Dodaj do ulubionych

pamietacie te wyjątkowe osoby?

31.05.06, 21:41
kiedys bardzo widoczne - wszyscy ich znali, male dzieci straszono :D
jadzia krawężnik, wiesiu (rysiu?) faszysta, taki inny umundurowany, co na
skrzyżowaniach spisywał numery samochodow a mial odznaczen tyle, co
jaruzelski? taki mocno praktykujący, który chodził z połamanym widelcem z
jednym zębem zawsze w drodze z albo do kosciola
czy kogos przeoczyłam? gdzie oni sie podziali?
Obserwuj wątek
    • drogba666 Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 08:23
      Masz pozwolenie od tego człowieka na publikowanie jego wizerunku? Zwłaszcza
      przy takich komentarzach? W co ty sie bawisz, robisz zdjęcia upośledzonym
      ludziom?

I tacy ludzie jak ty są nauczycielami, strach posyłac dzieci do szkoły. Swoim
      uczniom tez robisz zdjęcia z ukrycia? Pewnie tego człowieka nia stac na
      adwokata, ale zapewniam ciebie, że mogą zneleśc sie ludzie którzy zapłaciliby
      za pomoc prawną aby tego typu zdarzenie nie powtrórzyły się.

Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej wykasować to zdjęcie.
      • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 08:31
        drogba666 napisał:

> Masz pozwolenie od tego człowieka na publikowanie jego wizerunku?

Zwykly czlowiek nie podlega ochronie wiezerunku, nie wiem czy wiesz. Zwlaszcza, ze nie zrobilem zdjecia Stasiowi, tylko wszedl w kadr i stanowi element tla - faktem jest, ze wykadrowalem jego postac dla potrzeb tego watku.

> Zwłaszcza przy takich komentarzach?

Jakich? Co zlego nt. Stasia zostalo powiedziane a jest nieprawda? W jaki sposob moglby byc obrazony?

> W co ty sie bawisz, robisz zdjęcia upośledzonym ludziom?

O! Juz liczba mnoga. Przpomninma, ze twierdzenie, jakobym robil zdjecia "zdjęcia upośledzonym ludziom" jest beszczelnym pomowieniem.

> I tacy ludzie jak ty są nauczycielami, strach posyłac dzieci do szkoły.

a kim Ty jestes?

> Swoim uczniom tez robisz zdjęcia z ukrycia?

Tak, i pokazuje rozicom, ktorzy twierdza, ze ich dziecko nigdy w zyciu nie sciagalo na sprawdzanie.

> Pewnie tego człowieka nia stac na
        > adwokata, ale zapewniam ciebie, że mogą zneleśc sie ludzie którzy zapłaciliby
        > za pomoc prawną aby tego typu zdarzenie nie powtrórzyły się.

No widze, ze Ty juz bawisz sie w adwokata.

> Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej wykasować to zdjęcie.

Zloz doniesienie - pamietaj, ze wykorzystanie wizerunku jest scigane z oskarzenia prywatnego a zatem nie obejdzie sie bez twojej rozmowy ze Stasiem.
        • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 09:19
          croolick napisał:

> Zwykly czlowiek nie podlega ochronie wiezerunku, nie wiem czy wiesz.

Co Ty powiesz?
          Nie dość że olewasz netykietę, to teraz olewasz prawo. Brawo.

Poczytaj sobie przepisy:

Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim
          przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane,
          jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
          2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
          1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
          przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych,
          zawodowych,
          2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie,
          krajobraz, publiczna impreza.

> Zwlaszcza, ze nie zrobilem zdjecia Stasiowi, tylko wszedl w kadr i stanowi
          > element tla - faktem jest, ze wykadrowalem jego postac dla potrzeb tego watku.

Element tła, dobre sobie.
        • drogba666 croolick łąmie Prawo prasowe 01.06.06, 09:39
          Poczytaj sobie w wolnej chwili, może zwrócisz uwagę ze twoje postępowanie jest
          nieetyczne i zaprzecza dobrze pojmowanej umowie społecznej.

USTAWA
          z dnia 26 stycznia 1984 r.
          Prawo prasowe.
          (Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984 r.)

Art. 38.
          1. Odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowane opublikowaniem
          materiału prasowego ponoszą autor, redaktor lub inna osoba, którzy spowodowali
          opublikowanie tego materiału; nie wyłącza to odpowiedzialności wydawcy. W
          zakresie odpowiedzialności majątkowej odpowiedzialność tych osób jest solidarna.

Art. 14.
          1. Publikowanie lub rozpowszechnianie w inny sposób informacji utrwalonych za
          pomocą zapisów fonicznych i wizualnych wymaga zgody osób udzielających
          informacji.

I co? Kto ma racje? Masz zgodę na publikowanie wizerunku tej osoby?

Co oznacza "zwykły człowie"? Ja myślałem ze człowiek to człowiem a według
          ciebie ludzie dzielą sie na zwykłych i niezwykłych.

Wykadrowałes osobę o której ludzie na forum takze ty naśmiewali się z jej
          ułomności. To są fakty.
          • croolick drogba mnie pomawia 01.06.06, 12:57
            Na forum jest zdjecie osoby, ktora stanowi tlo fotografowanego obiektu. Nie
            podlega to ochronie wizerunku - elegancko pomineles to w cytacie. Zreszta
            pomawiasz mnie o lamanie prawa to wytlumacz mnie na jakich zasadach publikuja
            swe zdjecia paparazzi w Fakcie czy innym tabloidzie...

p.s.
            Czy dlatego ukrywasz sie pod nickiem by uniknac odpowiedzialnosci za pomowienia?
            • drogba666 oooo 01.06.06, 13:06
              To ta osoba, która jest na pierwszym planie stanowi tło według ciebie? Ciekawa
              linia obrony.

Tłem byłoby zbiorowisko osób np zdjęcie z wypadku samochodowego a w tle gapie.
              Tutaj zdjęcie koresponduje z wypowiedziami forumowiczów. No nie sądziłem ze
              bedziesz bronił sie w ten sposób. Po prostu usun to zdjęcie i bedzie po sprawie.

Faktu nie czytam, jakoś mnie nie interesuje co tam piszą. Większośc informacji
              mają niesprawdzonych. Ich wydawca ma takich prawników którzy bedą ciągnąć
              proces kilka lat, a jesli nawet przegrają to sady traktują zniesławienie jako
              małą szkodliwość społeczna i nie ma zasądzanych wysokich kar. Wyjątk to wyrok
              kuriozum który zabrania Faktowi pisania i edycie góniak.

Dziwne ze teraz przywołujesz przykład Faktu, tabloidu i brukowca, który czytają
              ludzie w tramwajach w drodze do pracy. To ze inni łamią prawo prasowe nie
              znaczy ze staje sie to regułą i należy iść ich sladem. Ja tam bym wolał zeby
              mojego zdjęcia nikt bez mojej wiedzy w necie nie zamieszczał. Jesli bym takie
              zauważył to sądziłbym sie. Ale skąd mam pewność ze gdzies ktos nie umiesciła
              takiego zdjęcia i podpisałe go w dziwny sposób. Takie zachowanie jest
              nieuprzejme i ty jako nauczyciel nie powienineś tego robic.
            • drogba666 Re: drogba mnie pomawia 01.06.06, 13:08
              Po co zmieniłes to zdjęcie?

Stach cie obleciał, ze ktos poda cie do sądu?

Ale ja zrobiłem sobie zrzut stony i mam tamto zdjęcie.

Może boisz sie ze ta korespondencja trafi na poczte twojej szkoły?
              • croolick Re: drogba mnie pomawia 01.06.06, 15:37
                drogba666 napisał:

> Po co zmieniłes to zdjęcie?

Jak to po co? Wystraszylem sie tego fragmentu ustawy.

> Stach cie obleciał, ze ktos poda cie do sądu?

No i teraz mozna twoje pieniactwo o kant tylka rozbic, wlasnie dostalem zgode
                Stasia na publikacje fotki :-)

> Ale ja zrobiłem sobie zrzut stony i mam tamto zdjęcie.

No, no a co masz jeszcze na mnie? Zbierasz "haki", lubisz bawic sie w Ormowca
                czy wolisz byc Esbekiem?

> Może boisz sie ze ta korespondencja trafi na poczte twojej szkoły?

Alez ja uwielbiam donosicieli ;-) Wal smialo, z dyrektorem jestesmy
                przyjaciolmi, posmiejemy sie razem.
          • wolowicz666 Re: croolick łąmie Prawo prasowe 01.06.06, 20:51
            drogba666 napisał:

> Poczytaj sobie w wolnej chwili, może zwrócisz uwagę ze twoje postępowanie jest
            > nieetyczne i zaprzecza dobrze pojmowanej umowie społecznej.

synuś, ale cię tam w Redakcji wyuczyli. Tylko, że internet to nie prasa.
        • p_e_k_o A jednak niezgodne z przepisami? 02.06.06, 14:19
          croolick napisał:

> Zwykly czlowiek nie podlega ochronie wiezerunku, nie wiem czy wiesz.

Te, Szymczak... gdzie się podział Twój post ze zdjęciem Stasia (który niby nie
          naruszał żadnych przepisów)? Nikt Ci nie będzie mówił, co masz usuwać
          ze "swojego" forum, co?
          • croolick Re: A jednak niezgodne z przepisami? 02.06.06, 16:10
            p_e_k_o napisał:

> Te, Szymczak...

"Te" to mozecie sobie towarzyszu Buczynski na zebraniach partyjnych mowic, ja nie naleze do waszego chlewiku.

> gdzie się podział Twój post ze zdjęciem Stasia (który niby nie
            > naruszał żadnych przepisów)? Nikt Ci nie będzie mówił, co masz usuwać
            > ze "swojego" forum, co?

Dalej jest. Ale aby uspokoic pieniaczy umiescilem oryginalne zdjecie, bo juz zaczelisc mnie pomawiac o robienie zdjec osobom uposledzonym (apropos to drogba czy ty jestescie lekarzami, ze okreslacie ludzi jako "uposledzonych"?). Ot taka wasz mac towarzysze pieniacze.
            • p_e_k_o Re: A jednak niezgodne z przepisami? 02.06.06, 17:22
              croolick napisał:

> "Te" to mozecie sobie towarzyszu Buczynski na zebraniach partyjnych mowic, ja
              > nie naleze do waszego chlewiku.

Teterete, towarzyszu Szymczak. Ja do żadnej partii nie należę.

> Dalej jest. Ale aby uspokoic pieniaczy umiescilem oryginalne zdjecie, bo juz
              > zaczelisc mnie pomawiac o robienie zdjec osobom uposledzonym

Gdzie jest?
          • croolick Re: A jednak niezgodne z przepisami? 02.06.06, 16:19
            p_e_k_o napisał:

> Nikt Ci nie będzie mówił, co masz usuwać ze "swojego" forum, co?

Mojego? ile Buczynski bede ci powtarzal, ze to nie jest moje forum? Zaraz spytam sie z jakiego powodu usuniete zostalo zdjecie, skoro mam zgode na publikacje. Wiadac, ze klamstwem sie w zadnym razie nie brzydzisz, wyjasnie te sprawe w administracji.
      • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 08:43
        drogba666 napisał:

> Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej wykasować to zdjęcie.

Dzięki croolickowi wszyscy już się dowiedzieli, kto popijał denaturat i
        wygrażał dzieciakom. Super.
        • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 08:45
          p_e_k_o napisał:

> Dzięki croolickowi wszyscy już się dowiedzieli, kto popijał denaturat i
          > wygrażał dzieciakom. Super.

A co ty tego nie wiedziales? Obludny jestes i to jest stwierdezenie obiektywnego faktu.
          • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 08:52
            croolick napisał:

> A co ty tego nie wiedziales? Obludny jestes i to jest stwierdezenie
            > obiektywnego faktu.

Nawet gdybym o tym wiedział to nie krzyczę o tym na cały świat za pomocą
            internetu.
            Obiektywny fakt... Nie mówimy tu o jakimś kwietniku, czy drzewku, tylko o
            człowieku - nie widzisz różnicy?
            • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 12:55
              p_e_k_o napisał:

> Nawet gdybym o tym wiedział to nie krzyczę o tym na cały świat za pomocą
              > internetu.

Nie ty wolisz mnie prostacko obrazac...

> Obiektywny fakt... Nie mówimy tu o jakimś kwietniku, czy drzewku, tylko o
              > człowieku - nie widzisz różnicy?

mowie o twojej odrazajacej obludzie. A co do Stasia to stwierdzilem fakty z
              przeszlosci, ktorych sam bylem swiadkiem.
      • lasica068 Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 13:09
        Nie uważacie, że to jest po prostu nieetyczne? Publikować czyjeś zdjęcie(bez
        wiedzy tej osoby, w dodatku uposledzonej) i naśmiewanie się z niej? chciałam
        tylko przypomnieć wam casus Szczuki...
        • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 19:47
          lasica068 napisał:

> Nie uważacie, że to jest po prostu nieetyczne? Publikować czyjeś zdjęcie(bez
          > wiedzy tej osoby, w dodatku uposledzonej) i naśmiewanie się z niej? chciałam
          > tylko przypomnieć wam casus Szczuki...

Przepraszam bardzo, ale kto tu sie ze Stasia nasmiewa? W jaki sposob? Ja na ten przyklad nie obawiam sie siedziec kolo niego w kosciele w przeciewienstwie do wielu takich, co to lubia innych pouczac czym jest milosc blizniego. Powiedz dlaczego nie oburza Cie, ze Andrzej Buczynski (peko) nasmiewa sie na tym forum wulgarnie z osob z nadwaga, ze pogardza kobietami (brzydkimi w jego mniemaniu)... Czy mamy wzorem tego czlowieka wysmiewac sie z osob z problemem lysienia? A co do cacusu Szczuki to akurtat uwazam cala sprawe za wyjatkowa histerie a Kazia nieczego zlego sie nie dopuscicla, wszak Madzia jest osoba publiczna, prowadzac te audycje w RM...Ot po prostu polityczna poprawnosc odbiera mozliwosc samodzielnego myslenia...
          • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 21:01
            croolick napisał:

> Powiedz dlaczego nie oburza Cie, ze Andrzej Buczynski (peko) nasmiewa sie na
            > tym forum wulgarnie z osob z nadwaga

Jak ma oburzać coś, co nie miało miejsca? Dalej będziesz lansował swoją mylną
            teorię, że Andrzej Buczyński = zając?
            A może Rafale mnie zacytujesz?

Pomimo całego tego śmietnika, który tu był ostanio, uważam że dobrze się stało.
            Dlaczego? To chyba powinno wszystkim uświadomić, że oczekując szacunku od
            innych forumowiczów, należy wykazać się tym samym. Chyba dało do myślenia?
            No i bardzo dobrze Rafale Szymczaku, że wywaliłeś to wszystko w kosmos. Oby
            tylko nauka nie poszła w las. Mógłbyś jeszcze usunąć zamieszczone przez Ciebie
            zdjęcie. Nic Cię to nie kosztuje, a sam temat dyskusji na tym nie ucierpi. W
            ten sposób nastanie ład i porządek (przynajmniej na jakiś czas).

> Czy mamy wzorem tego czlowieka wysmiewac sie z osob z problemem lysienia?

Wystarczy, że ktoś wspomniał o człowieku po solarium, naprawdę wystarczy (i
            dobrze, że bez zdjęcia).
            • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 21:14
              p_e_k_o napisał:

> Jak ma oburzać coś, co nie miało miejsca? Dalej będziesz lansował swoją mylną
              > teorię, że Andrzej Buczyński = zając?
              > A może Rafale mnie zacytujesz?

Przeciez sam sie zdradziles. Napisles pulicznie na forum, ze zostales odciety od sieci na dwa dni przez administracje portalu - ja zlosilem zablokowanie IP osobnika o nicku zajac...

> Pomimo całego tego śmietnika, który tu był ostanio, uważam że dobrze się
              > stało.

Chciales napisac: "smietnik, ktory tu robie"

> Dlaczego? To chyba powinno wszystkim uświadomić, że oczekując szacunku od
              > innych forumowiczów, należy wykazać się tym samym. Chyba dało do myślenia?

Mysle, ze dalo to myslenia forumowiczom jakie prymitywy pracuja w Starostwie.

> No i bardzo dobrze Rafale Szymczaku, że wywaliłeś to wszystko w kosmos. Oby
              > tylko nauka nie poszła w las. Mógłbyś jeszcze usunąć zamieszczone przez Ciebie
              > zdjęcie. Nic Cię to nie kosztuje, a sam temat dyskusji na tym nie ucierpi. W
              > ten sposób nastanie ład i porządek (przynajmniej na jakiś czas).

Widzisz, zaloz sobie wlasne forum miejskie (wiem ze sie tego boisz, bo najlatwiej jest robic syf u kogos innego) i wtedy bedziesz tam dyktowal warunki. W zaden sposob to zdjecie nie narusza niczich dobr poza dobrami politycznej poprawnosci, ktora uwazam za idiotyzm.
              • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 21:36
                croolick napisał:

> Przeciez sam sie zdradziles. Napisles pulicznie na forum, ze zostales odciety
                > od sieci na dwa dni przez administracje portalu - ja zlosilem zablokowanie IP
                > osobnika o nicku zajac...

Ile razy mam Ci powtarzać, że pod jednym IP może pracować kilkadziesiąt
                komputerów? Z postami zająca nie mam nic wspólnego.

> Mysle, ze dalo to myslenia forumowiczom jakie prymitywy pracuja w Starostwie.

Znowu zaczynasz? OK, jak chcesz.

> Widzisz, zaloz sobie wlasne forum miejskie (wiem ze sie tego boisz, bo
                > najlatwiej jest robic syf u kogos innego) i wtedy bedziesz tam dyktowal
                > warunki.

Zapomniałem, że to Twój prywatny folwark.

> W zaden sposob to zdjecie nie narusza niczich dobr poza dobrami politycznej
                > poprawnosci, ktora uwazam za idiotyzm.

Niczego nie narusza... no może poza przepisami które wcześniej cytowałem.
                • croolick Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 21:52
                  p_e_k_o napisał:

> Ile razy mam Ci powtarzać, że pod jednym IP może pracować kilkadziesiąt
                  > komputerów?

Dziwne, ze jego posty zbiezne byly z twoim wczesniejszymi obsesjami nt. nadwagi, czy brzydkich kobiet. Nie mowiac juz, ze sadzac po opisach zajac nie widzial mnie na oczy, natomiast slyszal cos od kolegi z pracy, ktory widuje mnie jak jezdzi do mamusi na osiedle.

> Z postami zająca nie mam nic wspólnego.

...powiedzial Judasz kwitujac odbior 30 srebrnikow

> Znowu zaczynasz? OK, jak chcesz.

To co IP nie byl ze Starostwa??? To jakim cudem blokada IP zablokowala tez twoj komputer skoro zajac nie pisal ze starostwa???

> Zapomniałem, że to Twój prywatny folwark.

"prywtany folwark" to mam na zary.zagan.org tu jestem opiekunem forum nalezacego od gazeta.pl. Zostalem opiekunem, bo taka wole wyrazili uczestnicy tego forum, ale bylo to w czasach, gdy ciebie tu nie bylo i chlewu na tym "folwarku" nie bylo.

> Niczego nie narusza... no może poza przepisami które wcześniej cytowałem.

Wiesz, to co ci sie zdaje nie musi byc prawda objawiona.
                  • p_e_k_o Re: Wykasuj to zdjęcie!!! 01.06.06, 22:13
                    croolick napisał:

> Dziwne, ze jego posty zbiezne byly z twoim wczesniejszymi obsesjami nt.
                    > nadwagi, czy brzydkich kobiet. Nie mowiac juz, ze sadzac po opisach zajac nie
                    > widzial mnie na oczy, natomiast slyszal cos od kolegi z pracy, ktory widuje
                    > mnie jak jezdzi do mamusi na osiedle.

Już mówiłem, co sądzę o Twoich detyktywistycznych zdolnościach. Kariery byś nie
                    zrobił.

> To co IP nie byl ze Starostwa??? To jakim cudem blokada IP zablokowala tez
                    > twoj komputer skoro zajac nie pisal ze starostwa???

Nie twierdzę, że nie był, natomiast ja nigdy nie pisałem na forum jako zając (w
                    jakiej kolwiek odmianie tej nazwy). Ale Ty jak zwykle wiesz lepiej.

> tu jestem opiekunem forum nalezacego od gazeta.pl. Zostalem opiekunem, bo
                    > taka wole wyrazili uczestnicy tego forum

Wziąłeś więc na barki pewne obowiązki, z których powinieneś się wywiązywać.
    • dami251 Re: pamietacie te wyjątkowe osoby? 21.06.06, 20:14
      Ten człowiek w zielonym "mundurze", berecie i z orderami, spisujący numery, ponoć został zamordowany
      jakieś 10 lat temu. A Wolfik, Wolfek, ma na imię Wolfgang, w latach 80 tych wygrał na loterii dom i przez
      długi czas nie chcieli mu tego domu postawić, że on niby upośledzony. Ale w końcu udało się i Wolfek
      miał dom w Kunicach, skąd pochodzi, koło basenu. Nie wiem czy nadal tam mieszka. Swoją drogą bardzo
      sympatyczny gościu o wielkim sercu:)
    • rekaboga Re: pamietacie te wyjątkowe osoby? 03.07.06, 01:29
      DO INFORMACJI ...a wiec tak Stasiu widelec żyje i mieszka koło Cegły,Wiesiu
      Zajmała z SS nawrócił sie jest normalnym Polakiem ,nie lubi dalej komuny robi
      pamiatki ze srebra ,które za swoje przekonania nauczył sie w więzieniu mieszka
      koło Złotego Lwa,Jadzia Krawężnik żyje tylko grasuje w innym miescie czasami
      sie pokazuje w mieście,ten co spisywał rejstracje na Ułańskiej nie żyje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka