Dodaj do ulubionych

Film, po ktorym chodziliscie jak w transie...

IP: *.bj.uj.edu.pl 01.12.03, 14:08
Film, który poruszył mnie dogłebnie to Tańcząc w ciemnościach. Niesamowity...
Obserwuj wątek
    • Gość: tamaryszek Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: 158.194.194.* 01.12.03, 17:56
      Prosta historia.
      • Gość: bacardi Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.03, 18:07
        Requiem dla snu
        • Gość: gepardt Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.pai.net.pl 08.03.04, 17:52
          zgadzam sie i dodam ,ze nie chciałabym już wiecej oglądać tego filmu
        • Gość: kowal Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.euronet.net.pl 13.03.04, 15:10
          Dokladnie, rzuca o ziemie!
        • cherilyn Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 28.09.04, 15:13
          Requiem jak dla mnie byl typowo amerykańskim filmem... Taka sieczka... Oglądał
          ktoś z was "Pamiętnik narkomanki"??
    • Gość: kubu Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.chello.pl 01.12.03, 18:43
      fight club
      requiem dla snu
      intymnosc
      • Gość: haiko Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.sloneczny.pl / 81.15.255.* 01.12.03, 22:22
        natural born killer, pianistka, cieńka czerwona linia, transpotting
        • Gość: haiko Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.sloneczny.pl / 81.15.255.* 01.12.03, 22:31
          i jeszcze lęk pierwotny, ze względu na Nortona. nie mogłam się otrząsnąć.
          wymienione filmy nie muszą należeć do ulubionych, ale po wyjściu z kina, bądż
          po "projekcji" wideo, czułam się w realnym świecie, jak bym widziała wszystko
          po raz pierwszy i miałam energię i zamiar chociaż częściowo coś tam zmienić. Tą
          energię i hiponozę, która trwa jeszcze kilka dni, każąc ci patrzeć przez jakiś
          dodatkowy pryzmat wyjęty z filmu nazywam transem i tak zrozumiałam pytanie.
          • Gość: pepe411 Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.04, 01:51
            Zgadzam sie z przedmowca. Ten film pozostawia czlowieka przez kolejnych pare
            dni w swoistego rodzaju transie, szystko mu sie z tym filmem kojarzy. Nie mozna
            zapomniec o nim przez pare kolejnych dni. Takich filmow jest wiele jak
            Trainspotting, Requiem..., Las Vegas Parano ktore maja swoisty klimat,
            narkotyki itd.. Ja dodam inne: Blair Witch... , Blow, 12 małp, American Psycho,
            Amelia, Biegnij Lola..., i ta sama tematyka Dzień Świstaka, Eksperyment,Forrest
            Gump,Human Traffic,Jerry Maguire,Miasto Aniołów,Linia Zycia, Oczy szeroko...,
            PODEJRZANI. Napisalem sie ale po kazdym z tych filmow mialem pare nastepnych
            dni roznego rodzaju mysli, rozterki, przemyslenia. drukowanymi Podejrzani bo
            ten film najczesciej i najdluzej zawracal ma glowe !!!
          • Gość: SOLEO Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.04, 19:17
            Obie części Kill Billa.. Niesamowite widowisko pełne artyzmu!
        • Gość: bob Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.comel / 193.19.212.* 30.08.04, 22:48
          Chyba masz dobry gust
    • Gość: BlueBerry Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 08:55
      Until the End of the World oraz Niebo nad Berlinem Wima Wendersa

oraz Siedem - ale to byl zupelnie inny rodzaj transu, taki co przygniata jak
      sciana z cegiel
      • amoniak2 Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 02.12.03, 14:19
        "siedem"
    • Gość: Xionc Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: 213.77.7.* 02.12.03, 16:05
      Zagubiona autostrada
      • Gość: cji Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.icpnet.pl 02.12.03, 18:16
        Adwokat diabła
        • Gość: kuku Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 19:48
          Brazil
        • Gość: wre Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.icpnet.pl 22.12.03, 20:55
          Gość portalu: cji napisał(a):

> Adwokat diabła

O tak,potwierdzam
    • kar83 Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 02.12.03, 22:15
      Gość portalu: LyviaScott napisał(a):

> Film, który poruszył mnie dogłebnie to Tańcząc w ciemnościach. Niesamowity...

Mnie poruszyła inna część tryptyku Von Triera - "Przełamując fale". Chyba że chodzi o to inne "Tańcząc w ciemnościach" - nie vontrierowskie :)

Poruszył mnie, lecz w innym nieco sensie, również "Niebieski" (w sumie wszystkie części "Trzech kolorów"). Zresztą całe kino Kieślowskiego daje mi dużo do myślenia: od "moralnych niepokojów", poprzez "Dekalog", az do etapu "francuskiego".

Karol
      • Gość: marcin Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: 82.205.135.* 12.03.04, 21:42
        a mnie tez bardziej poruszyl "przelamujac fale",
        byl tez taki film "wiarolomni" liv ullman.

natomiast z pozytywnych wzruszen
        Billy Elliot
    • Gość: leland Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: 5.2.1R1D* / *.wlfdle.rnc.net.cable.rogers.com 02.12.03, 22:31
      "21 GRAMS" A.G. Inarritu
      • Gość: anmanika Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.12.03, 22:51
        "Porozmawiaj z nią" i najgorsze jest to, że nie wiem dlaczego.
        • Gość: everett Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.12.03, 23:53
          Czas Apokalipsy, Cienka czerwona linia, Gattaca, Moulin Rouge (kocham, kocham,
          kocham ten film!!)
          • Gość: brokatna Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.chello.pl 12.12.03, 23:21
            zagubiona autostrada
            urodzony 4 lipca (chociaz kompletnie nie wiem i nie pamietam dlaczego)

(everetcie, i ja kocham nad szalenstwo moulin rouge :)) w trans wpadam
            ogladajac, ale po to raczej nie ;) )
        • Gość: Karol Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.03, 16:29
          Może dlatego, że był w "Porozmawiaj z nią" jeden z bardziej okrutnych motywów, jaki widziałem... w dodatku jakoś bardziej jaskrawy niż ogromna masa przemocy w naszych telewizorach. W mojej interpretacji nic nie jest w stanie usprawiedliwić pielęgniarza, mimo że - paradoksalnie - uratowal życie swojej pacjentce. "Zbrodnia" jego podobno wzięła się z milości...
          Zwracam uwagę na podobną sytuację w "Przełamując fale", gdzie chora psychicznie kobieta z miłości do swego sparaliżowanego męża zaczynna oddawać się innym mężczyznom (jak to brzmi!!! oddawać się z miłości), zostaje odrzucona przez matkę, wreszcie w brutalny sposób zgwałcona i zabita... Jej malżonek wraca nieco potem do sił, mimo że nic na to nie wskazywalo.

Polecam obydwa filmy do przemyślenia.
    • Gość: jola Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.03, 22:30
      Zielona mila
    • Gość: PAN Tylko CANNABIS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.03, 13:08
      Pierre'a Koralnika z Serge'm i Jane Birkin.
    • justy_m Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 06.12.03, 12:11
      wielki blekit luca bessona
    • Gość: sacto Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.bonair.com.pl 12.12.03, 17:46
      Mulholland Drive, Memento
    • pinup urodzeni mordercy, stygmaty, krąg... 12.12.03, 22:36
      urodzeni mordercy, stygmaty - świetnie zdjęcia
      krąg (wersja amerykańska)- śmiejcie się, ale od roku boję się, że coś wylezie z
      tv
      rybka zwana wandą - no co? poruszyła mnie, aż się trzęsłam ze śmiechu
      dziewczyny do wzięcia - najlepsza polska tragikomedia
      • padre Re: urodzeni mordercy, stygmaty, krąg... 13.12.03, 01:04
        O Brother Where Art Thou??
        Przez miesiac chodzilem i nucilem Man of Constant Sorrow.
        Nie mowiac o tym ze chodzilem po sklepach w poszukiwaniu plyty z muza.
        Pozdrawiam
        • Gość: BENEK o BROTHER ..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.03, 12:10
          faktycznie super śpiewali :):)
    • daruma666 The Ring 14.12.03, 23:19
      swietny klimat.....aczkolwiek duzo niedopowiedzen..jednak same efekty i
      mroczny klimat moga nadrobic pewne braki
    • daruma666 Gia 14.12.03, 23:21
      taaa to byl film...swietna rola Angeliny Jolie..film na faktach autentycznych
      szkoda ze tylo raz byl w polskiej TV(byl zreszta krecony dla telewizji i nie
      mial premiery w kinach)
    • Gość: stefek burczymucha Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.ip.WRO.Korbank.PL 15.12.03, 15:16
      siedem i fight club
    • gosia-s Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 15.12.03, 15:56
      "Blair Witch Project" - miałam po nim zawroty głowy, totalnego doła i niezbyt
      przyjemny powrót do domu z kina... :P
      • veegan Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 15.12.03, 20:40
        requiem dla snu
        blue velvet
        lokator
        • Gość: malmariebe Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 23:42
          "Spragnieni miłości", "Niebieski", "Czerwony", "Przełamując
          fale", "Skaza", "Pianistka"
    • katharinaa81 Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 16.12.03, 11:28
      "Sweet november","The ring"(również "Opętanie"),"Spacer w chmurach","Co kryje
      prawda","Antitrust"...i wiele innych....
    • Gość: iffy Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.c3-0.rdl-ubr1.trpr-rdl.pa.cable.rcn.com 22.12.03, 05:08
      "Usual suspects" (Podejrzani). Koncowka zwalila mnie z nog jak nic nigdy
      przedtem. Kto nie widzial - OBOWIAZKOWO!!!!!!!
    • sypkova Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 22.12.03, 09:04
      Ziemia niczyja - nie mogłam sie pozbierac po tym filmie przez kilka dni...
    • olena Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 22.12.03, 20:32
      "Lalki" Takeshi Kitano
      • iffko Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 02.01.04, 15:48
        olena napisa3a:

> "Lalki" Takeshi Kitano

ja rowniez Lalki - wczoraj ogladalam i jestem wciaz pod ogromnym
        wrazeniem
    • Gość: BENEK Romper Stomper , Trainspotting , Ghost on the Shel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.03, 12:06
      to właśnie TE FILMSY
      • Gość: ultra75 Re: Milczenie owiec IP: 207.159.92.* 24.12.03, 15:41
        Na mnie niesamowite wrazenie zrobilo "Milczenie owiec", przez pare dni chodzila
        za mna muzyka z tego filmu i jego nastroj - moze troche tez ze wzgledu na
        okolicznosci, w ktorych go ogladalam - w prawie pustym, strasznie zimnym kinie
        (nie wiecej niz 5 osob na sali - poranny seans, oczywiscie zamiast szkoly :-)).
        Pamietam tez, ze prosto po wyjsciu z kina kupilam sobie ksiazke pod tym samym
        tytulem i zaczelam czytac chyba jeszcze w autobusie :-).
        PS. Tak w ogole to jest to jeden z moich ulubionych filmow i zawsze robi na
        mnie wrazenie, ale oczywiscie juz nie tak porazajace jak za pierwszy razem.
    • slotna Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 24.12.03, 19:58
      Inni
      The Ring
      Gosford Park
      Pianistka (tylko dlatego, że mi się ten chłopak podobał)
      i kilka innych, ale z przejedzenia zapomniałam;)
    • Gość: AgentCooper Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.orasoft.pl 26.12.03, 13:57
      wiele było, ale pewno najbardziej się kręciło w głowie po,

1. Zagubiona Autostrada
      2. Mulholland Drive
      3. Brazil
      4. Matrix (1)
      5. Existenz
      6. Czas Apokalipsy
      7. Blue Velvet
      8. Na Srebrnym Globie

niech bedzie tyle.
      • Gość: masala dosa Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.teleton.pl 26.12.03, 18:10
        ciekawe ale pierwsze przychodza mi do glowy dwa filmy weira i to zupelnie rozne-
        piknik pod wiszaca skala i truman show...
    • mietek75 Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... 26.12.03, 23:38
      fight club
      • Gość: nickname Może to zależy od wytwórni? IP: 80.51.244.* 27.12.03, 23:18
        Moja ulubiona wytwórnia filmowa to miramax. Jak w transie chodziłem po "Velvet
        Goldmine", a pod tym samym szyldem ciekawy jest jeszcze film pod tytułem "Kate
        & Leopold". Chociaż w momencie, kiedy pan z przeszłości do niej wraca,
        współczesne czasy robią się w filmie bardzo nudne.
    • Gość: + Re: Film, po ktorym chodziliscie jak w transie... IP: *.ols.vectranet.pl 28.12.03, 10:43
      wymienione wszystkie , no prawie , nr 1 to dla mnie "Cube "
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka