Dodaj do ulubionych

Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie?

25.02.10, 23:53
Wybieram się z Rainbow w sierpniu na objazdówkę Jordania+Syria z tygodniowym
pobytem w Sharm. Zaproponowano mi m.in. te 2 hotele. Opinie które znalazłem są
(jak zwykle) przeróżne ale już nieaktualne. Czy ktoś był ostatnio w którymś z
tych hoteli. Każda uwaga będzie bardzo przydatna. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • sebcioo Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 09:55
      "Opinie które znalazłem są(jak zwykle) przeróżne ale już nieaktualne."
      Hmmm jaki jest okres aktualnosci opinii? One maja jakas date waznosci?
    • miriam_73 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 10:41
      hmmmm..., jeśli opinie z grudnia 2009 są nieaktualne, to ja nie wiem z kiedy ty
      chcesz mieć informacje.
      www.holidaycheck.pl/hotel-opinie_Dreams+Beach+Resort+Dreams+Vacation+Resort-ch_hb-hid_8720.html
      A tak poza tym - wszystko jedno bo DB i DV to de facto jeden kompleks hotelowy i
      goście mogą korzystać z infrastruktury obu hoteli. Ja mimo wszystko wolę DV.
      • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 15:03
        Dziękuję za bardzo pomocny link. Tam rzeczywiście znalazłem aktualne informacje.
        Dziękuję i pozdrawiam.
      • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 27.02.10, 21:24
        I wybór dokonany! Zgodnie z radami i także Twoją wybrałem Dream Vacation.
        Dziękuję i pozdrawiam.
    • alcawik Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 11:15
      odpowiem Ci jak wrócę jadę do tego hotelu od 10.05 do 24.05
      • malgg Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 28.02.10, 21:06
        Witam alcawik
        Będziemy w D.Vacation hotelu dokładnie w tym samym terminie (10-24/05/2010).
        Lecimy z Warszawy.
        PZDR

• alcawik Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 28.02.10, 21:31
          To super My też wylatujemy z warszawy takze pewnie spotkamy się już w samolocie,
          Pozdrawiamy.
    • maat7 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 12:42
      Byłam w Dreams Vacations w listopadzie 2009. Co Cię interesuje najbardziej?
      Postaram się odpowiedzieć.
      Generalnie zgadza się co napisano powyżej hotele są ze sobą połączone i można
      korzystać z każdej opcji tu i tam (obostrzenia jedynie co do którejś restauracji
      głównej, ale nie pamiętam już co i jak bo korzystałam ze "swojej" smile.
      Dreams Vacations jest oddalony od morza, piechotą z najdalszego punktu to ok. 5
      minut, jeżdżą również tuk-tuki jeśli się nie chce iść. Za to baseny są mniej
      oblegane i fajniejsze właśnie w części Vacations. Miałam również dziwne
      wrażenie, że w części Beach (5*) było więcej Rosjan, zaś część Vacations (4*)
      zdominowali Anglicy.
      Skalista plaża cudowna, chyba najpiękniejsza z dotychczas widzianych, rafy
      bodajże rewelacyjne (nie nurkuję, ale się nasłuchałam). Pokoje w części
      Vacations lekko wysłużone, ale wszystko było sprawne, sprzątane codziennie.
      Jedzenie smaczne, przepyszne naleśniki nad morzem (mniam), co krok jakiś barek z
      jedzeniem i piciem, obsługa nie nachalna i miła ... no co tu dużo kryć - jeden z
      najmilszych pobytów w Egipcie smile
      Pytajcie - postaram się na bieżąco odpowiadać zgodnie z posiadaną wiedzą.
      • maat7 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 12:43
        Miało być Listopad 2008 !!! Aj ten czas zbyt szybko mija smile
        • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 27.02.10, 21:30
          Dokonałem wyboru zgodnie z radami i także Twoją. Wybrałem Dream Vacation.
          Dziękuję i pozdrawiam.
      • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.02.10, 14:31
        Dzięki stokrotnie za konkretne informacje.
        Pozdrawiam.
    • alcawik Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 02.03.10, 14:30
      a kto jedzie w maju do tego hotelu?
      • darektur68 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 25.03.10, 12:25
        wybieramy się z żoną 20.04-04.05
        • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 29.05.10, 17:40
          I jakie były Twoje wrażenia?
          Jeśli możesz podziel się nimi.
          Pozdrawiam.
      • lina84 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 29.04.10, 15:52
        my wybieramy sie 17 maja ale będziemy w Dream Beach
        • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 29.05.10, 17:41
          Czekam na opinie i wrażenia po powrocie.
          Pozdrowienia.
    • meryblue11 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 29.05.10, 23:55
      ani jeden ani drugi, bo jest syf, kiła i mogiła w tym roku

brudno strasznie, jedzenie jest obrzydliwe

Przeczytaj oddzielny wątek, który zrobiłam o tym resorcie.
      Byliśmy tam drugi raz i teraz była tragedia wg nas, zasługuje na max 3 gwiazdki,
      a nie 4-5.
      • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 30.05.10, 15:41
        Hm..... to mam chyba problem. Bo już decyzja podjęta, wybrałem DV i umowa
        podpisana. Cóż pozostaje mi tylko liczyć , że do sierpnia wszystko się unormuje
        i ...może zatrudnią lepszych kucharzy??
        • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 12.07.10, 22:36
          Ciekaw jestem, czy ktoś podzieli się najświeższymi informacjami na ten temat.
          25VIII wylatuję.
          • bgosia Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 13.07.10, 12:23
            Byłam w Dreams Beach tydzień po objazdówce z Rainbow w końcu maja
            2010. Pokój mieliśmy w budynku 11xx przy recepcji. Pokój był czysty,
            codziennie sprzątany, codziennie wymieniane ręczniki i pościel
            (oczywiście zostawialiśmy bakszysz). Chłopak, który sprzątał nasz
            budynek za każdym razem pytał, czy jesteśmy zadowoleni. Dwa razy
            naprawiano nam klimatyzację - dopiero za drugim razem skuteczniesmile,
            ale czekanie na mechanika zajmowało 15 europejskich, a nie egipskich
            minut. Obsługa w recepcji i restauracjach pomocna i bez zarzutu.
            Co do jedzenia - były dostępne 3 duże restauracje ( nie liczac tych
            w Dreams Vacation) - L'Opera, Pergola i Grill House, był bardzo duży
            wybór, były kuchnie tematyczne (śródziemnomorska, arabska, włoska),
            nie narzekaliśmy na jedzenie i nie chorowaliśmy. Remont w Dreams
            Vacation obejmował plażę - ludzie z Vacation mieli do wyboru plażę
            przy Dreams lub baseny Dreams i Vacation.
            Wróciliśmy bardzo zadowoleni i wypoczęci.
            • neurkrzysztof Re: do bgosi 17.07.10, 21:40
              Dziękuję za sympatyczne i pokrzepiające wieści.
              Mam nadzieję, że będę co najmniej tak samo zadowolony.
              Pozdrawiam.
            • meryblue11 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 26.07.10, 00:21
              My byliśmy na Sylwestra.
              Mówię ci, byłam tam kolejny raz, wcześniej byliśmy 2 lata temu i było ok, nawet
              było super i dlatego zdecydowaliśmy się jechać kolejny raz do tego hotelu i
              doznaliśmy szoku.
              Grzyb w łazience straszny.
              Meble brudne.
              Pościel szara, a nie biała.
              Ręczniki w stanie tragikomedii, te w pokojach, bo z plaży są lepsze.
              Jedzenie wg nas beznadziejne.
              Drinki masakra, nawet nie ma co tego pić, bo można się pochorować, normalny
              bimber miejscowy.
              Kawa na śniadanie lura, w ciągu dnia nie można się było doprosić kawy w barze
              przy meksykańskiej restauracji. No kicha.
              na dodatek zaczynał się remont przy DV za płotem.

Dla mnie ten hotel spadł z 4+ do 3+ max.

A na Sylwestra to w ogóle szkoda tam wydawać kasy, o 23.40 po prostu wygasili
              światła, kazali już za wszystko od tego momentu dodatkowo płacić, a o 24.10
              zamknęli restaurację na klucz. Można było przejść do baru lub do pokoju, żeby
              się dalej bawić. Byliśmy wcześniej w innym hotelu na Sylwestra i było o niebo
              lepiej, ale byliśmy też w takim, gdzie było gorzej, bo tu była chociaż ładnie
              zrobiona sala na ten wieczór i nawet dali znośne jedzenie tego dnia.
              • michalc10 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 14.08.10, 19:26
                właśnie wróciłem z rodina z wakacji w tym hotelu, było super, pokoje czyste, jedzenie ok, obsługa też, all 24h-co było miłą niespodzianką.
                • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 14.08.10, 20:46
                  To super - bardzo sie cieszę.
                  A czy skończył się już opisywany przez innych remont plaży przy DV.
                  Pozdrawiam.
                  • michalc10 Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 17.08.10, 18:01
                    jeszcze nie, ale nie przeszkadza to wogóle w wypadach na ryfę.
                    • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 17.08.10, 19:43
                      Odliczam już czas do wylotu 25.08.
                      Dziękuję wszystkim za informacje.
                      Pozdrawiam.
                      • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 10.09.10, 23:10
                        Wróciłem!!!
                        Było super. Pokoje czyste, swieżo malowane, armatura częściowo nowa, częściowo tylko odnowiona, w pełni sprawna, klimatyzacja OK, meble trochę starsze ale też odnowione, sejfy w pokojach bez dopłaty. Obsługa przesympatyczna, jedzenie smaczne i urozmaicone, trwający nadal remont plaży w niczym nie przeszkadza. Codziennie bez problemu wymieniane ręczniki.
                        W pełni udany pobyt jako odpoczynek po intensywnym objeździe Jordania+Syria.
                        • deoand Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 10.09.10, 23:30
                          Napisz cos o tym pobycie w Jordanii i Izraelu . A w Sharmie byłes na jakis fakultetach ?
                          • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 10.09.10, 23:48
                            Byłem na objeździe Jordania + Syria ( bez Izraela). Dośc dobry opis jest w wątku forum.gazeta.pl/forum/w,19,115090680,115090680,Rainbow_Jordania_Syria_wrocilam_.html
                            Jestem bardzo zadowolony , w dużej mierze jest to zasługą bardzo sympatycznego pilota z Rainbow P.Marka S. Natomiast po powrocie do Sharmu starczyło jeszcze mi i mojej rodzinie sił na wypad do Kairu ( jednodniowy - odczucia raczej mieszane ale warto było, bo być drugi raz w Egipcie i nie widzieć piramid w Gizie to chyba byłby już trochę "obciach" - hi hi hi) oraz nocną wędrowkę na górę Mojżesza ( ta wycieczka z kolei bardzo ciekawa, choć z powodu zupełnie niekontrolowanej wręcz inwazji wielbładów na trasie chwilami niebezpieczna).
    • neurkrzysztof Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 24.05.11, 12:39
      Witam serdecznie!
      Wznawiam wątek, gdyż po przesympatycznych chwilach spędzonych w ubiegłym roku w DV mam ochotę w tym roku powtórzyć pobyt w tym hotelu ( na przełomie sierpnia i września). Interesują mnie opinie osób które w tym roku mieszkały w Dreams Vacation.
      Dziękuję z góry za pomoc.
      • unange Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 25.05.11, 19:09
        Wróciłam stamtąd 2 tygodnie temu. smile Było super, choć podobno inaczej niż w ubiegłym roku. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to pisz na maila.
        • neurkrzysztof Re: do unange 27.05.11, 22:09
          W ubiegłym roku byłem zachwycony zarówno serdecznością jak i uczynnością personelu, nie przeszkadzał mi nawet remont plaży przy DV ani remont części hotelowej. Uroki rafy dominowały.
          Czy teraz nadal można liczyć na taką serdeczność i czy zakończono wszystkie remonty ? Czy nadal poziom obsługi jest na wysokim poziomie? Czy dużo jest gości hotelowych ?
          Pozdrawiam.
          Krzysztof.
          • unange Re: do unange 29.05.11, 14:47
            Remontu nie było, ale gości również niewielu. Pierwszego ranka wydało nam sie to dziwne, ale potem okazało się dodatkowym plusem. Wszędzie luźno i komfortowo. Oni są naprawdę zmartwieni, że "Polacy nie przyjeżdżają..."
            W pokoju i w łazience czyściutko, zmiany pościeli i ręczników bez oszukiwania.
            Nasze wrażenia są podobne do Twoich - profesjonalizm i życzliwość.
            A ponieważ nie wyciągali znacząco ręki, sami z przyjemnością pamiętaliśmy o docenianiu tych, których szczególnie polubiliśmy. smile
            Krótko mówiąc - jeśli podobało Ci się w ubiegłym roku, w tym będziesz tym bardziej zadowolony. smile
            • neurkrzysztof Re: do unange 29.05.11, 18:34
              Dziękuję za wyjaśnienia.
              Po takiej informacji mogę ze spokojem planować ponowne odwiedziny w DV.
              Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
    • ine_ss Re: Dreams Vacations czy Dreams Beach w Sharmie? 21.05.12, 19:21
      Dreams Beach (lub DV) czy Club Faraana?
      Szukam hotelu z dobrą rafą w ciszy i spokoju i z dobrym all. Priorytetem jest dla mnie oczywiście rafa i plaża.
      Pomóżcie proszę
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka