Dodaj do ulubionych

Basen? kiedy powstanie?

30.11.09, 22:25
Co sądzicie na temat basenu a Radzyminie? Chętnie spędzalibyście w nim czas? z
dziećmi lub samodzielnie? Byłaby to jakaś na wolny czas!
Pewnie ze środków UE udałoby się dofinansować jego budowę.
Obserwuj wątek
          • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 10:31
            basen jest super. Trzeba tylko zadbać o miejsce na zostawienie gumiaków. I jakaś
            furmanka by się przydała, żeby darmowy transport zapewnić. Bo samochodem po
            niektórych drogach się jeździć nie da. (Szczególnie tych w okolicy SP 1 i na
            tyłach dawnej stacji kolejowej.)
              • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 15:26
                a przestańcie! siedzielibyście tylko w tych domach i ew. chodzili w tych
                gumiokach wink w te SAme deszczowe dni w Radzyminie! o zgrozo co za dekadenckie
                poczucie humoru... W każdej liczącej się miejscowości jest basen i w Radzyminie
                musi powstać prędzej czy później.
                • turn1 Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 17:42
                  Basen - idealna sprawa. Bardzo bym chciał żeby tego typu ośrodek powstał w
                  Radzyminie.

Z drugiej strony możemy sobie tak pisać w nieskończoność na forum.
                  Gdyby tak do gminy napisać jak oni to widzą. Jakieś oficjalne pismo z podpisami
                  mieszkańców. Tutaj nie chodzi o to aby basen powstał za rok bo mieszkańcy tak
                  chcą, ale raczej pytanie czy istnieją ewentualne szanse aby pozyskać środki z
                  naszej ukochanej socjalistycznej UE i czy jest taka osoba/komórka organizacyjna
                  w gminie która mogłaby się tym zająć. Chodzi o mały krok w tym kierunku, a
                  konkretnie czy w przyszłości istnieje taka szansa, żeby powstał ośrodek z
                  basenem w Radzyminie.
                  • picooz Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 18:17
                    Gdyby tak mieszkańcy chodzili na spotkania z samorządowcami,
                    organizowane przez SRF, to by nie zadawali takich pytań na forum.

Rozumiem w czym problem........łatwiej rzucać się na forum że czegoś
                    nie ma, że urząd to, albo tamto powinien.........niż przyjść i
                    publicznie zabrać głos.

Czułem wielkie zażenowanie prowadząc niedzielną (29.11) debatę z
                    garstką mieszkańców oraz (tym razem) liczną reprezentacją
                    samorządowców.

Krzyczcie na forum dalej......to akurat dobrze Wam wychodzi i
                    niestety tylko to. Tak rzeczywistości nie można kreować.
                    • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 18:56
                      Szkoda,że na stronie gminy nie są uaktualniane wątki forum.. bo tak też władze
                      miasta miałyby dostęp do tego co interesuje mieszkańców.
                      Na spotkaniach niedzielnych samorządowców chętnie się pojawię jak będę mogła.

Basen byłby przede wszystkim dla zdrowia dzieci i mieszkańców.
                        • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 02.12.09, 21:46
                          Ja myślałem, ze co jak co, ale basen to powinna prywatna firma organizować.

A jeśli ktoś chce popływać, to proszę:
                          1. BAsen w Wyszkowie. 30 minut samochodem super trasą.
                          2. Basen Polonez. 30 minut samochodem.
                          3. Basen w Wołominie. 20 minut samochodem.

Ktoś tu napisał, że każde liczące się miasto powinno mieć basen. Kobyłka,
                          Zielonka i Wołomin mają razem 10 razy więcej mieszkańców niż Radzymin i jeden
                          basen.

Ile żądający basenu by chcieli za to płacić? 5 zł, 10 zł, 50 zł?

Może zanim zaczniemy pisać kolejne durne posty, warto się zastanowić co należy
                          do zadań gminy. Jeśli jesteś wstanie przejść się od domu do domu i powiedzieć
                          jego mieszkańcom, że zabierasz x PLN bo Radzyminie musi być basen to proszę
                          bardzo. Lepiej tkwić w tych oparach absurdu.

Ciekaw jestem ile upłynie czasu zanim ktoś napisze, że obowiązkiem gminy jest
                          wypiekanie chleba i dawanie go wg potrzeb.

• aniuta65 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 08:00
                            Moze i masz racje , to nie wiem po co wybudowano np.hale sportowa z
                            ktorej mało kto korzysta.Było wszystko przygotowane pod budowe
                            basenu ale bardziej opłacalne było sprzedanie terenu. Owszem jak
                            masz samochod to wszedzie szybko dojedziesz i bez obawy ze dzieci
                            nie przeziebisz stojac pozniej na przystankach
                            autobusowych.Przechodziłam przez to i wiem jak o wyglada. Zauwaz ze
                            nie wszyscy maja samochody. Basen to rowniez korektywa dla
                            dzieci .Korektywy dla dziec nie ma w Radzyminie. Jezdziłam z synem
                            do Marek autobusem. A w Wołominie powstaje drugi basen...
                            • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 10:32
                              Samochód to nie luksus.

Znam ludzi, gdzie tylko facet pracuje i mają dwa samochody. Znam takich, co nikt
                              nie pracuje (zasiłki, renta, emerytura) i mają samochód.

Znam też takich, co faktycznie go nie mają. Ale przecież na tym forum mnóstwo
                              entuzjastów ZTM, którzy uważają, że lepiej 1,5 mln wydać na autobus zamiast na
                              polepszenie infrastruktury lub obniżenie podatków, tak żeby ludzi było stać na
                              samochód (wyobraź sobie, że do ceny samochodu doliczasz 10% podatku VAT a nie
                              22%, nowy samochód za 30 tysięcy netto będzie kosztował 33 tysiące zamiast 36
                              tysięcy. Obniżka cen nowych przełoży się prawie natychmiast na spadek cen
                              używanych). Więc rozumiem, że dojazd to nie problem.

Naprawdę uważasz, że w Radzyminie utrzymałby się basen? Radzymin jest za mały.
                              Nawet jak by ktoś basen wybudował, to cena biletu byłaby ze dwa razy większa niż
                              w okolicy. Płaciłabyś od osoby 20 zł zamiast 10 zł Wołominie? Szczególnie idąc
                              całą rodziną? Wątpię.

Wołomina nie podawaj za przykład. W pewnych sprawach to fakt, można się uczyć
                              (tam np. ulice piaskowe są reglanie co kilka miesięcy równane. Moja była
                              wyrównana raz na wiosnę, od 3 miesięcy nie mogę się o wyrównanie do prosić. ).
                              Ale jeśli chodzi o remonty dróg i stan nawierzchni po remontach to tragedia. Dla
                              firm, które wygrywają przetargi w Wołominie szczytem technicznych możliwości
                              jest równe obsadzenie studzienki w jezdni.
                            • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 10:35
                              Jeszcze jedno. Dziś w AntyRadiu jakiś polityk SLD bredził, żeby prawo do
                              internetu wpisać do konstytucji. Błyskotliwa dziennikarka zaproponowała, żeby
                              wpisać też tam samochody, domy i buty. Ów polityk zaczął więc porównywać
                              internet do prawa do edukacji albo prawa do opieki medycznej.

Logicznie rzecz biorąc najważniejsze chyba jest jedzenie, picie i załatwianie
                              swoich potrzeb. Bez tego w ciągu kilku dni (woda i toaleta) lub kilku tygodni
                              (jedzenie) znajdziemy się na tamtym świecie.

Więc idąc tokiem rozumowania SLD i zwolenników basenu, wpiszmy do zadań gminy
                              codzienną porcję chleba ze smalcem i sławojka na każdym podwórku.
                              • aniuta65 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 11:16
                                Wolałabym wydac 20zl za korzystanie z basenu przez moje dzieco. Nie
                                mam samochodu i miec nie bede bo mnie na to nie stac. Koszt dojazu
                                do Wolomina na basen z 2 małych dzieci to dla mnie strata czasu na
                                dojazd plus koszty dojazdu.Dla mnie to cała wyprawa. Radzymin sie
                                rozwija .Zwroc uwage ze jest coraz wiecej mieszkańcow i
                                dzieci.Własnie dla naszych dzieci basen byc powinien zwłaszcza ze
                                dzieci maja wady postawy. To inwestycja w przyszłosc.Jak ja
                                chodziłam do podstawowki to chociaz szkoła organizowała wyjazdy na
                                basen w ramach lekcji w.f.Zreszta zblizaja sie wybory to znow zaczna
                                obiecywac gruszki na wierzbie.
                                • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 11:37
                                  Rozumiem twój punkt widzenia.

Ale to kompletnie nie usprawiedliwia rabunku (w postaci wyższych podatków)
                                  wszystkich Radzyminiaków, tylko dlatego że Ty uważasz, że ciebie nie będzie stać
                                  na samochód.

Jak ja chodziłem do szkoły, to szkoła nie organizowała żadnych wyjazdów. Ale
                                  moja matka brała mnie co niedzielę na basen do Warszawy. Do było jeszcze za
                                  komuny. Nie miała samochodu. Najpierw dwa kilometry na piechotę do pociągu na
                                  Wileński, potem autobus albo taksówka na Namysłowską, basen i powrót. Chciało
                                  jej się, bo to inwestycja w przyszłość. Nie proponowała nakładania nowych
                                  podatków, żeby miasto wybudowało basen. Sama to robiła.

Zauważ, że 20 lat temu samochód kosztował kilkadziesiąt średnich pensji. A dziś
                                  możesz kupić nowy już za kilka. A używany można mieć za kilka tysięcy (tyle
                                  kosztował mój pierwszy).

Nie chcę się tutaj wymądrzać. Ale moim zdaniem lepiej mówić sobie, że będzie
                                  mnie na to kiedyś stać. Niż mówić odwrotnie.
                                  • aniuta65 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 14:22
                                    Był czas ze ja tez starałam sie jezdzic z dzieciakami na
                                    basen.Jednak kursowanie autobusow z Wołomna ,czekanie na przystanku
                                    czasem godzine.Potem zapalenie oskrzeli lub płuc u dzieci
                                    zmniejszyły moj entuzjazm. W chwili obecnej kiedy to czasy sie
                                    bardzo zmeniły i wracam z pracy około 19.Czesto pracujac w soboty i
                                    niedziele nie mam juz siły aby z nimi jezdzic na basen.Za komuny
                                    odrobło sie swoje 8 godzin i do domu.Wolne soboty i niedziele.Teraz
                                    mozna tylko o tym pomarzyc.
                                    • liberalnyantyliberal Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 15:29
                                      Po raz pierwszy muszę się zgodzić z liberałem. Otóż pomysł budowy
                                      basenu w naszym mieście to pomysł równie bezsensowny, jak budowa w
                                      nim muzeum. Policzmy: budowa basenu to koszt kilku milionów złotych.
                                      Teren pod budowę oraz pod niezbędną infrastrukturę to kilkaset
                                      tysięcy złotych. Do tego roczny koszt utrzymania idący w setki
                                      tysięcy. A w zamian: bilet na 1h za około 10zł, w ciągu weekendu
                                      mooooooże 500 biletów przez dwa dni. W dni powszednie moooooże ze
                                      100. Czyli około 17.000zł obrotu tygodniowo, 65.000zł miesięcznie,
                                      750.000zł rocznie przychodów - a ile zysku? 100-200k zł/rok?. Piszę
                                      mooooooże, bo podane liczby są dość mocno wyśrubowane - ten, kto
                                      chce, i tak jeździ do Warszawy, a ten co nie korzysta, raczej
                                      korzystać nie będzie. I tak basen stałby prawie pusty... zupełnie
                                      jak hala sportowa...
                                      • abc123.trzy Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 15:58
                                        Zamień basen na dowolne inne dobre dostarczane przez państwo. Efekt będzie podobny.

Ekonomia jest nieubłagana. Nie ocenia, czy coś jest potrzebne czy nie. Czy warto
                                        to robić czy nie. Daje jedynie odpowiedź, jakie będą efekty tych działań.

Ja staram się być spójny. Transport, edukacja, usługi medyczne. Jeden pies. Nie
                                        da się usprawiedliwić grabieży, aby finansować te dobra. tak samo jak basenu. A
                                        jeśli ktoś tą grabież usprawiedliwia, to robi ta dorabiając jednie ideologię w
                                        stylu,
                                        - usługi pierwszej potrzeby,
                                        - edukacja to przyszłość,
                                        - działamy w imię interesu społecznego (a co to jest interes społeczny??),

Dla mnie to stek bzdur powtarzanych przez polityków przed każdymi wyborami, żeby
                                        zaspokoić pragnienia ludu. Chleb i igrzyska.
                                • sceptykradzyminski Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 12:41
                                  aniuta65 napisała:
                                  Radzymin sie rozwija .Zwroc uwage ze jest coraz wiecej mieszkańcow i
                                  dzieci.Własnie dla naszych dzieci basen byc powinien zwłaszcza ze dzieci maja
                                  wady postawy.

Dla dobra dziecka najważniejszy jest basen, a że w szkołach nie ma miejsc to nie
                                  ważne, że nie ma porządnych sal gimnastycznych (na których mogłyby być
                                  prowadzone zajęcia korekcyjne) też. Przez brak miejsc dzieci muszą chodzić do
                                  szkoły na dwie zmiany a co za tym idzie część dzieci drogę ze szkoły muszą
                                  pokonać źle oświetloną ulicą bez chodnika. Tak samo jak nie ważne jest to, że
                                  jedni długie lata muszą czekać na zrobienie jako takiej ulicy (idealnie równa
                                  powierzchnia i chodniki to przywilej tylko części mieszkańców, o tym niektórzy
                                  nawet nie marzą, wystarczy, żeby w "mokrej" porze nie brnąć przez błoto) teraz
                                  najważniejszy jest basen.
                                  • aniuta65 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 13:24
                                    Ja nie napisałam ze basen musi byc i to w pierwszej
                                    kolejnosci.Napisałam ze dobrze gdyby był, bo to inwestycja w
                                    przyszłosc.Mam tu na mysli dzieci. Wyzej pisałam ze mowiono o nowym
                                    gimnazjum.Nawet powycinano drzewa bo budowa miała byc tuz, tuz.
                                    Niedawno był projekt Orlika. Wyrzucono mase pieniedzy i nagle
                                    słyszymy ze Orlika tez nie bedzie. Nie wiem tylko dlaczego gdy
                                    budowano Hale Sportowa przygotowywano projekty tak aby mozna bylo
                                    bez problemu dobudowac basen.Takie były załozenia.Zauwazyłam ze u
                                    nas duzo sie mowi a potem nic z tego nie wychodzi.Sale gimnastyczne
                                    tez zbytnio nie rozwiaza problemu.Z tego co sie orientuje to coraz
                                    wiecej dzieci ma zwolnienia lekarskie z wf. Nie dotyczy to tylko
                                    Radzymina ale problem ten jest w całej Polsce. Zajecia z gimnastyki
                                    korekcyjnej nawet odpłatnie sa tez nie do zorganizowania chciaz jest
                                    Hala Spotowa.
                                        • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 18:27
                                          W tej sytuacji dobrze by było aby we władzach miasta znalazł się specjalista od
                                          pisania projektów które wykorzystałyby fundusze z UE przeznaczone na
                                          dofinansowanie takich inwestycji.Dobry prawnik a przede wszystkim szczere chęci!
                                          Pan "abc" jest jakiś nie na czasie. W przyszłości basen rozwiązałby problem
                                          zajęć wf-u w szkołach które mogłyby być na nim prowadzone.
                                          W W-wie są baseny które są oblegane a są też takie które nie mają zbyt wielu
                                          klientów (np.Warszawianka).
                                          To nie musiałby być ogromny basen. Wystarczyłyby trzy tory po 25m. Dwie szatnie
                                          i 8 natrysków.
                                          Jak mi napisze ktoś tutaj,że w Radzyminie jest mało dzieci to się myli!
                                          zapytajcie ich czy chciałby iść na basen?
                                            • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 21:08
                                              Swoją drogą. To po co teraz budować to muzeum? niech zrobią referendum w gminie
                                              i sami mieszkańcy zabiorą głos. Uważam że muzeum to zbędna inwestycja....
                                              przynajmniej nie w dobie czasów kiedy coraz więcej jest nowych mieszkańców i
                                              chcą żyć atrakcyjnie w Radzyminie.
                                • amira81 Re: Basen? kiedy powstanie? 03.12.09, 21:28
                                  Zanim zaczniecie rozwijać jakiś wątek, tylko po to aby popisać na forum, to lepiej zaczerpnijcie informacji a później zabierajcie głos w dyskusji.

1. W powiecie wołomińskim tylko Wołomin ma basen,
                                  2. Ząbki dostały środki unijne na budowę basenu,
                                  3. Pan Tadeusz Jędrasik, pracownik Ośrodka Kultury w Radzyminie organizuje wyjazdy dla dzieci na basen w ramach w-f, wystarczy tylko zainteresować się, a nie czekać aż przyjdą do domu i zapytają się czy łaskawa Pani lub Pan zainteresowany jest...
                                  4. Dzieci mają wadę postawy dzięki rodzicom, więc błędów wychowawczych nie należy zwalać na innych, a ich naprawą obarczać urząd.
                                  5. większość zadań mogą wykonać mieszkańcy organizując się!!! inicjatywa społeczna jest wszędzie mile widziana. Urząd i Burmistrz to nie święty Mikołaj, napiszemy prośby na forum a on na gwiazdkę w ramach prezentu spełni obiboków społecznych życzenia.
                                  5. Każdy z was który tylko ma żądania, co zrobił dla Radzymina????? i nie chodzi tutaj o podatki!
                                  6. Miał być budowany Orlik, ale żeby zadowolić co poniektórych trzeba było zdecydować! Orlik albo gimnazjum, i wygrało gimnazjum...niestety.

wszystkie informacje zawarte są na stronie UMiG, wystarczy czytać!
                                  • aniuta65 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 09:06
                                    Ciekawe z tym basenem, ze o tych wyjazdch nikt nic nie wie.W
                                    ubiegłym roku słyszałam tylko o wyjezdzie 1 klasy z gimnazjum na
                                    basen. Wady kregosłupa to wina rodzicow ,sprzedany plac gdzie miał
                                    byc basen to wina mieszkańcow...
                                    • 2-monika1313 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 09:57
                                      Hala sportowa była budowana kilkanaście lat podobno dlatego, że budowę
                                      rozpoczęto nie mając tytułu własności do zajmowanego gruntu. Bardzo długo stał
                                      szkielet hali i nic więcej się nie działo. Teren, który sprzedano jak również
                                      ten, na którym stoi hala sportowa należał w całości do zakonu Dolorystów i to
                                      oni a nie gmina sprzedali go developerowi. Uważam, że jeżeli naprawdę jest tak
                                      wielkie zapotrzebowanie na basen to powinno być to uwzględnione w obecnie
                                      zmienianych planach zagospodarowania przestrzennego. Gdyby teren koło hali
                                      pozostał jak było kiedyś z przeznaczeniem na sport i rekreację to teraz
                                      developer jako prywatny inwestor może zbudowałby basen.
                                      Uważam, że basen jako jednostka gminna w naszej ginie to za duże obciążenie, bo
                                      przecież nie chodzi tylko o postawienie. Jeżeli chętnych będzie za mało aby
                                      basen mógł się sam utrzymać gmina będzie musiała do niego dopłacać.
                                      • meteorradzyminski Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 15:17
                                        Burmistrz Radzymina miał prawo pierwokupu terenu „Dolorystów „ ale zrezygnował
                                        z tej możliwości na korzyść dewelopera,a wbrew interesowi Radzymina.
                                        Radny Jędrasik GŁOSOWAŁ ZA PRZEKSZTAŁCENIEM TERENU „DOLORYSTÓW” POD ZABUDOWĘ
                                        Mieszkaniową.’
                                        Zapytam
                                        Czyje interesy reprezentują w/w panowie?
                                        Powiat wybulił już kasę,a teraz czas na Radzymin?
                                        • amira81 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 15:36
                                          Wady kręgosłupa są i będą winą rodzica, bo on ma wyrobić w dziecku
                                          nawyk np: poprawnego siedzenia, to nie Burmistrz skrzywił dzieciom
                                          kręgosłupy. Co do basenu, to informacje były na hali i każdy
                                          zainteresowany mógł zaczerpnąć informacji.

Teren nie należał do Urzędu, zabezpieczenie oświaty na poziomie szkół
                                          średnich leży w powiecie wołomińskim należy do Starostwa.

Tak wiele z was chce basen, tylko po imprezach w teatrze czy na hali
                                          widać poziom zainteresowania wolnym czasem w Radzyminie.

Więc jedna z drugą mamusią jak chcą basen to w szkole podczas rady
                                          rodzicielskiej można zgłosić taką potrzebę i wtedy zapłacicie za
                                          przejazd autokarem dzieci i wszyscy razem pojadą na basen do Wołomina
                                          lub Wyszkowa. I nie trzeba będzie marznąć na przystankach.

Budowa basenu jest za dużym obciążeniem finansowym dla gminy,a zysk
                                          będzie tak niski że nie pokryje kosztów utrzymania.

Każdy reprezentuje swoje interesy i poglądy, dlatego są spotkania na
                                          których można wyrazić swoje opinie i poglądy, jednak większość woli
                                          tylko ujadać na forum zamiast zacząć działać.
                                            • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 19:57
                                              nie myślałam tylko o dzieciach pisząc ten post. Jestem dorosłą osobą i marzę o
                                              tym aby bym w Radzyminie basen bo sama uwielbiam pływać i w ogóle ruch.
                                              Dlaczego na halę sportową chodzi mało ludzi?? odpowiedź jest prosta: tu trzeba
                                              mieć trenera albo grupę. Mamy biegać sami po hali sportowej?? big_grin Na basen można
                                              iść bez trenera i bez grupy i nie musisz mieć doświadczenia. Pływanie,
                                              REHABILITACJA podczas np. gimnastyki , zabawy dla dzieci w płytkiej wodzie to
                                              jest frajda!
                                              • picooz Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 20:41
                                                Dlaczego usilnie starasz sie wmówic innym że na Hale chodzi mało
                                                ludzi???
                                                Moje obserwacje świadczą zupełnie o czymś innym. W czwartek o godz
                                                19.00 cała Hala była zajeta przez dwie grupy (dzieciaków z grupy
                                                tanecznej oraz drużuny piłki ręcznej. Widać, że słabo jesteś
                                                zorientowana jakie sekcje działają w ROKiS !!! albo jest to potrzeba
                                                krytyki dla samej krytyki, by móc usprawiedliwiać swój brak
                                                zaangażowania.
                                                Tak to fakt, że wynajecie Hali prywatnie opłaca się tylko w grupie,
                                                bo po co wynajmować ją sobie samemu???....pobiegac to możesz po
                                                parku.

A co do basenu, to nie mam nic przeciwko temużeby powstał, lecz nie
                                                widzę mozliwości,aby to Gmina była jego właścicielem i budowniczym.
                                                Już moi przedmówcy wyrazili to jasno i dobitnie, że Gminy nie byłoby
                                                w najbliższym czasie stac na jego wybudowanie a później utrzymanie.
                                                Basen TAK, ale wybudowany przez prywatnych inwestowów.
                                          • chimera.2 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 20:27
                                            Ja juz mam dzieci dorosłe i jezeli chodzi o basen sami potrafia
                                            zadbac o siebie i jechac. Co do wady kregosłupa u dzieci nie zgodze
                                            sie ze to tylko rodzice sa winni. Pamietam jakie ławki w podstawowce
                                            miały moje dzieci. Jak nauczyciele podchodzili do lekcji WF.Plecaki
                                            wazace kilogramy. Pamietam jak lekarka podczas badania prawie całej
                                            klasie dała skierowanie do ortopedy.Gdy byłam w Markach u lekarza to
                                            usłyszałam ze Radzymin nic nie potrafi zorganizowac.Zadnych zajec
                                            korekcyjnych czy w szkole czy w przychodni. Prosilismy na zebraniu
                                            w szkole o zorganizowanie korektywy odpłatnie jak rowniez o
                                            odpłatnych wyjazdach na basen. Niestety nic szkola w tym kierunku
                                            nie zrobiła.W ramach wycieczki dzieci były chyba 1 na basenie
                                            Wyszkowie. Takze pani amiro prosze nie pisac z taka ironia co
                                            powinny zrobic mamusie. Co do ogłoszeń - ja nie mam czasu jak i inni
                                            rodzice chodzic na hale po to by czytac ogłoszenia. Ogłoszenia
                                            powinny byc w szkołach, na słupach ogłoszeniowych na terenie miasta.
                                            Jezeli budowa basenu jest tak duzym obciazeniem to dlaczego budowa
                                            jak tu juz ktos wspomniał muzeum tym obciazeniem nie jest. Myśle ze
                                            na forum kazdy ma prawo wyrazic swoje poglady bo chyba po to forum
                                            jest i o zadnym ujadaniu mowy byc nie powinno.
    • radzyminiak2009 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 20:03
      kaaamii3 napisała:
      > Pewnie ze środków UE udałoby się dofinansować jego budowę.

A KTO O TE ŚRODKI ZADBA?! Sami wybieraliśmy aktualne władze. Zamiast
      wypisywać żale, trzeba najzwyczajniej coś robić z
      sensem. "Głosowanie nogami" czyli NIE-pójście na wybory daje efekty
      jakie są. Ząbki będą miały basen, bo dostały dotację, mają 6 nowych
      boisk, itd, itd, ... .
      • przedemerytka Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 20:56
        dokładnie mam podobne zdanie jak radzyminiak2009 i dodam jeszcze do
        wypowiedzi chimery2 odnośnie dostępnosci informacji: po co jest
        strona internetowa Umigu, Rp.Info, i Hali skoro tak prostych
        informacji nie można tam zamieścić, proponując w zamian bieganie do
        tablicy ogłoszeń.
        • kaaamii3 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.12.09, 22:35
          przedemerytka napisała:

> dokładnie mam podobne zdanie jak radzyminiak2009 i dodam jeszcze do
          > wypowiedzi chimery2 odnośnie dostępnosci informacji: po co jest
          > strona internetowa Umigu, Rp.Info, i Hali skoro tak prostych
          > informacji nie można tam zamieścić, proponując w zamian bieganie do
          > tablicy ogłoszeń.

dokładnie.
            • szifox Re: Basen? kiedy powstanie? 05.12.09, 00:12
              w obecnej sytuacji budżetowej wątpię czy jest sens angażować się w
              taką inwestycję jak basen - szczególnie, że wkrótce w promieniu 15 km
              będą dostępne 3 nowoczesne obiekty tego typu (Wołomin, Nieporęt,
              Ząbki)

Moim zdaniem w najbliższym okresie, zadania gminy Radzymin w zakresie
              upowszechniania turystyki, rekreacji i aktywnego wypoczynku - powinny
              koncentrować się między innymi na zagospodarowaniu zasobów
              rekreacyjnych i przyrodniczych, które już posiadamy, przykłady:

- dokończenie zagospodarowania parku krajobrazowego z XVIII wraz z
              dawnym domem administratora

- oczyszczenie stawów znajdujących się we wspomnianym parku

- przygotowanie i udostępnienie kąpielisk na istniejących akwenach

- zapewnienie bezpiecznej komunikacji pieszej, rowerowej itp. do
              obiektów i terenów rekreacyjnych

- ewentualnie wybudowanie komunalnego stawu kąpielowego

część z tych zadań z powodzenieniem mogliby realizować również
              prywatni inwestorzy np. zagospodarowując po-kopalniane wyrobiska i
              udostępniając je odpłatnie

Ciekawostka:
              na terenie Radzymina znajduje się siedziba firmy, która wykonuje
              stawy kąpielowe

www.re-natura.pl/pl/bonsai.html
    • picooz A może Kino co?? 04.12.09, 20:49
      Duża częśc osób wypowiadających się na forum chciałaby aby w
      radzyminie powstał basen, ciekawe ilu z nich równie entuzjastycznie
      wypowiedziałaby sie za powstaniem Kina w Radzyminie.....A czy ktoś w
      ogóle zastanowił sie czy byłoby to opłacalne i rentowne, biorąc pod
      uwagę bliskość Warszawy i ofertę jaką ma stolica?

Posiadanie baseny i ewentualnie Kina dla samego posiadania i
      podniesienia prestiżu miasta uważam za niecelowe. Na razie są inne
      priorytety.

To jest moja opinia i mój głos w dyskusji.
      Warto miec marzenia i dążyć do ich realizacji, ale należy się
      zastanowic nad priorytetami.
      • radzyminiak2009 Re: A może Kino co?? 04.12.09, 22:28
        OCZYWIŚCIE!!
        tylko problem w tym, ze Ząbki budują basen i mają sześć boisk (czyli
        mieszkańcy je będą mieli), a Radzymin: NIE MA DRÓG, NIE MA
        KANALIZACJI, NIE MA WODOCIĄGÓW, NIE MA CHODNIKÓW, i oczywisćie
        dodatkowo
        nie ma i kina, i basenu (czyli mieszkańcy ich nie
        mają).
        Wiadomo jest, że trzeba załatwić te pierwsze rzeczy, ale znęcaniem
        się komuny nad miastem nie można tłumaczyć ich braku! Mamy 20 lat
        wolności i dostaliśmy podobno dotację!
        ALE DLACZEGO DOPIERO TERAZ? I DLACZEGO TYLKO TĘ JEDNĄ?
        Byłem w tym mieście za komuny. Było źle. Ale teraz mamy rondo i
        nawet bank zrobił elewację, bo było pewnie komuś wstyd. ALE CO Z
        RESZTĄ.

Dlaczego inne miasta OD LAT DOSTAJĄ DOTACJE, a Radzymin NIE?!!!
        • kchacinski Bez utyskiwań, picooz i amira mniej agresji :-) 04.12.09, 22:57
          Sprawa jest prosta, Radzyminem żądzą ludzie, którzy mają kompleksy.

Władze Radzymina starają się na siłę zrobić z Radzymina najważniejsze miasto
          powiatu (stolicę powiatu?), a Radzymin ani nie jest najludniejszy ani nie ma
          najwięcej pieniędzy.

Podejmujemy ambicjonanlne decyzje - "aby się pokazać", wydajemy pieniądze na
          bzdury - remontujemy kino, uzrzymujemy przy życiu szpital, z którego korzysta
          garstka osób, zamiast te same pieniądze przeznaczyć na rozwój przychodni w
          Radzyminie, z której korzystają setki osób, chcemy postawić ołtarz narodowy,
          największy w powiecie (ba!), w końcu u nas bitwy było najwięcej, a co
          najważniejsze stać nas na to...

Budowa basenu to pikus, pieniądze się znajdą, jak nie z dotacji to w budżecie.
          Ale basen trzeba utrzymać i zgodzę się z przedmówcami, że gminy Radzymin na to
          nie stać, zważywszy na rozmiar innych inwestycji, które muszą być zrealizowane.

Niemniej jednak gmina ma pokłady wód geotermalnych i powinna szukać inwestora,
          który byłby skłonny zainwestować w gminie pieniądze budując basen - chociażby za
          zwolnienia podatkowe.
          To jest moim zdaniem kierunek, którym powinna kroczyć gmina. Doprowadziłoby to
          do budowy basenu, którego gmina nie musiałaby utrzymywać.
            • meteorradzyminski Re: Bez utyskiwań, picooz i amira mniej agresji : 05.12.09, 19:57
              Do realizacji tych pięknych w/w planów potrzebni są ludzie którzy będą
              przedkładali interes publiczny nad swój prywatny, a na pewno wszystko zostanie
              zrealizowane: basen, drogi,. kanalizacja, chodniki.
              Radzymin na dziś z tym kłopot!
              A jak wiemy z historii prywata doprowadziła do upadku państwowości naszego kraju
              i do zaborów.

• szifox Re: Bez utyskiwań, picooz i amira mniej agresji : 06.12.09, 00:51
                meteorradzyminski napisał:

Do realizacji tych pięknych w/w planów potrzebni są ludzie którzy
                będą przedkładali interes publiczny nad swój prywatny.

piękna myśl, szkoda że pusta ... nawet publiczna osoba jest zobowiązana
                dbać o swoich najbliższych. Wystarczy być kompetentnym i uczciwym.
                • meteorradzyminski Re: Bez utyskiwań, picooz i amira mniej agresji : 06.12.09, 05:38
                  piękna myśl, szkoda że pusta ... nawet publiczna osoba jest zobowiązana
                  dbać o swoich najbliższych. Wystarczy być kompetentnym i uczciwym.”

Nie zgodzę się z twoim powyższym wpisem.
                  Nie chodzi mi o, to aby osoba publiczna nie dbała o swoich najbliższych,ale o
                  to aby nie działała „społecznie” z myślą zaspokojenia zachcianek swoich
                  najbliższych.
                  Np. Pełnisz funkcję w prezydium rady i „załatwiasz swojej rodzinie” posadę
                  dyrektora w instytucji gminnej,oczywiście wcześniej na tym stanowisku pracował
                  tylko kierownik z lichą pensją, ale twój rodzinny pupilek chce mieć statut
                  dyrektora, a co tam…

.2.Masz wpływ na sprawy gminy, to budujesz chodnik z kostki po obu stronach
                  ulicy na odludziu w okolicy w której mieszkasz, to nic że przy szkole setki
                  dzieciaków biega obok rozpędzonych samochodów najważniejsze aby moja żona
                  przeszła chodniczkiem do pracy zadowolona. Oczywiście budujesz ni za kasę z
                  UNII,ale za kasę z podatków mieszkańców po co się masz starać.......
      • abc123.trzy Re: BURDEL kiedy powstanie? 17.12.09, 11:52
        środki unijne tym się różną od środków budżetu Polski, iż pieniądze wędrują z
        naszych kieszeni do Warszawy, potem do Brukseli potem znów do Warszawy i potem
        na jakieś "dobro publiczne". Na każdym etapie urzędnicy pobierają prowizję,
        dzielą i rządzą.

I nie myśl, że jakiś kraj UE daje Polsce coś za darmo. Widziałaś jakiś rzetelny
        raport, iż Polska zyskuje? Że ma więcej dostaje niż wpłaca? Taki raport, który
        uwzględnia WSZYSTKIE środki wpłacone do UE i otrzymane od UE?

Bo ja śmiem wątpić, że UE Polsce coś daje. To nie są frajerzy. I może się
        zdarzyć że w perspektywie 5 lat zyskujemy, to już patrząc na okres 10 lat możemy
        być płatnikami.

Uważam polityków za ciężkich frajerów. Wszystko co robią to w imię swoich
        interesów.
            • agamek12 Re: BURDEL kiedy powstanie? 18.12.09, 13:07
              abc123.trzy napisała:

P.S. A ZTM jeździ jak dyliżans. Raz na godzinę. Dlatego wczoraj do
              roboty pojechałem swoim samochodem.

Znaczy że w ramach protestu przeciwko ZTM korzystałeś (czy -aś?, bo
              sam już nie wiem) z autobusu ZTM, natomiast wczoraj w ramach
              protestu (przeciw opadom śniegu) wybrałeś (-aś?) swoje auto??? Nie
              lepiej było pomóc ucieśnianemu "prywaciarzowi" i pojechać autobusem
              prywatnym?
              PS: jak to jest, że moi sąsiedzi korzystają z 738 i raczej nie
              narzekają na punktualność? Jakiś głęboki pech Cię prześladuje, skoro
              Twój kurs opóźnia się o 20-30 minut...
                • agamek12 Re: BURDEL kiedy powstanie? 18.12.09, 13:51
                  abc123.trzy napisała:

Wg rozkładu rzadko jeździ.

Czy my mówimy o tym samym rozkładzie?:
                  www.ztm.waw.pl/rozklady.php?u=738/145803.HTM&c=76&d=2009-12-17&r=77&l=1
                  Ja widzę, że autobusy jeżdzą co 15-44 minuty. Jak to się ma do
                  Twojego stwierdzenia, że jeździ jeden na godzinę? Ja widzę, że
                  czasem są w ciągu godziny 3 odjazdy (np. między godziną 6 a 7)...
                  Ale może ja poprostu nie umiem czytać rozkładów?
    • kolejorz_1 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.04.10, 22:02
      Może już temat trochę przycichł,ale jednak ja nadal nie
      rozumiem,dlaczego w Radzyminie nie może powstać basen?
      Proszę mi nie tłumaczyć,że można dojechać sobie do wyszkowa,gdzie
      indziej.Według mnie każda gmina powinna mieć basen.
      Znam gminy podwarszawskie(też 20tysieczne,które mają nowe baseny od
      ładnych paru lat.)I też tam nie wszyscy mają drogi,wodociągi i
      kanalizację.
      ALE pewnie najpierw musi powstać MUZEUM,a wtedy przyjądą turyści z
      całego świata i z zysków z tych biletów zbudujemy AQUA PARK
      • acha2805 Re: Basen? kiedy powstanie? 04.04.10, 22:17
        Pięknie sobie sam odpowiedziałeś. Może więcej balów charytatywnych pod
        patronatem burmistrza Radzymina i będziemy mieć drugi "Tropical Islands" wink
        W Wołominie się buduje... Jak widać Mikulski MOŻE.
        • latarnik7 Re: Basen? kiedy powstanie? 05.04.10, 21:42
          Basen niewątpliwe przydał by się w Radzyminie, jakkolwiek nie jest to
          najważniejsza inwestycja - na chwilę obecną. Wkrótce sytuacja z
          dostępem do pływalni ulegnie zmianie gdyż nowe obiekty powstają w
          sąsiednich gminach Wołomin, Ząbki, Nieporęt.

Warto wspomnieć, że Wołomin skorzysta podwójnie na budowie nowej
          pływalni na Huraganie, gdyż w miejscu istniejącej pływalni planuje
          budowę nowoczesnego centrum rehabilitacji ruchowej. Po raz kolejny
          odbierając naszemu miastu szansę na promocję i sensowne
          zagospodarowanie niedokończonego skrzydła przychodni.

Tymczasem v-ce przewodniczący RM Paweł Dąbrowski w wywiadzie dla KW
          mówi o budowie oddziału porodowego-położniczego [sic!] we wspomninym
          obiekcie. Ty byłby chyba pierwszy oddział położniczy z piętrowymi
          łóżkami smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka