Dodaj do ulubionych

Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla gimn.

07.06.11, 11:26
Przyszedł do mnie pan sołtys z kobietą (mieszkanką wsi) i zbierali datki na sztandar dla gimnazjum nr 1 w Radzyminie. Poinformowano mnie, że pan burmistrz wydał takie rozporządzenie (chyba słowne) bo gmina nie ma pieniędzy. Sam sztandar to koszt około 7 tys. zł.
Tydzień po zdarzeniu przyniesiono mi potwierdzenie wpłaty ze szkoły.
Pytanie do forumowiczów:
czy ktoś wie coś wiecej o tej sprawie? i
czy w innych miejscowościach też sołtysi zbierają pieniądze?
Obserwuj wątek
    • marta.zbych Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 11:33
      A do mnie dzwoniła jakaś pani i pytała czy nie wspomogłabym finansowo szkoły w Nadmie. Widzę że musimy podjąć dodatkową pracę bo niedługo będą chodzić po domach i zbierać na pensję urzędasów (ha, ha). Jaki to jest wstyd żeby zbierać jałmużnę. Może pan burmistrz przeznaczy charytatywnie część pensji.
      • pannaxyz Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 15:07
        marta.zbych napisała:

A do mnie dzwoniła jakaś pani i pytała czy nie wspomogłabym finansowo szkoły w Nadmie. Widzę że musimy podjąć dodatkową pracę bo niedługo będą chodzić po domach i zbierać na pensję urzędasów (ha, ha).
        Nie bardzo wiem co Cię tak śmieszy. Jakbyś nie dostała pensji byłoby Ci do śmiechu. Osoba pracująca w gminie (nie tylko tzw. pracownicy umysłowi jak to ich nazwałaś urzędasy) to też ludzie - wykonali swoją pracę - należy im się za to zapłata. To, ile zarabiają i czy wszystkie stanowiska są gminie niezbędne to inna sprawa. Już raz miała miejsce sytuacja, że pieniądze dostali grubo po pierwszym. Znam rodzinę, której wszyscy członkowie pracują "za pieniądze z gminy" uwierz mi - nie było im do śmiechu, gdy przez tydzień nie mieli za co żyć.
        • marta.zbych Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 18:09
          A kto im kazał do urzędu się pchać
    • flancowany Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 14:11
      A ja już miałem nadzieję że to na sztandar dla rządzącej koalicji żeby było co wyprowadzić jak wejdzie komisarz. big_grin
      • rypioze Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 16:23
        Nie będziesz chyba miał tej satysfakcji,bo podobne igorsze zadłużenie ma 90% polskich gmin,chyba,że upadłość ogłosi kraj co nie jest wcale niemożliwe.Zamiast Irlandii,którą dogoniliśmy,możemy być Grecją.Sztandary,jak pamiętam,były zawsze fundowane a nie kupowane na targu.
        • kchacinski Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 16:54
          Tez mi tłumaczenie, ja dzieciaki w szkole. Mam jedynki bo wszyscy maja...
        • acha2805 Re: Zbierają pieniądze po domach na sztandar dla 07.06.11, 16:58
          I to jest absurd.
          To ja już wolałabym zbieranie na kwiaty "do grobu" tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka