Dodaj do ulubionych

Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prezydent

10.04.10, 13:46
To strata dla wszystkich Polaków, jakkolwiek młodzi, być może
omamieni obiecankami mieli oddmienne zdanie na temat prezydentury
L. Kaczyńskiego, to zapewne niejednokrotnie zatęsknią do człowieka
prawego, wyważonego, czuwającego nad minimum sprawiedliwości
społecznej, i dlatego z całą wściekłością atakowaną (i to nie za
działania jego), a za wygląd, wzrost, małżonkę, brata...
Wraz z parą małżeńską zginęło wiele osób, które wzbudzały we mnie
większe lub mniejsze sympatie polityczne.
Nastał właściwy czas do zadumy nad kruchościa życia i przemijania,
szanowania się i zwalczania, bogacenia się i ubożenia, ale przede
wszystkim równości wobec śmierci (jedynej niekwestionowanej
sprawiedliwości wobec wszystkich ludzi)
Mam też nadzieję, że ta Wielka Tragedia Narodowa nie stanie kolejną
areną wyborczą, bo w takim przypadku okazałoby się, że i Katyń z
sprzed 70 lat i Katyń dnia dziesiejszego niczego nas nie nauczył.
Obserwuj wątek
    • picooz Re: Zginął Prezydent Polski 10.04.10, 14:08
      Niezależnie od opcji politycznej i osobistych preferencji jest to olbrzymia
      TRAGEDIA NARODOWA sad
    • ania_silenter Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 10.04.10, 16:41
      Ogromna tragedia. Zginęła również Pierwsza Dama - kobieta niezwykle
      ciepła, odważna w swoich poglądach, o wspaniałym umyśle, otwartym na
      ludzi, również tych o innym światopoglądzie. Współczuję rodzinom
      ofiar.
    • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 10.04.10, 22:37
      Fatalna wiadomość. Jestem jego przeciwnikiem, ale muszę mu oddać, że zginął na
      posterunku. Współczuje rodzinom ofiar. Nawet PiS-u jest mi dzisiaj żal.

Zastanawiam się jednak, jak można ryzykować życiem ok. 100 pasażerów i lądować
      we mgle, bo się uroczystości Katynia opóźnią? Już wcześniej w Gruzji odwiedzał
      region w stanie wojny, ryzykując własne zastrzelenie przez Rosjan i wciągnięcie
      swojego narodu w konflikt zbrojny. Wtedy mówiłem, że to może się źle skończyć.
      Dar sięgania wyboraźnią ponad linię wzroku, nie każdemu dany. Chociaż na razie
      nic jest pewne. Pewne jest jedynie to, że ta śmierć nie jest potrzebna. Życzyłem
      mu raczej spokojnej emerytury po przegranej w wyborach niż takiego scenariusza.

Klerykalizacja życia publicznego? Może to taka forma klerykalnej poprawności
      władz ? Ktoś mi jest w stanie powiedzieć, czemu w Radzyminie, oprócz flag
      biało-czerwonych, wiszą flagi żółte Watykanu. Domyślam, się, że może chodzić o
      niewielką część duchowieństwa na pokładzie, ale czy to nie jest aby na wyrost. W
      południe w Warszawie nic takiego nie widziałem.
      • picooz Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 11.04.10, 00:05
        W Radzyminie wiszą flagi Watykanu, gdyż w dniach 10 - 11 kwietnia w Radzyminie
        zaplanowane były uroczystości nawiedzenia krzyża papieskiego. Stosowne
        informacje (banery) o tym wydarzeniu były wywieszone w widocznych miejscach.
    • projekt74 CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! 11.04.10, 13:26
      OLBRZYMIA TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO połączyła nas wszystkich w
      cierpieniu i smutku. Wszyscy wspominamy ofiary wczorajszej tragedii.
      Ogromnej tragedii, w której zginała elita naszego Państwa: Prezydent
      Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Pani
      Maria Kaczyńska, ostatni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na
      Uchodźstwie Pan Ryszard Kaczorowski, najważniejsi ludzie polityki,
      duchowieństwa i armii, a wśród nich przyjaciel Gminy Radzymin,
      Dowódca Garnizonu Warszawa, Generał Brygady Kazimierz Gilarski.
      W dniu dzisiejszym dwiema minutami ciszy uczciliśmy ich pamięć.
      Śmierć połączyła ich bez względu na to, po której stronie sceny
      politycznej stali. Nagle media i cały naród zaczęły postrzegać
      Naszego Prezydenta jako Wielkiego Człowieka. Człowieka, który całe
      życie walczył o niepodległość i suwerenność Polski. Mam nadzieję, że
      Jego śmierć, w tym symbolicznym dla nas Polaków miejscu, przyczyni
      się do ujawnienia całej prawdy o Katyniu, Charkowie, Miednoje.
      Odszedł WIELKI CZŁOWIEK. Dla mnie po prostu dobry człowiek.
      Dziwne jest tylko to, że dopiero wtedy kiedy takich ludzi zabraknie
      już pośród nas uświadamiamy sobie, że tak naprawdę mieli oni więcej
      zalet niż wad.
      Łącząc się w bólu z wszystkimi bliskimi ofiar wczorajszej katastrofy
      lotniczej pragnę im złożyć najszczersze wyrazy współczucia.
      CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Pozdrawiam,
      Marek Brodziak
      • sceptykradzyminski Re: CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! 12.04.10, 09:30
        A na stronach Radzymina ciągle sza o tej tragedii. Jako chyba jedyne miasto w
        okolicy/jak i nie w Polsce mamy piękną kolorową stronę - co uważam, że jest nie
        na miejscu. W tygodniu poprzedzającym tą tragedię ksiądz wspominał, że wkrótce
        odbędą się uroczystości "Katyń - ocalić od zapomnienia" - akcji zainicjowanej w
        Radzyminie i pewnie zarówno w związku z tą akcją jak i 15 sierpnia burmistrz
        będzie wspominał prezydenta, czy gen. bryg. Kazimierza Gilarskiego -
        wielokrotnie będącego wielokrotnie w "mieście cudu nad Wisłą". Panie burmistrzu
        - trochę wstyd...
        [*]
    • basia10031 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 11:21
      Przyłączam się do tego wątku i cieszę się, że taki został założony!
      Cały czas jestem w szoku, po tym tragicznym wydarzeniu.
      Nie mogę się skupić na żadnej robocie, nogi mam gibkie i ręce mi
      opadają.

Straciliśmy Pana Prezydenta, Wielkiego Patriotę i Człowieka, nie
      wiem czy ktoś będzie umiał Go zastąpić!
      A żona Jego? zawsze i na zawsze przy Jego boku!
      Wspaniali ludzie, zwyczajni jak my ale wyjątkowi i wybrani!
      Choć media zamazywały ich prawdziwy wizerunek to ja (i nie tylko
      ja) zawsze dostrzegałam w Nich tyle pozytywów i byłam zawsze po ich
      stronie.
      Długo czekaliśmy na Takiego Prezydenta- odszedł za szybko!

Miejmy nadzieję, że ta śmierć to Plan Boży, który ma swój cel.
      • kchacinski Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 12:03
        Chociaż z więszością tych, którzy zginęli się nie zgadzałem to
        żałuję że odeszli w taki sposób.
        W całej tragedii trzeba jednak przyznać, że nie mogli zrobić więcej
        dla tych, którzy wcześnmiej zginęli w Katyniu.
        • basia10031 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 12:31
          W madiach mówią, że we wszystkich miastach są wyłożone księgi
          kondolencyjne.
          A jak jest u nas?
          Czy ktoś może wie, gdzie jest najbliższa taka księga, żeby można się
          wpisać?!
          • przedemerytka Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 15:01
            Ksiegi to tylko papier, najważniejszy moim zdaniem jest zapis w
            sercu, postępowaniu, zaświadczanie samym sobą...
          • krzysztofkaminski1 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 17:36
            basia10031 napisała:

"W madiach mówią, że we wszystkich miastach są wyłożone księgi kondolencyjne.
            A jak jest u nas?
            Czy ktoś może wie, gdzie jest najbliższa taka księga, żeby można się wpisać?!"

W poniedziałek 12 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin została wyłożona Księga Kondolencyjna.
            • krzysztofkaminski1 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 17:41
              Zarząd, pracownicy i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża łączą się w bólu z rodzinami ofiar i wszystkimi, którymi wstrząsnęła tragiczna informacja o śmierci Prezydenta RP i Jego Małżonki oraz pozostałych członków delegacji, która udawała się na obchody rocznicy katyńskiej.
              Klub HDK PCK w Radzyminie łączy się w bólu i żałobie.https://galeria.honda.slask.pl/images/zaloba.gif
            • basia10031 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 12.04.10, 18:15
              krzysztofkaminski1 napisał:

> W poniedziałek 12 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin
              została wyłożona
              > Księga Kondolencyjna.

Dziękuję bardzo za tak szybką i bardzo dobrą wiadomość!
    • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 12:54
      Jakoś to przeżyjemy. Już usłyszałem od red. Janeckiego z Rzeczpospolitej/Wprost,
      ze ludzie wychodzą na ulicę w ramach pokuty, że trzeba było śmierci prezydenta,
      żeby się przekonać do jego światłych nauk. Ziemkiewicz: że nie potrafiliśmy go
      docenić z życia. Tak, tak, tak, wykorzystujcie to dalej. Na pewno ubiorę worek
      żałobny i padnę na kolana, żebrząc o wybaczenie. Jak w ogóle mogłem się zgadzać
      z tak światłym umysłem ?

Wkrótce żałoba minie i pojawią się pytania, co do przyczyn śmierci ok 100 osób i
      kto za to odpowiada. Pojawią się zapędy cenzuralne. Poczekamy, zobaczymy. Na
      razie nic nie mówię, bo mnie zlinczują. Przypomina się śmierć papieża, wszyscy
      mają być żałobie, wierzący i niewierzący. TV cały dzień nadaje materiały od
      których chce się płakać. A dziennikarze płaczą na ekranie, kochali naszego
      prezydenta, pamiętamy...
      • meteorradzyminski Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 15:52
        W moim przekonaniu czymś niestosownym i obrzydliwym jest
        wykorzystywanie śmierci w celach promocyjnych!
        Patrz kolorowe zdjęcia na stronach urzędu…

Wstyd
        • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 17:01
          O tym piszesz: www.radzymin.pl ?

Podejrzewam, że to nie kwestia promocji, tylko zaznaczenia, że te osoby tu były,
          odwiedzały to miasto. Kwestia kolorów: polecam pracownikom urzędu pobranie
          bezpłatnego Gimpa albo Paint.net i przekształcenie zdjęć do szarości.
      • przedemerytka Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 17:48
        gdev napisał

> Jak w ogóle mogłem się zgadzać
        > z tak światłym umysłem ?

Tak miało wygladać to zdanie, czy przeoczyłeś jakiś wyraz, bo
        zupełnie nie mogę złapać sensu następujących po sobie zdań(jedno
        przeczy drugiemu, a może to tak ma być)?
        • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 19:11
          Zjadłem "Nie", powinno być:

> > Jak w ogóle mogłem się NIE zgadzać
          > > z tak światłym umysłem ?
          • rypioze Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 18.04.10, 12:41
            Bo taki ten twój umysł.
      • reala2 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 18:58
        PROSZĘ PAŃSTWA - TROCHĘ KULTURY - PROSZĘ PAŃSTWA CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ I WIELOMA
        INNYMI.
        Za niedługo będziecie mogli kontynuować swe działania unieważniania przeszłości
        i anulowania historii (wszak pamięć chleba nie przyniesie jak stwierdził jeden z
        mgr prawa).
        Tymczasem CISZEJ NAD TYMI TRUMNAMI.
        • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 13.04.10, 19:09
          Przepraszam Jaśnie Wielmożów i Króla, którego miejsce jest tylko na Wawelu.
          Żałoba to świetna okazja by wypaczać prawdę. Idę po worek pokutny i na kolanach
          na Wawel. PiS You later.
          • picooz :( 13.04.10, 20:04
            Ja rozumiem, że możemy się różnić. Ja rozumiem, że możemy sie
            spierać, mieć inne poglady.
            Jednak trudno mi zrozumieć, ze nie potrafimy tego robić z kulturą.

Łudziłem się tym, że poczucie jedności, solidarności w obliczu,
            jakby nie mówić/pisać, TRAGEDII NARODOWEJ, potrwa trochę dłużej, a
            nie tylko 3 dni.

Myliłem się sad
            • gdev Re: :( 13.04.10, 20:19
              Czy nazywanie ludzi hienami cmentarnymi, albo im sugerowanie tego, jest wg
              Ciebie kulturą (www.tuskwatch.pl) ?
              Czy sprawdzono, czy ten ktoś, kogo chcecie pochować, jak króla nie wszedł do
              kabiny pilotów i nie nakazał lądowania i jest odpowiedzialny za śmierć
              niewinnych ofiar bo chciał zrobić kampanię wyborczą ?
              Czy nadawanie imienia LK stadionowi narodowemu w takim momencie jest przejawem
              kultury i wyważania ?
              Tragedią jest głupota i ona często jest przyczyną.

"Mitologizowanie
              tej tragedii jest bardzo niebezpieczne
              "
              • picooz Re: :( 13.04.10, 20:33
                Zgadzam się z Tobą, ale proszę, TERAZ nie oceniajmy Tych co
                potrzebują dać wyraz swoim uczuciom. Gdy emocje już opadną, wrócimy
                do zadawania pytań, będziemy się zastanawiać i oceniać: dlaczego?
                kto? po co? jak?.

Poczekajmy! Uszanujmy WSZYSTKICH tragicznie zmarłych, ich rodziny i
                Tych co czują teraz smutek.
                • gdev Re: :( 13.04.10, 20:45
                  Gdy emocje już opadną. Staniemy przed faktami dokonanymi, których już nikt nie
                  cofnie, bo nie wypada, bo hiena, brak patriotyzmu. Jeśli uważasz, że moje słowa
                  i komentarze do nich nie są na miejscu, komuś mogą zaszkodzić, wytnij po prostu
                  całą moją wypowiedź ze wszystkimi komentarzami w dół i tyle. Nie jestem
                  misjonarzem i nie zależy mi na uświadamianiu.
                  • abc123.trzy Re: :( 13.04.10, 23:29
                    Właściciel katedry na Wawelu zaproponował to miejsce pochówku. Więc przepraszam,
                    ale ani Tobie ani nikomu nic do tego.

Osobiście to ja się z tego cieszę, bo może Wawel będzie miejscem spoczynku
                    polskich prezydentów?
                    • meteorradzyminski Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 07:32
                      Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej-czy wy tego nie rozumiecie?

• flancowany Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 09:24
                        Zginął człowiek będący Prezydentem Rzeczpospolitej i to jest tragedia, tak samo
                        jak śmierć wszystkich innych osób znajdujących się na pokładzie samolotu, ale
                        ani majestat Rzeczpospolitej ani sama Rzeczpospolita nie zginęła.

Prezydent Kaczyński niczym sobie nie zasłużył żeby spocząć wśród wielkich synów
                        Rzeczpospolitej. Jest mi przykro że jego brat wykorzystuje rodzinną tragedię do
                        celów politycznych, bo jestem pewien że to On stoi za pomysłem pogrzebu na
                        Wawelu. Jest mi żal córki Państwa Kaczyńskich, że miejsce pochówku jej rodziców
                        jest przedmiotem sporów wśród obywateli, ale skoro polityka wygrała nad zdrowym
                        rozsądkiem, to tak musiało się to skończyć.

Odpowiedzmy na pytanie czy gdyby ten wypadek zdarzył się w innym miejscu i
                        miejscu niż pod Katyniem w rocznicę mordu katyńskiego, to czy też mielibyśmy
                        taką narodową histerię?
                        Bo moim zdaniem, nie.
                        • basia10031 Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 09:42
                          Flacowny napisał:
                          > Prezydent Kaczyński niczym sobie nie zasłużył żeby spocząć wśród
                          wielkich synów
                          > Rzeczpospolitej. Jest mi przykro że jego brat wykorzystuje
                          rodzinną tragedię do
                          > celów politycznych, bo jestem pewien że to On stoi za pomysłem
                          pogrzebu na
                          > Wawelu.

Flacowny! co Ty wogóle wypisujesz?!!!!!
                          Kim Ty wogóle jesteś?!
                          Przerażające to co piszesz!

Dam Ci dobrą radę!- wycisz się troszkę,
                          a jeśli to nie pomoże to spróbuj gdzieś w szczerym polu wyładować
                          swoje emocje.

• flancowany Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 11:04
                            basia10031 napisała:
                            > Flacowny! co Ty wogóle wypisujesz?!!!!!
                            > Kim Ty wogóle jesteś?!
                            > Przerażające to co piszesz!
                            >
                            > Dam Ci dobrą radę!- wycisz się troszkę,
                            > a jeśli to nie pomoże to spróbuj gdzieś w szczerym polu wyładować
                            > swoje emocje.

Ja jestem racjonalnie myślacącym obywatelem Rzeczpospolitej, który
                            nie dał się ponieść histerii.

A Ty jeśli masz choć jeden argument na pochowanie Państwa
                            Kaczyńskich w krypcie Marszałka Piłsudskiego na Wawelu to się nim
                            podziel. Bo moim zdaniem w czasie swojej kadencji Prezydent
                            Kaczyński nie zrobił dla Rzeczpospolitej choć promila tego co zrobił
                            Marszałek Piłsudski.
                      • gdev Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 09:43
                        Skoro tak uważacie, będziecie mieli wkrótce okazję wykazać się konsekwencją, gdy
                        prezydent Wojciech Jaruzelski umrze. Wtedy pochowamy go na Wawelu ?

Moim zdaniem żeby być pochowanym, jak król, trzeba zrobić coś więcej.
                        Największą zasługą LK jest to że spadł przypadkiem w przededniu kampani
                        wyborczej lecąc na imprezę, która mogła stanowić jej szumny początek. Przez
                        cztery lata skutecznie sabotował prace rządu, na zasadzie: im gorzej, tym
                        lepiej. Reprezentował przy tym partykularne interesy swojej partii, a nie
                        obywateli, którzy wybrali ten rząd by zmieniał ich kraj.
                        Nie przeprowadził zwycięskiej odsieczy Wiednia, nie zginął w bitwie. No chyba,
                        że jako udział w bitwie, poczytać mu zwycięstwo w wojnie o krzesło w Brukseli ?
                        Może to krzesło uczynić teraz pomnikiem ? A może nazwać jego imieniem też Pałac
                        Kultury ?
                        • 2-monika1313 Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 10:07
                          Uważam, że decyzja o pochówku prezydenta na Wawelu jest zbyt pochopna.
                          Często używa się określenia, że prezydent Kaczyński był prezydentem wszystkich
                          Polaków więc również innowierców i ateistów dlatego moim zdaniem grób powinien
                          znajdować się w miejscu dostępnym za darmo dla wszystkich.
                          Drugą sprawą jest nadanie tytułu honorowego obywatela Krakowa. Skoro Krakowianie
                          nie chcieli nadać LK tego tytuły za życia dlaczego po śmierci ma spocząć tam
                          gdzie go nie chcieli.
                          • kchacinski Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 12:30
                            Polacy mają taką narodową cechę jak zbiorowe umartwianie sie i nie
                            potrzebują być do tego namawiani. Po ostatniej katastrofie
                            obserwujemy to samo co działo sie po śmierci Papieza Jana Pawła II,
                            czyli naród się jednoczy,. wspólnie płaczemy, przysiegamy zmianę,
                            nazywamy się pokoleniem JP2, wkrótce może także pokolenie Lecha
                            Kaczyńskiego?

A to wszystko i tak do niczego nie prowadzi. Niewątpliwie była to
                            tragedzia, w wymiarze czysto ludzkim, jednak nie oszukujmy sie nic
                            się nie mieni.
                            Mam tego pełną świadomość, dlatego nie ubieram się na czarno, nie
                            opłakuję trumny w Pałacu Prezydenckim, nie przysięgam zmiany, bo nie
                            jestem zakłamany.

Nie wypowiadam się takze na temat katastrofy aż do momentu
                            zakończenia śledztwa.

Byłem pewien że Prezydent będzie pochowany na Wawelu. Czy dobrze?
                            Jeżeli jest to początek nowej reguły i wszyscy prezydencji bedą
                            tam "chowani" to dobrze, jeżlei nie to może sie okazać... nie będę
                            kończył...
                            • kchacinski Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 12:32
                              Ogromną stratą jest niewątpliwie strata niemal całego dowództwa
                              wojska, jest to sytuacja bezprecedensowa i niebezpieczna.
                            • 2-monika1313 Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 13:43
                              Zgadzam się z tobą co do zakłamania niektórych Polaków. Córka była w niedzielę w
                              Warszawie w czasie przewozu ciała prezydenta i tam panowała atmosfera pikniku
                              (stragany wata cukrowa itp.), rozmowy śmiechy. W mediach słyszymy jak to Polacy
                              opłakują prezydenta.
                              Jako polityk mógł mi się podobać lub nie ale jako człowiek KAŻDY z tych którzy
                              zginęli w katastrofie zasługuje na szacunek.
                              • gdev Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 14.04.10, 14:15
                                Zobaczycie, że tego będzie spot do kampanii wyborczej, już J. Kurski o to zadba.
                                Nie sposób nie płakać. Kontynuator jest naturalny.
                                • gdev Re: Apel twórcy filmu Katyń: Zrezygnujcie z Wawelu 14.04.10, 15:27
                                  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7770158,Apel_Andrzeja_Wajdy__Wawel_podzieli_Polske__Zrezygnujcie.html
                        • rypioze Re: Prezydent uosabia majestat Rzeczpospolitej 18.04.10, 12:49
                          Zamiast czytać pewną gazetę radzę poczytać historię Polski i kto
                          jest pochowany na Wawelu.Jak można wspominać gen. Jaruzelskiego?
          • basia10031 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 10:03
            Przerażające to co piszesz, jakich słów używasz!
            Czy nie lepiej przemilczeć takie tematy? albo zachować tylko dla
            Siebie?!

Stołki zawsze były, są i będą i zawsze będą o nie zabiegać, ale w
            naszej kwesti leży kogo na nie wybierzemy.

Wstyd mi za takich....................
    • kupasz Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 11:34
      Widze, ze wcale nie trzeba liberalow zeby kazdy temat przerodzil sie w kłótnie i
      obrazanie sie. I to jeszcze jaki temat...
      Po co te dyskusje i tak od was nic nie zalezy.
      • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 11:38
        Dobrze,że zauważyłeś,że rozmawiamy na temat i jak na razie nie prywatyzacjismile
      • basia10031 Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 11:41
        Racja! niech nasze rozmowy nie przeradzają się w kłótnie!
        Przemilczę!
        • aa9612bydleludzkie Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 14:46
          Nic nie napiszę. Kontynuowanie dyskusji z Gdevem nie ma sensu...
          • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 14:54
            I love You smile
        • flancowany Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 14.04.10, 15:01
          basia10031 napisała:

> Racja! niech nasze rozmowy nie przeradzają się w kłótnie!
          > Przemilczę!

Bardzo dobra decyzja.
          • abc123.trzy Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 15.04.10, 07:39
            Ja się cieszę, że przynajmniej w tej kwestii tłum ma g... do powiedzenia. Bo
            katedra na Wawelu jest własnością Kościoła i biskup decyduje kto tam zostanie
            pochowany a kto nie. I rodzina zmarłego też ma naturalne prawo wypowiedzi.

Choć pojawiły się pewne głosy (np. Pana Rolickiego), że Kościół nie powinien
            decydować samodzielnie o tak ważnej dla wszystkich rzeczy.

Na przykładzie tej chorej dyskusji widać wyraźnie, że niektórym ludziom
            demokracja zrobiła wodę z mózgu. Chcieli by móc wszystko przegłosować, na
            wszystko mieć wpływ. Na szczęście nie mają.
            • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 15.04.10, 08:45
              > Na przykładzie tej chorej dyskusji ...

Jeśli
              uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą

• gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 15.04.10, 08:46
                gdev napisał:

Prawidłowy link:
                wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7773211,_Jesli_uznamy__ze_smierc_czlowieka_zmienia_ocene_jego.html
                > > Na przykładzie tej chorej dyskusji ...
                >
                > [url=https://forum.gazeta.pl/forum/w,14936,109863616,110080097,Re_Zginal_Prezyde
                > nt_Polski_z_malzonka_moj_Prez.html?skad=rss]"Jeśli
                > uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą"[/u
                > rl]
                • abc123.trzy Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 15.04.10, 22:46
                  Wydawało mi się, że temat tego wątku częściowo zszedł na miejsce pochówku (i ja
                  do tego się odniosłem) ... ocena prezydentury ŚP. Pana Prezydenta to temat na
                  osobną dyskusję, która kompletnie moim zdaniem nie ma związku z autonomiczną
                  decyzją Kościoła i rodziny.
                  • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 18.04.10, 21:18
                    > Ja się cieszę, że przynajmniej w tej kwestii tłum ma g... do powiedzenia. Bo
                    > katedra na Wawelu jest własnością Kościoła i biskup decyduje kto tam > zostanie
                    > pochowany a kto nie. I rodzina zmarłego też ma naturalne prawo
                    > wypowiedzi.

Niech sobie wobec tego kościół chowa tam kogo chce za pieniądze własne i
                    rodziny, a nie Państwa polskiego.
                    • abc123.trzy Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 18.04.10, 23:17
                      Stałeś się nagle przeciwnikiem socjalu i państwa?
                      • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 19.04.10, 10:12
                        > Wydawało mi się, że temat tego wątku częściowo zszedł na miejsce pochówku (i ja
                        > do tego się odniosłem) ... ocena prezydentury ŚP. Pana Prezydenta to temat na
                        > osobną dyskusję, która kompletnie moim zdaniem nie ma związku z > autonomiczną
                        > decyzją Kościoła i rodziny.

>> Stałeś się nagle przeciwnikiem socjalu i państwa?

Nie. Komentuję tylko Twoją wypowiedź. To nie ja sprowadzam pochówek Państwa
                        Kaczyńskich do kwestii własności. Uważam, że jest znacznie głębsza sprawa, niż
                        to kto jest właścicielem. Skoro do niej sprowadzasz i odmawiasz innym możliwości
                        komentowania tego miejsca, to mieści się to realiach twojej logiki, że
                        właściciel płaci. Skoro napisałeś:

Abc: "Osobiście to ja się z tego cieszę, bo może Wawel będzie miejscem spoczynku
                        polskich prezydentów? "

To na pewno będziesz też zwolennikiem pochowania prezydenta Jaruzelskiego i
                        Wałęsy w taki sam sam sposób. Długo nie będą musiał czekać żebyś mógł się
                        wykazać konsekwencją.

Dziwi mnie też dlaczego twoja liberalna dusza nie protestowała, gdy LK wylatywał
                        wiele milionów złotych, latając na koszt Państwa na weekendy do Juraty ? Nie
                        mógł wyjść na taras w Warszawie ?

Co do używania słów g... i "tłum" w odniesieniu do moich wypowiedzi, to zwracam
                        uwagę, że moja opinia jest w mniejszości, a Twoja zgodna z "tłumem" na ulicach.
                        • szifox Klich do dymisji 20.04.10, 15:06
                          Bez względu na wyniki śledztwa w spr. katastrofy, do dymisji powinien
                          się poddać minister Bogdan Klich - odpowiedzialny za skład delegacji
                          wojskowej, wyszkolenie pilotów oraz utrzymanie floty.

Nie bez winy pzostają posłowie PiS, którzy publicznie kwestionowali
                          odwagę pilota z pułku transportowego. W tej sprawie wpłynęło nawet
                          doniesienie do prokuratury autorstwa posła Karola Karskiego.
                        • abc123.trzy Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 20.04.10, 17:45
                          dalej nie rozumiesz. Ja nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem pochówku
                          Prezydenta Kaczyńskiego gdziekolwiek. Ta sprawa mnie nie dotyczy. Nie jestem śp.
                          Panem Kaczyńskim rodziną ani nie mam prawa decydowania za właściciela katedry na
                          Wawelu.

Ja uważam, że prawa własności to fundamentalna sprawa i jeden z elementów, które
                          przyczyniły się do takiego postępu naszej cywilizacji. Dzięki prawu własności
                          nie musisz się martwić, że urząd miasta nagle dokwateruje Ci kogoś do twojego
                          mieszkania.

Gdybyś czytał uważnie moje posty, to byś zauważył, że jestem przeciwnikiem
                          podatków. A gdyby nie było podatków to Pan Kaczyński i Pan Tusk nie latali by za
                          moje pieniądze rządowymi samolotami nad morze. Gdyby podatki były minimalne, to
                          być może starczyłby Pan Kaczyński do administrowania tym krajem. I cieszyłbym
                          się, że tylko na to wydawana są podatników pieniądze.
                          • gdev Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 20.04.10, 22:01
                            abc123.trzy : " dalej nie rozumiesz. Ja nie jestem zwolennikiem ani
                            przeciwnikiem pochówku
                            Prezydenta Kaczyńskiego gdziekolwiek. Ta sprawa mnie nie dotyczy."

abc123.trzy kilka postów wcześniej: "Osobiście to ja się z tego
                            cieszę, bo może Wawel będzie miejscem spoczynku
                            polskich prezydentów? "

Logikę tych dwóch wypowiedzi tego samego autora pozostawiam
                            czytelnikom. Formę też:

abc123.trzy "Ja się cieszę, że przynajmniej w tej kwestii tłum ma
                            g... do powiedzenia. "

Szkoda prądu na puste spory. Sprawa jest dokonana.
                            Kościól administruje jedynie dziedzictwem narodowym, z którym przez
                            lata był związany. Władza pochodziła od Boga, nadawana poprzez
                            koronację z rąku kościelnych. To są kwestie historoczne, a nie
                            własności.

LK jest jedynym prezydentem, który spoczął wraz królami na Wawelu,
                            leży w pobliżu Wazów, Stefana Batorego, a także Władysława Łokietka:
                            Zobacz mapę:
                            www.newsweek.pl/bins/Media/Pictures/20/2019/2019168a6e3f4ca79ef720a122c308f1.jpg

Problem tylko w tym, że LK nie wygrał bitwy pod Grunwaldem, a bitwę
                            o krzesło w Brukseli i przed katastrofą miał najniższe poparcie
                            społeczne w historii polskich prezydentów.
                            Nie był też królem i jego władza nie pochodziła od Boga, tylko od
                            Jarosława, któremu meldował wykonanie zadania.

Teraz, gdy mają być na Wawelu chowani kolejni prezydenci (logiczna
                            konsekwencja), to ja współczuję polskim królom i tym, którzy do tego
                            doprowadzili i popierali, bo bedą musieli poprzeć pochówek na Wawelu
                            człowieka, który wprowadził stan wojenny.

Trzeba było zostawić królów w spokoju.
                            • abc123.trzy Re: Zginął Prezydent Polski z małżonką - mój Prez 25.04.10, 21:53
                              Z faktu, iż się cieszę lub nie z jakiejś decyzji, ciężko wysnuć wniosek, że mam
                              prawo tą decyzję podejmować.

Oprócz Łokietka, leży na Wawelu też Korybut Wiśniowiecki. I co z tego? Leży też
                              tam Piłsudski, który w czasie oblężenia Warszawy w roku 1920 podał się do
                              dymisji, dokonał zamachu stanu, mordował swoich przeciwników politycznych w
                              Berezie Kartuskiej?

"> Nie był też królem i jego władza nie pochodziła od Boga, tylko od
                              > Jarosława, któremu meldował wykonanie zadania."

A ja myślałem, że wygrał wybory prezydenckie. smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka