Dodaj do ulubionych

Interwencja TV w gm. Radzymin

19.09.12, 22:51
Wczoraj do Łąk Radzymińskich zawitała ekipa programu telewizyjnego Interwencje Jolanty Erol emitowanego w TVP Info. Tematem wczorajszego materiału było odłączenie części wsi Łąki (od strony Wólki Radzymińskiej) oraz projekt odłączenia północnej części Łąk, (od strony Beniaminowa) złożonej przez mieszkańców niezadowolonych z braku inwestycji w tej części gminy.

Podczas nagrania obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: zastępca burmistrza Radzymina Andrzej Siarna i radna Elżbieta Darka. Nie zabrakło także zainteresowanych mieszkańców Łąk z sołtysem Leszkiem Jankowskim oraz viceprzewodniczącym Stowarzyszenia Rozwoju wsi Łąki Markiem Markowskim.

Emisja programu jutro na programie TVP Info o godz. 17:50. Interwencje Jolanty Erol. Program będzie także dostępny na stronie internetowej TVP Info pod adresem:

www.tvp.pl/warszawa/publicystyka/interwencje-jolanty-erol
Obserwuj wątek
   • mistom3 Re: Interwencja TV w gm. Radzymin 21.09.12, 19:39
    Właśnie obejrzałem reportaż Jolanty Erol i dowiedziałem się, że Gmina Radzymin pakuje ogromną kasę w Nadmę (około 10 minuty).

    www.tvp.pl/warszawa/publicystyka/interwencje-jolanty-erol/wideo/20092012/8584066
    Dlaczego to robi? Odpowiedź jest prosta: bo przecież przewodniczący rady jest z Nadmy. Ale z tego co wiem (jeżeli się mylę proszę o korektę) Pan Marek Brodziak jest przewodniczącym dopiero od kilku (3-4) miesięcy. Gratuluję skuteczności Panie Marku.

    A tak na poważnie: jeżeli mieszkańcy Łąk nie będą mieli swojego przedstawiciela w radzie (najlepiej tak skutecznego jak obecnie Nadma) to w mojej ocenie nic się tam nie wydarzy (bez względu na to czy będą należeć do gminy Radzymin, czy też Gminy Nieporęt).
    My, mieszkańcy Nadmy przez wiele lat również byliśmy zaniedbywani przez Gminę Radzymin. Dopiero w ostatnich latach mogliśmy odnotować kilka sukcesów.
    • z0diac Re: Interwencja TV w gm. Radzymin 22.09.12, 01:10
     mistom3 napisał:

     > A tak na poważnie: jeżeli mieszkańcy Łąk nie będą mieli swojego przedstawiciela
     > w radzie (najlepiej tak skutecznego jak obecnie Nadma) to w mojej ocenie nic s
     > ię tam nie wydarzy (bez względu na to czy będą należeć do gminy Radzymin, czy t
     > eż Gminy Nieporęt).

     Myślę, że zwykli mieszkańcy (w tym przypadku Łąk) nie mają tak wysublimowanych oczekiwań, jak specjalni mieszkańcy z innych sołectw (np. Nadmy). Wystarczy im dotrzymywanie zawartych z władzami gminy porozumień (np. dot. budowy wodociągu). Jednak jak pokazały nasze doświadczenia, dla p. Marka Brodziaka większe znaczenie miał godziwy zysk dewelopera, niż pisemne ustalenia, wysiłek i zaangażowanie mieszkańców w utworzenie i funkcjonowanie komitetu wodociągowego w Łąkach, włączając w to wpłaty środków finansowych przez członków komitetu.

     W tej sytuacji różnica polega na tym, że Nieporęt mógłby nic nie robić - bo wystarczy, że nie będzie marnotrawił kapitału społecznego.

     Co do stosowania polityki inwestycyjnej na zasadzie "koszula bliższa ciału" to pozostaje mi tylko życzyć szczęścia i spokoju, bowiem przy liczbie 21 radnych i 26 sołectwach (nie wliczając obszaru miasta) trudno będzie osiągnąć zadowalający poziom satysfakcji wszystkich mieszkańców gminy i utrzymać wizerunek wiarygodnego partnera - szczególnie w warunkach konkurencji.
    • pawel.sieger Re: Interwencja TV w gm. Radzymin 22.09.12, 11:10
     do mistom3:
     1. gdyby każda miejscowośc miała proporcjonalną reprezentecję w Radzie, wtedy Rada powinna liczyć ponad 100 osób; chyba jednak nie chodzi o to by mieć "swoją reprezentację", ale by Radni reprezentowali interesy wszystkich mieszkańców;
     2. złośliwe słowa ["przewodniczący rady jest z Nadmy" i dalsze] bardzo słabiutko wypadają wobec faktów:
     * 10.670,18 - średnie nakłady na jednego ucznia szkoły podstawowej w Nadmie; średnia dla pozostałych szkół na terenie Gminy - 5.805,00 [dane z projektu nakładów na szkoły - 2012]
     * w latach 2007-2010 średnia nakładów [w przeliczeniu na jednego mieszkańca] wynosiła w Nadmie - 4.473,25; średnia dla Gminy [w przeliczeniu na jednego mieszkańca] - 1.822,10; średnia nakładów dla Łąk [w przeliczeniu na jednego mieszkańca] - 350,00; ciekawa różnica, czyż nie?

     Trzeba przyznać, że mieszkańcy Nadmy "w ostatnich latach mogli odnotować kilka sukcesów" a w najbliższym czasie odnotują kolejne [oczywiście, dzięki światłemu przywództwu Brodziaka M., który wraz z innymi tytanami sprawności intelektualnej typu Siarna A. i Piotrowski Z. tworzą radzymiński Olimp].

     Tylko za jaką cenę tych "kilka sukcesów"...

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka