Dodaj do ulubionych

śluz płodny pod koniec cyklu

25.01.07, 10:01
Cykl przebiegał prawidłowo. Dzień przed spodziewaną @ miałam znowu śluz
płodny??? A dzisiaj już 4 dni po spodziewanym terminie @ nie ma. Temperatura
36.8 więc za mało na ciążę chyba. Co to mogłoby być? Oczywiście, gdy zama się
dowiem napiszę. A teraz proszę o wskazówki jeśli ktoś to rozumie...
Obserwuj wątek
    • nglka Re: śluz płodny pod koniec cyklu 25.01.07, 10:36
      1. Nie ma czegoś jak temperatura za mała na ciążę. Są dziewczyny z ciążą przy
      36,6 - bo podręcznikowe 37 stopni ma się do rzeczywiśstości tak jak owulacja w
      14 dniu cyklu i miesiączka 28 dnia cyklu.
      Co kobieta - to inny organizm.
      2. Śluz płodny bardzo często pojawia się kobietom tuż przed miesiączką, jest to
      spowodowane gwałtownym spadkiem poziomu progesteronu.
      3. Jeśli masz pewność, że jesteś po terminie (monitorowałaś cykl bądź posługuje
      się metodą wieloobjawową) - to zrób test.
      • asidoo Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 12:31
        Nglko. Twoja faza lutealna to też może byc dla mnie odpowiedź. Wtedy cykl się
        wydłuża i wówczas rozumiałabym tamte moje cykle po 37 dni, po których badałam
        hormony i wyszło wszystko elegancko. Dziwne są organizmy ludzkie:)
        • nglka Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 13:01
          Ale to nie faza lutealna się wydłuża ale okres przedowulacyjny. F.l. u jednej
          kobiety jest względnie stała +/- dzień. U mnie zazwyczaj ma długość 16 dni (z
          odchyleniem do 15 i do 17) a 19 dni to był jednorazowy praypadek, wystąpiławtedy
          możliwość przesunięcia owulacji i przedwczesnego wzrostu tempki (okres
          wakacyjny, czyli dłuuuga podróż na 2gi koniec Polski + alkohol + emocje).
          Owulacja może bowiem wystąpić nawet w 2gim dniu wyższej tempki.
          Jeśli masz zazwyczaj f.l. ok. 17 dni to wszystko jest u Ciebie ok!

Dlatego pytałam o wykres tempek,chciałam zobaczyć czy nie ma żadnych sygnałów
          wystąpienia późniejszej owulacji, np. brak potwierdzenia owu przez 3 i 4 wyższą
          tempkę albo "predłużający" się śluz mimo skoku itp.
            • asidoo Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 21:34
              Tak 2 kreski. Ciąża. Teraz udam się na wizyte do ginekologa. Miałam
              prześwietlenie kl. piersiowej jak pisałam (15 stycznia). Nie wiem co z tym
              faktem. FATALNIE Może będzie ok a może pierwsza ciąża w życiu zakończy się zanim
              naprawdę się zaczęła...
                • nglka Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 21:48
                  Hej
                  Okej, nie stresuj się a koleżankę trzepnij w łeb za takie straszenie.
                  Tak, to prawda, że upośledzone płody mogą się "wydalic" ale nie ma na to żadnych
                  dowodów, wszystko to przypuszczenia bo generalnie nie da się zbadać, czy
                  poroniony dwutygodniowy zarodek (niewidoczny jeszcze na usg) nosił wadę.
                  Nie martw się na zapas, po prostu idź do lekarza.

Słuchaj, jest dobra strona, serio (studiuję pedagogikę również - ale nie mam
                  zamiaru dobijać :-) ) - 15 stycznia był 10 dni temu, czyli zarodek nie był
                  jeszcze zagnieżdżony. Nie wiem, czy ma to związek z dawką promieniowania ale
                  istnieje szansa.

Pozostaje Ci jeszcze prawna możliwość skorzystania z aborcji w przypadku
                  wykrycia ciężkiej wady płodu. Piszę informacyjnie.
                    • asidoo Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 21:56
                      Nie będę się denerwowała, dopóki fachowiec nie powie, w czym rzecz. Żałuję, że
                      nie pomyślałam racjonalnie. Zazwyczaj bywałam ostrozna a tym razem pomyslałam:
                      "Stale się wahałaś i nigdy ciąży nie było, to teraz będzie? Pewnie, że NIE!"
                      Ironia losu? Może nie. A 9 stycznia byłam u gina na kontroli i on mówił,że widzi
                      pęcherzyk 6mm, co podsumowałam sobie , że pewnie cykl jest nieudany, bo
                      pęcherzyk jakiś w 19 dniu cyklu jeszcze jest albo lekarz ślepawy.
                      • agafrytka Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 22:57
                        Asidoo chciałabym Cie bardzo mocno przytulić.Nie denerwuj się.Przerazaja mnie
                        propozycje typu:aborcja-zabicie dziecka jeszcze nie narodzonego.To dla
                        tych,którzy będa Ci to proponować:zacznijcie się edukować kobiety!21 dnia
                        wyzszej tempki zaczyna bić serduszko!Widziałam to serce u mojego dziecka!
                        Rozwija się błyskawicznie i czuje Ciebie-najbliższą Istotę pod słońcem!W 8
                        tyg,jest w pełni ukształtowane,a tak małe,że można zamknąć je w dłoni.w 12 tyg.
                        ma wykształcone wszystkie receptory bólu,a bez żadnego znieczulenia rozrywa się
                        jego ciało na kawałki.Odsylam do zobaczenia filmu"Niemy
                        krzyk"prof.Nathansona,który zabił miliony dzieci-w tym swoje-a kiedy w czasie
                        zabiegu podłaczył ultrasonograf zobaczył co naprawdę dzieje się w
                        czasie "zabiegu".Od tego czasu nie zrobił już tego nigdy wiecej.
                        Czy wiecie co to jest syndrom postaborcyjny?Matka nigdy nie zapomni o zabitym
                        przez nią dziecku,będzie go słyszeć, wyobrażać sobie,a co dzieje się z nią?
                        Smutek,rozpacz i uczucie STRATY.Znam kobietę po aborcji.To się stało na
                        studiach.Facet ją zostawił.minęło tyle lat,a ona nie może zapomnieć.Jedzie na
                        psychotropach,nie może normalnie funkcjonować,już na pierwszy rzut oka jest
                        DZIWNA!Co rusz ląduje na pogotowiu i zastrzykach,a minęło tyle lat!!!
                        Asidoo Twoje łono jest miejscem,gdzie rozwija się TWOJE dziecko.Przepraszam,że
                        musiałaś tego wszystkiego wysłuchać.Po prostu takie propozycje "trochę" mnie
                        ruszają i spodziewam się, że za chwilę zostanę zjechanana forum.Ale mnie to nie
                        rusza,bo wiem co piszę.Za dużo sie nasłuchałam i za dużo widziałam żeby
                        milczeć.W poradni siedzę 8 lat.Jak można pomóc kobietom po tej strasznej
                        tragedii?Odp. nie można, po ludzku nie można.Mozna tylko słuchać i razem z nimi
                        płakać!
                        Asidoo Twój dzidziuś będzie zdrowy.Znam przypadki,gdzie lekarze wydali wyrok,a
                        tu niespodzianka:śliczne zdrowe dziecko,a te które najbardziej niechciane-
                        później są największą pociechą.Kochana przytulam Cię mocno-niech Twój mąż zrobi
                        to samo i jeszcze mocniej.Robiłaś RTG na początku,gdzie dzidziuś mógł być jesze
                        w jajowodzie.Będzie dobrze.Już go kochaj.Będąc z pierwszym dzieckiem w ciąży
                        zachorowałam na ciężkie zapalenie płuc-antybiotyki te sprawy.Za pare dni ospa
                        wietrzna!!!!!Urodziłam zdrową,śliczną córę-jeszcze jest KTOŚ KTO sie mną
                        opiekuje.
                        asidoo napisz coś i bądź w kontakcie.Przepraszam,że tyle nasmarowałam
                          • agafrytka Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 23:42
                            To nie dyskusja o aborcji?Ciekawe?Sama zaczęłaŚ,wywołałaś ten temat.Ja niestety
                            jak pada słowo"aborcja"nie mogę przejść obojętnie.Jeżeli jesteś tak liberalna
                            to już Ci wspłczuję.Jest mi Ciebie szkoda,jednocześnie bardzo Cię szanuję.Mam
                            nadzieję,że taka tragedia nigdy Cię nie dotknie.
                            Asidoo jeżeli to jest Wasze pierwsze dziecko, to tym bardziej o tym nie
                            myśl.Bardzo często po aborcji kobieta nie może począć kolejnego dziecka,albo
                            zdarzają się jej częste poronienia.Jeszcze raz przepraszam,że musiałaś tego
                            wszystkiego wysłuchać.
                            • nglka Re: Masz wykres "pod ręką"? 25.01.07, 23:46
                              Aga, czytaj ze zrozumieniem.
                              Napisałam do czego ma prawoo w świetle Prawa Polskiego.
                              Jeszcze raz napiszę - nie interesuje mnie kto jakie ma zdanie ale informować o
                              prawach każego człowieka będę bez względu na to, co się komu podoba.

Z mojej strony EOT, bo dysusja schodzi na boczny tor.
          • stoneczka2 Re: śluz płodny pod koniec cyklu 29.01.07, 01:31
            czesc asidoo! chcialam ci tylko napisac, ze ja bedac w pierwszych dniach ciazy,
            o ktorej oczywiscie nie wiedzialam, takze robilam zdjecie rtg, z tym, ze zatok.
            Pozniej mialam oczyszczanie zatoki i jeszcze jakas szczepionke do nosa (cale
            szczescie, ze z martwych szczepow bakterii)i urodzilam slicznego, zdrowego
            synka :) ja nawet nie pomyslalam o aborcji, choc bardzo sie martwilam czy
            wszystko bedzie ok. mysle, ze u Was tez tak bedzie, 3mam kciuki i nie sluchaj
            glupich rad bo to Twoje Dziecko, Ty je nosisz pod sercem i Ty podejmiesz
            decyzje - mam nadzieje, ze o urodzeniu Go. Jestem przekonana, ze bedzie ok!
            pozdrawiam!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka