Dodaj do ulubionych

STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !!!

15.10.10, 14:58
Podejrzewam, że wiele osób w mieście zetknęło się z informacją o planach sprzedaży terenu, na którym znajduje się stadion klubu RKS Mazur, oraz planach zmiany jego przeznaczenia pod zabudowę wielorodzinną.

Na podstawie uchwały rady gminy 365/2005, teren przy ulicy Wołomińskiej 3 (W3) użyczony jest klubowi do 2015 roku. Jednak jak wynika z informacji uzyskanych z kilku niezależnych źródeł, przedstawiciele samorządu zabiegali o uzyskanie przychylności zarządu klubu RKS Mazur do planów sprzedaży terenu przy W3 a za uzyskane z transakcji dochody wybudowanie kompleksu sportowego przy ul. Leśnej.

Sprzedaż terenu możliwa jest oczywiście bez aprobaty zarządu klubu - poprzez jednostronne wypowiedzenie umowy użyczenia przez gminę i przyjęcie uchwały rady gminy zezwalającej na sprzedaż nieruchomości należącej do majątku gminy. Spodziewam się, że przynajmniej do terminu rozstrzygnięcia wyborów samorządowych inicjatorzy pomysłu będą chowali głowę w piasek, jakkolwiek nie oznacza to, że zrezygnują z pomysłu pozbawienia wschodniej części miasta terenu rekreacyjno-sportowego (po ewentualnym wygraniu wyborów).

W wywiadzie dla KW Burmistrz Radzymina wypowiada się w perspektywie przyszłej kadencji o planach pozyskania 6 ha gruntów ze Skarbu Państwa, pod budowę obiektów sportowych, w tym budowę od podstaw nowego stadionu z zespołem boisk. Pośrednio wynika z tego, że planowana zmiana przeznaczenia W3 jest jednak prawdą, bo czy w Radzyminie potrzebne są dwa stadiony ?

Przyznam, że gdybym był nowym mieszkańcem i mało wiedział o działalności naszych samorządowców w zakresie popularyzacji sportu i rekreacji, to pewnie sam bym się pewnie nabrał na tę bajkę. Ponieważ mam jednak wiedzę na temat żenującego braku skuteczności w zakresie realizacji w/w zadań, to nie wierzę i przestrzegam przed tym innych.

Sztandarowym przykładem jest zmiana przekształcenia gruntów z celów oświatowych na budowlane dotycząca terenów, na którym znajdował się Zespół Szkół Terenów Zieleni. Rada miejska uchwałą zmieniła przeznaczenie terenów, nie uzyskując za to nic - ani nie nabyła terenu pod rozbudowę hali sportowej, ani nie zabezpieczyła zaplecza edukacyjnego i sportowego dla ZSTZ.

Najwyższy czas powstrzymać tę szkodliwą politykę dyskryminacji zadań publicznych w zakresie popularyzacji rekreacji sportu oraz rozwijania systemu oświaty, których to kosztem promuje się prywatną działalność komercyjną.

Pozdrawiam,
Mariusz Szewczyk
Obserwuj wątek
  • bez_gwizdka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 15.10.10, 15:31
   mszewczyk75 napisał:

   > Podejrzewam, że wiele osób w mieście zetknęło się z informacją o [size=16][b][i
   > ]planach sprzedaży terenu, na którym znajduje się stadion klubu RKS Mazur, oraz
   > planach zmiany jego przeznaczenia pod zabudowę wielorodzinną
   [/b][/size]. [/i]>

   Nie tylko się zetknęło, ale Piotrowski wprost zaproponował członkom Mazura (to stowarzyszenie), że w zamian za ten stadion da im działkę pod miastem przy drodze do Mokrego. A dzałkę Mazura chce sprzedać Developerowi pod nowe osiedle w centrum miasta. I pewnie nie zrezygnowali ze swoich planów, bo wokół klubu juz się kręci radny Dąbrowski - przydupas Piotrowskiego. Oni po prostu kombinują, co by tu jeszcze sprzedać...
   Umorzyli developerowi podatki, sprzedali mu działkę bez przetargu, użyczyli transformator - w zamian kupują od niego mieszkania dla swoich dzieci - czy ktoś wie po ile płacą? To są ewidentnie lokalni lobbiści developerów i przekształcenia Radzymina w Legionowo!
   Obydwoma rękami podpisuję się pod apelem mszewczyka, a jak trzeba będzie, to proponuję zrobić pikietę pod Urzędem w dnu posedzenia Rady - im trzeba patrzeć na ręce, bo w tych ostatnich kilku tygodniach mogą chcieć sprzedać wszystko, co się jeszcze tylko da sprzedać..
   • przedemerytka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 15.10.10, 16:15
    na pikietę proponowałabym podstawić duży ciągnik z przyczepą gnoju tak by cała "16" zmieściła się na niej.
   • mszewczyk75 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 15.10.10, 17:27
    bez_gwizdka napisał:

    "... Piotrowski wprost zaproponował członkom Mazur (to
    stowarzyszenie), że w zamian za ten stadion da im działkę pod miastem przy drod
    ze do Mokrego."


    To chyba, żart ! Jak można obiecać nieruchomość nie wchodzącą w skład majątku gminy Radzymin, tylko skarbu państwa ? Może chodzi o promesę ?
  • lucy263 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 16.10.10, 11:48
   Pan burmistrz to niech najpierw przedszkola, szkoły i przychodnię zbuduje a nie same blokowiska i osiedla do cholery. Tu już się żyć nie daje. Ciasnota na mieście, samochodu nie ma gdzie postawić a do pediatry trzeba koczować o 6 rano. No ale co tam Radzymin się rozrasta - jak to pan burmistrz mówi.
  • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 16.10.10, 20:29
   Coż w tym złego, że stadion chcą sprzedać, zarobić na gruncie i zbudować lepszy w mniej ludnym miejscu z bliskością lasu ? przy okazji rozbudują Wiktorię i przybędzie lokalnych konsumentów. Widocznie taka jest cena postępu. Szifox ty byłeś kiedyś u nich w tym baraku, który oni nazwają szatnią ? Luksus nie ?
   Gdyby stosować takie myślenie, to osiedla na Reymonta by nie było, kamienic na byłym dworcu PKS też nie. Bo skandal zakon sprzedał swojej mienie developorowi.
   Wykazujecie minimalną wyboraźnię, chcecie kin, teatrów, basenów, komunikacji, dowozów ludzi na dworce PKP, a wszystko to dla kilku domków jednorodzinnych. Nie rozumiecie, że żeby była usługa musi być klient.
   Oby nigdy więcej powrorotu do samych sklepów spożywczych w Radzymienie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy miasta, głównie nowych osiedli.
   • bez_gwizdka Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 21:42
    gdev napisał:
    ...przy okazji rozbudują Wiktorię i przybędzie lokalnych konsumentów. Widocznie taka jest cena postępu.


    Postęp jako wartość - to bolszewicki postulat. Ale za wyznawane wartości nie chcę cię krytykować - śwatopogląd to twoja sprawa, choć w naszym kraju propagowanie idei bolszewckich jest już karane na równi z propagowaniem faszyzmu.

    Jeżeli jednak czerpiesz przyjemność z mieszkania w blokowisku, to przenieś się po prostu do Legionowa, Wołomina albo na Białołękę, a nie rób blokowiska z Radzymina. Miejsce zamieszkania i otoczenie zawsze jest kwestią wyboru. Więc wybierz: albo blokowisko w Legionowie albo domek jednorodzinny w Radzyminie.

    Ale ze swoimi kolegami "postępowcami" nie zamieniajcie nam Radzymina w Legionowo. To tylko taka prośba w imieniu moim i tych, którzy do blokowisk i blokersów mają nieco większy dystans.
    • aa9612bydleludzkie Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 21:49
     KURWA MAĆ !!!
     OD KILKU LAT NIE MOGĄ NAWET RUSZYĆ Z BUDOWĄ GIMNAZIUM, DZIECI CHODZĄ NA 2 ZMIANY, A KOMBINUJĄ JAK ZADBAĆ O INTERES DEVELOPERA I KOLEJNY GWAŁTOWNY WZROST ILOŚCI MIESZKAŃCÓW.
     • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 22:52
      Szanowne bydle, gratuluję poziomu zgodnego z pseudonimem. Cały czas nie możecie zrozumieć, że bez tych bloków "nie będzie niczego", bo się nie będzie opłacać. I kto tu jest bolszewikiem ?
      Wasz Radzymin konnnych zaprzęgów umiera na naszych oczach.
      Stare musi ustąpić miejsca nowemu, wieś ustępuje miejsca miastu. Taka jest cena postępu smile
      Za 10 lat to miasto może mieć kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, dobre restauracje, banki, rozwinięte usługi i hande, tylko dla tego, że będzie dla kogo. Pługiem postępu nie zatrzymacie,

      • lyssy123 Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 23:10
       Popieram bydle(...): co z tego, że przybywa mieszkańców, skoro nie przybywa przedszkoli, szkół, itp.? Ja już dziś się boję co będzie z moimi dziećmi, jak nie zdecyduje się na przeprowadzkę - będą chodziły do szkół w nocy? A może będą ze mną wstawać o 5.30 rano aby dojechać do szkoły w Warszawie? Kiedy ten radzymiński samorząd zacznie myśleć "przyszłościowo"? Bo jak narazie to tworzy z Radzymina "sypialnię" - ludzie będą tu tylko nocować, bo infrastruktura nie rozrasta się wraz ze wzrostem ilości mieszkańców...
       • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 23:35
        Radzymin ma wieletnie opoznienia w budownictwie mieszkaniowym w stosunku do sasiednich wspomnianych miast. Chyba rozumiesz, czemu. Jak nie, zajrzyj do podrecznika historii.
        Wiesz, ze za PRL-u zeby sie tu dodzwonic, to trzeba dzwonic na poczte na 1 telefon, a reszta wewnetrzne, telefonistki czesto podslichiwaly rozmowy, i tylko wybrani mieli telefon ? Ci co nie mieli chodzili na poczte dzownic, tam byl wiecznie popsuty automat, trudno bylo nawet karetke wezwac. Nie bylo gazu, kanalizacji, wody, ani budownictwa. M,in dlatego to miasto nie jest powiatem, jak przed wojną. Teraz musimy gonić te miasta. To tępo musi być wysokie.

        Jest grupa takich, ktorzy chca zeby posrodku miasta byl plac po PKSIE, a na nim 1 ledwo tlaca sie lataria, zeby nikt go nie sprzedal, bo jak sprzedal, to ukradl, wzial w lapę itp. Zeby Mazur byl tam gdzie jest, zeby jedynym zabudowaniem klubu byl prymitywny barak, mimo, ze obok powstalo osiedle i az sie prosi o kolejne...To ich chóru nie przyłącze się nigdy.

        Co do szkół: na początku są ludzie, a później realizacja ich potrzeb, a nie odwrotnie.
        Jak UMIG zacznie wykorzystywac ten potencjal, zmuszajac ludzi w takim lub inny sposob do zameldowania, bedzie mial srodki na te cele. To tylko kwestia czasu i zmiany podejscia. Wikeksza ilość ludzi wymysi większą ilość szkół, poczt, banków itp. We wspomnianym Legionowie już za PRLU bylo 7 podstawówek.
        • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 00:00
         [poprawka]
         Radzymin ma wieletnie opóźnienia w budownictwie mieszkaniowym w stosunku do sasiednich wspomnianych miast. Chyba rozumiesz, czemu. Jak nie, zajrzyj do podrecznika historii.
         Wiesz, ze za PRL-u zeby sie tu dodzwonic, to trzeba dzwonic na poczte na 1 numer, a reszta wewnetrzne, telefonistki czesto podslichiwaly rozmowy, i tylko wybrani mieli telefon ? Ci co nie mieli chodzili na poczte dzownic, tam byl wiecznie popsuty automat, trudno bylo nawet karetke wezwac. Nie bylo gazu, kanalizacji, wody, ani budownictwa. M,in dlatego to miasto nie jest powiatem, jak przed wojną. Teraz musimy gonić te miasta. To tempo(ałła zrobiłem tu błąd) musi być wysokie.

         Jest grupa takich, ktorzy chca zeby posrodku miasta byl plac po PKSIE, a na nim 1 ledwo tlaca sie lataria, zeby nikt go nie sprzedal, bo jak sprzedal, to ukradl, wzial w lapę itp. Zeby Mazur byl tam gdzie jest, zeby jedynym zabudowaniem klubu byl prymitywny barak, mimo, ze obok powstalo osiedle i az sie prosi o kolejne...To ich chóru nie przyłącze się nigdy.

         Co do szkół: na początku są ludzie, a później realizacja ich potrzeb, a nie odwrotnie.
         Jak UMIG zacznie wykorzystywac ten potencjal, zmuszajac ludzi w takim lub inny sposob do zameldowania, bedzie mial srodki na te cele. To tylko kwestia czasu i zmiany podejscia. Większa ilość ludzi wymusi większą ilość szkół, poczt, banków itp. We wspomnianym Legionowie już za PRLU bylo 7 podstawówek.
         • bez_gwizdka Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 09:51
          gdev napisał:
          > Wiesz, ze za PRL-u zeby sie tu dodzwonic, to trzeba dzwonic na poczte na 1 numer, a reszta wewnetrzne, telefonistki czesto podslichiwaly rozmowy, i tylko wybrani mieli telefon ? Ci co nie mieli chodzili na poczte dzownic, tam byl wiecznie popsuty automat, trudno bylo nawet karetke wezwac. Nie bylo gazu, kanalizacji, wody, ani budownictwa. M,in dlatego to miasto nie jest powiatem, jak przed wojną. Teraz musimy gonić te miasta.


          Gdev - postępowcu - chce ci się ganiać to ganiaj, ale goń się sam - Radzymina w to nie wciągaj. Pojęcia nie masz o tym o czym piszesz, bo wtedy nigdzie nie było sieci komórkowych tylko centrale telefoniczne - najczęściej ręcznie obsługwane przez telefonistki z poczty.
          Przestań więc z tą historią, o której masz mgliste pojęcie - Radzymin nie jest miastem powiatowym, bo kiedyś zdecydowano, że będzie miastem-ogrodem, a nie blokowskiem, takim jak Wołomin czy Legionowo.
          Tęsknisz za blokowiskiem i kulturą blokersiarską to rzeczywiście goń się... z Radzymina.
         • szifox Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 12:13
          gdev napisał:

          "Co do szkół: na początku są ludzie, a później realizacja ich potrzeb, a nie odwrotnie. Jak UMIG zacznie wykorzystywac ten potencjal, zmuszajac ludzi w takim lub inny sposob do zameldowania, bedzie mial srodki na te cele. To tylko kwestia czasu i zmiany podejscia. Większa ilość ludzi wymusi większą ilość szkół, poczt, banków."

          szkoły, poczty, banki, ... szmery, bajery i lelum polelum jakby powiedziała Baśka Kwarc

          "KASKI I REKAWICE" DLA NASZYCH DZIECI .... oto w jakim kierunku będzie zmierzał Radzymin pod zarządem burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego i radnych, którzy złożyli przyszłość Radzymina w jego rękach

          Nasze dzieci już dzisiaj przegrywają konkurencję na rynku pracy (zanim jeszcze ją podjęły) ... absurd ?! ... skądże znowu, dzieje się to z powodu wieloletnich zaniedbań w zakresie realizacji zadań oświatowych, bedących w kompetencjach samorządu gminnego.

          W załączeniu przykład, porównujący średnie roczne nakłady majątkowe w latach 2002 - 2009 na szkoły podstawowe i gminazja w gminie Radzymin oraz wybranych okolicznych gminach:

          https://blog.radzymin.net/upload/radz_szk_2002_2009.jpg

      • filemon_26 Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 23:15
       jakoś wiele lat "nasz" Radzymin obywał się bez tych bloków i problemu nie było...
       a Twoja wizja gdev jakoś mi się nie widzi bo wraz z tym przyjdą rozboje, zanieczyszczenia, coraz większe problemy z oświatą, pęd za kasą... z małego uroczego miasteczka staniemy się kolejną warszawką....a przecież przed tym chyba uciekli mieszkańcy naszych osiedli??
      • bez_gwizdka Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 16.10.10, 23:21
       gdev napisał:
       > Szanowne bydle, gratuluję poziomu zgodnego z pseudonimem. Cały czas nie możecie zrozumieć, że bez tych bloków "nie będzie niczego", bo się nie będzie opłacać.


       Postępowy gdev-ie, to do ciebie nie dociera, że my tu nie dla robienia interesów, ale dla odpoczynku, dla spokojnego pomieszkiwania i dla wychowywania dzieci.. Interesy to my mamy gdzie robić - a i ty też na pewno nie zrobisz ich w Radzyminie. Geszefcik z lokalną władzą nie da ci zarobić na Mercedesa, więc jeśli chcesz wreszcie jeździć Mercedesem to wychyl głowę z tego miasteczka i zrób ten swój geszefcik w Warszawe, Katowicach albo i w Dublinie. Niemcy teraz potrzebują pracownków - pustych bloków mają od groma, Turkom i Polakom udostępniają za darmo! - na pewno ci się tam spodoba.. Przemyśl temat i goń za postępem..
       • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 00:05
        Opór materii jest zawsze. Czasem to opór, czasem oportunizum, a jeszcze w innych wypadkach lokalny marketing polityczny w połączeniu populizmem przed wyborami samorządowymi. Nie zmienia to jednak nigdy sensu zmian. Sprzedaż Mazura to wg mnie kwestia dobrej ceny, a nie kwestia niepodległości.
        • szifox Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 11:26
         gdev napisał:
         "Sprzedaż Mazura to wg. mnie kwestia dobrej ceny, a nie kwestia niepodległości."

         z jedną nerką też idzie żyć .... za ile opyliłbyś swoją ?
       • przedemerytka Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 20:02
        bez_gwizdka napisał
        > Geszefcik z lokalną władzą nie da ci zarobić na Mercedesa, więc jeśli ch
        > cesz wreszcie jeździć Mercedesem to wychyl głowę z tego miasteczka i zrób ten s
        > wój geszefcik w Warszawe, Katowicach albo i w Dublinie.

        geszefcik to już zrobił i niech zabierze go do Lipnicy Murowanej
      • mszewczyk75 Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 04:50
       gdev napisał:
       "Za 10 lat to miasto może mieć kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, dobre restauracje, banki, rozwinięte usługi i hande, tylko dla tego, że będzie dla kogo. Pługiem postępu nie zatrzymacie"

       Żal mi Ciebie człowieku, bo szmal ci przesłonił rozum ! Nie dostrzegasz, że Twoja wizja dobrobytu jest upośledzona ... za 10 lat - 40 metrowe mieszkania będą szczytem dobrobytu - ale dla imigrantów i osób społecznie wykluczonych.

       Fundujesz naszym dzieciom skalę problemów społecznych jakie Wam sie nie śniły, nawet w najgorszych snach. Potrafisz wyliczyć ile zarobisz na podatku, ale nie masz zielonego pojęcia jakie będą koszty integracji mieszkańców, z których wielu przyjedzie tu za nisko płatną pracą, z których wielu nie będzie potrafiło powiedzeć słowa po polsku, których koszty akomodacji będą musiały być współfinansowane z gminnego budżetu.

       Fakt, że pługiem postępu nie zatrzymamy, ale mam głęboką nadzieję, że zrobimy to rozumem obecnych mieszkańców, w szczególnosci tych nowych, których checie pozbawić przestrzeni publicznej w ich najbliższym sąsiedztwie.

       Teraz rozumiem po co naprawdę został stworzony wyborczy komitet burmistrzowski.
       Kontynuacja chorego dzieła, które już zresztą zostało rozpoczęte - przyznam, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi .... ale teraz już to widzę i zrobię wszystko żeby temu zapobiec - w przeciwnym razie, nie mógłbym spojżeć w oczy własnemu dziecku.

       Mariusz Szewczyk

       • gdev Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 17.10.10, 12:57
        Z tą nerką gigantyczna przesada. Uprawiasz populizm i tworzysz nieprawdziwe zagrożenia. Nie wiem, jaki procent tych sprzeciwów to prawdziwe odpowiedzi, a jaki fake nicki, mogę się jedynie domyślać.

        Wykorzystujesz to forum to kampani wyborczej własnego ugrupowania (mam na myśli umieszczony tutaj transparent/banner na głównej).

        To czy stadion będzie tu czy w innym miejscu to nie ma większego znaczenia.
        Ważniejsza jest jakość stadionu a nie miejsce. Dzisiaj często się wynosi takie obiekty poza miasto.

        Zarzucasz mi, że szmal mi przesłonił umysł. Nie mogę się z tym zgodzić, ja po prostu z zadowoleniem powitam nowe osiedle w miejscu Mazura, a Mazur z ładnymi zabudowaniami sportowymi w nowym miejscu.
        Nie mam z tego nic. Nie używajcie perioratywnych stwierdzen, insynujących mi robienie "geszeftu". To stwierdzenia rodem z Radia M. i wypowiedzi A. Leppera. Nie startuje z wami w konkury, mam inne zdanie. Nie musicie mnie poniżać.

        Dobrze wiesz, że dzisiejsze niskie osiedla z ochrona, to nie to samo, co blokowiska lat 80-tych.
        Tak się teraz buduje i nie tylko w Radzyminie, ale i na Białoęce, Wawrze w wielu innych miejscach.

        Nie będzie kina, jeśli nie będzie ludzi, nie będzie restauracji jeśli nie będzie ludzi.
        NIE BYŁOBY ŻADNEGO JEDZENIA NA WYNOS, GDYBY NIE TE OSIEDLA.
        NIE BĘDZIE ŻADNEGO WOŻENIA LUDZI NA PKP. BO SIĘ NIE BEDZIE OPLACAC.

        Radzymin powinien dogonic ludnościowo conajmniej Wołomin, jeśli nie Legionowo, już nie wspomnę o takim Pruszkowie (100 tys), wtedy WLASNA LINIA KOLEJOWA DO WAWY BEDZIE REALNA, KINA i BASENY.

        Wszystkie problemy, o których wspominasz, to normalne problemy rozwojowe, w ich przeciwieństwie mamy "i nie będzie niczego".
        Wybacz, ja wybieram ucieczkę do przodu i popieram osiedla. A domki jednorodzinne też bedą się rozwiajać. I tak mamy mało osiedli w porównaniu z innymi miastami w okolicy.
    • kibicemazura Re: START !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR ! 18.10.10, 15:29
     bez_gwizdka napisał:

     > gdev napisał:
     > ...przy okazji rozbudują Wiktorię i przybędzie lokalnych konsumentów. Widocznie
     > taka jest cena postępu.

     >
     > Postęp jako wartość - to bolszewicki postulat. Ale za wyznawane wartości nie ch
     > cę cię krytykować - śwatopogląd to twoja sprawa, choć w naszym kraju propagowan
     > ie idei bolszewckich jest już karane na równi z propagowaniem faszyzmu.
     >
     > Jeżeli jednak czerpiesz przyjemność z mieszkania w blokowisku, to przenieś się
     > po prostu do Legionowa, Wołomina albo na Białołękę, a nie rób blokowiska z Radz
     > ymina. Miejsce zamieszkania i otoczenie zawsze jest kwestią wyboru. Więc wybier
     > z: albo blokowisko w Legionowie albo domek jednorodzinny w Radzyminie.
     >
     > Ale ze swoimi kolegami "postępowcami" nie zamieniajcie nam Radzymina w Legionow
     > o. To tylko taka prośba w imieniu moim i tych, którzy do blokowisk i blokersów
     > mają nieco większy dystans.


     Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę;] jeśli jesteś przeciwny zrób sobie kontrmanifestacje...;] ciekawe jestem tylko czy długo wytrzymacie.JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH!!!!!!DO ZOBACZENIA W PONIEDZIAŁEK 16.30 POD STRAŻĄ!!"RÓBCIE CO CHCECIE NAS SIĘ STĄD NIE POZBĘDZIECIE!!!;]
  • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 16.10.10, 23:10
   a czy ktoś pomyślał o DZIECIACH????? przecież niedaleko stadionu są dwie szkoły.... chodząc do obydwu pamiętam że korzystaliśmy ze stadionu ( w ramach WF)
   do ewentualnego nowego "kompleksu" nie było by mozliwości dojść w czasie godziny lekcyjnej...
   zamiast pikiety proponuję dobrowolnie i bez opłaty oddać swoje posesje/działki w ręce PANA burmistrza, tak aby nowi "najważniejsi" mieszkańcy mieli większy wybór gdzie zamieszkaćsmile
   • lukas.1234 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 16.10.10, 23:20
    też jestem przeciwny sprzedaży tego terenu!!!
    • lucy263 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 09:47
     GDEV - człowieku ty nie masz zielonego pojęcia o Radzyminie. Widać że jesteś przyjezdny. Mówisz że jak ludzi przybędzie to i szkoły i przedszkola powstaną - to ty nie masz pojęcia po ile dzieci teraz już przypada na jedno miejsce w przedszkolu i po ile klas jednego rocznika jest w szkołach. Dzieci mają WF na korytarzach. NAJLEPIEJ SIĘ NIE WYPOWIADAJ BO TAKIE BANIALUKI WYPISUJESZ ŻE NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA. A JAK CI COŚ W RADZYMINIE NIE PASUJE TO PRZEPROWADŻ SIĘ DO WARSZAWY I DAJ NAM NORMALNIE ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO MIASTO NIE JEST DOSTOSOWANE DO PRZYJĘCIA TAKIEJ ILOŚCI LUDZI. RZEJEDŻ SIĘ O 16-EJ PRZEZ CENTRUM. I CO FAJNIE.
     • kibicemazura Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 10:06
      Witam, Jestem przedstawicielem kibicow RKS-u. Rowniez ta wiadomosc nas zaszokowala...Stadion jest tutaj od 50 lat i nie chcemy by to sie zmienilo. Dzieci i tak nie maja w Radzyminie innej formy rozrywki. W klubie trenuje okolo 300 dzieciakow. Niech Burmistrz sie z nimi spodka i powie ze ma ich w pupie i ze woli tu postawic bloki...Bedziemy rowniez robic pikiete pod urzedem oraz bedziemy zbierac podpisy od mieszkancow. wszelkie wiadomosci beda tutaj na strone Mazura www.rks-mazur.futbolowo.pl . Kazdy kto chce pomoc prosze kontakt na GG 20287385. RKS NIGDY NIE ZGINIE!!!!!!!!!
      • bez_gwizdka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 11:02
       kibicemazura napisał:

       > Witam, Jestem przedstawicielem kibicow RKS-u. Rowniez ta wiadomosc nas zaszokow
       > ala...Stadion jest tutaj od 50 lat i nie chcemy by to sie zmienilo. Dzieci i ta
       > k nie maja w Radzyminie innej formy rozrywki. W klubie trenuje okolo 300 dzieci
       > akow. Niech Burmistrz sie z nimi spodka i powie ze ma ich w pupie i ze woli tu
       > postawic bloki...Bedziemy rowniez robic pikiete pod urzedem oraz bedziemy zbier
       > ac podpisy od mieszkancow. wszelkie wiadomosci beda tutaj na strone Mazura www.
       > rks-mazur.futbolowo.pl . Kazdy kto chce pomoc prosze kontakt na GG 20287385.
       > RKS NIGDY NIE ZGINIE!!!!!!!!!       Dobrze chłopaki, tak trzymajcie i organizujcie pikietę, spytajcie tego swojego Jędrasika gdzie on był, jak radni zmieniali przeznaczenie terenu stadionu ze sportowego na budownictwo! Czy też głosował "ZA"? Wykopcie go stamtąd i wykopcie tego przydupasa Dabrowskiego z Rady Klubu - ta szuja jest tam tylko po to, żeby przypilnować sprzedaż stadionu!

       To wasz Klub i to wy macie decydować o jego losie - nie oddajcie nawet guzika! Gdzie można kupić szalik Mazura? Całe miasto będzie z WAMI !!
       • aa9612bydleludzkie Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 14:26
        Popieram.
        Wyznaczanie nowych terenów pod budownictwo wielorodzinne to groźba ( podkreslam to słowo) zwiekszenia ilości mieszkańców. Nie mam nic przeciwko nowym mieszkańcom ( podkreślam to bo postępowy gdev zaraz mi coś zarzuci). Z czasem będziemy miastem 50 tysięcznym, tego nie unikniemy.
        ALE NIE JESTEŚMY NA TO TERAZ GOTOWI. BRAK INFRASTRUKTURY I ZAPLECZA EDUKACYJNEGO.
        TO JEST BARDZO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA PRZYZSZŁOŚCI NASZYCH DZIECI. NIEKTÓRYCH JESZCZE BĄDZ JUŻ TO NIE DOTYCZY, ALE WYSTARCZY URUCHOMIĆ WYOBRAŹNIĘ.
        • ania_silenter Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 18:19
         aa9612bydleludzkie napisał:

         > Popieram.
         > Wyznaczanie nowych terenów pod budownictwo wielorodzinne to groźba ( podkreslam
         > to słowo) zwiekszenia ilości mieszkańców. Nie mam nic przeciwko nowym mieszkań
         > com ( podkreślam to bo postępowy gdev zaraz mi coś zarzuci). Z czasem będziemy
         > miastem 50 tysięcznym, tego nie unikniemy.
         > ALE NIE JESTEŚMY NA TO TERAZ GOTOWI. BRAK INFRASTRUKTURY I ZAPLECZA EDUKACYJNEG
         > O.
         > TO JEST BARDZO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA PRZYZSZŁOŚCI NASZYCH DZIECI. NIEKTÓRYCH J
         > ESZCZE BĄDZ JUŻ TO NIE DOTYCZY, ALE WYSTARCZY URUCHOMIĆ WYOBRAŹNIĘ.

         Zgadzam się z powyższym w 100%.
         • gdev Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:10
          Nie wiedziałem, że współmieszkańcy to zagrożenie. Niezła ksenofobia. Jesteście amiszami ?

          Wy chcecie by miasto wybudowoalo szkoly, szpitale, przychodnie, kina, restauracje, baseny, oplacilo dotowany dojazd do Warszawy, a moze i wybudowalo kolej dojazdowa, a pozniej sie zastanowicie dla kogo to wszystko, kogos sie tam wymusli, nie?

          Na calym swiecie na poczatku powstaja skupiska ludnosci, a pozniej powstaja dla nich uslugi. Wy chcecie odwrotnie.
          Takie myślenie jest gruntu błędne i pozbawione rozsądku. Nie znacie swojego klienta, a już chcecie coś dla niego robić, a co jeśli on tego wcale nie bedzie potrzebowal, albo jesli nie bedzie wystarczajacej grupy, a te obiekty uzytecznosci publicznej beda swiecic pustkami.
          Czerwone swiatlo z moje strony dla takiego myslenia.

          Uczniowie maja miec boiska w szkolach, a nie na stadionie.
          Wy byiscie współcześnie w tych szkolach? Wiecie jakie maja OBECNIE boiska?
          Zanim cofneliscie się o 30 lat i opowiadacie, jak to chodziliscie na Mazura?

          Chodzenie to też sport.a
          Jesli sportowcy idą na stadion, to po to by uprawiać sport, a nie pieprz!
          • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:26
           pomyśl czasem zanim coś napiszesz jeśli to dla Ciebie nie jest za duży problem
           lat temu 15 podstawówki były dwie a w nich w każdej klasie ok 30 uczniów..... dziś czasy się zmieniło jest 2 razy więcej mieszkańców a co za tym idzie uczniów a ta twoja infrastruktura nadal taka sama.... więc pytam się ile lat po sprowadzeniu nowych mieszkańców nasz PAN I WŁADCA BURMISTRZ podejmie decyzję o rozwoju oświaty???????????
           dodam że to samo dotyczy przedszkola i szkół ponadpodstawowych.
           przychodnia także jest jedna ludzi kilkakrotnie więcej a o rozbudowie cisza......
           ale za to piękny chodnik jest wzdłuż naszej głównej ulicy czy może wiesz jaki jest koszt kostki i jej ułożenia??????? bo rozumiem że to dla CIEBIE jest ten rozwój....
           • gdev Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:44
            Przez te 15 lat powstała nowa szkoła ciemnem, rozbudowuje się szkoła w słupnie. Te dzieci odciążąją szkołę podstawą nr 1, do której chodziły dzieci z ciemnego. Obecnie buduje się salę gimnastyczną nr 2. Jedynka nie dobudowała nowego skrzydła, bo o ile pamiętam, to tak ? Także, o ile pamiętam to w każdej ze szkół nastąpiła modernizacja boiska. Gmina ma obwiązek znaleźenia szkoły dla nowych mieszkańców, więc gdy nie będzie dawała rady, będzie musiała wybudować nową. W istocie osiedle na Rejemonta powstało niedawno i się rozbudowywuje, Osiedle Viktoria kilka lat temu, a nie 15. Może tym razem deweloper wraz z przejęciem terenu powinien wybudować gminie szkołę ? Jak będziecie się zajmować pustymi protestami, nie tym czy, ale jak, to będzie, jak zwykle. Znowu prześpicie.
            • mszewczyk75 GDEV LISIE KOGO CHCESZ WYPROWADZIĆ W POLE ? 17.10.10, 22:50
             gdev napisał:

             "Może tym razem deweloper wraz z przejęciem terenu powinien wybudować gminie szkołę ? Jak będziecie się zajmować pustymi protestami, nie tym czy, ale jak, to będzie, jak zwykle. Znowu prześpicie."

             Gdev, wystarczy już tej ściemy !

             Doskonale wiem, że w sprawie stadionu nie chodzi o żadne nowe szkoły, banki, przedszkola, urzędy czy 50 tys. nowych mieszkańców.

             Chodzi o niedokończoną transakcję wykupu nieruchomości gruntowych (dz.99/33,97/37 o pow.0,6681 ha i udział 1/3 części dz.99/39) z przeznaczeniem na zaplecze oświatowe i udział w drodze dla Zespołu Szkół Terenów Zieleni, na które zabezpieczono w budżecie 2007 kwotę 1 200 000 zł (uchwała nr. Nr 98/VIII/2007 z dn. 7 sierpnia 2007 r. / Zał. 3 Poz. 27).

             Deal miał być taki, że zmieniacie deweloperowi przeznaczenie terenu z oświatowego na budowlany, a on wam odstępuje w/w nieruchomość po umówionej cenie. O ile doszło do realizacji pierwszej części umowy (uchwała nr. 346/XXIII/2008) - czyli zmiany przenaczenia gruntów na budowlane, to nie zdołaliście już sfinalizować transakcji zakupu nieruchomości przez gminę Radzymin.

             W 2007 roku Rada Gminy Radzymin przyjęła jeszcze jedną uchwałę dotyczącą terenu dla ZSTZ (Uchwała 69/VII/2007)

             "... w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Radzymin zabudowanej nieruchomości gruntowej oznaczonej jako działki ewidencyjne nr nr 99/33 i 99/37 oraz udziału w 1/3 części nieruchomości oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 99/39, w obrębie 03-03 w Radzyminie lub dokonanie zamiany na zabudowaną nieruchomość gruntową, stanowiącą własność Gminy Radzymin, oznaczoną jako działka ewidencyjna nr 39/7 w obrębie 03-01, położoną w Radzyminie przy ul. Komunalnej"

             Pozwoliliście się wykiwać i w rezultacie do dzisiaj deweloper wodzi Was za nos. Trudno się dziwić, że nie odpowada mu teren przy ul. Komunalnej, skoro może mieć bardziej łakomy kąsek w postaci terenu przy ul. Wołomińskiej 3 (przy drodze powiatowej).

             Jesteście tak żałośni, że aby ukryć wstyd nie pozostało Wam nic innego jak położyć łapę na jednym z radzymińskich symboli.
             • mszewczyk75 Re: GDEV LISIE KOGO CHCESZ WYPROWADZIĆ W POLE ? 17.10.10, 23:38
              info do GDEV i innych cwaniaczków !

              zanim zaczniecie mnie posądzać o konunkturalizm, zapoznajcie się proszę z moimi wcześniejszymi wypowiedziami, w załączeniu jeden z moich komentarzy opublikowany w 2007 roku na stronie intenetowej

              www.zyciepw.pl/co-dalej-ze-szkola
              Mariusz Szewczyk:
              3 paź 2007 @ 23:58

              … mój pomysł to:

              - nie popełniać więcej głupstw !

              Bez względu na wynik dalszych rozmów należy utrzymać dotychczasowe przeznaczenie terenu (oświata). To jest ostatnia karta przetargowa pozostająca w rękach samorządu gminnego. Oznacza to, że nawet jeżeli ZTSZ będzie zmuszone do przeprowadzki, to teren szkoły nadal będzie mógł być wykorzystywany wyłącznie na cele użyteczności publicznej np. prywatne szkolnictwo.

              Przypominam, że

              - obecny właściciel nabył teren z pełną świadomością o jego aktualnym przeznaczeniu i konsekwencjach wynikających z tego faktu

              - zarówno gmina jak i powiat wykazały chęć i czyniły starania zmierzające do odpłatnego nabycia cześci nieruchomości (budynek +
              teren) niezbędnej do kontynuowania działalności ZSTZ

              - gmina Radzymin wyjątkowo potraktowała inwestycję (os. Victoria) [popr. Reymonta] nowych właścicieli terenu ZSTZ wprowadzając do budżetu zabudowę i urządzenie ul. Reymonta (przyległej do budowanego os.), która to nie została uwzględniona w wieloletnim planie inwestycyjnym.

              Podsumowując – od skuteczności samorządowców będzie zależało czy pozwolą się (nas) ograć trzeci raz.
             • gdev Re: GDEV LISIE KOGO CHCESZ WYPROWADZIĆ W POLE ? 18.10.10, 03:23
              Oglądałeś film "Chłopaki nie płaczą"?
              Jak przeczytałem twoją wypowiedź, to miałem tak minę, jak Bohdan Łazuka w reakcji na wypowiedź przemęczonego policjana (Tadeusz Huk) do Łazuki:

              - Dlaczego Pani zabiła mecenasa Załuckiego ?

              (Łazuka w myśli: Jaka Pani???, jakiego Załuckiego???)

              Zaraz potem młody policjant(Radek Pazura) na ucho Huka:
              - Stefan! To nie ta sprawa !

              Oznajmiam ci, że nigdy nic nie miałem wspólnego z żadnym samorządem.
              Nie wiem o czym piszesz, że co niby zrobiłem? Że przeze mnie nie ma bloków na Komunalnej? Procesor się nie przegrzewa ?

              Wypowiadam jedynie prywatne opinie. Rozumiem, że twoim mniemaniu każdy, kto ma rozbieżne z twoimi poglądy, zasiada w urzędzie,
              bo szukasz oponenta do prowadzonej kampanii? Zwracam ci uwagę, że poprzednich wyborach burmistrz miał ok 70% głosów, i wielu, w tym mnie,
              prorozwojowa polityka się podoba. Nie mozesz pojac, ze nawet jesli zalozyles sobie forum na darmowym serwisie gazeta.pl, ktore traktujesz, jak tubę propagandowa wlasnego ugrupowania, to czytelnicy tego formum moga miec inne opinie niz Twoje ?
              Twoja personifikacja jest całkowicie chybiona. Czy musisz do wszystkiego dorabiac teorie spiskowe ? Czy wy tam jeszcze trochę myślicie, czy kampania przesłoniła rozsądek ?
              Przczytaj link niżej.
              forum.gazeta.pl/forum/w,14936,117649851,117672275,Re_Wymrzemy_jak_Aborygeni_.html
              Bardzo proszę, nie wykorzystuj mojego nicka w swojej kampanii, chcesz zaatakowac oponenta w wyborach, zaatakuj go wprost .
              NIE POSLUGUJ SIE MOIM NICKIEM.

              Robisz demagogię pokazujesz ludziom zdjecia starej kopalni gliny, ktora od lat jest nieuzytkiem,
              jej zasypanie i zużytkowanie terenu traktujesz, jako coś złego.

              Dziwni mnie też, że wypowiadasz takie oskarżenia pod adresem internetowego nicka, który celowo utożsamiasz z urzędem.
              Czyżbyś bał się odowiedzialności karnej grożącej za pomówienie konkretnych osób ?
              Jeśli jesteś osobą poważną nie pisz o jakiś Gdev-ach, że coś zrobiły,
              tylko konkretna osoba z Urzędu po nazwisku, którą personalnie oskarżasz, a utożsamiasz ze mną.
              Miej jaja i napisz to wprost, albo przeproś osoby, o których piszesz.

              Zastanawia mnie, dlaczego ty wiesz o nieprawidlowosciach, już tak długo o tym, a nie zawiadomiłeś organów ściagania,
              a podajesz to na forum internetowym przed wyborami, w których Ty lub twoje upgrupowanie całkiem przypadkiem startuje ?

              A ta afery, w stylu RATUNKU sprzedają SZKOŁE, RATUNKU sprzedają MAZUR, stanowią już SEQUEL przed wyborami ?
              Co bedą sprzedawac w kolejnym odcinku podli zloczyncy ? Teraz czekamy na pojawienie sie supermana, ktory nas biedniutkich, maluczkich URATUJE.
              Wystarczy, ze zaglosujemy na walczącego ze zlem wszelakim, ktorym ZAGROŻENIE ODSUNIE.

              Wg mnie podburzenie ludzi może się zakończyc nieszczęsciem.
              Jest alarm, to i jest odzew, tzw. kibiców. Jakiego rodzaju to kibice zobacz naglowek ich strony z plonacymi oponami.
              Już poprosli inne klubów o pomoc. Będziesz w stanie nad tym zapanowac, bedziesz sie czul odpowiedzialny, jak komus zrobia krzywde ?
              Siejesz wiatr, zbierzesz burzę.
              • mszewczyk75 Re: GDEV LISIE KOGO CHCESZ WYPROWADZIĆ W POLE ? 18.10.10, 07:14
               Kolego POSTĘPOWY, jeżeli uraziłem Ciebie przypisując tobie rzeczy, których nie zrobiłeś to najmocniej przepraszam, ale to Ty ukrywasz się pod nickiem i snujesz wizje przed mieskańcami zupełnie jakbyś się wypowiadał w imieniu władzy (według mnie poprostu odciągasz uwagę od rzeczy ważnych). Wybacz, że nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i tezy, ale po prostu mam ważniejsze sprawy. Powiedziałem praktycznie wszystko to co miałem do powiedzenia o tej brudnej sprawie.

               Sprawa lokalizacji nowego stadionu jest w tym momencie drugorzędna, gdyż podstawowym moim celem było pokazanie co naprawdę leży u podstaw najbardziej kontrowersyjnej transakcji od chwili powstania samorządu w 1990 roku w Radzyminie - czyli zamiaru zbycia terenu stadionu RKS MAZUR.

               Według mnie jest tym niekompetencja i nieudolność Burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego i 10 radnych (nazwisk niestety nie znam), którzy poparli go w tej sprawie.
               • mszewczyk75 Re: GDEV LISIE KOGO CHCESZ WYPROWADZIĆ W POLE ? 18.10.10, 07:30
                Odnośnie akcji radzymińskich kibiców, to najlepiej zapytaj Burmistrza Piotrowskiego czy doszacował ryzyko związane z protestami opinni społecznej.
              • przedemerytka Re:gdev OSTRZEGAM - jeśli grozisz mojemu synowi M. 18.10.10, 07:38
               gdev wiem że Ty to Piotrowski zdradziłeś się kilka razy ale upewniłam się w dniu 4.03.2010 o godz 14:14. W stosownym czasie powiem co Cię zdradziło (bo widziałam Ciebie),
               Nie masz litości nad sobą, lub innego wyjścia - Twoja sprawa, ale oszczędź swojego syna Maćka, bowiem dotychczas (za wyjątkiem mojego syna Mariusza) nikt nie wie, że rozszyfrowałam jego również bezbłędnie - nie tylko tu na forum...ale na 100% - zdradziły go jego własne wpisy.
               Jeśli chcesz Ty osobiście dowiedzieć się co Was zdradziło - zaproś mnie na rozmowę osobistą podaj tylko właściwy nr pokoju w UMiGU.
               I ja i mój syn jesteśmy ludźmi HONORU ORAZ PRAWDZIWYMI LOKALNYMI PATRIOTAMI - ja osiebie nie dbam, bo życie jakie zgotowałeś nam w Radzyminie niczym nie różni się od dawnych gett żydowskich - ALE MOJE DZIECKO ZOSTAW MI W SPOKOJU !!!
               Nie wiem czy pamiętasz, ale nasze dzieci kiedyś przyjaźniły się. Sam jesteś skończony wewnętrznie i nawet jak wygrasz wybory skonsumujesz sam siebie, ale OSZCZĘDŹ SWOJE DZIECKO
          • bez_gwizdka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:40
           gdev napisał:
           > Na calym swiecie na poczatku powstaja skupiska ludnosci, a pozniej powstaja dla nich uslugi. Wy chcecie odwrotnie.
           > Takie myślenie jest gruntu błędne i pozbawione rozsądku. Nie znacie swojego klienta, a już chcecie coś dla niego robić, a co jeśli on tego wcale nie bedzie potrzebowal, albo jesli nie bedzie wystarczajacej grupy, a te obiekty uzytecznosci publicznej beda swiecic pustkami.
           > Czerwone swiatlo z moje strony dla takiego myslenia.
           >
           > Jesli sportowcy idą na stadion, to po to by uprawiać sport, a nie pieprz!           Nie dość, że jesteś postępowym bolszewikiem, to jeszcze chamem i prostakiem. Jak możesz kobiecie odpisać "nie pieprz"?

           A czerwone światło to ty zobaczysz w najbliższych wyborach, bo widać, że dobrze rozpoznałeś potrzeby jedynego swojego klienta: DEVELOPERA. Pracujesz za pieniądze miejscowej ludności na rzecz developerów, którym umarzasz podatki?
           I nie pisz prostaku o świecie, o którym nie masz pojęcia, bo na całym swiecie developer nie otrzyma pozwolania na inwestycję, jeśli nie zapewni dróg dojazdowych, sklepów i miejsc na punkty usługowe. Twój Pryncypał buduje osiedla w Radzyminie, na których nawet nie ma miejsca na spożywczy sklepik osiedlowy - ty mu na to pozwalasz, a na dodatek fundujesz mu droge dojazdową. To są standardy białoruskie albo ukrainskie, ale na pewno nie "światowe"..

           Jestem pewien, że nowe władze tego miasteczka przejrzą papiery, które po tobie zostaną, a prokurator pewnie będzie miał kupe roboty - wtedy zrobi cię "czerwono", ale koło tyłka..
           • gdev Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:47
            Heee, widzę, że języka polskiego nie znasz. Wszystko ci się kojarzy z wulgaryzmami. Jak mówisz, tak rozumiesz.
            Pieprz to tak roślina.
  • radzyminiak.eu Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 16:13
   Widzę, że niektórym kampania zryła już czachę lepiej niż nie jeden dopalacz.

   Po pierwsze, miasto słusznie powinno pozbywać się atrakcyjnych nieruchomości sprzedając je. Z jawnej licytacji oczywiście. Miasto nie prowadzi działalności gospodarczej, nie buduje domów. Po co więc ma trzymać nieruchomości, które nie dość, że nie są wykorzystane, to jeszcze tylko niszczeją. Zobaczcie chociaż domek Czartoryskiej w parku. Zaraz się zawali, bo nie oddano go w prywatne ręce. Takich przykładów jest więcej.

   Jeśli chodzi o stadion Mazura, to przepraszam bardzo, ale co stoi na przeszkodzie żeby postawić go w jakimś innym miejscu? Poza tym, ile osób z niego korzysta? Ja wiem, że działacze piłkarscy tylko z tego żyją. Ale zapewniam wszystkich, że ludzie mogą sobie zoorganizować sport sami, bez pomocy gminy.

   Stadion Mazura to nic innego jak kawałek pola, pare bramek i jakaś ruina (podobno przebieralnia czy coś). Co za kłopot zrobić to (o ile w ogóle miasto powinno to robić) gdzie indziej?

   Idiotyzmem jest stawianie barier w budowie nowych domów, bo nie ma szkół, przedszkoli itp. Taki mamy system i tak być musi. Jeśli coś jest państwowe to tego jest mało, jest kiepskie, jest tam tłoczno i śmierdzi a na dodatek panuje korupcja. Takie właśnie są nasze szkoły, przedszkola i służba zdrowia.

   I wy, domagacie się żeby tego syfu było u nas więcej?

   Gdyby szkoły były prywatne, powstawałyby jak grzyby po deszczu. Tak jak teraz osiedla. Dzieje się już tak częściowo z przedszkolami.

   Dlatego idiotyzmem jest zwalanie winy na brak i kiepską jakość szkół na jakąkolwiek władzę. To wina państwowego systemu oświaty.
   • faja2010 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 16:39
    radzyminiak.eu napisał:

    > Jeśli chodzi o stadion Mazura, to przepraszam bardzo, ale co stoi na przeszkodzie żeby postawić go w jakimś innym miejscu? Poza tym, ile osób z niego korzysta ? Ja wiem, że działacze piłkarscy tylko z tego żyją. Ale zapewniam wszystkich, że ludzie mogą sobie zoorganizować sport sami, bez pomocy gminy.
    >
    > Stadion Mazura to nic innego jak kawałek pola, pare bramek i jakaś ruina (podobno przebieralnia czy coś). Co za kłopot zrobić to (o ile w ogóle miasto powinno to robić) gdzie indziej?


    No przyjacielu, nie nadużywaj słowa "radzyminak", kiedy nie masz pojęcia o tym, co w tym mieście się dzieje. A zanim coś o dymiących czachach napiszesz, to popatrz w lustro..
    Gdybyś był stąd, to byś wiedzał, że klub Mazur Radzymin to Stowarzyszenie lczące sobie 300 członków (i nie działaczy, ale zawodnków!). To właśnie to Stowarzyszenie wybudowało sobie własny stadion na własnej działce! Kilka lat temu przekazało tą działkę miastu w zamian za wieczystą dzierżawę, żeby móc korzystać z dotacji.. Gdybyś miał pojęcie, to bys wiedział, że to własnie Radzyminiacy (przez R!) sami sobie to zorganizowali.
    I dla takich jak ty i Piotrowski to zawsze bedzie tylko "kawałek pola, parę bramek i jakaś ruina", ale dla nas to jest tradycja pokoleń Radzyminiaków, którzy ten "kawałek pola" przez lata tu pielęgnowali. Chcecie sobie jakiś stadion wybudować - wasza wola, bylebyście tylko pieniądze na to mieli. Ale od naszego stadionu trzymajce się z daleka, bo i wasze stanowiska radnych i burmstrzow wam nie pomogą, jak przyjdziemy pod ten Urząd..
    • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 16:53
     ważne jest aby większa liczba mieszkańców dowiedziała się o tym fakcie. Niestety nie każdy korzysta z tego forum.
     może jakaś informacja w postaci notatki porozwieszana na mieście?!
   • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 16:49
    korzystają z tego stadionu dzieci... może teraz wyjaśnisz im czemu muszą rezygnować z zajęć na stadionie albo Bóg wie jak dostać się pod wieś Mokre? wyjaśnij im proszę jak to deweloper i kasa dla burmistrza jest ważniejsza od ich rozwoju i dobra...
    zresztą nie oszukujmy się NOWY STADION I TAK BY NIE POWSTAŁ GMINA JEST ZADŁUŻONA OBUDZCIE SIĘ!!!!!!!!! a tym postępowym radzyminiakom naprawdę proponuję oddać swoje działki w ręce burmistrza... dzieki temu przecież przyjdą nowi mieszkańcy, na tym wam zależy.

    • dolvita Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 20:09
     Ale tak naprawdę to co ma zachęcić ludzi aby przeprowadzili się właśnie do Radzymina? Miejsc do zamieszkania jest sporo, spójrzcie na ogłoszenia nieruchomości. I jakoś za bardzo ludzie nie chcą się tutaj sprowadzać. Bo?

     Dojazdy do Warszawy tragiczne.
     Brak kanalizacji.
     Brak wystarczającej ilości szkół, przedszkoli - już teraz dzieci się nie mieszczą.
     Ośrodek zdrowia - szkoda gadać. Nawet rtg zęba nie można chociażby odpłatnie zrobić.

     To takie podstawowe sprawy. Na pewno dużą zachętą byłby basen. Nie dziwię się ludziom, że nie chcą się tu wprowadzać. Sama już bym się pewnie drugi raz nie wprowadziła do naszego Radzymina.
  • radzyminiak.eu Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 21:15
   Faja napisał:
   "To właśnie to Stowarzyszenie wybudowało sobie własny stadion na własnej działce! Kilka lat temu przekazało tą działkę miastu w zamian za wieczystą dzierżawę, żeby móc korzystać z dotacji.."

   O tym nie wiedziałem. Jeśli to prawda, to świadczy to o jednym. O tym mianowicie, że trzeba być kompletnym idiotą, żeby przekazać taką nieruchomość miastu w zamian za jakieś ochłapy w postaci dotacji!
   Oznacza to, że to władze stowarzyszenia Mazur są same sobie winne. Miasto zachowuje się racjonalnie sprzedając tę nieruchomość.

   Mazur mógł zamiast oddawać teren miastu, sprzedać go na rynku i potem kupić za to teren tam gdzie ziemia jest tańsza i zrobić nowy stadion.

   Śmierć frajerom.

   • kibicemazura Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 21:44
    rks-mazur.futbolowo.pl/rks-mazur/news,667874,w-poniedzialek-25-10-10-wycieczka-sympatykow-klubu-pod-urzad-.html wysylajcie komu sie tylko da!!!!!!!!!!!!! I PROSZE W IMIENIU WSZYSTKICH KIBICOW PRZYJDZMY TAM W JAK NAJWIEKSZEJ LICZBIE!!!
    • kibicemazura Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 21:55
     i mam prosbe czy ktos by mogl pomoc w napisaniu petycji. PILNE!!!kontakt GG 20287385.
     • bestia_19 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 20.10.10, 10:55
      Nie rozumiem!?
      Najpierw rezygnują z budowy Gimnazjum a teraz sprzedaż stadionu!!!!!!!!!!
      Zupełnie nie myślą!!!!!
      Popieram tę akcję z stadionem!!!!!
      • bez_gwizdka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 21.10.10, 23:09
       bestia_19 napisała:

       > Nie rozumiem!?
       > Najpierw rezygnują z budowy Gimnazjum a teraz sprzedaż stadionu!!!!!!!!!!
       > Zupełnie nie myślą!!!!!


       ... a przedtem sprzedaż terenów Technikum Zieleni, zafundowanie kanalizacji dla zakładu, który juz nie istnieje, a potem sprzedaż bez przetargu działki na ulice dla developera...
       Mylisz się, oni dobrze główkują, żebyśmy sądzili, że nie myślą. Oj myślą, myślą.... tyle, że nie nad korzyściami dla miasta i jego mieszkańców.. wink
    • motocud WYCIECZKA pod Urząd !! 17.10.10, 22:38
     kibicemazura napisał:
     > rks-mazur.futbolowo.pl/rks-mazur/news,667874,w-poniedzialek-25-10-10-wycieczka-sympatykow-klubu-pod-urzad-.html wysylajcie komu sie tylko da!!!!!!!!!!!!! I PROSZE W IMIENIU WSZYSTKICH KIBICOW PRZYJDZMY TAM W JAK NAJWIEKSZEJ LICZBIE!!!


     Pozdrowienia dla MAZURA - przyjedziemy motocyklami na syrenach !! Mazur to WY !
     • mszewczyk75 Re: WYCIECZKA pod Urząd !! 17.10.10, 23:54
      teraz trzymajcie się czegokolwiek,

      zdjęcia z miejsca planowanej inwestycji nowego stadionu dla RKS


      • acha2805 Re: WYCIECZKA pod Urząd !! 18.10.10, 00:16
       Te zdjęcia to chyba żart? surprised
       Tonący jak widać chwyta się wszystkiego... można było się domyślić, że dopóki jeszcze Gwizdek się nie utopił posprzedaje wszystko co się da... Marna kukła w rękach deweloperów partaczy.
       • szifox Re: WYCIECZKA pod Urząd !! 18.10.10, 00:47
        nie to nie jest żart, zdjęcia zrobiono w niedzielę w miejscu gdzie w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego wyznaczono strefę rekreacyjno-wypoczynkową, w której według Burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego ma powstać nowy stadion
      • filemon_26 Re: WYCIECZKA pod Urząd !! 18.10.10, 15:59
       a może powinniśmy się cieszyć przecież od razu widać że jest i szansa na basen w tym miejscusmile
  • marcjanna111 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 17.10.10, 22:39
   Moim zdaniem stadion powinni zostawić. Po pierwsze jest jednym z nielicznych miejsc w Radzyminie gdzie młodzież może uprawiać sport i się integrować. Po drugie po co zabierać ten teren pod bloki? Myślicie, że jak wybudują kolejne osiedle to Radzymin błyskawicznie się rozwinie? Błąd! Będzie jeszcze gorzej, bo przybędą nowi mieszkańcy - również dzieci.. więc? Potrzebne będą takie miejsca jak hala, stadion więc zamiast zabierać powinni pomyśleć nad budową innych obiektów, w których młodzież będzie mogła rozwijać swoje umiejętności. Po za tym potrzebne będą szkoły! Nowe gimnazjum w Radzyminie obiecywane jest od lat więc zamiast obiecywać budowę nowego stadionu niech najpierw zajmą się szkołą.
   Kto by się przeprowadził do miasta w którym nie ma miejsc w szkołach, przedszkolach, a wolny czas można spędzać główie w domu przed komputerem, telewizorem?
  • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 18.10.10, 16:09
   myslę że próby odkryć kto się kryje pod jakim nikiem są bezsensowne, nie ma to żadnego znaczenia dla poruszanych tu wątków. Każdy z nas ma prawo wyrażać swoje opinie, nawet jeśli są bzdurne.
   • faja2010 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 18.10.10, 16:22
    filemon_26 napisała:

    > myslę że próby odkryć kto się kryje pod jakim nikiem są bezsensowne, nie ma to
    > żadnego znaczenia dla poruszanych tu wątków. Każdy z nas ma prawo wyrażać swoje
    > opinie, nawet jeśli są bzdurne.


    Obydwoma rekoma podpisuję się pod tym, co piszesz. Krytykujmy błędy i błędne koncepcje, a nie ludzi, którzy je głoszą. Oni zawsze mają szansę zawrócić z błędnej drogi..
    Choć muszę przyznać, że i mnie czasem ponosi, jak czytam ich bezczelne kłamstwa i pomówienia przed tym, nim na dobre "zawrócą".. smile
    • filemon_26 Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 18.10.10, 18:31
     faja2010 napisał:
     > Obydwoma rekoma podpisuję się pod tym, co piszesz. Krytykujmy błędy i błędne ko
     > ncepcje, a nie ludzi, którzy je głoszą. Oni zawsze mają szansę zawrócić z błędn
     > ej drogi..
     > Choć muszę przyznać, że i mnie czasem ponosi, jak czytam ich bezczelne kłamstwa
     > i pomówienia przed tym, nim na dobre "zawrócą".. smile


     myślę że nie jesteś w tym osamotniony, chyba nikt tu spokojnie nie może przejść do porządku dziennego po przeczytaniu takiej ilości bzdur i mamienia oczu jakie nam serwuje m.in. gdev.
     natomiast ma prawo zostać anonimowy.
     Mnie tylko dziwi czemu osoby działające dla dobra naszego miasteczka nie boją się podawać swoich danych natomiast osoby psełdo działające dla "dobra" boją się tego jak ognia a przecież w swoim mniemaniu robią dobrze! Więc może jednak zdają sobie sprawę ze swoich nieczystych intencji, wiedzą że nie chodzi o żaden rozwój tylko poprostu o KASĘ!!!!!
     no cóż miejmy nadzieję że jednak obecna władza pójdzie precz po wyborach.!
     • bez_gwizdka Re: STOP !!! PLANOM SPRZEDAŻY TERENU RKS MAZUR !! 19.10.10, 09:57
      filemon_26 napisała:
      Więc może jednak zd
      > ają sobie sprawę ze swoich nieczystych intencji, wiedzą że nie chodzi o żaden r
      > ozwój tylko poprostu o KASĘ!!!!!
      > no cóż miejmy nadzieję że jednak obecna władza pójdzie precz po wyborach.!

      Tak jest! Precz z Tusko-maniakami wyprzedającym co się da !!! Ja i cała moja rodzina na pewno na nich nie bedziemy głosować, a nowe władze może wreszcie odkryją na wierzch te ich wszystkie machlojki. Precz!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka