Dodaj do ulubionych

Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery

17.12.14, 20:04
Kilka dni temu TV Regionalna pokazała materiał z otwarcia wystawy pokonkursowej Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej, na którym juror konkursu Zbigniew Pietraszkiewicz wytknął ŻDK coraz to nędzniejszą oprawę imprez fotograficznych organizowanych w mieście.
W odpowiedzi pani dyrektor nieelegancko odparła do kamery, że jego uwagi podyktowane są wyłącznie chęcią zemsty za pozbawienie firmy pana Pietraszkiewicza zleceń na skład i edycję katalogów z żarskich wystaw foto.
Specjalnością pani dyrektor zdaje się są tematy administracyjne, więc może nie wiedzieć, po co są katalogi z wystaw. Dla uczestników są nagrodą pocieszenia, pamiątką po uczestnictwie, czasem jedyną okazją, by zobaczyli swoje zdjęcia w druku. Branie od nich opłaty wpisowej za uczestnictwo w konkursie - na poczet katalogu własnie - i późniejsze nie wydawanie go, to skandal i oszustwo.
Udział w konkursie kosztuje niemało - wystarczy na koszty dużych odbitek spojrzeć. Oferowane nagrody nijak się mają do prawdziwych kosztów uprawiania fotografii. Jasnym więc powinno być dla organizatorów, że są uczestnikom, pasjonatom fotografii winni szacunek i traktowanie fair.
Salony Fotografii Artystycznej nie są po to, by samorządowcy z bożej łaski mogli na nich rżnąć mecenasów sztuki. One mają propagować pewne wartości estetyczne i premiować określone zdolności. Merytoryczna opieka członków ZPAF i AFIAP nad imprezą gwarantuje, że ten cel przynajmniej częściowo będzie realizowany.
Zbywanie słusznych zarzutów durnymi odzywkami w mediach i "anonimowymi" komentarzami pod materiałem, chyba nie świadczy o kulturze pani od kultury. Z pewnością nie świadczy o umiejętności merytorycznej dyskusji.

Obserwuj wątek
  • janwer Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 18.12.14, 00:42
   Jednak jeśli były dostawca usług czepia się czegokolwiek, to trudno się nie domyślać że chodzi mu w tym przypadku o prywatny interes finansowy, a nie oprawę imprez. Tym samym riposta się należała.
   • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 18.12.14, 06:13
    janwer napisał:

    > Jednak jeśli były dostawca usług czepia się czegokolwiek, to trudno się nie dom
    > yślać że chodzi mu w tym przypadku o prywatny interes finansowy, a nie oprawę i
    > mprez. Tym samym riposta się należała.

    Tylko? Wyłącznie? Bo moim zdaniem sprowadzanie sprawy do motywu finansowego jest manipulacją i w żaden sposób nie wyjaśnia, dlaczego do imprezy wojewódzkiej katalogu nie było i dlaczego katalog do imprezy krajowej zawiera prace grafika z ŻDK, a nie oryginalne prace uczestników konkursu.
    • roman-v Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 19.12.14, 17:40
     lizun9 .... dlaczego do imprezy wojewódzkiej katalogu nie było i dlaczego katalog do imprezy krajowej zawiera prace grafika z ŻDK, a nie oryginalne prace uczestników konkursu.
     Gdzie o tym usłyszałeś? Bo nic tu nie jest prawdą.
     • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 19.12.14, 18:01
      roman-v napisał:

      > lizun9 .... dlaczego do imprezy wojewódzkiej katalogu nie było i dlaczego katal
      > og do imprezy krajowej zawiera prace grafika z ŻDK, a nie oryginalne prace ucze
      > stników konkursu.
      > Gdzie o tym usłyszałeś? Bo nic tu nie jest prawdą.

      No tak, obejrzałem materiał jeszcze raz i rzeczywiście Pietraszkiewicz mówi o braku katalogu do akcji sierpniowej. Mówi też o dziadostwie ubiegłorocznego katalogu do tejże akcji. Mówi o fantazji grafika w odniesieniu katalogu do Wojewódzkiego Salonu Fotografii Artystycznej, który także jest latem, stąd nieporozumienie.
      Niemniej jednak problem pozostaje problemem. Organizatorzy żarskich konkursów foto mają pewien problem z rzetelnym traktowaniem nadesłanych prac. Zdarzało się, że cykle fotografii były dekompletowane, kolejność zdjęć zamieniana wedle uznania osób przygotowujących wystawę. Wreszcie te czarnobiałe reprodukcje w marnej jakości katalogu. Ostatnio doszła nowa "jakość" w postaci kolorowania zdjęć.
      Ja tego nie rozumiem. Nie rozumiem, dlaczego idzie się w kierunku robienia taniej tego samego, zamiast robienia lepiej tego, co jest do dupy? Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego na katalogach z szeregu innych imprez może być reklama sponsora, dzięki któremu powstaje solidne wydawnictwo, a u nas z uporem maniaka odstawia się lipę?
      Co robi człowiek zatrudniony w ŻDK jako specjalista od marketingu? Administruje stroną www? Osiem godzin dziennie?
      • dersii Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 20.12.14, 11:02
       Musi zajac sie jeszcze szefowa albo ona nim :-)
       • dersii Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 21.12.14, 19:08
        Zeby bylo zgodnie z prawda to kotka sie lasi a niby taka prorodzinna :-)
        • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 21.12.14, 20:27
         Mhhh dziewczyny z małych miasteczek baaaardzo potrzebują miłości. Coś o tym wiem :)
         A pani Kasi życzę mnóstwo pomyślności. Byle z dala od kultury...
         • dersii Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 30.12.14, 18:42
          Nie obrażaj nas kobiet z małych miasteczek bo nie wszystkie fascynujemy się operami mydlanymi,Zycie erotyczne i uczuciowe tej pani niewiele mnie interesuje ale jeżeli jako osoba publiczna lansuje się w tv ,prasie i wsród pracowników na wzorową matkę,żone to jest to cynizm i hipokryzja .Gdzie tu jakiś autorytet ,moralność ? Jeśli prawdziwe jest to ,że sowicie wynagradza swoją sympatię to czerwona kartka na lata.Wierzyłam ,że z nową osobą idą nowe standarty ale na litość boską nie takie.
         • szafirek68 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 30.12.14, 22:45
          lizun9 napisał:

          > Mhhh dziewczyny z małych miasteczek baaaardzo potrzebują miłości. Coś o tym wie
          > m :)
          > A pani Kasi życzę mnóstwo pomyślności. Byle z dala od kultury...

          a z duzych nie?? .. samochwała?
          • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 31.12.14, 00:22
           szafirek68 napisała:

           > a z duzych nie?? .. samochwała?

           Z dużych pewno też, choć tam większy wybór - a i jak się człowiek na boku puści, to mało kogo to obchodzi. Nikt z takimi rewelacjami po forach nie lata :)
     • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 31.12.14, 11:00
      roman-v napisał:

      >Bo nic tu nie jest prawdą.

      Dziś obejrzałem wywiad z Pietraszkiewiczem w TV Regionalna i istotnie wychodzi na to, że poprzedni materiał prawdy nie zawierał wiele. Facet został oczerniony, z czym chyba nawet mało rzetelna TVR nie czuje się dobrze. Miejmy nadzieję, że konkurs na dyrektora ŻDK uporządkuje trochę ten "kulturalny" bardach..
  • roman-v Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 18.12.14, 19:00
   Posłuchaj raz jeszcze ,poczytaj anonimowe komentarze to może lepiej zrozumiesz o co chodzi .Punktem spornym jest katalog i to nie obecny ale ten z konkursu wojewódzkiego .Katalog z konkursu krajowego wykonany przez znanego artystę także fotografa w niczym nie odbiega od katalogów z poprzednich lat, Różnica jest taka ,że pan juror został pozbawiony paru groszy i publicznie dał upust swojej flustracji.I Durna i nie na miejscu to była jego wypowiedz. Skoro jest tak żle to dlaczego firmuje swoim nazwiskiem taką imprezę ? Znów dla paru groszy? Nie zauważyłem gorszej oprawy a raczej przeciwnie .Katalog jest ,lepszy czy gorszy rzecz gustu. Wypowiedz pana jurora puszczona w tv to tylko część tego co powiedział i nie uważam ,żeby to było ok.
   • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 18.12.14, 23:16
    Przestań bredzić. Tysiąc złotych to nie pieniądz. Dużo cenniejsza jest renoma i dobre imię. Nie każdy chce je narażać na szwank firmując dziadostwo. Więc ja rozumiem Pietraszkiewicza, że się publicznie odciął i stanął po stronie uczestników konkursu.
    Zastanawiałeś się co będzie z imprezą, gdy i jurorowanie zacznie się odbywać siłami "wieloletnich pracowników ŻDK"? Pewnie będzie taka sama bryndza jak na tysiącu innych wioskowych konkurach, gdzie zdjęcia oceniają wójt, kierownik Gminnego Domu Kultury i nauczyciel WF w miejscowej szkole...Bo skoro to tylko rzecz gustu...
    • roman-v Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 19.12.14, 16:57
     Bredzisz gościu to ty ,bo nie rozumiesz tego co oglądasz..Do powiedziałeś sobie coś czego nie ma i o czym szanowny juror nie mówił.Posłuchaj, obejrzyj, poczytaj, a póżniej snuj swoje wywody.,
     • lizun9 Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 19.12.14, 17:18
      roman-v napisał:

      > Do powiedziałeś sobie coś czego nie ma

      Czyli?
      • roman-v Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 19.12.14, 17:57
       lizun9 .... dlaczego do imprezy wojewódzkiej katalogu nie było i dlaczego katalog do imprezy krajowej zawiera prace grafika z ŻDK, a nie oryginalne prace uczestników konkursu.
       Gdzie o tym usłyszałeś? Bo nic tu nie jest prawdą.
       A jeżeli nie jest prawdą to jaki sens maja twoje wywody ?
  • michal.baumstein Re: Oburzony juror vs. pogodynka od atmosfery 20.12.14, 10:00
   Nie można być sędzią we własnej sprawie!
   Chwała temu panu za jego dokonania,ale ocenę swojej twórczości powinien pozostawić zleceniodawcy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka