Dodaj do ulubionych

Mój wykres

03.10.12, 15:50
dziewczyny zerknijcie na mój wykres, wydaje mi się dziwne te ostatnie 5 temperatur, czy to wskazuje na brak owulacji?
mam tez problem z programem, wpisuję dzisiejszą temp, w oknie do wpisywania ona się pojawia natomiast na wykresie już nie;( czy coś źle robie, czy ta dzisiejsza temp taka dziwna ze jej nie przyjmuje? (36,05)
i chyba mam strasznie długa faze lutealną albo brak owu;(
to mój pierwszy wykres i nie umiem go odczytać

ovufriend.pl/graph/9555bdee8f0237a570470c243ff4b240
Obserwuj wątek
    • peggy_su Re: Mój wykres 03.10.12, 16:25
      Organizm pewnie przygotowuje się do owulacji. Śluz cały czas rozciągliqwy więc jak najbardziej płodny. Cierpliwości, skok na pewno w końcu się pojawi :)
            • for.malina Re: Mój wykres 09.10.12, 10:21
              Ale to naprawdę normalne ze do tej pory nie miałam skoku temp i co za tym idzie pewnie i owulacji?
              naprawdę się juz martwić zaczynam, że pewnie mam cykle bezowulacyjne;(
              zdarzało się komuś mieć owu po 24 dc?
              • marion80 Re: Mój wykres 09.10.12, 10:47
                Hm... Po otwarciu linka widzę okienko cyklu, opisu śluzu itp. ale wykresu temp. nie widzę...
                -
                Póki śluz ma cechy bardziej płodne, ale skoro skoku nie było, to owulacji raczej też nie. Czekaj na rozwój wydarzeń.
                -
                Czy komuś się zdarzało mieć owulację po 24 dc?
                Tak, mnie :-) Owulacja po 30 dc lub nawet koło 40 dc. Długość cykli 40-60 dni.
                • for.malina Re: Mój wykres 09.10.12, 11:22
                  a teraz?

kurcze, tylko że ja nie mam cykli dłuższych niż te ok 34 no może 36 dni max
                  i w 9dc byłam na usg i wtedy pęcherzyk największy miał 9,5 mm, więc skoro pęcherzyki rosną ok 2mm na dobę to dzisiaj musiałabym miec mega pęcherzyk
                  czyli podejrzewam zę mam torbiel pewnie;(

a jak się to leczy że pęcherzyki nie pekają tylko torbiele powstają?
                  jeśli tak mam co miesiąc to nic dziwnego że w ciąże nie zachodzę;(
    • for.malina Re: Mój wykres 10.10.12, 09:52
      Dziękuję Dziewczyny
      ok, jak mówicie, żeby czekać to będę czekać
      zaraz mi się ten wykres zrobi długi jak gąsienica;)

a swoją drogą to w sumie nic dziwnego, że w ciążę nie zachodziłam, bo w życiu nie powiedziałabym ze jajeczkowanie mogę mieć tak późno (o ile wogóle)
    • for.malina Re: Mój wykres 11.10.12, 10:35
      Dziewczyny zerknijcie jeszcze raz na mój wykres...
      Owufriend niby wykrył owulację, ale czy taki maciupki skoczek wystarczy zeby ją wykryć?

• marion80 Re: Mój wykres 11.10.12, 11:11
        No tak - program wie lepiej...

I się myli.
        Żeby wyznaczyć skok, potrzeba 6 niższych temperatur poprzedzających go. Tobie program wyznaczył skok na 23 dc. Tylko że w takim wypadku nie ma 6-ciu niższych temperatur poprzedzających skok - temp. z 23 dc to 36,18, a temp. z 19 dc (niby ta 4-ta niższa) to 36,19.
        Wg mnie skok jest dzisiaj (6 temp. poprzedzających go maja wartości niższe od wartości dzisiejszej) o ile w dniach następnych będzie utrzymywać się na tym wyższym poziomie.

A w ogóle jak ze współżyciem? Masz możliwość zaznaczenia kiedy było?
        • for.malina Re: Mój wykres 11.10.12, 11:16
          Dzięki wielkie za odpowiedź
          Ja jeszcze niewiele wiem o npr, ale podobnie kombinowałam jak Ty;)

zaznaczam tam wspólżycie i wczoraj i przedwczoraj miałam najwięcej tego śluzu dobrego i współżycie było wczoraj też

• marion80 Re: Mój wykres 11.10.12, 11:32
            Hm, nie widzę oznaczeń współżycia.

Widzę, że w „OvuFriend” opcje śluzu są masakrycznie ubogie. Ja bym nie dała rady tylko z 5-cioma pozycjami do wyboru.

U mnie na 28.pl są takie:

1. Zewnętrzne obserwacje:
            - wygląd – żółty, biały, nieprzejrzysty, przejrzysty, kremowy, zielonkawy, różowy, brunatny
            - konsystencja – grudkowaty, lepki, jak białko jajka kurzego, nierozciągliwy, rozciągliwy, wodnisty,
            - odczucia i doznania – sucho, wilgotno, mokro, ślisko (odczucie naoliwienia), stała wydzielina, wodospad, pozostałość nasienia.

2. Obserwacje wewnętrzne – brak śluzu, nieprzejrzysty lepki, nieprzejrzysty kremowy, nieprzejrzysty rozciągliwy, przejrzysty rozciągliwy, przejrzysty lepki, śluz zakłócony.

Jest więc z czego wybierać.

Może zmienisz portal? I nie reklamuję tu swojego - wiem, że są inne, gdzie jest o wiele więcej opcji do wyboru.
            • for.malina Re: Mój wykres 11.10.12, 11:37
              Chę zmienić, ale na jakiś darmowy, bo owu friend mi dzisiaj przysłał, że 14paź mi sie kończy darmowy abonament premium, o czym nie wiedziałam ze z tego korzystam bo pisali że są całkowicie darmowi i ani słowa o tym, że potem trzeba płacić zeby mieć te same opcje co zaraz po zalogowaniu;/
                    • for.malina Re: Mój wykres 11.10.12, 13:37
                      No juz zauważyłam;)

tu wklepałam swoj wykres do enpr
                      tylko nie wiem czy on sam wyznacza owu?

bo w ustawieniach pisze coś o tym, że wyznacza jakąś granice temp, ale mi nic nie wyznaczył, więc może sama muszę to zrobić?
                      • bystra_26 ważne informacje! 11.10.12, 13:49
                        1. Uważaj. Są różne metody NPR i żeby wykresy prawidłowo interpretować trzeba wiedzieć, którą się stosuje, jakie ma zasady itp. Poleganie na wyrywkowych informacjach od innych forumek, które nie piszą o jaką metodę chodzi (Roetzera, angielska, Kippley'ów, niemiecka itp/), to jest stosowanie metody własnej, która może prowadzić do błędów w wyznaczaniu dni płodnych i niepłodnych i wyciąganiu z tego wniosków.

2. Pytania o serwis X - zadaj je w serwisie, jego twórcom lub administratorom.
                        Tzw. granica wyższych temperatur NIE JEST wspomniana w żadnej metodzie NPR i nie należy do interpretacji.
                        • marion80 Re: ważne informacje! 11.10.12, 14:03
                          No właśnie!

For.malina korzysta z takiego, który nie uwzględnia metod intepretacji. Sama nie wspomiała o żadnej, bo pewnie żadnej nie stosuje. Ciężko więc jej pomóc w temacie interpretacji.
                          Z resztą Horpyna poniżej napisała, że program jest do kitu - i to prawda. Autor programu postawił na mało istotne rzeczy, a pominął najważniejsze...
                      • marion80 Re: Mój wykres 11.10.12, 13:52
                        Aj, uczepiłaś się tej owulacji.
                        Po co Ci wiedzieć kiedy ona była? Ważne żeby w ogóle była i żeby w tym czasie zgrać się ze współżyciem.

Panuje błędne stwierdzenie, że owulacja występuje w dniu skoku temperatury. A to bzdura - owulacja może być 3 dni przed skokiem, 2 dni przed, dzień przed, w dniu skoku, a nawet dzień po skoku.

Terminu owulacji w warunkach domowych (wykresy, programy obliczające owulację) nie da się określić! Może to tylko stwierdzić USG. Wykresy natomiast mówią nam czy do owulacji doszło - dwufazowy wykres o tym świadczy, czyli faza niższych i wyższych temperatur.

Nie czekaj nigdy ze współżyciem na skok temperatury, bo zazwyczaj jest już za późno. Owulację poprzedza śluz o cechach najbardziej płodnych, czyli wodnisty, przejrzysty, rozciągliwy lub o konsystencji białka kurzego jaja. Wtedy trzeba działać.

Poczytaj sobie ewentualnie jeszcze tutaj:

wiki.28dni.pl/doku.php?id=okienko_eksperta_okienko_eksperta_-_abc
                      • horpyna4 Re: Mój wykres 11.10.12, 13:54
                        Moim zdaniem program, z którego koszystasz, jest do kitu. Wykres jest za mało rozciągnięty w pionie, a przecież wystarczy różnica 0,2 stopnia między fazą przedowulacyjną, a lutealną. W tej skali niewiele widać.

Prawdopodobnie autor tego programu chciał na siłę zmieścić wyniki kobiet zarówno tych "wysokotemperaturowych", jak i "niskotemperaturowych"; bez możliwości odrzucenia niepotrzebnego pustego pola u góry lub/i u dołu. W rezultacie nic nie widać wyraźnie. Weź lepiej kartkę w kratkę i ołówek/długopis. I nanoś temperatury tak, żeby skala pionowa była dużo mocniej rozciągnięta. To lepsze, niż byle jaki program.

A jeżeli przyadkiem dysponujesz papierem milimetrowym, to już w ogóle luksus. Chociaż wystarczy ten klasyczny zeszytowy w kratkę 0,5 cm.
        • bystra_26 do marion80 11.10.12, 13:44
          Rozumiem, że korzystasz z serwisu C od lat, jesteś z niego zadowolona, ale pisanie o nim w prawie każdym poście jest przesadą. Ogranicz to, inaczej będę musiała kasować Twoje posty, które są całkiem sensowne.
          • marion80 Re: do marion80 11.10.12, 13:56
            Ups... Przepraszam...

To nie jest oczywiście reklama czy wymuszanie na kimś korzystania z portalu. Znam tylko ten portal (z wieloletniego doświadczenia), więc żeby pewnych rzeczy nie przepisywać czy kopiować wstawiałam linki...

Próbowałam tylko pomóc koleżance. Już nie bedę - obiecuję :-)
    • bystra_26 na oko 11.10.12, 15:41
      Na moje oko, to masz 26 dc dopiero pierwszą temperaturę wyższą niż 6 ją poprzedzających, a o dniu szczytu nie można na razie nic pewnego powiedzieć, bo masz do wczoraj śluz R, a nie wiemy, jaki będzie w kolejnych dniach. Jeszcze nie ma niepłodności poowulacyjnej.
    • for.malina Re: Mój wykres 11.10.12, 15:50
      Dziękuję bardzo Dziewczyny

staram się trochę czytać i sama jakoś to rozkminiać, ale macie naprawdę duża wiedze, więc jak to było w jakimś filmie "mądrego zawsze warto posłuchać", bo sama na razie mam kilka róznych interpretacji;)

zawsze wydawało mi się ze npr jest proste, że temp wystarczy mierzyć;p a tu naprawde trzeba dużej wiedzy

dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc, na razie będę próbowała na tym enpr prowadzić wykres, i nie denerwujcie się jak tu pytam nawet o proste rzeczy, bo ja już jak na razie wiem, że nic nie wiem;)
    • for.malina Re: Mój wykres 12.10.12, 07:18
      A więc tak... po dzisiejszej temp i owufriend "zmienił zdanie" i ja juz do końca zgłupiałam.

Wg mnie są dwie możliwości - albo mam cykl bez owu, albo owu jeszcze nie było

enpr.pl/4294
      • marion80 Re: Mój wykres 12.10.12, 08:56
        Spadła... Nadal musisz czekać...

A jakiej długości masz zazwyczaj cykle? Jeśli krótsze niż ten, na jaki się zapowiada obecny, to się nie martw - tak się zdarza. Czy w tym cyklu były może jakieś "zakłócenia"? Choroba, gorączka, stres itp. mogące mieć wpływ za ewentualne opóźnienie owulacji?
        • for.malina Re: Mój wykres 12.10.12, 09:05
          Średnio to mam coś około 34 dni cykle
          Właściwie to nic nie było, co mogłoby zakłócić owu..
          No chyba,że to że od ok 10dc staram się być na diecie - na mm, i podziębiona byłam ale to tak ze 3 dni też cos koło 13dc

Nie chcę panikować, bo piszecie, że tak się zdarza że owu jest później, ale jakiś cień lęku mam że może właściwie jej nie mam wogóle...;(
          • marion80 Re: Mój wykres 12.10.12, 10:23
            Dieta i przeziębienie mogły mieć wpływ na opóźnienie.

Mam jeszcze pytanie co do śluzu - od ponad tygodnia masz śluz "jak białko jaja kurzego"? Na pewno takiej konsystencji? A nie "rozciągliwy" lub wodnisty? A jest przezroczysty czy nieprzezroczysty?
            • for.malina Re: Mój wykres 12.10.12, 10:35
              tak wpisuję bo nie mam innej opcji i nie wiem jaki to wodnisty, jak typowe bj był wcześniej, a teraz i wtedy kiedy zaznaczyłam szczyt jest rozciągliwy przezroczysty, ale już nie robi się taka konsystencja jak białko

Trudno troche określić te śluzy, bo każda pewnie subiektywnie opisuje to co zobaczy.
              Dzisiaj też mam śluz jest przezroczysty, lepki (takie nitki się ciągną jak sie dotknie) no nie wiem jak go określić
              • for.malina Re: Mój wykres 12.10.12, 10:41
                no na pewno nie jest taki typowo niepłodny, czyli biały i nierozciągliwy i nielepki

jest przezroczysty rozciągliwy, a czy to bj czy tylko rozciągliwy to chyba nie jest takieważne?
              • marion80 Re: Mój wykres 12.10.12, 10:53
                W tym programie eNPR widzę, że do wyboru jest tylko kilka opcji śluzu, ale jest możliwość dodania własnych. Piszesz, że trudno określić śluz, bo każda pewnie subiektywnie opisuje to co zobaczy. Może skorzystasz z poniższego ‘wykazu’ i dopiszesz własne:

Cechy śluzu bardziej płodnego: przejrzystość, rozciągliwość, wodnistość (płynny śluz), szklistość, odczucie mokrości, śliskości, naoliwienia na zewnątrz narządów rodnych, śluz podobny wyglądem do surowego białka jaja kurzego.

Cechy śluzu mniej płodnego: lepkość, kleistość, grudkowatość, śluz biały, żółtawy, kremowy, gęsty, mętny, odczucie wilgotności lub suchości.

Sama wiesz najlepiej jaki masz śluz - spróbuj dopasowywać obserwacje to powyższych opisów. Pamiętaj, że trzeba wpisywać najbardziej płodny jaki wystąpił w ciągu dnia. Np. gdy rano jest rozciągliwy, a wieczorem już tylko lepki, to musisz wpisać 'rozciągliwy'.
                Natomiast co to szczytu śluzu - za szczyt uznaje się ostatni dzień, w którym śluz miał choćby jedną z kilku cech śluzu bardziej płodnego (patrz powyżej).
          • raszefka Re: Mój wykres 17.10.12, 17:52
            Brakuje obserwacji śluzu po 29 dniu? Czy po prostu było sucho?
            Bardzo ostrożnie wyznaczyłabym poziom niższy wg temp z 28dc. I wówczas od dzisiejszego wieczora III faza. Czyli po owu.

Czemu ten szczyt tak od czapki?
            • for.malina Re: Mój wykres 17.10.12, 18:38
              odkąd brakuje śluzu, znaczy że było suchawo, i troszkę śluzu niepłodnego, kremowego

myślisz żeby tak wyznaczyć z 28dnia niższy poziom?
              czyli owu kiedy by wypadała?

i czemu szczyt od czapki bo nie rozumiem?

bardzo nieczytelny ten wykres jak dla mnie;( (w sensie temeratury mało jasne)
              dziewczyny jak tu wklejają to mają eleganckie dwie fazy
              • raszefka Re: Mój wykres 18.10.12, 09:14
                Owulacja może wystąpić między 3 dni przed a 3 dni po dniu szczytu śluzu, a najczęściej właśnie w dniu szczytu. A dzień szczytu to z kolei o s t a t n i dzień występowania śluzu płodnego, czyli z Twojego wykresu wynika, że 28dc.
        • for.malina Re: Mój wykres 23.10.12, 09:49
          I się chyba pospieszyłam z tą chęcią na test...;(

Podpowiedzcie może czy powinnam zrobić jakieś badania, czy z tego wykresu wynika jakie mogę mieć zaburzenie i dlaczego nie dochodzi do zapłodnienia?
          podobno z wykresu da się wiele wyczytać (jak ktoś umie oczywiście;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka