Dodaj do ulubionych

45 minut koleja z radzymina do warszawy

15.11.11, 13:12
Wraz z nowym rozkładem jazdy pkp wracają pociągi do radzymina.są co prawda tylko dwa połączenia na dobę, ale to i tak dobrze świadczy o kolejach mazowieckich,że chcą takie połączenia reaktywować.Czas przejazdu 44-45 minut do warszawy gdańskiej.jeśliby było częściej to byłoby super.jest to jakaś alternatywą dla 738 który jedzie 1h.
Obserwuj wątek
     • karolkaka Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 15.11.11, 23:27
      Jestem gorącym zwolennikiem połączeń Radzymin-W-wa Gdańska (choć nie znoszę instytucji PKP!), zwłaszcza w czasach wszechobecnych korków.
      Szkoda ze wg podanego przez Ciebie rozkładu, na razie (?) są jedynie dwa kursy dziennie, do tego godz. odjazdów wybitnie "turystyczne". Szkoda!

      Bo pozostałych 2 propozycji chyba nie ma co brać na poważnie? wink
      Np.:
      - odjazd (Radzymin) godz. 21.59
      - przyjazd (Wwa Gdańska) godz. 7.32
      - czas przejazdu: 9h 33 min (!)
      - przesiadki: 2
      big_grin

      PS. Ale sobie poprawiłem humor na wieczór, gdy sprawdziłem szczegóły tego połączenia! Ziemia jest okrągła! smile))))))))
      • kolejorz_1 Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 15.11.11, 23:43
       Masz rację.Te dwa połączenia to tylko raczej turystycznie.Są one obsługiwane przez szynobusy,które swoją bazę mają w tłuszczu( tankowanie itd).Tak to by nie jeździły przez radzymin.Jednak idealnie by było przedłużyć SKM z wieliszewa do radzymina.Tylko miasta nie stać na dofinansowanie tego,a,szkoda.
       • tomjani Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 16.11.11, 13:34
        Zapewne te podsyły między Tłuszczem a linią sierpecką okazały się niewypałem na linii wołomińskiej - ze względu na małą pojemność szynobusów. Toteż skierowano je również przez Warszawę (zachowując tym samym bezpośrednie połączenie Warszawa - Sierpc, bo taka była idwa poprzedniego przetrasowania w wyniku czego Radzymin ponownie utracił kolej), ale znów przez Radzymin, tak jak przed laty. Przynajmniej pożytek z tego będzie taki że będzie można sobie wygodnie nad Zalew do Nieporętu przyjechać, a pekapianej betoniarni wybije się z zakutych łbów zakusy na rozbiórkę peronów na odcinku Wieliszew - Tłuszcz, do czego się przymierzali jeszcze przed uruchomieniem Zegrzyka
  • sibeliuss Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 16.11.11, 08:43
   Będzie to nowa linia obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Zostaną na niej uruchomione 2 pociągi w relacji Warszawa Gdańska – Tłuszcz oraz dwa pociągi w relacji Tłuszcz – Legionowo – Warszawa Gdańska.
   www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,kolejarze-zmieniaja-rozklad,321197.html
  • kolejorz_1 Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 30.11.11, 15:47
   A dla osób które korzystają z koleji mazowickich dojeżdzając do wołomina mam smutna wiadomość.Ponieważ ząbki wypowiedziały ztm wspólny bilet analogicznie dotknie to następne gminy kobyłka z wołominem włacznie.tu infi;
   www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=591&c=100&l=1
   A swoją drogą ileby kosztowało kasy przedłużenie skm-9 do Radzymina?
   • tomjani Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 01.12.11, 11:57
    Konsekwencje tej decyzji odczuć mogą nie tylko mieszkańcy Ząbek. ZTM zmuszony jest bowiem wypowiedzieć porozumienia wszystkim pozostałym gminom, leżącym przy linii wołomińskiej: Zielonce, Kobyłce i Wołominowi.

    Co za PORuta w tym ZTM panuje, że taka ślepota im się na mózg rzuciła? sad( Co Zielonkę, Kobyłkę, Wołomin i Zagościniec mają obchodzić Ząbki, skoro do w/w miejscowości dasie dojechać kiblem nie tylko z Wileniaka, ale i z Rembertowa, tj z pominięciem Ząbek? Jakby bufeciarstwo miało na uwadze cokolwiek innego niż tylko skubanie mieszkańców aglomeracji PO kieszeniach - zapowiedziałoby nie likwidację wspólnego biletu na całej linii wołomińskiej, a jedynie na linii Wileński - Ząbki - Zielonka, a do Zielonki, Kobyłki, Wołomina i Zagościńca nadal można byłoby jeździć z Warszawy na podstawie wspólnego biletu przez Rembertów i Zielonkę Bankową. No ale jaka PORuta - taki ZTM.
    • pwysocki Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 01.12.11, 14:11
     tomjani napisał:
     > do Zielonki, Kobyłki, Wołomina i Zagościńca nadal można byłoby jeździć z Warszawy
     > na podstawie wspólnego biletu przez Rembertów i Zielonkę Bankową.


     Masz rację, tylko weź pod uwagę że tych pociągów jest 11-12 na dobę i jeżdżą średnio co godzinę a te do Wileńskiej w godzinach porannego szczytu prawie co 10 minut.
     Przez Ząbki jeździ też nocny N62.
     • tomjani Re: 45 minut koleja z radzymina do warszawy 01.12.11, 15:02
      Nie wnikam w tym momencie ile kibli jeździ na Tłuszcz z Wileńskiego, a ile z Zachodniego. Bez względu na to czy tych ostatnich jeździ na dobę kilkadziesiąt kilkanaście, czy też moze tylko kilka - POwinnością ZTM jest utrzymać w nich wspólny bilet bez względu na postawę władz Ząbek. Nie zapłacą - więc niech zlikwiduje się wspólny bilet jedynie w kiblach przejeżdżających przez Ząbki. Jednak bufet zwietrzył okazję POszczucia mieszkańców jednych miast przeciwko innym, w tym przypadku Ząbek. Za taką PORutę kierownictwo ZTM powinno polecieć ze stołków.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka