Dodaj do ulubionych

Obóz Pracy w Kunicach!!!

25.12.05, 21:45
Doszły mnie głosy,że w Kunicach w pobliżu byłego ośrodka zdrowia,Na łące za firmą OR-SAT znajdował się obóz pracy. Wie ktoś coś więcej? Zadowolę się również literaturą na ten temat.
Obserwuj wątek
    • croolick Re: Obóz Pracy w Kunicach!!! 26.12.05, 19:09
      erykzary napisał:

> Doszły mnie głosy,że w Kunicach w pobliżu byłego ośrodka zdrowia,Na łące za fir
      > mą OR-SAT znajdował się obóz pracy. Wie ktoś coś więcej? Zadowolę się również
      > literaturą na ten temat.

Juz o tym pieslem - przy kazdym wiekszym niemieckim zakladzie lub miescie byly
      baraki dla przymusowych robotnikow bylo to rozwiazanie tanie i nieobciazajace
      sluzb pomocniczych Wehrmachtu - nie bylo potrzeby transportowania robotnikow a
      ucieczki byly sporadyczne (no bo jak i dokad mieli uciekac, skoro partol
      zalapalby ich najdalej po 20 km ucieczki bez ausweissu?). A co do kunickiego
      obozu to pewnie byl to oboz dla robotnikow pracujacych w pobliskiej elektrowni i
      kopalni.
      --
      • erykzary Re: Obóz Pracy w Kunicach!!! 26.12.05, 20:22
        Wiem Croolicku, że wilokrotnie o tym pisałeś i wiem też o tym, że przy fabrykach powstawały obozy pracy. Ale chciałbym się coś więcej o kunickim obozie dowiedzieć:gdzie dokładnie był,ilu robotników w nim przebywało,itp. albo cokolwiek co się tyczy tego obozu. Tak a propos to Twoja praca o podżarskich kopalniach jest świetna. Aha jeszcze jedno małe pytanko,mianowicie znasz może nazwiska osób pogrzebanych w mauzoleum w lesie w pobliżu byłego ośrodka zdrowia w Kunicach?
        • croolick Re: Obóz Pracy w Kunicach!!! 26.12.05, 21:36
          erykzary napisał:

> Ale chciałbym się coś więcej o kunickim obozie
          > dowiedzieć:gdzie dokładnie był,ilu robotników w nim przebywało,itp.

Moze tu: W. Lemiesz, O pr4acy przymusowej na Ziemi Lubuskiej, Poznan 1962

> albo cokolwiek c się tyczy tego obozu.

wiesz, nie spotkalem sie z zadnymi szczegolowymi opracowaniami.

> Tak a propos to Twoja praca o podżarskich kopalniach jest świetna.

dzieki

> Aha jeszcze jedno małe pytanko,mianowicie znasz może nazwiska osób p
          > ogrzebanych w mauzoleum w lesie w pobliżu byłego ośrodka zdrowia w Kunicach?

niestety nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka