Dodaj do ulubionych

albatros palace - prośba do tambylców

25.11.10, 23:55
Witam! mam uprzejmą prośbę do osób które były w hotelu albatros palace w hurghadzie o przesłanie mi kilku zdjęć z tego hotelu na maila. planuję zakup wczasów do tego hotelu i nie wiem czy to dobry wybór. będę wdzięczna. pozdrawiam!
mój mail: anowak1@gazeta.pl
Obserwuj wątek
        • eryk-555 Re: albatros palace - prośba do tambylców 26.11.10, 17:46
          Też wybieram się do tego hotelu w czerwcu z biurem Oasis Tours i mam pytanie odnośnie plaży.
          Szybko robi się głęboko?Czy może długo jest mielizna?Trzeba brać buty ochronne?Jedziemy z dzieckiem i dlatego te pytania.Hotel podobno jest jednym z lepszych w Hurghadzie.
                • alex_spike Re: albatros palace - prośba do tambylców 26.11.10, 22:55
                  eryk-555 napisała:

> egiptosek serdeczne dzięki za odpowiedz.Wiem że nasze biura podróży mają najgor
                  > sze pokoje. Czy 20 dol.w paszporcie pomoże w dostaniu fajnego pokoju z widokiem
                  > na morze lub baseny?

Byłam tam w czerwcu i październiku br. W czerwcu nie było problemu z zamiana pokoi, zarówno za dolary w paszporcie, jak i bez żadnej wkładki, wszystko zależało od Pana na recepcji..
                  Niestety w październiku nie było już tak miło, jest wystawiony oficjalnie cennik na recepcji jeśli chcemy zmienić pokój.. A więc za pokój z widokiem na basen - dopłata za dobę - 10 euro, za pokój z widokiem na morze - dopłata za dobę 15 euro. (podobno takie nowe zasady wprowadził właściciel). Aczkolwiek da się czasem coś załatwić, ja sobie załatwiłam ale musiałam czekać ponad 2,5 godz. na pokój, ciężkie to były rozmowy ale się udało bo na początku pokój mi przydzielono w naprawdę fatalnym miejscu. Tam ogólnie pokoje są wszystkie takie same, różnią się tylko położeniem i widokiem. Mnie zależało na pokoju na parterze i blisko basenu dla dzieci, bo codziennie musiałabym taszczyć ze sobą ten cały plażowy majdan i wózek, a tak zostawiałam sobie większość na tarasie i jak coś potrzebowała to sobie po to szłam po prostu. Załatwiłam sobie w końcu taki pokój ale to była trochę inna bajka ze mną, po pierwsze mnie tam pamiętali, po drugie pierwszy tydzień spędziłam w Jungle i jak zobaczyłam pokój jaki mi przydzielono, chciałam zabrać bagaż i wracać do Jungle bo miałam taka możliwość. Niektórzy z moich znajomych od razu dostali fajne pokoje, inni musieli się trochę nagimnastykować a jeszcze inni nie załatwili nic. Wszyscy mieliśmy takie same rezerwacje, nikt nie robił żadnych dopłat za pokój w Polsce, każdy z nas miał zapłacone za standardowy pokój. A potraktowali nas różnie, w miarę dostępności pokoi. Wszystko zależy od szczęścia na kogo trafisz na recepcji.. Mała podpowiedź - co niektórzy recepcjoniści uwielbiają polską czekoladę i nawet mówią że za nią zrobią wszystko..wink
                  Wcześniej takich problemów nie było a byłam już teraz 3 raz. Teraz chyba się troszkę rozkaprysili, no ale jak Niemcy podchodzą to wszystko jest bez żadnych dopłat od ręki...wink
                  Nie omieszkałam im wytknąć tego w opinii na zakończenie pobytu..wink
          • prehnit Re: albatros palace - prośba do tambylców 26.11.10, 20:24
            Mielizna jest długo, tylko że nie ma raczej szans kąpać się wchodząc z brzegu, ze względu na skały, które zaczynają się kilka metrów od brzegu. Dla dzieci jest super wejście do wody w sąsiednim Albatros Beach. Uważam że plaża to największy i jedyny minus tego hotelu.
    • eg1504 Re: albatros palace - prośba do tambylców 26.11.10, 22:31
      Bardzo bardzo polecam - byliśmy już dwa razy w tym hotelu. Oto opinia po pierwszym wyjezdzie.... - cytuję z przed roku.....

Witam- Byliśmy z rodzinką w tym hotelu w kwietniu 2009 r. (z Eximu)-
      przedstawię Ci nasza opinie, którą zamieściliśmy zaraz po
      powrocie....... właśnie wróciliśmy z ALBATROS PALACE. Chcemy się
      podzielić
      spostrzeżeniami i chętnie odpowiemy na pytania.
      Z góry zaznaczamy ze wyrażona opinia jest TYLKO NASZĄ SUBIEKTYWNĄ
      oceną. Gdzie 2 Polaków , tam 3 różne zdania. Znając naszych rodaków
      potrafią się przyczepić do wszystkiego, np. ze kolor fug w łazience
      nie taki. My w tym hotelu nie przyczepiliśmy się do niczego. Ale do
      rzeczy.
      1. Hotel położony blisko lotniska w południowej części Hurghady
      tuż obok hotelu ALBATROS BEACH ( na przeglądarce Google Earth pusta
      plama), w pierwszej linii brzegowej
      2. Hotel 5* zupełnie nowy otwarty bodajże w październiku 2008
      3. Hotel składa się z budynku w kształcie litery U, części
      głównej z recepcją i restauracjami oraz 2 budynków 3 kondygnacyjnych
      z pokojami.
      4. Pokoje nieparzyste mają widok na baseny, pokoje parzyste na
      sąsiedni wspomniany hotel lub ( niestety) na nowo budowany hotel.
      5. Pokoje głownie 2 osobowe ( duże) z możliwością 2 dostawek,
      na końcach budynków przy plaży znajdują się pokoje większe, z
      dużymi tarasami , zapewne apartamenty. Żeby w nich zamieszkać trzeba
      pewnie zarezerwować je wcześniej ( parę dolców recepcji nie
      wystarczy)
      6. Przy hotelu od strony ulicy znajduje się pasaż handlowy
      m.in. jest apteka, sklepiki są również na terenie hotelu
      7. Na terenie znajdują się przepiękne, rozległe baseny, brodzik
      ze zjeżdżalniami i jedna część basenu była z podgrzewaną wodą.
      Całość położona jest w pięknym ogrodzie .
      8. Przy basenach i na plaży znajdują się wygodne leżaki i
      słomiane parasole. Jest trochę problem z rezerwowaniem miejsc przy
      basenach. Główny problem to Niemcy wstający o 6 rano i kładący
      ręczniki na leżakach. Ale mądry Arab sobie z tym poradził. W godz od
      ok. 7.30 do 8.00 . Szef basenów z obsługą zbiera wszystkie
      pozostawione bez opieki rzeczy, pakuje do toreb opisanych numerem
      parasola. Później te rzeczy można odebrać u niego. Po godz 8.00 nie
      ma problemu z pozostawieniem rzeczy i ręczników. Nie ma więc sensu
      wstawać wcześnie , jeśli już to wystarczy kwadrans przed ósmą
      poszukać sobie ulubionego miejsca. Leżaków jest bardzo dużo, dla
      każdego wystarczy. Do dyspozycji gości są ręczniki plażowe – nie
      trzeba zabierać z domu
      9. Plaża- dość spora, dużo parasoli, lekki żwirek. Na plaży
      molo ok. 120 m, na końcu zejście na niewielka rafkę. Taka dla dzieci
      i początkujących amatorów podwodnych atrakcji. Trochę ładniejsza
      rafa znajduje się ok. 100 od końca mola, ale tam jest ok. 5-7 metrów
      głębokości
      10. Teraz może o jedzeniu. Mamy do wyboru 4 restauracje
      tematyczne. Włoska, śródziemnomorska, chińska oraz tak jakby
      miejscowa. Stolików jest mnóstwo, można jeść zarówno w restauracjach
      lub na częściowo odkrytym tarasie. Nie ma kłopotu ze sztućcami,
      podchodzimy do wolnego stolika i przy nas jest nakrywany przez
      kelnera na odpowiednią ilość osób. Obsługa bardzo sprawna, kelnerzy
      bardzo czyści i naprawdę uśmiechnięci.
      11. Godziny posiłków bardzo różne. Główne śniadanie od 7 do 10
      ale w jednej z restauracji można jeść już od 5 rano, później jest
      późne śniadanie chyba do 11, w między czasie można jeść przekąski
      przy basenach i na plaży , lunch od 12.30 do15, kolacja od 18.30 do
      21.30 , pożna kolacja w jednej z restauracji do północy
      12. Napoje alkoholowe i bezalkoholowe - bar w głównym basenie i
      przy basenach , bar na plaży, bar i kawiarnia przy recepcji .
      13. Wieczorem bardzo miła atmosfera na tarasie nad
      restauracjami. Codziennie oprócz czwartków gra zespół. Chętni mogą
      potańczyć w rytmie znanych przebojów lub posiedzieć w wygodnych
      fotelach. Tuż obok wspomniany bar oraz kawiarnia. Można zapalić
      shishę.
      14. Pokoje- naprawdę czyste, sprzątane codziennie, spore
      balkony, łazienki z prysznicem, suszarką i super lustrem do makijażu
      15. Animacje- są standardowe, w ciągu dnia można odczuć czasem
      jakby ich nie było ale to z powodu bardzo dużej powierzchni hotelu.
      Jeśli ktoś chce skorzystać- ma wszystko, jeśli nie jest
      zainteresowany- nie wciągają go nasilę i nie grają w piłkę tuż nad
      głową. Wieczorem na scenie w amfiteatrze animacje dla dzieci a
      poźniej dla wszystkich
      To tyle w punktach tak co by czegoś nie pominąć ( jeśli coś nie
      napisaliśmy – to pytajcie)
      Generalnie obiekt cudowny, przepięknie oświetlony, mnóstwo kwiatów
      i mięciutka zielona trawa. Wspaniała uśmiechnięta obsługa.
      Czuliśmy się naprawdę fantastycznie. Po 2 dniach byliśmy
      rozpoznawani przez obsługę. 2 dolary napiwku dla kelnera wystarczyły
      aby przez cały pobyt przynosił nam bez pytania drinki i napoje z
      baru na leżak.
      Towarzystwo międzynarodowe z przewagą Niemców. Mało Rosjan,
      generalnie cała Europa a mąż na wyborach Mistera konkurował z
      Libańczykiem smile.
      Był to Nasz 2 pobyt w Egipcie. Rok temu byliśmy w Sunny Days El
      Palacio 4.5 * było super, tutaj porównując dalibyśmy 6*.
      Zdecydowanie możemy polecić ten hotel i zapewne tam wrócimy nie raz.
      Gdyby komuś nie spodobał się kolor fug w łazience…… nie nasza wina.
      Pozdrawiamy. Ewa i Robert
      Ps. Dla zainteresowanych możemy wysłać fotki na e-mail .
      • eryk-555 Re: albatros palace - prośba do tambylców 27.11.10, 07:46
        Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Jadę w czerwcu może do tego czasu jeszcze ktoś kto wrócił z tego hotelu napiszę coś o możliwości zmiany pokoju.Jak już nie będzie możliwości załatwienia tego przez bakszysz to będę musiał dopłacić w euro bo już raz przeżyłem pokój z widokiem na zaplecze- tragedia.Wtedy pomogły $ na recepcji.
        Pozdrawiam
              • eryk-555 Re: albatros palace - prośba do tambylców 28.11.10, 12:42
                Telewizja jest mi tam jedynie potrzebna do oglądnięcia wiadomości wieczorem dlatego pytam o tv Polonie.Niestety muszę też raz dziennie przejrzeć pocztę e mail i stąd moje następne pytanie.Mogę zabrać małego palmtopa z wifi tylko czy w pokoju lub recepcji jest darmowy dostęp do internetu?
                    • szafran48 Re: albatros palace - prośba do tambylców 19.01.11, 18:59
                      Witam. W marcu wybieramy się z mężem właśnie do Albatrosa . Mam kilka pytań. Czy do kolacji obowiązkowe są długie spodnie dla panów , czy mogą być takie za kolano ? Czy z hotelu kursuje bus do miasta , a jeśli tak , to ile razy dziennie i czy jest płatny ? Czy w marcu można spodziewać się jakichś animacji ( to nie jest wysoki sezon ) ? I jeszcze jedno pytanie , czy był ktoś w tym hotelu z Oasis ?
                      • eryk-555 Re: albatros palace - prośba do tambylców 19.01.11, 19:22
                        Podłączam się pod pytanie.Szafran48 jak wrócisz to proszę napisz jakie pokoje ma Oasis i czy za bakszysz można załatwić pokój z widokiem na baseny lub morze.Przedmówcy pisali tutaj ,że za taki pokój trzeba płacić 10 euro za dzień.
                        Wylatuje z tego biura w czerwcu.
                        • szafran48 Re: albatros palace - prośba do tambylców 19.01.11, 20:03
                          Bardzo chętnie odpowiem na twoje po powrocie. Ciekawa tylko jestem czy sytuacja w Egipcie nie zrobi się taka jak w Tunezji. Mam nadzieję ,że nie , bo bardzo się cieszę na ten wyjazd. Co prawda byłam już w Egipcie , ale na rejsie . Teraz chciałabym trochę poleniuchować.
                      • prehnit Re: albatros palace - prośba do tambylców 20.01.11, 07:54
                        Ja byłem w 2009 roku.Do kolacji można było mieć spodnie za kolano, koszulka mogła być z krótkim rękawem, lecz nie na szelkach. O busie nic nie wiem, bo przed hotelem zatrzymują się i taksówki i busy na skinięcie ręką.Byłem w maju i animacje były. Właśnie za wkładkę do paszportu załatwiliśmy sobie pokój z widokiem na basen.Podczas zakwaterowania dostaliśmy pokój z widokiem na budowę hotelu obok z prawej strony.

• kamire12 Re: albatros palace - prośba do tambylców 20.01.11, 13:04
                          a czy w maju jest mini disco dla dzieci wieczorem? do tej duzej zjezdzalni to mozna bez problemow isc do hotelu obok? bo w samym hotelu to chyba tylko takie malutkie dla malych dzieci? i co do plazy, ajk w koncu jest? boso sie nie da chodzic?, kamienie? da sie kapac, czy trzeba dlugo isc?
                          • prehnit Re: albatros palace - prośba do tambylców 20.01.11, 14:55
                            Tak, było mini disco, raz byliśmy na dużej zjeżdżalni ale akurat była nieczynna. Tak w hotelu są tylko malutkie zjeżdżalnie. Nie można wejść do wody z brzegu ze względu na kamienie. Mniej więcej w 3/4 długości pomostu jest zejście do wody, ale tam jest 1,5 m głębokości. Wejście z brzegu łagodne jest w hotelu Albatros Beach(obok) i widziałem że dużo rodziców z dziećmi z tego korzystało.Na plaży Palace chodzenie bez obuwia nie jest zbyt komfortowe dla dzieci.
                              • alex_spike Re: albatros palace - prośba do tambylców 20.01.11, 22:21
                                Takich prawdziwych animacji to w hotelu za bardzo nie ma. Animatorów jest tam paru ale generalnie tylko chodzą i się "lansują" wink Tłumaczą się, że ludzie tam przyjeżdżają odpocząć a nie bawić się więc jest to tylko tzw przez nich "soft animation" wink W południe jest aerobic w wodzie, wieczorem mini-disco dla dzieci z tym samym codziennie repertuarem, potem zazwyczaj jakieś show, ale bez udziału animatorów i nic specjalnego, na tarasie w lobby codziennie na żywo muzyka do 23 i generalnie tam skupia się większość gości bo jest dość przyjemnie. Dla dzieci jest jeszcze mini-club ale też bez żadnej rewelacji.
                                Ze zjeżdżalni obok w hotelu można korzystać do woli, tak jak i z plaży, gdzie jest łagodne zejście do wody i piasek. Niestety, korzystaja z niej również goście z innych 3 hoteli więc jest tam dość spory tłok. Plaża w Albatrosie tez jest przyjemna, nie ma tyle ludzi, polecam jednak obuwie do wody.
                                Z zamianą pokoi jeszcze w czerwcu nie było problemów. Niestety, w październiku wisiał już oficjalny cennik za zamianę. I tak za pokój z widokiem na basen - dopłata 10 euro, za pokój z widokiem na morze - 15 euro. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy, może coś zmienili bo ludzie się burzyli.
                                A załatwić się zawsze da, bez takiej dopłaty tylko niestety nie z każdym recepcjonistą bo niektórzy to straszni służbiści. Odradzam jednak wkładanie pieniędzy w paszport od razu, chociaż i tak każdy zrobi jak uważa, natomiast byli tacy co włożyli od razu (25$) a pokój i tak mieli już z góry przydzielony z beznadziejnym widokiem. Proponuje najpierw wziąć kartę i pójść zobaczyć pokój jaki zaproponują, bo zdarzało się tak, że ludzie dostawali pokoje z super widokiem, takie o jakie poprosili. A jeśli się nie spodoba, zawsze można wrócić, wziąć pana na bok, powiedzieć o co chodzi i jeśli trafi się na takiego, który chętnie pomoże to dać mu paszport z włożonymi pieniędzmi. Co niektórzy twierdza, że za polska czekoladę zrobię wszystko..wink. Pracował tam jeden takie raczej niski (ok 170 cm), szczupły i w okularach. Jak się na niego trafi to raczej się załatwi..wink Czy jeszcze tam jest to nie wiem, ale byłam tam 3 razy i z nim dało się załatwić wszystko, tylko nie krzykiem czy też z oburzeniem i pretensjami, raczej z uśmiechem na ustach i miną cierpiętnika...wink Oni generalnie są chętni do pomocy i całkiem sympatyczni..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka