Dodaj do ulubionych

czy to cykl bezowulacyjny?

16.12.10, 16:45
witajcie , 22.10 2010 poroniłam 7 tygodniową ciążę.Zaraz potem miałam normalny cykl owulacyjny 29 dniowy.Ostatnią miesiączkę miałam 23.11 , mierzyłam temp w ustach jak zwykle, badałam sobie szyjkę i robiłam testy LH. i tak : szyjka zmieniała się jak zwykle między 12-20 dniem była miękka i wysoko, ale nie było żadnego śluzu (zawsze miałam trudności z ""wydobyciem" śluzu ale tym razem ewidentnie nic), test Lh był dodatni 20 dnia cyklu, 21 d c Lh ujemny i szyjka nisko i twarda,a wczoraj LH znów jakby dążył do dodatniego i szyjka znów bardziej miękka i nie ma wzrostu temp az do dziś =dziś jest 24 dzień cyklu(zwykle temp rośnie mi z 36.2 do 36.7,a cykle mam 29 dniowe).
w tym cyklu nie mogę zajść w ciążę, a razem z mężem czekamy aż się skończy nasze "proszę czekać " i będziemy mogli wykorzystać czas niepłodnosci poowulacyjnej w tym miesiacu.No i po następnym cyklu chcielismy podjąc nowe starania, a mamy odczekać 3 prawidłowe,a tu cykl jakby bezowulacyjny.Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
  • bystra_26 wyższe mogą się pojawić, jak im się zechce 16.12.10, 18:22
   Jaka to metoda?

   Złote zasady NPR:
   - owulacja może wystąpić DOWOLNEGO dnia cyklu, nawet 30, 60 czy 88
   - każdy cykl może być zupełnie inny niż poprzednie, bo człowiek to nie maszynka.

   Jeśli to metoda angielska, to powiesz sobie, że to był cykl bezowulacyjny, jeśli nie nastąpi faza wyższych temperatur, a pojawi się krawienie. Wówczas kolejny cykl o od 1 dnia krwawienia ma dni płodne.

   Jeśli to metoda Roetzera, to cykl będzie trwał, aż pojawi się faza wyższych temperatur, a każde krwawienie aż do czasu fazy wyższych temperatur będzie tylko śródcyklicznym, które traktuje się jak dni ze śluzem najlepszej jakości.

   To, że pierwszy cykl po poronieniu wyglądał "jak zawsze" to mógł być czysty przypadek, a organizm może jeszcze wciąż do siebie dochodzić.

   Na marginesie: Jaki powód podał ci lekarz, by odłożyć starania o 3 miesiące?
  • horpyna4 Re: czy to cykl bezowulacyjny? 16.12.10, 18:25
   Zapomnij o tym, że "cykle masz 29 dniowe". To nie jest dane raz na zawsze, do owulacji może dojść w dowolnym dniu cyklu. Może tym razem będzie to 25 dc, a może 40dc.

   To długość cyklu jest skutkiem terminu owulacji, a nie na odwrót. Jeżeli owulacja w którymś cyklu pojawi się póżniej niż zwykle, to ten cykl będzie dłuższy właśnie o to opóźnienie.

   Często jest tak, że jajnik szykuje się do owulacji, ale ostatecznie pęcherzyk nie pęka i za ileś tam dni zaczyna rosnąć następny. Dlatego testy owulacyjne są niewiele warte, bo mówią tylko, że owulacja MOŻE będzie w najbliższych dniach. Tyle samo mówi śluz. Dopiero wzrost temperatury potwierdza, że owulacja się odbyła.
   • asiaimaja Re: czy to cykl bezowulacyjny? 16.12.10, 20:28
    Obserwuję się od 5 lat, do tej pory miałam cykle 28-29 dniowe z owulacją około 12-14 dnia cyklu, z wzorowym wzrostem temp. , który trwał około 11 dni. Byłam tak zaznajomiona ze sobą,że nawet nie mierzyłam temp codziennie i badałam się w wybranych dniach i wszystko było ok.Stąd moje zaskoczenie tym obecnym cyklem. Przez 2 lata po ślubie nie chciałam być w ciąży,a potem po 5 cyklach się udało i urodziła się córeczka, w drugą ciążę zaszłam w drugiej próbie,ale niestety skonczyło się nieszczęśliwie. Lekarz kazał czekać 3 m-ce ,żeby organizm się zregenerował hormonalnie,a tymczasem może jest odwrotnie.
    • horpyna4 Re: czy to cykl bezowulacyjny? 17.12.10, 08:22
     Nie szkodzi, że do tej pory tak miewałaś. Owulacja może się opóźnić z różnych powodów i najczęściej tzw. wpadki dotyczą właśnie dziewczyn o regularnych cyklach. Bo np. przez 10 lat cykle miały tę samą długość, a tu nagle ciąża po współżyciu w 25 dc. I potem taka mówi: "zaszłam w ciążę 3 dni przed miesiączką", co jest ewidentną bzdurą. Bo gdyby nie zaszła, to miesiączka byłaby dużo później, niż zwykle.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka