Dodaj do ulubionych

Mało wyraźny skok-czy owulacja była?? Jak myślicie

09.10.06, 09:13
Witam

Obserwacje prowadzę od blisko roku. Zaczełam zaraz po odstwieniu pigułek. Od
4 cykli staramy sie o dziecko. Wcześniejsze cykle były wyraźne jasne i
klarowne, a dwa ostatnie bardzo dziwne. Śluz widoczny, wyraźny, ale skok po
nim bardzo znikomy. Temperatura raz w górę, raz w dół. Mam wielką prośbę,
przyjrzyjcie sie ostatniemu cyklowi. FF niby zaznaczył owulację, ale
temperatury cos słabo rosną:(
Mój wykres:
www.fertilityfriend.com/home/12b18b
Pozdrawiam, Aga
Obserwuj wątek
    • nglka Re: Mało wyraźny skok-czy owulacja była?? Jak myś 10.10.06, 10:35
      No cóż, jesteś po tabletkach. 4 miesiące to wcale nie tak dużo. Zakłada się, że
      do 6 miesięcy (około) mają prawa dziać się rzeczy dziwne dla zwykłego
      śmiertelnika ;)U mnie do roku cykle były niestabilne. W tej chwili jestem
      praktycznie 2 lata od odstawienia a cykle nie są tak regularne jak chciałabym
      (przed rozpoczęciem brania miałam b. regularne, stąd pewnie moje wygórowane
      marzenia).
      Oba wykresy wskazują, że owulacja była. Korzystając z metody angielskiej mogę
      powiedzieć, że wszystko jak na razie jest ok. Wykres jest dwufazowy. Jednak
      możesz zacząć brać Magnez i wit B6 (+ kwas foliowy, bo pisałaś, że się starasz).
      Pomoże to na pewno fazie lutealnej. Tempki mogą być wyższe a sama faza wydłuży
      się o kilka dni (chociaż wydłużenie drugiej fazy nie jest u Ciebie konieczne, bo
      jest bardzo ładnwa, trwa "podręcznikowe" 14 dni).
      • ja-goda1 Re: Mało wyraźny skok-czy owulacja była?? Jak myś 10.10.06, 16:36
        Dziękuję bardzo za odpowiedź:)

Od 4 miesięcy sie staram, a odstawiłam piguły ponad rok temu. Potem sie uczyłam
        NPR-u:) Od odstawienia cykle ładne 28 dniowe, ale zdarzyły się wg mojej oceny
        dwa beowulacyjne. Kwas foliowy zażywam już bardzo długo, a co do magnezu -
        dziękuje, dzis zakupię.
        Pozdrawiam serdecznie, Aga
        • nglka Re: Mało wyraźny skok-czy owulacja była?? Jak myś 10.10.06, 17:18
          Jeśli od roku - to możesz tę kwestię przedyskutować z ginkiem, być może masz za
          niski progesteron. Gdybam. Najlepiej zrobić badanie hormonów i sprawdzić - jeśli
          magnez nie zadziała. 1-2 cykle bezowulacyjne w roku, z tego, co doczytałam -
          jest traktowane za normę bez podstaw do paranoi ;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka