Dodaj do ulubionych

Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkania

30.10.13, 13:26
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam nietypowe pytanie do Was. Z Żonką planujemy przenieść się pod Warszawę. Mamy już dość wynajmowania mieszkania w Wawie i czas przejść na swoje. W planie mamy kilka miejscowości pod Wawą m.in. Radzymin.

W związku z tym możecie powiedzieć nas jak się mieszka w Radzyminie? Czy jest tam tendencja do spotykania "warszafki"? Chodzi mi bardziej o nastawienie ludzi?

Zastanawiamy się nad tą ofertą: www.akacjowaaleja.pl/lokalizacja-osiedla.html (ulica Faladysza). Jest tutaj ktoś z okolicy lub z tego osiedla?

pozdr
Obserwuj wątek
      • karolkaka Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 30.10.13, 20:09
        ... korki będą minimum do czasu zbudowania obwodnicy Marek.
        A ta razie jest na papierze + "obiecali".
        Jest stary sprawdzony sposób, wg mnie bardzo dobry - przyjedźcie tu z żoną z samego rana i sprawdźcie, ile Wam zajmie dojazd do pracy. To samo powrót po południu + wersja autobusem. To już Wam coś podpowie.

Co do samego nastawienie (tu wypowiem się jako ten "stary") - nie ma czegoś takiego jak generalne nastawienie "starych" do "nowych". Tzn. nie ma jednego frontu. Postawy skrajne - jedni zachwyceni "rozwojem Radzymina", inni narzekający, że przez nowe osiedla w gminnej kasie pustki na inwestycje obiecane 20 lat temu. Kasy gminnej brak (miasto zadłużone po uszy), ale to ze względu na lokalną politykę, a nie powstawanie osiedli. A z 20-letnim oczekiwaniem na niektóre inwestycje - to akurat prawda.
        Można powiedzieć że prawda jak zwykle leży po środku, ale nie ma wspólnego mianownika przy odnoszeniu się "starych do nowych". Jak wszędzie - znajdą się mądrzy i głupi.
        Ponieważ jestem dumny z historii naszego miasta, mógłbym napisać : "Pewnie! Zapraszamy!" (jak czyni to nasz burmistrz przy każdej okazji...)
        Ale nie chcę świecić forumowymi oczami wink

Sprawdzaj, pytaj o szczegóły... To nie jest łatwa decyzja.
      • sui Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 03.11.13, 19:40
        Pracuję zdalnie smile. Do "centrum" jeżdżę bardzo rzadko. By spotkać sie z klientem i omówić jakieś szczegóły w projekcie. Żonka na razie na zwolnieniu, ale też planuje przejść na swoje i pracować z domu. Więc korki nie są dla nas czymś strasznym, no chyba, ze będzie trzeba koniecznie pojechać do Wawy. Teraz most grota w przebudowie.
    • liberator5000 Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 31.10.13, 10:26
      sui napisał:

> Witam wszystkich forumowiczów.
      > Mam nietypowe pytanie do Was. Z Żonką planujemy przenieść się pod Warszawę. Mam
      > y już dość wynajmowania mieszkania w Wawie i czas przejść na swoje. W planie ma
      > my kilka miejscowości pod Wawą m.in. Radzymin.

Radzymin jest fajnym miastem, jedną z ciekawszych i najładniejszych podwarszawskich miejscowości i dobrym wyborem do zamieszkania. Przede wszystkim taki lokalny charakter ma coś w sobie. Mieszkając w Warszawie czułem się bardziej anonimowo, trudniejsze było nawiązywanie relacji. Tu znam Panie w warzywniaku w młynie, na straganie czy u Garbolewskiego w piekarni. Na pewno jest dużo spokojniej niż gdzie indziej i dużo bardziej spójnie jeśli chodzi o architekturę miasta niż w Markach (gdzie masz tylko główną ulicę i brak koncepcji zabudowy tego miasta) albo w Wołominie (gdzie masz degrengoladę kompletną i po prostu brzydotę).

> W związku z tym możecie powiedzieć nas jak się mieszka w Radzyminie? Czy jest t
      > am tendencja do spotykania "warszafki"? Chodzi mi bardziej o nastawienie ludzi?

Warszawfki raczej brak, jeśli jest to chyba tylko ta, która przyjeżdża na okoliczne działki poodpoczywać (więc jest raczej zrelaksowanasmile).

> Zastanawiamy się nad tą ofertą: www.akacjowaaleja.pl/lokalizacja-osiedla.html (ulica Faladysza). Jest tutaj ktoś z okolicy lub z tego osiedla?

Oferty tego osiedla nie znam, u nas wygrała opcja z budową domu ale na pewno warto rozważyć mieszkanie na ul. Falandysza bo to w zasadzie centrum miasta, blisko do szkół, sklepów, przystanku itp.

>
      > pozdr
      • kchacinski Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 31.10.13, 12:56
        Z mojej strony ocena bardzo mocno subiektywna 

Pod względem położenia Radzymin jest bardzo ładny. Tak jam wspomniał liberator miasto rozrastało się przez ostatnie kilkaset lat więc jest w miarę równomiernie rozłożone, a nie jak np. Marki

W okolicy jest dużo terenów zielonych – lasy pełne grzybów, dobre miejsce na rower.

Samo osiedle jest zlokalizowane centralnie, wokół dużo punktów handlowych – jednak jeśli nie będziesz posiadał/a własnego miejsca parkingowego to z parkowaniem auta możesz mieć problem.

Radzymin bardzo zmienia się również pod względem demograficznym, z miasteczka gdzie większość mieszkańców pracowała lokalnie przekształca się w typowe miasto satelickie, gdzie ponad połowa mieszkańców przebywa w nim od 18:00 do 7:00, czyli w skrócie śpi.

Tak jak wspomnieli poprzednicy jeśli będziesz dojeżdżać do pracy, przyjedź tu rano i spróbuj się do niej dostać, wtedy będziesz wiedziała jak to wygląda i czy ci to pasuje.

Jeśli masz lub planujesz posiadanie dzieci ważnym aspektem jest dostęp do przedszkoli i szkół, który w Radzyminie delikatnie mówiąc jest mocno ograniczony. Musisz liczyć się z tym, że oferta przedszkoli publicznych, ale nawet prywatnych jest mniejsza liczba dzieci w wieku przedszkolnym.

Podobnie wygląda sytuacja w szkołach. Ich liczba się nie większa, a wraz z nowymi mieszkańcami przybywa najmłodszych Radzyminiaków, którzy niedługo do szkoły pójdą…

Pomimo tych wad kocham to senne miasteczko.
      • ewa.b8 Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 06.11.13, 23:37
        Witaj
        mieszkam w Radzyminie od roku, co prawda w domku jednorodzinnym, ale moja kuzynka kupiła mieszkanie przy ul. Reymonta (Park, czy cos w tym stylu), mieszkanie bardzo ładne, jasne, przestronne z widokiem na oczko wodne - polecam. Co do dotarcia do Warszawy, to co lekka przesada, co prawda ostatnio są korki, ale do centrum można dojechać w 35 minut autobusem prywatnym lub 50 minut czerwoniakiem (staje na każdym przystanku).
        Ja osobiście jestem zadowolona, uważam, że przeprowadzka do Radzymina to był strzał w dziesiątkę. Jako już Radzyminianka - polecam.
        Miłego spacerku - Ewa
    • sui Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 06.12.13, 09:53
      Byłem z żonką w Radzyminie i przyjrzałem się tej inwestycji. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie dobre wrażenie, szczególnie, że mieszkania są trochę w lepszym standardzie niż w innych miejscach. Blisko centrum, otwarte osiedle (co teraz modne są zamknięte - ze starymi dziadkami jako ochroniarzami). Dojazd - nie było to dla nas istotne. Pojechaliśmy też nad Zalew Zegrzyński żeby sprawdzić jak długo się jedzie z Radzymina i wypadło bardzo dobrze smile
    • 1karambol Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 07.12.13, 13:55
      Sui napisał:

> Zastanawiamy się nad tą ofertą: www.akacjowaaleja.pl/lokalizacja-osiedla.html (ulica Faladysza). Jest tutaj ktoś z okolicy lub z tego osiedla?

Ja kupiłem mieszkanie w 3 etapie Akacjowej czyli w bloku po prawej stronie na Falandysza, za parkingiem Tesco. Przez wszystkie tematy związane z otrzymańiem kredytu itd. zostałem przeprowadzony bardzo sprawnie. Mieszkanie wybraliśmy bo miało idealny rozkład pn - pd, z deweloperem nie mieliśmy żadnych problemów póki co. Jeśli masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy na miejscu - pisz na priv. Moje mieszkanie się już wykańcza także lada chwila będę dostępny na miejscu.
    • marta_ba Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 12.12.13, 11:01
      mieszkam w Radzyminie od roku, więc już trochę poznałam to miasto
      jestem ogólnie zadowolona z przeprowadzki tutaj ale
      dziwię się, że nikt nie wspomniał słowem o drogach...
      może dla ludzi mieszkających w centrum to nie problem, przy nowych osiedlach
      są piękne ulice, piękne chodniczki ale ja akurat mieszkam w okolicach ulicy nowej i jest masakra!!!
      po dziecko do przedszkola zamiast jechać po linii prostej niecały kilometr
      jadę trzy bo inaczej się nie da...
      • 1karambol Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 14.12.13, 10:53
        marta_ba napisał(a):

> mieszkam w Radzyminie od roku, więc już trochę poznałam to miasto
        > jestem ogólnie zadowolona z przeprowadzki tutaj ale
        > dziwię się, że nikt nie wspomniał słowem o drogach...
        > może dla ludzi mieszkających w centrum to nie problem, przy nowych osiedlach
        > są piękne ulice, piękne chodniczki ale ja akurat mieszkam w okolicach ulicy now
        > ej i jest masakra!!!
        > po dziecko do przedszkola zamiast jechać po linii prostej niecały kilometr
        > jadę trzy bo inaczej się nie da...

Chyba troche przesadzasz... 3 km jak byś przejechała to byś była poza granicami Radzymina wink
    • mj2912 Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 03.01.14, 16:51
      Witam
      razem z mężem kupiliśmy mieszkanie w centrum park 2 i obecnie czekamy na odbioór....
      Radzymin wydał nam się najciekawszą podwarszawską miejscowością...w szczególności tereny zielone no i kameralność miasteczka nas do niego przekonały ... mam nadziej,ze bedzie dobrze nam tu się mieszkało smile
    • madzia1409 Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 14.01.14, 15:15
      sui napisał:

> Witam wszystkich forumowiczów.
      > Mam nietypowe pytanie do Was. Z Żonką planujemy przenieść się pod Warszawę. Mam
      > y już dość wynajmowania mieszkania w Wawie i czas przejść na swoje. W planie ma
      > my kilka miejscowości pod Wawą m.in. Radzymin.
      >
      > W związku z tym możecie powiedzieć nas jak się mieszka w Radzyminie? Czy jest t
      > am tendencja do spotykania "warszafki"? Chodzi mi bardziej o nastawienie ludzi?
      >
      >
      > pozdr

mieszkamy 3 miesiące
      nie jest źle, aczkolwiek dalej się przyzwyczajamy
          • ignacypoduszek Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 18.10.16, 18:03
            Ja kupowałem rok temu, już mieszkam. Dla mnie osiedle bardzo sympatyczne. Mam mieszkanie na parterze i jestem z takiej opcji zadowolony, jest przestronny salon z tarasem i ogródkiem. Mieszkanie ustawne, nie trzeba się gnieść. Na pewno lokalizacja Radzymina to dobra alternatywa dla zatłoczonej stolicy. U nas każdy mieszkaniec odkłada wspólnie 50zł miesięcznie na fundusz remontowy z którego wykonujemy wszystkie prace przy drodze, opłaty za oświetlenie osiedla i ewentualne naprawy co jest swietnym i sprawiedliwym rozwiązaniem.
          • ignacypoduszek Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 18.10.16, 18:04
            michu.75 napisał:

> Witam. Odświezam temat z zapytaniem czy ktoś kupował mieszkanie od as bud devel
            > opment na osiedlu Villa park 2? Teraz chyba 3 etap oddaja

Ja kupowałem rok temu, już mieszkam. Dla mnie osiedle bardzo sympatyczne. Mam mieszkanie na parterze i jestem z takiej opcji zadowolony, jest przestronny salon z tarasem i ogródkiem. Mieszkanie ustawne, nie trzeba się gnieść. Na pewno lokalizacja Radzymina to dobra alternatywa dla zatłoczonej stolicy. U nas każdy mieszkaniec odkłada wspólnie 50zł miesięcznie na fundusz remontowy z którego wykonujemy wszystkie prace przy drodze, opłaty za oświetlenie osiedla i ewentualne naprawy co jest swietnym i sprawiedliwym rozwiązaniem.
    • ksiegowa150 Re: Jak się mieszka w Radzyminie? Zakup mieszkani 07.01.17, 21:20
      wszystko zależy od tego, czego oczekujecie- jedni uciekają, inni się wyprowadzają. Ja rodowita radzyminianka należę do tych, którzy ucielkli- dlaczego...Radzymin niestety stał sie sypialnią Warszawy, to już nie jest ten klimat "małomiateczkowy" jak kiedyś -wystarczyło wyjść na miasto -zawsze znalazł się ktoś do rozmowy, biegania, zabawy i co tam sobie człowiek wymyślił. Obecnie zrobiło się... tłoczno, nieznajomo... pojawiły sie korki i nic w zamian. Nawet nie wspomnę o takich przyziemnych udogodnieniach jak basen kino czy zwykły mc donald's - bo to zapewne jeszcze długo będzie nieosiągalne (zaraz mnie ktoś zaszczeka za to kino...wiem wiem, jest, ale mam na myśli kino z prawdziwego zdarzenia). Tak więc jeżeli jesteście domatorami bez większych wymagań, jak najbardziej, jeżeli oczekujecie czegoś więcej - raczej dajcie sobie spokój.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka