Dodaj do ulubionych

ile przezyją plemniki?

12.10.06, 06:51
Chce sie upewnic - dzisiaj jest 8 dzień od wspolżycia, skoku temp. jeszcze
nie bylo, wiec w ciążę nie mam juz mozliwosci zajsc? To dla mnie wazne, bo
zastanawiam sie czy moge juz zaczac kuracje antybiotykowa czy nie...
Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 11:01
      Plemniki mogą być zdolne do zapłodnienia i do 5-6 dni. Owulacja może być nawet do 2 dni przed skokiem.
      Przez pierwsze 5-10 dni zarodek dryfuje z jajowodów do macicy i nie ma kontaktu z ciałem matki - antybiotyki mu nie zaszkodzą.
      Zwracasz uwagę na śluz?
      • mia_mala Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 12:35
        Tak - teraz mam sluz plodny (jak bialko jajka) no i czekam na skok. Zaraz po
        wspolzyciu nie wiem - bo przez 2-3 dni byly pozostalosci "po". Pozniej - o ile
        dobrze zaobserwowalam (bo tez bralam leki wiec moglo to byc troche
        zafalszowane) juz mial cechy plodnego (rozciagliwy).
        Z tego co napisalas wynika, ze istnieje mozliwosc (chociaz mysle ze baardzo
        mala), ze zajde w ciaze.
        Ale dzieki za te uwage o "dryfowaniu" - moge teraz w miare spokojnie ten
        antybiotyk wziac. Mysle ze kupie sobie tez kwas foliowy - tak na wszelki
        wypadek.
        Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.
        • nglka Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 12:45
          Jeśli nie było śluzu o charakterystyce płodnej w 8 dc to nie masz sę czym
          martwić. Przyjmuje się, że w śluzie takim plemniki mogą nawet dożyć i 7 dni ale
          to raczej wyjątki mało spotykane.
          Natomiast - śluz o charakterystyce kurzego jajka nie jest jedynym płodnym.
          Płodnym będzie także śluz przejrzysty lub nieprzejrzysty (ale nie kremowy),
          wodnisty bądź rozciągliwy, a wewnątrz masz uczucie naoliwienia. Poczytaj trochę
          o śluzie.
          • mia_mala Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 13:09
            Ja pisalam o swoim plodnym - a nie o tym, ze plodny musi byc jak bj :)
            Tez mysle, ze raczej nie zajde w ciaze, ale kurcze... a nuz bede tym wyjatkiem.
            Nigdy nie wiesz na 100% jak wspolzyjesz w pierwszej fazie...
            Dlatego to pytanie o antybiotyki i w ogole o leki. Poza tym - mialam sobie
            zrobic rtg zatok, ale jak "wychlapalam" radiologowi, ze moge byc ew. w bardzo
            wczesnej ciazy, to powiedzial, ze mi absolutnie zdjecia nie zrobi. Musze byc
            pewna ze nie jestem. To jeszcze poglebilo moje lęki.
            Dzieki za pomoc :)
            • nglka Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 13:52
              Dobry lekarz, co prześwietlenia nie chciał zrobić. Ja swojemu na pytanie czy
              jest pani w ciąży panęłam po prostu "nie wiem", bo tak uważam jakbym chciała a
              nie mogła (zdając sobie sprawę z konsekwencji, na które jestem zdecydowanie
              przygotowana) i usłyszałam "takie rzeczy się wie, albo nie". Mądry się znalazł.
              Prześwietlenie miałam zrobione ale w fartuszku - no i prześwietlenie kostki, bo
              zleciałam ze schodów.
              A co do antybiotyków - musisz mieć na względzie, że te w większości mają
              przedłużone działanie (do tygodnia czy dwóch) więc proponuję się jednak
              wstrzymać z braniem leków, jeśli to możliwe - do czasu, kiedy będziesz mogła
              zrobić test. Najszybciej i najpewniej wykaże z krwi.
              • nglka Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 13:53
                Myślę, że jak podasz tutaj skład leku to znajdzie się ktoś, kto będzie mógł
                szerzej odpowiedzieć na Twoje pytanie związane z antybiotykami i ich ewentualnym
                działaniem po zakończeniu kuracji.
              • mia_mala Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 14:07
                A po jakim czasie mozna robic z krwi? Do tej pory robilam tylko z moczu -
                płytkowe i one podobno pokazuja juz 7-dniową ciążę. Jak to jest z testem z
                krwi? A propos antybiotyku - laryngolożka stwierdzila, ze moge go brac nawet
                jesli jestem w ciazy (z tym ze to straszna zolza byla) ale w ulotce jest
                napisane, ze "kobietom w ciąży tylko w przypadku zdecydowanej konieczności". No
                więc wracam do punktu wyjscia. Musze czekac.
                • lilith76 Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 14:13
                  Tak jest w przypadku chyba każdego leku, bo nie ma jak zrobić badań - będą faszerować tym ciężarne i sprawdzać, czy się zdrowe dziecko urodzi???
                  Lepiej zachować ostrożność, ale i nie wpadać w psychozę.
                  • nglka Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 14:22
                    Wydaje mi się, że chodzi o coś trochę innego w przypadku tzw. zdecydowanej
                    konieczności. Ja tak mam z lekami przeciwhistaminowymi (alergia) - muszę brać w
                    ciąży, bo ryzyko związane z zaburzeniami zdrowia u dziecka przy przerwaniu
                    kuracji jest wyższe niż ryzyko skutków ubocznych dla płodu, o których jak do tej
                    pory - nic nie wiadomo. Nic nie wiadomo, znaczy nie tyle, że nie testowano - ale
                    ich nie stwierdzono.
                  • mia_mala Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 14:56
                    Na jednym z moich lekow - Amoksiklav (skład:Amoxicillinum+Acidum clavulanicum)
                    napisali wprost, ze u zwierzat nie bylo skutkow ubocznych, a na ludziach (tj.
                    ciezarnych) nie przeprowadzono wystarczajacej ilosci badan. Na drugim -
                    Bioparox (subst. czynna: Fusafungina) napisali ,ze nie ma dzialania
                    embriotoksycznego ani taratogennego(cokolwiek to slowo oznacza) ale podawanie
                    leku kobietom w ciąży - tylko w razie konieczności. Nie rozumiem wiec podejscia
                    tej laryngolozki. Jak jej powiedzialam, ze moge byc w ciąży, stwierdziła, że
                    nic nie szkodzi, bo ciężarne mogą te antybiotyki stosować. Oczywiście wcześniej
                    mnie opierniczyła, że przychodze do niej bez zdjęcia. Naprawde wredny babsztyl.
                    • nglka Re: ile przezyją plemniki? 12.10.06, 15:08
                      O stosowanie tych leków najlepiej pytać ginekologa. U mnie (znów wrócę do
                      nieszczęsnego wypadku z nogą) przepisano mi środek przeciwbólowy, którego
                      absolutnie nie wolno brać kobietom w ciąży - lekarz zupełnie olał moją sugestię,
                      że ciąża JEST możliwa. A w związu ze zdecydowaną koniecznością to już pisałam -
                      gdyby możliwe było uszkodzenie płodu to byłby zakaz stosowania w ciąży, a nie "w
                      razie konieczności".
    • akabu Mam pytanie 25.10.06, 15:31
      Nie widzę powodu by zakładać osobny wątek, a mam pytanie ważne dla mnie.
      Ile czasu mogą przeżyć w śluzie pojawiającym się pomiędzy miesiączką a
      dniami płodnymi? Tzn. kiedy śluz jest lepki i gęsty.
      Chodzi mi o konkretną sytuację. Moje cykle trwają 26 dni, z czego 5-6 dni trwa
      miesiączka. Potem mam 2-3 dni lepkiego śluzu i ok. 9 dnia zaczyna się pojawiać
      śluz o cechach płodnych.
      Czy pierwsze 5 dni cyklu w takiej sytuacji jest bezpieczne? Skoro mój śluz
      niepłodny trwa tak krótko?

pozdrawiam
      • horpyna4 Re: Mam pytanie 25.10.06, 19:21
        Teoretycznie w takim śluzie plemniki nie powinny przeżyć. Ale pozostaje ocena
        tego śluzu, jej wiarygodność. Obecność spermy zakłóca obraz, dlatego jeżeli nie
        chcesz zajść w ciążę, to w tym czasie zaleca się współżycie co drugi dzień, i to
        wieczorem. Wtedy jesteś w stanie ocenić, czy śluz nie nabrał jeszcze cech śluzu
        płodnego. I nie należy sugerować się kalendarzem, bo wtedy wpadka murowana.
        Przecież może się zdażyć cykl z tak krótką fazą przedowulacyjną, że dni płodne
        nastąpią zaraz po miesiączce. Albo pierwszy dzień - śluz niepłodny, współżyjesz,
        następnego dnia śluz płodny, ale o tym nie wiesz i znów współżyjesz. No bo
        zawsze dotychczas było kilka dni niepłodnych...
        Po prostu musisz mieć pewność co do prawidłowej oceny śluzu w każdym cyklu.
        • akabu Re: Mam pytanie 25.10.06, 22:44
          Dziękuję za odp.
          Ale jak ja mogę sprawdzić obraz śluzu podczas miesiączki? Chodzi mi tu o
          konkretną sytuację czyli współżycie 4-5 dnia cyklu (końcówka okresu). Bo po
          miesiączce oczywiście obserwacja śluzu nie stanowi wielkiego problemu.
          Martwi mnie to, że po okresie te moje dni z lepkim śluzem trwają tak krótko, i
          sta moje pytanie o długość życia plemników w takiej sytuacji.
          • nglka Re: Mam pytanie 26.10.06, 00:06
            Podczas miesiączki jest taka sama sytuacja jak ze współżyciem - śluzu nie
            sprawdzamy. W cyklach krótkich (takich, jak Twój) nie ma bezpłodności
            przedowulacyjnej. Wszystkie dni przed owulacją traktuje się jako potencjalnie
            płodne.
            • akabu Re: Mam pytanie 26.10.06, 22:35
              Z tego co piszesz wynika, że zajść w ciążę można nawet 2-3 dnia miesiączki??
              Skoro nie ma niepłodności przedowulacyjnej?...
              To po co jest ta metoda odejmowania 21 dni, skoro tutaj nie można jej
              zastosować?
              • nglka Re: Mam pytanie 27.10.06, 00:59
                Metodę tę można stosować przy cyklach dłuższych. Oczywiście, że masz niepłodność
                przedowulacyjną ale występuje ona w czasie, gdy trwa u Ciebie miesiączka.
                Jednoznacznie zasada ta jest JEDNĄ z zasad, A NIE JEDYNĄ zasadą, bowiem o
                wcześniejszej płodności może zadecydować pojawiający się śluz, którego w trakcie
                trwania miesiączki nie zaobserwujesz.
      • violla7 Re: Mam pytanie 26.10.06, 11:37
        wyznaczanie niepłodności przedowulacyjnej :od najkrótszego cyklu odejmujesz
        21.W twoim wypadku 26-21=5.
        Czyli 5 dni są niepłodne pod warunkiem,że nie pojawił się śluz o cechach
        płodnych.
        Ja też mam cykle 26-27 dniowe i nie korzystam z niepłodności
        przedowulacyjnej,mimo że śluz płodny pojawia się 7-8 dc.Miesiączka trwa u mnie
        4-5 dni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka