Dodaj do ulubionych

Zbieranie podpisów.

04.07.11, 21:30
W dniach 10.07.2011 i 17.07.2011 pod kościołami Radzymina,będą zbierane podpisy pod wnioskiem o krajowe referendum w sprawie komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia oraz prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski.
Obserwuj wątek
   • mszewczyk75 Re: Zbieranie podpisów. 05.07.11, 02:21
    flancowany napisał:

    > A zbieracze są na "TAK" czy na "NIE"?

    aaa ... to zależy od widzimisię prezesa

    To nie jest obywatelska a typowo populistyczna inicjatywa wyborcza. Mam nadzieję, że skończy się tam gdzie się zaczęła ... czyli przed kościołem.

    Daleko nie trzeba szukać - radzymińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które pełni strategiczną rolę w zaopatrywaniu mieszkańców gminy w prawdziwe "źródło życia", czyli wodę oraz neutralizuje ścieki zostało skomercjalizowane w 2009 roku i jakoś nikt z tego powodu szat nie rozdzierał (nawet z PiS). Dzisiaj praktycznie każdy może zapoznać się z faktyczną sytuacją ekonomiczną zakładu na podstawie ogólnie przyjętych metod rachunkowości.

    Dalsze utrzymywanie nieprzejrzystych zasad funkcjonowia zoz-ów tylko przedłuża agonię publicznej opieki zdrowotnej i sprzyja marnotrawieniu środków finansowych.

    www.pis.org.pl/article.php?id=18848
    pis.org.pl"22.06.2011 | Aktualności | Partia
    Zbieramy podpisy pod wnioskiem o referendum ws. komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia.

    Zgodnie z zapowiedzią Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego, rusza akcja zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem do Sejmu RP o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia oraz prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski.

    Zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym, Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500.000 osób mających prawo udziału w referendum. Oczywiście zależy nam na zebraniu jak największej liczby ważnych podpisów obywateli.

    Pobierz wzór karty służącej do zbierania podpisów popierających wniosek

    Ustalony wzór karty jest jedynym właściwym. Na każdej karcie obligatoryjnie musi znajdować się określenie sprawy oraz propozycje pytań. Niedopuszczalnym jest „doklejanie” bądź zbieranie kart tylko z tabelą na podpisy. Wszystkie rubryki w tabeli winny być właściwie i czytelnie podpisane (w miarę możliwości również podpis).

    Zakończenie zbierania podpisów pod wnioskiem planowane jest na koniec czerwca 2011 r.

    Do tego czasu zebrane podpisy należy dostarczyć do najbliższych biur parlamentarnych PiS, biur partii lub przesłać do biura PiS w Warszawie (ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa). Istnieje możliwość wcześniejszych cząstkowych wysyłek, jednak ze znaczną ilością podpisów."
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka