Dodaj do ulubionych

będzie się działo!!!! oLe! ;-)

24.08.07, 18:42
http://e-zary.pl/news.php?id=743

niedoceniana dzielnica ZAPRASZA !!!! !!!! !!!!
Obserwuj wątek
        • croolick Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 09:57
          erykzary napisał:

> szczególnie ciekawe są spostrzeżenia kibica Głogowa n.t. Kunic :-(

Eryku, ale czy obiektywnie, nie mogl odniesc takiego wrazenia? Kunice od lat
          zazdrosnie podkreslaja swoja odrebnosc (czasem robisz to takze Ty) od reszty
          miasta. Jak juz mowilem nie ma tez zadnego planu integracji dzielnicy z
          pozostala czescia. Kunice w polnocnej i polnocno wschodniej czesci maja swoj
          wiejski urok, ale w sumie to zaden zarzut - przedwczoraj bylem w krakowskiej
          dzielnicy Mydelniki i tez czulem podobny klimat nie mowiac juz o wroclawskim
          Zarze i innych obrzezach Lesnicy.
          • erykzary Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 12:25
            croolick napisał:
            > Eryku, ale czy obiektywnie, nie mogl odniesc takiego wrazenia? Kunice od lat
            > zazdrosnie podkreslaja swoja odrebnosc (czasem robisz to takze Ty) od reszty
            > miasta. Jak juz mowilem nie ma tez zadnego planu integracji dzielnicy z
            > pozostala czescia. Kunice w polnocnej i polnocno wschodniej czesci maja swoj
            > wiejski urok, ale w sumie to zaden zarzut - przedwczoraj bylem w krakowskiej
            > dzielnicy Mydelniki i tez czulem podobny klimat nie mowiac juz o wroclawskim
            > Zarze i innych obrzezach Lesnicy.

Pewnie, że mógł w końcu byli prowadzeni przez prywatne podwórka i zarośla nie
            będące na terenie stadionu żeby bez spotkania z kibicami Unii dostać się do
            tylnego wejścia na stadion.

Nie tylko ja podkreślam że jestem z Kunic, a nie z Żar. Właadzy chyba też podoba
            się to, że Kunice są zaściankiem Żar i większość kuniczan też zapewne tak sądzi.
            Jedyne inwestycje jakie im się podobają to tajemnicze składowisko starych
            pomników, które niby jest lecz nie wiadomo gdzie :o)
            • croolick Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 13:37
              erykzary napisał:

> Właadzy chyba też podoba się to, że Kunice są zaściankiem Żar

przypominam, ze od wieeeeeelu lat czlonkiem tej waaaaadzy jest maz opacznosciowy
              Kunic, gospodarz Kunic i wynalazca "modelu kunickiego", na ktorego miaszkancy
              Kunic gremialnie glosuja. I co? Jego "model kunicki" to wlasnie zascianek
              kunicki w ktorym on jest dobrym wujkiem ,panem i wladca. A Wy na niego
              glosujecie karnie co cztery lata...

> i większość kuniczan też zapewne tak sądzi.

I dlatego zaden inny kuniczanin z pomyslami nie moze liczyc na Wasze glosy.
            • obywatelzar Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 15:28
              domyslam sie,ze eryk jest z kunic,a croolick ZNA ,JAK MAŁ0 KTO
              PROBLEMY ZARSKIE.OSTATNIO POJEZDZIŁEM TROCHĘ PO KUNICACH I BYŁEM
              ZDUMIONY TYM ZE DZIELNICA JEST WYRAŻNIE NIEDOINWESTOWANA. BYŁEM
              PEWIEN , ŻE WIELOLETNI RADNY I PRZEW. EFEKTYWNIEJ WYKORZYSTYWAŁ
              FUNDUSZE . A MOŻE TYCH PIENIEDZY BYŁO NAPRAWDĘ ZA MAŁO? TERAZ W
              RADZIE MIEJSKIEJ BĘDĄ DZIELIĆ NASTĘPNE PIENIĄDZE I GDYBY ZROBIĆ
              KATALOG NAJPILNIEJSZYCH POTRZEB KUNIC ,TO BĘDZIE CZAS NA
              WPROWADZENIE ICH DO PLANÓW NA 2008.
        • rexona5 Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 10:53
          czy może mi ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie używacie nazw dzielnic
          np Kunice, zatorze itd bo wydaje mi sie że czegoś takiego nie ma
          ŻARY TO ŻARY - z cały szacunkiem do byłych Kunic a w przyszłości być
          może grabika marszowa i innych okolicznych miejscowości gmniny
          wiejskiej żary
          • erykzary Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 27.08.07, 12:32
            na planie miasta jest wymieniona dzielnica Kunice. Listy zaadresowane
            ŻARY-Kunice dochodzą, jak powiesz żeby ci zawieżli pizze na powstańców wlkp. to
            kurier nie będzie wiedział gdzie to jest i zagubi się w gąszczu ulic miasta na
            planie, a tak dodasz Kunice i wszystko jasne :-), z szacunku do historii, choćby
            żeby Twoje wnuki wiedziały że tam gdzie teraz jest strefa przemysłowa było
            lotnisko, a południowo-wschodnia cześć Żar niegdyś była autonomicznym, myślę że
            bogatym ośrodkiem.

Wystarczające uzasadnienie?

pzdr
            • rexona5 Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 08:41
              erykzary napisał:

> na planie miasta jest wymieniona dzielnica Kunice

jeszcze raz pytam kto i na na mocy jakiego aktu prawnego używa nazw
              dzielnic

. Listy zaadresowane
              > ŻARY-Kunice dochodzą,

bez kunic wierz mi też normalnie by doszły

jak powiesz żeby ci zawieżli pizze na powstańców wlkp. to
              > kurier nie będzie wiedział gdzie to jest i zagubi się w gąszczu
              ulic miasta na
              > planie, a tak dodasz Kunice i wszystko jasne :-),

to co to za kurier a co mają powiedzieć prawdziwi kurierzy np z DHL
              którzy muszą znać topografię kilku miast

z szacunku do historii, choćb
              > y
              > żeby Twoje wnuki wiedziały że tam gdzie teraz jest strefa
              przemysłowa było
              > lotnisko, a południowo-wschodnia cześć Żar niegdyś była
              autonomicznym, myślę że
              > bogatym ośrodkiem.

o moje wnuki nie musisz sie bać dokładnie znam te rejony więc jak
              będą potrzebowały to i opowiem o tej byłej automomicznej krainie

ps. może mi się wydaje ale to wasz guru dr o szkła wciąż przed
              wyborami obiecuje wam "złote góry" a przez te kilkanaście lat
              postarał sie tylko o chodnik na grunwaldzkiej bo nic tam sie nie
              zmieniło oprócz tego po utracie autonomii
              >
              > Wystarczające uzasadnienie?

???????
              >
              > pzdr

POZDRAWIAM
              • erykzary Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 11:35
                > jeszcze raz pytam kto i na na mocy jakiego aktu prawnego używa nazw
                > dzielnic

tak jest po prostu wygodniej. np. wmawiasz się ze znajomym:
                - bądź o 18 pod ŻDK
                - ok
                (znajomy przyjeżdża pod ŻDK Ciebie nie ma, dzwonisz o 18:15)
                - no gdzie jesteś?
                - pod ŻDK
                - ja też i ciebie nie widzę
                - aaa no bo ja jestem pod ŻDK w Kunicach.

i co nie byłoby łatwiej uprzedzić go na początku, że chodzi Ci o ŻDK w Kunicach
                żeby uniknąć takich sytuacji?

niektóre nazwy są najzwyczajniej utarte w pewnych społeczeństwach, to tak jak
                większość żaran mówi: że jest na Kaczym Ryneczku, a jaki z niego teraz Kaczy
                Ryneczek? Czy należy zrezygnować ze "zwyczajowych" nazw? dlaczego? chyba nie
                powiesz mi, że dlatego bo nazewnictwo te nie jest uregulowane ustawą...

> bez kunic wierz mi też normalnie by doszły

pewnie, że doszłyby choćby dlatego że w Kunicach inny kod pocztowy jest. Ale
                istnieje takie coś jak przyzwyczajenie i żadna ustawa tego nie zmieni. Kunice
                będą Kunicami, a Kaczy Ryneczek Kaczym Ryneczkiem

> to co to za kurier a co mają powiedzieć prawdziwi kurierzy np z DHL
                > którzy muszą znać topografię kilku miast

ja ich do pracy nie zatrudniam

> o moje wnuki nie musisz sie bać dokładnie znam te rejony więc jak
                > będą potrzebowały to i opowiem o tej byłej automomicznej krainie

ale nie wszyscy będą mieli takiego fajnego dziadka jak Ty, który będzie im o tym
                opowiadał.

> ps. może mi się wydaje ale to wasz guru dr o szkła wciąż przed
                > wyborami obiecuje wam "złote góry" a przez te kilkanaście lat
                > postarał sie tylko o chodnik na grunwaldzkiej bo nic tam sie nie
                > zmieniło oprócz tego po utracie autonomii

dla kogo guru? dla mnie chyba nie...
                  • rexona5 Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 13:02
                    erykzary napisał:
                    >
                    > uwierz od 1973 zmieniło się trochę więcej :-)

no tak zapomniałem przecież KDK nazywa sie teraz ŻDK, HSO -
                    Sekurit....., OSP dzięki przyklejeniu "kunic " do Żar ma lepszy
                    sprzęt,a cmentarz wybudowaną kaplicę, I&T były i sie zmyły,basem
                    popadł w ruinę, osadnicza jak wyglądała jak czołgowisko tak dalej
                    wygląda, na ul. Żołnierską to nawet niektórzy "kuniczanie" nie
                    wiedzą jak dojść a co dopiero dojechać,a.. zapomniałem jest
                    Tandem,o , a tak to co jeszcze "troche więcej"

ps. dla mnie to do każdego słowa mozesz dodawać "kunice" i wierz że
                    to wcale mi nie przeszkadza a nawet jak wspomniałeś ułatwia życie
                    innym i nich tak zostanie
                    >
                    >
                    • erykzary Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 13:37
                      > no tak zapomniałem przecież KDK nazywa sie teraz ŻDK, HSO -
                      > Sekurit....., OSP dzięki przyklejeniu "kunic " do Żar ma lepszy
                      > sprzęt,a cmentarz wybudowaną kaplicę, I&T były i sie zmyły,basem
                      > popadł w ruinę, osadnicza jak wyglądała jak czołgowisko tak dalej
                      > wygląda, na ul. Żołnierską to nawet niektórzy "kuniczanie" nie
                      > wiedzą jak dojść a co dopiero dojechać,a.. zapomniałem jest
                      > Tandem,o , a tak to co jeszcze "troche więcej"

jest szkoła, przedszkole i jeszcze do nie tak dawna z tego co wiem największa
                      hala sportowa (aktualnie wymieniają okna) w mieście, podłączyli gaz, drogi?
                      racja wyglądają co niektóre jak czołgowisko ale jeśli wspomniałeś już o
                      Osadniczej to nie tak dawno, co prawda z różnym rezultatem była remontowana,
                      jeśli mówisz o prywatnych firmach to jest ich znacznie więcej: Vitrosilikon,
                      Or-Sat, Alfa-Wil, Węgier Glass, Saint-Gobain Euroverder (zobacz na ich
                      inwestycje w Kunicach na przełomie ostatnich kilku lat, Sekurit Saint-Gobain
                      Hanglas, stolarnia (nie wiem ja się nazywa), 11 sklepów + 1 minimarket, stacja
                      paliw z całodobowym sklepem, teraz w budynku po dawnej Borucie, powstaje Apteka
                      i przychodnia zdrowia(1 pietro), a na dole bar, któremu niestety dobrze nie
                      wróżę, istnieją także małe "firemki" np. zakład budowlny czy firma ogrodnicza,
                      to mało?

> ps. dla mnie to do każdego słowa mozesz dodawać "kunice" i wierz że
                      > to wcale mi nie przeszkadza a nawet jak wspomniałeś ułatwia życie
                      > innym i nich tak zostanie

no to po co ta dyskusja?
                          • erykzary Re: Unia straci 3 punkty ?! 28.08.07, 15:19
                            > mam nadzeję że to jakaś pomyłka, ale jeżeli tak było to sądzisz że
                            > te punkty sie unii kunice należą?
                            nie wiem, nie znam się na piłce, ciekawi mnie tylko czy wpuszczono tego
                            zawodnika przez przypadek czy było to celowe zagranie... na pewno też trochę
                            wina sędziego bo to chyba on jest "żandarmem" na boisku :( w każdym razie
                            wszystko wyjaśni się w piątek.
                            • rexona5 Re: Unia straci 3 punkty ?! 28.08.07, 22:36
                              erykzary napisał:

> nie wiem, nie znam się na piłce, ciekawi mnie tylko czy wpuszczono tego
                              > zawodnika przez przypadek czy było to celowe zagranie...

celowe??? chcesz powiedzieć że działacze unii z góry załozyli że ten mecz muszą przegrać to chyba jakiś absurd zresztą to samo sie ma w przypadku "przypadka" przecież skład sie planuje a nie wystawia "za pięć dwunasta"

na pewno też trochę
                              > wina sędziego bo to chyba on jest "żandarmem" na boisku :(

z tego co wiem to on sprawdza dokumenty zawodników ale to są zazwyczaj karty zdrowia a za wystawienie "legalnych" zawodników odpowiada klub

w każdym razie
                              > wszystko wyjaśni się w piątek.

mam nadzieje że te trzy punkty pozostaną
                      • rexona5 Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 14:40
                        erykzary napisał:

> > no tak zapomniałem przecież KDK nazywa sie teraz ŻDK, HSO -
                        > > Sekurit....., OSP dzięki przyklejeniu "kunic " do Żar ma lepszy
                        > > sprzęt,a cmentarz wybudowaną kaplicę, I&T były i sie zmyły,basem
                        > > popadł w ruinę, osadnicza jak wyglądała jak czołgowisko tak dalej
                        > > wygląda, na ul. Żołnierską to nawet niektórzy "kuniczanie" nie
                        > > wiedzą jak dojść a co dopiero dojechać,a.. zapomniałem jest
                        > > Tandem,o , a tak to co jeszcze "troche więcej"
                        >
                        > jest szkoła, przedszkole i jeszcze do nie tak dawna z tego co wiem
                        największa
                        > hala sportowa (aktualnie wymieniają okna) w mieście, podłączyli
                        gaz, drogi?
                        > racja wyglądają co niektóre jak czołgowisko ale jeśli wspomniałeś
                        już o
                        > Osadniczej to nie tak dawno, co prawda z różnym rezultatem była
                        remontowana,
                        > jeśli mówisz o prywatnych firmach to jest ich znacznie więcej:
                        Vitrosilikon,
                        > Or-Sat, Alfa-Wil, Węgier Glass, Saint-Gobain Euroverder (zobacz na
                        ich
                        > inwestycje w Kunicach na przełomie ostatnich kilku lat, Sekurit
                        Saint-Gobain
                        > Hanglas, stolarnia (nie wiem ja się nazywa), 11 sklepów + 1
                        minimarket, stacja
                        > paliw z całodobowym sklepem, teraz w budynku po dawnej Borucie,
                        powstaje Apteka
                        > i przychodnia zdrowia(1 pietro), a na dole bar, któremu niestety
                        dobrze nie
                        > wróżę, istnieją także małe "firemki" np. zakład budowlny czy firma
                        ogrodnicza,
                        > to mało?

brawo i o to chodziło lepiej późno niż wcale więc widzisz że nie
                        musisz sie przejmować słowami jakiegoś buraka z głogowa

ps. zapomniałeś jeszcze o kościele parafialnym

• erykzary Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 28.08.07, 14:46
                          > ps. zapomniałeś jeszcze o kościele parafialnym

o tej instytucji (z podkreśleniem na małe i) mam ostatnimi czasy uprzedzenie, bo
                          kolejna ekskomunika i ludowy wymiar sprawiedliwości mi groził będzie ;-)a ja nie
                          lubię utarczek słownych z 70-latkami :-)

celowo tą firmę handlowo-usługową pominąłem.

pzdr
      • croolick Re: będzie się działo!!!! oLe! ;-) 02.09.07, 19:50
        boberzary napisał:

> Jak to jest między naszymi klubami?
        > img401.imageshack.us/my.php?image=img9777aq9.jpg

Buraczarstwo jak wszedzie, gdzie sa dwa kluby pilkarskie. Niektorym i w Zarach
        marzy sie "swieta wojna" jak miedzy Wisla a Cracovia czy ŁKS em i Widzewem (tu
        analgia pelna: "CAŁA POLSKA SIĘ WAS WSTYDZI ŁKS ŻYDZI ŻYDZI ŻYDZI", "Jedno
        Miasto jeden Klub jedna wiara WIDZEW LODZ", "WIDZEW mistrzem Polski najlepszy
        klub a inne nie się schowają WIDZEW ma prawdziwych kibiców a inne Żydowskie
        kluby to cieniasy JE... łks WIDZEW rżądzi" za:
        www.maxior.pl/?p=index&id=22953&20)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka