Dodaj do ulubionych

Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz?

17.12.10, 16:16
Na dzisiejszej sesji rady, radny Marek Brodziak złożył wniosek o obniżenie pensji burmistrza Piotrowskiego do 7 300zł. Wniosek ten został odrzucony większością głosów. Co sądzicie na ten temat? Czy w dobie kryzysu i ogromnemu zadłużeniu budżetu miasta burmistrz powinien jak dotychczas pobierać wynagrodzenie roczne ok. 160 000zł? I czy jego zastępca też zasługuje na wynagrodzenie roczne ok. 155 000zł?
Obserwuj wątek
  • maksio018 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 18.12.10, 10:57
   Mam zasadnicze pytanie do acha2805,,, czy roczna pensja naszego burmistrza podana przez Ciebie to 160.000zł brutto czy netto,, bo jeśli brutto to sądzę że orientujesz się ile on dostaję na rękę,,, a rzucanie w tym przypadku gołymi liczbami może kogoś wprowadzić w błąd.
   Proszę o podanie faktycznej kwoty, bo sam jestem ciekaw
   • lokalnypatriotaradzymin Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 18.12.10, 11:41
    Proszę zajrzeć do oświadczeń majątkowych p.Burmistrza. Tam są składniki całego wynagrodzenia www.radzymin.pl w zakładce oświadczenia majątkowe. Proponuję przeanalizować kierowników jednostek gminy Radzymin. Oni są super wynagradzani przez szefa. Różnice w skali roku sięgają do 17.000 zł. Skąd to wszystko wynika?
   • acha2805 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 18.12.10, 16:41
    Pan Piotrowski chociaz na cos ta pensje wyda. A miliony wiadomo na co przepadaja bezpowrotnie.

    kupasz czy Ty się czasem czytasz? Czy tak czy inaczej, na jedno wychodzi. Z tym zastrzeżeniem, że te miliony, które tak Cię bolą mają poprawić jakoś życia wszystkich mieszkańców.

    maksio, możesz poczytać w BIPie jak napisał lokalnypatriota w oświadczeniach majątkowych. Podałam kwoty w zaokrągleniu.
    Tak czy inaczej, kwota proponowana przez radnego Brodziaka byłaby bardziej adekwatna. Szkoda tylko, że Pan Marek nie protestował kiedy tą pensję burmistrzowi podnoszono...
  • maksio018 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 18.12.10, 17:24
   wczytałem się w BIP-ie odnośnie wynagrodzenia naszego burmistrza,,, kwota 160.000zł to kwota brutto,,, tzn. że p.Piotrowski na rękę dostaje około 9.000zł miesięcznie,, i teraz dopiero można zadać pytanie czy to dużo czy mało - pozdrawiam tych którzy zarabiają podobne kwoty i mają mniejszą odpowiedzialność zawodową
  • radzyminiak.eu Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 18.12.10, 19:36
   To bardzo miło ze strony radnego p. Brodziaka, że tak się troszczy o budżet gminy.
   Tylko dlaczego najpierw nie złożył wniosku o dobrowolne zmniejszenie, albo jeszcze lepiej - zrzeczenie się - diet radnych?

   A jak by inni radni nie byli tak zatroskani o budżet jak on, to dlaczego sam nie dał przykładu i nie zmniejszył swojej diety albo się jej nie zrzekł? Taki byłby piękny gest...
   • lato120 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 19.12.10, 17:00
    Radni otrzymują za sesję niecałe 300 zł nie częściej niż raz w miesiącu. W porównaniu do zarobków Pana Burmistrza jest to drobna kwota. Nasi radni w porównaniu do innych gmin otrzymują bardzo niskie diety. Na szczęście nie każdy radny liczy na pieniądze, jakie z tego tytułu otrzymuje dla niektórych liczą się inne wartości a znam takich radnych.
      • projekt74 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 19.12.10, 19:18
       Drogi Radzyminaku.eu,
       Prawo radnego do diety wynika wprost z przepisów ustawowych i jest obligatoryjne. Nie zmienia tego nawet fakt, że funkcję radnego wykonuje się społecznie. Celem diety jest rekompensowanie radnemu wynagrodzenia utraconego z powodu nieobecności w pracy oraz pokrycia innych wydatków związanych z wykonywanym mandatem, jak rachunki telefoniczne czy zakup materiałów biurowych. Jeżeli uważasz, że kwota 690 zł w pełni rekompensuje wydatki radnego, który rzeczywiście angażuje się w życie społeczne, to muszę Cię zmartwić, ale raczej trzeba do tego interesu dołożyć.
       A wracając do meritum sprawy to muszę Państwu wytłumaczyć, że w mojej ocenie przedstawiona nam uchwała miała wadę, a mianowicie zabrakło w niej chociażby krótkiego uzasadnienie, dlaczego mielibyśmy pozostawić wynagrodzenie Burmistrza Gminy Radzymin bez zmian. Dlatego też natchniony wtorkową audycją Radia ZET na temat zarobków samorządowców pozwoliłem sobie na krótką analizę przedstawionej nam uchwały w kontekście obowiązujących przepisów, kondycji finansowej gminy Radzymin i realiów panujących na rynku pracy. Zapewne niektórzy byli zdziwieni, dlaczego Prezydium Rady nie wnioskuje o podwyżkę dla burmistrza. Otóż odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ zgodnie ustawą zarobki burmistrza nie mogą być już wyższe. Okazuje się, że Prezydent liczącego 457 tys. mieszkańców Gdańska Paweł Adamowicz, który można powiedzieć ma o około 22 razy więcej problemów niż burmistrz liczącej nieco ponad 20 tys. mieszkańców gminy Radzymin w 2009 r. zarobił 158 848,90 zł, Prezydent liczącego 561 tys. mieszkańców Poznania Ryszard Grobelny w 2009 r. zarobił 159 657,75 zł. Natomiast Burmistrz liczącej nieco ponad 20 tys. mieszkańców gminy Radzymin zarobił w 2009 r. 160 948,51 zł, czyli wyszedł na prowadzenie wśród zarządzających największymi miastami Polski. O ile włodarze Gdańska i Poznania mogą pochwalić się takimi osiągnięciami jak budowa kilku placówek oświatowych, kilkudziesięciu kilometrów dróg, czy dwóch stadionów na Euro 2012 i samym udziałem w tak prestiżowej imprezie sportowej, to o ile mnie pamięć nie myli 17 radzymińskich inwestycji wskazanych w budżecie na 2010 r. w ogóle nie została rozpoczęta i w efekcie w celu poprawy wskaźników została z budżetu po prostu usunięta.
       Na pewno nikt nie ma wątpliwości, że ludzie, do których należy podejmowanie ważnych decyzji dla społeczności lokalnych, muszą zarabiać tyle, aby nie byli zmuszani do przysłowiowego dorabiania na boku. Dlatego z jednej strony wynagrodzenie burmistrza powinno być takie, aby nie zmuszało go do gonienia za pieniądzem. Z drugiej jednak strony powinno uwzględniać lokalne realia. A o tych realiach mogłem przeczytać w uzasadnieniu przedstawionego nam projektu budżetu na 2011 r., gdzie wyraźnie jest napisane, iż przewidywany dług gminy na koniec 2011 r. oszacowano na ponad 38 mln zł, co stanowi 59,22 % zadłużenia, czyli na granicy bankructwa i zarządu komisarycznego.
       Ponadto nie powinno być tak, że pensja burmistrza jest sześciokrotnie wyższa od przeciętnej pensji w gminie. W Warszawie, Gdańsku, czy też w Poznaniu takie sumy wynagrodzenia jak dziesięć tysięcy złotych nie budzą negatywnych emocji. Jednak w tak małym mieście jak Radzymin, gdzie średnio zarabia się około 2 000 zł, pensja w wysokości 13 000 zł budzi już kontrowersje.
       Biorąc pod uwagę powyższe wniosłem o poddanie pod głosowanie propozycji zmniejszenia kwoty wynagrodzenia burmistrza do około 7 300 zł i ustalenia jej w następujący sposób: wynagrodzenie podstawowe w wysokości 4 000 zł, dodatek funkcyjny obliczony jako 35 % wynagrodzenia podstawowego w wysokości 1 400 zł, dodatek za wieloletnią pracę obliczony jako 20 % wynagrodzenia podstawowego w wysokości 800 zł, dodatek specjalny obliczony jako 20 % wynagrodzenia podstawowego i dodatku funkcyjnego w wysokości 1 080 zł, co dawało w sumie kwotę 7 280 zł.

       Pozdrawiam,
       Marek Brodziak
       • hiszpan303 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 19.12.10, 22:58
        Jeżeli uważasz, że kwota 690 zł w pełni rekompensuje wydatki radnego, który rzeczywiście angażuje się w życie społeczne, to muszę Cię zmartwić, ale raczej trzeba do tego interesu dołożyć.

        Jak by było tak rzeczywiście, to nie pchali by się tak na radnych.

        A widać, żal dupę ściska kto ile zarabia sad
         • fran-ca1 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 09:57
          BIP to takie fajne miejsce, gdzie można znaleźć zarobki także radnych i wynika z niego ,że Pan Brodziak zarabia miesięcznie ok.7,5 tyś. zł., czyli proponował ustalenie Burmistrzowi pensji niższej niż sam zarabia. Gdzie tu porównywać odpowiedzialność Burmistrza do odpowiedzialności urzędnika w elektrowni. Ktoś mi tu powie, że Burmistrzowi płaci się z naszych podatków a Panu Brodziakowi - nie. Za Jego pensję płacę ja i każdy odbiorca prądu , więc też mogę powiedzieć, że według mnie zarabia za dużo, wziąwszy pod uwagę, że jego pensja wpływa na wysokość moich opłat za prąd . Jeśli chodzi o wysokość diety - 290 zł za sesję, która trwa 2 - góra 3 godziny to moim zdaniem dużo. Skoro ma to być zwrot za utracone zarobki , to mało kto przez 2 godziny tyle zarabia, Pan Brodziak też nie, wystarczy podzielić jego pensje przez 170 godzin miesięcznie i wychodzi 44 zł za godzinę. Jego komentarz , że nie pokrywa to kosztów jasno pokazuje że niedługo będzie uchwała o podwyższeniu diet dla radnych i nie zdziwi mnie wcale , jeśli radni ustalą sobie ryczałt ponad 1000 zł , czyli kilkadziesiąt procent podwyżki.
           • fran-ca1 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 13:18
            W mojej wypowiedzi nie ma ani jednego słowa, że popieram wysokość wynagrodzenia Burmistrza, jest tylko komentarz do propozycji Pana Brodziaka - na wszystko można patrzeć z różnych stron. Czy ktoś może wie, czy taką samą propozycję złożył , gdy wcześniej było ustalane wynagrodzenie burmistrza? Ciekawi mnie, czy będzie wnioskował o zachowanie diet na obecnej wysokości, chociaż jeśli miałby traktować to analogicznie z wynagrodzeniem burmistrza to powienien zgłosić wniosek o ich obniżenie.
          • kchacinski Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 12:44
           MOim zdaniem pensja Burmistrza powinna mieć charakter bardziej motywacyjny smile
           Niech i ona wynosi te 150.000 rocznie, ale niech Burmistrz troszkę się postara aby te pieniazki otrzymać, tak jak każdy pracownik, niech pochwali sie wynikami.

           Niech jego premia będzie uzależniona od zwięszenia przychodów gminy, ale zwiększenia takiego na które sam wpłynął (a nie w wyniku działania ustawodawcy, kóry zwiększył % podatku odprowadzanej do gminnej kasy).
           Niech jego pensja będzi uzależniona od poziomu realizacji dochodów i wydatków założonych w budżecie - w końcu za to odpowiada.

           90% realizacji - 100% premii
           80% realizacji - 60% premii
           70% realizacji - 30 premii
           mniej niż 70% goła podstawa (chociazby w wysokości proponowanej przez Pana Brodziaka) - myśle ze to zmotywowałoby niejednego Burmistrza nie tylko w naszej gminie smile

           I chociaż wynagordzenie ustala Rada to wystarczy odrobina dobrej woli i taki system da się wprowadzić.
        • lato120 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 09:42
         Jeżeli ktoś zarabia takie pieniądze w prywatnych firmach wykazując swoją wiedzę i zaangażowanie to „nikomu dupy ten fakt nie ściska” a jeżeli chodzi o zarobki urzędników miejskich to jest, co innego, bo te pieniądze są z naszych podatków a ja chciałabym z tego tytuły mieć coś jeszcze zrobione np. chodnik, po którym mogłabym spacerować a nie tylko utrzymywać urzędasów, którzy nawet nie są mili dla swoich interesantów czyli mieszkańców.
       • radzyminiak.eu Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 21:04
        Drogi p. Marku,

        pisze Pan, że "Prawo radnego do diety wynika wprost z przepisów ustawowych i jest obligatoryjne".
        Przecież można się zrzez diety, oczywiście dobrowolnie. Czyż nie? Dlatego można by złożyć taki wniosek, w którym uprzejmie prosiłoby się radnych o dobrowolne i nieprzymuszone zrzeczenie się diet...

        Zawsze to by nieco ulżyło budżetowi gminy...

        A tak na poważnie, to wiadomo, że zrobił Pan ten ruch z motywów politycznych. Skoro więc już został Pan takim opozycyjnym kozakiem (co nawet mi się podoba) to może niech się Pańska uwaga i czujność zwróci np. ku naszemu ośrodkowi zdrowia?

        Jako radny mógłby Pan oficjalnie poinformować mieszkańców jaki jest stan finansów ZOZu, jakie ma długi, czy ciągle płaci setki tysięcy zł. kar do NFZ, ile do niego dopłaca się z budżetu Radzymina itp.

        Te dane są bowiem dziwnym trafem niedostępne, a winny być jawne dla wszystkich.
        Chyba zgodzi się Pan?
        • radzymirr Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 23:24
         Niestety tak jak napisał "radzyminiak.eu" wystąpienie P.Brodziaka miało tylko i wyłącznie charakter typowo polityczny a nawet raczej prywatny. To taki swojego rodzaju akt zemsty lub mierzenia sił z Burmistrzem Piotrowskim ,którego środowisko P.Brodziaka (radni KW KWS) uważa za zdrajcę. Tak więc oczekiwanie na zrzeczenie się diet przez radnych to sprawa nierealna!!! Co więcej w czasach kryzysu oraz większych okręgów wyborczych na pewno zostaną podniesione..smile
         Co do finansowania Radzymińskiego ZOZu to chyba lepiej nie poruszać tego tematu a żeby się nie denerwować.. P.Główka co chwila w Przychodni zmienia tylko meble,sofy (czy nie po to by przy okazji wyposażyć SPA swojego syna???) zamiast zainwestować w obsługę chorego/klienta..
        • radzymirr Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 20.12.10, 23:30
         Konstruktywna opozycja??? W Radzymińskiej radzie nie ma niestety na nią szans! Tam są tylko grupy interesów (może z małymi wyjątkami),które układają się ze sobą jak im jest tylko najwygodniej. Nadzieja tylko w Komisarzu ale do tego raczej nie dopuszczą bo to nie w ich..interesie!
         • acha2805 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 21.12.10, 00:27
          Chyba żartujesz sobie z ludzi? Skoro w radzie miejskiej są tylko "grupy interesantów" z małymi wyjątkami, to do jasnej anielskiej olejmy to wszystko. Bo skoro wg ciebie nie możemy liczyć, że z tego powstanie jakakolwiek opozycja, to tak jakbyśmy szli na wybory bez sensu. Ja wolę jednak wierzyć, że ci ludzie nawet jeśli mają jakiś swój interes, choćby niektórzy są społecznikami i będą przez najbliższe 4lata to udowadniać.
               • kdobrzyniecki do meteora 21.12.10, 17:08
                meteorradzyminski napisała:

                > Od Stycznia dostanie podwyżkę, ale przynajmniej się umiał zarejestrować.

                Nie rozumiem dlaczego za własną porażkę....obwinia Pan Nas.
                Swoje żale proszę przerzucić na kogoś innego, albo proszę wyciągnąć wnioski.
                • jajestemsprite Re: do meteora 22.12.10, 11:05
                 Zarejestrować się to nic,trzeba jeszcze mieć poparcie.Zbyszek się nie rejestrował,ma poparcie i ciągnie z kasy ile się tylko da,a przy nim korzystają jego klakierzy.
                 • lokalnypatriotaradzymin Re: do meteora 22.12.10, 11:18
                  Mam pytanie, czy ktoś wie co nasz władca na włościach Radzymina i jego klakierzy zrobili dla najbiedniejszej grupa społeczeństwa na nadchodzące Boże Narodzenie? Na razie tylko słychać jak uganiają się po Wigilliach po szkołach i tam ucztują przy suto zastawianych stołach.
               • acha2805 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 22.12.10, 11:44
                meteorradzyminski napisała:

                Od Stycznia dostanie podwyżkę, ale przynajmniej się umiał zarejestrować.

                I przynajmniej umiał przeprowadzić swoją kampanię, bo niektórzy jak widać myśleli, że wystarczy tylko rozwiesić swoje plakaty na wszystkich drzewach w Radzyminie... i zjadła ich pycha.
                • radzymirr Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 22.12.10, 17:22
                 Do acha2805..Oj wychwalasz tego Piotrowskiego i jego przydupasów chociaż ja sam nie wiem tylko dlaczego! Radzymin zadłużony na maxa (grozi Komisarzem)..zaśnieżony zresztą też bo szkoda czy nie ma kasy na odśnieżenie (w tamtym roku przynajmniej śnieg wywieźli i było gdzie zaparkować). Od stycznia zmniejszy się ilość specjalistów - lekarzy w ZOZ bo przy takich a nie innych rządach P.Główki NFZ nie podpisał z Nią kontraktów na rok 2011. I takich przykładów jest bez liku.. A Burmistrz jak i vice zarabiają więcej niż ich odpowiednicy we Wrocławiu i w Gdańsku! To jest chore.. A to jeszcze nie koniec..bo np. Dyrektor Sali Koncertowej czy Biblioteki zarabia podobnie lub troszkę mniej..ale to jest córka vice przewodniczącego Rady więc należy się Jej!!! Ale to już jest Skandal!!!
                 A Ty chwalisz ich i chwalisz..chyba sama należysz do grupy przydupasów!

                 Piotrowski dostał 60% poparcia głosujących co daje 30% mieszkańców Gminy więc nie masz też się czym podniecać jeśli chodzi o wynik w wyborach!!! Przy mocnym kontr kandydacie miałby kłopot z 10%!
                 Docinasz Forum ,że nie startowali.. ..jakby to było kluczowe odnośnie tego co dzieje się w Gminie! Żenada! To ,że nie startowali to nie znaczy ,ze nie mają prawa do swoich opini i przemyśleń..
                   • meteorradzyminski Re: Z najlepszymi życzeniami dla radzymira 23.12.10, 09:19
                    Uważam, że całe te forum, to wielka lipa.
                    Przyznam się jednak,ze liczyłem na nich przed wyborami,że coś zmienią w Radzyminie.
                    Pomyliłem się jestem rozczarowany Forum.Jedynym ich osiągnięciem jest wyłączenie z wyborów Pana VETO.
                    Przekazałem im nawet 1% podatku.
                    W tym roku tego błędu nie zrobię.
                    • kchacinski Re: Z najlepszymi życzeniami dla radzymira 23.12.10, 10:19
                     Panie Januszu,

                     chyba myli Pan 2 rzeczy. Komitet wyborczy ze stowarzyszeniem. Wiele osób było zaangażowane w oba projekty i nie można dokonać podziału, niemniej jednak działania obu podmiotów są różne, tak samo jak ich finansowanie.

                     Ustawa jasno określa co można finansować z 1% podatku.W ubiegłym roku było to Kino pod gwiazdami, Pchli Trag, Pierwsza Pomoc i działania aktywizacyjne.

                     Duża część z tych działań nie byłaby możliwa bez pomocy mieszkańców, którzy zdecydowali się nasz wesprzeć swoim 1%, w tym również Pan.

                     A jeżeli chodzi o wybory - myślę że padło już wystarczająco dużo gorzkich słów pod naszym adresem, które nam się notabene należały. Czas zweryfikuje nasze działania.

                     Wkrótce okaże się, czy pełna troski o gminne finanse Ziemia Radzymińska będzie dalej wydawać gazetkę. Liczę na to, że tak, w końcu jak zapewniali autorzy, termin jej wydawania przed wyborami był tylko przypadkowy.

                     SRF zamierza się dalej rozwijać i szukać nowych źródeł finansowania do coraz większych projektów, które mamy nadzieję ułatwią życie w tym mieście, przynajmniej w takiej skali, na jaką mamy wpływ.

                     Pozdrawiam
                     I Wesołych Świąt
                     Krzysztof Chaciński
  • lokalnypatriotaradzymin Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 12.01.11, 10:22
   W dniu dzisiejszym Kurier Wyszkowski powrócił do sprawy wynagrodzenia P.Piotrowskiego. Radni P.Jabłoński i M.Brodziak wydali mi się osobami bardzo konkretnymi. P.Jabłoński na sesji RM powiedział, że podpisze się obydwoma rękoma pod wynagrodzeniem tak wysokim, ale po jakimś czasie. Po uzyskaniu wyników w oddłuzaniu gminy przez P.Burmistrza, który notabene swoją działalnością wprowadził naszą Gminę w krach finansowy. Artykuł poruszył wiele interesujących spraw. Zadziwia również postawa P.Burmistrza, który jako zainteresowany Nr 1 w momencie głosowania nad jego pensją wyszedł z sali. Rezszta w artykule - polecam
   • lyssy123 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 12.01.11, 11:05
    Fragment wywiadu z tejże gazety (ale to sprzed około roku):
    Pytanie: "Ewentualne plany na następną kadencję?
    Na pewno wdrożenie tematu pozyskania 6 ha gruntu ze Skarbu Państwa, pod budowę obiektów sportowych, w tym budowę od podstaw nowego stadionu z zespołem boisk.
    W następnej kadencji marzy mi się również wybudowanie ścieżki rowerowej z prawdziwego zdarzenia na odcinku Radzymin ul. Weteranów – Łąki- Borki – Siwek przez Rudę i z powrotem do Radzymina.
    Poza tym, chodzi mi po głowie zamysł, aby znów rodzili się radzyminiacy. Istnieje w Radzyminie doskonała lokalizacja, nowoczesny budynek zaprojektowany pod prywatną klinikę, więc kto wie?"
    To byłby bardzo mądry pomysł!
    • acha2805 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 12.01.11, 21:03
     Yyy... a gdzie znajduje się ten nowoczesny budynek? Jeśli chodzi o to miejsce gdzie jest Panorama, to wszystko fajnie, ale jednak wątpię żeby udało się tu ściągnąć kogoś kto będzie chciał się bawić w naprawdę ZAAWANSOWANĄ klinikę, a już tym bardziej w porodówkę...
     Gdyby jednak się udało... i to z zachowaniem zdrowego rozsądku zacznę mówić Piotrowskiemu "dzień dobry" na ulicy tongue_out
      • mszewczyk75 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 13.01.11, 02:02
       Może jeszcze nie bankrut, ale pewnie jest niewesoło. Poniżej dla przypomnienia treść oświadczenia opublikowana na stronie UMiG przed wyborami, dotycząca bezpieczeństwa stanu finansów gminy Radzymin, rzekomo zapewniającego dynamiczny rozwój inwestycyjny. Stoi jednak ona w sprzeczności, z niedawno opublikowaną uchwałą RIO (pośrednio) dotyczycej oceny zdolności kredytowej gminy Radzymin.

       https://blog.radzymin.net/upload/ra_20101022_bezpiecznagmina_01.jpg


       Cytat"UCHWAŁA Nr 164/W/10 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej
       w Warszawie z dnia 30 sierpnia 2010 roku

       w sprawie wydania opinii dotyczącej możliwości spłaty zaciąganych przez Gminę
       Radzymin kredytów długoterminowych w łącznej kwocie 5.851.000,00 zł

       Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie:
       ...
       uchwala, co następuje:
       § 1
       Opiniuje negatywnie możliwość spłaty zaciąganych przez Gminę Radzymin kredytów
       długoterminowych w łącznej kwocie 5.851.000,00 zł.
       "


       bip.warszawa.rio.gov.pl
       • jajestemsprite Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 13.01.11, 10:47
        Pytanie brzmi:ile wart jest piotrowski jako burmistrz? Dla mnie niewiele,żeby nie powiedzieć NIC,jeśli jego wynagrodzenie rośnie proporcjonalnie do zadłużenia Radzymina.Ten sam "człowiek "nie będąc burmistrzem twierdził,że samorządowcy sobie pofolgowali i pensja włodarza miasta powinna wynosić 3000-4000 zł.Dziśjak widać zmienił zdanie-przykre,ale prawdziwe.
         • mszewczyk75 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 21.01.11, 11:25
          radzymin.pl/index.php?id=74&n_id=3145&lan=pl
          Radzymin, dnia 13 stycznia 2011 roku

          ZAPROSZENIE

          Na podstawie art. 20 ust. 1 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity z 2001 r. Dz. U. Nr 142 poz.1591 z późniejszymi zmianami / zwołuję III Sesję Rady Miejskiej w Radzyminie.
          Posiedzenie odbędzie się w dniu 26 stycznia 2011 r. /środa / o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.

          Proponowany porządek obrad:
          1. Otwarcie Sesji
          2. Przyjęcie porządku obrad
          3. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków
          4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji
          5. Przyjęcie budżetu gminy na rok 2011:
          a) odczytanie projektu uchwały budżetowej;
          b) odczytanie opinii Komisji Budżetowej
          c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie;
          d)dyskusja i głosowanie wniosków dotyczących projektu uchwały budżetowej
          e) głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
          6. Podjęcie uchwał
          7. Realizacja wniosków z poprzedniej Sesji
          8. Sprawy różne:
          w tym: wolne wnioski i zapytania
         • efka_85 Re: Ile wart jest Piotrowski jako burmistrz? 21.01.11, 11:26
          rypioze napisał:

          > Gdzie odbywają się sesje Rady Miasta i kiedy będzie najbliższa?

          Informacje na ten temat zawsze są podawane na głównej stronie urzędu:

          www.radzymin.pl/index.php?id=74&n_id=3145&lan=pl
          Najbliższa sesja 26 stycznia 2011 r. /środa / o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin.
  • latarnik7 Re:do mszewczyk75 19.01.11, 16:02
   dobra rada zajmij się swoją własnościa
   każdy niech sam walczy o swoje
   a zadłużenie to pzyklepują radni rozrywając po kawałku budżet na bezsensowne inwestycje
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka