Dodaj do ulubionych

Czy to wizja naszego miasta?

22.11.06, 10:28
Nasze miasto zmienia swoje oblicze w bardzo szybkim tempie. Powstają dwa nowe
osiedla, dzięki którym zwiększy się ilość naszych mieszkańców. I bardzo
dobrze, im więcej nas tym lepiej! Nasuwa mi się jednak pytanie, czy przy tym
bumie rozbudowy pomyślano o rozbudowie zaplecza socjalno - bytowego dla
mieszkańców? Mam wątpliwości co do następujących aspektów:
- jak rozwiązana zostanie sytuacja w przedszkolach, szkołach;
- czy opieka medyczna w naszym mieście jest przygotowana do zwiększonych zadań
wynikających ze wzrostu liczby potencjalnych pacjentów;
- czy w Urzędzie będziemy załatwiani godnie tak jak na XXI w. przystało, bow
historii różnie bywało;
- jak rozwiązana zostanie sprawa komunikacji, przecież trzeba przewieźć sporą
liczbę osób do pracy, uczelni, itd.
Zaplecze socjalno - bytowe miasta nie powstanie tak z dnia na dzień. Już dziś
trzeba myśleć bo czasu w sumie nie zostało zbyt wiele. Pozwolę sobie
przytoczyć przykład z warszawskiego Ursynowa, gdzie dzieciaki uczęszczały na
trzy zmiany do szkoły - na 8, 12 i 16. Wiele z dzieci ze starszych klas
dowożono do innych szkół nie tylko na Mokotowie. Problemem była też dla
mieszkańców służba zdrowia, ponieważ jedna w tamtym czasie przychodnia (nawet
bardzo duża) nie mogła niejednokrotnie podołać. Problemem stał się dowóz tej
ogromnej ludzkiej masy do centrum Warszawy w godzinach szczytu. Stolica ma
większy budżet i mimo to bardzo długo borykała się z tym problemem. Dlatego w
naszym mieście może warto już dziś zastanowić się nad zapleczem socjalno -
bytowym, aby uniknąć zakorkowania w przyszłości. Nawet już dziś odbija się
echem na naszym forum fakt, że brakuje miejsc w przedszkolach. W szkołach też
sytuacja nie jest o wiele lepsza, klasy są dosyć liczne, a dzieciarnia z
młodszych klas nie raz chodzi do szkoły około południa.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów!
jacek_501
Obserwuj wątek
    • valdi67 Re: Czy to wizja naszego miasta? 22.11.06, 15:40
      Niestety , ja również jestem pełen obaw. Wybory potwierdzają ten pesymizm .
      Dobrze , że nasze miasto się rozrasta , lecz radni nic nie robią w kierunku
      rozbudowy szkół , przedszkoli , przychodni , parkingów miejskich , placu zabaw
      dla dzieci, że o kinie już nie wspomnę . Nawet wychodka miejskiego z
      prawdziwego zdarzenia nie ma . Mój czas dojazdu do pracy z Radzymina do
      Warszawy w ciągu ostanich dwóch lat wydłużył się o jakieś 20 minut .
      Komunikacja miejska z Warszawy omija Radzymin . Stan dróg to po prostu rozpacz.
      Śmieszy mnie jak co chwilę remontuje się drogę golgoty , którą proponuję
      zmienić na drogę głupoty. Dlaczego? poczekajcie jak zaczną padać deszcze , a w
      jezdni nie ma kanalizacji , będą się zbierać potężne kałuże , gdyż ktoś wpadł
      na świetny pomysł aby wymienić krawężniki na wysokie i teraz woda nie ma szans
      na spokojne odpłynięcie na pobocze. Chyba jakiś wielce wykwalikowany
      profesjonalista z urzędu doszedł do wniosku , że mieszkańcy unikają mycia się w
      związku z czym zainstalował nam darmowy prysznic wzdłuż całej golgoty . Teraz
      już wiem , że moje pieniądze z podatków wydawane są w spób przemyślany i dla
      dobra ogółu. W deszczowe dni nie zapomnijcie o spacerze pięknym chodnikiem a
      golgota stanie się Waszym udziałem , dosłownie i w przenośni ...
      • aa9612 Re: Czy to wizja naszego miasta? 22.11.06, 16:21
        Twoje spostrzeżenia bardzo mnie zaciekawiły . W odpowiedzi proponuję:
        Niech Rada Gminy przesunie Radzymin w strone Warszawy - (około 20minut), albo
        zabrońmy ludziom kupować więcej samochodów. Myslę że to wina Rady - powinni
        wybudować nową drogę do Warszawy. Wątpie też abys skrócił czas dojazdu jeżdząc
        MZA.

Remont Drogi Golgoty? Chyba chodzi Ci o dzrewka, bo ja remontu nie widziałem.
        Pozatym ta droga powstała społecznie więć daruj sobie okreslenia typu "droga
        głupoty" bo sam o sobie źle świadczysz. Jeżeli nie dokładałeś się to nie gadaj
        o swoich podatkach. Krawężnik projektuje projektant a nie urzędnik. Pamiętaj
        też że poniekąd krawężnik chroni pieszych - może takie są przepisy znawco.

Piszesz też że o kinie nie wspomnisz????? Bo nic z nim nie robią???
        • valdi67 Re: Czy to wizja naszego miasta? 22.11.06, 17:31
          Wyższy krawęznik będzie z pewnością tamował odpływ deszczówki i nie jest w
          stanie skutecznie ochronić spacerującyh tam ludzi.Proponuję rachunki za
          pralnię przesyłać do tego,kto jest odpowiedzialny za projekt i odbiór tego
          knota . Projektant projektuje a urzędnik zatwierdza, a może u nas jest jakoś
          inaczej? Chodnik jest odzielony od jezdni pasem zieleni i gdyby ktoś pomyślał
          to mógłby chronić przechodnia wyższym krawężnikiem tuż przy chodniku a nie tuż
          przy jezdni - znawco przepisów.
          Co się tyczy dojazdów to rzeczą zrozumiałą i nie wymagającą chyba szczególnego
          intelektualnego rozwoju jest to , że jak ma się dojeżdzać do pracy ochydnym ,
          starym , zdezelowanym , często technicznie nie sprawnym i śmierdzącym autobusem
          do pracy plus koszty MZK to dużo osób wybiera porównywalnie za te same
          pieniądze dojazd własnym samochodem . I jest to wina rady że nie jest w stanie
          dogadać się z MZK . Żyjesz chyba jeszcze w jakieś innej epoce . Ludzie robią
          dokładnie to co im się opłaca i co jest dla nich lepsze , pewniejsze dające
          poczucie większego komfortu. Jeśli masz wątpliwości zapraszam do przeżycia
          niewątpliwie życiowej przygody jaką jest powrót po pracy autobusem prywatnych
          lini Warszawa-Wyszków. Poznasz ciekawych ludzi , napiszesz się alkocholu ,
          pozaczepiasz sobie bezkarnie kobiety , jedny słowem zaczerpniesz uroków
          wielkiego świata.....

• valdi67 Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 12:59
              Tak , masz rację poczekajmy ...
              Dostrzegam próby rozwiązania problemu komunikacji z naszym miastem , lecz są
              one bardzo mizerne . Taki Zegrzynek co prawda ruszył , lecz nie udało się przy
              tej okazji zainstalować szlabanu na niestrzeżonym przejeździe na Wróblewskiego.
              Co roku dochodzi tam do tragicznych wypadków . I co ? nikomu to nie
              przeszkadza . Zegrzynek sobie jeździ a wokół przejazdu przybywa krzyży i tablic
              informujących o tragedii. Zwracałem się osobiście do burmistrza w tej sprawie ,
              ale mnie zwyczajnie spławił , że o tym decyduje kolej . Typowo socjalistyczna
              wzgarda dla ludzkiego życia. Nie liczy się , to że ileś tam ludzi już zginęło i
              zginie , ważne że kolej uruchomiła Zegrzynka. Drażni mnie brakoróbstwo ,
              dyletanctwo , brak odpowiedniego nadzoru przy odbiorach różnych inwestycji .
              Jak się patrzę jak łatwo wydaje się pieniądze tylko aby je wydać to mnie krew
              zalewa. Kto odpowiada za odbiory dróg po remontach?
              • szifox Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 14:58
                Najbardziej realna i najbliższa wizja naszego miasta to ponad 200 kursów
                tirów / w sezonie, na dobę / do i z centrum logistycznego Coca-Cola przez ul.
                Weteranów i Stary Rynek.

Wg. informacji z działu logistyki Coca-Cola przed rozbudową terminal w
                Radzyminie był w stanie odprawić 70 ciężarówek z towarem.

Władze pod pretekstem przebudowy ul. Stary Rynek i budowy miejsc parkingowych,
                dążą do wybudowania ronda na skrzyżowaniu ul. Weteranów i Al. Jana Pawła II,
                które nikomu nie jest potrzebne z wyjątkiem centrum logistycznego Coca-Cola,
                która sama obiecała dofinansować budowę ronda kwotą w wys. 200 tys. zł

To rondo ma tylko ułatwić manewry kierowcom dużych ciężarówek, których nie
                powinno być w centrum miasta. Jego wybudowanie tradycyjnie zostało by ogłoszone
                jako wielki sukces władz Radzymina.

Nowe władze zamiast mydlić oczy mieszkańcom niech skoncentrują się na
                wytyczeniu trasy omijającej centrum miasta.

Niech władze nie zapominają, że 40% kwoty podatku dochodowego osób
                mieszkajacych przy ul. Weteranów i ul. Stary Rynek wraca go gminnej kasy i
                między innymi z tego powodu należy im się spokój i poszanowanie.
                • rembel Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 15:16
                  Szifox, nie zgodzę się z Tobą że to rondo potrzebne jest tylko dla Tirów. W
                  lecie nie sposób tam przejechać i to nie z powodu tirów, a ogromnego natężenia
                  samochodów "sezonowych" mieszkańców działek rekreacyjnych. Tiry to wtedy
                  tylko "wisienka" na torcie. Poza tym uważam że to skrzyżowanie jest już w tak
                  opłakanym stanie, że szybka przebudowa jest jak najbardziej pożądana. I jeśli
                  ktoś może dołożyć do tego jakiś grosz (Coca- cola)to trzeba się po niego
                  schylić, a nawet wyciągnąć ręke po jeszcze więcej, a nie czekać na nowe
                  rozwiązanie drogowe, które póki co jest jedynie koncepcją niepotwierdzoną
                  żadnymi dokumentami i założeniami technicznymi.
                  Dobrze wiesz że nawet gdyby podjęto decyzję o realizacji to jest to kwestia lat
                  i taka inwestycja niestety zawsze będzie komuś przeszkadzać. Tak jak mi
                  przeszkadza naniesiona ileś tam lat wstecz na moją działkę koncepcja "małej
                  obwodnicy Radzymina".
                  • szifox Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 15:35
                    ... a ja twierdzę, że gdyby byłby objazd centrum to rondo nie było by
                    potrzebne ... wystarczyła by zmiana organizacji ruchu i zielona strzałka ...
                    Kierowcy samochodów osobowych mogą przejechać także ul. Zduńską w kilkadziesiąt
                    metrów dalej jest nieskończona droga, która kończy się w polu a mogła by
                    odciążyć strzyżowanie Weteranów i Al. Jana Pawła.
                    Poza tym nie sądzę aby konserwator wstrzymał budowę ronda z samej złośliwości.

Wybudowanie ronda jedynie wpłynie na dalsze zaniechanie rozwiązania problemu
                    komunikacyjnego na wiele lat ...

• szifox Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 15:36
                    ... a ja twierdzę, że gdyby byłby objazd centrum to rondo nie było by
                    potrzebne ... wystarczyła by zmiana organizacji ruchu i zielona strzałka ...
                    Kierowcy samochodów osobowych mogą przejechać także ul. Zduńską a kilkadziesiąt
                    metrów dalej jest nieskończona droga, która kończy się w polu a mogła by
                    odciążyć strzyżowanie Weteranów i Al. Jana Pawła.
                    Poza tym nie sadzę aby konserwator wstrzymał budowę ronda z samej złośliwości.

Wybudowanie ronda jedynie wpłynie na dalsze zaniechanie rozwiązania problemu
                    komunikacyjnego na wiele lat ...
                      • jacek_501 Re: Czy to wizja naszego miasta? 23.11.06, 16:02
                        Panowie, po części każdy z Was ma rację! Bo zarówno potrzebna jest przebudowa
                        skrzyżowania ul. Weteranów z JP II, ale nie rozwiąże to problemu nasilenia ruchu
                        ciężkich pojazdów, które teraz niesamowicie wzrośnie. Bezwzględnie potrzebna
                        jest obwodnica i to nie tylko ze względu na bezpieczeństwo np. dzieci idących do
                        szkoły, ale także po to by nam żyło się lepiej.
                        Rozmawiałem ze znajomą, która mieszka na Weteranów bliżej Starego Rynku i Ona
                        podobnie jak ja przeżywa koszmar. W łazience, którą nie tak dawno wyremontowała
                        glazura "schodzi" ze ścian, pęka, że o terakocie już nie wspomnę. Urządzenie
                        łazienki wymagało poniesienia przez Nią jakiś kosztów, a to wszystko zostało
                        zmarnowane! To okropne patrzeć na bezsens swojej pracy i zmarnowane pieniądze!
                        Przedłużanie dalej tej sytuacji w nieskończoność może spowodować naprawdę
                        nieobliczalny odruch zbiorowego niezadowolenia mieszkańców tej ulicy!
                        • elizabeth40 Re: 6 tirów na godzinę!! 23.11.06, 17:55
                          Nie wiem ile tirów przejeżdża na godzinę, ale chetnych do obserwowania
                          zapraszam na kawę i pogaduszki wtedy najlepiej będzie można ocenić
                          prawdomówność mieszkańców tej ulicy. Powiem krótko okna drżą, żyrandole również
                          nie wspomnę o pękających ścianach domów. Latem nie można otworzyć okna poniewaz
                          poza warkotem silników czasami nie słychać rozmów czy dźwięków radia czy TV.
                  • przedemerytka Re: Czy to wizja naszego miasta? 24.11.06, 01:17
                    Ciekawa jestem ile pieniędzy pochłonęły już ciągłe modernizacje i naprawy
                    (zlikwidowanie przejścia dla pieszych, przesuwanie barierek, poszerzanie ulicy
                    kosztem skweru, naprawy barierek uszkodzonych chodników, krawężników,
                    studzienek, uszkodzonych świateł, wyrywanie znaków drogowych nie mówiąc o
                    zniszczonych nawierzchniach skrzyżowania Weteranów powtarzajcących się n-tą
                    ilość razy i to nie za sprawą komunikacji lokalnej na przestrzeni od 1992r
                    czyli już 14 lat. Jest chyba tajemnicą poliszynela, ze sprawcami tych zniszczeń
                    sa właśnie przjeżdzające tiry, a wystarczyłoby ustawić jedna kamerkę, by
                    identyfikować sprawcow i domagać sie od firm do ktorych owe tiry podążają, by
                    partycypowali w naprawach i modernizacjach lub postawienie warunku partycypacji
                    w kosztach budowy alternatywnej drogi, ktora jako nowa z odpowiednim podłozem,
                    odpowiednią szerokością spełniałaby warunki do przyjmowania zwiekszającego się
                    ilościowego i tonażowo ruchu. Począwszy od pierwszych dycydentów, ktorzy
                    zaprosili do miasta kapitał zagraniczny nie negocjując dla miasta żadnych
                    zobowiązań, mało tego, czy nie mylną tezę wysuwam, iż ten kapitał zwalniany z
                    podatków w poczatkowych okresach rozwijania działalności skutecznie po
                    wyczerpaniu tego okresu przekazywał, kolejnym właścicielom z nowymi okresami
                    zwolnień podatkowych (np spółka niemiecka, austriacka, włoska, ostatnio grecka)
                    Podejrzewam ze te wszystkie naprawy i inwestycje modernizacji zapewne
                    kosztowały duzo więcej niż te 200.000, ktore CC obiecuje warunkując budowę
                    ronda. Co za interes robi nasze miasto przez kolejnych dycydentów skoro żaden
                    przez 14 lat nie wynegocjował nic, by choćby w części inwestorzy zagraniczni
                    partycypowali w budowie odpowiedniej drogi dojazdowej do ich zakładów. Ile
                    rzeczywistych miejsc pracy dla mieszkańców miasta i gminy Radzymin zaoferował
                    zakład CC uruchamiając centrum logistyczne. Czy nasze władze wiedzą ponadto, ze
                    w dalszym ciągu trwa budowa kanalizacji w ulicy Weteranów i jak widzą
                    pogodzenie coraz wiekszego ruchu i jednoczesnymi wykopami, zrujnowaną
                    nawierzchnią. Poza tym ciekawi mnie jaki rząd wielkości ma pochłonąć inwestycja
                    budowy ronda skoro w trosce o najstarszą część miasta konserwator zabytków w
                    tym względzie nie może i nie powinien iść na ustępstwa, tak jak to było w
                    przypadku remontu kina Czar?
                    • jacek_501 Re: Czy to wizja naszego miasta? 27.11.06, 08:06
                      Szanowna Przedemerytko!
                      W swoim poście zadałaś całe mnóstwo pytań! Czy chcesz, aby nasza władza poczuła
                      się osaczona. Wiesz przecież równie dobrze jak i ja, że władza wszystko wie, i o
                      wszystkim wie N A J L E P I E J !!! Wszak to oni zza swoich biurek orientują się
                      doskonale co jest dla nas dobre, a co nie. Piszesz, że TIR - y niszczą barierki
                      i to już w dłuższym okresie czasu. A zastanowiłaś się, co by się działo, gdyby
                      tych barierek nie niszczyły? Ilu ludzi pozostałoby bez zajęcia? A ilu z nich ma
                      rodziny, głodne dzieci, które trzeba nakarmić! A tak wyłamie się barierka, albo
                      o wiele lepiej jak sygnalizator i już można prawie cały miesiąc pracować. A te
                      drobne koszta, o których łaskawie raczyłaś wspomnieć to drobiazg przy tak
                      potężnym budżecie jaki ma nasza gmina.
                      Piszesz, że można za niewielkie wręcz pieniądze ustawić kamerkę i w bardzo
                      krótkim czasie problem zostałby rozwiązany. No dobrze załóżmy, że masz rację,
                      ale jak sobie wyobrażasz, że będziemy nagrywać i karać naszych "dobroczyńców"? A
                      na dokładkę stosować metody minionej epoki? Przecież Ci "dobroczyńcy" sprawiają,
                      że o Radzyminie jest coraz głośniej w Polsce i nie tylko. Sama zauważyłaś, że
                      zadomowił się u nas kapitał włoski, niemiecki, grecki, itd. Niestety popularność
                      zawsze wiąże się z jakikimiś kosztami i wyrzeczeniami! Te nasze cierpienia to
                      doprawdy tak niewiele co możemy ofiarować dla dobra naszego miasta.
                      Aha, jeszcze jedno! Niektórzy złośliwcy mówią, że te pieniądze przeznaczone na
                      naprawy - to zmarnowane pieniądze! Że można byłoby je wykorzystać lepiej, z
                      większym pożytkiem dla miasta! Nie wierzmy im, bo to są wichrzyciele! Oni chcą,
                      abyśmy stracili zaufanie do naszej kochanej władzy! Ale to im się nie uda! My
                      twardo stoimy na gruncie poparcia dla naszego wodza!
                      jacek_501
                      PS.
                      Serdecznie pozdrawiam i kłaniam się w pas za to, że zwracasz uwagę na ważne
                      sprawy, które niejednokrotnie umykają tym, którym umykać nie powinny!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka