Dodaj do ulubionych

żarski kalendarz 2008

06.12.07, 23:11
już jest w sprzedazy kalendarz na 2008 r. pt. żary na starej
pocztówce.

dokładniejsze dane na erykowym superportalu e-zary:
e-zary.pl/news.php?id=886
kalendarz jest do kupienia m.in. w księgarni ABC na deptaku
oraz, np. by lizun9 nie płakał w stolicy, również na allegro:
www.allegro.pl/show_item.php?item=280211157#photo
Obserwuj wątek
    • croolick Re: żarski kalendarz 2008 06.12.07, 23:22
      hehehe no i wydalo sie kim jest memxa, z ktorym parokrotnie prowadzilismy
      zazarte licytacje o "żaranalia" na Allegro ;-)
      • aniku_k Re: żarski kalendarz 2008 06.12.07, 23:53
        nie każdy jest zalogowany na allegro, niektórzy korzystają z
        przysługi innych.
        przykro mi ale jeszcze bedziesz musiał pokombinowac kim jest memxa :]
        • croolick Re: żarski kalendarz 2008 15.12.07, 22:09
          aniku_k napisała:

> nie każdy jest zalogowany na allegro, niektórzy korzystają z
          > przysługi innych.
          > przykro mi ale jeszcze bedziesz musiał pokombinowac kim jest memxa > :]

Ale przynajmniej wszyscy wiedza, kim jest sponsor kalendarza:

www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071215/TYGODNIKZZ/71213009/-1/tygodnikzz
          p.s.
          Mam reprodukcje kartki nadanej 1 grudnia 1894, lecz faktycznie nie widzialem
          wczesniejszej niz z 1894. A co do kartek z fabrykami, to tak sie sklada, ze
          pierwsza w historii pocztowka przedstawiala zabudowania fabryki (Stach&Zender
          wyslana z Wroclawia do Jeleniej Gory w 1867), wcale nie uwazam, ze powojenne
          kartki sa takie tragiczne, ot po prostu kazda epoka chawli sie tym, co uwaza, ze
          najwartosciowsze a w erze Gomulki i Gierka szczytem nowoczesnosci byly
          blokowiska... Najbardziej podoba mi sie kartka z lat 60. XX w. przedstawiajaca
          polnocna pierzeje rynku, na ktorej retuszer dodal las anten telewizyjnych :-)
          Swoja droga ciekawe, dlaczego dopiero w polowie lat 90. XIX w. pocztowki staly
          sie tak bardzo popularne, stawiam na rozwoj techniki poligraficznej i drastyczny
          spadek cen.
    • olla39 Re: żarski kalendarz 2008 07.12.07, 08:08
      widziałam już kalendarz, jest cudny;)
    • aniku_k allegro 07.12.07, 11:41
      cena na allegro nie zawiera kosztów wysyłki, które przy takim
      formacie kalendarza wynoszą ok. 8 zł/szt.
      czyli kto może niech pędzi do księgarni bo jest taniej :)
      • p.e.k.o Re: allegro 07.12.07, 14:21
        aniku_k napisała:

> cena na allegro nie zawiera kosztów wysyłki, które przy takim
        > formacie kalendarza wynoszą ok. 8 zł/szt.
        > czyli kto może niech pędzi do księgarni bo jest taniej :)

Oj... uważaj, nie rozkręcaj się tak bo Cię srogi opiekun tego forum
        wywali za łamanie punktu 6 regulaminu :)
        • aniku_k Re: allegro 07.12.07, 14:26
          już słowem sie nie odezwę :]

na pożegnanie parę słów:
          nie znam regulaminu i raczej szkoda mi czasu na jego czytanie :).
          nie bedę pierwsza, która wywali...jakby co :)
          czy to będzie dla mnie wielka strata? raczej nie. otrząsne sie po
          tej traumie i będę jakos żyć dalej...
          • p.e.k.o Re: allegro 07.12.07, 14:31
            aniku_k napisała:

> nie znam regulaminu i raczej szkoda mi czasu na jego czytanie :).
            > nie bedę pierwsza, która wywali...jakby co :)

Jakby co... bądź dzielna :)
            • aniku_k Re: allegro 07.12.07, 14:39
              dzięki p.e.k.o za duchowe wsparcie.
              pewnie trafię na czarną liste obok twojego loginu, i pewnie
              bobra.towarzystwo wyborne, fajnie będzie.
              ups! miałam juz nic nie mówić...
              uwaga! zaraz opiekun forum z pracy wróci i wtedy dopiero się
              zacznie ... ;). zrobi z nami porządek, tzn ze mną :)
              • croolick Re: allegro 07.12.07, 21:11
                aniku_k napisała:

> dzięki p.e.k.o za duchowe wsparcie.

Fajne to wsparcie, najpierw wydumal sobie bezpodstawinie, ze usune twe posty,
                choc nigdy nie mialem takiego zamiaru, bo w sumie to wciaz tematyka regionalna.
                A netykiete warto znac, ot chocby dla tego zapisu: "Jeśli dyskusja przerodzi się
                w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.".
                • p.e.k.o Re: allegro 07.12.07, 21:32
                  croolick napisał:

> Fajne to wsparcie, najpierw wydumal sobie bezpodstawinie, ze usune
                  > twe posty, choc nigdy nie mialem takiego zamiaru, bo w sumie to
                  > wciaz tematyka regionalna.

Taaa, ale punkt 6 regulaminu jest bardzo precyzyjny. A może Ty interpretujesz go
                  inaczej, po swojemu, uznaniowo... jak zwykle?
                  • croolick Re: allegro 07.12.07, 21:35
                    p.e.k.o napisał:

> Taaa, ale punkt 6 regulaminu jest bardzo precyzyjny. A może Ty
                    > interpretujesz go inaczej, po swojemu, uznaniowo... jak zwykle?

Tak, traktuje go inaczej - zdroworozsądkowo.
                    • p.e.k.o Re: allegro 07.12.07, 21:49
                      croolick napisał:

> Tak, traktuje go inaczej - zdroworozsądkowo.

Już niejednokrotnie dałeś temu dowód:)

Zapraszamy więc wszystkie firmy regionalne, wytwarzające produkty regionalne,
                      sprzedające w naszym regionie dla klientów mieszkających w naszym regionie - na
                      tym forum można się reklamować, choć to niezgodne z regulaminem! Luzik:)
                      • aniku_k regulamin 07.12.07, 22:00
                        skoro złamałam regulamin, którego nie znam i raczej nie poznam, to
                        proszę ten wątek usunać. nie ma problemu. sprawiedliwosć musi być :)
                        • p.e.k.o Re: regulamin 07.12.07, 22:02
                          aniku_k napisała:

> skoro złamałam regulamin, którego nie znam i raczej nie poznam, to
                          > proszę ten wątek usunać. nie ma problemu. sprawiedliwosć musi być

Oj... znowu posuwasz się za daleko:) Informacja o tym, że pojawił się nowy
                          "żarski" kalendarz jest jak najbardziej w porządku.
                          • aniku_k Re: regulamin 07.12.07, 22:07
                            to moze usuńmy te wypowiedzi o temacie na "a" ? :)
                        • croolick Re: regulamin 07.12.07, 22:06
                          aniku_k napisała:

> skoro złamałam regulamin, którego nie znam i raczej nie poznam, to
                          > proszę ten wątek usunać. nie ma problemu. sprawiedliwosć musi być :)

Nie zamierzam go usuwac, bo przeciez nie chodzi o jakies wielkie zyski
                          Wydawnictwa Akapit. Informacji o nowosciach wydawniczych nie mozna traktowac
                          jako zwyklych przekazow komercyjnych. To tak jakby w gazetach usuwac rubryki z
                          nowosciami wydawniczymi, recenzjami plyt i filmow, nonsens i obled. Jak twoj
                          przyjaciel Peko ma chec, to niech doniesie na mnie do administracji portalu.
                          • aniku_k Re: regulamin 07.12.07, 22:15
                            "przyjaciel p.e.k.o." ? hmm
                            to raczej za dużo powiedziane :]
                            • p.e.k.o Re: regulamin 07.12.07, 22:22
                              aniku_k napisała:

> "przyjaciel p.e.k.o." ? hmm
                              > to raczej za dużo powiedziane :]

No właśnie, croolick, przecież tak naprawdę to ja właściwie to nie znam tej
                              kobiety:)
                          • p.e.k.o Re: regulamin 07.12.07, 22:20
                            croolick napisał:

> Nie zamierzam go usuwac, bo przeciez nie chodzi o jakies wielkie
                            > zyski Wydawnictwa Akapit.

Ciekawe gdzie jest ta magiczna granica pomiędzy wielkimi, a niewielkimi zyskami???
                            Na ile croolick wycenia przymknięcie oka na regulamin? :)

A tak swoją drogą, widzę że nie wierzysz w możliwości Wydawnictwa Akapit, skoro
                            w Twojej ocenie stać je tylko i wyłącznie na niewielkie zyski.

> Jak twoj przyjaciel Peko ma chec, to niech doniesie na mnie do
                            > administracji portalu.

Ej no, po co zmieniać stare zasady? Niech już będzie ten podział obowiązków...
                            donosicielstwo zostawiam Tobie:)
                            • aniku_k fajny przewodnik 07.12.07, 22:35
                              widzę że zaraz złamiemy regulamin o prywatnych rozmowach na forum :).
                              tak dla zmyłki jeszcze jedna nie-reklama ;).
                              jest już dostępny fajowy przewodnik po żarach wydany przez pttk,
                              gdzie m.in. autorem tekstu jest niejaki rafał sz. :).
                              • roman-v Re: fajny przewodnik 07.12.07, 22:52
                                zamiast Rafała SZ. wole zdecydowanie Anie K :)...no oczywiście czytac też :)
                                • aniku_k Re: fajny przewodnik 07.12.07, 23:07
                                  nie znam ani k., ale coś mi sie wydaje że za ten twój tekst romanie
                                  może ktoś umrzeć z rąk zająca, np. jakaś kobieta, której p.e.k.o
                                  prawie nie zna.
                                  poza tym - w tym przewodniku nie ma tekstu ani k., są inne bardzo
                                  interesujące: o ciekawych roślinach i o przemyśle. trasa rafała sz.
                                  też znajdzie wielu chetnych - tego jeszcze nie było w naszej małej
                                  ojczyźnie ;)
                                  • p.e.k.o Re: fajny przewodnik 07.12.07, 23:20
                                    aniku_k napisała:

> trasa rafała sz. też znajdzie wielu chetnych - tego jeszcze nie
                                    > było w naszej małej ojczyźnie ;)

Słyszałem o trasie łazienkowskiej, siekierkowskiej... ale o trasie rafała sz.
                                    jeszcze nie. Cóż, człowiek uczy się całe życie:)
                                    • croolick Re: fajny przewodnik 08.12.07, 00:26
                                      p.e.k.o napisał:

> Słyszałem o trasie łazienkowskiej, siekierkowskiej... ale o trasie > rafała
                                      sz.jeszcze nie. Cóż, człowiek uczy się całe życie:)

a o trasie turystycznej (nie chodzi o szlak) andrzej bu. slyszal?
                                      • erykzary Re: fajny przewodnik 12.12.07, 20:23
                                        wracając do kalendarza to są w nim 2 fajne pocztóweczki, których nawet eryki jeszcze nie widziały ;-)
                                      • p.e.k.o Re: fajny przewodnik 13.12.07, 07:54
                                        croolick napisał:

> a o trasie turystycznej (nie chodzi o szlak) andrzej bu. slyszal?

Trasa turystyczna po żarskich knajpach, barach i budkach z
                                        parówkami??? Ładnie wyglądałby turysta po zaliczeniu wszystkich :))))
                                        • croolick Re: fajny przewodnik 13.12.07, 08:59
                                          p.e.k.o napisał:

> Trasa turystyczna po żarskich knajpach, barach i budkach z
                                          > parówkami??? Ładnie wyglądałby turysta po zaliczeniu wszystkich
                                          > :))))

Nie zrozumiales idei - po to jest podzielone na kilka dzialow, w zaleznosci od
                                          tego co i kiedy masz ochote zjesc wybierasz sobie lokal.
                                        • aniku_k Re: fajny przewodnik 13.12.07, 11:45
                                          wg mnie zestawienie informacji co, gdzie i kiedy można zjeść jest
                                          bardzo przydatne. to nie jest raczej trasa dla turysty bo może mu
                                          brzuszek pęc, ale myślę że dobrze że się taka treść znalazła w tym
                                          przewodniku...a nie tylko zabytki i zabytki ... ;)
                                          nie samymi zabytkami człowiek żyje, ja uwielbiam jeść :) duuużo
                                          • p.e.k.o Re: fajny przewodnik 13.12.07, 12:38
                                            aniku_k napisała:

> wg mnie zestawienie informacji co, gdzie i kiedy można zjeść jest
                                            > bardzo przydatne.

Pewnie że tak!

W dodatku jestem pełen podziwu dla autora części kulinarnej tego
                                            wydawnictwa. Wszędzie być i wszystkiego spróbować... kawał roboty.
                                            • aniku_k Re: fajny przewodnik 13.12.07, 19:26
                                              lata prób i degustacji oraz zapewne opinie znajomych, bo kto np. nie
                                              słyszał o tostach z rogu buczka i wrocławskiej, to juz tosty
                                              legenda. ja je jadłam chyba raz w zyciu i nie powaliły mnie na
                                              kolana. ale cóż... z przewodnikiem w ręku udam się na poszukiwania
                                              nowych przysmaków :)
                                              • p.e.k.o Re: fajny przewodnik 13.12.07, 23:45
                                                aniku_k napisała:

> lata prób i degustacji

Jak to lata? To chyba aktualne informacje? :)

> bo kto np. nie słyszał o tostach z rogu buczka i wrocławskiej, to
                                                > juz tosty legenda.

Ano tak, najstarsza kobieta we wsi nie pamięta kiedy zaczęto je tam robić.

> ja je jadłam chyba raz w zyciu i nie powaliły mnie na kolana.

One nie powalają na kolana tylko napychają brzuch:)
    • croolick Re: żarski kalendarz 2008 08.01.08, 15:39
      Kupilem w koncu - 22 zl u Wieczorkiewiczow. Swietnie wydany.

p.s.
      Wydaje mi sie, ze jednak podpis pod kartka z pazdziernika ("Hänselberg mit Blick
      auf Sorau N.L.") jest bledny - juz o tym dyskutowalismy to raczej widok ze
      wzgorza od strony Lubomysla/Zlotnika.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=149&w=34143620&a=42533375
      • aniku_k Re: żarski kalendarz 2008 08.01.08, 18:55
        raczej tak. co do tego października. moze gdzieś z kadłubi.nie
        spotkałam jeszcze na mapie takiej nazwy wzniesienia.
        /podpisy są autorstwa kolekcjonera/
        • croolick Re: żarski kalendarz 2008 08.01.08, 22:21
          aniku_k napisała:

> nie spotkałam jeszcze na mapie takiej nazwy wzniesienia.

Ulica Am Hanselberg to dzisiejsza ulica Przepiorek, a wiec to wzgorze musialo
          byc w poblizu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka