Dodaj do ulubionych

Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ?

27.01.11, 10:56
Proszę o małą sondę:
Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie aby ułatwić życie w naszym kochanym mieście ?
Usługi, rozrywki, sklepy ...........

Pozdrawiam Forumowiczów
Obserwuj wątek
        • mieszkancywitosa Re: strarz miejska 28.01.11, 11:59
          dobre haha
          upraszamy uprzejmie straznikow miejskich o monitorig ulic witosa i okolic, bo od jakiegoś czasu walęsają się tu bezpańskie psy, wchodzą prawie na kqażdą posesję poprzez dziury, uchyloną furtkę, rozerwaną siatkę. na razie biegająca para rosnących szczeniaków to chyba braciszek i siostrzyczka to co moze przynieść przyszsłość. szczegulnie na jesieni przed zimą tych psów bezpańskich pojawia się tu więcej może w związku z bliskim sąsoedztwem działek pracowniczych. czekamy na szybką interwencje
            • rypioze Re: strarz miejska 06.04.11, 09:55
              Jednostka podległa burmistrzowi za odstawienie jednego psa do schroniska musi zapłacić dwa tysiące złotych.Masz rację,że w większości domów nie ma takich sum na utrzymanie dziecka.
      • blue.robin Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 07.04.11, 10:07
        Myżlę że w tym mieście nie bakuje niczego. Fakt mam wiele uwag do burmistrza i rady, opieki medycznej, placuwek oświatowych ale jezli chodzi o zaplecze rozrywkowo-handlowe to miasto jest ok. Problem w tym że ludzie i tak wolą załatwić wszysto w Warszawie i z każdą głupotą jadą do stolicy. W radzyminie jest dużo ciekawych sklepów, za panoramą są fajne ciuchy obok sklep fryzjerski, dobrze wyposażony sklep AGD i bardzo miły Bar na Konopnickiej, ciekawa siłownia i rewelacyjnie prowadzona joga. Wiecie że można tu kupić meble taniej niż w ikei i napewno lepsze? Nie wiecie ... Fajne miejsca w Radzyminie mogłabym wyminiać bez końca ale wy i tak wolicie dać zarobić Warszawiakom niż widzieć jak dorabia się sąsiad. To taka mentalność ludzi z małego miasta. Co by tu nie było, wszystko upadnie... bo i tak pojedziecie do Warszawy - taka moda.
        • lyssy123 Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 07.04.11, 11:51
          blue.robin napisała:

Myżlę że w tym mieście nie bakuje niczego. Fakt mam wiele uwag do burmistrza i rady, opieki medycznej, placuwek oświatowych ale jezli chodzi o zaplecze rozrywkowo-handlowe to miasto jest ok. Problem w tym że ludzie i tak wolą załatwić wszysto w Warszawie i z każdą głupotą jadą do stolicy. W radzyminie jest dużo ciekawych sklepów, za panoramą są fajne ciuchy obok sklep fryzjerski, dobrze wyposażony sklep AGD i bardzo miły Bar na Konopnickiej, ciekawa siłownia i rewelacyjnie prowadzona joga. Wiecie że można tu kupić meble taniej niż w ikei i napewnolepsze? Nie wiecie ... Fajne miejsca w Radzyminie mogłabym wyminiać bez końca ale wy i tak wolicie dać zarobić Warszawiakom niż widzieć jak dorabia się sąsiad. To taka mentalność ludzi z małego miasta. Co by tu nie było, wszystko upadnie... bo i tak pojedziecie do Warszawy - taka moda.

Co z tego, że "w tym mieście nie bakuje(?) niczego", skoro to "nie bakuje(?) niczego" jest w większosci zamykane wtedy, gdy większość Radzyminiaków akurat wraca z pracy w Warszawie? Jak można dać zarobić komuś, kto ma akurat zamknięty lokal?
          • flancowany Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 07.04.11, 13:11
            Jak to jak, wziąć dzień wolnego, następnie pójść do bankomatu po gotówkę, bo zapracowani radzymińscy przedsiębiorcy kart płatniczych nie akceptują. Wyposażeni w gotówkę udajemy się do najlepszego w swojej branży (najlepszego bo jedynego) radzymińskiego przedsiębiorcy i uprzejmie prosimy o zrealizowanie naszego zamówienia. Następnie zadatkujemy 100% wartości usługi, bo radzymiński przedsiębiorca nie zamierza kredytować klientów i umawiamy się na odbiór w terminie i godzinach dogodnych dla zapracowanego radzymińskiego przedsiębiorcy. big_grin
            • blue.robin Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 08.04.11, 11:09
              Najlepiej i najłatwiej jest narzekać ale może spróbuję wyjaśnić. Robie zakupy w Radzyminie i mój sklep jest czynny do 22. Od fryzjerki wyszłam o 21, pani została dłużej w pracy i powiedziała że to żaden problem. Zamówiłam lustro u szklarza przez telefon z zadatek (30% zamówienia) wpłaciłam przelewem internetowym (URLOP NIETKNIĘTY). Bar na Konopnickiej jest czynny do bólu więc nie ma chyba o czym mówić. To zawsze jest kwestia dogadania. Obrażacie się że ekspedientki nie są miłe a czy wy jesteście? Trochę życzliwości z obu stron i wszystko da się załatwić. Ale przedmówca mnie rozbawił. Bierzesz urlop żeby wypłacić kase z bankomatu i złożyć zamówienie…wink zajefajny koleś a żeby zmienić rolkę papieru w toalecie bierzesz L4?
              • flancowany Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 08.04.11, 11:35
                blue.robin napisała:
                > Ale przedmówca mnie rozbawił. Bierzesz urlop żeby wypłacić kase z bankomatu
                > i złożyć zamówienie…wink zajefajny koleś a żeby zmienić rolkę papieru
                > w toalecie bierzesz L4?

Rolka papieru jakoś sama się zmienia. big_grin

A tak z przyzwyczajenia to z usług w większości korzystam w Warszawie, bo tak na marginesie to nawet za bardzo nie wiem z jakich usług i sklepów mógłbym skorzystać w Radzyminie.

Ile w Radzyminie jest sklepów i punktów usługowych czynnych do 19:00?
                Czy w Radzyminie są szewc, zegarmistrz, optyk, krawiec, serwis i sklep AGD i RTV, sklep z dziecięcymi ubrankami i zabawkami, itd. czynne do 19:00?

Jeśli ich nie ma, to tak jak by ich nie było, bo nie mogę skorzystać z ich usług przejeżdżając przez Radzymin o 18:00.
    • turn1 Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 16:22
      Brakuje:
      * restauracji (nie pizzeri, kebabowni czy pseudochińszczyzny) - chodzi o prawdziwą restauracjęsmile
      * chodników
      * imprez kulturalno rozrywkowych (nie festynów), chodzi o koncerty muzyki ambitniejszej, wystawy szeroko pojętej sztuki, imprez sportowych np. półmaratony itd.
      * siłowni z sauną i basenem, kortów do squasha, badmintona, zajęć fitness
      * brakuje lepszego kontaktu radnych/urzędników ze zwykłymi mieszkańcami. Tutaj Marki mają świetne rozwiązanie - za pomocą strony internetowej online mogą zadawać pytania i zgłaszać problemy urzędnikom miejskim
      * kolejnego banku (czym więcej konkurencji tym lepiej dla klienta)
      * nocnego sklepu
      * lepszego połączenia ze stolicą zarówno mam na myśli szynobusy, pociągi jak również autobusy
      * kolejnego supermarketu (im większa konkurencja tym lepiej dla klienta)
      * wspierania sportu ze strony władz i aktywnego wypoczynku (ścieżki rowerowe, szlaki piesze, miejsca godne uwagi z punktu widzenia turystyki, imprezy sportowe itd.)
      * toru dla quadowców w celu wyeliminowania ich z lasów i ulic
      * straży miejskiej
      * policji
      * dobrej lokalnej gazety
      * miejsc dla rodziców z dziećmi (kilka ławek, piaskownica ze zjeżdżalniami, karuzelami dla dzieci)
      * dobrego mechanika samochodowego
      * boiska do siatkówki plażowej
      * lepszego zagospodarowania rynku miasta
      * pralni
      * dobrego fryzjera - (na takowego jeszcze nie trafiłem w Radzyminie)
      * sklepu z chemią typu Rossman
      * brakuje również większego optymizmu mieszkańców Radzymina

Mieszkam od niedawna w Radzyminie, być może coś co napisałem już jest w naszym mieście więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną korektęsmile
      • karolkaka Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 19:14
        turn1 napisał:

> Brakuje:
        > * restauracji (nie pizzeri, kebabowni czy pseudochińszczyzny) - chodzi o prawdz
        > iwą restauracjęsmile
        zgoda, choć w takich kwestiach (podobnie jak z bankiem) zawsze ktoś może napisać że "to nie musi być" wink
        > * chodników
        uściślę - brakuje większej ilości i lepszych chodników
        > * imprez kulturalno rozrywkowych (nie festynów), chodzi o koncerty muzyki ambit
        > niejszej, wystawy szeroko pojętej sztuki, imprez sportowych np. półmaratony itd
        > .
        Z tym nie jest aż tak źle (choć IMO kiedyś było lepiej, np. gdy w byłym kinie odbywały sie koncerty rockowe), ROKiS czasem potrafi zaskoczyć ciekawą wystawą albo koncertem muzyki etnicznej. Pólmaraton - 15 sierpnia, jeden z lepszych w Polsce.
        > * siłowni z sauną i basenem, kortów do squasha, badmintona, zajęć fitness
        Tutaj możesz liczyć najwyżej na prywatną inicjatywę. Kasy gminnej brak!
        > * brakuje lepszego kontaktu radnych/urzędników ze zwykłymi mieszkańcami. Tutaj
        > Marki mają świetne rozwiązanie - za pomocą strony internetowej online mogą zada
        > wać pytania i zgłaszać problemy urzędnikom miejskim
        [b]100% racji! Kontakt UMiGu z mieszkańcami to ŻENADA!
        > * kolejnego banku (czym więcej konkurencji tym lepiej dla klienta)
        ok
        > * nocnego sklepu
        zdaje się że nocne zakupy zrobisz w Tęczy na Konopnickiej (nie jestem pewien na 100%) i w sklepie przy stacji gazowej vis a vis piekarni Garbolewskich
        > * lepszego połączenia ze stolicą zarówno mam na myśli szynobusy, pociągi jak ró
        > wnież autobusy
        Połączenie kolejowe Radzymin W-wa Gdańska (jedyne możliwe) zostało przez nasze władze olane (nie mówię, że byłoby łatwe do organizacji, ale nikt nawet nie spróbował!). Natomiast jeśli chodzi o autobusy, to nie wiem jak można jeszcze narzekać mając linie prywatne i ZTM?
        > * kolejnego supermarketu (im większa konkurencja tym lepiej dla klienta)
        ok
        > * wspierania sportu ze strony władz i aktywnego wypoczynku (ścieżki rowerowe, s
        > zlaki piesze, miejsca godne uwagi z punktu widzenia turystyki, imprezy sportowe
        > itd.)
        ok
        > * toru dla quadowców w celu wyeliminowania ich z lasów i ulic
        ok, ale tylko prywatnie!
        > * straży miejskiej
        LIKWIDACJI
        > * policji
        ok, lepszego dofinansowania w zamian za skuteczność
        > * dobrej lokalnej gazety
        ok
        > * miejsc dla rodziców z dziećmi (kilka ławek, piaskownica ze zjeżdżalniami, kar
        > uzelami dla dzieci)
        całkiem niezły plac zabaw jest w parku za "starym" przedszkolem
        > * dobrego mechanika samochodowego
        nie jest źle, sam mogę polecić 3-ech
        > * boiska do siatkówki plażowej
        ok, ale prywatnie, bo jak wyżej - kasy brak
        > * lepszego zagospodarowania rynku miasta
        ok
        > * pralni
        jest, obok jubilera na Starym Rynku
        > * dobrego fryzjera - (na takowego jeszcze nie trafiłem w Radzyminie)
        jest, (w ocenie faceta wink) nad jubilerem
        > * sklepu z chemią typu Rossman
        ok
        > * brakuje również większego optymizmu mieszkańców Radzymina
        pomieszkaj dłużej... wink)))))))))))))))))))))))
        >
        > Mieszkam od niedawna w Radzyminie, być może coś co napisałem już jest w naszym
        > mieście więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną korektęsmile

Witamy! wink
        • 4-asd Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 19:56
          Ludzie o czym wy k..wa mówicie, to 95% lokali, sklepów i innych punktów ledwo wiąże koniec z końcem. To jest śpiące miasto , tu każdy robi zakupy po drodze do domu wracając z wa-wy.Restauracji- jak to śmiesznie brzmi i pewnie cen jak w budce z hot-dogami, ciekawe kto?i jak często? by do niej chodził przy czynszach lokali jakie są w tym mieście restauracja musiałaby mieć obłożenie od otwarcia do zamknięcia. Zobacz jaka tu jest klientela większość robi zakupy w dziadoskim TESCO. Myślcie realnie
          • turn1 Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 20:31
            Wyraziłem swoją opinię czego mi brakuje w Radzyminie i jej nie zmienię. A to czy komuś się opłaca czy nie prowadzić biznes to jego sprawa. Ja napisałem swoje zapotrzebowanie z punktu widzenia klienta. Wiem że basen jest nieopłacalny ale mi go brakuje mimo wszystko. Podkreślam iż nie jestem socjalistą i nie oczekuje niczego za darmo. Chętnie bym poszedł na koncert, popływał na basenie, zjadł dobry obiad w restauracji w Radzyminie płacąc za to wszystko.
            Kilka lat temu te same teksty słyszałem w Ząbkach że nic się nie opłaca, że kicha, że brud, że smród itd., aż tu nagle powstał projekt basenu.
            Zauważyłem też że sporo osób robi zakupy w Panoramie która już nie jest taka tania i dziadowska. Wg. twojego toku myślenia Panorama nie powinna istnieć bo przecież jest nieopłacalna ze względu na ceny. Zarządzanie biznesem to nie taka prosta sprawa i nie zawsze najniższa cena jest czymś co przyciąga klientów.

• flancowany Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 21:01
            4-asd napisał:
            > Ludzie o czym wy k..wa mówicie, to 95% lokali, sklepów i innych punktów ledwo
            > wiąże koniec z końcem. To jest śpiące miasto , tu każdy robi zakupy po drodze d
            > o domu wracając z wa-wy.

Może i wiążą ledwo koniec z końcem, ale co mnie to obchodzi skoro pracując w Warszawie i nie mam szans zrobić w nich zakupów. Przecież nikt im nie broni być otwartym dłużej czy też pracować w soboty i niedziele.
            Dziś (niedziela) przejeżdżając przez Radzymin po 17:00 zauważyłem mnóstwo samochodów parkujących w okolicy Tesco i mnóstwo ludzi kręcących się po okolicy, większość miałą torby z zakupami. Prócz Tesco i Panoramy żaden inny sklep nie chce otworzyć swoich podwojów w niedzielę i pozwolić nam zostawić u nich swoje pieniądze.
            • lucy263 Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 22:32
              Bo w Panoramie i Tesco w niedzielę pracują pracownicy a nie właściciele. Jakby sami mieli stać to na pewno by nie otworzyli a skoro ich mają to niech pracują a sami w tym czasie idą z dziećmi do kościoła, zjadają rodzinny obiad itd. Ale nie pracownicy - oni muszą was obsługiwać. Czy to naprawdę nie da zrobić się zakupów w sobotę i dać tym ludziom w niedzielę odpocząć?
              • flancowany Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 10.04.11, 23:52
                lucy263 napisała:
                > Bo w Panoramie i Tesco w niedzielę pracują pracownicy a nie właściciele. Jakby
                > sami mieli stać to na pewno by nie otworzyli a skoro ich mają to niech pracują
                > a sami w tym czasie idą z dziećmi do kościoła, zjadają rodzinny obiad itd. Ale
                > nie pracownicy - oni muszą was obsługiwać. Czy to naprawdę nie da zrobić się za
                > kupów w sobotę i dać tym ludziom w niedzielę odpocząć?

Czy to ja narzekam że sklepy w Radzyminie kiepsko przędą? Nie, nie ja. Sklepikarze.
                Skoro sklepikarze nie chcą dostosować oferty i godzin pracy do wymagań klientów to niech się nie dziwią że ludzie pieniądze zostawiają gdzieś indziej.
                To sklep jest dla klienta czy klient dla sklepu?

Dlatego ja robię zakupy w tych sklepach które dostosowują się do moich potrzeb w zakresie godzin otwarcia, płatności kartą i kultury sprzedawców.
              • lyssy123 Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 11.04.11, 08:38
                lucy263 napisała:

Bo w Panoramie i Tesco w niedzielę pracują pracownicy a nie właściciele. Jakby sami mieli stać to na pewno by nie otworzyli a skoro ich mają to niech pracują a sami w tym czasie idą z dziećmi do kościoła, zjadają rodzinny obiad itd. Ale nie pracownicy - oni muszą was obsługiwać. Czy to naprawdę nie da zrobić się zakupów w sobotę i dać tym ludziom w niedzielę odpocząć?

Znam conajmniej jedną panią, która pracuje w tylko weekendy w "dużej" Panoramie. A pracuje tam tylko dlatego, że w ciągu tygodnia zajmuje się swoimi dziećmi i tylko w weekendy może zostawić dzieci pod opieką męża i zarobić troszkę pieniędzy. I nie pracuje tam dlatego że ktoś jej każe ale dlatego, że naprawdę potrzebuje zarobić trochę grosza. I zaręczam Ci, że gdyby nie pracowała w niedzielę i zarabiała 1/2 tego co teraz, to nie byłaby z tego powodu szczęśliwa. A i w małej Panoramie nie raz słyszałem, jak przy ustalaniu "grafika" panie same zgłaszały, że chcą przyjść do pracy w niedzielę.
                Aha: już nie ma obowiązku pracy i jeśli ktoś nie godzi się na warunki pracy proponowane przez pracodawcę to wcale nie musi u niego pracować - domniemam więc, że jeśli pracownicy pracują w niedzielę to wcale nie dlatego, że mają jakiś nakaz. Oni poprostu z własnej woli akceptują taki system pracy... Więc bez sensu jest Twój wpis - zamknięcie sklepów w niedzielę pozbawiłoby pracowników zarobku, a mieszkańcy Radzyminia jeździliby na zakupy spożywcze do Tłuszcza, Ząbek czy innych Łąk Radzymińskich...
                  • met_aa Re: Czego Waszym zdaniem brakuje w Radzyminie ? 28.07.11, 10:50
                    Brak rowów melioracyjnych i przepustów to jedno , ale
                    analiza ciągłego zalewania jednych i tych samych miejsc wskazuje na brak
                    - terenów zalewowych .-
                    Przypomnijcie sobie ; gdzie dawniej były stawy i woda miała ujście , a dzisiaj są tam okazałe budowle , podwórka wyłożone kostką , a deszczyk pada , pada , pada , a woda płynie , płynie
                    i będzie płynęła póki nie znajdzie się rozsądne wyjście z tej trudnej sytuacji .
                            • chihuahuaa Brakuje mi parku 04.08.11, 16:39
                              A mnie najbardziej brakuje ładnego, zadbanego parku z fajnym, dużym placem zabaw dla dzieci gdzie matki mogłyby pospacerować z wózkami a dzieciaki pobawić.
                              Ale to już chyba szczyt luksusu w porównaniu z tym co piszą przedmówcy sad
                              • gucianka Re: Brakuje mi parku 11.11.11, 14:01
                                Wymieniacie różne rzeczy, których według was brakuje w Radzyminie. W większości są to sprawy, na które wpływ mają pojedyncze osoby np. miła obsługa, sklep otwarty do 19, dobry fryzjer czy fitness itp. Moim zdaniem dużo większy brak odczuwa się w stosunku do miejsc, których mieszkańcy sami nie zrobią i mogą w tym temacie liczyć tylko na władze miasta.

Zgadzam się z chihuahuaa, że w Radzyminie brakuje parku z prawdziwego zdarzenia. Zabytkowy dworek Czartoryskiej popada w ruinę, a jak nie będzie już czego ratować to zburzą go i postawią nowe bloki. Teren ma dobrą lokalizację więc szybko znajdzie się deweloper który tam zainwestuje. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że liczba mieszkańców Radzymina wzrasta, a zielonej infrastruktury się nie ulepsza. Dostęp do ogólnodostępnych terenów zieleni jest podstawowym warunkiem dobrze funkcjonującego miasta, na którego miano Radzymin nie zasługuje. Nakłady poniesione na takie tereny zwracają się z dużym zyskiem, bo wzrasta wartość rynkowa terenów sąsiednich oraz chętnie wprowadzają się nowi mieszkańcy (zyski z podatków). To prosta kalkulacja, nie rozumiem tej krótkowzroczności urzędników!

Polecam lekturę:
                                www.wa.pb.edu.pl/uploads/downloads/3--Standardy-urbanistyczne-dla-terenow-mieszkaniowych-----wybrane-zagadnienia.pdf
                                • gucianka Re: Brakuje mi parku 11.11.11, 14:19
                                  W sierpniu stałam się posiadaczką roweru, który od razu postanowiłam wypróbować. Niestety na ścieżkę rowerową w Radzyminie nie natrafiłam sad
                                  Kolejną niedzielę na rowerze postanowiłam spędzić nad Wisłą. Mimo, że odległość od domu duża to przyjemność z jazdy była nie do porównania. Przy takim podejściu władz, lekceważącym potrzeby mieszkańców Radzymina, nie dziwię się ludziom, którzy korzystają z usług w Warszawie. Nikt w Radzyminie się nie zastanawia jak zapewnić dostęp do fajnych miejsc i zorganizować czas młodzieży. Zamiast tego w Studium Uwarunkowań planuje się likwidację MAZURA (o długich tradycjach) i stworzenie w jego miejsce strefy mieszkaniowo-usługowej. żal
                                • karolkaka Re: Brakuje mi parku 12.11.11, 22:42
                                  gucianka napisała:
                                  (...)Teren ma dobrą lokalizację więc szybko
                                  > znajdzie się deweloper który tam zainwestuje. Tylko nikt nie bierze pod uwagę,
                                  > że liczba mieszkańców Radzymina wzrasta, a zielonej infrastruktury się nie ule
                                  > psza. Dostęp do ogólnodostępnych terenów zieleni jest podstawowym warunkiem dob
                                  > rze funkcjonującego miasta, na którego miano Radzymin nie zasługuje. Nakłady po
                                  > niesione na takie tereny zwracają się z dużym zyskiem, bo wzrasta wartość rynko
                                  > wa terenów sąsiednich oraz chętnie wprowadzają się nowi mieszkańcy (zyski z pod
                                  > atków). To prosta kalkulacja, nie rozumiem tej krótkowzroczności urzędników!
                                  > (...)

Mądre słowa. A jednocześnie - jaki to paradoks, że pojawiają się na forum miasta, gdzie swoją siedzibę ma Zespół Szkół Terenów Zieleni! sad
                                  Szkoła z kilkudziesięcioletnią tradycją, SKUTECZNIE MARGINALIZOWANA władze powiatu.
                                  ZAPOMNIANA przez burmistrza, radnych miejskich i powiatowych z Radzymina, często absolwentów lub nauczycieli.
                                  Jakby to napisali uczniowie? Żal.pl?
    • rafi373 Sprzątania kup po własnych czworonogach... 23.03.12, 21:23
      ... kontroli nad nimi. Bo mam wrażenie, że większość wałęsających się psów wcale nie jest niczyja. Właściciele łaskawie wypuszczają je poza własne drzwi i posesje celem samoczynnego (bo bez ich udziału) załatwienia potrzeb, czasem chyba i żywieniowych. Taki dłuższy spacer bez właściciela, który w tym czasie może poświęcić się sprzątaniu mieszkania, albo pielęgnacji równego trawnika, na którym mucha nie siada (bo nie ma kupy). Dobre na wsi, na błoniach; jak widać trudno zmienić u ludzi mentalność i przyzwyczajenia.

Przy okazji mam pytanie do czynnie spędzających czas - czy obecnie daje się późniejszą porą przebiec obrzeżami miasta, lub przejechać rowerem bez konieczności odganiania się od "bezpańskich" psów?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka