Dodaj do ulubionych

Krem do twarzy dla mężczyzn

09.02.14, 21:28
Mam problem ze znalezieniem kremu nawilżającego na dzień dla mężczyzn. 99% kremów dla mężczyzn po prostu śmierdzi, jest mocno perfumowana nieprzyjemnym zapachem (ma być niby męski, a jest odrzucający) i w dodatku skóra po posmarowaniu się nimi świeci się jak psu jajka albo jak kromka z masłem.
Szukam więc kremu, który byłby jednocześnie:
- nawilżający
- bezzapachowy (albo ew. z bardzo delikatnym zapachem)
- matujący
Istnieje takie coś? Clinique miało kiedyś coś takiego, ale przestali produkować. Cena i firma obojętna, to może być krem za 10 zl. albo za 100 zl., byleby spełniał podane trzy wymagania.

Tu niby podają info o kremach dla mężczyzn:
www.logo24.pl/Logo24/56,85829,15411656,Meski_krem_do_twarzy__Jak_go_wybrac_.html
ale to zwykły spis wszystkich smrodów, które są na rynku.
Obserwuj wątek
    • saqigar Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 12.02.14, 13:49
      Idz do apteki i popros o bezzapachowy krem nawilzajaco-matujacy. Nie ma roznicy pomiedzy kremami dla kobiet i mezczyzn, poza tym, ze kazdy krem jest inny. W kremach kosmetycznych nie ma substancji aktywnych, ktore dzielilyby je na meskie i damskie.
      Z alergicznego doswiadczenia polecam serie COOL ON Lirene (ostatni obrazek z linku), szczegolnie lagodzacy, La Roche-Posey Hydreane Legere (tylko apteka) - powinny spelniac twoje wymagania. Chyba tez ERIS PHARMACERIS T SEBOSTATIC MATT (apteka), ale chyba ma jakis zapach (chemiczny?).
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 13:50
        saqigar napisał:

> Idz do apteki i popros o bezzapachowy krem nawilzajaco-matujacy. Nie ma roznicy
        > pomiedzy kremami dla kobiet i mezczyzn, poza tym, ze kazdy krem jest inny. W k
        > remach kosmetycznych nie ma substancji aktywnych, ktore dzielilyby je na meskie
        > i damskie.
        > Z alergicznego doswiadczenia polecam serie COOL ON Lirene (ostatni obrazek z li
        > nku), szczegolnie lagodzacy, La Roche-Posey Hydreane Legere (tylko apteka) - po
        > winny spelniac twoje wymagania. Chyba tez ERIS PHARMACERIS T SEBOSTATIC MATT (a
        > pteka), ale chyba ma jakis zapach (chemiczny?).

Dzięki za info. Wszystkie bezzapachowe produkty maja lekki zapach swoich składników, ważne, żeby nie były tam dodane perfumy, które zamiast poprawić całość, zawsze bardzo ja pogarszają (w moim mniemaniu). Kremy tzw. dla mężczyzn po prostu śmierdzą.
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 26.02.14, 19:23
        saqigar napisał:

> Idz do apteki i popros o bezzapachowy krem nawilzajaco-matujacy. Nie ma roznicy
        > pomiedzy kremami dla kobiet i mezczyzn, poza tym, ze kazdy krem jest inny. W k
        > remach kosmetycznych nie ma substancji aktywnych, ktore dzielilyby je na meskie
        > i damskie.
        > Z alergicznego doswiadczenia polecam serie COOL ON Lirene (ostatni obrazek z li
        > nku), szczegolnie lagodzacy, La Roche-Posey Hydreane Legere (tylko apteka) - po
        > winny spelniac twoje wymagania. Chyba tez ERIS PHARMACERIS T SEBOSTATIC MATT (a
        > pteka), ale chyba ma jakis zapach (chemiczny?).

Ten Cool On Lirene jest bardzo fajny jako krem po goleniu, ale nie na cala twarz, on nie jest matujacy.
    • asfo Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 12.02.14, 14:32
      Większość firm produkujących kremy ma w ofercie jakąś serię bezzapachową. Wpisz sobie w google "bezzapachowy krem na dzień". Poza tym co za różnica, jakiej płci jest produkt kosmetyczny? Krem to krem, ważne, żeby robił swoje. Jak sobie posmaruję nogi męską pianką do golenia, to nie staję się przez to mniej kobieca. :P

Czasem trzeba wypróbować kilka kremów, zanim się dobierze pasujący - żeby się nie świecił, miał akceptowalny zapach i nie drażnił skóry, przy czym drogie kremy niekoniecznie będą lepsze, a produkt pasujący jednej osobie niekoniecznie pasuje drugiej. Najlepiej kupić kilka rożnych średnio półkowych i przetestować.
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 13:53
        asfo napisała:

> Większość firm produkujących kremy ma w ofercie jakąś serię bezzapachową.

No właśnie nie mogę znaleźć, bo nie chodzi mi o "jakąś serię bezzapachową", lecz o bezzapachowy krem nawilżająco-matujący. W seriach bezzapachowych jest sporo produktów, ale nie mogę znaleźć wśród nich kremu nawilżająco-matującego.
    • man_sapiens Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 12.02.14, 20:10
      A może powrót do korzeni? Nivea - jest troszkę tłusty, więc zmniejsza parowanie i przez to skóra odzyskuje normalną wilgotność. Jeżeli nakładać oszczędnie, to po paru minutach (kawa przy śniadaniu) wchłania się i przestaje błyszczeć. Pachnie, ale ten zapach jest bardzo słaby znika błyskawicznie.
      Na dodatek można do używania czegoś tak przedpotopowego dorobić mnóstwo bardzo szpanerskich uzasadnień. Możesz np. opowiadać, że nie tylko używasz kremu Nivea ale do tego golisz się brzytwą (umieść w szafce łazienkowej brzytwę, byle nie zardzewiałą i powieś na haku pas do jej ostrzenia a maszynkę do golenia chowaj w szafce pod umywalką, w razie wpadki tłumacz, że golisz się nią tylko pod pachami).
      --
      Wszyscy przedsiębiorcy mają umowę śmieciową z rynkiem. Rynek nawet jej nie wypowiada, po prostu przestaje płacić. Nie ma umów śmieciowych, są śmieciowi pracodawcyBlikle
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 13:54
        man_sapiens napisał:

> A może powrót do korzeni? Nivea - jest troszkę tłusty, więc zmniejsza parowanie
        > i przez to skóra odzyskuje normalną wilgotność. Jeżeli nakładać oszczędnie, to
        > po paru minutach (kawa przy śniadaniu) wchłania się i przestaje błyszczeć. Pac
        > hnie, ale ten zapach jest bardzo słaby znika błyskawicznie.
        > Na dodatek można do używania czegoś tak przedpotopowego dorobić mnóstwo bardzo
        > szpanerskich uzasadnień. Możesz np. opowiadać, że nie tylko używasz kremu Nivea
        > ale do tego golisz się brzytwą (umieść w szafce łazienkowej brzytwę, byle nie
        > zardzewiałą i powieś na haku pas do jej ostrzenia a maszynkę do golenia chowaj
        > w szafce pod umywalką, w razie wpadki tłumacz, że golisz się nią tylko pod pach
        > ami).

Nivea odpada - śmierdzi i się błyszczy. Błyszczenie to nie znika.
        • man_sapiens Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 19:26
          > Nivea odpada - śmierdzi i się błyszczy. Błyszczenie to nie znika.
          To znaczy, ze masz tłustą cerę - jak bardzo wielu mężczyzn. To po jaką cholerę ci krem nawilżający?
          Może potrzebujesz pudru?
          --
          Nie dziw się tym, którzy potrafią być dobrzy bez Boga, użalaj się raczej nad tymi, którzy potrzebują Boga, by być dobrymiNN.
          • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 26.02.14, 19:17
            man_sapiens napisał:

> > Nivea odpada - śmierdzi i się błyszczy. Błyszczenie to nie znika.
            > To znaczy, ze masz tłustą cerę - jak bardzo wielu mężczyzn. To po jaką cholerę
            > ci krem nawilżający?
            > Może potrzebujesz pudru?

Kada skora potrzebuje nawilzenia, rowniez tlusta. Krem nawilzajacy nie dostarcza tluszczu, lecz wody. ja nie mam cery tlustej, lecz mieszana. Chce miec krem, po ktorym czlowiek nie bedzie sie swiecil, ani smierdzial. Nivea ZDECYDOWANIE odpada, to nie krem, to jakies smierdzace mazidlo.
              • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 11.03.14, 22:38
                jamesonwhiskey napisał:

> Kada skora potrzebuje nawilzenia, rowniez tlusta. Krem nawilzajacy nie dostarc
                > z
                > > a tluszczu, lecz wody. ja nie mam cery tlustej, lecz miesza
                >
                >
                > no chyba nie skora sobie poradzi ,
                > chyba ze jest rozjebana jakimis kremami dla ciotek

?
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 13:55
        six_a napisała:

> pójdziesz sobie do perfumerii, zażyczysz próbek i wypróbujesz, co cię matuje, a
        > co ci śmierdzi.
        > gdyż ja na przykład tego nie wiem.

Właśnie nie mogę znaleźć nic co by nie śmierdziało, a jednocześnie było nawilżająco-matujące.
    • pinezka181 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 13.02.14, 14:07
      Polecam krem Ziaja nazywa sie "Yego", dokladnie jest taki jakiego potrzebujesz. Mojemu facetowi tez taki byl potrzebny, ma fajny zapach i ladnie nawilza, po goleniu w sam raz. 100% byl zadowolony. kupilam w super pfarm 11 zl chyba .
      pozdro
      • aiwom2 Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 16.02.14, 13:59
        pinezka181 napisał(a):

> Polecam krem Ziaja nazywa sie "Yego", dokladnie jest taki jakiego potrzebujesz.
        > Mojemu facetowi tez taki byl potrzebny, ma fajny zapach i ladnie nawilza, po g
        > oleniu w sam raz. 100% byl zadowolony. kupilam w super pfarm 11 zl chyba .
        > pozdro

Cos mi w nim nie pasowało- albo nie jest matujący, albo nie jest bezzapachowy. O ile pamiętam to on nie jest chyba matujący. Nadaje się dobrze jako krem po goleniu, ale nie do całej twarzy, w każdym razie nie na dzień. Czy mylę z innym kremem?
    • jolakonarska Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 24.01.19, 18:45
      hej, a próbowaliście hada labo dla mężczyzn? są bezzapachowe. Ja używam linii kobiecej i jestem zadowolona, bo nie ma efektu błyszczenia. Można też spróbować nakładać krem przed snem, albo ogólnie wieczorami, chyba że ma się bardzo suchą skórę...
    • aaron.welman Re: Krem do twarzy dla mężczyzn 24.12.19, 00:46
      Na NCBI (bazie tekstów medycznych) jest dużo artykułów, w których są dowody na zmniejszanie się poziomu testosteronu na skutek narażenia na różne nieorganiczne substancje zawarte w kosmetykach. Pamiętajcie, aby wybierając krem czy inny kosmetyk wybierać te z NATURALNYM składem. Oczywiście nisko przetworzona dieta jest ważniejsza dla utrzymywania wysokiego testosteronu niż używanie naturalnych kosmetyków, ale najlepiej przestrzegać i tego i tego :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka