Dodaj do ulubionych

Czy to przedwcześnie podwyższona temperatura?

13.04.13, 17:48
To jest wykres z mojego wcześniejszego cyklu - ovufriend.pl/graph/7f657dbd46dd728429fd0fb81ca8cb46 Czy temperatura z 10 dc jest przedwcześnie podwyższona? A jeśli tak, to po prostu ją pomijam w odliczaniu 6 niższych temperatur? Skoro nie wchodzi do nich. Czy to normalna temperatura?
Obserwuj wątek
    • bystra_26 Definicja przedwcześnie podwyższonej temp. 13.04.13, 23:19
      Z przedwcześnie podwyższona temperaturą masz do czynienia, gdy początek fazy wyższych temperatur masz przed dniem szczytu.

Temp. z 10dc nie ma ciągłości z wyższymi temperaturami. O ile nie jest zakłócona, to wchodzi do szóstki. Doświadczona użytkowniczka metody mogłaby by ją sobie wykluczyć (nie jest to zgodne z podręcznikiem), gdyby znała swój poziom niższych i wyższych temperatur, i dana temperatura wyraźnie by odbiegała od dotychczasowych najwyższych niższych temperatur.

Więc według mnie wliczasz 10dc do szóstki, a przez braki na wykresie, do szóstki wchodzą 6-10dc i 13dc.
      1. wyższa w ogóle 14dc, ale że 14dc masz dzień szczytu, to masz w 14dc przedwcześnie podwyższoną, czyli taką która nie wchodzi do interpretacji. 16, 18 i 19dc to trzy wyższe interpretacyjne (po dniu szczytu) i 19dc wieczorem rozpoczęła się niepłodność bezwzględna.

Jeśli takie żeby w początku fl masz jednorazowo, to na razie nie ma się czym przejmować. Jeśli się powtarzają więcej niż 3 razy, to może to być podwyższona prolaktyna, co często jest wtórne do niedoczynności tarczycy i dobry endokrynolog najpierw Ci ureguluje tarczycę, a potem zajmie się prolaktyną.
        • bystra_26 prolaktyna 15.04.13, 11:44
          Jeśli wyjściowa jest OK, to dobrze, ale radziłabym powtórzyć badanie, bo jedno może być prawidłowe zbiegiem okoliczności, a 3 już nie.

Jeśli byś miała hiperprolaktynemię czynnościową, to zęby by Ci się pojawiały w różnych momentach cyklu w związku ze stresem, a nie tylko na początku fazy lutealnej. Chyba, że Cię starania mega stresują w okolicach owulacji. Może to taki wzór cyklu?
          Może jakiś problem z tworzeniem się ciałka żółtego (trzykrotne badanie progesteronu w 6-8dc fl to wykluczy)? Może owulacje z więcej niż jednym pęcherzykiem?
          • mebloscianka_dziadka_franka Re: prolaktyna 15.04.13, 11:58
            Powiem tak, ja jestem ogólnie nerwową osobą i byle pierdoła podnosi mi ciśnienie, a i stresować się potrafię byle czym :) Ale nie potrafię powiedzieć, czy to się przekłada na wykres... Wczoraj na wieczór się stresowałam i nie mogłam przez to zasnąć, a dzisiaj jak zwykle w 13 dc temperatura mi spadła znacząco i jutro powinien być skok. Więc sama nie wiem. Ale badanie powtórzę, bo czemu nie, ale to dopiero w następnym cyklu, żeby było zrobione w tym samym dniu cyklu. No i progesteron też chciałabym zbadać, ale póki co czekam co ginekolog planuje po tym, jak mu dostarczę wyniki. W każdym razie dzięki za sugestię i za pomoc w interpretacji wykresu :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka