Dodaj do ulubionych

Jaki tytuł filmu?

17.08.21, 11:42
Szukam tytułu filmu!!
Akcja filmu dzieje się w Anglii na barkce(kach), żeglugi śródlądowej, dostarczającej towary do odbiorców, siecią kanałów. Czas akcji? Pewną wskazówkę daje fakt nasilającej się konkurencji dla barek, wprowadzanymi do transportu towarów, ciężarówkami.Zapamiętana treść….
Młody człowiek uwodzi dziewczynę. Ta zachodzi w ciążę. Tonie(wypadek?) w kanale żeglugowym, gdyż nie potrafi pływać. Młodzian temu nie mógł zapobiec ,by jednak nikt go nie łączył z topielicą, zatrudnia się jako pomocnik na barce rozwożącej węgiel siecią kanałów do odbiorców. Szyprem barki jest starszy już mężczyzna. Mąż znacznie młodszej, kostycznej o surowej urodzie kobiety, właścicielki barki. Po krótkim pobycie i obserwacji pomocnika, kobieta uwodzi go .Mąż –szyper jest już jej niepotrzebny więc go zwalnia(wyrzuca)Pomocnik pełni teraz rolę szypra i kochanka. Podczas rejsu powrotnego, w porcie macierzystym barki, pomocnik dowiaduje się ,że o zabójstwo uwiedzionej przez niego dziewczyny jest podejrzany jej były narzeczony. Zdaniem przekazujących tą wiadomość chłopakowi, będzie wisiał! .Dowody go pogrążają. Młody człowiek nie robi nic by uwolnić podejrzanego od niesłusznych oskarżeń ….. Na barce zjawia się siostra właścicielki. Piękna i nieco pulchna. Nie ma skrupułów, by podczas powrotu z pubu sprowokować sex z pomocnikiem- kochankiem siostry. Na barce, siostra (ta brzydsza) zorientowała się o zdradzie kochanka. Nie ma pretensji do siostry (wiadomo jest puszczalską) lecz do kochanka i każe mu zejść jej z oczu. Wyrzucić go nie może, bo kto będzie barkę prowadził……. I to tyle co zapamiętałem. Film był poprzedzony prelekcją i określony jako studium zła. Oglądałem go na jednym z kanałów TV późną pora i chyba zasnąłem. Może ktoś oglądał ten film i poda tytuł ???
Obserwuj wątek
    • harcownik Re: Jaki tytuł filmu? 19.08.21, 20:39
      Dzięki uprzejmości kolegi K.P.L wiem ,że film o który pytałem, ma tytuł "Młody Adam". Nakręcił go w 2003 r David Mackenzie. Wystąpiła w nim Tilda Swinton.
      PS Praktyczna rada dla szukających tytułów filmów, które kiedyś oglądali. Spróbujcie przypomnieć sobie aktora reżysera lub twórcę muzyki danego filmu (serialu)Wtedy po jego filmografii (dyskografii) odnajdziecie tytuł filmu .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka