Dodaj do ulubionych

Migawka do fotokomórek

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.09, 18:01
Autora newsa uprasza się o pisanie o rzeczach, o których ma najbladsze chociaż pojęcie. Co ma migawka do ostrości? A, swoją drogą, po co migawka w komórce?
Obserwuj wątek
  • Gość: informacja Re: Migawka do fotokomórek IP: *.chello.pl 21.09.09, 22:22
   It is sometimes possible to eliminate the need for a shutter used in a digital camera by quickly transferring image data captured by an image sensor (for example, in less than 10?s). However, in the case of a sensor with a high pixel count such as 10 Mpixels, the time to transfer one frame becomes long due to the image data transfer speed. And it is impossible to capture fast-moving objects without distorting their images.
  • Gość: men Re: Migawka do fotokomórek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.09, 07:04
   1. A kiedy "aparaty" w komórkach będą miały obiektywy ???
   2. Istnieją (od wielu) lat tzw "migawkoprzysłony", w dobrych warunkach oswietleniowych ograniczają one otwór obiektywu, a wiec wpływaja na ostrość. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby działały na tyle precyzyjnie, aby ograniczały otwarcie śmiesznego "szkiełka" wielkości łebka od małej szpilki. Do tego - co niby ograniczać w tak ciemnym obiektywie, tym bardziej, że przy ekstremalnie krótkich ogniskowych (a takie są w obiektywach komórek) głębia ostrości jest i tak "od zera do nieskończoności". Wiekszym problemem jest poruszenie zdjecia, a więc czasy naświetlania. W dobrych warunkach oświetleniowych migawka może je skrócić (pozostawiając maksymalny otwór przysłony) i raczej to jest zamysłem konstruktorów.
   Co i tak zresztą nie pozwoli, aby komórką zrobić zdjecie. Co najwyzej otrzymamy obrazek zdjęciopodobny. Aby zrobić zdjęcie potrzeba matrycy o rozsądnych rozmiarach (fizycznych, wyrażonych np. w mm) a nie upchanych na kupie pixeli, potrzeba tez obiektywu, a nie szkiełka jak łepek od szpilki. To determinują prawa fizyki, a te są niezmienne.
  • Gość: Alojzy N. Re: Migawka do fotokomórek IP: *.aster.pl 22.09.09, 11:07
   Cappa - twoje wytłumaczenie kwestii też pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej, że z tekstu wynika, że taka migawka ma tylko dwa tryby: zamknięty/otwarty. Więc zanim kogoś nazwiesz "supermenem fachmanem", mógłbyś zaproponować wytłumaczenie, które ma sens.

   Gość: informacja wkleił wytłumaczenie, które ma sens. No, przyznam, nie wpadłem na to. Choć uważam, że autor newsa mógłby to jakoś lepiej opisać: wciąż pozostaje wrażenie, że nieudolnie streścił artykuł, nie mając podstawowej wiedzy o konstrukcji aparatu.

   Swoją drogą, co za idiotyzm, upychać tyle pikseli na tych mikroskopijnych matrycach, że nie można informacji z nich przetransferować "w jednym rzucie". Rozsądek marketingowców; ciekawe, kiedy się opamiętają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka