Dodaj do ulubionych

Kto na zastepcę burmistrza ?

25.11.10, 19:14
Ponieważ wyniki, wyborów odmieniły sytuację polityczną w gminie Radzymin ("Nasza Gmina" jest bez większości), należało by zadać pytanie:

- Komu Burmistrz Zbigniew Piotrowski powinien powierzyć stanowisko swojego zastępcy ?

• Czy powinien powierzyć je dotychczasowemu swojemu zastępcy p. Andrzejowi Siarnie, który cieszy się szczególną popularnością wyborców z Załubic (gdzie zdobył 437 głosów z ogólnej liczby 790 w głosowaniu do rady powiatu) ?
  • Czy może powinien je powierzyć p. Markowi Brodziakowi, który zdobył
    największą liczbę (375) głosów w wyborach do rady gminy, ponadto posiadającemu doświadczenie w zarzadzaniu inwestycjami ?
  • Czy też powinien powierzyć stanowisko zastępcy p. Zbigniewowi Jabłońskiemu (273 głosy w wyborach do rady gminy), który jest jednym z 3 radnych pochodzącym z Załubic ?
  • Innemu niezależnemu kandydatowi ?

Obserwuj wątek
    • radzymirr Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 25.11.10, 23:49
      Uważam,że zastępcą Pana Piotrowskiego powinien zostać P.Brodziak. Ten radny cieszy się dużym poparciem (jego komitet wyborczy zdobył też większość) a także posiada wiedzę i wykształcenie pozwalające na kompetentne zarządzanie gminą..
      Nie mniej myślę,że vice zostanie znów P.Siarna ze względu chyba już tylko na sentymentsmile no i plecy w PSLsmile
      • przedemerytka Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 26.11.10, 05:20
        > Uważam, że zastępcą Pana Piotrowskiego powinien zostać P.Brodziak.

ja przyłczam się do tego głosu...z pewnym ale... czy aby jeszcze nie za wcześnie, bowiem we wszechobecnej biurokracji trzeba być nie lada mistrzem slalomu, a to zdobywa się i odpowiednim treningiem, praktyką no i oczywiście ważną rolę spełnia menager poszukujący wsparcia finansowego na wszystkich szczeblach... i w tym względzie, wydaje mi się, Pan Siarna posiada większe możliwości ...
        Co do P. Brodziaka swoje umiejętności mógłby wykorzystać i pogłębiać wiedzę praktyczną np. będąc w Prezydium RM i w ten sposób pomagać Burmistrzom w realizacji strategii rozwoju miasta i gminy, bo ma dar argumentacji, przekonywania z jednoczesnym zrozumieniem ,,że nie da się wszystkiego zrobić na raz"...
        Poza tym pełniłby wspólnie z pozostałymi radnymi bodaże najważniejszą rolę RM tj. akceptację kierunków rozwoju wyznaczanych przez Burmistrzów i ich rzetelną realizację smile
        • fran-ca1 Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 01.12.10, 15:16
          "ja przyłczam się do tego głosu...z pewnym ale... czy aby jeszcze nie za wcześnie, bowiem we wszechobecnej biurokracji trzeba być nie lada mistrzem slalomu, a to zdobywa się i odpowiednim treningiem, praktyką no i oczywiście ważną rolę spełnia menager poszukujący wsparcia finansowego na wszystkich szczeblach... i w tym względzie, wydaje mi się, Pan Siarna posiada większe możliwości ...
          Co do P. Brodziaka swoje umiejętności mógłby wykorzystać i pogłębiać wiedzę praktyczną np. będąc w Prezydium RM i w ten sposób pomagać Burmistrzom w realizacji strategii rozwoju miasta i gminy, bo ma dar argumentacji, przekonywania z jednoczesnym zrozumieniem ,,że nie da się wszystkiego zrobić na raz"...
          Poza tym pełniłby wspólnie z pozostałymi radnymi bodaże najważniejszą rolę RM tj. akceptację kierunków rozwoju wyznaczanych przez Burmistrzów i ich rzetelną realizację "

Podoba mi się co napisała przedemerytka, mając trochę więcej niż "dzieścia" lat łatwiej zrozumieć że nie da się wszystkiego zrobić na raz. Mieszkam w Radzyminie pół wieku i ja ten rozwój w ostatnich latach widzę. Na mojej ulicy jest gaz, woda, kanalizacja, chodnik z kostki - to wszystko w ostatnich latach. Przeszkadza mi, że nie ma gdzie zaparkować samochodu, ale przecież Piotrowski nie rozciągnie centrum miasta żeby zrobić parkingi, bo po prostu nie ma na to miejsca. Jeśli chodzi o Brodziaka, to chyba nawet miał być we władzach , ale obiło mi się o uszy że zanim go wybrali już latał po gminie/ w towarzystwie drugiegi pana radnego / i opowiadał, jak to oni będą wszystkim rządzili i rada i burmistrz będzie robiła co się im każe. Więc radni mu pokazali, że coś za wcześnie z tym wyskoczył, ma nauczkę na przyszłość. A Siarna ma chociaż odpowiednie plecy w PSL i dzięki temu Radzymin dostaje pieniądze.
          • acha2805 Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 01.12.10, 16:06
            A może Piotrowski się Siarny boi? Z tego co słyszałam, jakoś bez większej radości ogłoszono, kto będzie tym wice...

Zabawne, kiedyś ktoś powiedział Panu Siarnie, że on zawsze będzie TYLKO wice... Widać tylko na tyle go stać.
            • lato120 Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 01.12.10, 17:36
              Ja słyszałam, że burmistrz Piotrowski to stanowisko obiecał, komu innemu, ale czego się nie robi żeby tylko wygrać wybory pewnie i duszę diabłu by sprzedał a po wyborach, co wszystko ok i Siarna i Dąbrowski to najlepsi ludzie burmistrza, więc ich się boi tylko, dlaczego, na to pytanie zapewne wszyscy znają odpowiedź.
          • mszewczyk75 Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 01.12.10, 23:38
            fran-ca1"... czy aby jeszcze nie za wcześnie, bowiem we wszechobecnej biurokracji trzeba być nie lada mistrzem slalomu, a to zdobywa się i odpowiednim treningiem, praktyką no i oczywiście ważną rolę spełnia menager poszukujący wsparcia finansowego na wszystkich szczeblach... i w tym względzie, wydaje mi się, Pan Siarna posiada większe możliwości ..."

Za przeproszeniem, ale opowiadasz bzdury, wynikające z niewiedzy o sposobach przygotowania i współfinansowania projektów inwestycyjnych. Rozpowszechniane od lat wśród mieszkańców Radzymina powiedzenie "SIARNA ZAŁATWI", jest niczym innym jak pustym frazesem .

Od dłuższego czasu samorząd Województwa Mazowieckiego, nie rozdaje pięniędzy pod stołem. Nie wystarczą tu "plecy", tylko odpowiedzialny nadzór nad pracą urzędników i wykonawców zamówień.

Gdyby tak było jak mówisz, to nie byłoby sprawy z odrzuconym w trybie konkursowym wnioskiem o współfinansowanie budowy gimnazjum z programu RPO WM. Dąbrówka bez "pleców" otrzymała 6,32 miliona zł na budowe gimnazjum. Podobnie z współfinansowaniem infrastruktury dla obszarów wiejskich z programu PROW : Dąbrówka ~4 miliony, Radzymin 750 tys. (os. Wawrzyna). Tylko konsekwencja, praca i sprawne zarządzanie liczy się dzisiaj !!

fran-ca1"Co do P. Brodziaka swoje umiejętności mógłby wykorzystać i pogłębiać wiedzę praktyczną np. będąc w Prezydium RM i w ten sposób pomagać Burmistrzom w realizacji strategii rozwoju miasta i gminy, bo ma dar argumentacji, przekonywania z jednoczesnym zrozumieniem ,,że nie da się wszystkiego zrobić na raz"..."

Marek Bodziak to jeden z niewielu fachowców w strukturach samorządowych dysponujący wiedzą i doświadczeniem w przygotowaniu, realizacji i nadzorze budowy infrastruktury liniowej, który nie da sobie wcisnąć kitu przez niekompetentnych urzędników, czy wykonawców inwestycji. Stąd byłaby porządana jego stała obecność w organach wykonawczych zamiast stanowiących j.s.t., - szczególnie w okresie rozwoju miasta i gminy.

fran-ca1"Mieszkam w Radzyminie pół wieku i ja ten rozwój w ostatnich latach widzę. Na mojej ulicy jest gaz, woda, kanalizacja, chodnik z kostki - to wszystko w ostatnich latach."

To są podstawy funkcjonowania aglomeracji ! SUW oraz oczyszczalnia funkcjonują od 15 lat ! Ponieważ startowaliśmy z poziomu 0, znaczenie tych inwestycji jest inaczej odbierane niż w innych gminach, z którymi Radzymin może konkurować jedynie w liczbie mieszkańców i cenach nieruchomości, w innych strategicznych kierunkach przegrywa z kretesem. To co dzisiaj sie planuje w Radzyminie już dawno funkcjonuje w innych gminach (budowa szkół, plany zagospodarowania i lokalizacja stref przemysłowych przy trasach tranzytowych, usługi publiczne, infrastruktura drogowa).

Konkurencja jest taka sama jak na rynku pracy, kto ma lepszą ofertę bierze wszystko - nie ma drugiego miejsca ! Czym Radzymin ma zachęcać do osiedlania nowych mieszkańców, (szczególnie tych którzy płacą dużo podatków) ? obietnicami ?... tylko naiwniacy się na to nabiorą !

fran-ca1"Przeszkadza mi, że nie ma gdzie zaparkować samochodu, ale przecież Piotrowski nie rozciągnie centrum miasta żeby zrobić parkingi, bo po prostu nie ma na to miejsca."

Owszem rozciągnie ! Przy ul. Wyszyńskiego zostanie wybudowanych na koszt gminy kolejne 80 miejsc parkingowych (w miejsce skwerów) dla klientów prywatnych obiektów handlowych przy ul. Stary Rynek.

Ponadto w przypadku parkingu Tesco, to burmistrz zaproponował a RM zaakceptowała lokalizację miejsc parkingowych na chodniku przy. Al. Jana Pawła II, zamiast lokalizacji parkingu na terenie inwestora.

fran-ca1"Jeśli chodzi o Brodziaka, to chyba nawet miał być we władzach , ale obiło mi się o uszy że zanim go wybrali już latał po gminie/ w towarzystwie drugiegi pana radnego / i opowiadał, jak to oni będą wszystkim rządzili i rada i burmistrz będzie robiła co się im każe."

Moim zdaniem min. z tego powodu burmistrz Piotrowski, nie powołał Brodziaka ani ew. Jabłońskiego, którzy jak wiadomo bywają bezkompromisowi - na stanowisko v-ce; bo komu na 5 lat przed emeryturą potrzebny jest konflikt pomiędzy kierownictwem a urzędnikami. Wiadomo, że zarówno Brodziak jak i Jabłoński to wymagające osobowości, a takie nie będą darzone szcególną sympatią przez rozpieszczoną kadrą urzędniczą. Są przecież sprawdzone rozwiązania, (funkcjonujące na innym poziomie abstrakcji) ale nie warto ryzykować - może znowu się uda.

fran-ca1"A Siarna ma chociaż odpowiednie plecy w PSL i dzięki temu Radzymin dostaje pieniądze."

Żałosna miejska legenda ! Proszę mi wskazać przyjajmniej jedną inwestycję w infrastrukturę publiczną, będącą przykładem wyjątkowego traktowania Radzymina przez władze samorządowe województwa.
    • lokalnypatriotaradzymin Re: Kto na zastepcę burmistrza ? 09.12.10, 14:04
      Polecam artykuł w Kurierze Wyszkowskim "Wysoka Rada, wysokie obcasy" nr 46 z dnia 7 grudnia. Pan redaktor R.Lewandowski żyje chyba na księżycu. Czy jego zdziwienie że P.Darka była jedyną kandydatką na Przewodniczącą Rady jest prawdziwe. Przecież to wszystko się ustawia i to jakim kosztem. Może postara się nam napisać o tych kosztach. Może dotrze do sedna sprawy jak to się stało, jak się stało. My mieszkańcy Radzymina chcielibyśmy poznać prawdziwe oblicza naszych rajców, jak kupczą naszą małą Ojczyzną - Radzyminem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka