Dodaj do ulubionych

ile zyja plemniki?

19.01.05, 16:46
Na poczatek chcialam sie przywitac(jako, ze jestem pierwszy raz) i pozdrowic
wszystkie piszace tutaj dziewczyny. Po pobieznym przegladnieciu waszych
wpisow jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy. Tak trzymac!
Ale przejde do meritum:
Wiadomo, ze teoretycznie plemniki zyja 3-5 ( a wedlug niektorych zrodel nawet
7)dni.Czy aby na pewno tak dlugo?
Staram sie o dzidziusia (dziewczynke!), od dawna mierze temp i obserwuje sluz
i wszystkie objawy mam niemalze "ksiazkowe" (cykle regularne 28-30 dni,
wzrost temp w drugiej fazie o ok 0,4-0,5 tuz po szczycie wydzielania sluzu
itp).
Czy w takim przypadku jak moj wspolzycie w 10-12 dniu cyklu ( przy obecnosci
sluzu plodnego) moze zaowocowac dziewczynka? Owulacje mam ok 16-17 dnia
cyklu...
Z gory dziekuje za podpowiedz.
Obserwuj wątek
      • sonka_sal Re: ile zyja plemniki? 19.01.05, 17:24
        No wlasnie.
        Wiec moze zadam pytanie inaczej: ile dni przed owulacja kochaly sie mamy
        zaplanowanych dziewczynek?
        Bo tak naprawde: jak moge sie dowiedziec jaka konkretnie jest zywotnosc
        plemnikow w moim wlasnym sluzie? Chyba tylko po "efektach"...
        • burczykowa Re: ile zyja plemniki? 19.01.05, 18:43
          Wiesz......... możesz mieć problemy z uzyskaniem satysfakcjonującej Cię
          odpowiedzi.:
          1. W okresie planowania ciąży raczej nie współżyje sie tylko raz, więc trudno
          powiedzieć, z którego razu jest OWOC
          2. To zalezy, kiedy u kobiet wystepuje wzrost temperatury: czy po owulacji, czy
          przed nią...Bo pęcherzyk nie musi jeszcze owulować, ale wydziela już śladowe
          ilości progesteronu, które moga dawać wzrost temperatury, rozpoznawalny jako
          skok- choc najczęściej w tym wypadku skok jest powolny. Z drugiej strony: po
          owulacji ciałko żółte od razu nie musi być super- może się jeszcze formować, co
          w efekcie może nie dać od razu skoku temperatury, tylko np. dzien później.
          Prawda wygląda jednak tak, że nie każdy mężczyzna może mieć dziewczynkę.
            • burczykowa Re: ile zyja plemniki? 20.01.05, 15:27
              Własnie ze względu -najprawdopodobniej- na okres przeżywalności plemników ,
              determonowany m.in. Twoim sluzem (ale nie tylko). Generalnie człowiek w kwestii
              płci nie odkrył jeszcze za duzo. I może całe szczęście- jak juz wszystko o
              sobie będziemy wiedziec, to będzie to najgorsza wiadomość dla gatunku ludzkiego.
              A powracajac do płci- niektórzy uważają, że jesli w diecie kobiety dominują
              pokarmy zasadotwórcze, to pomaga to w poczęciu dziewczynki, a jak kwasotwórcze-
              to chłopca (a może odwrotnie???). Jest tez chiński kalendarz planowania płci.
              Ale i tak niewiele od nas samych zależy.
          • sonka_sal Re: ile zyja plemniki? 19.01.05, 20:57
            > 1. W okresie planowania ciąży raczej nie współżyje sie tylko raz, więc trudno
            > powiedzieć, z którego razu jest OWOC

Racja.Ale w tym wypadku (wspolzycie na kilka dni przed spodziewana owulacja)
            zakladam, ze jest to (jak ladnie to ujelas) "owoc" ostatniej spedzonej nocy
            pzred jajeczkowaniem (jako najbardziej prawdopodobne) np kochanie sie w 10, 11
            i 12 dniu; owulacja w 15 i ciaza jako wynik (najpewniej) ktoregos plemika
            z "miotu" 12 dnia cyklu.
            • burczykowa Re: ile zyja plemniki? 20.01.05, 15:34
              No to pytaj dalej- może ktos współżył tylko raz i do tego ma dziewczynke...
              Na koniec taka moja uwaga: ŻADNA metoda naturalnego planowania nie wyznacza
              terminu owulacji, a OKRES PŁODNOŚCI- m.in. ze względu na charakterystyczne
              zachowanie się śluzu czy skok temperatury- na podstawie samoobserwacji objawów
              płodności możesz tylko "gdybać". O tym kiedy jest owulacja, możesz się
              dowiedzieć w miarę obiektywnie tylko podczas monitoringu cyklu (takie usg, na
              którym podglada się dojrzewające komórki w jajniku). Jesli masz czas, pieniądze
              i jesteś mocno zaparta, aby mieć dziewczynke, to może poszukaj lekarza, który z
              tego powodu bedzie Ci wykonywał ów monitoring. Jeden z naszych lekarzy złapał
              sie za głowe, gdy mu o tym powiedziałam....
              PS Ale ten monitoring tez nie jest 100% pewny.
    • 0golone_jajka Re: ile zyja plemniki? 25.01.05, 00:26
      Planowaliśmy dziewczynkę wg metody jakiegoś lekarza amerykańskiego. Żona wiedziała kiedy będzie miała owulację, więc zgodnie z metodą pierwszą próbę zapłodnienia podjęliśmy na 5 dni przed. Gdyby się nie udało, należało spróbować na 4 i pół dnia przed itd. Żona miała niby regularny okres, ale tym razem przesunął się jej o 2 dni!. Tak więc plemniki znalazły się w pochwie na 7 dni przed przybyciem jaja. Byliśmy pewni, że nic z tego nie wyszło, że nie tylko męskie, ale i żeńskie plemniki dawno padły z głodu i wyczerpania. Tymczasem urodził nam się chłopak :))
      Planować to se można... Pewnie gdybym zbadał plemniki zawczasu to by się okazało, że tam sami faceci i że to planowanie nie miało sensu...
    • nordynka1 Re: ile zyja plemniki? 25.01.05, 09:24
      Ja też się przywitam - odkryłam to forum wczoraj, dotąd bywałam na "ciąża i
      poród", zerknęłam jednak na dół strony i ..bardzo się ucieszyłam, że jest forum
      o npr.

Cóż..u nas było tak, że współżylismy 7 dc tzn w pierwszym dniu mojej możliwej
      płodności (prowadziłam obserwacje dwa lata ), a w 12 dc nastąpiło poczęcie
      brzdąca a raczej brzdącówy - wg usg mamy dziewczynkę. Lekarz pokazywał jej
      skarby z detalami, akurat było widać. Jestem dziś w 35 tygodniu ciąży. Plemniki
      więc wyczekały 5 dni i choć mój mąż bardzo chciał chłopca to tym razem nic z
      tego. Tak więc bywa różnie, kwadratowo i podłużnie ;)
      Tak myślę że to jest jak z tymi kulami - my strzelamy ale nosi je Kto inny.
      pozdrowienia
      • sonka_sal Re: ile zyja plemniki? 25.01.05, 17:25
        nordynka1 napisała: > Tak myślę że to jest jak z tymi kulami - my strzelamy ale
        nosi je Kto inny.

Bardzo ladnie i trafnie to ujelas.

A w naszej mini-ankiecie opartej na faktach autentycznych pt "Ile zyja
        plemniki" wykazalismy wspolnymi silami niezbicie, ze rzeczywiscie potrafia one
        byc niemalze...dlugowieczne!
        W sprzyjajacych warunkach zyja 5 a nawet 7 dni!
        • burczykowa Re: ile zyja plemniki? 25.01.05, 22:42
          No popatrz: a w niektórych co bardziej uczonych podręcznikach do ginekologii
          dla studentów nadal mozna przeczytac, że plemniki żyją owe zaczarowane 72
          godziny. Ba, znam nawet lekarzy, którzy tak sądzą. Ale nie wypominam im braku
          wiedzy- broń Boże! Znam programy nauczania i wiem, że przecietny student
          medycyny nie ma nawet podstawowej wiedzy z NPRu. No chyba, że przed studiami
          zdążył się dowiedzieć gdzieś o kalendarzyku. Ale to tekst na inny wątek...
          • zamia1 Re: ile zyja plemniki? 25.01.05, 23:28
            > No popatrz: a w niektórych co bardziej uczonych podręcznikach do ginekologii
            > dla studentów nadal mozna przeczytac, że plemniki żyją owe zaczarowane 72
            > godziny. Ba, znam nawet lekarzy, którzy tak sądzą.

No i - obowiązkowo - podwójna owulacja!

Wężykiem!
            • nordynka1 Re: ile zyja plemniki? 26.01.05, 09:42
              Wężykiem!

taak..

dopisując kilka osobistych faktów z naszej historii dodam jeszcze, że raczej
              nie spodziewałam się owocu po bliskim spotkaniu 7 dc bo skoki temp miałam
              zawsze w okolicach 15-16-17 dc, a tym razem było inaczej - w 12 dc. Chcieliśmy
              dziecka, nie powiem, ale chciałam też sprawdzić czy u mnie 7 dc faktycznie
              należy do czasu płodności ja to wynika z obserwacji czy nie. Nadarzyła się
              okazja..I wiecie co było tego 12 dc kiedy dzidźka sie poczęła? Nasza rocznica
              ślubu.
              Każdy odczyta to sobie jak chce, ale to nasza historia i nas to wzruszyło,
              bardzo.
            • burczykowa Re: ile zyja plemniki? 26.01.05, 15:41
              Nie- no akurat w podwójną owulację nie da się wierzyć, chyba, że jakiś
              studencina przespał wykład o progesteronie i LH. Ale częśc tak nazywa owulację
              wielokrotną (a ta występuje i to nic nadzwyczajnego, ale nie ot, tak sobie w
              przypadkowym dniu cyklu). Co nie przeszkadza lekarzom przyznawać kobietom
              rację, że tuż przed miesiączką mozna zajść w ciążę. Bo jesli zainteresowana
              wierzy święcie w kalendarzyk, to ile czsu zajęłoby lekarzowi tłumaczenie
              niedorzeczności tego twierdzenia? Kiedyś w ten sposób "zaszła" pewna
              pielęgniarka. Obnosiła sie z tym po całym szpitalu: jakie to npr jest
              nieskuteczne. Wstyd mi było jak cholera- koleżanka niemalże po fachu, a taka
              niedouczona. No i oczywiście do dzis jest święcie przekonana o swojej ciąży tuz
              sprzed miesiączki- bo lekarz powiedział, że tak może być.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka