Dodaj do ulubionych

czy jest na sali wiosenka lub agafrytka?

06.05.07, 18:21
Bo mam pytanie:)
Czy skok temperstury po owulacji MUSI być minimum o te 0,2 stopnia?
Czy mniejszy,zakładając że pomiar jest niezakłócony,świadczy,że owulacji nie było?
FF zaznaczył mi owu w 14dc,a według temp.powinien w 15.śluz jakis tam był,ale
raczej bylejaki,na dodatek pojawiał sie i znikał :))
Zerknijcie na wykres proszę:
www.fertilityfriend.com/home/1986f3
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • wiosenka1 Re: czy jest na sali wiosenka lub agafrytka? 06.05.07, 20:18
      hej, zakładam ze w 14dc byl ostatni sluz dobrej jakosci, wowczas zaznaczasz ten
      dzien jako szczyt i szukasz po nim pierwszej wyzszej tempki, ktora masz nie w
      15 ale w 16 dc, czyli w 16dc to twoja pierwsza wyzsza tempkai dalej w 17 i
      18dc - druga i trzecia wyzasza tempka, linia podstawowa powinna przebiegac na
      poziomie tempki 12 czyli 36.55, tempka 17 i 18 jest wyzsza o 0,2 stopnia od
      lini podstawowej, wszystko gra, nieplodnosc bezwzgledna rozpoczyna sie
      wieczorkiem 18dc

pytalas czy zawsze musi byc ten skok 0,2 stopnia, wg mnie tak, ale chyba
      wystarczy poczekac na czwarta tempke wyzsza i wtedy nie musi

wrzuce Ci tutaj wypowiedz Agafrytki, jest jasno wszystko wytlumaczone

Papillonku,u Ciebie z ta linią podstawową to trochę naciągnięta
      sprawa.Dlaczego? Juz tłumaczę.
      Najpierw jak tę linie się wyznacza.Ostatni śluz relatywnie najlepszej jakości
      zaznaczamy jako dzień szczytu.Po tym dniu szukamy pierwszej wyzszej tempki.
      dobra,mamy pierwszą wyższą.Odliczmy teraz wstecz sześć niższych tempek,muszą
      być one niższe od tej wyższej.Szukamy najwyzszego punktu z tych sześciu
      niższych.Czyli przez najwyzszą tempkę z tych sześciu rowadzimy linię
      podstawową,która będzie nam odgraniczala tempki wyższe od niższych.Później
      szukamu drugiej i tzreciej wyższej.Trzecia wyższa musi być wyższa od linii
      podst.o przynajmniej 0,2.Pierwsza i druga tempka nie musi spełniać tego
      warunku.powinna byc nad linią podstawową.Zdarza się,że tempka spadnie np druga
      ma być wyższa, aona spadana linię lub poza nią,wtedy nie jest tempką drugą
      wyższą,należy zmierzyć następną tempkę na drugi dzień.
      Dlaczego napisalam,że u Ciebie to naciągnięta sprawa.Poniewaz w parade weszła
      tempka z 13 dc 36,6.I na dobra sprawę przez tę tempkę należaloby pociągnąć
      linie,bo jest ona najwyższa z sześciu nizszych.nigdy tego nie robię,ale w
      przypadku,gdzie tempka mierzona jest w ustach i zdarza się
      przysypianie...dlatego pozowlilam sobie na taką interpretację.
      zastanawiam sie nad jeszcze jedną rzeczą.Owu okreslilam w 16 dniu
      cyklu,poniewaz byl to ostatni najlepszy śluz.w 19 dc także pojawił sie
      płodny/troszkę rozciągliwy/ale za to żółty.
      Musimy trochę poczekać,jeszcze kilka dni i trzeba będzie spojrzeć na to świezym
      okiem.
      Przepraszam,pisałam ten post ok 22,Julka sie obudziła więc położyłam się z
      nią.Teraz dopiero kończę pisać,ale nie wiem czy jest sens tej mojej pisaniny.
      Jutro wrócę do niepłodności bezwzglednej.W każdym razie nie mozna jej przyjąć w
      19 dc,bo tempka z tego dnia nie spelnia warunków trzeciej wyzszej.20 i 21 dc
      tempka na linii podstawowej,więc trzecia wyzsza dopiero w 22 dc.I tu jest
      dzień -wieczór niepłodnośći bezwzględnej.
      Gdybam i gdybam...zobaczymy.
      Odnośnie ksiązki..nie wiem ,czy w "normalnej"ksiegarni mozna ją kupić.U nas
      przynajmniej nie ma.Zawsze mozna napisać do Wydawnictwa:Wydawnictwo Towarzystwa
      Chrystusowego HLONDIANUM,ul.Panny Marii 4,60-962 Poznań,tel.061/55 10 34 fax 52
      43 83.Polecam bardzo tę książkę,gdyz jest napisana bardzo przystepnie i
      osoba,ktora nie miała do czynienia z metoda,może spokojnie sama się z niej
      uczyć.
      To co poleca INER tez jest spoko.Wogóle w INERZE w W-wie mozna kupić obie
      książki.Będę w INERZE,ale pewnie dopiero bliżej jesieni.Niemniej jednak to co u
      nich zobzczysz na stronce ja tez bardzo polecam,poniewaz sama się od nich duzo
      uczę.Zapraszają bardzo ciekawych ludzi.
      Pozdrawiam bardzo serdecznie
      Pa
      a to link do calego watku
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14906&w=61340284&wv.x=2&v=2&s=0
      • mentafolia Re: czy jest na sali wiosenka lub agafrytka? 06.05.07, 21:04
        Wielkie dzięki Wiosenko :)
        Teraz juz wiem,że śluz ważniejszy od temperatury,a myślałam,że jest odwrotnie.
        Masz rację,że FF zaznacza owu zawsze w ostatnim dniu dobrego
        śluzu;eksperymentowałam ha ha.
        A jeszcze zapytam o ten nieszczęsny śluz : nie pamietam czy kiedykolwiek miałam
        go w rodzaju "kurzego jaja",zawsze jest wodnisty,potem z dnia na dzień
        gęstnieje.Czy taki wodnisty jest ok?
          • wiosenka1 Re: czy jest na sali wiosenka lub agafrytka? 06.05.07, 22:01
            ja tez odkąd pamietam nie mialam "kurzego jajka" hi hi nawet uwagi nie zwrocilam

ja mam albo mokro jeden dzien, albo wilgotno, jedynie przy podcieraniu ciut
            rozcviągliwego, nawet jak badam na szyjce to nie jest to kurze bialko, ale ten
            moj okreslam rowniez jako plodny, w dwie ciaze zaszlam, podobno sluz jest na
            szyjce i w glebi szyjki, i to wystarczy

pozdrowionka
              • agafrytka Re: czy jest na sali wiosenka lub agafrytka? 07.05.07, 23:47
                Skasowałam post,który napisałam..a już miałam go wysłać.Grrr....
                To znak,że muszę iść już spać.
                Swoją drogą,skrót myślowy:śluz jak kurze jajko jest świetny.Naśmiałam się przy
                tym serdecznie,nie mogłam się uspokoić.Po prostu wyobraziłam sobie śluz jak
                kurze jajko.Mentafolia,jestem bardzo pozytywnie nakręcona i bardzo mi sie to
                spodobało.Oczywiście wszyscy wiedzą o co chodzi.
                A odnośnie odczuć i śluzu.Nie musisz obserwować wszystkich rodzai śluzu
                płodnego.Wystarczy,że obserwujesz wodnisty,czujesz mokro,ślisko,czy nawet
                obserwujesz inny śluz.Ważne,że on jest.Jest kilka rodzai śluzu płodnego.Także
                spokojnie.Na pewno ten,który obserwowałaś-jest płodny.
                Idę spać.Dobrej nocki
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka