Dodaj do ulubionych

Oriental Bay Marsa Alam

11.05.12, 16:03
Witam mam pytanko odnosnie wielkosci pokoi,informacje na ten temat sa rozne 30m 50m 90m
chodzi mi o pokuj standardowy 2os+1os dostawka,nie rodzinny
Obserwuj wątek
    • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 11.05.12, 16:12
      Standardowy pokój w którym mieszkaliśmy w kwietniu składał się z:
      - sypialni ok. 15 m2 - ciasno, obijaliśmy się o siebie, wielkie łóżko , mała szafa, telewizor, sejf, wszystko w sypialni.
      - salonu z aneksem kuchennym ok. 40 m2. , z którego praktycznie nie korzystaliśmy.
      Trochę bez sensu, ale na dostawkę będzie ok. Pozdr.
        • miriam_73 Re: Oriental Bay Marsa Alam 11.05.12, 18:31
          W końcu kwietnia - mocno zapiaszczona plus bardzo dużo planktonu plus meduzy (wiosną zawsze tak jest), ale tych na szczęście w Gebel Rosas nie było dużo i tylko miejscami. Ale to dlatego, że non stop był silny wiatr północny. Był jeden dzień, gdy trochę wiało ze wschodu (od morza) i od razu było lepiej.
          • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 12.05.12, 16:48
            Rzeczywiście, było duże zapiaszczenie i "zaplanktonowanie" - do tego stopnia, że aparat miał kłopot ze skoncentrowaniem się na rybkach i na wielu zdjęciach ostro wyszedł tylko plankton smile
            Meduz było dużo, zwłaszcza w okolicach plaży hotelowej, bo wiatr je tam spychał. Całe szczęście meduzy były z tych nieparzących, ale niestety sporo meduz wiatr spychał wprost na plaże i wtedy mocno "pachniało".
              • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 14.05.12, 20:23
                Jedzenie rzeczywiście bez rewelacji. Może to było związane z sezonowością, bo na początku było bardzo mało owoców, głównie w postaci sałatki owocowej, która od razu znikała. Brakowało też mi też pomidorów. W drugim tygodniu było już lepiej. Pojawiły się owoce - banany, pomarańcze, grapefruity i guawa. Poza tym standard egipski. Z mięs kurczak i wołowina, ryba codziennie, dwa razy w tygodniu coś z grilla . Był kącik włoski z makaronami - całkiem, całkiem. Śniadania też standard, omlecik, sery (polecam biały ser typu feta ) , foul. Wino tylko do lunchu i kolacji - nie podają w barach. Da się przeżyć. Był chyba jakiś problem z utrzymaniem standardów czystości, wiele osób miało problemy żołądkowe. Trzeba zachować czujność.
                  • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 16.05.12, 13:16
                    Przede wszystkim zupełnie inna. Sama zatoka jest inna, bo jest wąska. dzięki temu nawet przy wietrznej pogodzie woda jest spokojna. Niestety było bardzo duże zapiaszczenie i po pierwszym pływaniu na południowej rafie (po prawej stronie) byłem rozczarowany. Rafa południowa jest mniej kolorowa i mniej ciekawa od północnej, (po lewej stronie) która jest lepiej doświetlona i co za tym idzie bardziej kolorowa. Korale są zdrowe i duże ale niestety widać już zniszczenia. Piękne korale millepora (fire coral) leżą połamane na dnie, utrącone przez nieuważnych snorklerów lub nurków.
                    Rafa w Solymarze - szczególnie ta po lewej stronie jest piękna i daje poczucie przestrzeni ("wielki błękit" przy dobrej przejrzystości).
                    Rafa w Gabal el rosas jest pełna płaskich zatoczek i jeśli woda będzie przejrzysta, to naprawdę zrobi wrażenie.
                    Zatoka jest wąska, więc można przepłynąć na drugą stronę. Można też przejść na drugą stronę zatoki aż za plażę Ducks diving i tam jest w miarę piaszczyste wejście do wody.
                    Żółwie rezydowały na płytkiej wodzie. Jak będziesz patrzył z plaży na drugi brzeg to weź namiar na stary , zardzewiały zbiornik. W połowie drogi powinieneś spotkać żółwie.
                    Po lewej stronie widzieliśmy: płaszczki, nadymki, żółwia rafowego, kilka murem, potężną barrakudę, anemony, napoleona , wielkie rogatnice (trigger fish - mogą być niebezpieczne w czerwcu !) a nawet sporego rekina. Pośrodku zatoczki była rodzina orleni - dwa dorosłe i młode.
                    Życzę niezapomnianych wrażeń !
    • kkk Re: Oriental Bay Marsa Alam 11.05.12, 16:36
      darjol - pokoje w Orentalu to - 57m2 - 2 osobowy i 96m2 rodzinny
      Ktoś kto pisze ze pkój miał 15m2 chyba nie był w Egipcie (sorry) ale NIGDY jeszce nie byłam w egipskim hotelu (nawet tańszym), który ma tak małe pokoje wink
      • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 12.05.12, 15:52
        > Ktoś kto pisze ze pkój miał 15m2 chyba nie był w Egipcie (sorry) ale NIGDY jesz
        > ce nie byłam w egipskim hotelu (nawet tańszym), który ma tak małe pokoje wink

Jeśli to komentarz do mojej wypowiedzi, to proszę przeczytaj uważnie mój post.
        Pisałem, że "pokój" składa się z sypialni i salonu (no i oczywiście łazienki).
        15 + 40 = 55 plus łazienka. Rachunek się zgadza.
        Sorry, ale to chyba Ty nie byłeś w tym hotelu i podajesz dane z katalogu.........
        • 1dareczek71 Re: Oriental Bay Marsa Alam 10.06.12, 21:11
          W tamtym roku byłem w Sol Y Mar Abu Dabbab - fajna plaza, piasek, rafa super, kiepskie pokoje, jedzenie jak w Egipcie raz dobre raz takie sobie smile ale mam pytanie do hasis56: w tym roku chce sie wybrać do innego hotelu np.: Oriental Bay - czy nie bedę zawiedziony rafą czy plaża tez jest taka ładna jak Sol Y Mar czy raczej pozostać przy hotelu z tamtego roku?
          • kkk Re: Oriental Bay Marsa Alam 11.06.12, 08:08
            plaża przy Sol y mar jest o niebo lepsza niż przy Orientalu, rafa też, są zółwie, codziennie je można spotkac. A jedzenie wg mnei nie jest kiepskie, wręcz pzreciwnie wink nooo, schabowych nie znajdziesz ale chyba nie po to sie jedzie do Egiptu, ogólnie - polecam, wasnie ze względu na rafę i plażę. Tam przyjeżdzają wycieczki i płacą za to, żeby zobaczyć zółwie m.in.
              • 1dareczek71 Re: Oriental Bay Marsa Alam 11.06.12, 19:26
                Ja nie napisałem ze jedzenie jest kiepskie. Mi nawet smakowało, chociaż na pięc gwiazdek, pokoje powinny mieć lepszy standart - no i co brak wody butelkowej w pokojach - ale oczywiście nie po to się jedzie do Egiptu, najważniejsze jest pogoda, ciepła woda, ładna plaża no i piękne rafy a Soly Mar je ma - dzięki kkk za odpowiedź.
                • kkk Re: Oriental Bay Marsa Alam 13.06.12, 09:02
                  ok ok, wiem wink dla mnie te 5* Sol y mara troszkę na wyrost ze względu na pokoj tez i ogólnie zadbani eo hotel, przydałby sie remont, wiksza dbałośc o zieleń. Ale i tak jest fajnie smile rafa i widok zółwia bezcenny big_grin
                  • hasis56 Re: Oriental Bay Marsa Alam 14.06.12, 13:14
                    Zgadzam się z Twoją opinią "kkk"
                    W Solymarze byłem 3 razy, w Oriental Bay raz - i więcej nie pojadę.
                    Co do rafy przy Orientalu to uważam, że warto ją zobaczyć.
                    Może warto wybrać się tam na pół dnia .
                    Pozdrawiam.
                    • cleopathre Re: Oriental Bay Marsa Alam 18.10.12, 13:10
                      Był ktoś może w tym hotelu ostatnio? Trochę mnie przerażają niektóre opinie, że pakuja ludzi do sypialni ze wspólną kuchnia i salonem z innymi ( obcymi ludźmi ). Makabra jakaś! Oczywiście nawet wołem nie dam sobie tego wcisnąć, ale dobrze wiedzieć co mnie może spotkać. Zaczynam powoli żałować, że jednak nie skusiłam się na Hiltona. Choć w sumie jadę głównie na nurki także nie będzie aż tak dużo czasu w hotelu. No i jak z jedzeniem? Na to też turyści narzekają.
                      • mariuswalker Re: Oriental Bay Marsa Alam 19.10.12, 21:56
                        byłem na przełomie sierpnia i września, polaków było sporo nie słyszałem o takich przypadkach z pokojami. Pokoje tak jak było opisywane wyżej bardzo duże, sypialnia i pokój dzienny z aneksem kuchennym - czajnik, kawa, herbata nietypowo ale fajnie. Jedzenie najlepsze jakie dotąd trafiłem w egiptowie, szósty raz rożne standardy w tym dwa razy w solymarze abu dabbab, bez tych ich dziwnych przypraw naprawdę zadziwili mnie tym jedzeniem. Jedyny mankament to przy pełnym obłożeniu nie wyrabiają bary na terenie hotelu jest ich za mało, na plaży bar spoko dawali sobie rade. Zatoka fajna, a że przez drogę mi nie przeszkadzało. W zatoce codziennie żółwie, orelenie i pełno innego drobiazgu rafa super.
                        • cleopathre Re: Oriental Bay Marsa Alam 23.10.12, 13:51
                          Dziękuje za odpowiedź. Jak wiadomo w Egipcie można trafić różnie. Jakby co to po prostu będę walczyć jak lew i nie dam się wcisnąć. Lecę już za 11 dni także pozostało mi tylko mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W kwestii jedzenia to wiadomo, że nigdy nie dogodzi się wszystkim.
                              • cleopathre Re: Wróciłam 16 listopada 2012 10.12.12, 14:02
                                Ja jestem bardzo zadowolona z pobytu. Przede wszystkim genialna rafa i w związku z zatoczką non stop można pływać gdyż kompletnie nie ma fal. Żółwie i cała masa ryb w tak ogromnym natężeniu, że aż trudno uwierzyć.
                                Sam hotel przyjemnie położony. Dużo bardzo zadbanej zieleni i świetnie rozłożone baseny. Nigdy nie brakowało leżaków ani na plaży ani na basenie.
                                Jedzenie urozmaicone i spory wybór.2 tygodnie i zero problemów żołądkowych mimo jedzenia wszystkiego a w szczególności solidnej ilości warzyw. Gdyby nie fakt,że pływałam non stop wróciłabym z 3 kilo grubsza.
                                Sama restauracja trochę taki kołchoz, ale jest to niestety jedyna restauracja w ramach all w hotelu stąd sporo ludzi.
                                Pokoje zgodnie z tym co pisali inni - przestronne ( masz salon + sypialnie ) ale jakość wykonania typowo egipska. Tu inna fuga tu coś porysowane itp. Sprzątane na 3+, ale ja jestem pod tym względem perfekcjonistką i trudno mnie zadowolić.
                                Obsługa bardzo fajna, uśmiechnięta, gadatliwa,uczynna i zupełnie bez egipskiej natrętności.Nie wiem za bardzo o co chodzi z brakiem animacji bo ciągle coś się działo a to,że nie po Polsku ... no to już przesada drobna. Nie widzę potrzeby znania polskiego do grania w siatkówkę, waterpolo czy aquagym. Goście głównie Polacy, Czesi, Niemcy i Anglicy.
                                Ogólnie hotel spełnił moje oczekiwania i uważam, że stosunek - jakość - cena był w sam raz ( płaciłam 2700 za 2 tygodnie all). Spędziałam bardzo udane 2 tygodnie, pływałam w wodzie jak akwarium z żółwiami , mantami i całą masą innych mieszkańców morza czerwonego, jadłam, piłam i miałam dużo radosnych chwil.
                                Natomiast jeśli chodzi o dzieci to nie ma tam specjalnie atrakcji dla nich. Raczej rodzinom z dziećmi nie polecam tego hotelu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka