Dodaj do ulubionych

proszę o pomoc w interpretacji cyklu

07.05.12, 09:42

W metodzie Rötzera
a) metoda Rötzera, 1 cykl obserwowany
b) cel - ciąża
c) termometr elektroniczny Microlife z 1 miejscem po przecinku, godz. 7 rano, waginalnie
d) nie choruje, nie biorę leków, 30lat
e) to moja wyczekiwana 1 ciąża

brązowe plamienia przed okresem zdarzyły mi się już po raz drugi odkąd się staramy o dziecko. wydaje mi się że w tym tkwi problem z poczęciem ale nie znam się więc proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • panizalewska Re: proszę o pomoc w interpretacji cyklu 09.05.12, 09:49
      No baaardzo ładny cykl :)
      I zdaje się dobrze zinterpretowany, więc o jaką konkretnie pomoc chodzi?

Brązowe plamienia dzień-dwa przed okresem - zupełnie normalna rzecz, zwłaszcza, jeżeli okres liczymy od "żywej krwi".
      Ja czasami miałam plamienia, czasami nie. I początek chluśnięcia krwią o różnych porach dnia.
      Jeżeli Cię to jednak niepokoi - pogadaj z lekarzem.

A od ilu cykli się staracie o dziecko? I jak często się tulicie w dniach płodnych? Dobrze jest zrobić sobie co najmniej tydzień przerwy przed kolejnym okresem płodnym, żeby Twój Luby miał "wielką kumulację" ;)
      Nam się udało za drugim podejściem, mimo, że oboje zupełnie zdrowi, płodni, nie żałowaliśmy sobie i w ogóle ;)
      Wg wszelkich badań zdrowa, płodna para, uprawiając seks nawet w szczytach śluzu, szyjki i w ogóle w warunkach miód-malina - ma szansę na ciążę ZALEDWIE 60%! Także nie jesteśmy aż tak wiatropylne, jakbyśmy czasami chciały ;)
      Powodzenia! :)
      • bystra_26 do panizalewska 09.05.12, 11:25
        Szanse na ciąże ze współżycia w dni płodne, wynoszą 25-40% maksymalnie (różne źródła). Oznacza to, na szczęście, że zasadniczo seks ma bardziej rolę więziotwórczą niż prokreacyjną.
          • wielorak Re: do panizalewska 10.05.12, 09:29
            8 dnia wyższej temperatury (22dc) tempka poszła w dół (ale jeszcze utrzymywała się nad linią podstawową)- czy to może wskazywac na niedomogę ciałka żółtego? widziałam kilka wykresów osób, które zaszły w ciążę i ich temperatura utrzymywała się powyżej tej drugiej linii, dlatego w tym właśnie dniu i po zmierzeniu kolejnych już wiedzialam, że w ciaży nie jestem- czy dobrze to zinterpretowałam? to był mój 1 cykl mierzony a staramy się od 4 cykli. przed dniami płodnymi nie uprawiamy seksu, w dniach płodnych co 2 dzień.
            co do brązowych plamień przed okresem czytałam w internecie że to może być niedomoga ciałka żółtego a plamienia brązowe po okresie są powodem problemów hormonalnych- ile w tym prawdy? wczoraj zrobiłam tsh, morfologię i żelazo, dziś po poludniu odbieram wyniki no i umawiam się do ginekologa bo te brązowe plamienia mnie martwią.
            dziewczyny czy od tego 22dnia cyklu równiez wszystko wygląda dobrze? bo mnie się wydaje że od tego dnia jest coś nie tak, tylko ja się nie znam... i tylko czytam i szukam po internecie różnych informacji, dziękuję za pomoc
            • panizalewska Re: do panizalewska 10.05.12, 14:09
              Jak pisałam wyżej - już się nie mądrzę ;) Bo wychodzi, że wiem piąte przez dziesiąte, a i tak żadnych chorób i niedomagań nie "wywróżę" z Twojego wykresu, bo nie było mi to nigdy potrzebne więc się nie nauczyłam. Także przykro mi, już nie będę Ci plątać w wątku.
              Może napisz bezpośrednio do Bystrej?
              Powodzenia w staraniach! :)
              • bystra_26 Re: do panizalewska 10.05.12, 15:37
                Mam nadzieję, że masz dystans do siebie. Skorygowałam Twoje wypowiedzi tylko ze względu na dobro osób, które na tym forum uczą się metod i mogą być wprowadzeni, niechcący, w błąd.

Nie pomagam w każdym wątku, bo nie mam nadmiaru wolnego czasu i daję szansę innym, którzy są w stanie też pomagać.
                • panizalewska Re: do panizalewska 11.05.12, 08:55
                  Nie, no luz :) Bardzo słusznie, bo jakby moje wypowiedzi miały komuś zaszkodzić, to lipa.
                  Ostatnie info o NPRze pobierałam z netu (ze stron roetzera, żeby nie było ;)) jakieś 3 lata temu, do tego nauki przedmałżeńskie w podobnym czasie, więc jestem trochę nieświeża w temacie ;)

Baj de łej znam dwie fajne gin w Warszawie, które kumają tę czaczę, jedna jest siostrą zakonną (co kto lubi, mnie to nie przeszkadzało ;)) dr siostra Elżbieta Woźna, przyjmuje prywatnie na Powiślu, vis a vis BUWu, druga, świecka, dr Mariola Małecka, przyjmuje na Natolinie na Belgradzkiej, przy samym metrze, na NFZ i będzie przyjmować w podwarszawskim Izabelinie.
                  Ich olbrzymią zaletą, oprócz znajomości prawideł wykresów NPRu jest to, że nie pakują od razu w człowieka piguł hormonalnych, jeno w ostateczności.

Także droga Autorko wątku (przepraszam, gdzieś zgubiłam Twój login) jak jesteś z Wawy to możesz się z nimi skonsultować. Jak chcesz, dam dokładne namiary.

Pozdro z rana przy kawie :)
                  • wielorak Re: do panizalewska 11.05.12, 10:09
                    dziękuję kochanie ale do Warszawy mam z 5 godzin jazdy samochodem więc nie skorzystam :-)
                    robię teraz monitoring więc może coś więcej się dowiem ale dziękuję wszystkim za podpowiedzi
                    • hoga24 Re: do panizalewska 23.07.12, 09:44
                      Jak zaczęliśmy się starać o drugie dziecko od razu dostałam brązowych plamień przed okresem. nigdy wcześniej ich nie było. Ginka zleciła mi badania. Powiedziała jednak, że plamienie może być też objawem stresu. Szczególnie gdy usilnie starasz się o dziecko. Ja pierwsze okresy od początku starań witałam z płaczem :-( Teraz trochę wyluzowałam bo zdiagnozowano mi hashimoto i mam najprawdopodobniej za krótką fazę lutealną.
    • hoga24 Re: proszę o pomoc w interpretacji cyklu 23.07.12, 10:02
      Poprzednio źle wkleiłam :) ale może cię to uspokoi.

Jak zaczęliśmy się starać o drugie dziecko od razu dostałam brązowych plamień przed okresem. nigdy wcześniej ich nie było. Ginka zleciła mi badania. Powiedziała jednak, że plamienie może być też objawem stresu. Szczególnie gdy usilnie starasz się o dziecko. Ja pierwsze okresy od początku starań witałam z płaczem :-( Teraz trochę wyluzowałam bo zdiagnozowano mi hashimoto i mam najprawdopodobniej za krótką fazę lutealną.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka