Dodaj do ulubionych

Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni???

22.02.11, 15:41
Doszły mnie słuchy ,że w końcu władze miasta poszły po rozum do głowy i zmieniają Panią Dyrektor w Radzymińskim Szpitalu i Przychodni. Wreszcie bo na tą jej prywatę ciężko już było patrzeć! Przynajmniej ja nie mogłem patrzeć. Następczyni (z tego co wiem ma Nią być Pani Bożena Pakula - była radna) życzę dużo sukcesów oraz "normalności" i rozwoju jeśli chodzi o funkcjonowanie podległych jej placówek.

P.S Stara Pani Dyrektor nie składa jednak broni i podobno organizuje wiec na jutrzejszą sesję Rady Miejskiej. Oj będzie ciekawie!
Obserwuj wątek
      • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 22.02.11, 22:25
        Dyrektor musi mieć wykształcenie medyczne, a P.Pakuła nie jest lekarzem. Kogo powołają więc tak naprawdę na Dyrektora. Zgaduj zgadula. Na pewno nikogo kompetentnego. Swojaka. Zobaczymy. A czy Pani Główka żle działa. Działa na miarę warunków jakie dyktuje Państwo Polskie. Raczej nie najgorzej. Mam nadzieję, że władza w wypadku zmian ogłosi konkurs na Dyrektora. A jak nie to zawiadomimy odpowiednie służby. Są to pieniądze publiczne.
      • primavera24 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 22.02.11, 22:40
        "Dyrektorem ma zostać Pan Kołaczyński"

... pobożne życzenia świętego i burmajstra (a raczej zagranie va-bank w celu nakłonienia Główki do akceptacji Pakuły na stanowisku v-ce) !

Zmiana w zarządzie ZOZu wyłącznie wg. widzimisie burmajstra rozbije się o opór związków zawodowych, które Piotrowski i święty musiał by czymś kupić (jednak, nie bardzo jest czym, bo budżet ZOZu ledwo się spina).

Oczywiście można postraszyć spawdzonym scenariuszem, dzięki któremu pozbyto się niewygodnego Lewickiego z wodociągów, czyli rozwiązanie zakładu i powołanie spółki prawa handlowego w miejsce zoz'u (z nowym zarządem i nowym-starym personelem).
            • firstkasia123 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 23.02.11, 09:40
              Co do info o Lekarzu K... (nie jest doktorem tylko lekarzem) to nie wydaje mi się aby ktoś kto został zwolniony z pracy z praktyki nie zgodne z prawem, mógł teraz zostać Dyrektorem tej samej placówki z której został zwolniony....jednak u nas w Polsce wszystko jest możliwe.

Co do propozycji, aby P. Pakuła została wice, to gratuluje pomysłodawcom. Ktoś kogo mieszkańcy nie chcieli na radną, na pewno będzie mile widziana jako wice w jedynej placówce medycznej w Gminie Radzymin.

To jest przykład tego, iż kolesie w biedzie nikogo samego nie zostawią....Chcesz mieć chodnik, latarnie, czy ładną ulicę, to musisz był kolesiem "najwyższych", a wszystkie Twoje życzenia zostaną spełnione.
        • primavera24 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 23.02.11, 00:11
          Całe zamieszanie z odbieram jako przymiarkę do restrukturyzacji i rozbudowy przychodni w formie partnerstwa publiczno-prywatnego (z udziałem prywatnego kapitału), co zresztą wcale nie jest najgorszym rozwiązaniem (gdyby tylko było realizowane na jasnych i przejrzystych warunkach). Tymczasem znając niezwykłą przychylność burmajstra do zaspokajania potrzeb członków pewnej radzymińskiej organizacji gospodarczej, z dużym prawdopodobieństwem - już dziś można wskazać, do kogo burmajster "wyciagnie pomocną dłoń".

Ktokowiek, kto zna się na biznesie nie zdziwi się, że lokalny sektor usług medycznych może być niezwykle dochodową działalnością, przy odpowiedniej racjonalizacji kosztów - szczególnie w sytuacji kiedy stajemy się udziałowcami już funkcjonującego przedwsięwzięcia.

Gdyby chodziło wyłącznie o zarzuty względem sprawowania nadzoru przez p. Główkę, powinno to mieć umocowanie w przeprowadzonym i udokumentowanym audycie, który powinien zlecić w ZOZie organ nadrzędny (czyli rada społeczna z przewodniczącym Z.Piotrowskim na czele.) Tymczasem po wynikach ostatniego głosowania w/s udzielenia dotacji w wys. 50000 zł widać, że władze stanowiące gminy miały pełne zaufanie do p. Główki skoro przegłosowały dotację na centralę telefoniczną na tzw. "gębę" (gdyż zmodernizowana centrala działa już od jesieni 2010).

Działania władz miasta Radzymina odbieram jako polityczne - a nie merytoryczne, mające na celu realizację procesu restrukturyzacji przychodni i szpitala według bliżej nieokreślonego scenariusza.
    • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 24.02.11, 08:43
      Nowa Dyrekcja ZOZ w Radzyminie

Zbigniew Kołaczyński Dyrektor
      Bożena Pakuła V-ce Dyrektor

Lista radnych popierających wyżej wymienionych kandydatów;

1. Dąbrowski Paweł
      2. Darka Elżbieta
      3. Radziszewski Tadeusz
      4. Klimek Dariusz
      5. Pałaszewska Krystyna
      6. Bonecka Halina
      7. Stanisławski Włodzimierz
      8. Dyniewicz Małgorzata
      9. Goryszewska Anna
      10. Fabisiak Mirosław

A co z My na to?
      • zkol Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 25.02.11, 00:27
        Oświadczam, że nie brałem udziału w żadnych rozmowach na temat mojego ewentualnego kandydowania na stanowisko dyrektora SPZ ZOZ w Radzyminie.
        Nie mam nic wspólnego z wnioskiem radnych o odwołanie aktualnej dyrektor SPZ ZOZ, zakupem lub przekształceniem w spółkę powyższej placówki.
        Wszystkie osoby posługujące się pomówieniami i oszczerstwami w stosunku do mojej osoby przestrzegam przed odpowiedzialnością karną.
        Lek. Z. Kołaczyński
          • kdobrzyniecki Tajnie zawsze raźniej 25.02.11, 22:12
            Pojawilo sie nagranie z IV Sesji RM.............warto przesłuchać

Na uwagę zasługuje fakt chęci utajnienia wnioskodawców uchwały o odwołanie dyr. Główki i przeprowadzenia TAJNEGO głosowania...

• primavera24 Re: Tajnie zawsze raźniej 25.02.11, 23:24
              Właśnie mieliśmy okazję poznać mechanizm, który pokazuje jak od lat w Radzyminie załatwia się ciepłe posadki krewnym i znajomym królika.

Przy okazji zostaliśmy naocznymi świadkami moralnego rozdziewiczenia radnych-nowicjuszy, którzy w dodatku zrobili z siebie kompletnych idiotów sądząc, że walczą o pozytywne zmiany w przychodni, gdy w rzeczywistości inicjatom tego cyrku chodziło wyłącznie o wsadzenie na stołek zastępcy dyrektora - swojego człowieka (byłej radnej).

To co się udało władzom Radzymina w przypadku p. Lewickiego - wieloletniego dyrektora MZWiK, czyli pożegnanie w stylu angielskim - nie wyszło z p. Główką, gdyż konfliktu interesów nie udało się zachować w tajemnicy przed opinią publiczną

Ponieważ zarzuty radnych wobec p. Główki były bardzo poważne i dotyczą zdarzeń zarówno sprzed wielu lat jak również i ostatniego okresu, należałoby ujawnić wyniki prac organu nadzorczego czyli rady społecznej d/s SPZ ZOZ w Radzyminie (np. protokoły z posiedzeń, interpelacje), w której od wielu lat funkcję przewodniczącego sprawuje burmistrz Zbirniew Piotrowski, a jej wieloletnim członkiem jest p. Paweł Dąbrowski (wiceprzewodniczący RM).

Incydenty, na które powołali się inicjatorzy uchwały o odwołaniu dyrektora SPZ ZOZ, były na tyle poważne, że nie mogły pozostać bez reakcji członków rady społecznej na przestrzeni tak długiego okresu. Wynika z tego, że powinny sie zachować jakieś dokumenty w postaci np. wezwań do usunięcia naruszeń, upomnień, nagan, protokołów itp. które wpłynęły do zarządu SPZ ZOZ (co można stwierdzić zapoznając się z dziennikiem korespondencyjnym).

Należy do końca wyjaśnić czy mamy do czynienia z racjonalnym sprawowaniem nadzoru właścicielskiego nad gminnym zakładem, czy też z PRL'owskimi metodami zbierania haków w celu uprawiania ZAMORDYZMU.

Wracając do wątku tajności głosowań to, bezwzględnie należy wprowadzić w Radzyminie IMIENNY sposób głosowania uchwał, tak aby KAŻDY RADNY mógł być identyfikowany z decyzją jakiej dokonał w odniesieniu do projektu konkretnej uchwały RM, podlegającej głosowaniu na sesji RM.
                • primavera24 Rycerz Krzykalski ... 26.02.11, 00:46
                  https://img253.imageshack.us/img253/8198/krzykeu9.jpg

Oto rycerz Krzykalski,
                  Spójrzcie, co za mina!
                  Zdarzyło się mu kiedyś
                  Złapać Tatarzyna.

Krzyczy: „Hura! To moja
                  Odwaga i męstwo!
                  Wróg w niewoli! Ja górą!
                  Odniosłem zwycięstwo!

Nieustraszony jestem,
                  Więc natarłem zbrojnie!
                  Hura! hura! Jam pierwszy
                  Śmiałek na tej wojnie!

Któż by się mógł porównać
                  Z takim bohaterem?
                  Niech tu sam król przyjedzie
                  Z największym orderem!

Dla mnie wszystkie zaszczyty!
                  Dla mnie cześć i chwała!
                  Złapałem Tatarzyna!
                  Zdobyłem trzy działa!”

Więc krzyczą mu:
                  „Przyprowadź tego Tatarzyna!”
                  A Krzykalski: „Nie mogę,
                  Bo mnie za łeb trzyma!”

Julian Tuwim
                  • klaudiaradzymin Re: Rycerz Krzykalski ... 26.02.11, 10:27
                    Słuchając tego nagrania można wołać o pomstę do nieba.
                    Rozbawiły mnie wypowiedzi Pana Siarny jak to on jeździł z Panem Dąbrowskim i Panią Główką ratować szpital, tylko kto chciał zlikwidować szpital ? Dwóch radzymińskich spiskowców. Wami wszystkim powinien zając się prokurator.
                    Mała podpowiedz dla Pana Siarny : Proszę nauczyć się poprawnej polszczyzny, ponieważ te wypowiedzi są komiczne smile po prostu, w temacie, eee, itdsmile
                    Trzymam kciuki za Panią Dyrektor, jako pierwsza w Radzyminie postawiła się i nie dała załatwić stanowiska po układzie, oby więcej takich ludzi może wtedy w Polsce byłoby lepiej.
                          • czarny-fantom Re: Rycerz Krzykalski ... 27.02.11, 00:19
                            rypioze napisał:
                            > Proponuję tego "niezależnego."
                            rypioze. szkoda mi ciebie. Ty tylko jedno, ale nikt nie reaguje-bo i po co! Przelecial ci ten "niezalezny" twoja milosc? Na kretyńskie szczucie moherowego zwolennika pewnej partii szkoda czasu. Może napiszesz co cię boli i dlaczego ... przedstawisz się, albo spadaj z twoimi uwagami na jakies farum dla moherów i tam rzucaj monetą!
                            • rypioze Re: Rycerz Krzykalski ... 27.02.11, 10:23
                              Przchodzisz "fantomowe bóle"? "Niezależny" przeleciał ale wszystkie koneksje i układziki.Teraz sobie "umyślił",że jak będzie rżnął "niezależnego"to w następnych wyborach zostanie burmistrzem.Nie przesadzaj z tymi inwektywami bo to już niemodne.Popatrz uważniej,co się dzieje bo znów zostaniesz oszukana.Moją intencją było i jest zwrócenie uwagi jakich mamy nauczycieli i czego oni mogą nauczyć radzymińską młodzież.Wiem,że zrobiłem przykrość towarzystwu wzajemnej adoracji,które za to przepraszam.
                        • przedemerytka Re: czerepachem w/g mnie jest - P. D. 26.02.11, 21:22
                          lokalnypatriotaradzymin zapytał
                          > kogo mianujemy w tym gronie Czerepachem?
                          mój typ zdecydowanie P.D. - zachłanność, knucie, intrygowanie, kłamstwa, szczucie, kumoterstwo, nepotyzm, przypisywanie sobie zasług innych osób bądź sprzyjających uwarunkowań, wreszcie zdrada (judaszowe pocałunki), wikłanie radnych (poprzedniej kadencji) w dziwne układziki, konsekwentne działanie wieloletnie na szkodę nie tylko Radzymina, ale i wielu osób, dla których lokalny patrioryzm nie jest słowem obcym (w przeciwieństwie do P.D.), a którzy niejednokrotnie "obrywali" (ode mnie też) za całokształt działalności "apostoła" .

w odniesieniu do tematu - próby obsadzenia byłej radnej Pakuły w radzymińskiej Przychodni znalazłam ciekawy urywek mojego wpisu z ubiegłego roku dotyczącego szczobrodliwości P.D oraz P Pakuły (na podstawie wywiadu w Kurierze W, oraz sesji RM)
                          NIECH ZWYCIĘŻA MĄDROŚĆ Panie Pawle !
                          Autor: przedemerytka 26.05.10, 02:06
                          ...radny Dabrowski rozumie inaczej. Swoim myśleniem zdążył już zarazić młodą radną Panią
                          Pakułę, która chętnie wesprze środkami budżetowymi nie radzącą
                          sobie spółkę zoo. Jak Pani Pakuła zamierza zatem ocenić
                          odpowiedzialność za pieniądze podatników i celowość działań spółki.

• lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 07.09.11, 14:48
          zkol napisał:

STRASZNA SPRAWA

> Oświadczam, że nie brałem udziału w żadnych rozmowach na temat mojego ewentualn
          > ego kandydowania na stanowisko dyrektora SPZ ZOZ w Radzyminie.
          > Nie mam nic wspólnego z wnioskiem radnych o odwołanie aktualnej dyrektor SPZ ZO
          > Z, zakupem lub przekształceniem w spółkę powyższej placówki.
          > Wszystkie osoby posługujące się pomówieniami i oszczerstwami w stosunku do mo
          > jej osoby przestrzegam przed odpowiedzialnością karną.
          > Lek. Z. Kołaczyński
    • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 26.02.11, 21:05
      Widzę, że klakierzy p. Główki są wszędzie i by zachować swoje marne posady gotowi sa zrobić wszystko. Nawet być traktowanym jak...

Po piersze, faktem oczywistym dla każdego jest, że ZOZ jest fatalnie, ba - koszmarnie zarządzany, nawet jak weźmiemy pod uwagę, że jest to placówka państwowa.
      Ja rozumiem, że radni i ich rodziny zawsze mają "numerki" i dostają się do lekarza kiedy chcą.
      Niestety zwykli mieszkańcy Radzymina do tego kołchozu łatwego dostępu nie mają. Nie mówię o sobie, bo odkąd raz mnie odesłali z kwitkiem moja noga tam nie postanęła. Mówię o matkach z dziećmi z 40 stopniami gorączki.

Każdy, nawet jeśli będzie to znajomek kogoś z obecnej władzy, będzie lepszy od p. Główki, która traktuje ZOZ jak prywatny folwark. Albo gorzej. Czy zauważyliście jaki poziom kultury osobistej posiada ta pani?

Zgadzam się, że tzw. rada społeczna ZOZ, jako organ kontrolny była i jest ciałem fikcyjnym. Potwierdza to fakt, że wszystkie jego obrady czy uchwały są tajne. Dlaczego? Jak perfidnym trzeba być, żeby ukrywać przed podatnikiem takie rzeczy? Przecież do cholery my płacimy za ten bu..el! Wszystko powinno być na stronie www Radzymina! Łącznie ze słynnymi karami jakie ZOZ płacił (i być może nadal płaci, ale tego nie wiemy niestety) NFZ (setki tysięcy).

Primavera24 pisze: "czy mamy do czynienia z racjonalnym sprawowaniem nadzoru właścicielskiego nad gminnym zakładem, czy też z PRL'owskimi metodami zbierania haków w celu uprawiania ZAMORDYZMU".

Być może istnieje osoba, która mogłaby pełnić funkcję dyrektora ZOZu gorzej niż dr Główka, ale ja takiej nie znam. Bo takiej chyba nie ma.

Im szybciej ją wywalą, tym dla nas wszystkich, uczciwych ludzi lepiej.
    • dobranocka-1 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 26.02.11, 22:11
      odsłuchałem protokół z sesji i jestem zdruzgotany spsobem załatwienia spraw w naszej gminie.
      To co się odbyło i ewentyalnie miało odbyć (głosowanie nad uchwałą ) to tak naprawdę sąd kapturowy nad dyrektorką zozu. Bardzo zaciekawił mnie fakt iz głosowanie nad odwołaniem dyrektora miało się odbyć zgodnie z wnioskiem 10 radnych w sposób tajny.Pani przewodnicząca , co Pani na to? . Z pani spsobu prowadzenia sesji bardzo chaotycznego i nerwowego można było wysnuć wniosek że w taki spsób to głosowanie by się odbyło. A, gzie Pani znajomość przepisów i statutu? Przecież takim głosowaniem wprowadziłaby Pani w błąd wszystkich radnych.Myślę,że radna Bonecka ma rację mówiąc o przepisach prawa a raczej o braku ich znajomości w gminie Radzymin.
      Głosowanie tajne może odbyć się tylko wtedy gdy konkretny przepis ustawy na to zezwała.
      np. wybór przewodniczącego rady. Nie ma przepisu który by pozwalał na głosowanie tajne przy powołaniu czy odwołaniu dyrektora zoz-u. i nic tu nie mają do rzeczy chęci radnych.A swoją drogą to zabawne że radni podpisują wniosek , i nie chcą aby ujawniać ich nazwiska
      • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 26.02.11, 23:03
        Nie podają nazwisk, bo już myślą o następnej kadencji Ci tchórze. Odsłuchałem to nagranie. Przecież Oni chcieli to załatwić bez informowania zainteresowanej. Miejmy nadzieję, że od teraz będziemy znać tych bohaterów pseudo zmian. A ja myślę, że posuną się bardzo daleko, aby dopiąć swego. Brawa dla dwóch mądrych wypowiedzi. P.Brodziaka i P. Jędrasika. do kilku osób dotarło co nieco. Nie wiem co miała znaczyć wypowiedż radnej Pałaszewskiej "A Pan Siarna był, nie był pijany". I w tym momencie nieudolna Przewodnicząca szybko zamknęła sesję. I nie dowiedzieliśmy się od radnej Pałaszewskiej czy był, czy nie był pijany". Proponuję P.Siarnie kursy czytania ze zrozumieniem tekstu. W nagraniu słychać, że ma z tym duży problem.
            • primavera24 Radzymińskie DEJA VU 27.02.11, 01:24
              Obecny incydent to nie jedyny przypadek ZAMORDYZMu, który ma mijejsce w Radzyminie. Ten poprzedni praktycznie przeszedł bez echa.

"... na mocy zmiany przepisów należało miejskie przedsiębiorstwo BK) przekształcić w spółkę. Ku zaskoczeniu wielu, burmistrz nawet nie zaproponował rządzącemu dyrektorowi stanowiska prezesa. Mówił o mającej powstać spółce, że potrzebny jest menedżer, nie specjalista. I tak też się stało. Decyzja wreszcie zapadła, prezesem wybrano pracownika urzędu (wciąż pozostającego na bezpłatnym urlopie), który dotychczas zajmował się przygotowywaniem wniosków unijnych."

www.wiesci.com.pl/?f=xml/200929.xml&p=1
          • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 27.02.11, 08:54
            lokalnypatriotaradzymin napisała:

> Radzymińskie Wilkowyje. Na Czerepacha typuję właśnie tego, co "był, czy nie był
            > pijany" Super.

cóż, być może ,że tak jest, "bo kto z kim przestaje takim się staje" i właściwie trudno rozstrzygnąć czy pierwsze było "jajo czy kura" i jak widac "klonowanie" - to bardzo niebezpieczny proces czego przykładem jest była radna Pakuła.
            Radzyminiacy muszą wydać "walkę klonom"
    • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 27.02.11, 10:52
      Trzeba oddzielić tu dwie rzeczy. Jedna to tchórzostwo radnych, którzy nie chcieli jasno i klarownie bez żadnych niedomówień powiedzieć, że p. Główkę trzeba wywalić i już.
      Druga to to, czy pani Little Head na to zasługuje czy nie.

Każdy kto jest zdrowy na umyśle i nie jest pracownikiem ZOZu lub jego rodziną - wie, że ta pani musi odejść. Bo nie ma żadnych kwalifikacji, przede wszystkim moralnych, do kierowania przychodnią zdrowia.

Ktoś tu napisał, że na radzie miał miejsce "sąd kapturowy" nad dyrektorką G.
      Powinno zwolnić się ją w majestacie prawa, bez żadnych ceregieli. Powodów są tysiące. Tylko, jak ktoś słusznie dostrzegł, radni "zauwazyli" je dopiero teraz, gdy każdy przedszkolak w Radzyminie wie o tym od lat.

Jak ktoś się nie sprawdza jako pracownik to się go wywala na mordę. Takie jest święte prawo pracodawcy. I radni powinni z niego skorzystać i martwić się o dobro mieszkańców, a nie swojej rodziny, aby zawsze miała "numerki".

P.S. Głosy frustracji po zwolnieniu p. Lewickiego należą chyba do takich samych sługusów tego pana, co głosy obrony p. Little Head.
      Jakim karłem moralnym trzeba być i nie posiadać za grosz honoru, aby bronić takich ludzi!
      Człowieku, jak gdzieś cię nie chcą, to się z godnością odchodzi, a nie użala przed całym światem...

P.S. 2. Podobno jak pani G. poczuła smród przy d... to w ostatnich dniach znalazło się duużo numerków i znam szczęśliwca, któremu udało się dostać do lekarza. Poważnie! Czy to nie cud pod Radzyminem?
      • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 27.02.11, 17:41
        A ja jestem pewna ,że ten cud ma nierozerlwalny związek wraz z odejściem byłej v-ce dyrektor tej placówki, bowiem do tego zadania między innymi została powołana.
        Po przykrych doświadczeniach P Główki z poprzednim jej zastępcą, przez pewien czas nie było zastępcy, bowiem pewnie już miała uraz szkodliwego działania zastępcy na destrukcję jednostki.
        Wówczas stawiano jej zarzuty między innymi, że nie ma zastępcy, że nie można często "złapać" Dyrektora, bo stale jej nie ma, co po części było prawdą, bo żeby placówka funkcjonowała i realizowała zadania potrzebne były pieniądze, kontrakty, sprzęty; czym zajmowała się się właśnie Pani E. Główka. Zrozumiała, że musi jednak przyjąć zastępcę, by podczas jej nieobecności placówka funkcjonowała najlepiej jak potrafi, by personel miał szefa na miejscu w potrzebie danej chwili czy rozwiązania trudnych sytuacji, by szef egzekwował realizację zadań od pracowników którzy byli zatrudnieni, wreszcie do bieżącego usprawniania pracy przede wszystkim z korzyścią dla pacjenta.
        I przez jakiś czas tak to funkcjonowało - były telefoniczne zapisy, recepty na stałe leki można było bez problemu załatwić w rejestracji z późniejszm odbiorem, nie było przerostu personelu pomocniczego, w rejestracji panie się zmieniły i były przychylne pacjentowi, mało tego, panie, które wcześniej walczyły z dyr Główką po przeniesieniu do rejestracji dzieci również stały się kontaktowe i przyjemne. Kiedyś więcej bywałam w przychodni więc widziałam te wszystkie zmiany. Z zastępcą dyrektora miałam dość dobry i bliski kontakt, bowiem swego czasu wspólnie z nią pomagałam przygotować uroczystość Nadania Sztandaru Centrum im Bitwy Warszawskiej.
        W tym kilkuletnim okresie Dyrektor Główka przez cały czas rozwijała placówkę, sprowadzała coraz więcej specjalistów, remontowała i rozbudowywała szpital, negocjowała kontrakty. W czasie kiedy ogólnie w kraju cała służba zdowia podupadała, następowałay braki kadrowe personelu medycznego u nas przy dość skąpym zapleczu lokalowym (brak rozbudowy niszczejącego skrzydła, ale do tego środków finansowych w żaden sposób nie mogła pozyskać, chociaż jak wspominał radny Dąbrowski w Kurierze Wyszkowskim w 2010r. marzyła mu się porodówka właśnie w niszczejącym skrzydle) było coraz więcej specjalistów, a istniejące gabinety wykorzystane do maksimum.
        Co zatem zdarzyło się przez te kilka lat?, że przy tej samej obsadzie dyrektorskiej nagle prozaiczne sprawy jak zapisy telefoniczne do lekarza, czy wypisanie recepty na leki powtarzające się, zaczęły być barierą nie do pokonania i kto tak naprawdę za ten bałagan winien ponieść odpowiedzialność, czy osoba Pani Główki, która swoje zadania wykonywała najlepiej jak potrafiła wyrywając niejako z różnych źródeł środki finansowe na rozwój placowek i oraz na zadania bieżące, czy osoba zastępcy Dyrektora, która została zatrudniona w celu stania na straży pilnowania porządku, by placówka funkcjonowała zgodnie ze stawianymi jej zadaniami w czasie kiedy szef placówki walczy o jej byt.
        Jeszcze moje osobiste spostrzeżenie - dlaczgo tak diametralnie zmieniła sie postawa Pani Renaty zastępcy Dyrektora, która od jakiegoś czasu uciekała przede mną i (bardzo rzadko), ale zdarzało mi się potrzebować pomocy, ktorej o dziwo nie potrafiła mi udzielić jako v-ce dyrektor tejże placówki, a może to miało związek z częstym przebywaniem tam z-cy przewodniczacego RM P. Dąbrowskiego. Nie bywałam w ubiegłym roku często w przychodni, ale dziwnym zbiegiem okoliczności prawie zawsze kiedy tam byłam, natykałam się tam właśnie na niego.
        Nie dziwię się że Pani E.G. chce starannie dobrać swego zastępcę, a nie chce zaakceptować podrzucenie "kukułczego jaja" - bo tak naprawdę jest to w interesie nas wszystkich mieszkańcow tego miasta, pracowników też. I zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie bo taka osoba musiałaby być niezwykłej odwagi, by nie dać się zastraszyć czy kupić.

a tutaj link do ciekawej lektury szczególnie dla nowych radnych i przypomnienie dla starych-nowych. HISTORIA KOŁEM SIĘ ZATOCZY ?
        forum.gazeta.pl/forum/w,14936,20598821,,PILNE_NASZ_ZOZ_PRZYCHODNIA_I_SZPITAL_.html?s=1&v=2
    • black_izi_81 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 27.02.11, 19:22
      Bardzo ciekawy temat ostatniego tygodnia.

Zmiany zawsze są dobre pod warunkiem że są na lepsze a nie na gorsze. Jakiś czas temu obecna Dyrektor spoczęła na laurach i przestałą angażować się w rozwój przychodni i szpitala.

Jednak jeśli są plany zmiany to powinny one nastąpić zgodnie z prawem i na podstawie dowodów, a nie kaprysów obecnych radnych.

Historia jednego z twórców tego odwołania:
      1. Żona jest Dyrektorem w Radzymińskim Przedszkolu Państwowym, warto pamiętać, że wcześniejsza Dyrektor też w dziwny sposób przegnała się ze swoim stanowiskiem,
      2. Córka jest Dyrektorem Biblioteki w Radzyminie, dzięki czemu Orkiestra Dęta która podlega pod Dyrektorkę Biblioteki otrzymuje z Gminy Radzymin 110 tyś rocznie na swoją działalność, warto zaznaczyć iż jest to kwota na 24 osoby.
      3. Sam zainteresowany zatrudniony jest w jednym z największych szpitali psychiatrycznych w Rasztowie. Sam personel nie wie na jakim stanowisku zatrudniony jest "zainteresowany" jednak na liście obecności i płac widnieje. Nawet z niedawno zdobytą maturą, można dochrapać się w niezłej posadki.

....i jak tu nie wierzyć w handel stołkami
      • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 27.02.11, 20:48
        black_izi_81 napisała
        > 1. Żona jest Dyrektorem w Radzymińskim Przedszkolu Państwowym, warto pamiętać,
        > że wcześniejsza Dyrektor też w dziwny sposób przegnała się ze swoim stanowiskie
        > m,
        ten pierwszy punkt nie jest prawdą, ponieważ owszem żona pracuje w tym przedszolu ale prawdopodobnie w kuchni lub obsłudze, natomist dyrektorem przedszkola jest dawna Dyrektor Przedszkola ze Strugi (najpierw była tam przedszkolanką)
        natomist pozostałe dwa punkty są zgodne z prawdą.
        Sprawdzaj informacje które zamieszczasz lub zaznacz , że nie jesteś pewien co do prawdziwości danego faktu
    • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 28.02.11, 19:57
      Odsłuchałem sobie nagranie z sesji, i takiego natłoku nielogicznych wypowiedzi dawno nie słyszałem.

P. radny Wnuk mówił np.:

Być może z częścią zarzutów się zgodzę, na pewno, ale czy taki stan rzeczy trwał przez ostatni miesiąc, dwa, czy taki stan rzeczy był dłużej, dlaczego my w tym momencie akurat, mówimy o tym []złocie[niewyraźnie]. Jeżeli taki stan rzeczy był wcześniej, były takie uwagi, skargi, dlaczego nie poruszyliśmy tego tematu rok temu, pół roku temu, dwa lata temu

No właśnie dlaczego, skoro wszyscy łącznie z panem, przewodniczącym rady o tym wiedzieli???

skoro działała cały czas rada społeczna ZOZ, nad którą nadzór miał p. burmistrz, przedstawiciel wojewody. My nic o tym nie wiedzieliśmy. Czy wcześniej nie warto by nas powiadomić o tym, powiedzieć głośno, żeby radni z poprzedniej kadencji i z tej kadencji wiedzieli o tych niedociągnięciach, nieścisłościach, przekroczeniach kompetencji i tych wszystkich uwag, które tu usłyszeliśmy. Ja podzielam niektóre uwagi, ale zostaliśmy zaskoczeni, przynajmniej ja, zostałem w tym momencie zaskoczony tą uchwałą, tym wnioskiem, tymi podpisami.

Zauważcie ilość sprzeczności w tej wypowiedzi!
      P. Wnuk z jednej strony "z częścią zarzutów się zgadza", ale za sekundę mówi, że "My nic o tym nie wiedzieliśmy". To jak może się zgadzać z zarzutami, skoro nic o nich nie wiedział?

Oczywiście wiedział, tylko za poprzednich kadencji polityka w kwestii dr Główki była mniej więcej taka: "morda w kubeł i cieszyć się, że rodzina ma zawsze numerki." Jak twierdzili niektórzy radni cytuję dosłownie:
      "korzystam z usług ZOZ z całą rodziną i jestem bardzo zadowolony!!!

Najlepsza zaś jest odpowiedź radnego Jankowskiego na wypowiedź p. Wnuka:

Ja oczywiście w pełni podzielam kolegę Czarka, ponieważ my już tutaj jesteśmy trzecią kadencję. I o takich niejasnościach, niedociągnięciach WIEDZIELIŚMY my, obecni tu wszyscy radni poprzedniej kadencji. I co robiliśmy? Gdzie była rada ZOZu? Gdzie była rada ZOZu, gdzie był p. burmistrz?
      Nagle dzisiaj powstał ogromny problem, bo co, komuś się nie podoba, że komuś chcemy stworzyć nowe stanowisko pracy? (oklaski)

Biedak myślał, że pomoże p. Wnukowi a tymczasem przyznał otwarcie, że WSZYSCY wiedzieli o tym co się dzieje w ZOZ, ale nic z tym nie robili.

P. burmistrz Piotrowski odpowiedział radnemu Wnukowi, który niby nic o sytuacji w ZOZie do tej sesji nie wiedział, że "był jednym z lepiej poinformowanych radnych na przestrzeni czasu o sytuacji z ZOZie". Co więcej, przytoczył słowa p. Wnuka, który miał stwierdzić kiedyś, że "więcej dowiaduje się z prasy niż z rady miejskiej".
      Zauważcie tę gigantyczną niedorzeczność! Przewodniczący Rady Miejskiej nie jest w stanie wyegzekwować wiedzy, którą ma każdy przedszkolak o tym, że ZOZ nie działa. Tzn. działa, ale jak raczyli przypomnieć radni, dla nich i ich rodzin...

Teraz ktoś chcę przeciąć ten ropiejący wrzód jakim jest sytuacja w ZOZie. Pobudki po temu być może i są niskie, jak twierdzi sama p. Główka. Ale efekt dla mieszkańców może być tylko lepszy. A skoro p. Główka jest tak dobrym menagerem, to po wyleceniu na bruk na pewno otworzy swój własny prywatny ZOZ i odniesie sukces.
    • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 28.02.11, 20:19
      Przedemerytka próbuje zwalić winę na fatalne działanie ZOZu na zastępczynie p. Główki lub ich brak. Jest to oczywiście odwracanie kota ogonem.
      To dyrektor odpowiada tak za swojego zastępcę lub jego brak, jak za cały ZOZ.

Że p. Główka miała niby tyle zajęć, że jej czasu nie starczało?

To niech ten kto wie, napisze tutaj gdzie i w jakich godzinach pracuje ona w innych placówkach m. in. z tego co ktoś kiedyś pisał w szpitalu praskim. Czy przypadkiem nie w godzinach, w których powinna siedzieć na siedzeniu w ZOZie?

Nie chcę mi się sprawdzać, ale założę się, że są na tym forum ludzie dobrze poinformowani, więc niech napiszą coś o tym z łaski swojej.
      • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 28.02.11, 22:17
        radzyminiak.eu napisał:

> Przedemerytka próbuje zwalić winę na fatalne działanie ZOZu na zastępczynie p.
        > Główki lub ich brak. Jest to oczywiście odwracanie kota ogonem.
        > To dyrektor odpowiada tak za swojego zastępcę lub jego brak, jak za cały ZOZ.
        >
        > Że p. Główka miała niby tyle zajęć, że jej czasu nie starczało?

Nie próbuję zwalić całej winy, bo owszem to dyrektor odpowiada za całość firmy i na pewno Pani Główka teraz zdaje sobie sprawę z tego, że za bardzo odpuściła kontrolowanie ludzi (innymi słowy zaufała za bardzo) niestety zasada ograniczonego zaufania winna przyświecać nam wszystkim. Kto nie pilnuje swego - to traci.
        Dlatego też, osoba, która miałaby ją zastępować w czasie jej nieobecności winna być przez nią zaakceptowana, bo za nią odpowiada .
        W swoim poście wykazałam, ze nie najlepiej działo się w ZOZ. Jednocześnie wskazywałam na okoliczności łagodzące niedopatrzenia czy niedopilnowania samej Pani dyrektor.
        Nie da się robić wszystkiego.
        Swoją drogą dwoje radnych (jedna to pracownik ZOZ) a drugi zastępca Przewodniczacego Rady jednocześnie będący w Komisji zdrowia bardzo często obecny w ZOZ, przyglądali się tylko jak cierpią chorzy, to gdzie jego posłannictwo o ktorym wspomina w artykułach jak on to ludziom potrzebujacym pomaga w myśl "idź Pawle i czyń ..."

> To niech ten kto wie, napisze tutaj gdzie i w jakich godzinach pracuje ona w in
        > nych placówkach m. in. z tego co ktoś kiedyś pisał w szpitalu praskim. Czy przy
        > padkiem nie w godzinach, w których powinna siedzieć na siedzeniu w ZOZie?

bardzo proszę Pani doktor Głowka w Szpitaku Praskim ma dyżury w SOBOTY od godz 9.00 do nie pamiętam której (12-to lub 24-ro godzinne) - tak więc pudło nasz ZOZ w soboty nie pracuje. Informację tę uzyskałam bezposrednio w Szpitalu Praskim bowiem byłam tam osobiście w prywatnej sprawie bliskiej mi osoby zamieszkałej w Warszawie

> Nie chcę mi się sprawdzać, ale założę się, że są na tym forum ludzie dobrze poi
        > nformowani, więc niech napiszą coś o tym z łaski swojej.

Mozesz sprawdzić to Ty i każdy zainteresowany. Izba przyjęć udzieliła mi informacji na jakim oddziale doktor Główka pełni dyżury, a tam odpowiedzieli kiedy i w jakich godzinach.

• benia17 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 12:25
      szkoda tracić czas na dyskusje, w powiecie wołomińskim rozpoczęła się czystka personalna- dyrektorzy MOKu,u etc, szykuja sie kolejne zmiany- to wszystko polityka i nie ma nic wspólnego z merytoryką. W Radzyminie pan burmistrz Piotrowski po skończonej kadencji nie bedzie dalej kandydować więc musi poustawiać swoich ludzi wszedzie gdzie sie da. NA FORUM SĄ ZWOLENNICY I PRZECIWNICY DYREKCJI zozU, PRZEZUCAJA SIE ARGUMENTAMI- JAŁOWA DYSKUSJA. Nie ważne sa osiagniecia na tyle ile to było mozliwe. wszyscy wiedzą jaka jest słuzba zdrowia w Polsce, ale radzymiński ZOZ bardzo dobrze funkcjonuje w naszej szarej polskiej rzeczywistości. Włodarze miasta myślą że ośrodek zdrowia musi być do ich wyłącznej dyspozycji, wystarczy przyjśc do przychodni i powiedziec radny jestem i wszystko jasne. Im nie chodzi o pacjentów, dbaja o swoje własne 4litery.
      • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 14:42
        benia17 napisała:
        >W Radzyminie pan burmistrz Piotrowski po skończonej kadencji nie bedzie dalej >kandydować więc musi poustawiać swoich ludzi wszedzie gdzie sie da.

Człowiekiem Piotrowskiego radna Pakuła? - bzdury, zobacz na PKW wybory 2010 w jakiego komitetu startowała, zresztą na pewne zachowania mam wyczulony słuch i nie tylko słuch. Niejednokrotnie słyszałam w budynku UMIGU jej rażący (zbytnia poufałość) sposób zwracania się bądź co bądź do v-ce Burmistrza per Andrzej, a nie bywałam tam na spotkaniach towarzyskich gdzie taki spsób komunikowania się jest ok. Dla mnie to brak klasy, wszak na forum czy spotkaniach może to być Piotrowski, Zbyszek , Siarna czy Andrzej - w urzędzie dla wszystkich Pan Burmistrz, Pan V-ce Burmistrz...(w szczególności kiedy nie są sami swoi)
        • koko1235 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 14:50
          Piotrowski gra z tymi, z którymi może coś ugrać. Miał być zmieniony regulamin organizacyjny i 2 radnych, którzy startowali z komitetu burmistrza miało być zastępcami, ale ten komitet nie zdołałby uzyskać większości w radzie tak więc z kandydatów na zastępców zostali opozycją.
        • benia17 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 15:06
          niby inny komitet, niby się kłócą, niby niby- na pokaz, a w istocie to jedna klika. Business is business. Ta na marginesie czy pani Pakuła spełnia wymagania formalne stawiane kandydatowi na dyr jednostki zdrowia publicznego? Nie zmieniam zdania- to wszystko polityczne zagrywki i pchanie się do koryta.
    • koko1235 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 14:47
      Na sesji przedstawiono pani G. szereg zarzutów (chyba 14). Zastanawiam się czy te zarzuty mogą stanowić podstawę odwołania jej przez radę.
      Czy któryś z prawników obecnych na forum mógł by rozwiać moje wątpliwości:
      1. Czy rada jest pracodawcą zatrudniającym dyrektora ZOZ władnym do jego zwolnienia ?
      2. Czy podstawą ukarania może być przewinienie popełnione kilka czy kilkanaście miesięcy temu, o którym wiedzieli wszyscy ?
      3.Jakie są zasady ogłaszania konkursów na stanowiska urzędnicze i kto może zasiadać w komisjach konkursowych?
      4.Czy przystąpienia gminy Radzymin do programu " Decydujemy razem " może spowodować bardziej przejrzyste działania włodarzy naszej gminy?
      Kilkanaście lat temu burmistrz (Jan Wnuk) odwołał skarbnika gminy na polecenia radnych i wtedy wydawało mi się to dziwne i niezgodne z prawem. Czy teraz wracają czasy "teraz k...a my".
      • benia17 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 15:20
        Ad 1. Nie jest pracodawcą- uprawnienia pracodawcy ma burmistrz i tylko on kreuje polityke kadrową w jednostkach podległych.
        Ad2. Jakie przewinienie? jesli chcesz psa uderzyć kij zawsze się znajdzie. Ani burmistrz ani rada nie może orzekać o czyimś przewinieniu- czy są jakieś zarzuty wobec dyrektor? czy np audytor wykazał np niegospodarność etc, czy sąd wydał wyrok?
        Na miejscu dyrektor ZOZ sama złożyłabym rezygnację, nie warto się z koniem kopać. Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Niech przyjdzie ktos lepszy, zlikwiduje kolejki, zwiększy ilość specjalistów zmodernizuje szpital- sprawi ZOZ kraina mlekiem i miodem płynącą. Niech się zderzy z NFZ. Jak tu zarządzać tą fabryką będąc kopanym ze wszystkich stron, użerając sie z NFZetem i słysząc ciągłe narzekania. A pracownicy ZOZ przekonają się na własnej skórze co stracili i jeszcze pomnik dyrektor postawia. Pani dyrektor , nie warto sie z koniem kopać.
      • mszewczyk75 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 15:21
        koko1235"Czy któryś z prawników obecnych na forum mógł by rozwiać moje wątpliwości:
        1. Czy rada jest pracodawcą zatrudniającym dyrektora ZOZ władnym do jego zwolnienia ?"

prawnikiem, nie jestem ... ale akty prawne regulujące powstanie i działalność SPZ ZOZ Radzymin, są wymienione na poniższej stronie internetowej

www.spzzoz-radzymin.pl/index.php/pol/Zaklad/Postawy-prawne
    • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 19:09
      Przedemerytka przypomina na moją prośbę, że dr Główka przyjmuje np. w szpitalu praskim w soboty od godz. 9.00.

No tak, jak mogłem o tym zapomnieć. Przecież to właśnie na ten dyżur jechała SŁUŻBOWYM samochodem naszego ZOZu, za nasze pieniądze, gdy zdarzył się ten skandaliczny i smutny w skutkach dla dziewczynki wypadek...

www.wiesci.com.pl/?f=xml/200948.xml&p=4
          • radzyminiak.eu Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 01.03.11, 21:18
            Tutaj na własne oczy widzicie, jak zwyrodniali moralnie sa obrońcy dr Główki, którzy życzą innym wypadku, byle tylko nie wyciągali na światło dzienne niewygodnych faktów.

Czy ja napisałem, że wypadek nie może się zdarzyć? Owszem może. Ja jednak piję do tego, w jakich okolicznościach do niego doszło. I jaka była później reakcja...

Piszesz dalej chamie, bo inaczej nie nazwę kogoś, kto życzy mi wypadku, że "Ja już miałem dwa, ale żyję, może po to, żeby Ci móc odpisać durniu."

Gdy to przeczytałem, przypomniało mi się od razu przysłowie: "złego diabli nie biorą".
            Mam jednak nadzieję, że nie jesteś zły, tylko chwilowo upadłeś zauroczony niebywałym wdziękiem i urokiem osobistym Wielce Szanownej Pani Dyrektor E. Główki.
            • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 02.03.11, 11:41
              Czyli już wiesz, że wypadek nie jest przewidywalny. Brawo. Gratuluję polotu. Przypomnę się jak odwołają dyrektor. Wczoraj słyszłeś o zamachu na nocną i świąteczną pomoc medyczną w całym kraju. Czy też nie? To zapytaj Premiera bo żaden dyrektor zoz ani w Radzyminie ani w całym kraju Ci jej nie udzieli. A jak zdarzy się wypadek w niedziele i święta to co???????????
              Odwołamy wszystkich dyrektorów ZoZ w Polsce. Zgoda????????????????????????????????????????
              Nie jesteś zbyt lotny. Nie rozumiesz podstawowych zadań Państwa, które władza ma w dupie. Oni muszą się nahapać, bo to tylko cztery lata, a dalej co? Jak ich nie wybierzemy? Koniec puszenia się. Pozdrawiam. Nie gniewaj się za ten wypadek. Zycie jest okrutne. Scenariusze pisze nam nieoczekiwane, czasem szczęśliwe czasem nie. I nie podciągaj tego pod obronę konkretnej osoby. Tu chodzi o formę. A podoba Ci się taka forma działań??????????????
    • firstkasia123 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 01:29
      W 2009 roku ZOZ jako placówka medyczna otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na informatyzację przychodni i szpitala. Dzięki przyznanym środkom finansowym, placówka miała być wyposażona w najnowszą centralę telefoniczną, program do rejestracji wizyt lekarskich przez Internet oraz czytniki do wyświetlania informacji o świadczeniach medycznych. Jednak mimo przyznanej dotacji, Dyrekcja musiała odmówić realizacji zadania, gdyż Urząd oraz Organ założycielki nie zabezpieczył środków finansowych na wkład własny.

Kto za to odpowiada?
      • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 03:47
        firstkasia123 napisała:
        > W 2009 roku ZOZ jako placówka medyczna otrzymała dofinansowanie ze środków unij
        > nych na informatyzację przychodni i szpitala. Dzięki przyznanym środkom finanso
        > wym, placówka miała być wyposażona w najnowszą centralę telefoniczną, program d
        > o rejestracji wizyt lekarskich przez Internet oraz czytniki do wyświetlania inf
        > ormacji o świadczeniach medycznych. Jednak mimo przyznanej dotacji, Dyrekcja mu
        > siała odmówić realizacji zadania, gdyż Urząd oraz Organ założycielki nie zabezp
        > ieczył środków finansowych na wkład własny.
        >
        > Kto za to odpowiada?

Moim zdaniem "grupa trzymająca władze", bowiem bała się kontroli unijnych w przypadku gdyby dofinansowanie zostało zrealizowane i nie bardzo można byłoby sobie prywatę uskuteczniać, a poza tym trudniej byłoby przygotować "zarzuty" dyrektorowi ZOZ odnośnie rejestracji wizyt lekarskich, czy informacji o świadczeniach medycznych.
        • benia17 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 10:08
          podoba mi się ta dyrektor, widać ze babka ma kręgosłup , potrafi postawić się "królikowi" i jego przyjaciołom z Rady mimo że prawdopodobnie z tego powodu straci stanowisko. Dzisiaj to rzadkość. Wydaje mi się że jej dni są policzone, pan wiceburmistrz Siarna nie spieszył się z rezygnacja z zasiadania w Radzie Powiatu- nie mozna łączyc funkcji radnego ze stanowiskiem wiceburmistrza. Nie śpieszno mu ponieważ jego "ociąganie" sie z rezygnacją ma na celu pewnie opóźnienie powołania pani dyrektor do Rady Powiatu ( wchodzi na jego miejsce) i wywalenie jej z ZOZu nim zostanie Radną Powiatu.
          Panowie burmistrzowie, wielce szanowni radni- rzygać się chce.
          • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 10:40
            benia17 napisała:

> podoba mi się ta dyrektor, widać ze babka ma kręgosłup

ja bym poszła dalej...ma babka przysłowiowe "jaja" , których najwyraźniej brakuje Siarnie smile
            Zresztą ponad cztery lata temu była dokładnie tak sama sytuacja którą piętnowałam w swoich postach i zaraz tam zajrzę, bo nie wiem czy to przypaedkiem nie sa 3-m-ce (sprawdze nie będę kombinować)
            • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 10:44
              przedemerytka napisała:

> benia17 napisała:
              >
              > > podoba mi się ta dyrektor, widać ze babka ma kręgosłup
              >
              > ja bym poszła dalej...ma babka przysłowiowe "jaja" , których najwyraźniej braku
              > je Siarnie smile
              > Zresztą ponad cztery lata temu była dokładnie tak sama sytuacja którą piętnował
              > am w swoich postach i zaraz tam zajrzę, bo nie wiem czy to przypaedkiem nie sa
              > 3-m-ce (sprawdze nie będę kombinować)

jeszcze dodam, że konie się przeciez chyba kastruje, żeby się nie ganiały?
            • przedemerytka Re: ALE JAJA JAK BERETY 03.03.11, 11:27
              oczywiście ludzka pamięć jest zawodna - to nie 3 miesiace a 7 dni
              Siarna dziś pojechał na sesję powiatową? ciekawe co wywalczy .
              JEGO MANDAT RADNEGO POWIATOWEGO WYGASŁ i nici z diety hi hi może dostanie ją radna powiatowa E.Główka - pracuje
                • yu613 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 03.03.11, 19:59
                  Jak się chce na kogoś coś znaleźć, to zawsze się znajdzie. Więc jak pewnemu panu zależy na tym (wiemy o kogo chodzi), a inni swojego rozumu nie mają, to steruje jak chce. A to co napisał p. Chrzanowski w swoim artykule to święta prawda. Zastanawiam się tylko kiedy? I kto w końcu zrobi z Tym porządek? A jeżeli chodzi o zmianę na stanowisku dyrektora, to jeden na pewno powinien odejść, ale nie p. Główka.
                  • acha2805 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 01:32
                    Raczej Rządza straciła prezesa, boisko i szatnię.

Prezes z kolei zyskał obrońców... Pan S. i Pani P. wrogów. I w naszej mieścince znów coś się dzieje. Może Pan S. i Pani P. wychodzą z założenia, że nie ważne jak mówią, byle by mówili o nich?

Wracając do tematu odwołania Pani G. - to wielka szkoda, że dopiero teraz się ogarnęła, bo wcześniej Pan D. przychodził do przychodni prowadzony przez jakąś pielęgniarkę, bez kolejki. Podczas gdy inni pacjenci musieli cierpliwie czekać na swoją kolejkę.

Boże widzisz i nie grzmisz?! O ludzie, z tego dobrobytu to się niektórym w d..pach poprzewracało.
                    • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 08:42
                      acha2805 napisał:

> Raczej Rządza straciła prezesa, boisko i szatnię.
                      >
                      > Prezes z kolei zyskał obrońców...

To są fakty - jednak prezes powinien pamiętać na przyszłość, że obrońców nie zyskuje się obligatoryjnie, lecz trzeba sobie na to zapracować swoją postawą w danej sprawie

>Pan S. i Pani P. wrogów.

odnośnie ich zachowania w tym konkretnym przypadku - na pewno tak, ale znowu nie obligatoryjnie, bowiem wolna wola daje człowiekowi możliwość dokonywania wyborów między dobrem a złem - na poprawę - nigdy nie jest za późno.

>I w naszej mieścince
                      > znów coś się dzieje.

Historia Radzymina dość wyraźnie pokazuje, iż jest to miejsce w jakiś zagadkowy dla mnie sposób - "naznaczone" (ja nawet nie umiem tego bliżej sprecyzować, po prostu czuję to) - swoiste "sacrum" jak ktoś pięknie powiedział o Radzyminie po katastrofie pod Smoleńskiem, w nawiązaniu do "sacrum" Katynia). Historia naszego miasta pokazuje odwieczne przeplatanie się okresów - walki dobra za złem, pamięci i zapomnienia, rozkwitu i upadku. Radzymin to taka Polska "w pigułce" i trzeba pamiętać, że Radzymin to nie tylko budynki, rzeczy materialne - lecz przede wszystkim LUDZIE (tacy jacy jesteśmy - postępujący raz dobrze, innym razem źle, pamiętający i zapominający, waleczni i tchórzliwi, kochający i nienawidzący...) mający zawsze szansę dokonywania wolnych wyborów.

> Może Pan S. i Pani P. wychodzą z założenia, że nie ważne
                      > jak mówią, byle by mówili o nich?

ja myślę, że jednak nie do końca tak jest - ludzie z natury chcą, żeby jednak mówiono o nich dobrze, a kiedy zaczynają mówić źle; to takie "czerwone światełko" swoisty alarm włącza się w naszej podświadomości - a rozum i własne sumienie dają nam możliwość dokonamia wyboru...
                      ...a kto z nas jest niewinny, niech pierwszy rzuci kamieniem...
                      - ja nie odważyłabym się rzucić kamieniem (chociaż słowem niejednokrotnie zdarza mi się, co też bardzo boli)

> Wracając do tematu odwołania Pani G. - to wielka szkoda, że dopiero teraz się o
                      > garnęła, bo wcześniej Pan D. przychodził do przychodni prowadzony przez jakąś p
                      > ielęgniarkę, bez kolejki. Podczas gdy inni pacjenci musieli cierpliwie czekać n
                      > a swoją kolejkę.

w nawiązaniu to co pisałam powyżej, dzięki Bogu, że się ogarnęła i zrozumiała, bo zaufania nie zdobywa się raz na całe życie, bo niebezpieczeństw i pokus jest wiele i ważne jest jak szybko reagujemy by nie zboczyć z właściwej ścieżki.

> Boże widzisz i nie grzmisz?! O ludzie, z tego dobrobytu to się niektórym w d..p
                      > ach poprzewracało.

Właśnie - Bóg widzi i zaczyna grzmieć - jakby to Zagłoba powiedział -
                      - Dla Boga, Panie Wołodyjowski! Larum grają....
                      Tak więc opamiętajmy się! i zjednoczmy, bo taka jest potrzeba chwili. Pomóżmy samym sobie.
                      Błądzić jest rzeczą ludzką....

• iwonakaza Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 09:48
                      Dementuję.
                      KS Rządza Załubice nie straciła Prezesa! Nikt nie został odwołany, nie jest to też taka prosta sprawa. Boisko i szatnia zostały wypowiedziane ale jeszcze nie upłynął okres tych wypowiedzeń.
                      Jak na razie klub nie otrzymał środków z gminy umożliwiających pełnowymiarowe działania...
                      Będziemy starać się o wszystkie możliwe dotacje przewidziane przepisami o sponsroring prywatny oraz wsparcie sympatyków klubu i organizacji pokrewnych działających na terenie gminy i powiatu.
                      "Obrońcy Prezesa" to nie jego zaplecze polityczne; poparcie dla klubu, to nie poparcie dla działań radnego, chociaż następuje tu zbieżność - ta sama osoba jest radnym i prezesem.
                      Analogicznie do przywołanej Pani P. i Pana S. - nie jesteśmy zainteresowani polemiką "polityczną", nie zgadzamy się na ignorowanie potrzeb lokalnej społeczności, a w szczególności dzieci i młodzieży. Będziemy z tym walczyć i postaramy się zapytać przywołane osoby dlaczego nie stanęły w obronie klubu i młodzieży.
                      Zapytamy też jaką mają propozycję zastępczą.
                      pozdrawiam
                      Iwona Kaza
          • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 10:35
            W całej sprawie ZOZ brakuje postawy P.Pakuły. Czyżby była nie internetowa. Gdyby cechowała ją postawa godna pochwały to tutaj na forum ustosunkowałaby się do calego tego szumu medialnego wokół jej osoby. Zapewne siedzi w okopach i czeka co dalej wykombinuje jej promotor. Straszne. Jak ona wyobraża sobie pracę na tym stołku. Kiedy wszyscy wiemy w jaki sposób się tam wpycha. Co za brak honoru. Co to za kobieta. Co na to jej rodzina?. Bo ją ma zapewne. A mąż?
            Chylę czoła przed Panem Kołaczyńskim, miał odwagę tutaj na forum odciąć się od tych manipulacji.
            • przedemerytka Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 11:59
              spokojnie, P.Pakuła jest też człowiekiem tak jak Ty czy ja, a każdy człowiek jak wiesz ma w sobie trochę cech "boskich" jak wiara, nadzieja, pokora a nade wszystko miłość do drugiego człowieka i trochę cech "szatańskich" jak pycha, wygodnictwo, zazdrość, pazerność nienawiść i to właśnie jest ta odwieczna walka dobra ze złem, który każdy z nas (mniemam, że Ciebie to też dotyczy dotyczy) w sobie pokonuje każdego dnia, ba nawet w każdej chwili naszego życia - przynajmiej ja tak mam i zapewniam Cię nie jest to łatwa walka ciągoty są w kierunku wygodnictwa, usprawiedliwiania się z własnych błędów - to taki proces zachodzący gdzieś w środku nas (może w sercu) ale impulsy idą z głowy (mózgu).
              Zresztą wszyscy musimy dać sobie szanse i czas na przemyślenia, bo czasem boimy się konsekwencji moim zdaniem niepotrzebnie, bo to właśnie my sami powinniśmy być sędziami sami dla siebie i wyznaczać sami sobie "karę" dokonując właśnie wyboru.
              Miłość do drugiego człowieka to również wybaczanie, oczywiście jeśli wewnętrzna przemiana jest szczera i płynąca z głębi serca.

Wiesz co, lokalnypatriotaradzymin nie wiem kim jesteś, jeszcze niedawno wyzwałabym Ciebie od troli, teraz weryfikuję swój osąd i nazwałabym Ciebie moją inspiracją, natchnieniem, zmiany we mnie, zaglądanie we własną duszę, dostrzeganie, czego wcześniej nie widziałam chociaż patrzyłam, ale wybacz muszę trochę odpocząc i nie męcz mnie, nie zmuszaj do ciągłego śledzenia rozwoju wypadków na forum, bo zwyczajnie w świecie mój mąż sie bardzo wkurza i zagroził zostawieniem.
              Dajmy szansę wszystkim i radnym i burmistrzom i nam spokojnie pomyśleć, rozważyć dokonać wyboru i przede wszystkim wykonywać to - co do nas należy.

Odnośnie P. Kołaczyńskiego masz absolutną rację ja rownież jestem pełna uznania za ten szczery gest.
              Na razie smile
            • jajestemsprite Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 13:04
              Wyborcy na pani P.się poznali,ale kolesie nie i dlatego ją promują,bo mieli jeden pewny niezawodny głos wsparcia,przez ostatnie cztery lata.Jak widać wierność popłaca,ale czy do końca? Są inne wartości,których ci ludzie nie znają,albo nie chcą znać.Liczy się paka,kasa-bo teraz k.... MY.
              • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 04.03.11, 14:39
                A co na to obecni Radni? Jakoś jeszcze żaden nie zabrał głosu na forum. Zastraszeni? Czy ciemni? Nie umieją korzystać z internetu. Kiedyś widziałem wypowiedż p.Brodziaka. Najinteligentniejszego radnego obecnej kadencji. I to był jedyny, który się podpisał pod swoją wypowiedzią. A pozostali? Podpisują się, ale sami nie wiedzą pod czym. HA HA HA
                  • czarny-fantom rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 19:51
                    !!! to przecież TWOJA PARTIA TERAZ RZĄDZI GMINĄ!!! Jest koalicja. MOŻE RZUCICIE MONETĄ I WYBIERZECIE OSOBĘ NA STOŁEK! Jedna już tak osadzona, dlaczego NIE RZUCACIE!! Precedens już był. TO PRZECIEŻ ROZWIĄŻE WSZELKIE PROBLEMY!!! a reszta morda w kubeł, bo los tak wybrał : ))))))
                      • czarny-fantom Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 21:42
                        ale o co ci chodzi? co zapomną? Coś znowu WŁAŚNIE TY WYPISUJESZ GŁUPOTY I JAK ZAWSZE KRĘCISZ! Ja tylko chciałam od ciebie otrzymać odpowiedź zawierającą TWOJĄ OCENĘ FAKTU RZUCANIA MONETĄ O STOŁKI W RADZYMINIE. Ale mimo wielu prób JESZCZE RYPIOZE NA TEN TEMAT SIĘ NIE WYPOWIEDZIAŁ!! Zawsze tylko zmieniasz temat i uciekasz.
                        Zatem proszę O OCENĘ TAKIEGO POSTĘPOWANIA! Przejdzie przez partyjne gardło moralna prawda?
                        smile))
                        to jest tylko żałosne. Wydaj następną "profesjonalną gazetkę".
                        • rypioze Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 22:18
                          Może wreszcie wyjaśnisz o iakie rzucanie monetą chodzi?Niech się wszyscy dowiedzą.Naskoczyłaś na mnie,gdy napisałem o tym nauczycielu,który gdy został radnym z poręki partii zaraz tę partię porzucił,bo jak mówił w wywiadzie dla KW chce być niezależny.Pisałem,że mógł kandydować jako niezależny bo nie pasuje do nauczyciela takie postępowanie i jaki daje przykład.Stanęłaś w jego obronie tak trochę ni przypiął ni wypiął.Masz coś na usprawiedliwienie tego faceta? Wykręcasz kota ogonem papląc o jakiejś monecie.Napisz jasno co, gdzie i kiedy? I czy to ma jakiś związek z tym "niezależnym."
                        • sp-0 Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 10.03.11, 09:45
                          Czytając te wszystkie informacje można dostać zawrotu głowy. Działania Burmistrzów, P. Dąbrowskiego wraz z nową Panią Przewodniczącą Rady i jej Zastępcą powinny być zgłoszone do Prokuratury lub do innej jednostki zajmującej się takimi sprawami. Uważam, że nie ma, co się rozpisywać na forum tylko trzeba działać i tylko takie działania mogą przynieść sprawiedliwość i zmiany w tej Gminie. Jestem pewien, że przynajmniej trzech z tych panów ma za długie rączki, dlatego też żaden z nich nie może się teraz wyłamać. Odpowiednie służby zajęłyby się tymi machlojkami i na pewno kolejnymi osobami wyprowadzonymi w asyście Policji byli by ONI.

Zachęcam do powyższych działań!!!!!!!!!!!!!!!
                        • jan-woz Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 10.03.11, 10:50
                          Sposób usunięcia P. Dyrektor Główki to rozbój w biały dzień !,jak w latach głębokiego komunizmu.Bez żadnych podstaw, bez kompetencji, z zaskoczenia, z użyciem chyba nieświadomej niczego policji- Siłą!
                          Pan Burmistrz tak się zmęczył tą akcją, że od razu poszedł na zasłużony urlop.
                          Też modelowy bolszewicki wybieg, aby nie można go było spytać na jakiej podstawie działał.
                          Gdybym był mieszkańcem Radzymina zainicjowałbym referendum o odwołanie Burmistrza.
                          Bo to wstyd i hańba dla miasta "Cudu nad Wisłą" ,takie działanie, takiego Burmistrza.
                          Bo wolność(standardy) jest zadana...a nie dana raz na zawsze.
                      • czarny-fantom Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 22:05
                        ale w sumie to też ciekawe!! smile po wyborach PIS mial 6 radnych i zrobil koalicje - WYGRAŁ tak pisali, a teraz JEST JUZ TYLKO 3!. To mam do ciebie inne pytanie!? KTO TERAZ RZĄDZI W RADZYMINIE. Bo KWW jest chyba w opozycji? Jak się udało "POSADZIĆ RZUTEM MONETĄ" PISOWI wiceprzewodniczacego mając tylko 3 z 21 radnych?!
                        Oczywiście nadal jednak proszę o ocenę RZUCANIA MONETĄ O STOŁEK smile
                        • rypioze Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 22:31
                          Dlaczego kojarzysz mnie z partią? Nie broniłem żadnej partii,pokazałem jako naganne postępowanie nauczyciela.Jego bezczelność i tupet.O wszystkim dowiedziałem się z wywiadu jakiego udzielił gazecie KW.gdzie tu jest jakieś krętactwo?Wpoprzednim wpisie prosiłem o wyjaśnienie o co chodzi z tą monetą?Widzę też,że nie masz zielonego pojęcia o układzie sił w nowej radzie.Słyszałaś,że dzwoni,tylko nie wiesz w którym kościele.Byle bluznąć na znienawidzoną partię i bronić mendoweszki.
                          • czarny-fantom Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 22:39
                            Analfabeta czy ...? JA CHCĘ TYLKO TWOJEJ OCENY RZUCANIA MONETĄ O STOŁKI W RADZYMINIE! Nikogo nie chcę bronić i nikogo winić. Ale oceniając innych w sposób w jaki to robisz, jakoś przez ostatnie 15 postów w innych wątkach NIE UDZIELIŁEŚ JESZCZE ODPOWIEDZI. Niech inni ocenią i rzut monetą i WSZYSTKIE TWOJE WYPOWIEDZI.
                            Jesteś najzwyczajniej śliski i obleśny do granic. A że jestes z tej partyjki to widać. Kompromitacja ... (wszystkiego) co sprawujesz.
                            • rypioze Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 22:59
                              "Nie byłem na tym spotkaniu ale wiem,że o wyborze na wiceprzewodniczącego zadecydował rzut monetą."Nie byłem ale wiem,słyszłem,że dzwonią...Ja o zupie,a ty o ....Czego taki "nauczyciel" może nauczyć młodzież ? To już napewno ostatnia moja na twoje inwektywy odpowiedż.Nie będę się zniżał do poziomu rynsztokowego.Mnie uczyli inni nauczyciele.
                              • czarny-fantom Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 23:13
                                bzzzzzzzzzzzzzz! BRAK ODPOWIEDZI!!
                                To JA już nie będe z tobą dyskutowała. Ale to wpisy zostaną na forum. I pokazywać będą ile są WARTE TWOJE OCENY INNYCH. Obrzydliwość i zakłamanie "prawdziwego" partyjniaka w kilku zaledwie wypowiedziach. Sprawuj dalej obowiązki i niech inni cię oceniają.
                                Ja oceny dokonałam juz dawno.
                                  • czarny-fantom Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 04.03.11, 23:42
                                    > Ale trzeba od razu rzucać wyzwiskami?
                                    Acha - pytasz o idiotę, czy analfabetę? smile Przecież widać, ze to jakiś obrażony funkcjnariusz i do tego ZBYT DOBRZE POINFORMOWANY. Skąd wie, ze w PISie jest tylko juz 3 radnych? PIS tego nie podał do wiadomości publicznej! Zatem sprawa jasna. smile A czy jest jedną z tych osób pozostawiam domysłowi. smile Zbyt wspaniale się o PISie wypowiadał smile
                                    Nastawia ludzi przeciwko innym, a NA WŁAŚCIWE PYTANIE NIE UZYSKAŁAM ODPOWIEDZI, chociaż jest ona przecież wiadoma i ocena może być tylko jedna. Ale dla niego to temat tabu. Uciekał z każdego wątku, aby tylko nie odpowiedzieć smile)) A rzucanie monetą o nasze miasto uważam za skandal. I zdania nie zmienię smile
                                    • black_izi_81 Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 05.03.11, 09:49
                                      czarny-fantom napisała:

> > Ale trzeba od razu rzucać wyzwiskami?
                                      > Acha - pytasz o idiotę, czy analfabetę? smile Przecież widać, ze to jakiś obrażony
                                      > funkcjnariusz i do tego ZBYT DOBRZE POINFORMOWANY. Skąd wie, ze w PISie jest t
                                      > ylko juz 3 radnych? PIS tego nie podał do wiadomości publicznej! Zatem sprawa j
                                      > asna. smile A czy jest jedną z tych osób pozostawiam domysłowi. smile Zbyt wspaniale
                                      > się o PISie wypowiadał smile
                                      > Nastawia ludzi przeciwko innym, a NA WŁAŚCIWE PYTANIE NIE UZYSKAŁAM ODPOWIEDZI,
                                      > chociaż jest ona przecież wiadoma i ocena może być tylko jedna. Ale dla niego
                                      > to temat tabu. Uciekał z każdego wątku, aby tylko nie odpowiedzieć smile)) A rzuca
                                      > nie monetą o nasze miasto uważam za skandal. I zdania nie zmienię smile

Drogi czarny - fantomie, jak dla mnie Twoje wypowiedzi są mało logiczne i nie wiadomo o co Ci w nich chodzi. Co do trzech radnych PIS, to wypadałoby abyś przeprosił rypioza, gdyż na stronie UMiG jest zamieszczony dyżur Radnych PiS i jest tylko 3.

radzymin.pl/index.php?id=567
                        • black_izi_81 Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 05.03.11, 12:25
                          Jako mieszkańcy nie musimy czekać 4 lata aż wykończą nam gminę.

Może to jest jeden ze sposobów aby mieszkańcy w końcu zabrali głos i zaczęli działać:

samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/artykuly/388103,jak_odwolac_ze_stanowiska_wojta_burmistrza_prezydenta.html
                          • lokalnypatriotaradzymin Re: rypioze z PARTYJKI RZUCAJĄCEJ MONETĄ!! 05.03.11, 13:18
                            Myślę, że powinniśmy zacząć od zastępcy burmistrza /proszę wysłuchać ostatnią sesję - tam mamy kompetencje naszego zastępcy/, a nastepnie od porządków w Radzie Miejskiej.
                            Pan Brodziak powinien reprezentować naszą Radę, Pan Wnuk, Pani Bonecka są to osoby bardzo kompetentne i dobrze przygotowane do władania radnymi i gminą. Reszcie proponuję pobieranie nauk od nich. A czy tak się stanie? Miejmy nadzieję, że tak. Koniec z intrygami, koniec z układankami, czas na pracę, czas na kompetencje. W Burmistrz? Burmistrz mający wokół siebie ludzi kompetentnych poradzi sobie. Bo na dzień dzisiejszy pozostawiony jest samemu sobie. Precz z głupotą.
    • radzyminiak1live Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 05.03.11, 00:18
      Stary za przeproszeniem ale myślę że nie masz racji. Mieszkam w Radzyminie od kilkudziesięciu lat od urodzenia. Nie widziałem szpitala w tak dobrej kondycji nigdy, zawsze jak tam wchodziłem to chciało mi się wymiotować. Dzisiaj wchodzę tam z przyjemnością dzięki osobie której jak mniemam nie darzysz zbytnią życzliwością. Nie każdego musimy lubić ale nie możemy nie doceniać dobrej roboty.....
      • blue.robin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 05.03.11, 13:50
        Rozumiem że wcześniej "wymioty" powodował tzw. smród, bród itp. .. dla mnie problem szpitala to nie jego wygląd czy bród bo pod tym względem jest bardzo ok. Chodzi bardziej o ludzi którzy tam pracują, bardzo niesympatyczna recepcja, lekarze nie mający szacunku do pacjenta mający dość swojej pracy. Juz naprawdę niewielu dobrych lekarzy tam zostało, a polityka finansowa pozostawia wiele do życzenia. W tym szpitalu odsyła się chorych ludzi bo jest pora obiadowa albo nikt nie jest w stanie nic zrobić. Całą tą skandaliczą sytuację mógłby zmienić "dobry gospodarz", którego tu brakuje. Proszę mi uwierzyć że w Polsce są szpitale z prawdziwego zdarzenia z wspaniałym personelem chcącym nieść pomoc, niestety nie tutaj.
          • alina2010 Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 05.03.11, 15:02
            Od dawna jestem obserwatorką tego forum. Nigdy nie zabierałam głosu bo nie interesują mnie przepychanki ktore stale goszcza na forum. Dziś ruszyła mnie sprawa naszego szpitala i postanowiła zabrać głos. Od kilku lat nie korzystałam z usług naszej przychodni i szpitała. Jednak w ostatnim czasie zycie zmusiło mnie do korzystania z usług. Sprawa była pilna i tuz przed 18 zgłosiłam sie do Przychodni. Zostałam przyjęta przez p.doktor bez problemu. Dostałam skierowanie do szpitala. Byłam bardzo zdziwiona podejściem lekarza który miał dyzur w szpitalu. Nigdy zaden lekarz nie był tak zainteresowany mna jako pacjentem jak ten p.doktor. Dostałam leki ,kroplówki,zrobiono badania.. Podczas kroplówek podchodził , pytał jak się czuje. Było nas sporo osob na izbie przyjęć. Dla kazdego z nas lekarz miał chwile czasu i pytał jak sie czujemy czy wszystko w porzadku. Nie wiem czy mieliśmy to szczęście ze akurat trafiliśmy na jego dyzur.Byłam bardzo mile zaskoczona. Jestem pełna szacunku i wyrazu uznania dla tego lekarza. Dlatego nie zgadzam sie z tak złą oceną przez Państwa jezeli chodzi o personel szpitala.
        • aga_radzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 09.03.11, 16:31
          Przeczytałam wpisy i dorzucę swoje zdanie do „dyskusji”.
          Tak się składa, że jestem pacjentką Przychodni i Szpitala w Radzyminie. Zaobserwowałam, że są to dwa światy i jedna pani Dyrektor, która pozwala na taki stan pracy swoich podwładnych. Fotele, kanapy, kwiatki czy świąteczne choinki stojące na korytarzach od listopada nikogo nie uzdrowią.
          W Przychodni „pupa o pupę trze i się przegina”. Sprzątaczki chowają się po kątach i wychodzą
          kiedy muszą. Czekając na konsultację w jednym z gabinetów zauważyłam w kącie śmieć, który
          podziwiałam na każdej kolejnej wizycie. O zgrozo leżał tam 3 miesiące! Leżałby dłużej, ale chyba zmieniono ekipę sprzątającą albo lekarz sam posprzątał.
          Najgorszych leni i obiboków z chamskim zachowaniem w stosunku do chorych dyrekcja przenosi (o zgrozo!) do szpitala. Przebywając w szpitalu zauważyłam znajome twarze krzątające się po korytarzach pań dawno nie widzianych przeze mnie w przychodni.
          A w szpitalu inny świat, brak rąk do pracy. Personel nie ma czasu żeby cokolwiek zjeść. Tutaj, w przeciwieństwie do przychodni, chorzy zarówno na oddziale jak i przychodzący na izbę przyjęć nie poczekają, tylko wymagają natychmiastowego zajęcia się ich stanem zdrowia.
          Skoro wspomniałam o izbie przyjęć, to komu była potrzebna jej budowa, jeżeli dziś jestem nadal przyjmowana w oddziale szpitalnym, gdzie jest jedna osoba która wykonuje zabiegi pielęgnacyjne wobec pacjentów leżących na oddziale jak również dopełnia całą procedurę zmierzającą do przyjęcia mnie na izbie???
          Gdy innym razem trafiłam do radzymińskiego szpitala na nocny dyżur, lekarz dyżurujący zlecił
          wykonanie badań, od wyniku których zależała dalsza diagnoza. Badania były pilne, a wyniki
          przyszły dopiero po jakiś 3 godzinach. Było to dla mnie dziwne, skoro na miejscu jest laboratorium. Wszystko stało się dla mnie jasne gdy podsłuchałam wysłanie zlecenia wykonania badań do jakiegoś warszawskiego laboratorium.
          Gdy byłam pacjentką oddziału szpitalnego wyżywienie przywożono z Warszawy (!!!), fakt, było
          smaczne i urozmaicane ciastem.
          Na tak nie przemyślane wydatki przy własnych możliwościach, czy wspieraniu rodzimych firm stać tylko mieszkańców naszej gminy.
      • jan-woz Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 08.03.11, 22:31
        Jestem pacjentem ZOZ-u w Radzyminie z wyboru ,od niedawna,nie jestem mieszkańcem gminy Radzymin.Wybrałem ten ZOZ z powodu dostępności do lekarzy ,w tym specjalistów,do których można się zapisać nawet wieczorem . To nie spotykane, jak na prowincję ,żeby wracając do domu można było być profesjonalnie obsłużonym przez lekarzy wysokiej klasy ,jakich tu spotkałem. A mam dobre porównanie,bo poprzednio obsługiwał mnie ZOZ w Wyszkowie. Różnica mniej więcej taka jak między niebem a ziemią. Dość powiedzieć,że ZOZ wyszkowski nie ma połowy takich lekarzy specjalistów, choć jest kilkakrotnie większym zespołem.
        Ostatnio przebywając w przychodni przeczytałem w lokalnej gazecie relację z sesji Rady Miejskiej w Radzyminie i oczom nie wierzyłem,że w trybie nagłym powstała inicjatywa odwołana kierownika tego ZOZ-u i nie o sam fakt tu chodzi,bo taki kierownik niejednemu się pewnie naraził walcząc o środki na utrzymanie i rozwój zespołu, lecz o tryb w jakim to zrobiono(podobno łapankę do podpisu wniosku o odwołanie p. Burmistrz urządzał tuż przed wejściem na salę obrad-to już wiadomość od pracowników przychodni).
        Sam byłem kilka kadencji radnym,niejednokrotnie walczyłem z adwersarzami na sali obrad, ale zawsze z otwartą przyłbicą i nie do pomyślenia było działanie w tym stylu, nie wiem nawet czy tak bezczelnie działa sam Łukaszenka, bo tamten przynajmniej stara się zachować pozory, gdy tymczasem tutaj nikt nawet o tym nie myśli.
        To zwykła hucpa i farsa demokracji ,dwadzieścia km od stolicy cywilizowanego kraju !!!
        A już najbardziej dziwi mnie fakt, że w tak instrumentalnie można traktować radnych ,a raczej że oni pozwalają się tak traktować, jakby byli niewolnikami feudalnego Pana.
        Bo kacyk , który uznał ,że źle wygląda na tle swego podwładnego kierownika ZOZ-u, może się trafić wszędzie, ale żeby wokół takiego poglądu powstał" dwór" jemu podobnych w myśleniu, to mało prawdopodobne.Przecięż ci wszyscy radni"z łapanki", zaskoczeni z premedytacją przez Burmistrza, na chłodno mogą ocenić intencje takiego działania i zażądać normalnego trybu rozpatrzenia zarzutów. Tym bardziej,jeśli wyglądają one na wyssane z palca, bo to widać gołym okiem, jak się spojrzy na radzymiński ZOZ i jego załogę.
        Reasumując; Pan Burmistrz może mieć swój interes aby pozbyć się dobrego kierownika placówki gminnej, nawet taki jak wyżej opisany,bo cóż wymagać od człowieka ,jeśli przerasta go podwładny. On nie przeskoczy przecież samego siebie, a kierownik nie umie pewnie grać durnia,żeby tamten czuł się lepiej.
        Natomiast jaki powód mieliby mieć w tym radni,akurat im dobry gospodarz placówki gminnej.który ściąga zewsząd pieniądze na rozwój z ZOZ-u ,złego świadectwa nie wystawia.
        Oni akurat mogą się taki kierownikiem szczycić przed swymi wyborcami, bo dzięki niemu nie muszą szukać dobrych lekarzy poza miejscem zamieszkania ,jak ja.
        A więc dlatego można być raczej spokojnym o wynik decydującego głosowania, bo inaczej to chyba pozostanie mi tylko jeszcze jedna przeprowadzka- do Warszawy.
        • lokalnypatriotaradzymin Re: Zmiana Dyrekcji w Szpitalu i Przychodni??? 09.03.11, 09:34
          P.Janie. Proszę mi wierzyć, że dopną swego. Ta władza wiele się nie różni od władzy z okresu
          "czarnego czwartku". Knują, intrygują, manipulują nami w doskonały sposób. Najgorsze jest to, że dajemy się. A tacy ludzie, którzy potrafią powiedzieć NIE układzikom muszą być przez nich odstrzeleni. To kwestia dni. Nagonka trwa. Skończy się takim wynikiem jak sobie założyli. Zastanawia mnie Partia PiS. Dlaczego nigdy publiczne, żaden przedstawiciel tej parti się nie wypowiedział. Czy ONI wogóle istnieją w Radzyminie? Może zapytajmy ich zwierzchników.
          • przedemerytka Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 17:17
            Lokalnypatriotaradzymin przewidywał, a ja dziś juz z drugich ust słyszę, że jednak od wczoraj dostała wypowiedzenie. może to jest jakaś plotka, bo nie chce mi się w to wierzć. Czy przychodnia i szpital funkcjonują i wypełniają swoje zadania. Czy pracownicy coś wiedzą. Podobno wypowiedzenie wręczył Burmistrz Siarna w asyście Pana Fabisiaka. Co z resztą rady miejskiej. Sesja dopiero miała być. Co na to Burmistrz Piotrowski?
            Czy to jest potwierdzone ktoś wie?
            • gcw-1 Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 20:06
              Jestem mieszkańcem Wołomina lecz zapisany jestem do przychodni Radzymińskiej ponieważ jest tam bardzo miły i dobrze wykwalifikowany personel medyczny, są też krótkie terminy do specjalistów. Jak słyszę o zmianie dyrekcji to mi się krew gotuje. Tylko u nas tak się robi, że
              jak coś dobrze działa to trzeba to zepsuć. Szkoda że nie mieszkam w Radzyminie, bo na pewno podziękował bym tym mądralom przy najbliższych wyborach. Po raz kolejny prywata paru pseudo radnych zwycięża nad rozsądkiem i dobrem mieszkańców. A to dopiero początek ich rządów. Może było by lepiej im podziękować, bo powodów jest podanych kilka chociażby w Wieściach. Z tego co wiem jest to jedyny gminny szpital w Polsce, który nie jest zadłużony.
              A to chyba jest dowód na profesjonalizm dyrekcji.
              Ciekawe czy został podany prawdziwy powód odwołania Dyrektor, czy od jutra będzie kontrola w celu znalezienia jakiegoś uchybienia ?
              Po raz kolejny ciemne interesy biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
              Mam nadzieję, że kiedyś ci ludzie odpowiedzą za swoje decyzje.

• lokalnypatriotaradzymin Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 20:12
                Proszę poczytać poprzednie wpisy. Musi być zatrudniona Pani jednego Pana, a P.Dyrektor przeciwstawiła się temu. I musi polecieć. Oni powołają nowego Dyrektora, który przymilnie powoła ich Panią. Która czeka z niecierpliwością w okopach. Polska rzeczywistość.
                • gcw-1 Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 20:28
                  Czytałem kilka wcześniejszych wpisów i jestem teraz pewien w stu procentach, że chodzi o obietnice przedwyborcze lecz nie dane wyborcom a kolesiom którzy oddali swoje głosy w zamian za ciepły stołek. Był tam wcześniej wpis agi ale wynika z niego, że chyba przysiadła gdzieś koło urzędu a nie w przychodni, bo to co pisze o tych śmieciach to kpina. Po dwóch dniach by się nie dało wytrzymać, a co mówić po trzech miesiącach.
                    • aga_radzymin Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 10.03.11, 10:17
                      Czytam te wszystkie wpisy popierające działalność i gospodarność pani Główki i się zastanawiam czy w ogóle wiecie co się dzieje w tych dwóch radzymińskich placówkach?
                      To, że p. Główka zainwestowała duże pieniądze w odnowienie szpitala, udoskonalenie funkcjonowania przychodni, może i w tym zakresie osiągnęła jakieś sukcesy. Może faktycznie sprawdziła się jako menadżer placówki, ale w moim przekonaniu to za mało aby sprawnie mogło wszystko funkcjonować dla dobra pacjentów i przede wszystkim mieszkańców gminy, którzy już raz walczyli o uratowanie przed likwidacją szpitala. I nie jest to tylko i wyłącznie zasługa p. Główki, ale przede wszystkim wszystkich mieszkańców. Więc skoro szpital jest własnością gminy, czyli nas wszystkich, to dlaczego przez te wszystkie lata p. Główka traktowała go jako własne, prywatne przedsiębiorstwo?? W sumie też nie do końca, gdyż prywaciarz gdy dzięki swoim wszystkim pracownikom osiąga sukcesy, a co za tym idzie zarabia kasę jest wstanie docenić pracowników. A tu wszelkie możliwości, nawet zapisane w odrębnych przepisach prawach, były nie przestrzegane aby współmiernie do nakładów pracy, wysiłków i osiąganych zysków wynagradzać pracowników.
                      Czytałam również na wcześniejszych wpisach o pogorszeniu obsługi w rejestracji przychodni, że na początku działalności p. Główki wszystko hulało jak należy. To fakt, kiedyś na tych stanowiskach zatrudniane były kompetentne, przeszkolone osoby z dużym doświadczeniem w zakresie pracy którą miały wykonywać. Teraz, nie ma możliwości uzyskania jakiejkolwiek informacji w rejestracji. Rozmowa z paniami zazwyczaj kończy się dużym niesmakiem dla pacjenta i zniechęca do kolejnych wizyt w tej placówce. Ale czego można oczekiwać od osób, które tam pracują, skoro są bez żadnych kwalifikacji, doświadczenia, tym bardziej z zakresu kontaktów z innymi ludźmi. Rozumiem, że kiedyś każdy musi zdobyć to doświadczenie, ale na litość boską, jakieś minimum uprzejmości, zrozumienia i wykazania jakiejkolwiek inicjatywy w załatwieniu problemu chyba można wymagać od każdego, nawet od osoby przyjętej z Urzędu Pracy.
                      Nie jestem przekonana co do pomysłu wyjścia na ulice. Według mnie należy zostawić to do dalszych rozstrzygnięć przełożonych p. Główki. Czy jak nas pracodawca wyrzuca z pracy to też wszyscy nasi znajomi mają szturmem ruszać do niego? Bez przesady!!! Przecież każda zmiana nie musi być gorsza. Być może taka decyzja Burmistrza będzie mogła przełożyć się na lepszą jakość świadczonych usług przez pracowników radzymińskiego ZOZu, którzy za swoje starania zostaną w końcu odpowiednio wynagrodzeni. Nie zapominajmy, że Szpital i Przychodnia to nie tylko budynki i menadżer nimi zarządzający, ale przede wszystkim pracownicy, którzy zawsze staną „na uszach” aby nam pomóc gdy zachorujemy.
            • dobranocka-1 Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 21:22
              potwierdzam, że P. Główka została dzisiaj odwołana przez burmistrza Piotrowskiego, który bał się sam wręczyć wypowiedzenie i zaraz po podpisaniu zwolnienia uciekł na urlop. Ciekawe jakiego haka ma na niego Siarna i jego jego ferajna, skoro bał się im odmówić podpisania odwołania. Dyrektor Główka została wyprowadzona dzisiaj z ZOZU w asyście policji, straży miejskiej i burmistrza Siarny. Może czas pomyśleć o referendum w sprawie odwołania Piotrowskiego. Mały człowiek wzrostem i duchem.
              • gcw-1 Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 21:52
                Jak widać moje przypuszczenia się sprawdzają. Zrobiono to samo co w Wołomińskim MZO.
                Widać, że to stara ubecka praktyka tylko w innych barwach. A w Wołominie chyba nic nie znaleźli i będzie im głupio. Takie samo rozczarowanie pewnie będzie ich czekać W Radzyminie.
                Zobaczcie jak kilku cwaniaków może wykorzystać POLICJĘ I STRAŻ MIEJSKĄ. Ale co się dziwić skoro wszyscy jedzą z jednego garnka. Mogliby być na tyle mądrzy żeby zrobić to w jakiś inny sposób, a nie traktować tą kobietę jak bandziora. Mam nadzieję, że doczekam takich czasów, że tych ludzi też tak kiedyś potraktują.
                A teraz czeka was "Radzyminiaków" sprzedaż gruntów miejskich za bezcen deweloperom, bo na tym jest kasa.
                Mam nadzieję jako pacjent że nie sprywatyzują przychodni, bo bez kasy się tam nie dostaniemy. A chyba to zmierza w tę stronę. Bo na tym też jest niezła kasa tylko nie dla pacjenta. I tak małymi krokami władza zmierza po swoje. Czyli odzyskanie środków wydanych na wybory.
                • yu613 Re:SPZZOZ już bez Dyrekcji? 09.03.11, 23:39
                  Jeżeli to jest prawda, to jest gorzej niż myślałem. Zastanawiam się tylko jak mogło do tego dojść. Jeden mały człowiek sterujący drugim małym człowiekiem ... Mam tylko nadzieje, że ich ktoś kiedyś też tak wyprowadzi, albo wywiezie - zmieszczą się na jednej taczce.
                  • firstkasia123 Zmianę warty.....czas rozpocząć!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10.03.11, 08:04
                    Wczoraj około 13 do przychodni przyszedł Siarna i Fabisiak i wręczyli Dyrekcji wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia bez świadczenia pracy. Pismo podpisał sam Burmistrz Piotrowski łamiąc przy tym kilka przepisów prawnych. Przy wręczeniu pisma Siarna oznajmił że on jest tylko posłańcem, bo Burmistrz właśnie wyjechał do senatorium. Po pierwsze według Statusu SPZ ZOZu tylko Rada Społeczna może odwołać Dyrektora, po drugie przy wypowiedzeniu bez świadczenia pracy, musi wyrazić zgodę pracownik który zostaje zwolniony. W tym przypadku Dyrektor tego nie podpisała, a jednak około 20 przyjechał Siarna w asyście Policji i Straży Miejskiej i kazali Dyrekcji opuścić miejsce pracy. Najlepsze że Vice Burmistrzowi towarzyszył Charyło, jest to redaktor naczelny gazety którą sponsoruje Pan Robert Kowalski.

Ciekawe co on tam robił i dlaczego akurat on???

Taką samą akcje Urzędnicy zrobili w Wołominie.

Może warto zacząć coś działać......
                    • black_izi_81 PROTESTUJEMY 10.03.11, 08:16
                      Może czas zacząć jakąś akcje, aby tym na "łysej górze" pokazać, że bez nas nie ma ich. To MY jesteśmy ich pracodawcami, to MY możemy ich odwołać, i to My im płacimy. ONI MAJĄ PRACOWAĆ DLA NAS, A NIE PRZECIWKO NAM.

Jak tak patrze na to wszystko to jestem w ciężkim szoku i nie dowierzam, że można być aż tak zdesperowanym i bezwzględnym.

Pewna grupa zaczęła traktować nasze miasto jak prywatny folwark. To jest tak jak już ktoś napisał "Ranczo".
                      • przedemerytka Re: Zmianę warty.....czas rozpocząć!!!!!!!!!!!!!! 10.03.11, 09:24
                        lokalnypatriotaradzymin napisała:

> Kto to jest P.Kowalski i jaką gazetę wydaje. I dlaczego redaktor akurat tej gaz
                        > ety wiedział o akcji i towarzyszył p.SIARNIE?????

Oto jest dobre pytanie - smile

Pan Kowalski jest radzymińskim (rodowitym) przedsiębiorcą i prawdopodobnie (z informacji na forum) wydaje arytmiczno-cykliczną gazetę "W OKU RADZYMINA"
                        • sp-0 Re: Zmianę warty.....czas rozpocząć!!!!!!!!!!!!!! 10.03.11, 09:54
                          Czytając te wszystkie informacje można dostać zawrotu głowy. Działania Burmistrzów, P. Dąbrowskiego wraz z nową Panią Przewodniczącą Rady i jej Zastępcą powinny być zgłoszone do Prokuratury lub do innej jednostki zajmującej się takimi sprawami. Uważam, że nie ma, co się rozpisywać na forum tylko trzeba działać i tylko takie działania mogą przynieść sprawiedliwość i zmiany w tej Gminie. Jestem pewien, że przynajmniej trzech z tych panów ma za długie rączki, dlatego też żaden z nich nie może się teraz wyłamać. Odpowiednie służby zajęłyby się tymi machlojkami i na pewno kolejnymi osobami wyprowadzonymi w asyście Policji byli by ONI.

Zachęcam do powyższych działań!!!!!!!!!!!!!!!