiązaniami z zakresu ładu architektonicznego i komunikacyjnego, które z założenia są długofalowe. Wyobraż sobie taką zupełnie nieprawdopodobną sytuację. Maciuszonek wygrywa wybory. W rok stawia miasto na nogi. Pensje szybują o 500%, strefa przemysłowa zapełnia się firmami jego kolegów z BCC, do Żar zjezdza 10 tyś absolwentów Cambridge i Oxfordu w poszukiwaniu roboty. I nagle się okazuje że nie ma gdzie wybudować tych Sheratonów i Mariottów, salonów ferrari i porsche. Bo wszędzie stoją kioski obornickie i parkingi dla biedronek. No i jeden z drugim garniturowcem wybiera pusty plac w Żaganiu bo to lepsze niż płacenie miliarda dolarów za wykup budki z dykty.
                • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 30.11.10, 13:57
                 Nie lubię bajek, wolę political fiction. Powiedz, kto ci bronił wybudować kamienicę z marketem na parterze? U mnie po sąsiedzku są dwa, od wielu wielu lat.
                 Faktem jest natomiast, że to miasto przesypia okazje do realizacji dobrych pomysłów - za brak fantazji płacimy my wszyscy. Mamy na przykład rynek w sam raz do wydarzeń kulturalnych i gastronomicznych, ale nie mamy na nim publicznego kibla. A to chyba istotne, by był bliżej niż na Mieszka. Mamy deptak, na którym świecą krzywo ustawione latarnie, bo to niby ciąg komunikacyjny - co nie powstrzymało nikogo przed budową na srodku fontanny i ogródków piwnych. Mamy taras widokowy na murach zamknięty na głucho bo okazał się niewandaloodporny, mamy kamienne stoły do handlu, na których nie doszło do żadnej transakcji. Mamy w końcu podest dla orkiestry w parku, na którym nikt nigdy nie gra. Mamy tez arterię komunikacyjną, po której nie da się przejść, bo wszędzie stoją oczekujący na autobus. A ty mi tu jakies bajki...To jest dopiero nieprawdopodobna opowieść...
               • emigrant83 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 30.11.10, 13:58
                izun9 napisał:

                > Widzisz Anulka, mylisz dwie rzeczy - AKTUALNA sytuację ekonomiczną miasta, z ro
                > związaniami z zakresu ładu architektonicznego i komunikacyjnego, które z założe
                > nia są długofalowe. Wyobraż sobie taką zupełnie nieprawdopodobną sytuację. Maci
                > uszonek wygrywa wybory. W rok stawia miasto na nogi. Pensje szybują o 500%, str
                > efa przemysłowa zapełnia się firmami jego kolegów z BCC, do Żar zjezdza 10 tyś
                > absolwentów Cambridge i Oxfordu w poszukiwaniu roboty. I nagle się okazuje że n
                > ie ma gdzie wybudować tych Sheratonów i Mariottów, salonów ferrari i porsche. B
                > o wszędzie stoją kioski obornickie i parkingi dla biedronek. No i jeden z drugi
                > m garniturowcem wybiera pusty plac w Żaganiu bo to lepsze niż płacenie miliarda
                > dolarów za wykup budki z dykty.

                Tak każda gmina to krzemowa dolina,pozdrów kolegów z Nowogrodzkiej.
         • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 21:21
          lizun9 napisał:

          > dlaczego nie moze byc wlascicielem lub współwlaścicielem dworca

          Naprawdę nie widzę sensu ładowania publicznych pieniędzy w dworzec, skoro firma komunikacyjna sama sobie dworzec buduje - doskonale sama sobie radzi. Słyszałem od przedsiębiorców taką opinię, że marzy im się, aby urzędy jak najmniej się wtrącały w ich działalność.

          Można by jeszcze wpaść na pomysł, żeby miasto stało się współwłaścicielem Biedronek, Kauflandów i innych Żabek, bo nie są arcydziełami architektury, a dzięki publicznym pieniądzom stały by się piękne. O to chodzi?
          • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 21:47
           p.e.k.o napisał:

           > Naprawdę nie widzę sensu ładowania publicznych pieniędzy w dworzec, skoro firma
           > komunikacyjna sama sobie dworzec buduje - doskonale sama sobie radzi. Słyszałe
           > m od przedsiębiorców taką opinię, że marzy im się, aby urzędy jak najmniej się
           > wtrącały w ich działalność.
           >
           > Można by jeszcze wpaść na pomysł, żeby miasto stało się współwłaścicielem Biedr
           > onek, Kauflandów i innych Żabek, bo nie są arcydziełami architektury, a dzięki
           > publicznym pieniądzom stały by się piękne. O to chodzi?

           Nie, nie o to - raczej o to by świadomie ksztaltować przestrzeń publiczną miasta. Możliwości jest wiele, to raptem jedna, wcale nie najlepsza. Natomiast mam wrażenie i chyba nie tylko ja, że w Żarach zupełnie nikt o to nie dba - wszystkim wisi jak to miasto wygląda, jak się rozwija, jakie rozwiązania urbanistyczne obiera - a raczej jakich nie obiera. Dziadowska i zaściankowa wolnoamerykanka...

            • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 10:13
             croolick napisał:
             >
             > Święta racja i patrz jeszcze koneserów takiego stanu rzeczy jeszcze znajdziesz.
             > ..

             Tylko ze takich koneserów sztuki i architektury to w takich" dziadowstwach zasciankowych "jak Żary nie ma zbyt wiele a za to są zwykli i normalni ludzie dla ktorych nasze miasto jest piękne takie jakie jest. Kazdy sie zachwyca że ostatnio coraz bardziej sie zmienia na lepsze i widac że cos sie ciagle w nim robi. Pewnie że mozna sie doszukiwac róznych niedoskonałosci ale niektórym najlepiej wychodzi krytyka i pouczanie . Kiedys przez długie lata nie robiło sie nic . Widze że jestes zachwycony krytyką kogos światowego .Uwielbiasz krytykowac nasze lewicowe władze a tu nagle taki sojusznik :) Jeśli komus tak bardzo nie podoba sie miejsce w ktorym zyje to przeciez zawsze mozna to zmienic. Wielki i piekny świat stoi otworem :)
             • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 21:01
              iwon68 napisała:

              > Kazdy sie zachwyca że ostatni o coraz bardziej sie zmienia na lepsze

              Tak, tak zwłaszcza się zachwyca jak widzi, co dzieje się z pałacem i zamkiem. Oto jak "Żarska Lewica" odmieniła miasto...

              > i widac że cos sie ciagle w nim robi.

              Ano, ciągle np. łata się te same dziury na Żagańskiej.

              > niektórym najlepiej wychodzi krytyka i pouczanie .

              Zmień nagranie, wyzywanie od warchołów już się zużyło.

              > Kiedys przez długie lata nie robiło sie nic .

              Tak, to wtedy jak "Żarska Lewica" działała pod szyldem PZPR.

              > Jeśli komus tak bardzo nie podoba sie miejsce w ktorym zyje to przeciez zawsze mozna to
              > zmienic.

              To dlatego Roman Pogorzelec wyprowadził się z Żar???

              > Wielki i piekny świat stoi otworem :)

              Warto byś czasem go zobaczyła i przekonała się, że Żary wcale nie muszą tak wyglądać, jak wyglądają. Że estetyka rodem z Jarmarku Europa (d. Stadion X-lecia) już zanika. No ale dla ciebie ważne, że się dzieje. Nie ważne jak, nie ważne co, ważne że się dzieje...
              • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 22:03
               croolick napisał:

               >
               > Tak, tak zwłaszcza się zachwyca jak widzi, co dzieje się z pałacem i zamkiem. O
               > to jak "Żarska Lewica" odmieniła miasto...

               tak tak Ty oczywiscie natychmiast problem pałacowo-zamkowy bys rozwiązał:)

               >
               > Ano, ciągle np. łata się te same dziury na Żagańskiej.

               póki co trzeba załatac , przyjdzie kolej na wszystko a budżet miasta jest jaki jest


               >
               > Zmień nagranie, wyzywanie od warchołów już się zużyło.

               no właśnie zmień nagranie .. a o tych warchołach to nie wiem z czym do mnie pijesz?
               >
               > Tak, to wtedy jak "Żarska Lewica" działała pod szyldem PZPR.
               >
               nie .. miałam na mysli czasy pomiędzy PZPR a żarską lewicą


               >
               > To dlatego Roman Pogorzelec wyprowadził się z Żar???

               daleko sie nie wyprowadził bo to rzut beretem i i oddycha tym samym skażonym powietrzem co Ty               > Warto byś czasem go zobaczyła i przekonała się, że Żary wcale nie muszą tak wyg
               > lądać, jak wyglądają. Że estetyka rodem z Jarmarku Europa (d. Stadion X-lecia)
               > już zanika. No ale dla ciebie ważne, że się dzieje. Nie ważne jak, nie ważne co
               > , ważne że się dzieje...

               Wiem że warto bo jeżdze i oglądam i widziałam juz wiele ale z radoscią zawsze wracam do Żar bo dla mnie to najpiekniejsze miejsce na świecie:) a co dla mnie jest ważne tego nie wiesz więc nie baw sie w takie oceny
               • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 22:19
                iwon68 napisała:

                > tak tak Ty oczywiscie natychmiast problem pałacowo-zamkowy bys rozwiązał:)

                Najpierw to nie trzeba było robić nowego problemu. Obecny Burmistrz myślał, że pozbędzie się łatwo problemu nie korzystając z prawa pierwokupu, choć każdy rozsądny wiedział, że to się nie uda. Ale nie, on wolał mieć problem z głowy...

                > no właśnie zmień nagranie .. a o tych warchołach to nie wiem z czym do mnie p
                > ijesz?

                Ty, należąca do "lewicowego elektoratu" nie wiesz?! Radom 1976

                > nie .. miałam na mysli czasy pomiędzy PZPR a żarską lewicą

                Że wtedy nic się nie działo to wiesz oczywiście z tej ulotki, co stworzyło ją SLD?

                > daleko sie nie wyprowadził bo to rzut beretem

                Ten beret leży poza Żarami

                > i i oddycha tym samym skażonym powietrzem co Ty

                Doprawdy? To chyba musiał sobie zainstalować jakiś wentylator, który odwraca w kierunku jego domu wiatr.

                > Wiem że warto bo jeżdze i oglądam i widziałam juz wiele

                I co, uważasz, że Żary wyglądają na 40-tys. miasto??? Przejedź się choćby do Bolesławca i poczuj różnicę...
                • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 22:43
                 croolick napisał:

                 > iwon68 napisała:


                 >
                 > Najpierw to nie trzeba było robić nowego problemu. Obecny Burmistrz myślał, że
                 > pozbędzie się łatwo problemu nie korzystając z prawa pierwokupu, choć każdy roz
                 > sądny wiedział, że to się nie uda. Ale nie, on wolał mieć problem z głowy...

                 a niby dlaczego miał z gory zakladac że kupiec jest nieuczciwyi że to sie nie uda? Teraz to każdy moze powiedziec że to przewidywal bo tak najłatwiej
                 >
                 > Ty, należąca do "lewicowego elektoratu" nie wiesz?! Radom 1976

                 oczywiscie że wiem o czym mówisz ale nie bardzo kumam w związku z czym mowisz to do mnie?


                 >
                 > Że wtedy nic się nie działo to wiesz oczywiście z tej ulotki, co stworzyło ją S
                 > LD?

                 nie wiem o czym mowisz bo akurat tej ulotki nie czytałam a wiem bo mieszkałam tutaj wtedy


                 >
                 > Ten beret leży poza Żarami

                 ale tuz tuz a praktycznie łaczy sie z Żarami

                 >
                 > Doprawdy? To chyba musiał sobie zainstalować jakiś wentylator, który odwraca w
                 > kierunku jego domu wiatr.

                 mozliwe .. tego nie wiem;)

                 > > Wiem że warto bo jeżdze i oglądam i widziałam juz wiele
                 >
                 > I co, uważasz, że Żary wyglądają na 40-tys. miasto??? Przejedź się choćby do Bo
                 > lesławca i poczuj różnicę...

                 o tak Boleslawiec jest ładny ale Żary tez niebrzydkie wcale:) Dobranoc :)
                 • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 22:56
                  iwon68 napisała:

                  > a niby dlaczego miał z gory zakladac że kupiec jest nieuczciwyi że to sie nie
                  > uda?

                  Bo Polak powinien być mądry po szkodzie?

                  > Teraz to każdy moze powiedziec że to przewidywal bo tak najłatwiej

                  Dziwne, że ja wiedziałem, że to się nie uda, o czym pisałem wtedy na forum i na portalu.

                  > oczywiscie że wiem o czym mówisz ale nie bardzo kumam w związku z czym mowisz
                  > to do mnie?

                  Używasz dokładnie tych samych argumentów o "krytykantach" co propaganda PRL. Może sobie nawet nie zdajesz z tego sprawy...

                  > ale tuz tuz a praktycznie łaczy sie z Żarami

                  Ale to wciąż nie są Żary. Wiele miast powiększa swój obszar, tylko w Żarach brak odważnych...

                  > mozliwe .. tego nie wiem;)

                  To nie mów, że oddycha tym samym powietrzem co ja.

                  > o tak Boleslawiec jest ładny ale Żary tez niebrzydkie wcale:) Dobranoc :)

                  Nie chodzi o "ładność" ale pomysły na miasto. Czy Żary doczekają się kiedyś takiego centrum kultury jak to nowy budynek Bolesławieckiego Centrum Kultury z kinem???
                  • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 23:16
                   croolick napisał:
                   > Nie chodzi o "ładność" ale pomysły na miasto. Czy Żary doczekają się kiedyś tak
                   > iego centrum kultury jak to nowy budynek Bolesławieckiego Centrum Kultury z kinem???

                   Tak, w pałacu;))) To jakaś wariatka, nie ma sensu z nią gadać. Jest gotowa własną piersią bronić Biedronki i biednych ludzi, a nie widzi, ze podatki tych biedaków są zwyczajnie przez UM marnotrawione..Dziwaczna postawa..
                   • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 30.11.10, 08:14
                    lizun9 napisał:


                    > Tak, w pałacu;))) To jakaś wariatka, nie ma sensu z nią gadać. Jest gotowa włas
                    > ną piersią bronić Biedronki i biednych ludzi, a nie widzi, ze podatki tych bied
                    > aków są zwyczajnie przez UM marnotrawione..Dziwaczna postawa..

                    a ty " światowcu" jakim prawem pozwalasz sobie obrażac mnie tutaj?? Wyrażam tylko swoje zdanie i nikogo z rozmówców osobiscie nie dotykam . Nie interesuję sie ich zyciem prywatnym i rodzinnym , staram sie trzymac tematu wątku i rozmawiam tylko o osobach publicznych. Ja bronie tego a ty czegos innego i nie masz powodu aby nazywac mnie wariatką. Inne poglady oraz spojrzenie na rózne sprawy nie sa miernikiem madrości i inteligencji a to wyraznie sugerujesz. Z tego co wiem jestes w Żarach tylko gościem nie zyjesz tutaj , nie znasz naszej społecznosci i realiów więc powinienes zachowac dystans i wykazac chocby troche kultury . Dziwie sie tylko że nasz opiekun na takie zachowanie ci pozwala bo w stosunku do innych potrafi byc bardzo rygorystyczny . No i ta moja "dziwaczna postawa" czy dlatego dziwaczna że inna niz twoja??
                   • pijanista69 Do Admina w sprawie epitetów wobec iwon68 08.12.10, 17:01
                    Adminie,
                    mam wrażenie, może mylne może nie - oświeć mnie proszę, że bardzo subiektywnie sprawdzasz czy posty są zgodne z regulaminem czy nie.
                    W dyskusji jaka się tu toczy niejaki lizun9 nazwał dość brzydko moim zdaniem panią iwon68.
                    Kiedyś pouczyłeś mnie, że nie obrzucamy się epitetami na forum i wyciąłeś post, w którym zaledwie napisałem, że bliżej Tobie Adminie do wyznawców Lenina. Nie widzę w tym nic niestosownego jeśli porównać nazwanie pani iwon68 wariatką przez wspomnianego lizuna - ale jego post został nienaruszony.
                    Napiszże jasno Adminie, jakie są kryteria Twoich ocen, skoro zostawiasz tego typu obrazę bez reakcji?
           • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 00:08
            lizun9 napisał:

            > Nie, nie o to - raczej o to by świadomie ksztaltować przestrzeń publiczną miasta.
            > Możliwości jest wiele, to raptem jedna, wcale nie najlepsza.

            Z całą pewnością nie najlepsza.
            Rozumiem, że masz zastrzeżenia co do wyglądu nowego dworca autobusowego, który jeszcze nie jest do końca zbudowany, więc tak naprawdę nie wiadomo jak wpisze się w tą część miasta. Jak zatem według Ciebie powinien wyglądać autobusowy dworzec w Żarach?


            > Natomiast mam wrażenie i chyba nie tylko ja, że w Żarach zupełnie nikt o to nie dba -
            > wszystkim wisi jak to miasto wygląda

            Znaczy... park, Rynek, Chrobrego, Plac Przyjaźni, Buczka, Cicha, Podwale, Ogrodowa, Wrocławska, Al. Jana Pawła II, Osadników Wojskowych, Plac Łużycki... ?
            • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 00:37
             p.e.k.o napisał:

             > Rozumiem, że masz zastrzeżenia co do wyglądu nowego dworca autobusowego, który
             > jeszcze nie jest do końca zbudowany,

             Ale przecież istnieje wirtualny model tej budowli.

             > więc tak naprawdę nie wiadomo jak wpisze się w tą część miasta.

             Chyba nie zrozumiałeś o czym pisze lizun9 - była szansa stworzenia nowoczesnego centrum komunikacji zbiorowej. Ta szansa została zaprzepaszczona i teraz powstaje parterowy pawilon.

             > Jak zatem według Ciebie powinien wyglądać autobusowy dworzec w Żarach?

             No chyba jasno się wyraził, że ma na myśli coś na kształt dworca w Hradec Kralove - dałem wcześniej linka.

             > Znaczy... park, Rynek, Chrobrego, Plac Przyjaźni, Buczka, Cicha, Podwale, Ogrod
             > owa, Wrocławska, Al. Jana Pawła II, Osadników Wojskowych, Plac Łużycki... ?

             Tak, tak to estetyka fasadowa. Warto zobaczyć, jak wygląda zaplecze:

             podgladzarski.blogspot.com/2010/11/brzydota.html
             • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 08:52
              croolick napisał:

              > Chyba nie zrozumiałeś o czym pisze lizun9

              Ciebie ktoś pytał?
              Nie musisz wyręczać w formułowaniu opinii kogoś, kto bardzo dobrze sam sobie z tym radzi.


              > No chyba jasno się wyraził, że ma na myśli coś na kształt dworca w Hradec Kralove

              Znaczy jak się wyraził? Lizun9 ani razu nie wspomniał o Hradec Kralove.
            • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 10:19
             Peko czytasz coś czasem? Może weź i dotrzyj do dyskusji na temat przebudowy pl Trzech Krzyzy w Wawce, pl. Grzybowskiego, parku Wodiczki i tego centrum muzyki przy muzeum Chopina, Marszałkowskiej - od ronda Dmowskiego do Królewskiej. Projekty są oceniane różnie, ale nikt nie neguje samej potrzeby projektowania i debatowania nad projektami ZANIM cokolwiek powstanie. W Żarach odwrotnie - władza i przedsiębiorcy mogą robić co chcą, gdzie chcą, a projekty tkwią głeboko w szafie do ostatniej chwili. Słowa krytyki są zawsze zbywane jako przedwczesne, jako pieniactwo itd. Wszak wszystko jest sprawą gustu, a o gustach jak wiadomo nie dyskutuje się.
             Nie chce mi się teraz recenzować ani rynku ani Cichej, zapytam Cię natomiast o sprawy ambitniejsze. Czy to cholerne miasto uchwaliło ambitny plan zagospodarowania przestrzennego dla Ułanskiej? Taki określający minimalną wysokość zabudowy, jej funcje, linię zabudowy? Nie. Czy taki plan powstał dla cennych obszarów ulicy Zamkowej, placu przy pałącu, ul. Osadników Wojskowych, dawnego Runo-Meltonu? Nie. Czy miasto dba o zabytki i obszary cenne architektonicznie? Nie. Czy uporało się z Kaczym Rynkiem? Moim zdaniem nie. Czy uporało się z ucywilizowaniem handlu bazarowego na Lotników i Kąpielowej. Nie. Czy zadbało o ład w obszarze reklamy zewnętrznej? Nie. Czy uporało się z definitywnie z problemem parkowania i ograniczania ruchu kołowego w centrum. Nie. To może chociaż dba o zieleń? Nie - mimo, ze aż się prosi by poczynić nowe plany w tym zakresie w związku z powstaniem obwodnicy i strefy przemysłowej. Więc gdzie tu to dobre gospodarowanie?
            • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 29.11.10, 10:29
             Co do samego dworca - wizualizacja, ani projekt w zaden sposób nie nawiązują do istniejącego otoczenia - projektant, mgr inż bez doświadczenia w podobnych realizacjach nawet nie udaje, ze o tym myślał. Wrzucilem tego linka i tu i na forum lubuskiej i nikt nawet nie zauważył, ze projekt jest odwrócony "na lewą stronę":)
             Faktem jest, że dworzec autobusowy w Żarach ciągnie się od początku Ułańskiej aż po Przeładunkową, a jego infrastruktura - w postaci małej gastronomii - od Buczka po Kaufland. To jest prawdziwy rozmiar problemu. I ten projekt go nie rozwiązuje. Mamy tu pszaśną budę, w której zaistnieje mała poczekalnia, kasy i zaplecze kasowe, kibelek, pokój dyżurnego ruchu i pokój socjalny dla kierowców. Nic więcej się tam nie zmieści. Więc nie unikniemy nowej koloni budek z żarciem i gazetami. Nie wyeliminujemy obciachowej i brzydkiej małej architektury.
             A tak ze swojego doświadczenia Ci powiem - ja dużo podróżuję - służbowo i dla frajdy. Wiesz co dla mnie jest ważne gdy przyjeżdzam do obcego mi miasta? Bankomat w zasięgu wzroku, duży plan miasta, żarcie i postój taksówek. Info o hotelach też by się przydało. Gdzie to masz na tym projekcie?
             • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 06.12.10, 23:51
              lizun9 napisał:

              > Co do samego dworca - wizualizacja, ani projekt w zaden sposób nie nawiązują do
              > istniejącego otoczenia

              Nie nawiązuje do ronda, wiaduktu, suwnicy, stacji paliw, czy Kauflandu?


              > Mamy tu pszaśną budę, w której zaistnieje mała poczekalnia, kasy i zaplecze kasowe,
              > kibelek, pokój dyżurnego ruchu i pokój socjalny dla kierowców. Nic więcej się tam nie
              > zmieści.

              Fakt, do warszawskich dworców trochę żarskiemu brakuje.


              > Więc nie unikniemy nowej koloni budek z żarciem i gazetami.

              A niby gdzie według Ciebie powstanie jakaś nowa kolonia?
              Może brak mi wyobraźni, ale jakoś tego nie widzę.


              > Wiesz co dla mnie jest ważne gdy przyjeżdzam do obcego mi miasta? Bankomat w zasięgu
              > wzroku, duży plan miasta, żarcie i postój taksówek.

              No i w Żarach wszystko to masz. Bankomat przy Kauflandzie, duży plan miasta przed dworcem, żarcie (pod Kaufladnem, obok dworca PKS, na przeciwko dworca PKS, nawet hotdogi w Statoilu), no i postój taksówek między PKS a PKP. Rewelka, prawda?
              • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 08:20
               Jak fajnie jest dyskutować z kimś, kto koniecznie chce postawić na swoim:)) Przeciez sam napisałeś, że nie wiadomo jak dworzec się wpisze w okolice. A projekt zazwyczaj bywa odpowiedzią na takie wątpliwości. Tutaj nie:)
               Kolonia budek istnieje - własnie po drugiej stronie i uroku okolicy nie dodaje. Poza tym gdzies istniejący kiosk ruchu i punkt handlowy na dworcu będzie musiał się przenieść. Zastanawiałeś się gdzie? Sa jeszcze te pawiloniki na skarpie, okresowo przyczepy gastronomiczne na dworcu od strony Kauflandu. To pokazuje że temat istnieje i można by było pomysleć nad rozwiazaniami, które wprowadzą przy okazji trochę porządku w tej częsci miasta.
               Musisz mieć zajebi.sty wzrok skoro z Ułańskiej widzisz bankomat przy Kauflandzie:) Ja akurat korzystam z BZ WBK więc musiałbym go sobie wypatrzec aż przy Dekorze. Spoko, głodny i zmęczony na pewno bym sobie poradził:) Z planem przy PKP także:)
               Taksówek przed dworcem PKP już dawno nie ma. Wie to nawet taki gość jak ja - raz na pół roku w mieście..
               • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 10:03
                lizun9 napisał:

                > Jak fajnie jest dyskutować z kimś, kto koniecznie chce postawić na swoim:))

                Fajnie, fajnie... :)


                > Kolonia budek istnieje - własnie po drugiej stronie i uroku okolicy nie dodaje.

                Wiadomo - budka to budka, a nie pałac.


                > Musisz mieć zajebi.sty wzrok skoro z Ułańskiej widzisz bankomat przy Kauflandzie:)

                Telefon mi podpowiada, gdzie jest najbliższy bankomat.
                Jak ktoś telefonu nie ma, to może przechodnia zapytać i nie tracić czasu na rozglądanie się po okolicy.


                > Ja akurat korzystam z BZ WBK więc musiałbym go sobie wypatrzec aż przy Dekorze.

                Ja akurat też korzystam z BZ WBK, ale to nie przeszkadza mi w skorzystaniu z bankomatu przy Kauflandzie.


                > Spoko, głodny i zmęczony na pewno bym sobie poradził:)

                Nie dramatyzuj, na pewno byś sobie poradził:)


                > Z planem przy PKP także:)

                Przed pekaesem planu nie widziałeś?


                > Taksówek przed dworcem PKP już dawno nie ma. Wie to nawet taki gość jak ja - raz na
                > pół roku w mieście..

                A kto mówił o taksówkach przed PKP? Stoją między PKP a PKS :)
                • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 10:51
                 Ot urzędniczy tryb myślenia. Petent ma sobie znaleść i nie zawracać gitary. Niespecjalnie kojarzę ani taksówek przy Ułańskiej, ani planu miasta. A jeśli są to chyba to przemawia na niekorzysc ich lokalizacji. Poza tym mówimy tu o przyjaznym i estetycznym mieście. Budka to nie pałac - więc po cholere ma szpecić, a bankomat w kierunku przeciwnym niż postój taksówek to jednak niedogodność - np dla kobiety w ciąży z wielgachną walizą. No ale zawsze ktoś może zapytać po co taka się w podróż wybiera..
                 Wadą tego miasta jest nieumiejętność myślenia w przyszłosć. Ciągle wracamy do Ułańskiej i sensownego zorganizowania tam ruchu autobusów, by nie była jednym wielkim stanowiskiem dla oczekujących, wyzwaniem jest sensowne połaczenie w jednym miejscu komunikacji dalekobieznej, miejskiej i tej taksówkowej, by ludzie nie dreptali za wiele. Wyzwaniem jest organizacja usług gastronomicznych i handlowych. Tak by starczyła na długo. Do tego jest potrzebne współdziałanie miasta i inwestora, czy choćby jakas wspólna troska o użytkowników tego miejsca. Widać nie każdy czuje taką potrzebę...
                 • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 18:07
                  lizun9 napisał:

                  > Nie specjalnie kojarzę ani taksówek przy Ułańskiej, ani planu miasta.

                  Ale co ja na to poradzę?


                  > bankomat w kierunku przeciwnym niż postój taksówek to jednak niedogodność - np dla
                  > kobiety w ciąży z wielgachną walizą.

                  To prawda. Przy dworcu nie ma też kina, żeby kobieta w ciąży mogła odpocząć po podróży na ciekawym seansie. Kaufland też mogli zbudować bliżej dworca, żeby kobieta w ciąży nie musiała po wyjściu z autobusu tak daleko iść na zakupy.
                  Dziwne też, że taksówki ulokowano między dworcami PKS i PKP, zamiast osobno przy jednym i przy drugim - kobieta w ciąży mogła by podjechać sobie z autobusu na pociąg taksóweczką.


                  > Wadą tego miasta jest nieumiejętność myślenia w przyszłosć.

                  Nie martw się, teraz w mieście jest nowy gospodarz.
                   • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 23:52
                    lizun9 napisał:

                    > Czyli mam rozumiec, że Ty widzisz same plusy tego projektu?:)

                    Powiem tak. Projekt ten nie jest szczytem marzeń, nie jest architektoniczną perełką... ale za to jest bardzo dobrym dworcem autobusowym dla takiego małego miasta, jakim są Żary. Poza tym jest wręcz skokiem cywilizacyjnym w porównaniu z blaszakiem, który funkcjonował przez ostatnie lata. Jakoś dotychczas nie było słychać lamentów, a kiedy w końcu sytuacja podróżujących naprawdę się polepszy... to słyszę narzekania. Brawa dla pekaesu za realizację tej inwestycji. Najwidoczniej firma ma się dobrze, skoro ją na to stać. A to tylko powinno cieszyć, że żarska firma jest w dobrej kondycji.

                    Szkoda, że Ty widzisz tylko same minusy tego projektu. Może jednak jak już go zrealizują i za pół roku odwiedzisz nasze miasto, to zweryfikujesz nieco swoje negatywne nastawienie.
                    Wtedy wrócimy do tej rozmowy, mam nadzieję ;)
                    • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 08.12.10, 00:16
                     p.e.k.o napisał:

                     > ale za to jest bardzo dobrym dworcem autobusowym dla takiego małego mia
                     > sta, jakim są Żary.

                     Irytuje mnie takie myślenie - "Jesteśmy małym miasteczkiem", więc cieszmy się z tego co jest. Żary są "małym miastem" ale w umysłach wielu mieszkańców, a nie w rzeczywistości. To jest miasto całkiem spore, więc można wymagać o wiele więcej. Porządne zaplanowanie układu komunikacyjnego i określenie ładu architektonicznego na Ułańskiej nie kosztowałoby kroci. Można to było zrobić, ale nie warunkach patrzenia na swoje miasto, jako prowincjonalnego zaścianka...

                     > Poza tym jest wręcz skokiem cywilizacyjnym w porównaniu z b
                     > laszakiem, który funkcjonował przez ostatnie lata.

                     No jest, ale niczym więcej a jak mówiłem można by wymagać więcej...

                     > Jakoś dotychczas nie było sł
                     > ychać lamentów, a kiedy w końcu sytuacja podróżujących naprawdę się polepszy...

                     Jak to nie było???

                     > to słyszę narzekania.

                     Ja też słyszę narzekania, narzekania na tych, co chcieli by miasto nie było tak prowincjonalne.

                     > Brawa dla pekaesu za realizację tej inwestycji. Najwidoczniej firma ma się dobrze, skoro ją na to stać.

                     Ale jakie brawa? Sprzedają grunt, to kasa wpadła do kieszeni.
                     • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 08.12.10, 08:47
                      Jak ktoś mądrze powiedział: "Prowincja to nie miejsce na mapie. To stan umysłu" Pasuje do sytuacji jak ulał.
                      PKS Zary znany jest w Polsce z aktywnego udziału w prywatyzacji branży przewozów. Posiada udziały w wielu zupełnie egzotycznych PKSach z kraju. Zdążył zbudować takie małe imperium. Niestety nie idzie to w parze ani z wynagrodzeniami kierowców, ani z dobrą obsługą podróżnych, czy to na dworcu w Żarach, czy w Żaganiu czy w Lubsku. Zdaje się że to dla nich ostatnia rzecz o którą należałoby się troszczyć.
                      Dziwię się tez miastu. Wydaje miliony złotych na "przystosowanie rynku i deptaku do ruchu turystycznego" a temat obsługi przyjezdnych w miejscu przyjazdu zupełnie porzuca. To ogromna niekonsekwencja, zreszta nie pierwsza. Ot i tak zostajemy prowincją - inwestujemy, wydajemy na utrzymanie inwestycji w jako takim stanie ale nie zarabiamy, nie odnosimy korzysci takich jakich by się należało spodziewać. Zostają nam raptem disnejowskie dekoracje stworzone ku uciesze wandali.
                      A tak zupełnie z innej beczki - na stronie głównej dzisiejszej gazeta.pl jest link do petycji w sprawie katowickiego Nikiszowca. Podpiszcie - to dopiero architektura:) Przy okazji można tez rzucić okiem na nowy katowicki dworzec PKP - jest na bryle. To dopiero projekt:)
                      • iwon68 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 08.12.10, 16:35
                       Poszłam dzisiaj specjalnie obejrzec sobie ten nasz dworzec PKS :) ... i musze przyznac uczciwie ... nie wzbudził we mnie zachwytu .. a stacja paliw w tym miejscu nie podobała mi sie od początku.. no i w końcu ta nieszczęsna biedronka... faktycznie nie dodaje w tym miejscu uroku ...ale naprawdę jest tam bardzo bardzo potrzebna :)) Natomiast w Katowicach bywałam przejazdem na starym dworcu i zawsze był to dla mnie koszmar i dlatego bardzo bym chciala zobaczyc teraz ten nowy .. ale jakos mi ostatnio nie po drodze :)
                      • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 09.12.10, 11:03
                       lizun9 napisał:

                       > Przy okazji można tez rzucić okiem na nowy katowicki dworzec PKP - jest na bryle.
                       > To dopiero projekt:)


                       Wizualizacje pokazaliśmy Robertowi Koniecznemu, jednemu z najwybitniejszych polskich architektów. Mocno go skrytykował i nazwał porażką. Według niego na zabudowaniu całego pl. Szewczyka ucierpi przestrzeń w tym miejscu. No i jakość tej architektury pozostawia wiele do życzenia.

                       - Na razie jestem przygnębiony, szkoda, że PKP nie zdecydowały się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Jestem przekonany, że z początku, po zakończeniu budowy, to miejsce i tak będzie się cieszyć popularnością, ale po jakimś czasie zacznie się ludziom nudzić, tak jak każde centrum handlowe. W środku miasta nie możemy sobie na to pozwolić - mówi o swych obawach Konieczny.

                       Więcej... katowice.gazeta.pl/katowice/1,95394,6032454,Zobacz__dworzec_w_Katowicach_po_przebudowie_.html#ixzz17bhTpQyN
                       • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 09.12.10, 11:25
                        No tak, w gazecie i gdzie indziej można znaleść ze sto opinii pochlebnych i negatywnych. To kolejna róznica między miastami gdzie ludzi obchodzi co się buduje a Żarami:) Poza tym jeśli śledzisz "Bryłę" to zapewne wiesz, że redaktorzy z uporem maniaka bronią zdobyczy architektury PRLu. Nie inaczej jest z unikalnym konstrukcyjnie dworcem w Katowicach opartym na betonowych kielichach, które chronią konstrukcję przed wpływem szkód górniczych.
                        Kłopot w tym, że dworzec nie zdał próby czasu. Nie tylko jest brudno i ponuro, ale także koszmarnie. Handel i wszędobylskie szyldy zabił klarowność projektu. Wszedzie stoją budki i dobudówki na potrzeby smallbiznesu. Zajezdnia autobusowa przed dworcem została wyrąbana w przedwojennej ulicy pełnej kamienic. Slepe ściany straszą dookoła, a na nich kolejne reklamy. Od tych najdawniejszych prlowskich, az po współczesne bilbordy i banery agencji towarzyskich.
                        Dzięki temu projektowi to wszystko zniknie:) I to duzy plus. Zajezdnia znajdzie się pod ziemią. To dobre nowoczesne rozwiazanie. Deptaczek na Stawowej znajdzie kontynuację przed centrum handlowym. A wejscie do dworca zostanie przesunięte adekwatnie do sytuacji. To jest własnie myślenie w kategorii nawiazań do otoczenia, które tak wyśmiewałeś.
                        Mozna się spierać czy te szklane powierzchnie będą pasować do kamienic. Moim zdaniem wielkiej tragedii nie będzie. Galeria Krakowska (równiez wysmiewana w gazecie) pasuje do placu przed dworcem w Krakowie, a jej szklana fasada nie razi jakoś bardzo. Moze nawet uda się uniknąć błędów z Krakowa, gdzie podróżni wychodzą z dusznego tunelu na zaplecze marketu;)
                        • p.e.k.o Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 09.12.10, 12:02
                         lizun9 napisał:

                         > No tak, w gazecie i gdzie indziej można znaleść ze sto opinii pochlebnych i negatywnych.

                         Na tym forum również:)


                         > Mozna się spierać czy te szklane powierzchnie będą pasować do kamienic. Moim
                         > zdaniem wielkiej tragedii nie będzie.

                         Moim zdaniem, w Żarach też wielkiej tragedii nie będzie.
                         • lizun9 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 09.12.10, 12:41
                          No nie, nie będzie. W końcu starzy mieszkańcy pamiętają jeszcze swoje kurne chaty ze słomianym dachem, a reszta bloki na Rynku. Więc szoku kulturowego nie będzie jak sobie popatrzą przez wielkie okna na Jyska albo Statoila.
                          Tylko co z tymi przyjezdnymi? Oni pewnie dostaną zawału;)
                 • mkuba79 Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 07.12.10, 20:41
                  >a bankomat w kierunku przeciwnym niż postój taksówek to jednak niedogodność.

                  Wydaje mi się, że kwestia lokalizacji bankomatów to leży akurat w gestii i przede wszystkim interesie banków. Nikt nie postawi bankomatu w miejscu, w którym rzadko kto będzie z niego korzystał. Banki to na pewno skalkulowały i dlatego bankomat jest przed Kauflandem, a nie na dworcu PKS, czy PKP.

                  Poza tym również przychylam się do twierdzenia, że ta część miasta powinna być lepiej zagospodarowana.
       • roman-v Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 20:14
        croolick napisał
        Szkoda, że nasze władze nie pomyślały by jednak przyłączy
        > ć się do projektu budowy dworca PKS, bo można było stworzyć nowoczesny węzeł ko
        > munikacji miejskiej i międzymiastowej tak jak się to robi współcześnie w Europi
        > e. No ale, że wśród władz miejskich panuje zaściankowe myślenie, to chyba się p
        > rzekonaliśmy nie raz?

        Mam nadzieje,że znasz akcjonariuszy PKS-u byłych i obecnych.Jeśli tak to...chwała ,że miasto w budowę dworca nie weszło pod żadną postacią.
        • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 28.11.10, 20:42
         roman-v napisał:

         > Mam nadzieje,że znasz akcjonariuszy PKS-u byłych i obecnych.Jeśli tak to...chwa
         > ła ,że miasto w budowę dworca nie weszło pod żadną postacią.

         A jakie to ma znaczenie? Jeśli miałby powstać nowy dworzec jako spółka, to przecież byłby to odrębny podmiot. No ale masz rację miasto pod rządami tych, co je odmienili nie potrafi zarządzać swoimi spółkami, więc pewnie i tu by poległo.
         Jak to możliwe, że w tej samej UE w Hradcu mogą stworzyć hub komunikacyjny z udziałem miasta i przewoźników a w Żarach to byłoby niemożliwe? Bo prezes PKS nie trzyma z SLD?
   • cameel.m Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 01.02.11, 19:05
    Uroczyste otwarcie było, ale czy on jest już w środku tak zupełnie jest ukończony ? Żeby ocenić jakość architektury proponuję stanąć na chodniku pomiędzy dworcem i statoilem. Popatrzcie w lewo, popatrzcie w prawo i..... wskażcie 5 różnic (logo firmy i kolor się nie liczy). Dobrze, że wkońcu po prawie ćwierć wieku powstał jakiś wmiarę schludny budynek. Szkoda, że na podstawie projektu sieciowej stacji benzynowej.
    • croolick Re: Jak wam się podoba nowy dworzec PKS? 01.02.11, 21:37
     cameel.m napisał:

     > Szkoda, że na podstawie projektu sieciowej stacji benzynowej.

     Dokładnie takie samo miałem skojarzenie - stacja benzynowa. Zresztą kolorystyka nawet zbieżna z kolorystką sąsiedniego Satoila. A my tu się martwimy, że nikt nie zadbał o zharmonizowanie budynku z dworca z resztą zabudowy;-)
     • aniku_k uwagi częstego użytkownika 04.02.11, 13:38
      ogólnie świetnie, że jest nowy dworzec pks.
      wygląda w miarę dobrze, ale mam małe "ale". korzystam z tego przybytku codziennie więc zauważyłam już pewne defekty w funkcjonalności nowej architektury.
      uwagi:
      1. zegar przy stanowiskach powinien być dwustronny by ludzie którzy biegną na autobus (np. ja) widzieli ile mają jeszcze czasu do odjazdu autobusu.
      2. zadaszenie stanowisk powinno być o 100 % większe, to co jest teraz to w ogóle nie spełnia swojej roli. jak zacina deszcz ze śniegiem to nie ma szans by się schronić. poczekalnia jest w pobliżu , ale jak się czeka w kolejce by wsiąść do autobusu to zawsze się zmoknie. zadaszenie bezpośrednio nad wejściem do autobusu też jest za małe.
      3. zastanawia mnie brak ławek na zewnątrz (w lecie lepiej czekać sobie na dworze niż w poczekalni, nawet jeśli jest klimatyzowana)
      narazie mam tylko tyle uwag :).
      wg mnie projektant mógł się bardziej wysilić i pomyśleć o użytkownikach takiego dworca. w architekturze nie liczy się tylko forma, ale zgranie ciekawej formy z funkcjonalnością obiektu.
      • lizun9 Re: uwagi częstego użytkownika 22.03.11, 11:46
       Ja właśnie po raz pierwszy skorzystałem wczoraj. Bida z nędzą. Stary dworzec miał liczne wady ale przestrzen dla podróżnych przy stanowiskach dla wsiadających była znaczna. Teraz się to zredukowało do placyku bez ławek, z czterema stanowiskami przed którymi potykają się o siebie pasażerowie róznych relacji - podobnie jak autobusy na placu manewrowych, którym zafundowano wąskie gardło między ścianą dworca a płotem statoila. Nigdzie nie uświadczysz kosza na śmieci, z poczekalni duszno, mimo, ze to raptem marzec. Na wykończenie czeka dach, stanowisko dla wysiadających chyba też sensowne nie będzie. No a na skarpie przy wiadukcie trwa własnie budowa kolejnego pawilonu. Ot kolonia budek - dokładnie jak zapowiadałem:)
       ps. Plus za plan miasta przed wejściem! ;)
       • pijanista69 nowy dworzec 01.04.11, 23:36
        ...i pizgawa straszliwa w wietrzne dni... przeciąg nie z tej ziemi...
        jednak ten poprzedni był zaciszniejszy - obecnie 15 minut na dworze w kolejce do autobusu wystarczy, żeby zdrowo przewiało... :(
        • cameel.m Re: nowy dworzec 01.04.11, 23:49
         A to akurat żadne odkrycie. Wiadomo z jakiego kierunku w Żarach wieje wiatr przez 90% dni w roku. Obecna lokalizacja dworca jest więc odpowiedzią na rosnące potrzeby wiatru ;-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka