Dodaj do ulubionych

Francuski film - przełom lat 70 i 80

IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.09.07, 18:54
Czy ktoś pamieta francuskie kino z tego okresu. Próbuję znaleźć
film - serial sensacyjny - o mężczyźnie, który z zemsty za śmierć
narzeczonej - zabiła ją spadająca z samolotu buletka wyrzucona przez
kilku pijanych pasażerów - morduje bliskie osoby sprawców jej
śmierci. Było chyba sześć odcinków. Pamietam je przez mgłę,
mordestwa dokonywane są w dzień śmierci narzeczonej bodaj 31 maja.
Jest odcinek na statku, jest zardzewiały gwóźdź, którym kaleczy się
jedna z ofiar, jest niewidoma kobieta, jest śledztwo ... Ostatecznie
sprawca zostaje zwabiony w pułapkę i zastrzelony przez policję. Czy
ktoś z Forumowiczów zna tytuł tego filmu?
Obserwuj wątek
  • braineater Re: Francuski film - przełom lat 70 i 80 22.09.07, 22:18
   Na sto procent piszesz o ekranizacji genialnej powieści Cornella Woolricha - Spotkania w mroku (Rendezvous in black), tyle, że nie ma francuskiej adaptacji tego tekstu przynajmniej żadne spisy ekranizacji dzieł Woolricha o tym nie wspominają - w/g innych jego powieści kręcił między innymi Truffaux, ale tego akurat nie. Adaptacje tego są dwie - amerykańska, serialowa z 1956 roku i włoska (i to najpewniej o nią Ci chodzi) z 1975, zatyułowana Sette orchidee macchiate di rosso. I to faktycznie jest kawałek serialu, ale z opisu wynika, że całość fabuły Spotkań zmieściła się w jednym, 90 minutowym odcinku. Możesz spróbować poszukać po oryginalnym tytule, ale mnie google nic nie wyrzuca.

   P:)
  • sam_13 Re: Francuski film - przełom lat 70 i 80 28.12.20, 07:06
   Na forum "Gryonline" Bartek w 2003 r. pytał o ten serial. Został wyśmiany przez głuptasów, bo przecież rzekomo z samolotu nie można wyrzucić butelki. Rzeczywiście TVP jakieś 40 lat temu wyemitowała ten serial. Tytułu polskiego nie pamiętam. Był to chyba najlepszy serial wyemitowany przez komunistyczną TVP. Znakomicie pokazane jest śledztwo, bo policja przez lata nie potrafiła połączyć ze sobą ofiar. Sprawca co roku w rocznicę śmierci narzeczonej mordował 1 osobę zostawiając kartkę "Teraz wiesz co to znaczy". Wpierw zorientowali się, o co chodzi pasażerowie tej awionetki, potem policja, która dowiedziała się, że wiele lat temu ktoś pytał o pasażerów feralnego lotu. Ostatni odcinek, pozostała ostatnia osoba, na której można się zemścić. Ucieka statkiem na morza południowe. Na statku jest policja, zbliża się 31 maja i jest też On. Film znakomity. Chętnie bym obejrzał ponownie.
  • wiktor66 Re: Francuski film - przełom lat 70 i 80 26.09.21, 17:13
   Witam,
   po latach poszukiwan znalazlem tytul polski jak i oryginalny tytul francuski tego krotkiego serialu. Serial po raz pierwszy zostal emitowany w TVP1 w styczniu 1980 roku. Polski tytul to "Spotkania w mroku" ( fr. "Rendez-vous en noir" (1977), ) Niestety jak do tej pory nie znalazlem zadnej mozliwosci obejrzenia tej serii. Mimo, ze zyjemy w dobie internetu nie jest mi dane streamen tej serii. Szkoda
  • meru11 Re: Francuski film - przełom lat 70 i 80 10.04.22, 18:20
   Rewelacyjny serial, chciałbym go jeszcze raz zobaczyć po latach, ale nie ma nigdzie... A tytuł to RENDEZ-VOUS EN NOIR po polsku było SPOTKANIA W MROKU. Serial chyba z 1977 roku.
   Pozdrawiam
  • jol484 Re: Francuski film - przełom lat 70 i 80 16.01.23, 11:53
   Taaak, to na pewno Rendez-vous en noir

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka