Dodaj do ulubionych

Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010

24.09.10, 17:56
Zapraszamy do lektury nowego wydania naszej gazety z dnia 24 września 2010:

w685.wrzuta.pl/plik/9PcO3vcdfUl/ziemia_radzyminska_nr_4_10
Obserwuj wątek
   • lukas.1234 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 25.09.10, 22:59
    Tak, ale nie każdy ma zdjęcie w gazecie, szczególnie przed wyborami!! Nie mam nic przeciwko zapaleniu zniczy i modlitwie, ale nie lubię, gdy takich rzeczy używa się do celów politycznych. Nie powinno się tego robić, ale jak widać redaktor naczelny JŻ, nie ma wyczucia taktu. Radzymin powoli staję się bardziej liberalny niż konserwatywny i takie zdjęcia raczej pani Żmijewskiej nie pomogą, a wręcz mogą zaszkodzić.

    Poza tym ta pani już miała swoje pięć minut i jakoś moim zdaniem specjalnie się nie wykazała. Lepiej poszukajmy jakiegoś innego kontrkandydata dla obecnej władzy, kogoś, kto będzie w stanie wygrać a nie tylko kąsać w łydki, bo ta kandydatura raczej przepadnie bez większego echa. Pod warunkiem że w ogóle będzie kandydować, bo tego jeszcze nie wiadomo?!
  • radzyminiak.eu Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 26.09.10, 19:54
   Mina p. Żmijewskiej na zdjęciu spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu jest wzruszająca. Widać, że to prawdziwa katoliczka, która brzydzi się angażowaniem Kościoła do bieżącej walki politycznej...

   Z drugiej strony ktoś tu wspomina o PO w Radzyminie. Czy naprawdę są jeszcze w tej gminie ludzie, mogący poprzeć partię, która tak nałgała i robi rzeczy dokładnie przeciwne od zapowiedzianych? Chociaż z drugiej strony, jak lud jest tresowany na TVN, TVP i innych tubach propagandowych, to wszystko jest możliwe...
   • acha2805 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 26.09.10, 20:40
    Radzyminiaku, muszę się z Tobą zgodzić co do tego PO i TVNu...

    Nie rozumiem czemu lukas tak atakuje P. Żmijewską. Porównaj jej wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego z wiedzą jaką na ten temat posiada Szanowny Panujący Pan Burmistrz.
    Podaj konkrety, co takiego zrobiła albo czego nie zrobiła dla Radzymina, że tak atakujesz? Nie uznaję atakowania kogoś bez podawania konkretnych przykładów.
    • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 26.09.10, 21:50
     .Droga acha2805,
     to Ty powiedz nam co takiego cudownego zrobiła Pani Żmijewska dla Radzymina? Bo gdyby była taka wspaniała, to z pewnością mieszkańcy by ją wybrali. Polityka Państwa Żmijewskich jest taka sama jak polityka Jarosława Kaczyńskiego, krytyka, rzucanie błotem i cudowne rozwiązania. Tylko dlaczego tych cudownych rozwiązań nie zastosowali podczas swojego rządzenia?
     O ile się nie mylę to twój tata też startuje.

     Czytając Twoje posty, mam wrażenie że nie ważne o czym pisze, ważne że piszę...

     Twoje ulepszania innych są po prostu szczytem szczytów. Ja znam kilku radnych i sołtysów z poprzednich kadencji gdzie sami leżeli do góry brzuchami i podpisywali wszystko a teraz jako wielka opozycja walczą z tym.

     Co do Żmijewskich, to pamiętam, jak głośno krytykowali, ze burmistrz (UMiG) nie pozyskuje środków unijnych, a tydzień po tej wypowiedzi siedzieli na sali konferencyjnej w Bibliotece na rozdaniu świadectw (kurs języka angielskiego ze środków unijnych).

     Poza tym ta nowa gazetka, ma DUŻŻŻŻY plagiat. Bo umieszczony jest fragment postu napisanego przez szifoxa na tym forum, ale w gazetce jest skopiowany i podpisany jako złota myśl Pana Marka KawkI - PLAGIAT PLAGIAT, Tylko pogratulować
     • szifox Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 00:04
      narcyza123 napisała:

      "Poza tym ta nowa gazetka, ma DUŻŻŻŻY plagiat. Bo umieszczony jest fragment post u napisanego przez szifoxa na tym forum, ale w gazetce jest skopiowany i podpis any jako złota myśl Pana Marka KawkI - PLAGIAT PLAGIAT, Tylko pogratulować"

      ... wyjaśnię, że wydawcy ZR zapytali mnie jedynie o możliwość wykorzystania moich wypowiedzi z forum - na co sie zgodziłem. Jednak z zastrzeżeniem, że publikacja nie zostanie opatrzona moim nazwiskiem. Osobiście uważam, że wystarczyło podać "forum" jako źródło tej informacji i nie narażać się na oskarżenia o brak profesjonalizmu ...
     • acha2805 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 21:18
      Na wstępie przepraszam lukasa za "wyolbrzymienie", faktycznie atak to zbyt duże słowo, Ty po prostu negowałeś i wyrażałeś swoją opinię, do czego masz pełne prawo.

      A teraz... narcyzo ja pierwsza zadałam pytanie. Skoro nikt nie potrafi wskazać błędów P. Żmijewskiej, to nie mam zamiaru wskazywać zasług, tym bardziej, że już kiedyś o tym wspominałam.
      Ja w przeciwieństwie od Ciebie nie wypowiadam się o Państwu Żmijewskich, a o Pani Żmijewskiej. Widzisz, trzeba umieć rozdzielić pewne sprawy od innych.

      Chyba masz złego informatora, bo mój tata nie startuje. Pewnie mnie z kimś pomyliłaś tongue_out
      Albo ktoś Cię wpuścił w maliny... wink

      Ja z kolei czytając Ciebie mam wrażenie, że masz klapki na oczach.

      Na szczęście ja unikam radnych i sołtysów, którzy nic nie chcą robić. Z takim motłochem nawet porozmawiać na poziomie nie można. Znam za to takich, którzy nie leżeli tyłkami do góry, tylko coś robili i robią jeśli mają taką możliwość.

      Skoro nie odpowiada Ci gazetka P. Żmijewskich, nie czytaj. Ja jej już nie czytam, bo nie lubię zinów pisanych przez siebie i dla siebie. Poza tym irytuje mnie, że Radzyminie powstają pisma stworzone na potrzeby politycznej propagandy, a nie normalne gazety dla ludzi tu mieszkających. Nikt nie chce czytać o kłótniach, ludzie chcą czytać o tym co się dzieje, ale chcą rzetelnej i obiektywnej informacji, która pozwoli im wykreować swoje zdanie na dany temat.
     • lucy263 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 29.09.10, 14:31
      Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego każdą osobę która powie coś przeciwko SRF i spółce - to od razu nazywany jest trolem? Od tej ich nachalnej kampanii robi mi się niedobrze. Jak wiadomo Polacy nie gęsi i wybiorą według własnego uznania i nie musicie się tak narzucać tymi wpisami na forum, gazetkami i beznadziejnymi festynami co to niby dla rodziny a tak naprawdę to chodziło wam o rozłożenie kalendarzyków z SRF. Festyn lipa o godz. 15 zabrakło już fantów i dzieci nie miały co robić tylko się włóczyły po błocie. A miłało być tak ciekawie.
      • motocud Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 29.09.10, 15:46
       lucy263 napisała:

       > Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego każdą osobę która powie coś przeciwko SRF
       > i spółce - to od razu nazywany jest trolem? Od tej ich nachalnej kampanii robi
       > mi się niedobrze. Jak wiadomo Polacy nie gęsi i wybiorą według własnego uznania
       > i nie musicie się tak narzucać tymi wpisami na forum, gazetkami i beznadziejny
       > mi festynami co to niby dla rodziny a tak naprawdę to chodziło wam o rozłożenie
       > kalendarzyków z SRF. Festyn lipa o godz. 15 zabrakło już fantów i dzieci nie m
       > iały co robić tylko się włóczyły po błocie. A miłało być tak ciekawie.


       Oooooooo.. to Stowarzyszenie ma coś wspólnego z Ziemią Radzymińską ? No to ciekawe, bo Stowarzyszenie kojarzyłem z p.Chacińskim, a Ziemię z p. Żmijewskim - czyżby to jedno i to samo? Robi się ciekawie...

       Ale to Wasze sprawy, natomiast co do pikniku to chyba byłaś na innej imprezie, bo myśmy motocyklami wozili dzieciaków prawie do zmierzchu (i to gratis!).. Lucy, dzieciaku - podaj adres, a prześlę ci jakiegoś fanta motocyklowego (koszulka zlotowa może być?). I uśmiechnij się.. smile
  • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 26.09.10, 22:05
   Drogi Panie Januszu mam kilka pytań i mam nadzieje, iż otrzymam na nie odpowiedzi:

   1. Każda gazeta lokalna, ma koniec i początek, tak więc dlaczego Wasza "gazeta" kończy się na artykule, bez jakiejś puenty?
   2. Gazeta posiada dane typu:
   a. wydawca
   b. Redaktor naczelny,
   c. Z-ca Redaktora naczelnego,
   d. Adres redakcji:
   e. adres strony www
   f. adres e-mail
   3. Gdzie jesteście zarejestrowani jako gazeta?
   4. Gdzie jest statut gazety? Chcę go zoabczyć
   5. Z jakich środków powstaje gazeta, kto jest sponsorem
   6. USTAWA z dnia 26 stycznia 1984 r Prawo prasowe. (Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984 r.)
   Art. 6.
   1. Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk..
   Jak to się ma do informacji opublikowanej w Waszej gazecie?

   Czekam na odpowiedzi

   • janekz5 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 08:34
    Serdecznie wam dziękuję za dyskusje na temat gazety Ziemia Radzymińska na wszystkie pytania forumowiczów odpowiem z przyjemnością niebawem ponieważ chcę, to zrobić profesjonalnie.
    Teraz tylko odpowiem, że peuntą do gazety jest tragiczna sytuacja finansowa gminy..
    Bardzo serdecznie dziękuję Szifoxowi za, to że potwierdził wyrażenie zgody na publikację swoich wypowiedzi na forum, pokazując wielką klasę.
    Janusz Żmijewski -redaktor naczelny i wydawca ZR
    • przedemerytka Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 22:16
     szanowna narcyzko widzę że studiowałaś gazetkę od deski do deski - to cieszy smile nie na darmo jeździmy z gazetkami w zakątki naszej radzymińskiej ziemi.
     Najpewniej widziałabyś kolejny proces wytoczony twórcom "Ziemi Radzymińskiej" -a tu pudło.
     To prawda, ze wykorzystaliśmy post szifoxa i jeśli wyrazi taką wolę w kolejnym numerze umieścimy wzmiankę, iż to była wypowiedź z forum jego autorstwa.
     Ciekawi mnie czy wszystkie gazetki tak studiujesz i az dziw bierze , że brak u Ciebie choćby odrobiny krytycyzmu w stosunku do piewców samouwielbienia obecnych rzadzących .
     Pytasz co zrobiła Pani Żmijewska i ze miała swoje 5 minut tak Ona przez te 5 minut zrobiła więcej, lepiej i taniej niż obecne władze przez kolejne dwie czteroletnie kadencje, z minimalnym zadłuzeniem, bowiem liczyła na pozyskiwanie przedakcesyjnych śrokow unijnych na kanalizację, wodę, basen, szkoły, ale do tego potrzebne były również srodki własne. Niestety wyborcy wybrali złotouste obietnice.
     Sfinalizowała budowę hali sportowej ROKIS. Chodnik po lewej stronie Weteranów na odcinku od Starego Rynku do Reymonta położony 8 lat temu jest bodajże najlepiej wykonanym obiektem tego typu (wytrzymał praktycznie bez uszczerbku wcinki kanalizacji).
     Przejdź na drugą stronę ulicy i porównaj chodnik położony już za kadencji P Piotrowskiego - góry, doły, zapadnięcia - po prostu masakra - typowa fuszerka.
     Inne chodniki również wykonywane niedbale i po kawałku (jak 4 lata temu), bruk przy Panoramie na Starym Rynku ruchomy, kostka granitowa przy rondzie i przejazdach położona tak, że wózkiem inwalidzkim jest niemozliwy przejazd - a miało być tak pięknie...
     • kupasz Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 22:54
      Przejdź na drugą stronę ulicy i porównaj chodnik położony już za kadencji P Piotrowskiego - góry, doły, zapadnięcia - po prostu masakra - typowa fuszerka.

      Nie bronie go bo mi chodnika nie wybudowal ale to co napisala przedemerytka to lekka przesada. Jakby od burmistrza zalezala jakosc robót.
      A swoja droga to nawet z fuszerki bym sie cieszyl. Byleby bylo.
      • acha2805 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 27.09.10, 23:47
       kupasz, myślę, że przedemerytka miała na myśli fakt, że wykonawca takiego chodnika musi wygrać przetarg, a tego wygranego ogłasza urząd. Jakby się znali na budowaniu chodników nie wybierali by najtańszej firmy, która zrobi coś, co rok nie wytrzyma. Jak się już coś robi to tak, żeby służyło ludziom przez dłuższy okres czasu...
       • janekz5 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 00:16
        Sz.P.
        Początkowo miałem pisać o tym, co zrobiła Elżbieta, ale odstąpiłem od tego pomysłu bowiem uważam, że nie przekonam ludzi, którzy nie dostrzegają ewidentnych zaniedbań, braku racjonalnego gospodarowania groszem publicznym obecnych „włodarzy”
        Napiszę tylko, że pełniła funkcję, gdy gmina była w trudnej sytuacji finansowej i poradziła sobie znakomicie.
        Gazetę ZR powstaje ze składek zespołu redakcyjnego, bowiem zdajemy sobie sprawę, że sprawy gminy idą w złym kierunku i za niegospodarność obecnej ekipy zapłacimy wszyscy drastycznym wzrostem podatków, bowiem drugiego cudu w Radzyminie już zapewne nie będzie.
        Bierzemy pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane w naszej gazecie i jednocześnie zachęcamy do nadsyłania odpowiedzi na ankietę zamieszczoną na ostatniej stronie gazety 4/10.
        Gazeta jest zarejestrowana zgodnie z przepisami we właściwym rejestrze.
        Wybory roku 2002 w gminie Radzymin, charakteryzowała kampania oszczerstw o których wspominamy w gazecie 4/ 2010r.
        W Polsce środki z unii są dostępne tzw ” twarde” od około 10 lat, a obecni włodarze przypomnieli sobie o tej możliwości w ósmym roku kadencji gdy doprowadzili do wielkiego zadłużenia, które może doprowadzić, że z pieniędzy europejskich nie będziemy mogli skorzystać.
        Angielski niestety nie wymagał żadnej pracy ze strony gminy, bowiem firma dopełniła wszystkich formalności, a gmina tylko zapewniła lokal.
        Najważniejsze i największe znaczenie mają pieniążki przeznaczane na inwestycję: drogi, wodociągi, kanalizacja, budowa szkół, przedszkoli ponieważ sprzyjają poprawie jakości i wygody życia mieszkańców, a niestety radni kadencji 2006-10 tego nie rozumieli…
        Janusz Żmijewski
     • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 09:15
      jeśli szifox wyraził zgodę, to ta informacja powinna być umieszczona pod tekstem - bo tak robią profesjonaliści.

      Poza tym jak się pisze sprostowanie czy wyjaśnienie, to nie dodaje się swoich myśli, smarując kolejnym błotem. Albo przepraszacie, albo napiszcie że macie Pawła D. w nosie i nie macie zamiaru nic prostować.


      • przedemerytka Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 29.09.10, 00:07
       > Poza tym jak się pisze sprostowanie czy wyjaśnienie, to nie dodaje się swoich m
       > yśli, smarując kolejnym błotem. Albo przepraszacie, albo napiszcie że macie Paw
       > ła D. w nosie i nie macie zamiaru nic prostować.

       tu Cię boli... bo co według Ciebie "apostołom" można więcej łgać i oskarżać ?

       sprostowanie dotyczło sekwencji podniesionej przez Pana Pawła Dąbrowskiego - jak rozumiem z pozostałą częścią artykułu zgadzał się, zatem pozwoliłam sobie zamiescić w nr4 ZR oryginalny tekst , który we wcześniejszym numerze nr3 ZR został przez redaktora naczelnego mocno stonowany. Tak więc napadacie na P Żmijewskiego, ale to chybiony adres.
   • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 09:11
    Ponawiam, moje pytania bo nie uzyskałam odpowiedzi. I te pytania są na tyle oczywiste, że odpowiedzi nie powinny być przygotowywane, tylko z marszu napisane.

    A co znaczy rejestr we właściwym urzędzie? jako mieszkanka, obywatel mam prawo sprawdzić ten wpis, więc proszę podać mi w którym Urzędzie.

    I liczę na ten przez Was opisywany profesjonalizm.

    1. Każda gazeta lokalna, ma koniec i początek, tak więc dlaczego Wasza "gazeta" kończy się na artykule, bez jakiejś puenty?
    2. Gazeta posiada dane a gdzie umieszczone są Wasze?
    a. wydawca
    b. Redaktor naczelny,
    c. Z-ca Redaktora naczelnego,
    d. Adres redakcji:
    e. adres strony www
    f. adres e-mail
    3. Gdzie jesteście zarejestrowani jako gazeta?
    4. Gdzie jest statut gazety? Chcę go zoabczyć
    5. Z jakich środków powstaje gazeta, kto jest sponsorem
    6. USTAWA z dnia 26 stycznia 1984 r Prawo prasowe. (Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984 r.)
    Art. 6.
    1. Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk..
    Jak to się ma do informacji opublikowanej w Waszej gazecie?
        • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 13:54
         acha2805 napisał:

         > Niektórych nie warto informować, potem wynikają z tego straszne plotki.

         Plotki powstają, z barku informacji. Więc jeśli ktoś umieszcza informacje, czy artykuły to niech odpowiada na pytania dotyczące tych informacji.

         A do Ciebie mam pytanie, co Ty takiego zrobiłaś dla mieszkańców? bo do krytyki jesteś pierwsza. Siedzieć przed komputerem to każdy potrafi, ale działać na rzecz mieszkańców to już się nie chce.

         Ja już kilka razy Ci pisałam, na buntownika to Ci dużżżżo brakuje. A Twoje posty są bez składu i ładu, zanim coś puścisz to przeczytaj to z 10 razy a później zastanów się czy oby na pewno to co napisałaś jest na temat, bo na razie to Ci kiepsko idzie.
         • acha2805 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 20:02
          Ciebie moja droga niezależnie od tego czy się doinformuje czy nie i tak puszczasz plotkę na forum.

          Tak się składa, że mam jeszcze całe życie przed sobą i mogę zrobić dużo rzeczy. Na pewno mogę zrobić więcej niż Ty i ten fakt mnie pociesza smile
          Nie krytykuję, tylko stwierdzam fakty. A skoro stwierdzam fakt, to na tej podstawie mam prawo do własnego zdania i mogę napisać co mi się nie podoba. Przecież też masz takie prawo...

          Nikt nie powiedział, że stylizuję się na buntownika. Po prostu zwracam uwagę na rzeczy, na które dużo ludzi jest ślepych lub zwyczajnie nie chce ich widzieć.

          Ale cokolwiek nie napiszę - i tak pozjadałaś wszystkie rozumy.

          Ten nick bardzo Ci pasuje, poza czubkiem własnego nosa nic nie widzisz.
     • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 28.09.10, 13:48
      janekz5 napisał:

      > Proszę się przedstawić mam prawo wiedzieć komu mam odpowiedzieć:
      > 1. nazwisko imię
      > 2.adres
      > Janusz Żmijewski

      Po pierwsze nie odpowiada się pytaniem na pytanie, a po drugie najpierw chce wiedzieć czy jesteście prawdziwą gazetą zanim podam moje dane osobowe. A gdybym nawet miała podać to gdzie mam takie podanie wysłać?...w przestrzeń kosmiczną????

      Gazetę obowiązują pewne przepisy i ustawy, więc nawet brak moich danych osobowych nie zwalnia Pana z ujawnienia danych dotyczącej Pana "gazety". Skoro umieszcza Pan linki do tej gazety na forum, to proszę czytelnikom przedstawić informacje.

      I proszę się zachowywać jak dorosły, a nie jak małe dziecko z piaskownicy (dam Ci łopatkę, jak najpierw ty mi dasz grabki). Po raz kolejny profesjonalizm bije od Pana.


        • narcyza123 Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 29.09.10, 12:14
         janekz5 napisał:

         > Do wcześniej zamieszczonej wersji gazety wdarł się chochlik. Poniżej zamieszcza
         > m uzupełnione wydanie o niezbędne dane stopki redakcyjnej:
         >
         > janekz5.wrzuta.pl/plik/3mD02Gf0qqP/ziemia_radzyminska_nr_4_10

         Panie Januszu po raz kolejny proszę o odpowiedzi na moje pytania.
         Profesjonalna gazeta nie zamieszcza tego samego wydania z poprawkami, w przeciągu kilki dni. Robi się sprostowanie w kolejnym wydaniu. Ale redaktor naczelny pewnie wie o tym.

         Szanowni Czytelnicy
         Jeśli chcecie przeczytać najnowszy numer gazety prosimy o wysyłanie maili na adres:
         ziemia-radzyminska@wp.pl
         adres naszej strony internetowej: radzyminska.wordpress.com
         redaktor naczelny- Janusz Żmijewski


         skoro czytam taki tekst to znaczy, że mam dostęp do gazety i nie potrzebuje pisać maila.

         Ta stopka przypomina mi nalepki z kart kredytowych, w razie zagubienia karty proszę dzwonić na numer xxxxxxxx.           • przedemerytka Re: Panie Januszu- IGNOROWAĆ narcyzkę 29.09.10, 13:28
            Do wiadomości nacyzy i nowych lawinowo pojawiających się na forum i bardzo bojących się konkurencji "Ziemia Radzymińska" to tylko zdrowa i uczciwa konkurencja i jak każdy co pracuje czasami popełnia pomyłki ale tylko ten ich nie popełnia CO NIC NIE ROBI
            Będziemy pisać i mówić, bo jest wolność słowa , chyba że zrobisz mam proces i zostaniemy skazani na więzienie, ale wówczas musisz ujawnić się tak czy inaczej bo anonimowo nie da się tego "załatwić" :")
            • narcyza123 Re: Panie Januszu- IGNOROWAĆ narcyzkę 29.09.10, 14:03
             Proszę mnie do karoliny nie porównywać, to po pierwsze a po drugie jak chcecie kandydować skoro nie szanujecie pytać mieszkańca. Jak będziecie startować, to w ramach protestu mam pisać, aby na Was nie głosować? nie możecie wybierać sobie pytań i ludzi którzy Wam pasują. Podejście Wasze do mieszkańców pokazuje jakimi ludźmi jesteście teraz i jakimi będziecie włodarzami o ile się dostaniecie. Jeśli ja podpisuje moją prace, i nazywam to gazetą to muszę mieć do tego podstawy, tak czy nie? lekceważenie moich pytań, daje obraz waszej kampanii i obietnic. Takich ludzi z pytaniami do Was będzie więcej i co wtedy zrobicie? Też Pani napisze, Panie Januszu - IGNORUJ mieszkańców. Prośby mieszkańców, prośbami, a my mamy soje ważniejsze sprawy - mniej więcej tak to wygląda.

             Ja nie nalezę do osób które nic nie robią, popełniam pomyłki, ale pomyłka może zdarzyć się jedna,dwie ale nie nagminnie.
             • przedemerytka Re: Panie Januszu- IGNOROWAĆ narcyzkę 29.09.10, 14:33
              KLUCZOWY PROBLEM RADZYMINA w/g narcyzki to:
              GDZIE ZAREJESTROWANA JEST "ZIEMIA RADZYMIŃSKA" i kto jest jej sponsorem, myslisz że każdy jest przekupny - nie my , i to my piszący jesteśmy sponsorami tej gazetki
              Nie pozwolę byscie wszędzie maczali swoje "brudne łapska" by umiemożliwić działanie lub pracę jak w przypadku byłego dyrektora PWiK - który po waszych kanałowych interwencjach z wcześniej uzgodnionego przyjecia do pracy - niestety wychodziły przysłowiowe nici, a gdev bezczelnie tu na forum wyśmiewał go ze ma trudnosci w znalezieniu pracy i pewnie dlatego ze marny z niego fachowiec. Nawet nie umiem nazwać waszego działania , natomist brzydzę się takimi jednostkami i na ich widok mam odruch wym.....
              ale za to nie boję się i pewnie po przodkach odziedziczyłam wytrwałość w dążeniu do celu.
             • lucy263 Do pana szifoxa 29.09.10, 15:08
              Dlaczego wyrzucił mój post skoro nie było w nim nic niecenzuralnego? Jak to mówi pana mama czyli przedemerytka podobno jest wolność słowa i nie powinien pan sam sobie usuwać niechciane posty bo nie od tego pan jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              • szifox Re: Do pana szifoxa 29.09.10, 15:36
               lucy263 napisała:

               "Dlaczego wyrzucił mój post skoro nie było w nim nic niecenzuralnego? Jak to mówi pana mama czyli przedemerytka podobno jest wolność słowa i nie powinien pan sam sobie usuwać niechciane posty bo nie od tego pan jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

               chyba coś się pomieszało szanownej Pani
                • lyssy123 Re: Do pana szifoxa 29.09.10, 16:21
                 lucy263 napisała:

                 > Nic mi się nie pomieszało o 14.31 wrzuciłam post z zapytaniem dlaczego każdy kt
                 > oś napisze coś przeciwko SRF i spółce to wyzywany jest od troli.?

                 Czy to ten wpisconfused forum.gazeta.pl/forum/w,14936,116849636,117021906,Re_Ziemia_Radzyminska_Nr4_10_wrzesien_2010.html?t=1285770046957
                 • lyssy123 Re: Do pana szifoxa 29.09.10, 16:22
                  lyssy123 napisał:

                  > lucy263 napisała:
                  >
                  > > Nic mi się nie pomieszało o 14.31 wrzuciłam post z zapytaniem dlaczego ka
                  > żdy kt
                  > > oś napisze coś przeciwko SRF i spółce to wyzywany jest od troli.?
                  >
                  > Czy to ten wpisconfused forum.gazeta.pl/forum/w,14936,116849636,117021906,Re_Ziemia_Radzyminska_Nr4_10_wrzesien_2010.html?t=1285770046957

                  on cały czas tam jest...
                • joginka7 Promocja Kanalizacji za pół miliona ... 29.09.10, 16:21
                 Podoba mi się ten artykuł:
                 "Gmina Radzymin będąc w trudnej sytuacji finansowej
                 wyda na promocję budowy kanalizacji sanitarnej
                 w mieście Radzymin kwotę 481.790,20 zł słownie:
                 czterysta osiemdziesiąt jeden tysięcy siedemset
                 dziewięćdziesiąt złotych. Na tę kwotę spółka gminna
                 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, zorganizowała
                 postępowanie przetargowe. Zgodnie z informacjami,
                 które otrzymaliśmy na piśmie z dnia 9 września
                 z wydziału promocji WFOŚ i GW w Warszawie
                 „przepisy unijne nie określają limitu kosztów z zakresu
                 informacji i promocji”.
                 Za kwotę około pół miliona złotych można by zbudować
                 kilkaset metrów kanalizacji, ale niestety tak wielka
                 kwota pieniędzy zostanie spożytkowana na zakup
                 między innymi: koszulek, długopisów, zestawu filiżanek,
                 torebek papierowych, gadżetów reklamowych,
                 tablic pamiątkowych itd.
                 Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Unia
                 wymaga informacji o przedsięwzięciu, ale mądry gospodarz
                 powinien zrobić to z głową poprzestając na
                 ogłoszeniach w postaci tablic wystawionych na terenie
                 realizowanego przedsięwzięcia i ewentualnie ogłoszeń
                 prasowych za kwotę kilka razy mniejszą, a nie wydawać
                 pieniądze w sytuacji, gdy gmina jest bliska osiągnięcia
                 maksymalnego 60% procentowego progu zadłużenia
                 i radni rezygnują z budowy inwestycji niezbędnych
                 dla poprawy jakości kształcenia naszej radzymińskiej
                 młodzieży (budowa gimnazjum i brak funduszy na rozbudowę sali
                 gimnastycznej przy szkolepodstawowej nr 2.
                 Kilka lat temu ówczesna kandydatka na Burmistrza
                 zaproponowała budowę kanalizacji dla mieszkańca
                 za złotówkę. Wówczas było to realne i z tej
                 możliwości skorzystało wiele gmin w województwie
                 mazowieckim. Wówczas kandydat Piotrowski podpisujący
                 się jako burmistrz wysłał pismo do mieszkańców
                 pisząc że kontrkandydatka ”proponuje rzeczy
                 niemożliwe do wykonania i że reguluje to ustawa o
                 zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzeniu
                 ścieków”. Ustawa mówi, że budowanie sieci kanalizacyjnej
                 i wodociągowej należy do zadań własnych gminy,
                 że mieszkaniec pokrywa tylko koszty wybudowania
                 przyłącza kanalizacyjnego czy wodociągowego do
                 swojej posesji, że od 1 stycznia 2002r. mieszkaniec nie
                 ma obowiązku wpłacać środków na budowę sieci kanalizacyjnej,
                 wodociągowej w ulicy. Gminy, które
                 pobierały od mieszkańców dodatkowe opłaty, musiały
                 zwracać. Zrobiły to Gmina Wołomin, Ząbki, Zielonka.
                 Niestety Zbigniew Piotrowski mijał się z prawdą.
                 Była możliwość skorzystania z funduszy unijnych i
                 nasi samorządowi sąsiedzi już mają kanalizację.
                 Znam wiele osób z gminy Kobyłka, które za
                 kanalizację zapłaciły 0 złotych. Ale w Radzyminie w
                 roku 2010 przy obecnych włodarzach kanalizacja za
                 złotówkę jest niemożliwa przez pasmo złych decyzji".
                 Grzegorz Koza
              • przedemerytka Re: Do pana szifoxa 29.09.10, 19:55
               hahaha... jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia czy napisania, a jedynie ślepo kieruje się do zdyskredytowania czy ośmieszenia za wszelką cenę drugiego - to łatwo można wpaść we własne sidła hahaha...
               • przedemerytka Re: to oczywiście do lucy nie szfoxa 29.09.10, 19:57
                przedemerytka napisała:

                > hahaha... jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia czy napisania, a jedynie śl
                > epo kieruje się do zdyskredytowania czy ośmieszenia za wszelką cenę drugiego
                > - to łatwo można wpaść we własne sidła hahaha...

                To oczywiście do lucy nie szifoxa
                • narcyza123 Do przedemerytki 30.09.10, 00:49
                 Droga Pani nie życzę sobie, aby Pani pisała do mnie w liczbie mnogiej. Ja mam prawo wiedzieć na temat gazety i już. Jeśli nie dostane odpowiedzi na zadane pytania to zgłoszę się do Urzędu i zapytam czy taka gazeta jest zarejestrowana - a tą informacje mają prawo mi w Urzędzie udzielić.

                 Jeśli Pan redaktor nie udziela odpowiedzi na proste pytania to znaczy, iż coś nie teak jest z tą gazetką.

                 Wasza kampania polega na oczernianiu innych i wytykaniu błędów, tylko nie pokazujecie co Wy dobrego robicie. Pisanie artykułów, które czasami mijają się z prawdą nie jest wolnością słowa, a zwykłym szykanowaniem.

                 Ja napisałam pierwszy post z kilkoma prostymi pytaniami, bo np: byłam zainteresowana pisaniem do tej gazetki, jednak Ty bez racji zaatakowałaś mnie, nazywałaś trolem itp. Czy tak wypada?

                 Sama wystawiła sobie Pani wizytówkę.
                 • acha2805 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 02:23
                  narcyza123 napisała:

                  Jeśli nie dostane odpowiedzi na zadane pytania to zgłoszę się do Urzędu i zapytam czy taka gazeta jest zarejestrowana - a tą informacje mają prawo mi w Urzędzie udzielić.

                  Ja się dziwię, że tyle czasu zmarnowałaś na pisanie na forum, skoro mogłaś się już dawno dowiedzieć...
                  • narcyza123 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 02:45
                   acha2805 napisał:

                   > narcyza123 napisała:
                   >
                   > Jeśli nie dostane odpowiedzi na zadane pytania to zgłoszę się do Urzędu i za
                   > pytam czy taka gazeta jest zarejestrowana - a tą informacje mają prawo mi w Urz
                   > ędzie udzielić.

                   >
                   > Ja się dziwię, że tyle czasu zmarnowałaś na pisanie na forum, skoro mogłaś się
                   > już dawno dowiedzieć...

                   Bo czekam na ten profesjonalizm!!!!!

                   A ja się Tobie dziwie że mimo iż nie masz nic ciekawego do powiedzenia to dalej zamieszczasz tu swoje marne wypociny.
                   • rafal.z123 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 07:36
                    Narcyzo nie napinaj się tak, zdałaś pytanie wystarczy...

                    A Ziemii Radzymińskiej powiedzieć mogę tylko tyle że stracili w moich oczach.

                    Jako wyborca pierwszy raz wezmę udział w wyborach w Radzyminie. I Ziemia Radzymińska właśnie została skreślona w moich oczach.

                    Co tu jest do ukrycia? Tak trudno odpowiedzieć na proste poytanie?

                    Pozdrawiam
                 • przedemerytka Re: Do przedemerytki 30.09.10, 08:51
                  narcyza123 napisała:

                  > Droga Pani nie życzę sobie, aby Pani pisała do mnie w liczbie mnogiej.

                  Czyżby było coś na rzeczy?

                  Ja mam p
                  > rawo wiedzieć na temat gazety i już. Jeśli nie dostane odpowiedzi na zadane pyt
                  > ania to zgłoszę się do Urzędu i zapytam czy taka gazeta jest zarejestrowana - a
                  > tą informacje mają prawo mi w Urzędzie udzielić.
                  Uważaj by nie stało tak jak w przypadku P Pawła w jednym Urzędzie coś wiedza , a w drugim nie? smile - taka rozbudowa biurokracji...i mozna się pogubić (pomylić)
                   • rafal.z123 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 09:36
                    Jak dla mnie zachowania przedwyborcze dają pewien obraz tego co może dziac się po wyborach.

                    Ja zakładam że Ziemia Radzymińska ma dobre intencje, ale
                    1. Prowadzą politykę dezinformacji (zupełnie jak obecne włądze)
                    2. Wszystko wiedzą najlepiej i z opinią i pytaniami mieszkańców się nie liczą (zupełnie jak obecne władze)
                    3. Jak ktoś ma pytania ten troll

                    Po co mam głosować na kogoś kto nawet przed wyborami nie szanuje mieszkańców?
                    • janekz5 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 10:22
                     Proszę o konkrety?
                     Gdzie jest ta dezinformacja
                     Na wszystkie pytania dostaliście odpowiedz z wyjątkiem adresu redakcji, który jest adresem domowym i jest pod ochroną ustawy o ochronie danych osobowych.
                     Pomyście o przyszłości Ziemi Radzymińskiej o waszych dzieciach, a nie o dorażnych korzyściach, które czerpiecie poprzez wspieranie nieudolnych "włodarzy"
                     Wsłuchajcie sie w opinie NIK,RIO i innych niezależnych instytucji,które żle oceniają radzyminskich samorządowców i poprzez TV nawołują ich do racjonalnego czyli zgodnego z rozumem gospodarowania groszem publicznym.
                     Pozdr.
                     Janusz Żmijewski
                     • rafal.z123 Re: Do przedemerytki 30.09.10, 11:01
                      Jak mnie irytuje takie zakłamanie...

                      Jako osba fizyczna nie musi Pan podawac adresu.
                      Jako redakja gazety tak. Nikt nie kazał Panu rejestrowaś redakcji w miejscu zamieszkania.

                      Dziś ma Pan problem z podaniem tak mało istotnej informacji. Jako radny, burmistrz będzie Pan ukruywał inne fakty, najpierw małe potem większe.

                      Tak to działa...
                      • joginka7 Re: Do rafal.z123 30.09.10, 12:05
                       Teraz jest czas na rozliczanie Radnych i Burmistrza Radzymin z przedwyborczych obietnic. Jeśli będziemy się rozdrabniać, nic nie osiągniemy w temacie poprawy jakości życia mieszkańców.
                       Proszę nie krytykować osób, które mają cywilną odwagę powiedzieć prawdę na temat nieudolności gospodarczej i finansowej obecnych burmistrzów i rady miejskiej.
                       Brak kanalizacji i wodociągów w naszej gminie to temat numer jeden.
                       Brak nowych szkół i przedszkoli - tego nic nie wynagrodzi dzieciom, które w przepełnionych klasach do późnych godzin wieczornych, będą musiały siedzieć w sypiącej się szkole...
                        • joginka7 Re: Do rafal.z123 30.09.10, 12:18
                         Powszechnie wiadomo, że przedszkole to miejsce, w którym są wyrównywane szanse
                         edukacyjne wśród dzieci z najuboższych rodzin. Wyrównywanie szans edukacyjnych
                         na późniejszych stopniach edukacyjnych np. w gimnazjum nie daje takich efektów
                         jak właśnie w przedszkolu.
                         Obecnie edukacja przedszkolna jest nieobowiązkowa, jednak, jeśli w gminie jest
                         więcej samorządowych przedszkoli to większa liczba dzieci może korzystać z tej
                         formy edukacji, w tym i dzieci z rodzin najuboższych.
                         Niewielka liczba samorządowych przedszkoli w naszej gminie skutkuje tym, że
                         rodziców mających niskie dochody nie stać na posłanie swoich dzieci do
                         prywatnych przedszkoli, gdzie opłaty są dwa lub trzy razy większe niż w
                         przedszkolu samorządowym. W efekcie dzieci z rodzin o wysokich dochodach mają
                         świetny start edukacyjny, a pozostałe dzieci z rodzin o niskich dochodach nie.
                         Gmina do obydwu przedszkoli dopłaca. Tylko, jeśli gmina zechciałaby pobudować
                         przedszkole samorządowe zamiast lub obok sali koncertowej,
                         to ta pomoc dotarłaby także do dzieci z rodzin o niskich dochodach.
                         Czym skorupka za młodu nasiąknie (w tych najuboższych rodzinach między
                         innymi) tym na starość trąci.
                         • faja2010 Re: Do rafal.z123 30.09.10, 13:19
                          joginka7 napisała:
                          > Niewielka liczba samorządowych przedszkoli w naszej gminie skutkuje tym, że
                          > rodziców mających niskie dochody nie stać na posłanie swoich dzieci do
                          > prywatnych przedszkoli, gdzie opłaty są dwa lub trzy razy większe niż w
                          > przedszkolu samorządowym. W efekcie dzieci z rodzin o wysokich dochodach mają
                          > świetny start edukacyjny, a pozostałe dzieci z rodzin o niskich dochodach nie.
                          > Gmina do obydwu przedszkoli dopłaca. Tylko, jeśli gmina zechciałaby pobudować
                          > przedszkole samorządowe zamiast lub obok sali koncertowej,
                          > to ta pomoc dotarłaby także do dzieci z rodzin o niskich dochodach.
                          > Czym skorupka za młodu nasiąknie (w tych najuboższych rodzinach między
                          > innymi) tym na starość trąci.


                          W 100% się zgadzam - nazwałaś istotę problemu. I właśnie tacy ludzie jak ty, o jasno specyzowanych poglądach i celach powinni kandydować do władz gminnych. Ja na ciebie na pewno bym zagłosował, bo też uważam, że jednym z ważniejszych zadań władz samorządowych jest wyrównywanie szans; zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
                          Więc wrzucę jeszcze jeden kamyk do tego ogródka. Jak możliwa do utrzymania jest sytuacja, w której co roku z gminnego budżetu MILION złotych idzie na cele ośrodka kultury, a WSZYSTKIE zajęcia w tym Ośrodku są odpłatne? Jak z tego mają korzystać dzieci z mniej zamożnych rodzin? Jeżeli ten milion złotych nie idzie na dzieci i młodzież (bo oni przecież płacą!) to na co? Na pensje urzędników?
                          Chciałbym, żeby mój NOWY przedstawiciel w Radzie walnął pięścią w stół i spowodował, żeby gminne pieniądze przeznaczane były na dzieci, a nie na urzędników. Joginka wystartuj w wyborach, a ja na pewno na ciebie zagłosuję.. smile
                         • acha2805 Re: faja napisał... 30.09.10, 20:14
                          faja2010 napisał:

                          W 100% się zgadzam - nazwałaś istotę problemu. I właśnie tacy ludzie jak ty, o jasno sprecyzowanych poglądach i celach powinni kandydować do władz gminnych. Ja na ciebie na pewno bym zagłosował, bo też uważam, że jednym z ważniejszych zadań władz samorządowych jest wyrównywanie szans; zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
                          ...
                          Joginka wystartuj w wyborach, a ja na pewno na ciebie zagłosuję.. smile


                          Zwróć uwagę faja, że na tym forum takich ludzi jak joginka próbuje się za wszelką cenę zmieszać z błotem. Dlaczego? Pewnie dlatego, że nie łatwo jest ludziom znieść fakt, że ktoś potrafi dostrzegać problemy w społeczeństwie i ma receptę na to jak je wyleczyć. Zresztą wiesz o tym, bo na imprezie rodzinnej już Cię uświadomili.

                        • rafal.z123 Re: Do rafal.z123 30.09.10, 12:20
                         A ja widzę to inaczej.
                         Pytacie innych o odpowiedzi, a sami ich nie dajecie.

                         Innymi słowy, jak wejdziecie do Rady też nie będziecie ich dawać. Będziecie takim nowym starym...
                     • narcyza123 ODPOWIEDZI 30.09.10, 16:33
                      Ijanekz5 napisał:

                      > Proszę o konkrety?
                      > Gdzie jest ta dezinformacja
                      > Na wszystkie pytania dostaliście odpowiedz z wyjątkiem adresu redakcji, który j
                      > est adresem domowym i jest pod ochroną ustawy o ochronie danych osobowych.
                      > Pomyście o przyszłości Ziemi Radzymińskiej o waszych dzieciach, a nie o dorażny
                      > ch korzyściach, które czerpiecie poprzez wspieranie nieudolnych "włodarzy"

                      Nie odpowiedział Pan na moje pytania i to jest fakt. Gdzie jest Status gazety, adres i inne dane? Ładnie Pan próbuje odwrócić kota ogonem, ale tak nie postępuje się.

                      Po drugie to nawet Salomon z pustego nie nalał, więc nie obiecujcie ludziom gruszek na wierzbie, bo skoro Gmina jest tak zadłużona, to realizacja Waszych obietnic jeszcze bardziej zadłuży gminę. A to już nikomu nie będzie służyć. Środków z Unii też będzie mniej, bo brak na wkład własny. Kogo Wy próbujecie oszukać?
                      > Wsłuchajcie sie w opinie NIK,RIO i innych niezależnych instytucji,które żle oce
                      > niają radzyminskich samorządowców i poprzez TV nawołują ich do racjonalnego czy
                      > li zgodnego z rozumem gospodarowania groszem publicznym.
                      > Pozdr.
                      > Janusz Żmijewski
                      • lyssy123 Re: ODPOWIEDZI 30.09.10, 16:47
                       narcyza123 napisała:

                       [i]> Ijanekz5 napisał:
                       >
                       > > Proszę o konkrety?
                       > > Gdzie jest ta dezinformacja
                       > > Na wszystkie pytania dostaliście odpowiedz z wyjątkiem adresu redakcji, k
                       > tóry j
                       > > est adresem domowym i jest pod ochroną ustawy o ochronie danych osobowych
                       > .
                       > > Pomyście o przyszłości Ziemi Radzymińskiej o waszych dzieciach, a nie o d
                       > orażny
                       > > ch korzyściach, które czerpiecie poprzez wspieranie nieudolnych "włodarzy
                       > "
                       >
                       > Nie odpowiedział Pan na moje pytania i to jest fakt. Gdzie jest Status gazety,
                       > adres i inne dane? Ładnie Pan próbuje odwrócić kota ogonem, ale tak nie postępu
                       > je się.
                       >
                       > Po drugie to nawet Salomon z pustego nie nalał, więc nie obiecujcie ludziom gru
                       > szek na wierzbie, bo skoro Gmina jest tak zadłużona, to realizacja Waszych obie
                       > tnic jeszcze bardziej zadłuży gminę. A to już nikomu nie będzie służyć. Środków
                       > z Unii też będzie mniej, bo brak na wkład własny. Kogo Wy próbujecie oszukać?

                       narcyzo, czy Twoim zdaniem nic nie należy robić? Przyjąć, że jest źle i nic nie zmieniać?
                       Już gdzieś napisałem: Nasza gmina potrzebuje świetnego MENEDŻERA - bo ten nasz z pewnością takim nie jest. A dobry menedżer coś może by zmienił... Z tego co wiem, to gmina jednak jakieś dochody (jeszcze) ma - może warto byłoby zacząc nimi rozsądnie zarządzać?
                       Może warto byłoby zachęcić (sporą cześć nowych) mieszkańców gminy do płacenia w niej podatków? Może warto byłoby inwestycje prowadzić "po inżyniersku"?
                       Choć fakt: jak narazie nie pojawiła się na horyzoncie żadna kandydatura na burmistrza (i jego program/pomysł na zarządzanie), a to od niego wszystko zalezy... Nie znam też (oficjalnie) żadnych kandydatów na radnych i ich pomysłów i dokonań... Tak naprawdę to nic się nie pojawiło...
                       • acha2805 Re: ODPOWIEDZI 30.09.10, 20:26
                        Prawie zaczęłam wierzyć, że jedynym dobrem i tylko dobrem jest to co się obecnie dzieje w naszym Radzyminie.

                        Najpierw garstka ludzi jechała po Stowarzyszenie Radzymińskie Forum jak po łysej kobyle, no bo jak to? SKŁAMALI! Chcą wystawiać swoich członków, ludzi którzy działają społecznie, co stanowi potencjalne zagrożenie... tylko dla kogo? Przecież nie dla mieszkańców.

                        Teraz próbuje się wjechać na Ziemię Radzymińską, która może nie działa jak stowarzyszenie, nie prowadzi żadnych akcji, ale próbuje otworzyć oczy ludziom, którzy widzą, że coś jest złe, ale kiwają głową z uznaniem i twierdzą, że: "to nic, tak musi być, tu się nic nie da zmienić".

                        Różnica polega na tym, że SRF organizuje różne akcje, a ZR działa za pomocą gazetki.

                        Działania SRF próbuje się ukrócić, jakoś stłumić, a gazetkę próbuje się skazać na skazać na brak zainteresowania ze strony mieszkańców Radzymina i satelitów, tj. wsi dookoła położonych smile

                        Widzę, że każda podjęta inicjatywa, czy to będzie SRF czy ZR będzie w Radzyminie traktowana z wielką niewdzięcznością...

                        Tak na marginesie... ciekawa jestem ilu ludzi wiedziało by o machlojach w urzędzie gdyby nie (wyborcza czy też nie - jak kto uważa) gazetka ZR?
                        Myślę, że jednak choć odrobina mniej....

                        PS. Do narcyzy: nie musisz odpisywać, że nie podobają ci się moje wypociny, mam głęboko w poważaniu to co o mnie myślisz.
  • przedemerytka Re:ZIEMIA RADZYMIŃSKA-ZAPRASZA na 19.10. o g.18.30 11.10.10, 23:25
   19 października (wtorek) o godz. 18.30 w sali konferencyjnej ROKIS

   Stowarzyszenie Ziemia Radzymińska ZAPRASZA na spotkanie z ekspertami w dziedzinach: finansów i inwestycji.

   - Panią mgr Elżbietę Żmijewską - członkiem zarzadu stowarzyszenia skarbników województwa mazowieckiego i skarbnikiem miasta Marki
   - Panem mgr inż. Wiesławem Solorzem ekspertem w dziedzinie budowy infrastruktury technicznej.

   Patronat medialny gazeta "Ziemia Radzymińska"

   Janusz Żmijewski - Przewodniczący Stawarzyszenia Ziemia Radzymińska

   Ogłoszenie na forum zamieściła Maria Szewczyk-Grabowska
    • przedemerytka Re:ZIEMIA RADZYMIŃSKA-ZAPRASZA na 19.10. o g.18.3 14.10.10, 00:31
     W BIP na stronie UMIGU jeszcze nie jest zamieszczona uchwała Nr 598/XLII/2010 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 8.10.2010, ale ja tę uchwałę już mam i każdy kto chce sie przekonać o kłamstwach i utajaniu prawdy przez naszych włodarzy wystarczy by przyszedł na spotkanie w sali Rokis 19.10 o 18.30 bedę miała ten dokument z gminy, mozna też samenu udać się do UMIgU do Biura Rady i poprosić o ten numer 598/XLII/2010 uchwały (ważne - z wszystkimi załącznikami), lub czekać na zamieszcenie w BIP (ale tam znaleźć nie każdy potrafi)
     Na spotkaniu będę miała też niezłą niespodziankę-dowód rzeczowy oszustw płynacych prosto z UMIGU.
     Mam nadzieję, ze władze gminy przybędą również na to spotkanie, by uświadomić sobie jak bardzo skrzywdzili Radzymin przez te dwie minione kadencje rządów złotoustego, dla ktorego nasze miasto jest jedynie traktowane w kategorii biznesu, a nie rozwiązywania problemów naszych mieszkancow i tych starych i tych nowych bo te zaniedbania ,niemożność inwestowania dotyczą dokładnie nas wszystkich - ludzi z miasta ale i prawie wszystkich sołectw.
      • przedemerytka Re:Czyżby nagiego króla opuściło "błoto" biznesu? 15.10.10, 17:37
       gdev w innym wątku napisał:

       > Coż, ja bym się tym tekstem nie chwalił. Mam na myśi m.in. częstochowski rym. Różne są > gusta, a z tymi podobno się nie dyskutuje.
       > Moja forma też tępieje, zapada się, zanika... Zmieszałem się z błotem motłochu z >egzystencjonalnej konieczności.

       Zanim zmieszałeś się z błotem motłochu, wcześniej zmieszałeś się z błotem biznesu.
       To co wcześniej uczyniłeś wywołało skutek następstw, aż do ruiny gminy włącznie. Z egzystencjalnej konieczności "paprania się w błocie" korzystają zwykle Ci, ktorzy nie umieją ani pracować, ani zarządzać jedynie lansować się i opowiadać bajki dla dorosłych.

       > A meritum ?
       >Osiedla, jak widać, powstały. Kino wyremontowane, przerobione na miejską sale >koncertową.

       Czemu służy, ile razy w ciągu roku i jakie przynosi dochody, a jakie są koszty utrzymania miejskiej sali koncertowej?
       Dlaczego piszesz o wyremontowanym kinie skoro go nie ma?
       Osiedli nie wybudowałeś Ty a właśnie deweloperzy.

       > Dyskoteki to nie rzecz miasta, a ludzi.
       > Właśnie salę gimnastyczną budują Szkoły podst. nr. 2.

       Tak zaczęli budować, tylko jak dotychczas to jedynie mury bez dachu. Roboty spowolniły bardzo, ciekawe dlaczego? Nie wiem czy wiesz, ze wybudować dom w stanie surowym , to niewielki problem. Schody rozpoczynają się w wykończeniem, uzbrojeniem.
       Zresztą przykład pierwszy z brzegu 5 lat budowany przez gminę blok komunalny na Ogrodowej pokazuje wielkie marnotrawstwo i partactwo.

       > Szpital bym zlikwidował w ogóle: sam bym nie chciał tam trafić i nikomu bym nie życzył.

       Tak, "motłoch" wg Ciebie powinien zdychać na ulicy?, bo Ty na pewno sobie poradzisz.
       A czy Stadion Mazur też byś zlikwidował bo nie przynosi dochodów?
       A czy MZA też byś zlikwidował (zamiast negocjować z )bo nie dość że nie przynosi dochodów miastu to jeszcze generuje koszty?

       > Czy baseny przysparzają miastom kasy ?

       Czy zbrojenie w wod-kan dużych niezamieszkałych terenów przysparza kasy miastom?, podczas gdy w centrum miasta gówna płyną - patrz łąka zamiast Strzelców Grodzieńskich
       A czy deweloperskie ulice przysparzają kasy miastom?
       Odpowiadam - w takim samym stopniu i jedno i drugie i trzecie - należy utrzymywać.

       > Gdyby tak było to i prywatnym inwestorom też.
       > Więc czemu nie wybudują basenu na własnej działce ?

       Dodam jeszcze czemu nie wybudują dróg, przyłączy na własnych działkach ?

       > Wszystko to, trochę jak powiesć Masłowskiej, zabarwione infantylnością i idealizmem, i >takie też w odbiorze - można to tylko pozytywnie postrzegać poprzez pryzmat wieku >piszącego.
       > Można mi teraz zarzucić zbytni krytycyzm, ale coź innego płynie z tego tekstu ?
       > Chyba tylko to, że autor pragnął więcej inwestycji i wydatków. Ciekawe czy teraz też >postuluje zwiększenie wydatków ?

       Generalnie pierwszy raz w większości zgadzam się z Twoją wypowiedzią oczywiście w połączeniu z moimi uzupełnieniami.
       I jak sam widzisz każda "PROPAGANDA SUKCESU" musi wcześniej czy później odkryć prawdziwe swoje zakłamane oblicze.
       TYLKO DLACZEGO TO PO RAZ KOLEJNY DOTYKA WŁAŚNIE NASZE MIASTO RADZYMIN ?


  • gdev Re: Ziemia Radzymińska Nr4/10 wrzesień 2010 16.10.10, 20:53
   Mam pytanie: skoro przedstawiciele Ziemi Radzymińskiej odnaleźli zatrudnienie w Ząbach. Dlaczego w Ząbkach są najgorsze drogi w powiecie oraz czemu w wielu miejscach nie ma ich w ogóle (np. okolice Szwoleżerów, o ile pamiętam Kościuszki, droga na Kawęczyn fatalna) ? Jeźdzę tam, za każdym razem te same wnioski. Znajomi tam mieszkają i mówią to samo. Szanuję pozyskanie środków unijnych na te cele, ale powiedzcie mi czemu nic zrobiliście przez tyle lata a dopiero planujecie ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka