Dodaj do ulubionych

Widmo Izby krąży nad Żarami.

15.03.06, 20:55
Nasze miasto nie posiada własnego muzeum, choć wiekszość mniejszych miast
posiada takie instytucje. W mieście o tak bogatej przeszłości jak Żary
stworzenie muzeum wydaje się koniecznością, niezrealizowaną jednak od 61 lat.
Istaniała przy ul. Ogrodowej Izba Tradycji Miasta, której nikt tak naprawdę
nie odwiedzał, bo nudą i sztampą ekspozycji dorównywała dzisiejszym wystawom
regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej. Burmistrz do zeszłego roku mówił,
że muzeum powstanie w odzyskanym zamku (tam mieściło się przed wojną) a
jeszcze do niedawna zapewniał mieszkańców, że nowi nabywcy z ochotą oddadzą
zamek miastu. Tymczasem w roku wyborczym przyspieszono działania nad
reaktywacją niesławnej namiastki muzeum przy Ogrodowej. Wpakowano w to niemałe
pieniądze, bo 200 tys. zl. Oto na na oficjalnej stronie miejskiej pojawił się
komunikat żywcem z epoki PRL o niewymienionych z nazwiska obywatelach, którzy
ochoczo chcą oddać swe zbiory nowej muzealnej prowizorce, będącej przybudówką MBP.

link do propagandówki:
www.zary.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=284&PHPSESSID=6684d7e4ccdc2898735334e6b4e4df2c
Swoja droga to ciekawe ile dowiemy sie jeszcze do wyborów o dzialaniach "Z-cy
Burmistrza Miasta p. Franciszka Wołowicza" za nasze pieniadze. Ciekawi mnie
tez klucz wedlug jakiego byli dobierani "kolekcjonerzy"...
--
Always look on the bright side of life
Niezależny Portal Żar
zary.zagan.org/
Obserwuj wątek
    • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 15.03.06, 23:33
      croolick napisał:

> Oto na na oficjalnej stronie miejskiej pojawił się komunikat żywcem z epoki
      > PRL o niewymienionych z nazwiska obywatelach, którzy ochoczo chcą oddać swe
      > zbiory nowej muzealnej prowizorce, będącej przybudówką MBP.

Co Ci znowu nie pasuje? To, że ktoś chce przekazać jakieś swoje zbiory?

"Żarscy kolekcjonerzy zadeklarowali współpracę i pomoc zarówno przy
      organizowaniu pierwszej ekspozycji, jak i w przyszłości przy tworzeniu
      żarskiego muzeum. Niektórzy z nich indywidualnie wyrazili chęć przekazania
      części lub całości swoich zbiorów, w formie depozytu lub darowizny."

To źle, że coś się dzieje w tym temacie? A może problem w tym, że to nie była
      Twoja koncepcja? Przecież nikt Ci nie nakazuje pozbycia się swoich zbiorów (o
      ile takie istnieją).

--
      BLUEBOX.zary.com.pl
      WOJNA.zary.com.pl
      WOODSTOCK.zary.com.pl
      • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 15.03.06, 23:52
        No wiedzialem, ze na Ciebie zawsze mozna liczyc (uderz w stol...) :-)

> Co Ci znowu nie pasuje? To, że ktoś chce przekazać jakieś swoje zbiory?

Tak, nie podoba mi sie, ze apartaczycy robia sobie przygotowania do kampani za
        publiczne pieniadze. Mozesz teraz cos skrobnac o "krytyknctwie" - pomoge Ci -
        wpisz w googla "krytykanctwo + PRL"

> To źle, że coś się dzieje w tym temacie?

Boszsz, Ty masz nawet jezyk rodem ze sprawoznan miejsko-gminnej egzekutywy PZPR.

> A może problem w tym, że to nie była. Twoja koncepcja?

Masz racje nie wpadlbym na taki kretynski pomysl, zazroszcze pomyslow zarskiemu
        SLD :-))) No i zazdroszcze prawdomownosci burmistrzowi ;-)

> Przecież nikt Ci nie nakazuje pozbycia się swoich zbiorów

na mozgi musialbym pozamieniac by oddac swe zbiory takej placowce (nie bedacej
        muzeum), ktorej powstanie wpisze sobie Wolowicz posrod wladsnych sukcesow na
        ulotce wyborczej. Nie wierze tez, ze ktokoliwek poza czlonkami SLD i ich rodzin
        (do nich chyba skierowane bylo zaproszenie, bo spotkanie bylo zakonspirowane)
        odda cokolwiek.

>(o ile takie istnieją).

oczywiscie nie istnieja, Ty wiesz najlepiej
        --
        Niezależny Portal Żar
        zary.zagan.org/
        • croolick A więc Żarskie Towarzystwo Kultury działa? 16.03.06, 00:26
          No to pieknie mamy w Zarach - przedstawiciel wladzy dziala jako przedstawiciel
          organizacji pozarzadowej, bo okazuje sie, ze wiceburmistrz tworzy muzeum nie
          zupelnie jako burmistrz tylko jako prezes stowarzyszenia, ktore ozywa tylko przy
          wreczaniu dorocznej nagrody no i przy okazji zblizajacych sie wyborow jak widac.
          A propos Peko, takis sklonny swe malkontenckie zale wylewac na TUM a czemu nie
          pytasz sie Wolowicza, co zrobil jako szef ZTK? A tak, faktycznie. Odpowie, ze
          przeciez zalozyl muzeum!

To zalążek muzeum
          Przy ul. Ogrodowej powstanie gabinet historii miasta. Miejscowi kolekcjonerzy
          obiecali, że przekażą najciekawsze eksponaty ze swoich zbiorów.

Pięć lat temu radni powiatu uchwalili, żeby utworzyć w mieście muzeum pogranicza
          śląsko-łużyckiego. Była zgoda ministerstwa kultury, opracowano statut placówki i
          wybrano dyrektora placówki - regionalistę i archeologa dra Jerzego Tomasza
          Nowińskiego. Był już nawet zarezerwowany lokal w zabytkowej kamieniczce
          nieopodal katedry. W budżecie powiatu zarezerwowano 100 tys. zł na organizację
          muzeum. Ale po wyborach samorządowych nowa rada powiatu uznała, że są pilniejsze
          sprawy do załatwienia. I pieniądze przeznaczone na muzeum skierowała na inne
          cele. Dyrektor, który nie dostawał nawet wynagrodzenia, po pół roku złożył
          rezygnację, doszedł do wniosku, że nie ma szans na muzeum.

Oddadzą za darmo

Jednak zwolennicy utworzenia muzeum nie przestali działać. Po wielu sporach i
          dyskusjach, miasto wyznaczyło parterowe pomieszczenia przy ul. Ogrodowej na
          miejsce przyszłej ekspozycji. Zrobiono remont, teraz nadszedł czas na
          zastanowienie się, co ma tam być wystawione. - Zaprosiłem miejscowych
          kolekcjonerów na spotkanie. Wielu z nich obiecało, że przekaże eksponaty na
          zasadzie darowizny albo depozytu - mówi Franciszek Wołowicz, zastępca burmistrza
          i prezes Żarskiego Towarzystwa Kultury. - Darczyńcy oczekują, że przedmioty,
          które przekażą zostaną wycenione, skatalogowane i ubezpieczone. Na dobry
          początek uzbierałoby się nam wszystkiego po trochu - druków, map, znalezisk
          archeologicznych, dokumentów. Nad całością czuwać będzie Jerzy Tomasz Nowiński.

To nie przechowalnia

- Do tej sprawy powinien włączyć się powiat. Czy nie lepiej od razu otworzyć
          muzeum, które zarejestrowało kiedyś starostwo? - zastanawia się kolekcjoner
          Franciszek Łuckiewicz. - A miasto powinno przejąć na siebie wszystkie dary,
          eksponaty i w razie czego odpowiadać za nie. Chętnie przekażę pocztówki i
          porcelanę, ale muszą być skatalogowane i ubezpieczone.
          Starosta Edward Skobelski zapewnia, że sprawa muzeum jest mu bliska i chce
          współpracować z miastem. - Czekam tylko na sygnał od władz - dodaje.
          - Muzeum jest potrzebne w mieście o tak bogatej historii. Swoim zasięgiem
          obejmowałoby całe śląsko-łużyckie pogranicze - zaznacza F. Wołowicz. - Bo to nie
          tylko przechowalnia eksponatów, to instytucja, która odgrywa rolę edukacyjną i
          promocyjną. Będziemy rozmawiać z powiatem w tej sprawie.

JANCZO TODOROW
          0 68 363 44 60
          jtodorow@gazetalubuska.pl
          --
          Niezależny Portal Żar
          zary.zagan.org/
        • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 07:53
          croolick napisał:

> No wiedzialem, ze na Ciebie zawsze mozna liczyc (uderz w stol...) :-)

Na takie mądrości - spłycające każdy (nawet najbardziej sensowny) temat do
          rozgrywek politycznych - zawsze odpowiem.

> > Co Ci znowu nie pasuje? To, że ktoś chce przekazać jakieś swoje zbiory?
          >
          > Tak, nie podoba mi sie, ze apartaczycy robia sobie przygotowania do kampani za
          > publiczne pieniadze.

Idąc dalej można stwierdzić, że muzeum nigdy nie powstanie, bo zawsze znajdzie
          się ktoś, kto stwierdzi, że władza robi coś za publiczne pieniądze. Jak Ci taki
          układ nie pasuje, to sam zrób swoje prywatne muzeum (bez publicznych pieniędzy).

> Boszsz, Ty masz nawet jezyk rodem ze sprawoznan miejsko-gminnej egzekutywy
          > PZPR.

Nie potrafisz już normalnie odpowiedzieć na pytanie?
          "Egzekutywa, aparatczyki" - skąd tak dobrze znasz to niemal zapomniane
          słownictwo? PRL żyje w Tobie?

> Masz racje nie wpadlbym na taki kretynski pomysl, zazroszcze pomyslow
          > zarskiemu SLD :-)))

Lepszy taki niż żaden.
          Idź, powstrzymaj Łuckiewicza, Nowińskiego. Może jeszcze zdążysz, zanim na dobre
          zaangażują sie w ten "kretyński pomysł".

> na mozgi musialbym pozamieniac by oddac swe zbiory takej placowce

Co na to Łuckiewicz? :)

> Nie wierze tez, ze ktokoliwek poza czlonkami SLD i ich rodzin (do nich chyba
          > skierowane bylo zaproszenie, bo spotkanie bylo zakonspirowane) odda
          > cokolwiek.

Co na to Łuckiewicz? :)

--
          BLUEBOX.zary.com.pl
          WOJNA.zary.com.pl
          WOODSTOCK.zary.com.pl
          • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:13
            p_e_k_o napisał:

> Na takie mądrości - spłycające każdy (nawet najbardziej sensowny) temat do
            > rozgrywek politycznych - zawsze odpowiem.

no coz, Twoja analiza jak zwykle jest madra i bezstronna :-)))

> Idąc dalej można stwierdzić, że muzeum nigdy nie powstanie, bo zawsze znajdzie
            > się ktoś, kto stwierdzi, że władza robi coś za publiczne pieniądze.

Czy tak trudno Ci pojac, ze muzeum nie tworzy sie w konspiracji niemalze z dnia
            na dzien?!

> Jak Ci taki układ nie pasuje, to sam zrób swoje prywatne muzeum (bez
            > publicznych pieniędzy).

I stworzylem - o historii Zar mozesz czytac na stronie Portalu Miejskiego. A
            dlaczego ja mam tworzyc muzeum za wlasne pieniadze skoro prezesunio Zarskiego
            Towarzystwa Kultury robi namiasteke muzeum za publiczne pieniadze?!

> Nie potrafisz już normalnie odpowiedzieć na pytanie?
            > "Egzekutywa, aparatczyki" - skąd tak dobrze znasz to niemal zapomniane
            > słownictwo? PRL żyje w Tobie?

Nie, po prostu czesto czytam w archiwum materialy z tamtych czasow i uderza mnie
            podobienstwo Twej nowomowy.

> Lepszy taki niż żaden.

Lepszy? Wyrzucanie niemalych pieniedzy na cos co muzeum nie bedzie nazywasz
            "lepszym pomyslem"? Oczywiscie wszystko, co wladza sobie umysli jest lepsze,
            nieprawdaz? A ja sie pytam dlaczego nie zorganizowano konkursu na najlepsza
            wizje takiej placowki?

> Idź, powstrzymaj Łuckiewicza,

zrozumiales artykul w Lubuskiej? Luckiewicz nic nie odda.

> Nowińskiego.

przeciez to pracownik UM. Kpisz czy glupiego udajesz?

> Może jeszcze zdążysz, zanim na dobre zaangażują sie w ten "kretyński pomysł".

Jak na razie to zaangazowane sa osoby zatrudniane przez UM - Tyra i Nowinski

> Co na to Łuckiewicz? :)

No zobaczymy jak Luckiewicz odda swe zbiory ;-)))
              • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:35
                drogba666 napisał:

> ej nie czytasz gazet? Lubuska pisze o tym muzeum juz po raz trzeci, a na tym
                > forum temat tez był wałkowany.

Czytam i czego sie dowiedzialem? Niczego poza tym ze Wolowicz (kandydat na
                burmistrza i prezez ZTK) buduje gabinet historii, ktory bedzie czescia MBP a
                zaangazowani sa w to Tyra i Nowinski.
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
              • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 09:00
                p_e_k_o napisał:

> Aaaaaa, to ma być muzeum?

pelni podobna role, a moze nawet lepiej, niz ogladanie "butelki wodki, ktora
                szlachta rozpijala polskich chlopow" w gabinecie historii Wolowicza.

> Kilka tekstów na krzyż i trochę miniaturek zdjęć?

Odpowiem Ci w Twoim stylu - napisz lepsze, bo jak na razie to popelniles zalosna
                stronke "Turystyka w Powiecie" - nie napisales zadnego tekstu a wkleiles tylko
                teksty, ktore dostales o Dabka (vel. molonek) z Kroniki. Naprawde niewiele
                zrobiles, ze wazasz sie krytykowac moje teksty...

> MUZEUM?
                > Może jeszcze wydałeś na to 200 tys.? :)

Nie, nie jestem wiceburmistrzem.
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 09:35
                  croolick napisał:

> Odpowiem Ci w Twoim stylu - napisz lepsze, bo jak na razie to popelniles
                  > zalosna stronke "Turystyka w Powiecie"

Popełniłem jeszcze kilka nie mniej żałosnych:
                  http"//www.powiatzary.pl
                  wojna.zary.com.pl
                  bluebox.zary.com.pl
                  woodstock.zary.com.pl...
                  kilka innych mniej istotnych
                  ...
                  kolejna nowa właśnie się robi

Wiem, że żadna z nich nie może się równać z twoim wirtualnym "muzeum" :)

> Naprawde niewiele zrobiles, ze wazasz sie krytykowac moje teksty...

Na moich stronach jest znaaaacznie więcej moich tekstów, niż tych twoich.
                  Nie krytykuje twoich tekstów. Czy napisałem, że to kicha, że to niemalże żywcem
                  przepisane z innych źródeł, że zawiera błędy? Nic z tych rzeczy. Ubawiło mnie
                  tylko, że kilka tekstów i fotek nazywasz muzeum.

Poza tym, większość tego co robisz na tej stronie, to wklejanie tekstów z
                  gazet. Wielka mi filozofia. Tym się tak szczycisz?

--
                  BLUEBOX.zary.com.pl
                  WOJNA.zary.com.pl
                  WOODSTOCK.zary.com.pl
                  • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 10:52
                    p_e_k_o napisał:

> Popełniłem jeszcze kilka nie mniej żałosnych:
                    > http"//www.powiatzary.pl
                    > wojna.zary.com.pl
                    > bluebox.zary.com.pl
                    > woodstock.zary.com.pl...
                    > kilka innych mniej istotnych

Naprawde masz tupet. A gdzie sa Twoje teksty???? Bo jak kazdy moze zobaczyc
                    ograniczasz sie do korzystania z cudzej pracy - same przedruki albo same obrazki
                    bez ladu i skladu.

> kolejna nowa właśnie się robi

Czekam, az w koncu cos WLASNEGO napiszesz...

> Wiem, że żadna z nich nie może się równać z twoim wirtualnym "muzeum" :)

poki co nie ma lepszego zrodla informacji o historii Zar w sieci.

> Na moich stronach jest znaaaacznie więcej moich tekstów, niż tych twoich.

Tak? A jakie to?

> że to niemalże żywcem> przepisane z innych źródeł, że zawiera błędy? Nic z >
                    tych rzeczy.

Napisz, ze to plagiaty a spotkamy sie w sadzie Andrzeju Buczynski. Wiem, ze
                    teraz bededziesz przy kazdej okazji skomlal, ze cie sadem straszylem - ale
                    podkreslam - napsz oszczerstwo kolejne oszczerstwo o mnie a spotkamy sie w sadzie.

> Ubawiło mnie tylko, że kilka tekstów i fotek nazywasz muzeum.

A mnie bawi, ze szczycisz sie takimi sttronami jak wojna.zary.com.pl

> Poza tym, większość tego co robisz na tej stronie, to wklejanie tekstów z
                    > gazet. Wielka mi filozofia.

Pisze tez WLASNE komentarze, trudno tego nie zauwazyc, nie mowiac juz o artykulach.

> Tym się tak szczycisz?

Tak, szczyce sie WLASNYMI POGLADAMI i SAMODZIELNYM SPOJRZENIEM NA RZECZYWISTOSC.

--
                    Niezależny Portal Żar
                    zary.zagan.org/
                    • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 12:40
                      croolick napisał:

> Naprawde masz tupet. A gdzie sa Twoje teksty???? Bo jak kazdy moze zobaczyc
                      > ograniczasz sie do korzystania z cudzej pracy - same przedruki albo same
                      > obrazk i bez ladu i skladu.

Właśnie!!! Każdy może zobaczyć, więc przetrzyj okularki.
                      Wystarczy jeden przykład, aby udowodnić, że kłamiesz:
                      bluebox.zary.com.pl/moto_info/news/2004/news_149/cm_f1.htm

> poki co nie ma lepszego zrodla informacji o historii Zar w sieci.

Dobrze powiedziane... póki co

> Tak? A jakie to?

Różne, przejrzyj dokładnie.

> Napisz, ze to plagiaty a spotkamy sie w sadzie Andrzeju Buczynski. Wiem, ze
                      > teraz bededziesz przy kazdej okazji skomlal, ze cie sadem straszylem - ale
                      > podkreslam - napsz oszczerstwo kolejne oszczerstwo o mnie a spotkamy sie w
                      > sadzie.

Ojej, błagam, nieeeeeeeee :)))))
                      To nie w moim stylu rzucać oszczerstwami gdzie popadnie.
                      Ale jeśli Ty Rafale Szymczaku popełniłeś (czy popełnisz) plagiat, a ja się o
                      tym dowiem, to nie odmówię sobie satysfakcji, żeby Ci to przy okazji wypomnieć
                      (tylko jesli będę miał dowody) :)

Ja nigdy publicznie nie powiem, że na stronie zary.zagan.org nie ma Twoich
                      tekstów, skoro tam są. Ty wygłaszasz takie kłamliwe twierdzenia pod moim
                      adresem bez skrępowania (te o braku moich tekstów na moich stronach) - czy to
                      są właśnie takie oszczerstwa, za które mógłbym Cię pozwać do sądu, gdyby tylko
                      takie pierdoły miały dla mnie jakiekolwiek znaczenie?

> Pisze tez WLASNE komentarze, trudno tego nie zauwazyc, nie mowiac juz o
                      > artykulach.

Brawo.

Ja napisałem np. kronikę wydarzeń
                      www.powiatzary.pl/d_wydarzenia/wydarzenia_1998.htm
                      To już dzisiaj chyba niezła dawka historii, ale przez myśl by mi nie przszło,
                      zeby nazywać to "muzeum" :)))
                      Poza tym jakichś tam małych własnych komentarzy na stronach to wogóle nie
                      liczę.

--
                      BLUEBOX.zary.com.pl
                      WOJNA.zary.com.pl
                      WOODSTOCK.zary.com.pl
                      • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 13:50
                        p_e_k_o napisał:

> Właśnie!!! Każdy może zobaczyć, więc przetrzyj okularki.

jak mowilem stosuj sie do zasad netykiety, bo bede musial twe posty usuwac

> Wystarczy jeden przykład, aby udowodnić, że kłamiesz:
                        > bluebox.zary.com.pl/moto_info/news/2004/news_149/cm_f1.htm

Moim zdaniem warto zainteresowac redakcje Auto Tuning Swiata "twoja" tworczoscia.

> Dobrze powiedziane... póki co

No nic, czekam na twoje rewelacje.

> Różne, przejrzyj dokładnie.

Jedyne co widze to kompilacje stworzone z roznych artykulow z kolorowych pisemek
                        motoryzayjnych, gdzie nie podajesz zrodla informacji, bo oczywiscie "artykul" o
                        McL F1 stworzyles na podstawie swych doswiadczen z tym pojazdem? ;-)

> To nie w moim stylu rzucać oszczerstwami gdzie popadnie.

jak na razie beszczelnie insynuujesz

> Ale jeśli Ty Rafale Szymczaku popełniłeś (czy popełnisz) plagiat, a ja się o
                        > tym dowiem, to nie odmówię sobie satysfakcji, żeby Ci to przy okazji wypomnieć
                        > (tylko jesli będę miał dowody) :)

smialo

> Ty wygłaszasz takie kłamliwe twierdzenia pod moim
                        > adresem bez skrępowania (te o braku moich tekstów na moich stronach)

patrz wyzej

> - czy tosą właśnie takie oszczerstwa, za które mógłbym Cię pozwać do sądu,
                        > gdyby tylko takie pierdoły miały dla mnie jakiekolwiek znaczenie?

czekam, az udowodnisz,ze "artykul" o McLarenie F1 napisales na podstawie
                        zebranych wlasnorecznie materialow...
                        --
                        Niezależny Portal Żar
                        zary.zagan.org/
                        • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 14:12
                          croolick napisał:

> No nic, czekam na twoje rewelacje.

Cierpliwośc jest cnotą.

> Jedyne co widze to kompilacje stworzone z roznych artykulow z kolorowych
                          > pisemek motoryzayjnych

Jedyne co widzę w Twoich artykułach to kompilację różnych tekstów
                          historycznych :)

> bo oczywiscie "artykul" o McL F1 stworzyles na podstawie swych doswiadczen z
                          > tym pojazdem? ;-)

Bo oczywiście artykuł "Dzieje żarskiego lotniska część II. Druga wojna światowa
                          1939 – 1945" napisałeś na podstawie Twoich WŁASNYCH doświadczeń? ;)

Tekst podpisany moim nazwiskiem jest mojego autorstwa. Przedruki z gazet
                          posiadają dokładnie określone źródło (chyba robisz tak samo, chociaż czasem
                          podawane przez Ciebie źródła nie są zbyt precyzyjne).

--
                          BLUEBOX.zary.com.pl
                          WOJNA.zary.com.pl
                          WOODSTOCK.zary.com.pl
                          • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 15:38
                            p_e_k_o napisał:

> Jedyne co widzę w Twoich artykułach to kompilację różnych tekstów
                            > historycznych :)

Widac zatem ze nie rozumiesz na czym polega pisanie prac historycznych - pomoge
                            ci - polega na syntezie i analizie ZRODEL historycznych - rzadko korzystam z
                            gotowych opracowan, bo pisze o rzeczach o ktorych po polsku dotychczas nie
                            pisano. Sam tlumacze teksty zrodlowe i wertuje archiwalia. Twoje teksty powstaja
                            natomiast najprymitywniejsza droga kompilacji GOTOWYCH OPRACOWAN (do tego
                            popularnych ) - do tego nie podajesz zrodel swych rewelacji co dla historyka
                            byloby nieetyczne.

> Bo oczywiście artykuł "Dzieje żarskiego lotniska część II. Druga wojna
                            > światowa 1939 – 1945" napisałeś na podstawie Twoich WŁASNYCH doświadczeń? ;)

Znowu rzniesz glupa? Napisalem go na podstwie roznych materialow zrodlowych -
                            tlumaczylem z niemieckiego.

> Tekst podpisany moim nazwiskiem jest mojego autorstwa.

Tak? A zatem wrazenie z jazdy i ocena tekiego McLarena tez jest twojego
                            autorstwa? Zabawny, jak zwykle jestes :-)

> Przedruki z gazet
                            > posiadają dokładnie określone źródło (chyba robisz tak samo, chociaż czasem
                            > podawane przez Ciebie źródła nie są zbyt precyzyjne).

No tak, to wlasciwie jest jedno zrodlo w twoim przypadku - Auto Tuning Swiat, a
                            te lekko przerobione kompilacje podpisujesz swoim nazwiskiem. Zalosne jest, ze
                            chcesz byc uznawany za autora tekstow o supersamochodach z ktorymi nie miales
                            doczynienia :-) Moje publikacje drukowane maja przepisowe przypisy i
                            bibliografie, ktorych w sieci nie umieszczam ze wzgledow praktycznych - po
                            prostu ktos moglby popelnic plagiat.
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            zary.zagan.org/
                            • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 20:18
                              croolick napisał:

> Znowu rzniesz glupa?

Gdzie Twoja netykieta?

> Napisalem go na podstwie roznych materialow zrodlowych -
                              > tlumaczylem z niemieckiego.

No właśnie, na podstawie jakichś materiałów.

> Tak? A zatem wrazenie z jazdy i ocena tekiego McLarena tez jest twojego
                              > autorstwa? Zabawny, jak zwykle jestes :-)

Nie trzeba być na wojnie, albo żyć w średnmiowieczu, żeby o tym napisać.

> No tak, to wlasciwie jest jedno zrodlo w twoim przypadku - Auto Tuning Swiat

Znowu piszesz bzdury.

EOT

--
                              BLUEBOX.zary.com.pl
                              WOJNA.zary.com.pl
                              WOODSTOCK.zary.com.pl
                              • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 20:36
                                p_e_k_o napisał:

> Gdzie Twoja netykieta?

"rzniejsz glupa" za sprawa naszych politykow weszlo do jezyka codziennego.

> No właśnie, na podstawie jakichś materiałów.

tego nie da sie zrobic - niestety nie mozna pojsc do kiosku i skompilowac
                                takiego tekstu z kilku kolorowych pisemek.

> Nie trzeba być na wojnie, albo żyć w średnmiowieczu, żeby o tym napisać.

Nie ale wypadaloby miec pojecie o czyms o czym sie podobno wlasnorecznie
                                pisze... Ja na ten przyklad mialem szczescie jezdzic trzema Ferrari (Modena i
                                Mondial Spyder oraz klasykiem 308 GTB). Za moimi plecami stoi album z okazji 50
                                lecia firmy z autografem Lukki di Meo (Montezemolo) ale jakos nie zamierzam
                                pisywac "ze znawstwem" artykulow o marce z Cavallino Rampante w herbie...

> Znowu piszesz bzdury.

Niestety nie byles laskaw umiescic informacji skad zaczerpneles wiedze na
                                podstawie ktorej powstal artykul, ktory podpisales wlasnym nazwiskiem.

> EOT
                                --
                                Niezależny Portal Żar
                                zary.zagan.org/
        • p_e_k_o to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 10:02
          croolick napisał:

> > Przecież nikt Ci nie nakazuje pozbycia się swoich zbiorów
          >
          > na mozgi musialbym pozamieniac by oddac swe zbiory takej placowce

"Chętnie przekażę do gabinetu historycznego śpiewniki z XVIII i XIX wieku -
          mówi kolekcjoner Zygmunt Ostrowski" (źródło: GL)

Znasz Pana Ostrowskiego? Czy to nie przypadkiem kolega z TUM?
          Nie wiem czy był zaproszony, ale mówi, że chętnie przekaże.

--
          BLUEBOX.zary.com.pl
          WOJNA.zary.com.pl
          WOODSTOCK.zary.com.pl
          • croolick Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 15:47
            p_e_k_o napisał:

> "Chętnie przekażę do gabinetu historycznego śpiewniki z XVIII i XIX wieku -
            > mówi kolekcjoner Zygmunt Ostrowski" (źródło: GL)
            >
            > Znasz Pana Ostrowskiego? Czy to nie przypadkiem kolega z TUM?
            > Nie wiem czy był zaproszony, ale mówi, że chętnie przekaże.

Jego sprawa, ja napewno bym tego nie zrobil. Byc moze uwaza, ze nie bedzie mogl
            tego komus przekazac.
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • p_e_k_o Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 20:44
              croolick napisał:

> Jego sprawa, ja napewno bym tego nie zrobil.

Ty nie, ale on chce przekazać jakieś swoje zbiory. Może inni też chcą. Nie
              musisz myśleć i decydować za wszystkich.

napisałeś:
              "Nie wierze tez, ze ktokoliwek poza czlonkami SLD i ich rodzin
              (do nich chyba skierowane bylo zaproszenie, bo spotkanie bylo zakonspirowane)
              odda cokolwiek."

Wiara czyni cuda :)
              Może zgromadzi się jakaś kolekcja, a kiedyś - kto wie - może jeszcze powstanie
              muzeum w zamku. Małymi kroczkami. Nie będzie Ci wtedy głupio, że od początku
              byłeś przeciwnikiem tego procesu tworzenia?

--
              BLUEBOX.zary.com.pl
              WOJNA.zary.com.pl
              WOODSTOCK.zary.com.pl
              • croolick Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 21:06
                p_e_k_o napisał:

> Ty nie, ale on chce przekazać jakieś swoje zbiory. Może inni też chcą. Nie
                > musisz myśleć i decydować za wszystkich.

Jak na razie to chyba nikt nic nie przekazal?

> Wiara czyni cuda :)

naiwnosc matka glupich

> Może zgromadzi się jakaś kolekcja, a kiedyś - kto wie - może jeszcze powstanie
                > muzeum w zamku. Małymi kroczkami.

male kroczki miasto robi od 1945 r. ...

> Nie będzie Ci wtedy głupio, że od początku
                > byłeś przeciwnikiem tego procesu tworzenia?

Strasznie bedzie i glupio, ale moze najpierw poczekajmy? Zreszta nie wykrecaj
                kota ogonem - jestem przeciwnikiem GABINETU HISTORII ZAR a nie MUZEUM! Nawet jak
                muzeum powstanie w zamku to wyawalone zostana w bloto niemale pieniadze na
                prowizorke przy Ogrodowej. Zreszta jesli mialbym wierzyc zarskiem SLD to muzeum
                juz instalowalo by sie w zamku, ktory przed paroma miesiacami przykazali Pietrak
                i Kwiatkowski miastu, hahaha :-) Nie, wcale nie jest mi do smiechu jesli wybrani
                w powszechnych wyborach politycy roba sobie z geby cholewe...Mam nadzieje, ze
                spoleczenstwo rozliczy ich podczas tegorocznych wyborow...
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • pawel.zary Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 21:19
                  croolick napisał:

> Strasznie bedzie i glupio, ale moze najpierw poczekajmy? Zreszta nie wykrecaj
                  > kota ogonem - jestem przeciwnikiem GABINETU HISTORII ZAR a nie MUZEUM! Nawet
                  jak muzeum powstanie w zamku to wyawalone zostana w bloto niemale pieniadze na
                  > prowizorke przy Ogrodowej.

Miejmy nadzieję, że nie chodzi o to, żeby wyremontować lokal i potem zmienić
                  jego przeznaczenie? Mam nadzieję, że moze będzie tam po ewentualnych
                  przenosinach zbiorów do muzeum, nadal część biblioteki, np. pracownia
                  komputerowa.
                • p_e_k_o Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 23:11
                  croolick napisał:

> Jak na razie to chyba nikt nic nie przekazal?

Jak na razie to dopiero pojawiła się koncepcja. Poczekamy, zobaczymy.

> male kroczki miasto robi od 1945 r. ...

No i trochę zmianiło się od 1945.

> Strasznie bedzie i glupio, ale moze najpierw poczekajmy?

No właśnie, poczekajmy.

> Zreszta jesli mialbym wierzyc zarskiem SLD to muzeum juz instalowalo by sie w
                  > zamku, ktory przed paroma miesiacami przykazali Pietrak i Kwiatkowski miastu,
                  > hahaha :-)

A nie sądzisz, że przed zainstalowaniem muzeum w zamku najpierw należałoby
                  zrobić remot tego obiektu?

> Mam nadzieje, ze spoleczenstwo rozliczy ich podczas tegorocznych wyborow...

Społeczeństwo głupie nie jest. Zobaczymy.

--
                  BLUEBOX.zary.com.pl
                  WOJNA.zary.com.pl
                  WOODSTOCK.zary.com.pl
                  • croolick Re: to jak jest z tymi mózgami? 16.03.06, 23:46
                    p_e_k_o napisał:

> Jak na razie to dopiero pojawiła się koncepcja.

na ktora poszlo juz 200 tys.

> No i trochę zmianiło się od 1945.

No tak, po wojnie palac i zamek byly normalnie urzytkowane, willa Frenzla byla
                    budynkiem biurowym, kamienica Raedschow - Kornaczewskich sluzyla sluzbie zdrowia
                    , stal domek winny oraz palacyk mysliwski w Zielonym Lesie a dzis to ruiny...

> A nie sądzisz, że przed zainstalowaniem muzeum w zamku najpierw należałoby
                    > zrobić remot tego obiektu?

No to idz do burmistrza i zapytaj dlaczego gadal glupoty o rychlym utworzeniu
                    muzeum w zamku...

> Społeczeństwo głupie nie jest. Zobaczymy.

A wiec i Ty tez wierzysz, ze SLD poniesie w koncu sromotna kleske? :-)
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    zary.zagan.org/
                    • p_e_k_o Re: to jak jest z tymi mózgami? 17.03.06, 07:40
                      croolick napisał:

> No tak, po wojnie palac i zamek byly normalnie urzytkowane, willa Frenzla byla
                      > budynkiem biurowym, kamienica Raedschow - Kornaczewskich sluzyla sluzbie
                      > zdrowia, stal domek winny oraz palacyk mysliwski w Zielonym Lesie a dzis to
                      > ruiny...

Pojawiły się też nowe zakłady pracy, sklepy, osiedla mieszkaniowe, domki,
                      basen, kręgielnia, szkoły, ulice... miasto to nie tylko przeszłość.

> No to idz do burmistrza i zapytaj dlaczego gadal glupoty o rychlym utworzeniu
                      > muzeum w zamku...

Dla Ciebie pojęcie "rychły" oznacza 2-3 dni?
                      Nie jest to oczywiste, że najpierw remont, a potem dopiero cokolwiek?

> A wiec i Ty tez wierzysz, ze SLD poniesie w koncu sromotna kleske? :-)

Ja mam nadzieje, że wszyscy idioci poniosą w końcu sromotną klęskę (niezależnie
                      od koloru).

--
                      BLUEBOX.zary.com.pl
                      WOJNA.zary.com.pl
                      WOODSTOCK.zary.com.pl
        • p_e_k_o konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 14:23
          croolick napisał:

> Nie wierze tez, ze ktokoliwek poza czlonkami SLD i ich rodzin
          > (do nich chyba skierowane bylo zaproszenie, bo spotkanie bylo zakonspirowane)
          > odda cokolwiek.

Okazuje się, że w "zakonspirowanym" spotkaniu uczestniczyło 14 osób, w tym
          wiceprezes Towarzystwa Upiększania Miasta, członek PO. Wszyscy wiedzieli, tylko
          nie Ty :)))

Pozwolę sobie zacytować Pana wiceprezesa TUM:
          "Miasto ma za sobą różne doświadczenia w tej dziedzinie, chociażby z faktu
          zaprzepaszczenia zbiorów z Żarskiej Izby Tradycji, jednak tym razem
          uszczegółowiono procedury przekazania bądź wypożyczenia eksponatów. Słuszną
          była jedna z uwag, aby stworzyć coś na wzór Rady Programowej, bowiem myśli się
          o tematycznych wystawach. WIELU z kolekcjonerów zadeklarowało przekazanie
          swoich zbiorów BEZINTERESOWNIE." (więcej w TP)

Coś wali się ta Twoja teoria eseldowskiej konspiracji i czemu mnie to nie
          dziwi :)))

--
          BLUEBOX.zary.com.pl
          WOJNA.zary.com.pl
          WOODSTOCK.zary.com.pl
          • croolick Re: konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 16:22
            p_e_k_o napisał:

> Wszyscy wiedzieli, tylko nie Ty :)))

Boszsz, jakim Ty jestes malym czlowieczkiem. Pokaz mi jeszcze jezyk. Ja nie
            jestem kolekcjonerem, jestem mieszkancem tego miasta. Miasto ma natomiast swoja
            ekskluzywna liste kolekcjonerow.

> Coś wali się ta Twoja teoria eseldowskiej konspiracji i czemu mnie to nie
            > dziwi :)))

Jak moze sie walic cos, co jest prawda obiektywna? Pomysl, zawistniku i
            zlosliwcze - czy aby wcczesniej miasto informowalo publicznie o takim spotkaniu?
            Czy nadal beziesz sie glupio usmiechal?
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • p_e_k_o Re: konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 21:13
              croolick napisał:

> Boszsz, jakim Ty jestes malym czlowieczkiem. Pokaz mi jeszcze jezyk.

No i po co się tak rzucasz?
              Uspokój emocje i popatrz na sprawę nieco chłodniejszym okiem.

> Pomysl, zawistniku i zlosliwcze
              > Czy nadal beziesz sie glupio usmiechal?

Może w końcu zaprzestaniesz tych osobistych wycieczek i skupisz się na temacie
              rozmowy? Zapomniałeś już o swoich administracyjnych obietnicach? Za każdym
              razem, kiedy brakuje Ci argumentów, próbujesz przywalić poniżej pasa.

--
              BLUEBOX.zary.com.pl
              WOJNA.zary.com.pl
              WOODSTOCK.zary.com.pl
              • croolick Re: konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 21:28
                p_e_k_o napisał:

> No i po co się tak rzucasz?

Wiesz, po prostu ja juz dawno wyroslem z poziomu pyskowek w piaskownicy.

> Uspokój emocje i popatrz na sprawę nieco chłodniejszym okiem.

alez ja patrze spokojne i widze, ze wijesz sie w tym watku jak szczur zapedzony
                w slepy kat.

> Może w końcu zaprzestaniesz tych osobistych wycieczek i skupisz się na temacie
                > rozmowy?

Alez ja sie skupiam wlasnie na meritum sprawy - po raz kolejny pokazales z jak
                niskich pobudek wyplywaja twe wypowiedzi na tym forum i tym samym potwierdzasz
                opinie ludzi, ktorzy cie znaja, ze jestes zlosliwy i zawistny.

> Zapomniałeś już o swoich administracyjnych obietnicach?

nie zapomnialem i nie bede na forum nazywal Cie: "pieprzonym urzedasem",
                "zakompleksonym typem" czy innych epitetow nie bede uzywal.

> Za każdym razem, kiedy brakuje Ci argumentów, próbujesz przywalić poniżej
                > pasa.

Ponizej pasa? sam sie nokautujesz swa malostkowscia.
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • p_e_k_o Re: konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 21:38
                  croolick napisał:

> Wiesz, po prostu ja juz dawno wyroslem z poziomu pyskowek w piaskownicy.

Jak ktoś sobie coś w kółko powtarza, powtarza i powtarza, to w końcu może w to
                  uwierzyć.

> Alez ja sie skupiam wlasnie na meritum sprawy - po raz kolejny pokazales z jak
                  > niskich pobudek wyplywaja twe wypowiedzi na tym forum i tym samym potwierdzasz
                  > opinie ludzi, ktorzy cie znaja, ze jestes zlosliwy i zawistny.

Wydawało mi się, że meritum sprawy to "zakonspirowane eseldowskie spotkanie" w
                  sprawie muzeum.
                  A co do opinii na mój temat - takie coś mogą mówić ludzie którzy raczej mnie
                  nie znają.

> nie zapomnialem i nie bede na forum nazywal Cie: "pieprzonym urzedasem",
                  > "zakompleksonym typem" czy innych epitetow nie bede uzywal.

Ale ciągle używasz.

--
                  BLUEBOX.zary.com.pl
                  WOJNA.zary.com.pl
                  WOODSTOCK.zary.com.pl
                  • croolick Re: konspiracja - coś tam wiadomo 17.03.06, 22:05
                    p_e_k_o napisał:

> Jak ktoś sobie coś w kółko powtarza, powtarza i powtarza, to w końcu może w to
                    > uwierzyć.

Nie licz na to, ze twoje ciagle manipulacje stana sie prawda

> Wydawało mi się, że meritum sprawy to "zakonspirowane eseldowskie spotkanie" w
                    > sprawie muzeum.

No widzsz, zatem kolejny raz masz problemy ze zrozumieniem tekstu
                    pisanego...Albo znowu "rzniesz glupa" i porbujesz wykrecic kota ogonem.

> A co do opinii na mój temat - takie coś mogą mówić ludzie którzy raczej mnie
                    > nie znają.

a zdziwlbys sie...

> Ale ciągle używasz.

nie, nie uzywam
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    zary.zagan.org/
    • drogba666 Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 07:56
      Przeczytałem ten tekst na stronie miasta i nie wydaje mi się by była to
      propaganda. Zwykła informacja o tym co jest robione, przez kogo i zaproszenie
      do współpracy kolekcjonerów.

Skoro w tym roku będą wybory urząd powinien przestać pracować? A moze akcją pod
      publikę bedzie wystawienie księgi pamiątkowej w rocznice smierci JPII?
      Taki "komunista" wychodzi z taką propozycją?
      • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:02
        drogba666 napisał:

> Przeczytałem ten tekst na stronie miasta i nie wydaje mi się by była to
        > propaganda. Zwykła informacja o tym co jest robione, przez kogo i zaproszenie
        > do współpracy kolekcjonerów.

O tak, zwlaszcza, ze miasto nie raczylo nikogo poinformowac wczesniej o takim
        spotkaniu. A wlasciwe to w tej "informacji" to jakie sa konkrety? Kto
        zadeklarowal sie, ze odda, co odda? jaki plan zabezpieczenia zbiorow
        zaproponowal Wolowicz? Jaka wizje muzeum zaproponowali? Propagandowe bzdety.

> Skoro w tym roku będą wybory urząd powinien przestać pracować?

Ale dlaczego w takich "niepropagandowych" notkach zawsze pojawia sie nazwisko
        Wolowicza, przeciez wiadomo ze bierze za to gruba kasiore, by byc burmistrzem,
        czy o kazdym za przeproszeniem "pierdnieciu" zarskiego urzednika pojawia sie
        notka na oficjalnej stronie miejskiej?

> A moze akcją pod publikę bedzie wystawienie księgi pamiątkowej w rocznice
        > smierci JPII?
        > Taki "komunista" wychodzi z taką propozycją?

Wystarczy, ze Wegier wyskoczyl przed szereg, uwierz mi wiekszosc miasta miala z
        was niezly ubaw w tej smutnej chwili.
        --
        Niezależny Portal Żar
        zary.zagan.org/
        • drogba666 Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:22
          z kogo "nas"?

Nie jestem radnym, nie ja podjąłem tą decyzje, którą osobiście uważam ze
          niewłaściwą chozdi mi o zmiana nazwy ulicy Warszawskiej na JPII.

Twierdzisz ze nie powinni podawać ze sprawa tzw. muzeum ruszyła sie z
          inicjatywy wołowicza, lepiej wszystko pisać w formie bezosobowej ze zrobił to
          urząd? Moim zdaniem tak jak w każdym przedsiębiorstwie każdy pracownik ma
          przydzielone zadanie z któremu musi sie rozliczyć. Jeśli nauczyciele robią
          jakiś konkurs i podają to do prasy to też chcą zeby umieścic tam ich nazwisko.
          Wpiszą to sobie potem do ubiegania sie o awans. Poza tym pracują nad tym i chcą
          pewnie w ten sposób to podkreślić. Być moze w tym przypadku było podobnie?

Mnie nie razie to ze jest napisane kto daną rzecz zrobił, przeciwnie widac
          wtedy co kto na prawdę robi. A że dostaje za to pieniądze publiczne - cóż taka
          rola urzędu. Może kiedyś doczekamy się urzędników wykonujących prace za friko.
          • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:45
            drogba666 napisał:

> z kogo "nas"?

czlonkow i sympatykow GTM, o przepraszam SLD.

> Twierdzisz ze nie powinni podawać ze sprawa tzw. muzeum ruszyła sie z
            > inicjatywy wołowicza, lepiej wszystko pisać w formie bezosobowej ze zrobił to
            > urząd?

Tak. Tego wymagalaby zwykla urzednicza uczciwosc. Przeciez urzednik wykonuje
            zlecona prace, za ktora otrzymuje wynagrodzenie. Za to na koniec kadencji
            BURMISTRZ (a nie jego wice, ktory nie pochodzi z wyborow a ma chrapke na fotel
            burmistrza) powinien zlozyc sprawozdanie z realizacji programu wyborczego i
            wtedy okazaloby sie czy dobrze potrafil kierowc ludzmi, ktorzy powinni byc
            ANONIMOWYMI wykonawcami jego wizji.

> Moim zdaniem tak jak w każdym przedsiębiorstwie każdy pracownik ma
            > przydzielone zadanie z któremu musi sie rozliczyć.

Masz racje - rozliczaja sie swojemu SZEFOWI

> Jeśli nauczyciele robią
            > jakiś konkurs i podają to do prasy to też chcą zeby umieścic tam ich nazwisko.

Pomieszalo Ci sie co nieco - UDZIAL W KONKURSACH NIE JEST CZESCIA OBOWIAZKOW
            PRACOWNICZYCH.

> Wpiszą to sobie potem do ubiegania sie o awans.

Awans zawodowy tez nie jest OBOWIAZKIEM od jakiegos czasu (poza stazem)

> Poza tym pracują nad tym i chcą
            > pewnie w ten sposób to podkreślić. Być moze w tym przypadku było podobnie?

Nie w tym przypadku jest inaczej. Nauczyciel swoja praca nie moze wplynac na
            wynki wyborow ;-)

> Mnie nie razie to ze jest napisane kto daną rzecz zrobił, przeciwnie widac
            > wtedy co kto na prawdę robi.

> A że dostaje za to pieniądze publiczne - cóż taka
            > rola urzędu.

Niech O SUKCESACH wie o tym BURMISTRZ, TO ON POWINIEN BYC OCENIANY ZA DZIALANIA
            PRZEZ SPOLECZENSTWO.

> Może kiedyś doczekamy się urzędników wykonujących prace za friko.

Moze doczekamy sie urzednikow, ktorzy BEDA URZEDNIKAMI A NIE POLITYKAMI.
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
        • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:35
          croolick napisał:

> O tak, zwlaszcza, ze miasto nie raczylo nikogo poinformowac wczesniej o takim
          > spotkaniu.

A Ty to jesteś "wszyscy"? Coś przegapiłem? Dlaczego teraz nagle należy Cię
          wszędzie zapraszać?

> Ale dlaczego w takich "niepropagandowych" notkach zawsze pojawia sie nazwisko
          > Wolowicza,

Bo jest wiceburmistrzem. Jeśli Ty będziesz zajmował tą funkcję, wtedy pojawiać
          się będzie Twoje nazwisko - proste.

> czy o kazdym za przeproszeniem "pierdnieciu" zarskiego urzednika pojawia sie
          > notka na oficjalnej stronie miejskiej?

Źle że urząd informuje?

> Wystarczy, ze Wegier wyskoczyl przed szereg, uwierz mi wiekszosc miasta miala
          > z was niezly ubaw w tej smutnej chwili.

Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?
          A może nosisz koszulkę "nie opłakiwałem papieża" ?

--
          BLUEBOX.zary.com.pl
          WOJNA.zary.com.pl
          WOODSTOCK.zary.com.pl
          • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:51
            p_e_k_o napisał:

> A Ty to jesteś "wszyscy"? Coś przegapiłem? Dlaczego teraz nagle należy Cię
            > wszędzie zapraszać?

Oczywiscie Ty uwazsz, ze ja powinienem byc zaproszony... A teraz pomysl. A moze
            inni mieszkancy powinni byc poinformowani o takim spotkaniu? Moze chcieliby
            przyjsc. W notce wyraznie jest napisane, ze bylo to spotkanie koncesjonowane -
            "na zaproszenie Z-cy Burmistrza Miasta p. Franciszka Wołowicza i dyrektora
            Miejskiej Biblioteki Publicznej – p. Jana Tyry" A zatem z gory wybrano grono
            osob. Czy aby po to by nikt nie zadawal trudnych pytan czy aby do wiadmosci
            publicznej nie dostaly sie nieporzadane informacje?

> Źle że urząd informuje?

A o czym to informuje, bo jeszcze sie nie dowiedzialem jak ma wygladac to
            muzeum, kto i co odda i wielu, wielu innych rzeczy...

> Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?

Nie obrazaj zarskiego SLD, bo Cie sadem straszyc beda.

> A może nosisz koszulkę "nie opłakiwałem papieża" ?

prosze stosuj sie do netykiety
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 09:44
              croolick napisał:

> A o czym to informuje, bo jeszcze sie nie dowiedzialem jak ma wygladac to
              > muzeum, kto i co odda i wielu, wielu innych rzeczy...

A co Cie to obchodzi, kto chce coś oddać a kto nie chce. To prywatna
              sprawa "oddawacza". Chcesz się dowiedzieć więcej, albo masz coś do przekazania -
              idź do ratusza i pogadaj z Wołowiczem, albo z Nowińskim.

> Nie obrazaj zarskiego SLD, bo Cie sadem straszyc beda.

A co, zapisałeś się?

--
              BLUEBOX.zary.com.pl
              WOJNA.zary.com.pl
              WOODSTOCK.zary.com.pl
              • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 10:43
                p_e_k_o napisał:

> A co Cie to obchodzi, kto chce coś oddać a kto nie chce. To prywatna
                > sprawa "oddawacza". Chcesz się dowiedzieć więcej, albo masz coś do przekazania

Jak w PRLu, co? Jak chcesz sie czegos dowiedziec to idz do Komitetu i popros.
                Peko, czasy sie zmienily to wladza powinna obywateli informowac. Ponadto UM
                traktuje TUM jako niebyle, wiec niewidzialna osoba miala by pojsc na audiencje?

> > Nie obrazaj zarskiego SLD, bo Cie sadem straszyc beda.
                >
                > A co, zapisałeś się?

napisales: "Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?" - no coz SLD widocznie dobrze
                sie bawilo.

--
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • p_e_k_o Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 12:50
                  croolick napisał:

> Jak w PRLu, co? Jak chcesz sie czegos dowiedziec to idz do Komitetu i popros.
                  > Peko, czasy sie zmienily to wladza powinna obywateli informowac.

Czasy się zmieniły ale Ty nie.
                  Nie "do Komitetu i poproś" tylko do Urzędu Miejskiego i zapytaj - wtedy
                  zostaniesz dokładnie poinformowany.
                  Nie bój się urzędu - za odezwanie się do urzędnika nikt Ci nie przywali gumą po
                  plecach (czasy się zmieniły, sprawdź).

> Ponadto UM traktuje TUM jako niebyle, wiec niewidzialna osoba miala by pojsc
                  > na audiencje?

Chcesz się wypłakać na ramieniu?

> napisales: "Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?" - no coz SLD widocznie
                  > dobrze sie bawilo.

"Widocznie" - czyli nie wiesz tak naprawdę? Rzucasz więc OSZCZERSTWA pod
                  adresem SLD, że dobrze się bawiło (przy okazji śmierci papieża)? Dobrze się
                  czujesz?

--
                  BLUEBOX.zary.com.pl
                  WOJNA.zary.com.pl
                  WOODSTOCK.zary.com.pl
                  • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 13:52
                    p_e_k_o napisał:

> Nie "do Komitetu i poproś" tylko do Urzędu Miejskiego i zapytaj - wtedy
                    > zostaniesz dokładnie poinformowany.
                    > Nie bój się urzędu - za odezwanie się do urzędnika nikt Ci nie przywali gumą
                    > po plecach (czasy się zmieniły, sprawdź).

Widze, ze nadal nie rozumiesz tego co powinno sie po 1989 r. zmienic...

> "Widocznie" - czyli nie wiesz tak naprawdę? Rzucasz więc OSZCZERSTWA pod
                    > adresem SLD, że dobrze się bawiło (przy okazji śmierci papieża)? Dobrze się
                    > czujesz?

Przeczytaj swe slowa a nie manipuluj.
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    zary.zagan.org/
      • ra_nie Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 08:15
        drogba666 napisał:
        ...Skoro w tym roku będą wybory urząd powinien przestać pracować?
        A gdzie był "urząd" jak Skobelski utrącił Muzeum Pogranicza? Pieniadze
        przeznaczył na tzw. ratownictwo medyczne, (nb. do dzisiaj z tym nie ruszył.
        Jedyną przyczyną oficjalną byłu pieniądze. 100 tys. zł, przy 50 mln. (wówczas)
        budżecie powiatu. A prawda jest taka, ze nie była to jego inicjatywa i nie
        mógłby sie nią chwalić po wsze czasy. A może już wówczas był "amator" na
        kamieniczki, sprzedane za nieduże pieniądze - jakoś na ten temat obrońcy
        zabytków z naszego Forum milczą.
        > ...A moze akcją pod publikę bedzie wystawienie księgi pamiątkowej w rocznice
        smierci JPII?
        Taki "komunista" wychodzi z taką propozycją?
        Pewnie, ze będzie pod publikę. WYŁĄCZNIE.
        • tunk Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 09:52
          ra_nie napisał:
          ...A może już wówczas był "amator" na
          > kamieniczki, sprzedane za nieduże pieniądze - jakoś na ten temat obrońcy
          > zabytków z naszego Forum milczą.

To przecież dobrze, ze znalazł sie inwestor, który zrobi w tym zabytku coś
          porządnego.
          • ra_nie Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 11:02
            tunk napisał:

> ra_nie napisała:
            ...A może już wówczas był "amator" na kamieniczki, sprzedane za nieduże
            pieniądze - jakoś na ten temat obrońcy zabytków z naszego Forum milczą.

> To przecież dobrze, ze znalazł sie inwestor, który zrobi w tym zabytku coś
            > porządnego.
            No własnie, tu inwestor jest ok. zrobi coś porządnego, a inwestor w pałacu i
            zamku zrobi "coś brzydkiego". Relatywizm, aż parzy.
            • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 15:50
              ra_nie napisał:

> No własnie, tu inwestor jest ok. zrobi coś porządnego, a inwestor w pałacu i
              > zamku zrobi "coś brzydkiego". Relatywizm, aż parzy.

nie bardzo widze tu jakis problem, moze mi wyjasnisz? Ja sie ciesze, ze Decker
              kupil ta kamienice i zamierza ja wyremontowac, skoro Powiat nie zorganizowal
              muzeum. A co do palacu i zamku to wole powstrzymac sie z hurraoptymizmem rodem z
              Ratusza poki nie zobacze, ze cos autentycznie sie dzieje (kraczowanie krzakow
              czy zamurowywanie wejsc przy nienaprawionym dachu wyglada na perfumowanie
              spoconego ciala).
              --
              Niezależny Portal Żar
              zary.zagan.org/
              • ra_nie Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 17.03.06, 08:10
                croolick napisał:

> ra_nie napisał:
                No własnie, tu inwestor jest ok. zrobi coś porządnego, a inwestor w pałacu i
                zamku zrobi "coś brzydkiego". Relatywizm, aż parzy.
                > nie bardzo widze tu jakis problem, moze mi wyjasnisz? Ja sie ciesze, ze Decker
                > kupil ta kamienice i zamierza ja wyremontowac, skoro Powiat nie zorganizowal
                > muzeum. A co do palacu i zamku to wole powstrzymac sie z hurraoptymizmem
                rodem z Ratusza poki nie zobacze, ze cos autentycznie sie dzieje (kraczowanie
                krzakow czy zamurowywanie wejsc przy nienaprawionym dachu wyglada na
                perfumowanie spoconego ciala).

Szkoda, ze nie widzisz tu problemu, który sam wprowadziłes na Forum. Nie
                zauważasz, ze być, albo nie być, Muzeum w Żarach zależy od osób prywatnych?
                Czy Pietrak i wspólnik udostepnią Zamek?, jesli tak to za ile?, Czy Łuckiewicz
                Croolick i in. przekażą zbiory i za ile?
                Przypominam, że Powiat nie robi łaski. Prowadzenie Muzeum Regionalnego to
                USTAWOWY OBOWIĄZEK POWIATU, z którego Cieślak nie umiał (moze nie chciał) się
                wywinąć, który Skobelski "olał", a który Wołowicz zawłaszcza w imię przyszłego
                sukcesu wyborczego.
                Przyszłość widzę czarno, bo
                - po pierwsze, nie ma godnej siedziby na Muzeum, która jest dobrze połozona i
                stanowi własność miasta lub powiatu (chyba, żeby pogonić Tyrę z biblioteką,
                która najbardziej słuzy swojej załodze,
                - pod drugie, Izba wyciagnie kasę z urzędu i od sponsorów, od naiwnych
                regionalistów eksponaty , a nastepnie cichuteńko, po wyborach - umrze.
                - po trzecie, następny starosta znów oswiadczy, ze nie ma pieniedzy bo musi
                spłacać "po poprzednikach" i ważniejszy jest oddział ratunkowy niz Muzeum.
                Ja się cieszę z każdej prywatyzacji, ale wolałabym, żeby Deker kupił np. PEKOM,
                albo inną studnię bez dna w której giną publiczne pieniądze.
                Pzdr
                • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 17.03.06, 11:25
                  ra_nie napisał:

> Szkoda, ze nie widzisz tu problemu, który sam wprowadziłes na Forum.

Jedyny problem jaki wprowadzilem to brak muzeum w Zarach i marnotrawienie
                  srodkow na jakis tam "gabinet historii"

> Nie zauważasz, ze być, albo nie być, Muzeum w Żarach zależy od osób
                  > prywatnych?
                  > Czy Pietrak i wspólnik udostepnią Zamek?, jesli tak to za ile?, Czy Łuckiewicz
                  > Croolick i in. przekażą zbiory i za ile?

no fakt, ale z drugiej strony spoleczna rada powinna istniec przy muzeum (obecna
                  wladza nie ufa spoleczenstwu, wiec nawet o czyms takim nie mysli) - nie widze
                  nic zlego we WZBOGACANIU zbiorow przez mieszkancow (to wrecz element zycia
                  spoleczenstwa obywatelskiego). Ale masz racje, skoro chca miec namiastke muzeum
                  to niech daza kase na zakup zbiorow w podstawowej czesci.

> Przypominam, że Powiat nie robi łaski. Prowadzenie Muzeum Regionalnego to
                  > USTAWOWY OBOWIĄZEK POWIATU, z którego Cieślak nie umiał (moze nie chciał) się
                  > wywinąć, który Skobelski "olał",

naprawde jest taki ustawowy zapis? Nie wiedzialem.

> a który Wołowicz zawłaszcza w imię przyszłego
                  > sukcesu wyborczego.
                  > Przyszłość widzę czarno, bo
                  > - po pierwsze, nie ma godnej siedziby na Muzeum, która jest dobrze połozona i
                  > stanowi własność miasta lub powiatu (chyba, żeby pogonić Tyrę z biblioteką,
                  > która najbardziej słuzy swojej załodze,
                  > - pod drugie, Izba wyciagnie kasę z urzędu i od sponsorów, od naiwnych
                  > regionalistów eksponaty , a nastepnie cichuteńko, po wyborach - umrze.
                  > - po trzecie, następny starosta znów oswiadczy, ze nie ma pieniedzy bo musi
                  > spłacać "po poprzednikach" i ważniejszy jest oddział ratunkowy niz Muzeum.

Tu sie z Toba zgadzam w 100%

> Ja się cieszę z każdej prywatyzacji, ale wolałabym, żeby Deker kupił np.
                  > PEKOM,

:-) No co Ty a partyjne synekury? Uwlaszczyc na Pekomie to chciala sie zarska GTM.

pozdrav
                  --
                  Niezależny Portal Żar
                  zary.zagan.org/
    • pawel.zary Re: ubrał sie diabeł w ornat i na mszę ogonem ... 16.03.06, 13:19

croolick napisał:
      ... "Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?" - no coz SLD widocznie
      > dobrze sie bawilo.

peko odpisał:
      "Widocznie" - czyli nie wiesz tak naprawdę? Rzucasz więc OSZCZERSTWA pod
      adresem SLD, że dobrze się bawiło (przy okazji śmierci papieża)? Dobrze się
      czujesz?

Co zrozumiał pawel.zary:
      croolick nie pisze o "radości SLD ze śmierci papieża" - pisze to w innym
      kontekście. To co zrobił przewodniczacy Rady miejskiej (zmiana nazwy ulicy) i
      co robi obecnie wiceburmistrz (wypowiedż w TV o uczczeniu rocznicy smierci
      papieża) nie jest dla wszystkich wiarygodne z różnych powodów.
      Ktoś (chyba drogba?) wspomniał, że kto miał o tym powiedzieć w tv ... no jak to
      kto? Mógł przeczytać lektor TeleZet jako informację lub rzecznik prasowy Urzedu
      Miejskiego - po to własnie jest ta funkcja.
      Wyscig o to, "kto bedzie szybszy w temacie śmierci papieża" (my pierwsi lepiej
      to wykorzystaliśmy, a nie oni - dlatego sie cieszymy - tak rozumiem wypowiedż
      croolicka - croolick nie zarzuca "radości ze śmierci").
      Proponuje szanowni forumowicze nie kontynuować tego wątku o papieżu. Nie
      mieszajmy wiary w sprawy doczesne.

p.s.
      patrz peko, że starostwo też ma Ulę Durską , która jest rzecznikiem, a
      w "każdej" kwestii w tv wypowiada się głównie starosta Skobelski (SLD) ........
      no i Ty na forum (;-) )
      • p_e_k_o Re: ubrał sie diabeł w ornat i na mszę ogonem ... 16.03.06, 14:25
        pawel.zary napisał:

>
        > croolick napisał:
        > ... "Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?" - no coz SLD widocznie
        > > dobrze sie bawilo.
        >
        > peko odpisał:
        > "Widocznie" - czyli nie wiesz tak naprawdę? Rzucasz więc OSZCZERSTWA pod
        > adresem SLD, że dobrze się bawiło (przy okazji śmierci papieża)? Dobrze się
        > czujesz?
        >
        > Co zrozumiał pawel.zary:

Zapomniałeś przytoczyć jeszcze to, co było na początku:

> croolick napisał:
        > Wystarczy, ze Wegier wyskoczyl przed szereg, uwierz mi wiekszosc miasta miala
        > z was niezly ubaw w tej smutnej chwili.

> peko odpisał:
        > Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?

> Mógł przeczytać lektor TeleZet jako informację lub rzecznik prasowy Urzedu
        > Miejskiego - po to własnie jest ta funkcja.

Ale równie dobrze mógł to zrobić (i zrobił) wiceburmistrz.

> Wyscig o to, "kto bedzie szybszy w temacie śmierci papieża" (my pierwsi
        > lepiej to wykorzystaliśmy, a nie oni - dlatego sie cieszymy

Dziwnie to odbierasz. Chyba nie sądzisz, że tylko tzw. prawica ma monopol na
        nazywanie ulic imieniem papieża? Cóż, nawet w PZPR byli ludzie wierzący.

> Proponuje szanowni forumowicze nie kontynuować tego wątku o papieżu. Nie
        > mieszajmy wiary w sprawy doczesne.

Racja. Nie mówiąc już o tym, że jest to raczej luźno powiązane z głównym
        tematem.

> p.s.
        > patrz peko, że starostwo też ma Ulę Durską , która jest rzecznikiem, a
        > w "każdej" kwestii w tv wypowiada się głównie starosta Skobelski

Widocznie taka jest polityka informacyjna. Uważasz że zła?

--
        BLUEBOX.zary.com.pl
        WOJNA.zary.com.pl
        WOODSTOCK.zary.com.pl
        • pawel.zary Re: ubrał sie diabeł w ornat i na mszę ogonem ... 16.03.06, 16:28
          p_e_k_o napisał:

> > croolick napisał:
          > > Wystarczy, ze Wegier wyskoczyl przed szereg, uwierz mi wiekszosc miasta m
          > iala
          > > z was niezly ubaw w tej smutnej chwili.
          >
          > > peko odpisał:
          > > Jaki kretyn bawi się w takiej chwili?
          >
          > > Mógł przeczytać lektor TeleZet jako informację lub rzecznik prasowy Urzed
          > u
          > > Miejskiego - po to własnie jest ta funkcja.
          >
          > Ale równie dobrze mógł to zrobić (i zrobił) wiceburmistrz.
          >
          > > Wyscig o to, "kto bedzie szybszy w temacie śmierci papieża" (my pierwsi
          > > lepiej to wykorzystaliśmy, a nie oni - dlatego sie cieszymy
          >
          > Dziwnie to odbierasz. Chyba nie sądzisz, że tylko tzw. prawica ma monopol na
          > nazywanie ulic imieniem papieża? Cóż, nawet w PZPR byli ludzie wierzący.
          >
          >

Nikt nie ma monopolu na wiarę, ani lewica ani prawica, ale pewni ludzie są
          mniej lub bardziej wiarygodni w tych kwestiach. "Ubaw" był raczej zaprawiony
          goryczą, irytacją i zażenowaniem.
          Wiceburmistrz może sie wypowiadać w tych kwestiach - jego sprawa, ale też jego
          osobiste ryzyko. Takt i wyczucie chyba zawiodły w tym przypadku, a
          wystarczyłoby, żeby wypowiedział sie rzecznik prasowy lub jak wspomniałem tekst
          odczytał lektor.
          Polityka informacyjna przypomina mi raczej opłacane za publiczne pieniądze
          kreowanie pozytywnego wizerunku starosty (taka gierkowszczyzna). Nie widuję
          Ulki w tv.
          Jak otwieram Tygodnik Powiatowy to dla zabawy zawszę liczę ilość uśmiechnietych
          do zdjęcia "edwardów" ("franków" też) na stronie. Czasem zajmują pół gazety i
          wydają się wszechobecni - jak jeszcze niedawno L.Miller.

p.s.
          peko nie zadawaj juz proszę pytań w kwestii wiary.

• p_e_k_o Re: ubrał sie diabeł w ornat i na mszę ogonem ... 16.03.06, 20:36
            pawel.zary napisał:

> Nikt nie ma monopolu na wiarę, ani lewica ani prawica, ale pewni ludzie są
            > mniej lub bardziej wiarygodni w tych kwestiach. "Ubaw" był raczej zaprawiony
            > goryczą, irytacją i zażenowaniem.

To dość subiektywna ocena, ale każdy ma prawo odbierać to po swojemu.

> Polityka informacyjna przypomina mi raczej opłacane za publiczne pieniądze
            > kreowanie pozytywnego wizerunku starosty (taka gierkowszczyzna). Nie widuję
            > Ulki w tv.

Gdyby taka polityka kreowała wizerunek negatywny, byłoby to chyba wyrzucanie
            pieniędzy w błoto (a chyba nie na tym polega rola rzecznika prasowego).

> Jak otwieram Tygodnik Powiatowy to dla zabawy zawszę liczę ilość
            > uśmiechnietych do zdjęcia "edwardów" ("franków" też) na stronie. Czasem
            > zajmują pół gazety i wydają się wszechobecni - jak jeszcze niedawno L.Miller.

Krąg czytelników TP stale się powiększa :)
            Widocznie redaktor naczelny nie ma nic przeciwko uśmiechniętym twarzom w swojej
            gazecie.

--
            BLUEBOX.zary.com.pl
            WOJNA.zary.com.pl
            WOODSTOCK.zary.com.pl
          • drogba666 Religia - opium dla ludu 17.03.06, 08:34
            Moim zdaniem wystawianie jakieś ksiegi pamięci w urzędzie to nieporozumienie. O
            ile wiem na razie ten kraj jest świecki, ale patrząc jak sie czarni ostatnio
            rozbrykali nie wiem jak długo to potrwa. Moim zdaniem taką księge powinien
            wystawić np proboszcz parafii a nie urząd.

Stawia sie pomniki papieżowi, zmienia nazwy ulici i szkół - wszystko na pokaz i
            pod publiczke. A ludzi są dla siebie coraz gorsi, cała nauka JP II, którą mało
            kto zna upraszcza sie do wizerunku dobrego papieża _ Polaka.

Oczywiście części prawicy nie podoba sie ze to wegier wyszedł z porpozycją
            zmiany nazwy ulicy, podobnie jak wołowicz mówi o uczczeniu pierwszej rocznicy
            smierci papieża. Mi nie podoba sie takie działnie z definicji władzy świeckiej
            w tym państwie. Działają organizacje pozarządowe, skupione też przy kościele,
            to one powinny wychodzić z tego typu propozycjami a nie urzędnik. I to bez
            różnicy czy z SLD czy KPN. Każdy z nich powinien zastanowić sie czy takie
            działanie nie narusza np. równego traktowania wszystkich związków wyznaniowych.

• drogba666 Re: Religia - opium dla ludu 17.03.06, 11:55
                Moze teraz taka postawa jest niemodna, ale czy każdy musi iść za modą?

Niestety u nas nie ma jasnego podziału na lewicę i prawicę. Bo pomimo ze dana
                partia prezentuje wartości lewicowe np. w sferze światopoglądowej to już
                gospodarkę traktuje liberalnie i na odwrót. Coś trzeba wybrać zeby móc sie
                identyfikować z daną opcją, takie są mechanizmy socjologiczne. I dlatego,
                pomimo "błędów i wypaczeń" bliżej mi do SLD.

Ale na żarskim podwórku takich ostrych podziałów nie powinno być. Polaryzacja i
                ostra walka polityczna (która i tak nijak sie ma do rzeczywistych problemów np.
                w służbie zdrowia) korzyści nie przynosi.
                • croolick Re: Religia - opium dla ludu 17.03.06, 16:28
                  Tylko mi powiedz, w jakim stopniu SLD realizuje w praktyce idealy lewicy. Nie
                  teraz, gdy w opozycji im latwiej ale wtedy gdy rzadzili - dlaczego religia wciaz
                  jest w szkolach, gdzie polityka wyrownywania szans, gdzie antwojenne dzialania i
                  inne? IMHO SLD to zwykla partia wladzy a nie zadna lewica.
                  --
                  Niezależny Portal Żar
                  zary.zagan.org/
                  • drogba666 Re: Religia - opium dla ludu 20.03.06, 11:28
                    Patrząc na to co teraz funduje nam PiS, SLD było partią super postępową,
                    otwartą na inny światopogląd i gotową do dyskusji np. o zmianie prawa karnego w
                    sprawie sankcji dla palaczy maryśki.

Myśle ze żadna partia w tym katolickim kraju nie odważy sie wyłączyć lekcji
                    religii ze szkół. teraz mówi sie o maturze z religii. Dodatkowo plany lekcji
                    układane są tak zeby te lekcje nie wypadały na początku lub końcu dnia. Bo
                    dyrekcja wie ze wtedy połowa uczniów olała by kleche.

Porównując działania i to co mówiły minister ds. równego traktowania kobiet
                    (nie wiem czy dobra nazwa) chodzi o Środę i teraz tą panią z LPR widać różnicę.
                    PiS traktuje kobietę raczej jako tanią siłę robocza i pomoc w domu, aha no i
                    najważniejsze zadanie - rodzić dzieci za tysiacza.

Za rządów SLD minister edukacji nie pisał listów do szkół, w których
                    przyrównuje działaczy organizacji pacyfistycznych czy ekologów do terrorystów i
                    wywrotowców.
                    Rzadzący dali sie wmanewrować w tą głupią wojne o ropę, ale zadna partia prócz
                    Samoobrony i UPR nie mówiła głośno przed wyborami ze wycofa wojska z Iraku. I
                    nie wycofa, zostaną tam tak długo jak bedą chcieli tego amerykanie.

SLD to była partią władzy kiedy sprawowała rządy. Teraz jest partią opozycyjną.
                    Czytając statut partii odnajdziesz tam zapisy określające SLD jako lewicę.
                    Czytając konstytucje PRL i nie będąc nigdy w tym kraju można było odnieść
                    wrażenie ze to całkiem normalny kraj. Wszystko zależy więc od ludzi którzy są
                    twarzami tych instytuacji i podejmują kluczowe decyzje.

• mk_ck Re: Widmo Izby...Religia - opium dla ludu 20.03.06, 11:37
                      drogba666 napisał:

> Patrząc na to co teraz funduje nam PiS, SLD było partią super postępową,
                      > otwartą na inny światopogląd i gotową do dyskusji np. o zmianie prawa karnego
                      w sprawie sankcji dla palaczy maryśki. Myśle ze żadna partia w tym katolickim
                      kraju nie odważy sie wyłączyć lekcji religii ze szkół. teraz mówi sie o maturze
                      z religii. Dodatkowo plany lekcji układane są tak zeby te lekcje nie wypadały
                      na początku lub końcu dnia. Bo dyrekcja wie ze wtedy połowa uczniów olała by
                      kleche. Porównując działania i to co mówiły minister ds. równego traktowania
                      kobiet (nie wiem czy dobra nazwa) chodzi o Środę i teraz tą panią z LPR widać
                      różnicę. PiS traktuje kobietę raczej jako tanią siłę robocza i pomoc w domu,
                      aha no i najważniejsze zadanie - rodzić dzieci za tysiacza.
                      Za rządów SLD minister edukacji nie pisał listów do szkół, w których
                      przyrównuje działaczy organizacji pacyfistycznych czy ekologów do terrorystów i
                      wywrotowców. Rzadzący dali sie wmanewrować w tą głupią wojne o ropę, ale zadna
                      partia prócz Samoobrony i UPR nie mówiła głośno przed wyborami ze wycofa
                      wojska z Iraku. I nie wycofa, zostaną tam tak długo jak bedą chcieli tego
                      amerykanie. SLD to była partią władzy kiedy sprawowała rządy. Teraz jest partią
                      opozycyjną. Czytając statut partii odnajdziesz tam zapisy określające SLD jako
                      lewicę. Czytając konstytucje PRL i nie będąc nigdy w tym kraju można było
                      odnieść wrażenie ze to całkiem normalny kraj. Wszystko zależy więc od ludzi
                      którzy stwarzami tych instytuacji i podejmują kluczowe decyzje.

Ja bardzo przepraszam, ale załóz sobie bloga, albo nowy wątek bo wprowadzasz
                      nas w błąd. Ani słowa o Izbie !!!
        • mk_ck Re: ubrał sie diabeł w ornat i na mszę ogonem ... 17.03.06, 07:42
          p_e_k_o napisał, że:

croolick napisał, że:
          >...patrz peko, że starostwo też ma Ulę Durską , która jest rzecznikiem, a
          w "każdej" kwestii w tv wypowiada się głównie starosta Skobelski.

>>Widocznie taka jest polityka informacyjna. Uważasz że zła?

Nie w kazdej, tylko w tych "słusznych" kwestiach. W kwestiach trudnych i
          wymagających robi to np. pani Skarbnik.
    • funo Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 14:45
      Grodzisk Wlkp. oraz Wronki choc są mniejszymi miastami od Żar mają drużyny
      pierwszoligowe w piłce nożnej, a my ciągle tylko 3 liga zatem proponuje aby
      wszystkie pieniądze wydawać na sprowadzanie piłkarzy. Taką mam koncepcje;-)))
      • croolick Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 16.03.06, 15:44
        funo napisał:

> Grodzisk Wlkp. oraz Wronki choc są mniejszymi miastami od Żar mają drużyny
        > pierwszoligowe w piłce nożnej, a my ciągle tylko 3 liga zatem proponuje aby
        > wszystkie pieniądze wydawać na sprowadzanie piłkarzy. Taką mam koncepcje;-)))

Nie ma sprawy, pod warunkiem ze zasposnsorujesz taka druzyne a z tego co wiem to
        w biznesie nieszczegolnie Ci szlo, dlatego wyladowales na bezpiecznej
        urzedniczej posadce, nieprawdaz? Ja z kolei chcialbym zauwazyc, ze taki Grodzisk
        czy Wronki maja wlasne muzea (prawdziwe a nie jakies "gabinety"), ktore
        finansuje samorzad...
        --
        Niezależny Portal Żar
        zary.zagan.org/
        • funo Re: Widmo Izby krąży nad Żarami. 17.03.06, 08:44
          "Muzuem Ziemi Grodziskiej nadal jest instytucją półspołeczną i dlatego na stałe
          czynne jest w każdą niedzielę od 11:00 do 13:30"
          Jest to wypis z historii muzeum strona miejska Grodziska Wlkp., co do tzw.
          netykiety, czyli osobistych ataków, odpowiem Ci, że ja chociaz próbowałem
          różnych sposobów na życie i staram sie ciągle robić coś ciekawego.
          Czego i Tobie życzę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka