...panowie , dlaczego tyle chlejecie??

26.12.11, 19:17
po tych swietach slysze opinie nie o tym jakie to byly swieta i jak milo je spedzalismy w gronie rodzinnym ale o tgym ile kto wypil i jakiego mial kaca giganta...czy tak na sile musimy potwierdzac przyslowie ze uchlal sie jak polak??i te statystyki ilu to ochlaptusow zlapali policjanci w okresie swiatecznym...ludzie!! zacznijcie wreszcie myslec a nie patrzec na swiat przez pryzmat kieliszka...pozdro
    • gyubal_wahazar Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 26.12.11, 19:20
      Jak czytam coś takiego, to zaczyna mnie suszyć
      • wersja_robocza Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 27.12.11, 12:48
        gyubal_wahazar napisał:

        > Jak czytam coś takiego, to zaczyna mnie suszyć

        Mogę polać.
        • spawacz.drewna Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 27.12.11, 23:07
          polej
    • poly_gamer Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 26.12.11, 20:50
      Pozazdrościć znajomych.
    • maly.jasio zafunduj se babe, co ma prawo jazdy 26.12.11, 21:05
      i nie smec na forum.
      bo kiedy - jak nie w swieta ?

      gesina jest ciezkostrawna, wiec przecie nie bede jej woda mineralna zapijal :)
    • senseiek ..bo nas suszylo n/t 26.12.11, 21:59
    • pogoda.1 Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 26.12.11, 22:31
      Jak by to napisała kobieta to bym jej odpisał, że mając takie polki za żony to się dziwisz. Jednak jak to pisze facet to mogę tylko jedno odpisać. A co cię to obchodzi.
      • jacekk13 ty serio? 27.12.11, 12:43
        bo te moczymordy stanowią zagrożenie na drogach
        • maly.jasio ty tez serio? 27.12.11, 13:18
          jacekk13 napisał:
          bo te moczymordy stanowią zagrożenie na drogach


          na tamtych drogach , gdzie to hloopie siedzi - raczej niewielkie.
          stara go podpuszcza - gdyz ani chybi - jest abstynentka.
    • qqbek No i narobił mi smaka... 27.12.11, 21:02
      ...a ładnych kilka tygodni (jak nie miesięcy- zobaczymy) o powąchaniu chociaż kieliszka mogę zapomnieć (już nie wspominam, że święta zmarnowane o suchym pysku, cały barek stoi i dupa blada, chęci są, możliwości techniczne są, ale okoliczności niesprzyjające)
      • szymizalogowany Zaszyłeś se esperal? 27.12.11, 22:43
        ...musisz pić teraz tylko denaturat przez chleb wielozbożowy hehe
        • qqbek Re: Zaszyłeś se esperal? 28.12.11, 11:22
          szymizalogowany napisał:

          > ...musisz pić teraz tylko denaturat przez chleb wielozbożowy hehe

          Gorzej: dziecko mi się urodziło i dopóki małżonka nie będzie w stanie prowadzić samochodu, to piątek, świątek czy niedziela, dzień czy noc, potrzebny jest trzeźwy kierowca na wszelki wypadek :P
          • ultimate.strike Re: Zaszyłeś se esperal? 28.12.11, 12:14
            Dzieci się same z siebie nie rodzą, najprawdopodobniej sam jesteś winien swojej niedoli. :)
    • spawacz.drewna Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 27.12.11, 23:14
      w sumie masz racje ale tak poza rekordem smirnoff blueberry jest za slodki na drinka
    • jamesonwhiskey [...] 27.12.11, 23:39
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • andrzejek4747 i znowu kolejny rekord 01.01.12, 19:31
        jesli idzie o zatrzymanych przez policje nawalonych ochlaptusow i drobnych ,,pijoczkow"...ten narod nie zna innego stylu zycia tylko chlanie chlanie chlanie...ciekawe ilu dzisiaj czytajacych wpisy na forum jest jeszcze nawalonych lub leczy kaca...a jutro trzeba do pracy i znowu ci trzezwi beda musieli zapindalac za tych usmotru...ych polaczkow...wstyd narodzie..WSTYD!!
        • ferro2 Re: i znowu kolejny rekord 01.01.12, 20:04

          ja sie nie mam czego wstydzic, kaca nie mam, nie pije w takich ilosciach jak piszesz, alkohol jest dla ludzi ale madrych, wiec chyba juz mozna jednym slowem podsumowac polskie towarzystwo, troche wstyd......no moze wiecej niz troche, masz racje.

          Nie jestem idealna ale....idealnie sobie z tym radzę.
          • poprioniony Re: i znowu kolejny rekord 02.01.12, 01:12
            Pierdzacym o pijanstwie polakow mulom polecam otrzezwiajacy wyjazd za granice.
            Szybko przestaniecie pie...c stereotypami ktorymi sami sie karmicie jak zobaczycie
            ile chlaja inne narody. Nie podoba sie to wypad z Polski albo ryje w kubel a nie
            bredzic o rzeczach o ktorych nie ma sie pojecia.
            • andrzejek4747 Re: i znowu kolejny rekord 06.01.12, 16:38
              dziwne ze jak rzucisz temat o piciu alkoholu i jego nadużywaniu to postawę obronna zawsze przyjmują ci tzw degustatorzy i miłośnicy trunków...a co do porównywania z innymi narodami to niby skąd się wzięło to powiedzenie ze uchlał się jak polak---czyżby ktoś mi9al na myśli wodę święcona??...pozdro
              • gyubal_wahazar Re: i znowu kolejny rekord 06.01.12, 18:41
                pl.wikipedia.org/wiki/Pijany_jak_Polak
                Od kiedy wymyślono przelewy, nie musisz dziękować
              • qqbek Re: i znowu kolejny rekord 06.01.12, 23:47
                andrzejek4747 napisał:

                > ..a co do porównyw
                > ania z innymi narodami to niby skąd się wzięło to powiedzenie ze uchlał się jak
                > polak---czyżby ktoś mi9al na myśli wodę święcona??...pozdro

                Pojedź sobie do Finlandii, Estonii lub chociaż na Wyspy Brytyjskie... zobaczysz, że jakkolwiek Polacy mają się za co wstydzić, jeżeli chodzi o picie, to do dna to nam jeszcze sporo brakuje.
                Z moich doświadczeń to właśnie Wielka Brytania może chwalebnie miano dnia zyskać. W porównaniu z Polską to na pewno dno, dno i pięć metrów mułu.
                • andrzejek4747 Re: i znowu kolejny rekord 09.01.12, 22:25
                  a w tym upijaniu się kobiety tez nie sa gorsze i w niczym nie ustępują mężczyznom...nawet mówi się ze dawniej to kobiety gotowały jak ich matki a teraz ze chleją jak ich ojcowie...pozdro
                  • andrzejek4747 Re: i znowu kolejny rekord 11.01.12, 17:45
                    no nareszcie sie te dlugie weekendy pokonczyly i czlowiek bedzie mogl bezpiecznie wyjsc na ulice i go zaden pijus rowerem albo czyms innym nie rozjedzie...a tak przy okazjo do drobnych pijacych inaczej...robcie zapasy bo czytalem ze ze wzgledu na tania zlotowke znowu obywatele osciennych krajow zaczynaja wykupowac m.in. gorzalke i inne wszelakie trunki...oj oby was nie porazily dni suszy i kryzysu z braku procencikow w sklepach...pozdro
                    • andrzejek4747 Re: i znowu kolejny rekord 14.01.12, 20:06
                      heh a czytaliscie dzisiaj to na wirtualnej o tych facecikach z nozem?? hahahah ten co prowadzil samochod mial ponad 4 promile...takie cyrki to tylko w PL...pozdro
                      • wszedlem Re: i znowu kolejny rekord 15.01.12, 03:37
                        gowno prawda, kolego. jak ktos juz wczesniej zauwazyl, nie masz pojecia co sie dzieje w innych panstwach. spedzilem wystarczajaco duzo czasu w anglii i niemczech by spokojnie stwierdzic, ze jezdzenie po pijaku i tam i tu to normalka, tylko ze znacznie mniej kontroli, wiec i historii tego typu mniej. inna sprawa, ze limit jest inny i oni na tym ciagna.

                        nie wyrazam aprobaty, ale jestem zdania, ze przecietny niemiec po 2-3 browarach( powinien zmiesicic sie w limicie 0.25mg) i tak jest mniejszym zagrozeniem niz polski watazka, ktory zawsze trzezwy, ale tez zawsze szybki, bo w koncu 1.8 pod maska ma. pijusow trzeba eliminowac z ruchu, ale policja powinna z rownym zapalem lapac tych wszystkich trabiacych, mrugajacych i krzyczacych idiotow - stanowia takie same zagrozenie wprowadzajac nerwowosc na drodze.
                        • wszedlem Re: i znowu kolejny rekord 15.01.12, 03:48
                          jeszcze jedno. kazdy, kto moze, wykorzystuje przerwe swiateczna by sie pieknie i bez konsekwencji urzadzic w dobrym towarzystwie - w koncu po to swieta sa, ale licytacje kto ile i kto wiekszego kaca mial byly w liceum. jesli wiec nie jestes w wieku licealnym zastanow sie z kim przystajesz.

                          i nie mow mi, ze to chamska rozrywka. w zadnej innej sytuacji sie tak swietnie nie dogadasz z dawno niewidzianymi kumplami. driny badz kielichy musza byc.
    • kseniainc Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 17.01.12, 00:24
      Lepiej być znanym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem;-p
      • azeta4 Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 18.01.12, 14:57
        W normalnych krajach europejskich czlowiek pijany jest spolecznie przekreslony.Wystarczy nawet 1 raz jesli w towarzystwie bylbys nawt lekko pijany.Nie mowie juz o pracy, bo imieniny, urodziny , swieta itp nie maja nic wspolnego z oblewaniem ( wyobrazmy sobie w pracy! ).Na roznego rodzaju zebraniach, kursach kongresach miedzynarodowych, niestety, spotykalem delegacje z Polski.Paryz: Polacy wymiotuja w ubikacjach; Grecja: Polacy spijaja sie winem na stateczku i potem na kolacji oferowanej przez spolke miedzynarodowa.Wymiotuja ze stateczku do morz a potem na trawnik.Pijani krzycza i zaczepiaja innych.Inne norodowosci i nawet kelnerzy sa zabawieni.Moi koledzy smieja sie mowiac "popatrz sie na twoich rodakow".
        Edenbug: inna konferencja i kolacja: Polacy koncza pod stolami itd.Wstyd.Moze nowe genercje takie nie beda.Tutaj gdzie mieszkam, jesli prowadzisz po alkoholu, a samochod jest na twoje nazwisko, jest zabierany.Jesli nie jest twoj, to kara nawet do 6000Euro i zawieszenie prawa jazdy.Niestety, zdanie "pijany jak Polak" jest bolesne, ale prawdziwe.Opienie, ze w innych krajach jest to samo sa smieszne i glupie.Oczywiscie bardzo niski poziom kultury i niski poziom spoleczny "usprawiedliwaja" upijanie sie.To chyba spadek po komunizmie, ktory opieral sie takze na "wypij, bo jak nie wypijesz..) oraz na lapownictwie.Nieszczesliwe rodziny.Dodam, ze nie ma gorszego widoku niz pijana kobieta.
        • andrzejek4747 Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 19.01.12, 22:48
          azeta napisalas to co od samego poczatku chcialem sam powiedziec ale b alem sie ze jak zwykle admini usuna moj temat...dodam jeszcze taka ciekawostke...otoz zauwazylem ze za granica pijanstwo wsrod rodakow zauwaza sie wtedy gdy im na niczym nie zalezy i ze wiedza ze i tak za miesiac dwa pol roku itd zjada do kraju i co uzyja to ich...Polacy ktorzy< mieszkaja tutaj na stale , maja stala prace, rodziny , domy na utrzymaniu sa calkiem inni...maja dobra opinie, nie ujrzysz ich nawalonych a w poniedzialek nigdy od nich nie wyczujesz alkoholu w przeciwienstwie do tzw. gosci...a co do tlumaczenia pijanstwa...pamietam takie opinie...a upil sie bo to przeciez chlop...albo ...pije bo przeciez tak ciezko pracuje w tygodniu to musi sie jakos zrelaksowac czy wyladowac..albo...wodka jest przeciez dla ludzi...te tlumaczenia nie sa made in zagranica...one sa made in poland...pozdro
          • zeberdee24 Re: ...panowie , dlaczego tyle chlejecie?? 19.01.12, 23:07
            Zastanawiam się po co ty to wszystko piszesz ? Ja rozumiem że dokonałeś za granicą epokowego w skali swojego żywota odkrycia iż można żyć bez zalewania pały do nieprzytomności, ale większość normalnych ludzi wie takie rzeczy od dziecka, rodzice nas tego uczą, a ci co gustują w takim spędzaniu czasu wolnego nie czytają forów portalu gazeta.pl.
            • azeta4 Dlaczego to pisze? 20.01.12, 00:17
              Jestem przekonany, ze kto z wielu racji ( zawodowych, osobistych,doswiadczenia, kultury itd) widzi ze pewien sposob postepowania w danym spoleczenstwie jest szkodliwy dla obywatelow i dla spoleczenstwa ma prawo do powiedzenia tego glosno zeby ludzie mogli zaczac zastanawiac sie nad sposobem postepowania.Alkohol jest dla ludzi, ale upijanie sie dla samego upijania nalezy juz - wedlug mnie - do przeszlosci.Szkodzi ludziom i spoleczenstwu.Mysle, ze duza ilosc osob, gdyby nie byla zmuszona do picia poprzez obyczj i nacisk nie upijalaby sie.Wystarczylaby - wedlug mnie - ocena spoleczna negatywna w stosunku do osoby pijanej zeby drastycznie smniejszyc pijanstwo i to co z nim idzie.To przeciez chyba spadek po rusyfikacji Polski i Polakow.Ten narod, przed rusyfikacja, mial chyba inna kulture nie oparta na pijanstwie ktore niszczy osoby i rodziny.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja