Dodaj do ulubionych

Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści?

19.06.10, 17:59
Witam,

Mam pytanie do osób, które wróciły niedawno z tego hotelu.
Interesują mnie Wasze opinie o położeniu, rafie ,wyżywieniu itd....
Będę wdzięczna za garść informacji z pierwszej ręki.
Ja wybieram sie tam 2 lipca....
Obserwuj wątek
    • klub81 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.06.10, 10:38
      Witam,
      Wrocilam na poczatku czerwca i jestem bardzo zadowolona. All
      Inclusive obejmuje alkohole lokalne (ichniejszy gin, wodka, whisky,
      rum, wino i piwo), a jezeli chcemy zagraniczne, np. Jack Daniels,
      Smirnoff Vodka czy Bacardi Rum, trzeba juz zaplacic. Napoje w AI -
      Cola, Fanta czy Sprite sa calkiem dobre, nie tak rozwodnione jak w
      wiekszosci hoteli, a w barze na plazy lane prosto z oryginalnej
      butelki (takze piwo Stella).
      Jedzenie super. Bardzo duzy wybor, smaczne, nie monotonne. Np. na
      sniadanie mozna zazyczyc sobie swiezego nalesnika czy omlet z
      dodatkami, a miedzy 11 a 12:30 w barze przy basenie pieczona jest
      pyszna pizza, co uwielbiaja nie tylko dzieciaki.
      Woda w morzu cudowna, piekna dziewicza rafa 2m od brzegu, jest tez
      pomost i mozna snorkowac glebiej.
      Ogolnie jest tam bardzo wietrznie, wiec upal nie byl tak dokuczliwy.
      Wokol hotelu nie ma doslownie nic - pustynia, wiec polecam osobom z
      dziecmi i chcacym w spokoju wypoczac. Mozna bezpiecznie zostawiac
      wszystkie rzeczy na lezakach przy plazy (pletwy, maski, reczniki) i
      isc na obiad czy drzemke do pokoju - nie ma w poblizu miasta ani
      hoteli, wiec nie ma krecacych sie obcych.
      Sa wloscy animatorzy, wiec mozna sie wlaczyc do zabawy - mecze
      siatkowki plazowej, pilka nozna, poranny stretching, wodny aerobik w
      basenie, palenie shishy, mini disco dla dzieci wieczorem, i wiele
      innych.
      Ogolnie bardzo polecam!
      P.S. Bylam w Egipcie pierwszy raz, z mezem i trzyletnim dzieckiem.
      Zadnego z nas nie dopadla zemsta faraona. Nie pilismy drinkow z
      lodem, nie jedlismy surowizny, zeby po myciu plukalismy woda
      mineralna, lykalismy probiotyki.
    • jerkub1 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.06.10, 15:01
      Witaj !
      wprawdzie bylem tam w maju, ale chyba się wiele nie zmieniło.
      Rafa jest ładna, zaczyna się od bojek, jakieś 100 m. od
      pomostu.Warto odpłynąć trochę na północ ( w lewo).Buty plażowe można kupić na miejscu. Kuchnia włoska i arabska, zawsze jest jakieś danie
      na życzenie.Pod koniec zmiany niektóre dania są lekko ciepłe. Są
      trudności z wymianą walut i z drobnymi na napiwki. Oczywiście chętnie przyjmują EUR i USD. Wymienić na funty egipskie udaje się czasami w
      sklepikach.Za sprzątanie pokoju zostawiałem dolara dziennie, ale nie
      odczułem szczególnych względów.Jednak Włosi płacą więcej, ale dla
      nich kilka euro za przyniesienie napoju do stolika to "drobne"
      Uwaga ! Hotel jest całkowicie samowystarczalny . Dookoła tylko
      pustynia, a do jakiejkolwiek osady czy sklepów trzeba jechać drogą
      taksówką. Ceny są wysokie, bo nie ma tam konkurencji miejscowych sklepów. Warto skorzystać z fitness i SPA, za ok. 40 do 50 USD.
      Wodę do picia dostarczano raz dziennie do pokoju, ogólnodostępne
      dystrybutory, bar na plaży. Żadnych trudności ze znalezieniem wolnych
      leżaków.
      Hotel w miarę nowy, przestronny, animacja po włosku. przestrzeń,
      cisza i święty spokój.
      Tyle wrażeń, pozdrawiam .
      • raf753 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 17.07.10, 14:37
        Witaj
        Hotel jest niezbyt popularny więc mam ogromną górę pytań, napisz
        proszę:
        - jak ogólne wrażenia, polecasz hotel?
        - z jakiego biura byłaś?
        - jak wyglądał i ile trwał transfer z lotniska do hotelu?
        - jakie jest wyżywienie (ilość, smak, urozmaicenie)?
        - ilu jest turystów w Polski?
        - czy animację są natarczywe?
        - czy są komary?
        - czy są problemy z dostępnością leżaków na plaży i na basenie?
        - jakie owoce są oferowane?
        - jakie drinki są oferowane?
        - korzystałaś z centrum nurkowego w hotelu, jeżeli tak to napisz coś
        o cenach, wrażeniach itd.
        - czy zawsze wiał wiatr, zawsze można było pływać?
        - jaki był standard pokoju, istniała możliwość zamiany na inny?
        Na razie to chyba tyle.
        Pozdrawiam.
        • ivoonka Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 18.07.10, 16:42
          no tyle pytań naraz.....
          Ale postaram się na nie odpowiedzieć.

Hotel Fantazia w Marsa el Alam jest połozony na totalnym odludziu.
          Wokół tylko pustynia i droga do Marsa(ok.24 km)
          Zaleta-jeśli nie nastawiasz się na nic innego jak tylko plażowanie, snurkowanie,
          nurkowanie i spokojny odpoczynek.Ale jesli kręcą cie wieczorne wypady "na
          miasto" na zakupy i imprezy to nie jest to hotel dla ciebie.
          Niestety za ten spokój i "samotność" trzeba zapłacić-chociażby transferem z
          lotniska w Hurgadzie.Niestety trwa on ok.4 godziny (busikiem) ;-(
          Hotel odwiedzany głównie przez Włochów i Polaków, niewielu Czechów,Niemców.
          Animacje prowadzone przez włoski team.
          Komarów brak.
          Wiatr faktycznie wieje codziennie-ale to jak klima na plazy czy w restauracji
          koło basenu.Dla mnie bomba.
          Byłam 2 tygodnie i nie było ani jednego dnia, żeby nie mozna było pływac na
          rafie. Owszem niekiedy były większe fale-ale to nic strasznego.
          Wszystkie pokoje dość duże, albo z balkonem(Ip) albo z tarasem
          (parter).Większość posiada widok na może. Ja byłam w ciągu 4108....i widok był
          fajny na morze , z dala od amfiteatru,za to posrodku miedzy plażą, basenami a
          restauracją.
          Baseny duże; jeden dla dzieci, drugi 1,40m a trzeci 1,70m.
          Nie ma tłoku.
          Nie było tez żadnego problemu z leżakami na plaży.
          Jest ona bardzo duza i ma mnóstwo wolnych lezaków.
          Na plazy bar z napojami.
          Na basenie , jak sie rano troszke dłuzej pospało, to był kłopot z wolnymi lezakami.
          pozdrawiam
          narzaie tyle, ale cdn......
      • klub81 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 30.07.10, 15:28
        Co do transferu lotnisko - hotel, to u nas bylo to ok. 1,5h (po
        drodze zawozilismy ludzi do innych hoteli, Fantazia byl ostatni)
        duzym klimatyzowanym autokarem. Lecielismy z Warszawy bezposrednio
        do Marsa Alam, nie do Hurgady z Alfa Star.
        Obsluga oczywiscie nastawiona na bakszysz - szczegolnie ci
        zaprowadzajacy do pokoju i przynoszacy bagaze, bo kelnerzy duzo
        mniej (jeden byl natarczywy, pytajac ciagle "service ok?"). Koles
        sprzatajacy bez wzgledu na to, czy zostawialismy napiwek czy nie,
        sprzatal tak samo, wiec zostawialismy co drugi dzien.
                • raf753 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 07.08.10, 15:29
                  Dzięki za info. Napisz proszę jak oceniasz pobyt-obsługa, wyżywienie,
                  hotel.
                  Interesuje mnie też sprawa opieki lekarskiej i zakupu leków. My
                  transfer mamy w nocy i trochę martwię się gdzie kupie Antinal. Z tego
                  co wiem jest on tani w aptece i zamierzam kupić go na wszelki
                  wypadek. Jednocześnie słyszałem, że w hotelu nie ma apteki. Poradźcie
                  co zrodzić, gdzie go kupić tak aby nie przepłacić za niego.
                  Pozdrawiam,
                  • dziadcospiepsza Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 07.08.10, 15:53
                    raf753 napisał:

Co do oceny pobytu to rzecz raczej subiektywna. Mój tygodniowy pobyt
                    w pełni mi wystarczył. Dwa tygodnie to bym sie chyba zanudził. Ale
                    jak piszę "co kto lubi". Obsługa i karma raczej OK. Szczególnie
                    kolacje.Są 2 rodzaje zup, makarony, ryby, dużo grillowanych mięs,
                    duszonych warzyw, sałatki robione na życzenie przez kucharza, kącik
                    dla dzieci z kurczaczkami i swoistymi chipsami, oczywiście różne
                    napoje i deserowe słodycze. Leków w hotelu nie kupisz natomiast
                    obsługa lekarska jest całodobowa. W cenie 50 Euro za wizytę. Podczas
                    transferu widziałem apteki w kilku hotelach wzdłuż drogi jednak nie
                    wiem czy były czynne nocą. Polacy poznani w hotelu kupowali Antinal
                    podczas wycieczki do Al Quseer w ichniejszych aptekach po 2 $. Ja
                    osobiscie na jednodniowe problemy egipskie zastosowałem kupiony w
                    Polsce Endiex brany w dawkach 2 razy większych niż zalecane na
                    ulotce.Pzdr.
                      • dziadcospiepsza Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 10.08.10, 21:48
                        Zejścia są dwa. Po lewo przy centrum nurkowania schodzi się do wody
                        z pomostu ale jest tam od razu głębia na kilka(naście) metrów. Po
                        prawej stronie plaży jest łagodne, piaszczyste zejście ( nawet dla
                        mikrusów ) gdzie spokojnie można podziwiać rafę.Kamieni tam
                        praktycznie nie ma. W pozostałych miejscach obsługa hotelu raczej
                        goni żeby nie wchodzić bo niszczy się rafę.
                                      • rszalc Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 21.09.11, 09:41
                                        Byłem w tym hotelu 04-18.09. Hotel niczym się nie wyróżnia. Jedynie to co mnie mile zaskoczył to ogórki mało solne. Podawane w restauracji, pocięte na plasterki. Naprawdę bardzo dobre, takie jak w Polsce się robi. Nie podobała mi się włoska animacja. Rozumiem ze jest ich około90%. Tak po za tym to jest spokój. Jeszcze informacja dla tych co chcą oglądać rafę. Praktycznie na całej długości jest ona skierowana w stronę północno-wschodnią. Jest dobrze oświetlona do południa. Później jej ściana jest w cieniu.
                                  • gabriel_br Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 21.09.11, 13:21
                                    Jeśli możesz napisz wszystko co może być pomocne w czasie pobytu w hotelu i Marsa Alam . np. czy byłaś w miasteczku , czy są tam jakieś sklepiki , przykładowe ceny w hotelu i Marsa , wszystko co możesz , bo ciężko się dowiedzieć coś konkretnego . My wyjeżdżamy 6 listopada . Pozdrawiam .
                                    • rszalc Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.09.11, 08:37
                                      Na pewno , było wiele informacji o tym hotelu w Internecie. Ale w okuł hotelu nic niema. Najbliższy hotel na północ to Eden oddalony o około 4km. Mała wioska MA z kilkoma sklepikami jest oddalona o około 30km. W hotelu nie brakuje niczego nic nie musisz dokopiować. Wszystko jest drogie mała koszulka dla dziecka 10$, ktoś kupował płetwy 35$. Ja kupiłem dwa kartusze dla wnuków po pięć liter za 270$ za dwa. Wycieczki dalej drogie, ja byłem pierwszy raz w MA 4 lata temu i ceny są takie same. Jeśli cos konkretnego chcesz wiedzieć, to napisz spróbuje pomóc. Pozdrawiam.
                                      • gabriel_br Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 23.09.11, 17:18
                                        Witam , interesuje mnie wszystko o tym hotelu i Marsa czy byłes w tym roku ,, jakie pokoje , które najlepsze , jakie sklepiki , jakie menu w restauracji i barach , czy przy molo są dostępne kamizelki asekuracyjne . Jak z napiwkami ? Byliśmy już kilka razy w Hurghadzie i trochę pojęcia mam jak jest w hotelach egipskich , ale w Marsa pierwszy raz . Czy Fantazia czymś się różni . Pisz wszystko , staram się wiedzieć jak najwięcej przed wyjazdem . Pozdrawiam . rszalc napisał:

> Na pewno , było wiele informacji o tym hotelu w Internecie. Ale w okuł hotelu
                                        > nic niema. Najbliższy hotel na północ to Eden oddalony o około 4km. Mała wiosk
                                        > a MA z kilkoma sklepikami jest oddalona o około 30km. W hotelu nie brakuje nicz
                                        > ego nic nie musisz dokopiować. Wszystko jest drogie mała koszulka dla dziecka 1
                                        > 0$, ktoś kupował płetwy 35$. Ja kupiłem dwa kartusze dla wnuków po pięć liter z
                                        > a 270$ za dwa. Wycieczki dalej drogie, ja byłem pierwszy raz w MA 4 lata temu i
                                        > ceny są takie same. Jeśli cos konkretnego chcesz wiedzieć, to napisz spróbuje
                                        > pomóc. Pozdrawiam.
                                        • rszalc Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 25.09.11, 09:57
                                          Witam. Byłem w tym hotelu teraz 04-18.09. Pokoje np. ja miałem 4115 był na parterze, a nr zaczynające się na 42xx są na piętrze. Sklepików było 8 pkus2 biżuterią, do tego 3 te same na plaży. Kamizelki były dostępne chyba w centrum nurkowym, znajoma pożyczała płaciła 5$ za dzień drugi razem 3$. Napiwki najczęściej dawałem 1$. Czym może zaskoczyć ? ciszą i spokojem. Co nieraz zakłócają włoscy animatorzy. Jeśli cos to służę z pomocą. Pozdrawiam.
                                    • keri1001 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 05.10.11, 08:46
                                      gabriel_br napisał:

> Jeśli możesz napisz wszystko co może być pomocne w czasie pobytu w hotelu i Mar
                                      > sa Alam . np. czy byłaś w miasteczku , czy są tam jakieś sklepiki , przykładowe
                                      > ceny w hotelu i Marsa , wszystko co możesz , bo ciężko się dowiedzieć coś konk
                                      > retnego . My wyjeżdżamy 6 listopada . Pozdrawiam .
                                      Lece z mezem 6 listopada z Warszawy do Fantazi z biurem Triada .Wracamy do Marsa Alam bo taki wypoczynek nam odpowiada, w tamtym roku lecielismy 1listopada do hotelu Tulip bylo bajecznie .To co lubimy cisza i piekne rafy zulwie piekne ryby raj na wyciagniencie reki ,mam nadzieje ze tak bedzie i w tym roku .Wybralismy ten hotel ze wzgledu na szkole nurkowa bo mamy zamiar zejsc z butla . A jesli zakupy pamiati( tanie papierosy ) to tylko na lotnisku bo przy hotelach tylko pustynia pozdrawiam i moze do zobaczenia.
                                                • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.10.11, 12:42
                                                  wylot miał być z Katowic 06.11.
                                                  tak zgadza się bardzo dziwne, bo chcieli z nami jeszcze lecieć znajomi ale już dawno nie było wolnych miejsc. czyli uważam, że wszystko było sprzedane.
                                                  na 13.11. też nie było miejsc co chcieli do nas dolecieć tydzień później.
                                                  teraz widze że na 13.11. są miejsca ale na tydzień. a teraz taka informacja że anulują ze względu brak wymaganej do zorganizowania imprezy liczby uczestników. Jestem załamana. Teraz wszystko drogie i chyba nigdzie nie polecimy.
                                                  • moniaooo Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.10.11, 12:58
                                                    I tak poprostu anulowali - nie dali możliwości zmiany terminu, hotelu czy lotniska?
                                                    Na prawdę nie wierzę w brak chętnych, szczególnie, że ten termin mieści 11 listopada czyli długi weekend - na takie terminy zawsze jest duże obłożenie.
                                                    No chyba, że Triada faktycznie się zwija i odstapiła miejsca swojej spółce córce SKY CLUB lub Alfa Star, który czarteruje samolot.
                                                    Gabriel - odezwij się jak u Ciebie - też miałeś lecieć 06.11 z Katowic.
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.10.11, 13:27
                                                    Tak poprostu anulowali. Moje biuro podróży poinformowało mnie, że jest anulacja. Triada proponuje inny termin z cenami które teraz obowiązują z 3% rabatem. Czyli np. moge lecieć 20.11. ale cena niestety jest dużo wyższa niż ta którą miałam. Także nie wiem co z tego wyjdzie. Nawet jak zmienie i dopłaące to boję się, że znów anulują.
                                                    Wiesz moniaooo szukałam na necie czy jeszcze komuś anulowali. Nikt nic nie pisze. Może tylko ja mam anulację a reszta leci.
                                                  • moniaooo Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.10.11, 14:47
                                                    Dobrze byłoby gdyby odezwał się Gabriel, w końcu miał miał lecieć tego samego dnia , z tego samego lotniska, z tym samym biurem podrózy, nawet hotel ten sam. Jeśli jemu nie anulowali to znaczy, że ściema i trzeba by powalczyć z biurem, terminu napewno już byś nie odzyskała, ale myslę, że powinni na inny termin, dać cenę z dnia w którym dokonywałaś rezerwcji - tak przynajmniej miałam ja w 2010r, z TUI.
                                                  • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.10.11, 16:18
                                                    a moze ktoś miał kogoś znajomego i ten znajomy chciał lecieć właśnie tego dnia i kogoś trzeba było wyrzucić z listy...
                                                    rozne cuda sie dzieja ale ja też nie wierzę ze caly samolot po prostu odwołali bo było za mało osób
                                                    moze trzeba sie przejechać tego dnia na lotnisko i zobaczyc jakie są fakty a potem tv tylko i sąd
                                                  • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 19.10.11, 19:09
                                                    co się dzieje z tym forum?
                                                    dlaczego tego watku nie ma na stronie głównej?
                                                    kto go chowa gdzieś gdzie go nmie widać (wchodzę klikając w ostatnio przeglądane)
                                                    czy ktoś się czegoś boi?
                                                    teraz to juz tym bardziej myślę ze wycieczka KASIK 2828 to jakiś przekręt
                                                    Ciekawe co będzie jak ktoś z góry z triady się dowie ze jakimś dziwnym trafem komuś znikneła wycieczka
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 19.10.11, 19:52
                                                    Witam Was wszystkich.
                                                    Też to zauważyłam, że wątek jest non stop gdzieś przenoszony.
                                                    No ale my sobie zawsze day radę i go znajdziemy smile

Co do mojej wycieczki to niestety 06.11. nie lecimy sad
                                                    Najlepsze, że gabriel leci i nic nie wie o jakichkolwiek anulacjach.

Zaproponowano mi inny termin. Cena niestety wyższa bo ma być aktualna na dzień dzisiejszy mimo że daja rabat 3%. My kupiliśmy z tej wczesniejszej rezerwacji i mieliśmy gwarancje ceny w gratisie a teraz za nią musimy zapłacić.

Powiem Wam szczerze, że już nigdy z Triadą nie pojadę i wszystkik będę ją odradzać.
                                                    Już jak zmienili warunki na Sky Club to wiedziałam ze cos bedzie nie tak.
                                                    Rozumie ze cos sie dzieje i trzeba zrobic zmiane terminu ale to cene mogli dac taka jaka juz zapłaciłam i warunki umowy te same, a tu niestety wycieczka wychodzi drożej i jeszcze tej gwarancji ceny brak.
                                                    Dobrze że mam fajną agentkę która o nas walczy i może coś wywalczy.
                                                    pozdrawiam wszystkich
                                                  • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.10.11, 15:07
                                                    Tyle razy ten wątek czytałam bo jadę właśnie do tego hotelu i zawsze był na stronie głownej,
                                                    jakim cudem trafił ni z gruchy ni z pietruchy tutaj?
                                                    Tez jadę z Triadą i interesuje mnie co spowodowało anulację wycieczki Kasik ,i jesli się dowiaduję ze cała wyprawa się odbędzie a jakąś osobę wykopali z listy to szlag mnie trafia%$&$^%$*^%$*&^& !!!!!!!
                                                    Ciekawa jestem co na to Trada ,nie jakiś pionki tylko jakiś dyro czy ktoś kto stoi na straży tego całego pierd****nika bo ianczej nazwać tego nie potrafię.
                                                    Kasik informuj co dalej z tą zagadką i walcz o swoje ,choć byś miał z gardła wyciągać!!!!
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.10.11, 18:01
                                                    Witam zdyszana
                                                    co tak naprawdę było powodem to się nigdy nie dowiem.
                                                    Oficjalnie zbyt mała ilość chetnych na ten termin. Mają podobno połączony samolot z innym biurem, ale jak patrzałam na rozkład lotów to tylko Triada ma lot liniami MSC.
                                                    Lecimy 20.11. i niech już tak zostanie. Ale jak będzie choćby jedno potknięcie to oddaję tą sprawę do sądu.

Zadyszana a Ty kiedy lecisz ??
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 22.10.11, 18:52
                                                    Ach no przecież pisałąś że w styczniu.
                                                    Ja mam jeszcze kilka pytań:
                                                    1. Do której godziny jest czynny basen ?
                                                    2. Czy woda do picia jest dostarczana do pokoju w gratisie ? (bo czytałam różne opinie)
                                                    3. Jak z Internetem? Ile kosztuje wi-fi na 7 i 14 dni
                                                    4. Czy w hotelu są Quady i jaki koszt wypożyczenia ?
                                                    5. Czy z bazy nurkowej są organizowane wycieczki ?? AbuDabab i wyspy Qulaan
                                                    6. Pojawia się Dugong ??

Dzięki za info
                                                  • rszalc Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 23.10.11, 14:31
                                                    Ad.1 do zachodu słońca.
                                                    Ad.2 w lodowce jest jedna butelka na osobę w dniu przyjazdu. Napełnienie jej jest możliwe po kolacji na korytarzu pokoi. W dzień stoi sama podstawa na której później stawiają pojemnik z woda.
                                                    Ad.3 są dwa stanowiska z Internetem obok recepcji.
                                                    Ad.4 quady są obok plaży tam gdzie widać wielbłądy.
                                                    Ad.5 ?
                                                    Ad.6 rezydentka oczywiście aby sprzedać wycieczkę opowiada ze się pojawia. Z tego co wiem to p zmienił pastwisko. Ja byłem w Sol Y Mar Abu Dabbab 2008 przez dwa tygodnie praktycznie był co dziennie.
                                                  • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 23.10.11, 19:27
                                                    Ja lecę 22 stycznia i nerwy mnie biorą że moze polecę ,może nie,moze za tyle co zapłaciłam ,może za wiecej a moze gdzie indziej a moze egipt opanuja kosmici albo trolle.
                                                    W lato jak lecieliśmy to lot opoznił się o 13 godzin i tak kimaliśmy na metalowych siedzeniach wkurzeni i głodni .
                                                    Teraz az starch pomyśleć co się wydarzy...
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 23.10.11, 19:44
                                                    bądź dobrej myśli. Ja już się pogodziłam, no chyba, że znów jakąś zmianę zrobią.
                                                    No to że lot się opóźnił to nie wina biura tylko linii lotniczych. Biura na to wpływu nie mają.
                                                    A ty chyba lecisz w ferie zimowe ?? to nie powinni nic zmieniać, no ale różnie to bywa. Do 21 dni przed wylotem mają takie prawo - niestety.
                                                  • ali303 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 26.10.11, 12:12
                                                    A moze powinnas skontaktowac sie bezposrednio z Triada, skoro kupowalas przez posrednika? Moze to posrednik cos namieszal, np. zarezerwowal za pozno w systemie, kiedy nie bylo juz miejsc w samolocie, albo dla kogos innego potrzebowal miejsca, i robi z Ciebie glupia? Triada musi wiedziec, o co chodzi, nawet jesli posrednik niby nic nie wie... To skandal, zebys miala doplacac!
                                                  • kasik-2828 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 26.10.11, 12:32
                                                    ali303 dostałam pismo z Triady o anulacji. W oficjalnym piśmie pisze że anulują ze względu na małą ilość chętnych. Dzwoniłąm do Triady i taką samą informację otrzymałąm. Do mojego pośrednika mam 100% zaufanie. pośrednik nic nie namieszał a wszasy kupiliśmy w lipcu i napewno były miejsca. Miałam wybór, albo lecieć i dopłacić albo zrezygnować i dostać zwrot. Niestety innych ciekawych ofert na ten kierunek nie było przeszukałam cały internet.
                                                  • spinnnka Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 27.11.11, 15:50
                                                    na moje 5 pobytów w egipcie to jest jedyny hotel do którego bym nie wrocila sad oczywiscie nie mam zamiaru go obsmarować: było czysto, polozenie świetne - pokochałam Marsa!
                                                    Nie podoba mi sie, że brakuje butelkowanej wody - jedna na przyjazd a pozniej trzeba dolewac z dystrybutorów, byłam w 2010 we wrzesniu i wtedy trzeba było to robic po kryjomu, mało komfortowa sytuacja dla goscia. To był 1 hotel w którym spotkało mnie cos takiego.
                                                    Hotel ok, nie wyroznia sie niczym.
                                                    Polecam wyjazd do el quseir!!!
    • darrek4.pl Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 10.02.12, 14:31
      Dla ciekawych - "zwierzątka" jakie spotkałem na rafie zewnętrznej przy Fantazji.

www.youtube.com/watch?v=GDmDjRA6ERg&context=C3208b0eADOEgsToPDskJfZVefImiq0bpVrzo_2o8n
      www.youtube.com/watch?v=rd3BQUffQs4&context=C3cd7e1fADOEgsToPDskJbxgIE-0LoQhJJsHvoI7-5
      www.youtube.com/watch?v=A_Q4YSN5VU0&context=C3dce484ADOEgsToPDskIu0pcmTwHxjD_hFfeQa7CI
      • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 11.02.12, 18:13
        Ja wrociłam i nie polecam tego hotelu,
        nastawienie do polakow jest tragiczne,
        to właśnie w tym hotelu oskarzono mnie o popsucie kosza na smieci,
        co było wierutnym kłamstwem,
        a gdy nie chciałam zapłacić zabrano mi walizki ktore stały pod hotelem .
        Walizek nie chciano mi oddac dopoty nie przyjechała policja,
        mielismy ponad poł godzinne opoznienie na lotnisko.
        Do tego trwa budowa,buldozery,koparki-normalna sprawa.
        Do tego jezdzą sobie po plaży.
        To nie jest moj 1 raz w egipcie i mam porównanie.
        To co się działo to KOSZMAR
        • w2097 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 16.02.12, 08:20
          No i już wróciliśmy - niestety, bo bardzo chętnie byśmy tam jeszcze zostali. Pobyt jak najbardziej zaliczam do udanych. Fantazia to fajny hotel, w którym dbają o czystość, z bardzo uprzejmą obsługą, dużymi basenami i wspaniałą pizzą smile Polecam każdemu kto chce odpocząć z dala od zgiełku.

Co do postu "zdyszanej" to proponuję wziąć na niego sporą poprawkę. Nasze pobyty się zazębiły i widzieliśmy ze znajomymi całe zajście. Szkoda słów .....
          • zdyszana Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 19.02.12, 14:11
            Ja nie twierdze że hotel jest zły.
            To że mi ukradziono walizki za wyłamane denko od kosza które wcześniej było wyrwane i o czym wiedział poprzedni sprzątacz to nie jest parodia?
            Nie wiesz jaka była sytuacja?
            To napiszę.
            Smierdział nam tydzien materac co potwierdziły inne osoby i wtedy przyszedł sprawdzić to Pan z recepcji ktory to stwierdzil ze ,,on nic nie czuje,,
            Po tygodniu z urlopu wrocił menadzer czystosci ktory opierdzilił pana z recepcji że tamten materaca wczesniej nie wymienił.
            Pan poczuł się urażony i wymyślił sobie kosz na śmieci -swoją prywatną zemstę .Zemstę przez ktorą cierpiała cała grupa.
            Tobie nie ukradli bagażu ,ani tydzień nie spałeś na śmierdzacym materacu,wiec nie dziw się jaka byłam rozgoryczona tą sytuacją.
            Napisz jeszcze że nie trwa budowa,ani po plaży nie jezdza koparki.

• openclose Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 27.02.12, 19:04
              Byłam w Twojej grupie.
              a Ty w2097 mogłeś dac te 15 euro a nie siedziec jak palant na wystawie.
              Poblili by kogoś z polakow,okradli,opluli a reszta nic tylko śmiać się albo krytykowac na forum.
              Dlaczego skoro widziałeś nie pomogłes???
              Co miała zrobić? płacić kasę za coś czego nie zrobiła?
                • openclose Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 12:34
                  byliśmy w grupie zdyszanej i jak inni z naszej grupy tez nie kazaliśmy jej płacić,
                  malo tego rezydentka tez niekazała jej płacić
                  ona byla sama nie miała faceta wiec on sobie myslał ze moze nią pomiatać tak jak pomiatają arabkami.
                  Dla mnie super że tak wyszło ,niech wiedzą jak się kończą nieprawdziwe pomówienia,
                  moze na następny raz sto razy się zastanowi zanim podejmnie takie działania jakie podjąl w zatargu ze zdyszana.Mam nadzieje ze go wywalili i nikomu już bagaży nie zakosi.
                  • w2097 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 13:24
                    A więc jednak byłaś świadkiem tego zdarzenia. I nie zapłaciłaś tych 15 euro. A piszesz, że ja powinienem. I jeszcze wyjeżdżasz z jakimś palantem. Bardzo nieładnie smile

Co do pomiatania kimś to faktycznie miało ono miejsce. Tylko, że pomiatana była nie zdyszana przez obsługę tylko obsługa hotelu przez nią. I to jeszcze przed całym zajściem. Właśnie dlatego już wcześniej zwróciliśmy na nią uwagę. Naprawdę robiło się przykro słysząc jak się do nich odnosiła. Poza tym jednym przypadkiem nie słyszałem, żeby obciążyli kogoś kosztami za uszkodzenia w pokoju. A myślę, że w każdym jednym można by się do czegoś przyczepić.

Ale zakończmy temat zdyszanej. Wątek jest o Fantazji. I napiszę to jeszcze raz. Nasz pobyt w Fantazji był udany. Obsługa w hotelu jest bardzo uprzejma i ani razu nie byłem źle potraktowany (ani nikt z mojej rodziny czy ze znajomych). A tak przy okazji mam pewne spostrzeżenie. Był to trzeci hotel w Marsie, w którym byliśmy. I uważam, że standard obsługi w Marsie stoi na wyższym poziomie niż np. w Sharmie. Czy uważacie podobnie?
                    • magdalena7555 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 13:48
                      w2097 czy moglbys napisac jak faktycznie wyglada ta rozbudowa hotelu? jest to bardzo uciazliwe? moze wiesz kiedy jest planowane zakonczenie? planuje wybrac sie tam 1 kwietnia z Triada... prosze napisz jak oceniasz Fantazie? bylam juz 3 razy w Marsa Alam... czy duzo osob mialo problemy z zoladkiem? to tez swiadczy o czystosci hotelu... z jakim biurem byles? czytalam ze Triada lubi zamieniac hotele juz po wyladowaniu...
                      • w2097 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 14:14
                        W tej chwili budowa trwa w południowej części hotelu (czyli na prawo od lobby stojąc twarzą do morza). My mieliśmy pokój w północnej części, także z pokoju nie mieliśmy nawet szansy usłyszenia pracujących maszyn. Co innego osoby zakwaterowane w w części południowej. Tam w ciągu dnia mogło być głośno. No ale w ciągu dnia nie siedzi się raczej w pokoju smile Odgłosy budowy były słyszalne na plaży i na basenie. Ale nie były to jakieś bardzo uciążliwe dźwięki - przynajmniej dla nas. A do kiedy potrwa budowa? Sądzę, że jeszcze ze dwa lata. Jeżeli nie będzie opóźnień. Na stronie hotelu jest dostępny plan, na którym widać jak Fantazia ma wyglądać w 2014 roku.
                        Hotel oceniam bardzo pozytywnie. Ale od razu zaznaczę, że jadąc na wakacje nastawiam się pozytywnie, nie staram się szukać dziury w całym. Jednym słowem nie jestem bardzo wymagający.
                        Nikt z nas nie miał problemów żołądkowych (nie słyszałem także aby ktokolwiek miał takie problemy). A od samego początku jedliśmy "zieleninę" i nie unikaliśmy napojów z lodem. Hotel jest wyjątkowo czysty. Ktoś gdzieś wcześniej napisał, że w Fantazji ktoś ma niezłego świra na punkcie czystości. I to jest fakt.
                        Byliśmy z Triadą. Był to nasz pierwszy raz z nimi. I nie wykluczam kolejnych smile
                          • w2097 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 14:45
                            W czasie naszego pobytu rozpoczęła się budowa restauracji na plaży. Kilka razy przejechała jakaś większa maszyna dowożąc cegły. Ale nie powiedziałbym, żeby to komuś mogło przeszkadzać. Plaża jest bardzo rozległa i zawsze można wybrać miejsce oddalone od budowy (no chyba, że ich zabraknie).
                            Ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby w którymś z barów czegoś brakowało. Ale możliwe, że kogoś to spotkało.
                            To był nasz drugi pobyt w Marsie i trzeci hotel w tym rejonie. Rok temu byliśmy w Tritonie i w Brayce. Fantazia plasuje się, według mnie, gdzieś między nimi.
                            • magdalena7555 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 15:09
                              no to jak my bedziemy to restauracja pewnie bedzie juz skonczona, Triada mi potwierdzila wlasnie ze byly sadzone palmy na plazy a hotel jest faktycznie rozbudowywany ale postarja sie zakawaterowac nas w innej czesci, malo prawdopodobne no ale moze akurat... ja bylam w Tulipie, Sentido i we Fayrouzie. W Sentdio wszyscy chorowali , nawet pracownicy. w Tulipie tez nie bylo leipiej. Najlepszy byl Fayrouz.
                              • w2097 Re: Hotel Fantazia Marsa Alam-jakieś nowe wieści? 28.02.12, 15:18
                                Palmy były sadzone na całym terenie. Co prawda na razie są łyse bo mają pozawijane liście Ale myślę, że jak drzewka się przyjmą to je rozwiną i wtedy teren hotelu dużo zyska. Bo z tego co przed przyjazdem widziałem na zdjęciach ogród nie należał do najbardziej bujnych wink
                              • zdyszana do w2097 28.02.12, 15:38
                                zwrociłeś na mnie uwagę bo pomiatałam obsługą?
                                to jest po prostu śmieszne...
                                ja do obsługi w całym hotelu nie miałam zastrzeżeń,oprócz tego gościa z recepcji
                                czy Ty człowieku nie rozumiesz ze on mi ukradł walizki spod hotelu?
                                walizki w których były leki na astmę ?
                                Co Ty byś zrobil w takiej sytuacji?
                                Kiedy go proszę 4 godziny przed wyjazdem zeby je oddał a on za każdym razem odmawia i wytyka wkółko ten kosz mi pod nos?
                                Ile można tłumaczyć że kosz był uszkodzony od początku?
                                dlaczego kiedy przyjechała policja turystyczna ktora nawet nie zdażyla wyjsć z auta walizki dziwnym sposobem oddano?
                                Ty widzisz tylko moją złość i desperację-mogleś podejść i mi pomóc.