Dodaj do ulubionych

Proponuję odłączyć Kunice od Żar, gdyż nami

08.02.07, 19:51
Kuniczanami nikt sie nie interesuje, jesteśmy pokrzywdzenie gdyż niby to
mieszkamy w Żarach ale tu jest zupełnie odmiennie niż w Żarach Kto jest za
powstaniem miasta i gminy Kunice
Z resztą za Niemca tak było i było dobrze.
Obserwuj wątek
    • croolick Re: Proponuję odłączyć Kunice od Żar, gdyż nami 08.02.07, 20:06
      zarski5 napisał:

> Kuniczanami nikt sie nie interesuje, jesteśmy pokrzywdzenie gdyż niby to
      > mieszkamy w Żarach ale tu jest zupełnie odmiennie niż w Żarach

jak to nikt? Przeciez od 30 lat glosujecie zawsze na Jerzego Wegra a on dba o Kunice! ;-) Jak? Ano poczytaj, bo dyskusja juz byla:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=149&w=54478596&a=54479080
      IMHO sami jestescie winni glosujac na Wegra.

> Kto jest za powstaniem miasta i gminy Kunice

ja nie

> Z resztą za Niemca tak było i było dobrze.

"Za Niemca" Kunzendorf byl wsia. Kunice byly samodzielnym miastem dopiero za PRLu na przelomie lat 60/70.
      • erykzary Re: Proponuję odłączyć Kunice od Żar, gdyż nami 08.02.07, 23:10
        żarski5 napisał:
        > > Kuniczanami nikt sie nie interesuje, jesteśmy pokrzywdzenie gdyż niby to
        > > mieszkamy w Żarach ale tu jest zupełnie odmiennie niż w Żarach
        Ty w nicku też podkreślasz to, że jesteś żaraninem, a nie kuniczaninem...
        croolick napisał:
        >> jak to nikt? Przeciez od 30 lat glosujecie zawsze na Jerzego Wegra a on dba >>K
        >> unice! ;-)
        i będziemy(będę) głosować następne 30 lat...masz jakiegoś kandydata z Żar? Choćby w ostatnich wyborach?

żarski5 napisał:
        > > Kto jest za powstaniem miasta i gminy Kunice
        Trudno powiedzieć, czasami jestem za czasami przeciw, sam nie wiem dlaczego...pewnie zależy na co patrzyć...chyba

croolick napisał:
        >> "Za Niemca" Kunzendorf byl wsia. Kunice byly samodzielnym miastem dopiero za >>PR
        >>> Lu na przelomie lat 60/70.
        ale niewątpliwie wsią bogatą, z której mogłoby wyrosnąć pręzne miastczko(kiedyś)
        teraz już chyba za poźno ;-/

www.e-zary.pl

Baza Firm Powiatu Żarskiego
        • croolick Re: Proponuję odłączyć Kunice od Żar, gdyż nami 08.02.07, 23:44
          erykzary napisał:

> i będziemy(będę) głosować następne 30 lat...

dziwna to zaiste logika, glosowac na czlowieka, ktory wlasnie swa polityka doprowadzil do tego, ze Kunice sa dosc "wsiowe" a nie sa czescia miasta, bo to pozwala mu budowac swa pozycje, ktora ociera sie wrecz o kult. ("model kunicki" a la Wegier zaklada "samowystarczalnosc" a zatem utrzymywanie wyraznego pozialu na miasto i Kunice)

> masz jakiegoś kandydata z Żar? Choć by w ostatnich wyborach?

tak, znam! To ja :-) Moje poglady na integracje Kunic z Zarami juz znasz i wiedz, ze nie bylbym radnym tylko swego okregu. No ale radnym nie zostalem, gdzie mi tam do poparcia "starych dzialaczy".

> ale niewątpliwie wsią bogatą, z której mogłoby wyrosnąć pręzne
          > miastczko(kiedyś)

nie bardzo, tak naprawde kunicki "cud" gospodarczy dostal wyraznej zadyszki po I wojnie swiatowej i Wielkim Kryzysie Gospodarczym a tylko zamowienia wojskowe III Rzeszy uratowaly kunicki przemysl. No a po wojnie centralne planowanie.

> teraz już chyba za poźno ;-/

zdecydowanie za pozno, na secesje musieliby sie zgodzic w referendum wszyscy mieszkancy Zar, a ja na przyklad uwazam, ze przyszlosc Kunic to integracja z pozostala czescia Zar a nie jakies mzonki o wlasnej samodzielnosci - to dopiero Dzyga i w gminie wiejskiej by sie rejwach zrobil, gdyby chciano utworzyc nowa gmine. Zreszta na cholere nowe gminy, skoro obcny stan jest dosc schizofreniczny - gmina wiejska otaczjaca gmine miejska. Jest tendencja do tworzenia duzych gmin a nie tworzenia kolejnych karlow z wlasna administracja i instytucjami. Uwazacie, ze Kunicami wladze miejskie slabo sie interesuja? To dlaczego nie naciskacie na Wegra tylko skladacie mu wieropoddancze holdy, bo dr Wegier zawsze "cos tam" dla Kunic zalatwi. No wlasnie "cos tam" a nie powazne traktowanie...
    • drogba666 Re: Proponuję odłączyć Kunice od Żar, gdyż nami 09.02.07, 07:46
      Przecież macie duze, nowoczesne zakłady pracy? I w żadnym stopniu Kunice nie
      przypominają wsi. Do kunic prowadzi tylko jedna droga i to plus kiepska
      komunikacja PKS jest przyczyną ze trudno się tam dostać. Z drugiej strony czesc
      mieszkanców pamieta jak to kunice były wsią i traktują swoją miedze jak wieś.

Nie ma co myślec o wyłączeniu kunic z Żar bo to jest nierealne, nikt nie odda
      dochodów z podatków od saint-gobain i innych firm. A samodzielne kunice nie
      będą zdolne funkcjonować jako gmina. Wystarczy policzyc koszt utrzymania
      oddzielnego urzedu, ilość mieszkanców czy problemy z przestarzałą
      infrastrukturą.

PS. Taka roszczeniowa postawa jest niestety typowa dla środowis wiejskich. Nikt
      sie nami nie interesuje itp... Proponuje zaintersować się samym sobą, stworzyć
      stowarzyszenie, nagabywać radnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka