Dodaj do ulubionych

Zakładamy Ruch Palikota

20.11.11, 20:27
Szanowni Państwo,

obecnie poszukujemy osoby z powiatu wołomińskiego do utworzenia Klubu Partii Ruchu Palikota.
Jeżeli masz pomysł, chcesz zmienić i mieć wpływ na swoje otoczenie zapraszam do kontaktu.
Po uzbieraniu odpowiedniej listy osób utworzymy Klub, który wraz z Zarządem Partii będzie realizował planowane działania. W sprawie kontaktu ze mną odsyłam zainteresowanych na stronę: rpp-powiatwolomin.like.pl/

Z poważaniem - Tomasz M. RPP
Obserwuj wątek
    • reala2 Re: Zakładamy Ruch Palikota 21.11.11, 16:33
      PYTANIE
      jako wpisowe dostarczyć zdjęty z jakiejś sali katechetycznej krzyż?
      czy może nowo nabyty wibrator słusznych rozmiarów?
      czy też, świeżutki świński łeb?
      jeżeli inna forma wpisowego proszę ujawnić.
    • tomjani Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.11.11, 08:57
      ruchpalikotapowiatwolomin napisał:

> Szanowni Państwo,
      >
      > obecnie poszukujemy osoby z powiatu wołomińskiego do utworzenia Klubu Partii Ruchu
      > Palikota.

Spóźniliście się. Dziad, Wariat i Klepak dawno już wąchają kwiatki od spodu tongue_out
        • kuba7773 Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.11.11, 19:28
          A ja uważam że Ruch Palikota wniósł dużo świeżości do polityki i mają bardzo dużą szanse na jeszcze większe sukcesy ,polityka w stylu PISu jest jak stara cholewa ,zelówka .
          Wiem że tu na tym forum narażam się pisząc coś takiego i że będzie trudno obiektywnie podyskutować z zagorzałymi zwolennikami PISu ,ale trzeba nowego spojrzenia na polityke ,bo ta stara jest do d..y. w takim wykonaniu.
          popieram takie inicjatywy założyciela wątku i na pewno będą mieli sporo zwolenników
            • ruchpalikotapowiatwolomin Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.11.11, 23:33
              Po przeczytaniu Państwa wpisów widzę, że przynajmniej rozgorzała dyskusja. Pomimo wielu nieprzychylnych wpisów fakt jest faktem, że duże poparcie zanotowano również w powiecie wołomińskim. Ponadto osoby kandydujące z list to większość (oprócz lidera) i paru innych to ludzie tacy ja Wy, "weszli" do sejmu i nie byli znani - jednak reprezentowali swoje otoczenie w którym byli znani ze swoich skutecznych działań. Przeprowadźcie test: Spróbujcie Państwo skontaktować się z inną Partią niż Ruch Palikota? Na pewno zauważycie, że nie będzie to takie łatwe. Zwykły "szary" obywatel nie będzie miał dużych szans na rozwiązanie swojego problemu. Klub Partii Palikota dla powiatu wołomińskiego będzie miał za zadanie składać się z mieszkańców (a nie wykreowanych postaci), a jednocześnie realizować plan i rozwiązywać problemy lokalne wspólnie z Zarządem Partii. Oczywiście każdy ma prawo wyboru - zdecydowanych zapraszamy. Strona: rpp-powiatwolomin.like.pl
          • tomjani Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.11.11, 00:08
            kuba7773 napisała:

> A ja uważam że Ruch Palikota wniósł dużo świeżości do polityki

Tiaaaa, otrzymał zadanie podjąc się łajdactw którymi PO nie chciało sobie kalać wizerunku. Oto przykład pierwszy z brzegu:

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/483652,Ruch-Palikota-legalizuje-sutenerstwo
            POprzednią radosnją tfu!rczość Palikota, jeszcze z ramienia tzw. Komisji Przyjazne Państwo (KPP - jakże adekwatny skrót), który to gniot miał umożliwić developerom zapaskudzanie terenu gargamelami bez pytania o zgodę kogokolwiek - utrącił Trybunał Konstytucyjny dzięki determinacji Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa z "Ładu na Mazowszu". Kto ma świadomość powyższego - nie ulegnie syrenim śpiewom Biedronia i Grodzkiego.
            • rafi373 Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.11.11, 18:57
              Tak sobie myślę, że zmiany zachowań społecznych, moralności przebiegają w kierunku niepożądanym przez ludzi o konserwatywnych poglądach. I że jest to nie do powstrzymania, czy to się komuś podoba, czy nie. To tak, jakby chcieć zwalczyć stringi i sex-shopy.

Można pluć i drwić z Ruchu Palikota, tylko że nic to nie da. Abstrahując od samego założyciela Ruchu, co do którego sam nie wiem, czy ma jakieś poglądy, to warto by o Ruchu pomyśleć jako o zjawisku będącym raczej efektem zmian świadomości społecznej, swobody seksualnej, postępującej liberalizacji, indywidualizacji i relatywizacji. Patrząc na to z tego punktu widzenia może warto, by zwolennicy opcji konserwatywnej, PiS-u na przykład, spotykali się z takimi ludźmi, rozmawiali z nimi, starali się zrozumieć (nie piszę przytulić ; ))), Wtedy łatwiejsza o przyjęcia będzie sytuacja, kiedy jeśli córka zdecyduje się kiedyś związać z przyjaciółką, albo gdy wnuk zawrze tradycyjny, heteroseksualny związek małżeński z przyjacielem po wcześniejszej zmianie płaci.
              • tomjani Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.11.11, 20:59
                rafi373 napisał:

> Tak sobie myślę, że zmiany zachowań społecznych, moralności przebiegają w kieru
                > nku niepożądanym przez ludzi o konserwatywnych poglądach.

Koserwatywnych - znaczy w tym przypadku właściwych.

> I że jest to nie do powstrzymania, czy to się komuś podoba, czy nie.

Przestępczość też jest nie do powstrzymania. Co nie znaczy że niecelowe jest jej zwalczanie.

> To tak, jakby chcieć zwalczyć stringi i sex-shopy.

Przynajmniej te pierwsze są od pewnego czasu zwalczane. I to wcale nie z powodów obyczajowych lecz higienicznych.

> Można pluć i drwić z Ruchu Palikota, tylko że nic to nie da. Abstrahując od samego
                > założyciela Ruchu, co do którego sam nie wiem, czy ma jakieś poglądy, to warto by o
                > Ruchu pomyśleć jako o zjawisku będącym raczej efektem zmian świadomości społecznej,
                > swobody seksualnej, postępującej liberalizacji, indywidualizacji i relatywizacji.

Sprawa jest arcyboleśnie prosta, jak to Rosomak powiedział. Faktycznym POwodem POwodzenia RP nie są te górnolotne zjawiska o jakich piszesz (a jeżeli już - to w marginalnym stopniu) lecz rozczarowanie pewnej szczególnej części elektoratu. Tej mianowicie która w 2007 roku kupiła tuskinowskie straszaki, jakoby pod rządami PiS każdy mógł podzielić los Blidy (w domyśle zostać zastrzelonym podczas próby zatrzymania) i zagłosowała na PO lub SLD. Po czym ta pierwsza grupa rozczarowała się cudami które nie chciały się spełnić, druga - nieskutecznością postkomunistycznej opozycji, które to pojęcie jest zresztą mocno zresztą umowne w przypadku gdy władzę sprawuje ugruPOwanie którtm postkomuna zawdzięcza to ze nie spadł jej włos z głowy w wynku tzw. trasnformacji. A że wspomniane straszaki nadal działają - spora część sposród rozczarowanych postanowiła przerzucić głosy na rzekomo zupełnie nową jakość na polskiej sczenie politycznej, w istocie zaś stanowiącą upiorną hybrydę platfusianego neoliberalizmu oraz wyuzdania obyczajowego najbardziej skrajnych odłamów lewicy pod ideowym przywództrwm urbana jerzego.

> Patrząc na to z tego punktu widzenia może warto, by zwolennicy
                > opcji konserwatywnej, PiS-u na przykład, spotykali się z takimi ludźmi, rozmaw
                > iali z nimi, starali się zrozumieć (nie piszę przytulić ; )))

Ale własciwie po co? RP niebawem trafi tam gdzie jego miejsce: na śmietnik historii. Czy ktoś pamięta jeszcze Partię "X" Stana Tymińskiego? "Demokratów.pl" których badziej miłujące kasę elementy zasiliły szeregi PO, natomiast osieroczone po śmierci prof. Geremka tzw. autorytety moralne i intelektualne gdzieś się zdematerializowały? Tymczasem taki "Kaczor" wyszydzany z racji przegranych już którychś tam z rzędu wyborów - trzyma się mocno, i nikt już nie pamięta (pewnie nie wyłączając niego samego) że w 1993 roku poniósł klęskę druzgocącą jak nigdy dotąd, gdy cała prawica znalazła się za burtą z winy skłócenia i rozdrobnienia.

> Wtedy łatwiejsza do przyjęcia będzie sytuacja, kiedy jeśli córka zdecyduje się kiedyś związać > z przyjaciółką

O wiele skuteczniejsza i bardziej pożyteczna będzie rozmowa z córką aby zrozumiała że czym innym jest kobieca przyjaźń a czym innym bezperspektywiczna lesbijska "miłość".

> albo gdy wnuk zawrze tradycyjny, heteroseksualny związek małżeński z przyjacielem
                > po wcześniejszej zmianie płaci.

Biologia człowieka nie zna pojęcia zmiany płci prawa genetyki są nieubłagane. Albo się jest mężczyzną (XY), albo kobietą (XX), albo obojnakiem (XXY) albo supersamcem (XYY) albo supersamicą (XXX) Trzy ostatnie przypadki są niestety patologiczne. Zwykle jednak mamy do czynienia ze zdrowymi genetycnie mężczyznami i kobieami (sam "posłanka Grodzka" jest wszak ojcem) którzy z takich czy innych powodów doznają zaburzeń własnej świadomości. Być może nawet z błahych przyczyn (np. dlatego że w dziecińswie chłopczyk chciał się bawić lalkami siostry lub przymierzać jej sukienki, lub ona bawić się jego samochodzikami, tymczasem rodzice surowo karali takie próby, przyprawiając dziecko o stres). W dorosły życiu dawna trauma z dzieciństwa mogła odżyć, tymczasem znalazy się osoby o sumieniach zarządców boordelu które zwietrzyły na tym możliwość zbicia ciężkiej kasy i zamiast leczyć psychikę takiej cierpiącej osoby - okaleczać jego ciało. Taki związek nie będzie hetrosexualny - będzie homosexualny przy czym przynajmniej jedna ze stron będzie eunuchem lub wysterylizowaną kobietą. Z jednym wszakże wyjątkiem: może trafić się oczywiście także związek heterosexualny, gdy obie strony będą po tzw. zmianie płci, w istocie zaś obie będą wysterylizowane.
                • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.11.11, 23:25
                  Miałem się tu już nie wpisywać, żeby nie podbijać tematu, ale nie mogłem się powstrzymać:

Dzwoni telefon w biurze poselskim posła Grodzkiej, a po drugiej stronie Janusz Weiss mówi: "Dzwonię do pani, pana w bardzo nietypowej sprawie...."

big_grin
                    • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 24.11.11, 16:45
                      anna.quality napisała:

> żałosne....
                      > no ale jak Ciebie to śmieszy...

Tak, śmieszy! Ogólnie mam dosyć prześmiewcze podejście do tematów sztucznie nadmuchanych, ponad rzeczywistą skalę problemu. Dlatego wyśmiewam (i nie akceptuję) pomysłów opłacania z pieniędzy podatników zagadnień typu zmiana płci, działalności Samoobrony-Bis i różnych innych "odwracaczy Palikota ogonem".

Jestem też NIETOLERANCYJNY, bo gdybym był TOLERANCYJNY, to musiałbym TOLEROWAĆ również NIETOLERANCJĘ. A więc jestem NIETOLERANCYJNY, ponieważ w żaden sposób nie mogę zaakceptować TOLEROWANIA NIETOLERANCJI!

Śmieszy mnie też ten skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju, zatytułowany "Tolerancja":
                      www.youtube.com/watch?v=vM2M3evdIT8
              • bess_76 Re: Zakładamy Ruch Palikota 24.11.11, 14:38
                rafi373 - o czym Ty mówisz i do kogo??? Jaka rozmowa, jaka próba zrozumienia? Czy widziałeś kiedyś PIS-owca otwartego na dialog, tolerancyjnego? Ciemnogród zostanie ciemnogrodem i nic na to nie poradzimy. Sam widzisz po wpisach na tym wątku - jak córeczka okaże się lesbijką albo będzie chciała zmienić płeć, wystarczy krótka konkretna ojcowska rozmowa, żeby wybić jej z głowy "te fanaberie". To są niestety ich metody. Dla nich każda inność to wynik czystej fanaberii albo choroby. Na szczęście proces, o którym piszesz, stał się faktem i jest nieodwracalny. Fala ruszyła i nic jej nie powstrzyma. Świątobliwi konserwatyści, którzy po paciorku grzecznie zasypiają z rączkami na kołderce, prędzej czy później będą się musieli pogodzić się z faktem, że żyjemy już w trochę innym kraju.
                • tomjani Re: Zakładamy Ruch Palikota 24.11.11, 15:32
                  Jeśli córeczka "okaże się" lesbijką - to najpewniej za sprawą kontaktów z emisariuszami pewnego ugrupowania pieczętującego się niepolską literą, które bezczelnie domagało się 1% podatku mieniąc się organizacją pożytku publicznego a teraz poprzez RPP będzie usilnie lobbowało o dofinansowanie z publicznych pieniędzy m.in. prelekcji w szkołach z obowiązkową obecnością wszystkich uczniów. Podobne mogą być motywy skłaniające młodego człowieka do rzekomej zmiany płci, w istocie zaś - okaleczenia na własne życzenie ale za pieniądze podatnika, jako że poseł Anna Grodzka zapowiedział już że o dofinansowanie tych zbrodniczych praktyk będzie zabiegał.
                        • rafi373 Re: Zakładamy Ruch Palikota 27.11.11, 11:44
                          Bess, nie miałem większych złudzeń, że to do kogoś trafi – to miało zabrzmieć ironicznie.

Mnie w tym wątku nie interesuje PR jako siła polityczna. Możliwe, że skończą szybko tak, jak przytaczane przez Ciebie partie. Ciekawsze dla mnie jest to, że są ludzie gotowi głosować na taką partię. Że jest taki elektorat, że po raz pierwszy ktoś odważył się o niego zabiegać. Ze jest to kawałek tortu (społeczeństwa), o który w przyszłości będą zabiegać inni (partie). Jest coraz więcej ludzi, którzy słysząc słowo „pedał” mają złe mniemanie nie o pedale, tylko o tym, kto je wypowiada. I dla których właściwszym, i wcale nie nacechowanym negatywnie, jest określenie homoseksualista. Ktoś powie, że to postęp, inny - że to zgniły zachód do nas idzie – ale te zmiany są faktem. I są to zmiany w świadomości ludzi, nie da się tego odwrócić. Jeśli chcemy zobaczyć, jak będą traktowani „inni” u nas za kilkanaście, kilkadziesiąt lat, spójrzmy jak są traktowani dzisiaj za zachodzie. To samo będzie u nas. Taki sam będzie kierunek zmian prawnych. Jeśli głównym powodem odstawienia stringów jest higiena, jak pisze tomjani, to jest to dowód najlepszy, że w naszym katolickim społeczeństwie stringi się przyjęły. To samo będzie w kwestii zmian świadomości ludzi w kwestiach, które poruszamy.

karolkaka, tomjani – możecie się nabijać z posłanki Grodzkiej do bólu brzucha, jeśli to śmieszne. Tyle że zdajecie się nie dostrzegać tego, że świat się zmienia. Można zaglądać w spodnie i sprawdzać płeć – a tymczasem prawo mówi, że posłanka Grodzka jest kobietą, tak ma w dowodzie wbrew chromosomom! Oczywiście prawo można zmienić, tylko że w tym przypadku zmiany nie pójdą wstecz, nie przywrócą tego, co było. Można się zatem nabijać tylko radzę uważać, bo to może się skończyć sprawą i odszkodowaniem. I w przyszłości z pewnością takie sprawy będą.
                          • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 27.11.11, 12:04
                            rafi373 napisał:

> karolkaka, tomjani ? możecie się nabijać z posłanki Grodzkiej do bólu brz
                            > ucha, jeśli to śmieszne. Tyle że zdajecie się nie dostrzegać tego, że świat się
                            > zmienia. Można zaglądać w spodnie i sprawdzać płeć ? a tymczasem prawo m
                            > ówi, że posłanka Grodzka jest kobietą, tak ma w dowodzie wbrew chromosomom! Oc
                            > zywiście prawo można zmienić, tylko że w tym przypadku zmiany nie pójdą wstecz,
                            > nie przywrócą tego, co było. Można się zatem nabijać tylko radzę uważać, bo to
                            > może się skończyć sprawą i odszkodowaniem. I w przyszłości z pewnością takie s
                            > prawy będą.

1. Nabijam się nie z osoby (to jej/jego sprawa), tylko z dążenia do tego, żeby z budżetu refundowano operacje zmiany płci, bo ktoś ma takie życzenie. Co dalej? Operacje plastyczne? Tuning samochodów? Przecież to za parę lat też może byc "postępowe" i będziesz mógł napisać, że tego się nie da odwrócić, że tak ma teraz być, itd, itp.
                            Oglądasz czasami "Express reporterów", "Sprawę dla reportera" czy "Uwagę", "Interwencje"?
                            Zobacz, jak cierpią ludzie np. ze stwardnieniem rozsianym, na których wypięło się nasze państwo (Min. Zdrowia, NFZ, itp. państwowe instytucje, które teraz po ew. lobbyingu palikociarzy miałyby decydować o refundacji zmiany płci z naszych podatków). Nie zgadzam się na to i już!

2. No właśnie - nie zgadzam się też z wizją życia w kraju, gdzie za dowcipy idzie się do pierdla! Zwłaszcza gdy dotyczy to tylko jednej strony! Bo na drugą stronę (np. Wojewódzkiego) to można ponarzekać, oburzyć się i ew. pogrozić - nie zauważyłem żeby gromadnie szli do paki, nawet w czasach "mrocznych rządów JarKacza".
                            To już było - za Cara, okupacji, PRL-u. Podobał
                          • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 27.11.11, 12:22
                            rafi373 napisał:

> karolkaka, tomjani – możecie się nabijać z posłanki Grodzkiej do bólu brz
                            > ucha, jeśli to śmieszne. Tyle że zdajecie się nie dostrzegać tego, że świat się
                            > zmienia. Można zaglądać w spodnie i sprawdzać płeć – a tymczasem prawo m
                            > ówi, że posłanka Grodzka jest kobietą, tak ma w dowodzie wbrew chromosomom! Oc
                            > zywiście prawo można zmienić, tylko że w tym przypadku zmiany nie pójdą wstecz,
                            > nie przywrócą tego, co było. Można się zatem nabijać tylko radzę uważać, bo to
                            > może się skończyć sprawą i odszkodowaniem. I w przyszłości z pewnością takie s
                            > prawy będą.

1. Nabijam się nie z osoby (to jej/jego sprawa), tylko z dążenia do tego, żeby z budżetu refundowano operacje zmiany płci, bo ktoś ma takie życzenie.
                            Co dalej będzie refundowane? Operacje plastyczne? Tuning samochodów? Trwałe ondulacje?
                            Przecież to za parę lat też może byc "postępowe" i będziesz mógł napisać, że tego się nie da odwrócić, że tak ma teraz być, itd, itp.

Oglądasz czasami "Express reporterów", "Sprawę dla reportera" czy "Uwagę", "Interwencje"?
                            Zobacz, jak cierpią ludzie np. ze stwardnieniem rozsianym, na których wypięło się nasze państwo (Min. Zdrowia, NFZ, itp. państwowe instytucje, które teraz po ew. lobbyingu palikociarzy miałyby decydować o refundacji zmiany płci z naszych podatków). Nie zgadzam się na to i już!

2. Celowo wytłuściłem końcowy fragment.
                            To już było - za Cara, okupacji, PRL-u też za niepoprawne politycznie kawały były sankcje. Podobało się? Fajne to było? A może postępowe?

No właśnie - nie zgadzam się też z wizją życia w kraju, gdzie za dowcipy idzie się do pierdla! Zwłaszcza gdy dotyczy to tylko jednej strony! Bo na drugą stronę (np. Wojewódzkiego) to można ponarzekać, oburzyć się i ew. pogrozić - nie zauważyłem żeby gromadnie szli do paki, nawet w czasach "mrocznych rządów JarKacza".

Piszę co myślę i mam w tym cel - nie chcę takich zmian i mam nadzieję że osób podobnie myślących jest więcej. Może też dookoła mają pełno znajomych (jak tak mam), którzy w prywatnych rozmowach mówią "pedał", ale głosują na PO, bo mainstreamowe media wtłoczyły im do głowy, "że tak trzeba, bo przyjdzie ten obciachowy Kaczor".
                            Może, jak zobaczą że osób które nie zgadzają się z wizją państwa proponowaną przez Biedronia jest więcej, zaczną myśleć samodzielnie.
                            I nie oznacza to głosowania na PiS!

• tomjani Re: Zakładamy Ruch Palikota 27.11.11, 17:46
                            rafi373 napisał:

> Ciekawsze dla mnie jest to, że są ludzie gotowi głosować na taką partię.

Ciekawe - i przykre. Mam o tych ludziach zdanie jak najgorsze, takie jakie miałem dotąd o zaczyrujących się w autobusie w urbanim szmatławcu.

> Że jest taki elektorat, że po raz pierwszy ktoś odważył się o niego zabiegać.

Raczej zwietrzył, że ten elektorat jest szansa oderwać od SLD, które dotąd skutecznie przejmowały go od partii neoliberalnych (UD i KLD w roku 1993, UW w roku 2001) gdy stało się jasmo ich wyborcze obietnice legły w gruzach.

> Ze jest to kawałek tortu (społeczeństwa), o który w przyszłości będą zabiegać inni (partie).

Takie partie (zwlaszcza konserwatywno-patriotyczne) które zaczną zabiegać o elektorat RP - stracą poparcie swojego tradycyjnego elektoratu. W tym i moje. W najmniejszych stopniu dotyczy to SLD, więc całkiem możliwe że postkomuna istotnie zacznie o taki elektorat zabiegać jeszcze usilniej niż dotąd.

> Jest coraz więcej ludzi, którzy słysząc słowo „pedał” mają złe mniemanie nie o pedale, tylko
                            > o tym, kto je wypowiada.

Mylisz się, to słowo od zawsze uchodziło za wulgarne. I przyzwoici ludzie zawsze mieli złe mniemanie o tych którzy je wypowiadali.

> I dla których właściwszym, i wcale nie nacechowanym negatywnie, jest określenie
                            > homoseksualista.

Wlaściwym - niewątpliwie, czy nacechowanym negatywnie - kwestia punktu widzenia, dla mnie owszem. Tyle tylko że ogólne, obejmuje bowiem homosexualnych mężczyzn i kobiety. Właściwym, precyzyjniejszym, i również nie wulgarnym określeniem dla tych pierwszych jest pederasta, które zostalo zwulgaryzowane do formy pedał.

> Ktoś powie, że to postęp, inny - że to zgniły zachód do nas idzie – ale te zmiany są faktem.

Natomiast zgniłemu zachodowi zawdzięczamy jeszcze inne, również wulgarne choć politycznie poprawne określenie gej , pochodzące z nowojorskiego rynsztoka.

Jeśli głównym powodem odstawienia stringów jest higiena, jak pisze tomjani, to jest to dowód najlepszy, że w naszym katolickim społeczeństwie stringi się przyjęły.

A co to ma do rzeczy, skoro komuś akurat wygodnie nosić stringi? Byle nie exponować to co się ma pod nimi. Przypadkiem jednak okazało się że nie tylko pozwalają one czynić to co wyżej, ale i są niehigieniczne.

> karolkaka, tomjani – możecie się nabijać z posłanki Grodzkiej do bólu brucha, jeśli to
                            > śmieszne.

Raczej śmieszne przez łzy. Za tym kryja się tragedie bliskich takiej osoby. Sama zresztą pchała się (ta osoba) na świecznik, zamiast żyć po cichu ze swym problemem. Z jakiej zatem racji pretensje że się o niej mówi?

> a tymczasem prawo mówi, że posłanka Grodzka jest kobietą, tak ma w dowodzie wbrew
                            > chromosomom!

Czyli Kopernik moglaby być kobietą, gdyby tylko prawo na przełomie wieków XV i XVI spaskudzono? Wadliwe takie prawo. W dodatku sprzeczne z postulatami o parytetach w parlamenice czy jak się to tam nazywa. Był mężczyzna - wpisujemy do dowodiu co trzeba i hajda do sejmu, chociaż miała tam być kobieta! Głupi ten cysorz Kaligula, mógł najpierw napisać że koń jest czlowiekiem. a dopiero potem wprowadzać do do senatu! Paligula byl bardziej przewidujący.
                    • rypioze Re: Zakładamy Ruch Palikota 25.11.11, 09:41
                      Czy jak mężczyzna każe sobie obciąć "klejnoty" to staje się kobietą?Spójrz na jej-jego fizjonomię.Spłodził syna a na stare lata szuka rozgłosu jak ta z krzywym nosem.
                      Mój wpis z dnia 23.11. godz.9,29 był odpowiedzią na wpis rafal.z123 z dnia 22.11. i nie wiem dlaczego jest przyczepiany do coraz innego wpisu.
          • elizabeth40 Re: Zakładamy Ruch Palikota 27.11.11, 16:00
            Skoro niektórzy przedmówcy są tacy nowocześnie uświadomieni proszę niech odpowiedzą:
            1 Czy pedofilia to zmiany w świadomości na równi z pedalstwem i lesbijstwem ?
            2 Czy dlatego, ze nie jestem postępowa w tej całej nowoczesności nazywa się mnie nietolerancyjną ?
            3 Gdzie jest tu miejsce dla fizjologii ?
            4 To ja się czuję dziwnie będąc normalną i to mnie się zmusza do tolerowanie wszelakich patologii.

PATOLOGII I WSZELAKIEMU ZŁU STOP, STOP,STOP
    • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 18.02.12, 21:59
      Żeby nie było wątpliwości - życzę "politycznej śmierci".

Mam nadzieję, że przyczynią się do niej wypowiedzi "lidera":
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11176746,Palikot__Polacy_musza_sie_wyrzec_swojej_polskosci.html?lokale=warszawa
      ... oraz "członków":
      wiadomosci.onet.pl/kraj/poslowie-ruchu-palikota-przepytani-jak-im-poszlo,1,5031131,wiadomosc.html
      Artykuły przytaczam celowo, żeby ew. chętni dwa razy się zastanowili...
      • mickeymic Re: Zakładamy Ruch Palikota 19.02.12, 07:01
        "Tym, co nie rozumieją (nie chcą zrozumieć?) o jaką polskość mu chodziło, odsyłam do lektury już klasyka-
        "Trans-Atlantyku". Chyba z czytaniem bardzo kiepsko. " (Gombrowicz)

Słabo u ciebie z oczytaniem, Polaku.
          • kafebiba Re: Zakładamy Ruch Palikota 19.02.12, 20:20
            Ludzie! Mam 30 lat, jestem po studiach na UW. Nie mam za co spłacać kredytu, zwolnili mnie z roboty i od prawie roku nie mogę znaleźć nowej. Zresztą - czy byłoby mnie stać na dojazdy do Warszawy przy takich cenach benzyny?
            W czym pomoże mi Palikot? Co takiego robią jego ludzie od czasu wyborów oprócz siania zamętu? Czym maja mi zaimponować? Otwartością na "nowe"? Ale ja nie chce jarać jointów! Ale ja nie chcę zostawić meża ani zmienić płci! Boję się wieczorami wracać autobusem, a u Palikota ludzie z wyrokami za rozboje zostają posłami. Za "wstrętnego Kaczora" powstały sądy 24-godzinne, wsadzili trochę tego tałatajstwa do paki. W szkołach było "zero tolerancji dla przemocy" (no ale to ten debil Giertych zrobił więc wstyd przypominać nawet, nieważne, że teraz wszyscy biją na alarm, że szkoły sobie nie radzą). Ale OK - zostawmy to wszystko i zdejmijmy krzyż! Bo od tego będzie nowocześniej i zajebiściej! A kto sądzi inaczej ten ciemnogród!
            • mati-1229 Re: Zakładamy Ruch Palikota 19.02.12, 20:52
              Sądy 24h stały się batem na pijanych rowerzystów, nawet nie kierowców. Pospolitych przestępców w nich się nie sądzi. Raport na temat ich działania nie pozostawi wątpliwości, ten pomysł nie przyniósł takich skutków, jakich oczekiwano.
              Zero tolerancji w szkołach skończyło się nim się zaczęło. I wiem o czym mówię bo w tym czasie szkołę kończyłem i żadnych prób wprowadzenia tego programu nie widziałem, po za pogadanką policjanta i prokuratora (pracownika prokuratury) z reprezentacją uczniów (najgrzeczniejszych).
                • mickeymic Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 15:10
                  Znowu polskie piekło. Karol, sądząc po treści twoich wypowiedzi, ten post nie jest skierowany do Ciebie. Więc w czym problem ? Co Cię obchodzi wątek w temacie zapisywanie się do Ruch Palikota, skoro masz inne poglądy, nie masz o czym pisać, czy jak ?
                  • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 15:30
                    @ mickeymic
                    Wiesz, niby tak.
                    Raczej starałem się omijać wątki "ogólnopolityczne" na tym forum.
                    Jednak, ponieważ szczerze nie trawię Palikota i spółki, to zrobiłem wyjątek na początku tego tematu (rzecz dotyczyła powoływania struktur RP na naszym terenie).
                    Teraz, gdy kolejne wystąpienia oszołomena nie są komiczne ("zajaram? nie zajaram?"), tylko (dla mnie) obrazoburcze, postanowiłem to przytoczyć, bo nie było to (moim zdaniem) zbyt szeroko komentowane w mediach.
                    A tak to może ktoś się opamięta, zanim zostanie "wciągnięty na członka".

Chciałbym już nie mieć okazji do pisania w tym wątku.
                  • kafebiba Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 15:43
                    Wow! Czyli jesli ktos bedzie nawoływał do np. założenia lokalnego oddziału partii pedofilskiej, to ten kto jest przeciw nie powinien się wypowiadać, tak? Bo ma inne poglądy, więc go to nie dotyczy...? Gratuluję toku rozumownia! Własnie DLATEGO, że ktoś ma inne poglądy powinien się wypowiadać, tak jak wiele osób w tym wątku.
                    Jestem przeciw Paligłupowi i jego szemranemu towarzystwu z kryminalistami, Urbanem i tępakami (vide Konwent Seniorów wegług Biedronia). I cieszę się, że jest tu tak wiele osób myślących! Dziękuję im za wypowiedzi na tym forum!
                      • aa9612bydleludzkie Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 16:56
                        Ludzi spod znaku Palikota oburza śmiech na sali sejmowej gdzy Biedroń powiedział " to chwyt poniżej pasa" a jednoczesnie nie przeszkadza taki oto wpis ich lidera 3 miesiace po tragicznej smierci też posła P. Gosiewskiego:
                        "Gosiewski żyje- Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę. Trzeba ekshumacji wszystkich zwłok, bo być może Rosjanie je porwali i dziś przetrzymują na granicach dawnego imperium. Tak, jesteśmy szaleni. Jesteśmy wariatami - to Nasze Życie."
                        Ot taka lewicowa wrazliwość ...
                        • aa9612bydleludzkie Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 17:12
                          Albo w gruncie rzeczy życzenie śmierci dla J. Kaczyńskiego 4 miesiace po katastrofie, które całkowicie dyskwalifikuje dla mnie tego człowieka. Przypominam, że później działacz Platformy Ryszard C. wtargnął do siedziby PiS w Łodzi i zamordował 2 osoby.
                          Warto przytoczyć co pisał 4 m-ce po katastrofie w 2010r. palikot.

"Przyjdzie taki dzień, że Jarosław będzie już rozmawiał z siłami ostateczności..... być może będzie miało to miejsce jeszcze w tym roku" I "wówczas uznamy, że to był naprawdę dobry rok".
                          Tak więc zaprasszamy chętnych do rynsztoka. Wstepujcie do RPP.
                          • kafebiba Re: Zakładamy Ruch Palikota 20.02.12, 17:24
                            Na szczęście wielu ma jeszcze dobrą pamięć. A jeśli ktoś chce sobie przypomnieć to tu ma kilka takich kwiatków - wypowiedzi "frontmanów" Ruchu Podtarcia i jego popleczników: blog.rp.pl/lisicki/2011/01/28/jak-skonczy-kaczynski/

Jak napisane w poście wyżej - zapraszamy do rynsztoka. Lepiej nie będzie, ale przynajminej będzie więcej g*wna. Taki powiew nowości w polityce... Oby stać od zawietrznej bo szambo aż w oczy szczypie...
                              • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.02.12, 17:13
                                No cóż... Wypowiedź godna elektoratu Samoobrony-Bis!
                                Gdy brak argumentów zostaje agresywny atak.

Niestety, nie przesłoni in faktu, że trudno sobie wyobrazić większy smród, niż obecność twoich idoli na scenie politycznej!

Z mojej strony bez odbioru!
                                • mickeymic Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.02.12, 17:26
                                  Karolka: "Nie strasz, nie strasz, bo się...
                                  Nie tacy już w Radzyminie próbowali nawywijać, żeby się teraz ktoś przejmował Ruchem Podtarcia,"

Spoko Karolka: Sądząc po smrodzie, jaki pozostaje po TWOICH wypowiedziach, nikt CIĘ "o podcieranie" się nie posądza.

Buhaaaa smile
                                    • mickeymic Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.02.12, 18:21
                                      Jeszcze w temacie walki z "Ruchem Podtarcia" nie myśleliście o rozszerzeniu działalności i szerszej promocji niepodtarcia? Moglibyście np. założyć stowarzyszenie pt. Radzymińskie Stowarzyszenie Śm....li.

PS. Teraz wiem czym pachnie skrajna prawica, buhaaa
                                      • alutka888 Re: Zakładamy Ruch Palikota 22.02.12, 20:11
                                        Daj już spokój z tymi prymitywami. Są przegrani i fazie rozkładu. Potykają sie o własne słowa będące tzw. "mową nienawiści" (z którą rzekomo walczą). Ich świata już nie ma, a oni TRWAją... tyle, że przy nietolerancji i ksenofobii.

Na Ruch Palikota sporo osób głosowało w naszym mieście, myślę, że w przyszłych wyborach będzie ich więcej.
                                  • karolkaka Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.02.12, 00:13
                                    "Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!" - jako rzecze staroforumowiczowe porzekadło wink

Nie potrafią myśleć samodzielnie - ich sprawa.
                                    Niech sobie wierzą, że im Główny Wibrator zbuduje lepszy świat.
                                    Tak jak stworzył komisję Przyjazne Państwo, a teraz wnosi projekty "niezwykle potrzebnych ustaw" wink

Byli tacy, którzy głosowali na Stana Tymińskiego, inni na Leppera, teraz czas na następnego kosmitę.
                                    Taka karma!
                                    tongue_out
                                    • aalexy Re: Zakładamy Ruch Palikota 23.02.12, 13:30
                                      Wspominanie o poziomie w twoim wypadku jest żenujące. Delikatnie mówiąc to nim nie imponujesz, wystarczy poczytać twoje wypowiedzi w tym wątku.
                                      Alutka odpowiedziała wam w formie adekwatnej do waszych wypowiedzi, za to w treści dużo bardziej inteligentnej. Spróbuj poszukać innego miejsca do ekspresji swojego słownictwa. Bardziej właściwym miejscem będzie deska klozetowa.
    • betty-226 Re: Zakładamy Ruch Palikota 25.02.12, 01:48
      Zgodnie z zapowiedzią Klub Ruchu Palikota dla powiatu wołomińskiego został powołany do życia.
      Wszystkich sympatyków, osoby chętne do wstąpienia do Ruchu zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem mailowym klub.wolomin[at]ruchpalikota.org.pl

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka